SPORT LAATSTE BERICHTEN DRUKWERK Ome 10BAT-EIEREN met SLAGROOM zijn een over heerlijke traetalie. Paasigebakjes en -taarten H. M MIL-Villi SPRfHIG. De Vrijwillige Burgerwacht. De toestand in Albanië. VOORZORGSMAATREGELEN GEMENGD NIEUWS. Waalwijksche Stoom drukkerij Antoon Tielen De Waalwijksche Afdeeling Agenda's IV. Slot. het Centrum en vooral uit Baardwijk in hun burgerwacht-verplichtingen te kort. Dit moet beter worden. Ieder lid moet doordrongen zijn van de noodza kelijkheid de oefeningen bij te wonen. Uniformeering. Een te kleine Econo mische Dienst. In een drietal vorige artikelen heb ben wij een en ander uiteengezet be treffende de Burgerwacht. Achtereen volgens hebben wij het ontstaan van deze organisatie behandeld, gevolgd door de doelverandering in belrek- kelijken zin althans, daarna hebben we uitvoerig stilgestaan bij de wettelijke bepalingen op de Burgerwachtkorpsen om vervolgens het licht te laten vallen op het zuiver plaatselijke karakter van de Burgerwacht, hetgeen ook in de wet duidelijk tot uiting komt, gezien de al daar geregelde bevoegdheden van den burgemeester. Ook in onze gemeente hebben wij een Burgerwacht. Gewapende Dienst. De gewapende dienst telt in onze gemeente 120 leden, verdeeld over de volgende secties: Waalwijk-Centrum 32, Waalwijk- Zuid 32, Baardwijk 30, Besoijen 26. Het is een verheugend verschijnsel te kunnen constateeren, dat er onder deze leden een waardige Burgerwacht geest bestaat, waarvoor het bestuur trouwens alle zorg draagt. Alleen zeer actieve personen, die weten wat zij be ginnen en daadwerkelijk aan het doel van de Burgerwacht wenschen mede te werken, kunnen als leden toetreden. Het is begrijpelijk, dat om de menta liteit van de Burgerwacht op het onge twijfeld hooge niveau te houden, waar op deze thans staat, het bestuur in de ze zeer actief en doortastend moet zijn. Jammer is het, dat door deze schif ting het vorige jaar in onze Waalwijk sche afdeeling, het ledental met 10 is teruggeloopen, maar aan den anderen kant stemt het toch ook weer tot vol doening, dat dit heeft plaats gevonden, want de activiteit van 't bestuur wordt er voldoende door bewezen. Een ding dienen wij echter op te merken. Ondanks de voortreffelijke mentaliteit die er onder de leden be staat is de deelname aan de oefenin gen niet zooals het zijn moet. De sectie Waalwijk-Zuid' staat ou der aan den kop. Gemiddeld bezochten n.l. 75% van de leden de oefeningen. Daarna volgt Besoijen met 73%, ver volgens dan Waalwijk Centrum 62% en Baardwijk 40%. Wanneer we nu 75% als normaal aannemen, schieten dus de leden uit Zooals velen zich nog zullen herin neren is in de in Januari j.l. gehouden jaarvergadering besloten om de gewa pende leden geleidelijk aan in een uni form te steken en dit besluit kan niet genoeg worden geprezen. Door deze uniformeering zullen de Burgerwach ters meer op den voorgrond treden, terwijl het tevens een sterk propagan- da-middel is. Dit kost echter geld, veel geld zelfs en daarom moet het langzamerhand ko men. In ieder geval zal menigeen met vreugde het feit tegemoet zien, dat de Waalwijksche Burgerwachters geüni formeerd optreden. Iedereen ziet dan in hen het duidelijke bewijs van het hooge doel en het groote nut van deze hechte organisatie. Economische Dienst. Ook over dit onderwerp hebben wij reeds in den breede uitgeweid, zoodat wij hier eigenlijk niet op terug behoef den te komen, ware het