SPORT BURGERLIJKE STAND. NIEUWS UITnc LANGSTRAAT EN OMGEVING. Sproeten komen vroeg in het voorjaar,koop tijdig een pot Sprutol. BijalleDrogisten. HHPP81SB HEN. 10NGEN. WASPIK. Vakschool voor Schoenmakers. K. N. V. B. Progiamma voor Zondag a.s.: Kampioenschap van Nederland. EindhovenDWS AjaxAchilles AFDEELING IV. Eerste klasse. RoermondMVV NAC—BVV LONGAJuliana Tweede klasse B. ESVWSC TegelcnDe Valk Derde klasse 1). VlijmenOisterwijk ZBVVRWB NeveloHeusden GWBaardwijk Haaf tenZalt hommel Reserve tweede klasse B. Zaltbommel 2RWB 2 Wilhelmina 2—NOAD 4 Kampioenschup van Nederland. De groote eindspurt gaat weer begin nen. De strijd om de hoogste voetbaleer vangt morgen aan. Eindhoven krijgt op eigen terrein I)WS op bezoek, terwijl de broeders van het hooge Noorden, Achilles, naar de hoofd stad van het vaderland trekken om daar den stryd aan te binden tegen Ajax. Over de uitslagen valt natuurlijk niets te zeggen, aangezien het de eerste maal is dat zij in dit seizoen met eka-ar hun krachten meten. De meeste belangstelling gaat natuur lijk uit naar onze Zuidelijke kampioene, die voor het eerst in de eere-atdeeling mee zal trappen. Wat zullen de Eindhovenaren er van terecht brengen? Wij weten het nog niet, maar na Zon dag is er reeds een vage lijn te trekken. Met spanning ziet ieder dezen eersten Zondag in den strijd om het nationale kampioenschap tegemoet. AFDEELING IV. Eerste klasse. Terwijl Eindhoven morgen reeds speelt om het kampioenschap van Nederland, wordt in deze afdeeling den laatsten slag gestreden. Roermond krijgt het sterke MVV op be zoek en hoewel de gastheeren den laat sten tijd een periode van opbloei door leven is het toch te voorzien, dat Maas tricht het beste resultaa zal behalen. Het Bossche BVV gaat in Breda de puntjes brengen, althans, dit zou wel de meest voor de hand liggende veronder stelling zijn. Er wordt echter voetbal ge speeld, zoodat onvoorziene dingen steeds te verwachten zijn. Tusschen LONGA en Juliana zal het ongetwijfeld gaan spannen. Twee ploe gen van ongeveer gelijke krachten zullen hier in het veld verschijnen en afwach ten is de boodschap. Tweede klasse B. Het programma in deze afdeeling wordt evenals elders iedere week mager der. Tegelen zal Zondag den strijd aan binden met de Valken, een strijd, waarin wy de Valk de beste papieren geven. Na haar overweldigend succes van Zondag j.l., zal WSC het morgen gaan probeeren tegen ESV, en hoewel ESV een geduchte tegenstander is zou het ons niet verwonderen, gezien het uitmunten de spel van de schoenfabrikanten tegen Picus, dat WSC beide puntjes mee naai: Waalwijk brengt. De strijd zal echter zwaar worden. Derde klasse I). Oisterwijk gaat op bezoek bij Vlijmen en wie van deze twee de beste papieren heeft durven we niet te zeggen. RWB achten we echter gemakkelijk in staat om de Bommelenaren een gevoelige nederlaag toe te brengen, waardoor zij dan haar toch reeds zoo fraaie positie zou verbeteren. De ongeslagen kampioene van deze af deeling, zal Zondag weinig moeite heb ben om dit blanco strafregister te hand haven, want waar zooveel clubs hebben gefaald, zal Heusden wel het zelfde lot beschoren zyn. Baardwijk zal het er morgen toch wel beter afbrengen dan Zondag, hoewel GW geducht partij geeft. Beide puntjes dienen mee naar huis te worden gebracht. Tot slot zullen Haaften en Zaltbommel el kaar in deze afdeeling ontmoeten. SPRANG. S. D. O. Zaterdagmiddag begint voor het eer ste elftal van S.D.O. de competitie voor de Zaterdagmiddagcompetitie van den Brab. Voetbalbond. Voor S.D.O. I staat reeds direct een zeer belangrijke wedstrijd te wachten, n.l. een plaatselijke ontmoeting op het S.D.O.