niet, dat het le dental van dezen dienst in onze ge meente zoo bedroevend klein is. Het ledental van den gewapenden dienst strekt tot voldoening. Weliswaar is 120 leden niets te veel. (Is 't wel ooit te veel?), maar er blijkt toch uit, dat er reeds een flinke degelijke kern aanwe zig is, waarop de gemeentelijke over heid in tijden van nood kan bouwen. De economische dienst telt hier slechts 10 leden en wie onze vorige ar tikelen over dit onderwerp aandachtig heeft gelezen, zal het direct met ons eens zijn. dat het veel te weinig is. De taak van den economischen dienst is zeer uitgebreid en veel meer dan 10 personen zijn hiervoor noodig. Daarom willen wij deze serie artike len niet sluiten, zonder de noodzake lijkheid naar voren te hebben gebracht, dat deze dienst aanmerkelijk moet wor den uitgebreid en de belanghebbenden er op te wijzen, dat indien zij bezield zijn met het vaste voornemen de ge meentelijke overheid terzijde te staan in kommervolle tijden, er ook voor hen plaats is in de dichte gelederen van de Burgerwacht. Burgerwachter zijn is een eer. Dat iedereen daaraan denkeü! Waar het bij een zoo groot aantal deelnemers mogelijk zal zijn, dat meer dere geslaagden dezelfde hooge cijfers behalen, zal deze medaille bij gelijkheid van cijfers worden toegekend aan de(n)gene, die onder de moeilijkste omstandigheden, zulks ter beoordee ling van bovengenoemden bewindsman, heeft gestudeerd. VEREENIGING „DANTE ALIG- HIERI" IN NEDERLAND. Vijf en twintig-jarig bestaan herdacht. Ter gelegenheid van het vijf en twin tig-jarig bestaan der vereeniging Dan te Alighieri" in Nederland, heeft het comité Noord-Brabant eene tentoon stelling georganiseerd van 1 tot 15 April in het gebouw van het Provin ciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Hertogenbosch. Een veertigtal prachtige kleurenrepro ducties der meesterlijke illustraties, die Amos Nattini vervaardigde voor de monumentale nieuwe uitgave der Di- vina Commoedia door het nationale Dante-instituut te Milaan, worden ge ëxposeerd. Zaterdag j.l. des namiddags te 3 uur werd deze tentoonstelling geopend. In de gehoorzaal van het gebouw van het Provinciaal Genootschap werden de talrijke aanwezigen verwelkomd door Mevr. H. Mommersteeg-Schoeller, pre sidente van het „Comitato del Braban- te Olandese". Speciaal verwelkomde zij den Italiaanschen gezant te 's-Gra- venhage Pasquale Diana, den Commis saris der Koningin in Noord-Brabant Jhr. Mr. Dr. A. B. C. M. van Rycke- vorsel, den consul-generaal te Rotter dam Baron R. Torella. Een bijzonder dankwoord richtte spr. tot den gast heer in dit gebouw, den voorzitter van het Prov. Genootschap Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt en het bestuur van het Genootschap voor de wijze, waarop de vereeniging hier is ontvan gen en de beschikking werd verkregen over de tentoonstellingsruimte. Hierop was het woord aan den heer Vincent Cleerdin, griffier der Prov. Staten van Noord-Brabant, voor het houden eener voordracht over Dante Alighieri en zijn werk. De presidente dankte den spreker voor zijn met groote aandacht gevolg de voordracht. Een telegram van ge- lukwensch werd naar den schilder Nat tini gezonden. Hierop werden verver- schingen gepresenteerd en werd het tentoongestelde werk bezichtigd. WAALWIJK. W.S.C.—dVVILHELMINA ('s-Bosch). I)c beslissing op 2den Paaschdag! W.S.C. buiten degradatie-gevaar? Eindelijk /.al dan in onze plaats op Tweeden Paaschdag de reeds eenige ma len vastgestelde voetbalwedstrijd WSC Wilhelmina definitief gespeeld worden. Zooals iedere vereeniging „de" wed strijd van het seizoen heeft, zoo is dit voor WSC met bovenstaande ontmoeting eveneens het geval. Waaraan het te wij ten is dat juist tegen het Bosscrhe Wil helmina „de" wedstrijd van het seizoen beschouwd wordt, weten wij niet, doch het feit is nu eenmaal zoo. Behalve dit belangrijke feit is de ont moeting op Tweeden Paaschdag nog een „extra" beteekenis. Voor eenieder zal 't nu wel hekend zijn, dat WSC a.s. Maan dag voor een beslissende ontmoeting komt te staan en zal met deze competi tie-wedstrijd eventueel de beslissing kun nen vallen, of WSC, dan wel Hero de laatste plaats op de ranglijst zal moeten innemen. Mocht evenwel WSC op de bei de punten beslag weten te leggen, dan is zij van alle zorg envrij, ongeacht de uitslag ESVHero, welke eveneens Maandag gespeeld wordt. In het omge keerde geval, wanneer WSC mocht ver liezen en Hero van ESV winnen, dan is WSC het kind van de rekening, terwijl bij een gelijk spel van WSC en bij een zege van Hero een beslissingswedstrijd noodig zou zijn tusschen laatstgenoemde Merecnigingcn. De uitslagen der wed strijden op Tweeden Paaschdag, kunnen derhalve nog verrassende resultaten leveren. op- De vraag is thans of WSC in staat is a.s. Maandag op de beide broodnoodige punten beslag te leggen. Onmogelijk achten wij, gezien de vorm waarin de laatste tijden gespeeld wordt, dit niet. Laten de spelers er echter wel reke ning mee houden, dat de Bosschenaren ook a.s. Maandag naar Waalwijk komen met het vaste voornemen, om haar on geslagen record voort te zetten, want hei is wel eigenaardig dat WSC nog nooit van Wilhelmina heeft kunnen winnen, doch het wel eenige malen tot een gelijk spel gebracht heeft. Zal deze traditie a.s. Maandag door WSC worden gebroken? Een mooier en waardiger slot zouden de spelers hun aanhangers niet kunnen aan bieden. R.W.B.G.V.V. Zooals wij reeds berichtten, staat er voor het eerste elftal Tweeden Paasch dag een thuiswedstrijd tegen GW op 't program. Enkele weken terug moest RWB heide punten in Geldermalsen laten, zoo dat men ook Maandag GW een betere kans op de overwinning zou geven. RWB zal echter voor de bij GW geleden ne derlaag revanche willen nemen. Dit nu moet reeds een aansporing zijn om eens met volle activiteit aan dezen wedstrijd te beginnen, terwijl het bovendien hard noodig is eens haar positie op de ranglijst te denken, daar deze tot nog -toe goed is, doch bij een nederlaag wel eens danig kan veranderen. Zijn allen hiervan ten volle overtuigd, dan zien wij den wedstrijd met vertrouwen tegemoet. Ook voor het tweede elftal slaat er een belangrijke wedstrijd op het program. Onze jongens spelen Maandag hun laat- ten wedstrijd en wellicht ook den zwaar ste, daar zij hij PSV op bezoek gaan. In dien zij erin slagen hier op beide pun ten beslag Ie leggen, eindigen zij gelijk met BW, zoodat dan een beslissings wedstrijd noodig is om den kampioen aan te wijzen. Maar ook PSV staat er precies hetzelfde voor, daar zij hij een overwinning de eer krijgt zich met BW te meten. Hoewel onze jongens op een schitterend seizoen kunnen terugzien en het een fraaie prestatie is het in deze sterke afdeeling tot mede-candidaat te hebben gebracht, achten wij den strijd van Maandag een te zware opgaaf. Onze jongens zullen echter het