-terrein met N.E.O. I. Wij verwachten voor dezen eersten competitiewedstrijd dus zeker een groo' te belangstelling. De wedstrijd vangt aan om 4 uur. I. V. C. B. Ki9i na Snijders, echtge. van Antonie Boelaars oud 70 jaren Frans A. van Seeters, oud 88 jaren. MISSIEWEDSTRIJD BREDA—DEN BOSCH Deze ontmoeting zal plaats vinden Zondag 16 April a.s. op het RAC-terrein te Rijen. Dit terrein is zeer gunstig gelegen, on geveer 100 M. van het station Gilze-Ryen. Bovendien ligt bij het terrein £en groote parkeerplaats voor diverse voertuigen. De accomodate van het terrein is zoodanig, dat vanaf iedere plaats de wedstrijd goed is te volgen. De voorverkoop van kaarten is reeds in vollen gang. Missievrienden en sportliefhebbers, ,,Sic transit gloria mundi". Acht Lo zomotieven, die haar plicht gedaan heb ben en verdrongen zijn geworden door de moderne electrische en Dieseltrei- nen, zijn naar den slooper te Rotterdam vervoerd en direct na aankomst is men begonnen deze „oudjes" te sloopen. voorziet u tijdig van kaarten. Houd al len 16 April vrij om het groote voetbal- gebeuren te Rijen te kunnen bijwonen. Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. Brabant iaKolping TreffersSchijndel EendrachtWilhelmina Venlosche BoysBest Vooruit SVBZwaluw Tweede' klasse. ODI—DES Bevers Wit ZwartWoensel SartoSt. Michiels-Gestel SVDSTV VelocTubantia Derde klasse I). Waspik—RKTVV 2 Jansen RODA—WIK Uno AnimoHilvarenbeek Gooien Berkdijk—VOAB v. Dongen Overzicht. Eerste klasse. Nu Schijndel kampioen is, is er de spanning voor de bovenste plaats uit. Voor Mulo en Venlosche Boys grijnst hel degradatiespook echter des te heviger. De Venlosche Boys ontvangen op eigen terrein Best Vooruit. Hoewel Best nog niet geheel veilig staat en zijn uiterste best zal doen, geven we haar toch niet veel kans op een overwinning, omdat de Limburgers thuis moeilijk te kloppen zijn. De overige ontmoetingen zijn van weinig belang. Tweede klasse. In de tweede klasse neemt de spanning eiken Zondag toe. DES gaat ODI in Ros malen een bezoek brengen. ODI verkeert nog in degradatie-gevaar en zal het de DES'ers danig lastig maken. Toch gelo ven we niet dat zij de Sportparkbewo ners een puntje kunnen ontfutselen. SVD zal met STV meer moeite hebben. De Eindhovensche lui hebben een wispel turige ploeg. Normaal wordt het een Bos sche overwinning. Sarto klopt natuurlijk St. Michiels-Gestel. Veloc schijnt geheel uit vorm, waarom we dan ook Tubantia een behoorlijke kans geven. Wit Zwart ontvangt Woensel. Het zou ons niet ver wonderen als de punten in Weert bleven. Derde klasse D. In de derde klas is de kampioen ook bekend en hebben de overige ontmoetin gen weinig om het lijf. Uno Animo zal den strijd tegen Hilvarenbeek meer als een oefening beschouwen voor de a.s. promotiewedstrijden. Berkdijk kan van VOAB winnen, evenals Waspik van RK TVV 2. STANDENLIJSTEN. Eerste klasse. Schijndel 19 17 1 1 35 68—22 Brabantia 20 14 2 4 30 67—26 Kolping 19 9 (i 4 2'4 52—41 SVB 19 10 3 6 23 50—45 Zwaluw 20 9 5 6 23 53—48 Wilhelmina 19 9 2 8 20 42—40 RKTVV 20 9 2 9 20 4655 Eendracht 19 5 4 10 14 41—58 Best Vooruit 20 5 4 11 14 29—56 Treffers- 18 5 2 11 12 27—44 Mulo 19 2 4 13 8 53—64 Venlosche Boys 18 1 5 12 7 37—66 Tweede klasse. SVD 18 10 O 2 26 