bewijs willen leveren dat zij tot goede dingen in staat zijn en van dit standpunt uit bezien, zul len zij zonder twijfel hunu iterste best doen een zoo eervol resultaat te behalen. RWB'ers, Good Luck! Tenslotte dcelen wij nog mede dat zij, die de reis naar Eindhoven willen mee maken en daar den kampioenswedstrijd EindhovenNEC willen hijwonen, hier nog gelegenheid voor hebben, daar nog enkele plaatsen vrij zijn. Men kan zich hiervoor opgeven hij den heer van der Hammen. K. N. V. B. Derde klasse E. SportersBlau w-Geel Schijndel 2—ODC Ook in deze afdeeling is het pleit hij- na beslecht. Nog enkele wedstrijden en het voetbalseizoen 1938-'39 behoort weer tot het verleden. Sporters zullen in Drunen den strijd aan binden met Blauw-Geel, dat intus- schen van de laatste plaats op een na tot de vijfde rang is opgeklommen. Beide clubs beschikken over dezelfde capaci teiten, zoodat het resultaat niet is te voor zien. Schijndel 2 zal 't hoogstwaarschijn lijk wel tegen ODC moeten afleggen, hoe wel de mannen uit Boxtel eenigszins uil hun evenwicht geraakt schijnen te zijn. Biljartsport. W. S. C.— BEATRIX Woensdagavond speelde de biljart club «Beatrix», welke gevestigd is in café Moonen, een wedstrijd tegen de biljartploeg van W.S.C. in Hotel de Twee Kolommen. Onder groote belangstelling vond deze plaatselijke ontmoeting plaats. Jammer dat we gens omstandigheden niet alle leden der beide clubs aan den strijd kon* den deelnemen, de gespeelde par tijen echter muntten uit door hoog staand spel en menige fraaie bal en serie werd gemaakt. Bijzonder viel echter op het spel tusschen de heeren van Eeten van W.S.C. en van Hnlten van Beatrix. De heer van Eeten speelde deze partij met 'n gemiddelde van 5,5 en maakte in deze partij de hoogste serie van dezen avond n 1. 42. De totaaluitslag was in het voor deel van W.S.C., welke club dezen wedstiijd won met 3 2. Voor Beatrix wonnen de heeren W. Trintler en Jef Moonen, respec tievelijk tegen de heeren J. van Baal en Spijkerman J. Voor W.S.C. wonnen de heeren J, Beerens, P. van Eeten enJ.Kools, respectievelijk tegen de heeren J. v. d. Brandt, P. van Huiten en E. v. d. Geer. Nadat door den heer v. d. Geer nog enkele show-stooten te zien werden gegeven en de heer Boers de winnende vereeniging gecompli menteerd had, werd deze geslaagde biljartavond door een genoegelijk samenzijn besloten. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zaterdag, Zondag en Maandag Luxor Bioscoop »De Pionier van Kentuckycr. Zaterdag, Zondag en Woensdag Theater Musis Sacrum »De Drie Kameraden«. Maandag Theater Musis Sacrum »Welkom Vreemdeling«. Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gvrnnastieklokaal O.S. Spanje treedt.toe tot het anti-Kom intern pact. De regeeringen van Duitschland, Italië en Japan eenerzijds en de Spaansche regeering anderzijds heb ben, naar thans officieel wordt me degedeeld, op 27 Maart te Burgos door haar gevolmachtigden een verdrag onderteekend krachtens hetwelk Spanje tot het anti-Komin ternpact toetreedt. De overrompelende aanval, die Vrijdagmorgen door de Ita- liaansche troepen tegen het Koninkrijk Albanië is ontketend, heeft in enkele uren tijds geleid tot de bezetting van de kust strook met de voornaamste steden en havens. Nadat de Italianen eenmaal vasten voet gekregen hadden op Albaneesch grondgebied volgens berichten van Albanee- sche zijde gelukte dit niet dan nadat zij eenige malen waren teruggeslagen werd de opmarsch naar het binnenland met grooten spoed aangevangen. De troepen bevinden zich thans, naar Stefani uit Rome seint, op 15 kilometer afstand van Du- razzo aan de rivier Sjijak en trekken hier dus in de richting van de hoofdstad Tirana. DUITSCHLAND STEUNT ITALIë Geen inmenging der Westersche mogendheden. „Duitschland ondersteunt Italië volkomen bij de behartiging van zijn levensbelangen en zou het niet dulden, dat de Weste lijke democratieën zich zouden mengen in een kwestie, welke haar niets aangaat". Dat is, in beknopten vorm, het thans officieel bekendge maakte Duitsche standpunt in zake de bezetting van Albanië door de Italianen. „De Middellandsche Zee" beteekent voor Italië het leven en Italië kan niet toelaten, dat zijn leven be dreigd wordt door een haard van voortdurende onrust aan de overzijde van de Adriatische Zee". Dat is een verdere officieele verklaring van Duitsche zijde, welke de Italiaansche actie sanc tioneert. De Westersche en Balkanmogendheden nemen in deze nog een afwachtende houding aan. De Regeeringspersdienst meldt: De regeering heeft als voorzorgs maatregel de militaire verloven doen intrekken en de groot-verlofgangers, die zijn ingedeeld hij de kust- en grens- beveiliging doen weten, dat de moge lijkheid bestaat, dat zij kunnen worden opgeroepen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat deze eventueele oproeping dus uit sluitend hel personeel betreft, dat be trokken is bij de kust- en grensbevei- liging. DE MINISTERS COLIJN EN VAN DIJK ONDERBREKEN HUN PAASCHUITSTAPJE. De ministers Colijn en Van Dijk, die gezamenlijk een Paasch-uitstapje per auto in de Ardennen hoopten te maken en zich reeds onderweg bevon den, zijn op het vernemen van de be richten uit Albanië naar Den Haag teruggekeerd, waar zij gisteravond zijn aangekomen. Vijfjarig meisje aangerand. In het Mastbosch te Breda is gistermiddag een zeer ernstig mis drijf gepleegd, waarvan het 5-jarige dochtertje van den tandarts S., wonende aan de Baronielaan te Breda het slachtoffer is geworden. Het meisje werd op slechts geringen afstand van de ouderlijke woning in deerniswekkenden toestand in het kreupelhout aan den rand van het Mastbosch gevonden en in hoogst ernstigen toestand naar huis ver voerd. Voor haar leven wordt ge vreesd. De dader is tot dusverre niet gevat. Twist met doodelijken afloop. Gistermiddag omstreeks twaalf uur heeft de 23-jarige M. E. te Maasheeze bij een buiselijken twist zijn stief vader, den 51-jarigen landbouwer H. Peerlings, met een schop zeer ernstige verwondingen toegebracht. Het slachtoffer werd naar het zieken huis te Weert overgebracht, waar het in den loop van den avond is overleden. De dader is gearresteerd en naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht. Naar verluidt zou tusschen beide mannen dikwijls oneenigheid hebben bestaan. De dader zou nit zelfver dediging hebben gehandeld. Tienjarig meisje overreden. Op den onbewaakten overwegvan de spoorlijn Boxtel Tilburg is he denmiddag het tienjarig dochtertje van den landbouwer Van Hal uit Boxtel door een trein gegrepen en op slag gedood OP ELK GEBIED Wij brengen iets APARTS in: OPGEMAAKTE EIEREN GEVULDE MANDJES LEUKE VOGELNESTJES PAASCH-BONBONNIERE'S en diverse andere PAASCHFIGUREN. in alle prijzen. Ziet onze etalage. TELEFOON 52. ■srfjifc' Paasen-deiicaiessen.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 14