50—27 DESK 17 11 3 3 25 49—26 Woensel 18 9 6 3 24 55—29 STV 16 8 0 8 16 36—25 Wit Zwart 16 5 6 5 16 25—31 VSV 18 6 4 8 16 44—41 Sarto 16 5 4 7 14 20—33 Veloc 14 5 3 6 13 35—33 ODI 17 5 2 10 12 25—42 St. M. Gestel 16 4 3 9 11 28—65 Tubantia 17 4 5 8 11 19-44 Derde klasse D. Nno Animo 14 13 1 0 27 47—12 Velocitas 16 11 1 4 23 61—23 VOAB 13 8 1 4 17 37—23 Berkdijk 13 8 0 5 16 38—32 Hilvarenbeek 12 5 3 4 12 25—22 RKTVV2 13 4 0 9 8 25—43 Roda 14 3 2 9 8 1837 Waspik 10 1 0 9 2 16—48 WIK 11 0 2 9 2 9 —36 WAALWIJK. Van 24 tot en met 31 Maart 1939. Geboren Franciscus Johannes Ludovicus, zv. L. J. Koolen-van de Leur Theresia Maria, dv. H. de Gouw-Hellegering - Hendrika Pieternella, dv. H. J. v. Heijst- Geenen Johannes, zv. A. F. Damen-v. Delft Cornelia Johanna Maria Wilhel mina Andrea Josephina, dv. G. A. A. van Hilst-Smits Aaltje Maria, dv. H. Qui- ryns-van de Werken Jacoba Maria, dv. J. Th. Henkelman-Klopper Johan nes Theodorus Gerardus, zv. H. J. de Vaan-Damcn Antonius Cornelis, zv. A. H. Hendriks-Kooien. Overleden: L. H. Pullens, oud 67 jaren, weduw naar van H. J. van Huiten. Huw. aangiften B. H. Kolsteren, oud 29 jaren en Ja. Klerx, oud 28 jaren G. van der Kolk, oud 29 jaren en Ca. W. Dorcmalen. oud 26 jaren. Ingekomen J. L. Both, van Dussen L. van Ol men, van Vught J. van Olmen, van Vught La. F. Duijsings, van Amster dam Elth. A. van Bokhoven, van Don gen J. Faro, van Heusden. Vertrokken: J. G. Dingemans en gezin naar Dongen W. J. van der Gouw en gezin naar Tilburg E. J. Stoop naar Made ca. Ga. J. Hakkel naar Dussen J. A. Raaij- makers naar Rosmalen P. F. Akker mans naar Breda Ha. F. Koks naar Tilburg J. P. van den Hoven naar Haarlem. LOON OP ZAND. Van 23 tot en met 30 Maart 1939. Geboren Adriana Johanna Maria, dv. A. J. Dirk- sen en Ja. Ma. v. Gulik Jacobus Paulus Maria, zv. C. v. d. Louw en L. N. Klijn Bernardus Matheus Johannes, zv. M. J. A. Vesters en W. A. M. Span Alida, dv. J. Hulst en D. Brocks. Overleden Elisabeth Vrinten, wed. van Adr. Zwaans, oud 87 jaren. Ingekomen J. M. Philippart, van Tilburg A. O. v. d. Boomen.ivan Oirschot J. J. Brc- kelmans, van Turnhout. Vertrokken: Pa. Voeten, wed. van A. C. Braat, naar Hoeven. RAAMSDONK. Van 18 tot en met 24 Maart 1939. Gelforen Antonius Joh., zv. Johannes van Hel- vert en Pieternella J. M. Akkerman Johannes M. P., zv. Johannes C. Dikkes en Jacoba P. Verschure Matheus J. A., zv. Elisius M. van Seeters en Adriana H. de Meijer Johanna A. W., dv. Francis cus A. Rijken en Wilhelmina J. M. Rob ben Jacobus J., zv. Gerardus Adr. Fij- neman en Maria A. Blankers. Gehuwd Cornelis M. Heil, oud 32 jaren en Pe- tronella J. van Strien, oud 29 jaren. Overleden Agnes Kling, oud 62 jaren Cathari- Veilingver. „De Langstraat". Woensdagmiddag hield de Veiling- vereeniging „De Langstraat haar alge- meene jaarvergadering in het veiling gebouw te Drunen. Voorzitter Gijsman uit Waspik riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. In het bijzonder Ir. Slitz, Rijks- landbouwconsulent voor Noord-Bra bant. Spr. uitte de beste wenschen voor het jaar 1939, dat naar hij hoopt beter zal zijn dan het afgeloopen jaar. Bericht van verhindering was inge komen va nden geestelijken adviseur, pastoor Willems te Elshout. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Alg. beschouwing van secretaris van Wijk. Secretaris van Wijk gaf een alge- meene beschouwing over den tuinbouw in het afgeloopen jaar. Spr. begon met te meinoreeren dat de economische toe stand voor den tuinbouw reeds jaren zeer slecht is. De export, die in 1937 eenige verbetering liet zien, is in tegen deel minder geworden. De toestanden in midden Europa en de laatste over- heerschingen van één der grootste af nemers, maakt dezen toestand nog meer duister. De nieuwe gebieden kunnen Duitschland veel van de noodige pro ducten leveren. Bij het laatst pas afgesloten handels verdrag met Duitschland ging het er ook niet beter uitzien. Met dit al is er dus niet veel export naar Duitschland te verwachten. De minister van landbouw in Enge land staat in nauw contact met de land bouworganisatie in zijn land. Hij is voorzitter. Hij zal alles doen om daar den tuinbouw te doen opbloeien. In dit verband dient een waarschuwing voor het groote gevaar van den Colorado kever. Vindt die in ons land en onze streek een vruchtbaar terrein, waar een groot gevaar voor is, dan heeft Enge- lands minister een stok achter de deur om onze producten te weren. Spr. wees verder op de veel bewogen Septemberdagen, de nieuwe pachtwet en het veel besproken en becritiseerde plan Westhoff. Bij het plan Westhoff prees spr. de vele goede dingen die daarin aanwezig zijn. De quantatieve opbrengst der gewas" sen was verschillend. Van het eene was teveel en van het andere te weinig, 't Fruit is mislukt, terwijl meermalen voor andere producten geen koopers gevon den konden worden. De vorst in De cember bracht veel schade aan den tuinbouw. De conservenfabrieken kon den veel van hun voorraad afzetten, dat zal 1939 zeker ten goede komen. De 2 millioen gulden bijzondere steun, die den tuinbouw nog te wachten staan, zijn zeker een lichtpuntje in de toe komst. De veiling van fruit liep eenigs- zins terug, terwijl die van groenten toe nam. Er behoefden slechts weinig kos ten aan gebouwen en materiaal ge maakt te worden, zoodat de goede fi- nantieele basis van de veiling nog ver beterd werd. Het aantal leden nam vo rig jaar wederom met enkele tientallen toe en zal thans ongeveer 1150 bedra gen. Spr. prees de samenwerking van het bestuur en de liefde, waarmede direc teur en personeel in het afgeloopen jaar aan de veiling hadden gewerkt. Ten slotte vroeg spr. zich af of het veilingwezen in de toekomst niet ont- BERKDIJK. Ook Zondag wisten de Berkdijk-lui een overwinning te behalen. Met 6—4 weiden de Waspikkers naar huis gestuurd. Voor de rust nam Berkdijk een veilige voor sprong van 4—1. Na de thee kwam Was pik wat opzetten en scoorde enkele tegen- punten. Berkdijk deed er nog een schep je op en maakte hethave dozijn vol, waar door de eindstand 64 werd. Morgen speelt Berkdijk thuis tegen VOAB uit Goirle. De wedstrijd vangt aan om 1.45 uur en staat onder leiding van den heer v. Dongen. Op het marktplein te Delft had de beëediging plaats van den commandant en ondercommandant van de opgerichte afdeeling van den Vrijwilligen Land- storm-Luchtafweerdienst. Z. Exc. minister van Defensie dr. J. J. C. van Dijk, feliciteert den nieuw benoemden commandant de res. 1ste luitenant C. M. Ha- ge. Naast hem de onder-commandant, de res. 1ste luitenant F. C. Boogaard. aarden zou in een handelsvereeniging van Rijkscontrole, terwijl mede door de diverse maatregelen de werkzaamheden aan de veiling sterk waren uitgebreid. In deze beschouwing heeft de heer v. Wijk ook gewezen op de geringe werkzaamheden der Prov. Commissie en de wijze waarop het veilingbestuur in contact was gekomen met Ir. Slits uit Den Bosch. Voorzitter Gijsman dankte den se cretaris voor zijn keurig verslag, waar na door den directeur der veiling, den heer Boelen verslag werd uitgebracht over den omzet der veiling, waaruit bleek dat de winst- en verliesrekening sluit met een bedrag van 33.725.13, en de balans met een bedrag van 26.029.72. De aanvoer beliep over 1938 397.274.21. Bestuursverkiezing Bij enkele candidaatstelling werden de periodiek aftredende commissaris sen Mr. R. Th. v. d. Heijden uit Dru nen en v. d. Broek uit Nieuwkuijk her kozen, evenals de bestuursleden R. v. Drunen te Drunen, J. Rietveld te Gr.- Capelle en A. L. van Moergestel te Dussen. Voorstel Centraal Bureau. Voorzitter Gijsman gaf een uiteen zetting van het voorstel van het cen traal bureau om 1 te heffen van den omzet 1938 ter bevordering van den afzet der producten. Het voorstel be helst de hulp van den tuinbouw aan zijn eigen bestaan in de toekomst. Deze hef fing is 1 over den omzet van 1938 en geschiedt dus slechts eenmaal. Zou dit niet toereikend zijn, dan hoopt men dat de regeering zal ingrijpen. Tevens wordt door het bestuur van het cen traal bureau machtiging gevraagd om 100.000.te nemen uit de reserve van het centraal bureau. Dat alles om dit afzetfonds te steunen. De veiling van Drunen kost het ongeveer 4000. t Bestuur stelt voor op Donderdag 30 Maart op de alg. vergadering van het Centraal bureau voor voorstel van dit bureau te stemmen, waarmee de vergadering van de Langstraat accoord gaat. 't Bestuur wordt gemachtigd tot fustaankoop voor zoover het noodig is. De vergadering gaat er mee accoord om zoo mogelijk iets terug te betalen van het veilingpercentage en embalage" huur. Hetzelfde veilingpercentage van 1938 wordt voor 1939 gehandhaafd. Bij de rondvraag werd door den voorzitter van de land- en tuinbouw- vereeniging te 's-Gr.Capelle het woord gevoerd. Spr. prees het werk van de veiling, zooals zij dit in de twee jaren van hun aansluiting hadden ondervon den. Spr. dankte voor de aangename samenwerking met bestuur, directeur en personeel ondervonden en zeide blij te zijn met de aansluiting van hun ver- eeniging. Onder dank aan allen sloot voorzit ter Gijsman deze vlotte vergadering met den Chr. groet. In hotel »Musis Sacrum» werd dinsdagmiddag namens het bestuur van de Vakschool voor Schoen makers te Dongen aanbesteed het jouwen van een nieuw gebouw voor de vakschool van schoenmakers te dongen e.o. op een perceel aan de ulianastraat aldaar. De inschrijving was als volgt: van Baal, Alphen f 30765 P. Couwenbergh, Waalwijk f 27784 P. Rasenberg Jzn.. Terheijden f 27654 P. M. Koenen, Dongen f 25150 A. Hooijmaijers, Oosterhout f 24654 Gebr. Ligtvoet, Oosterhout f 24384 van Beek, Rijen f 24288 G. Willemse, Oosterhout f 23796 N. Aart?, Dongen f 23766 M. W. Verhagen, Capelle f 23674 W. v. d. Heiligenberg, Teteringen f 23568 os. Leijten Zonen, Raamsdonk f 23540 D. Wagner, Dongen f 23508 Gebr. de Graauw Pzn., Waspik f 23143 Th. en H. de Graauw, Waspik f 22898 L. Fitters, Waspik f 22812 A. J, van Alphen, Drunen f 22778 v. Laarhoven, Raamsdonksveer f 21858 Gunning volgens bestek. Verloren Een spaarbrief van de »Toekomst« No. 11732; een vulpenhouder merk »Swan« in een klem. Gevonden: Een bruin-lederen kinderportemonnaie, zonder in houd. Predikbeurten Zondag 2 April X939 Ned. Herv. Kerk v.m.halflO Ds. R. de Bruin. Bevestiging nieuwe lidmaten. ADVERTEERT IN DIT BLAD

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8