SPORT NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. ■.VMbking"** SPRANG—CAPELLE KAATSHEUVEL. mevrouwr Een gulden cadeau? Nou,dat is kras hoor! Hoe kan dat maarzoo? Nee.niet cadeau.nee, ik heb hem gespaard: Van al wat pCTSil maakt, heb'k zegels bewaard. CI.D. d.e.s.-nieuws. zeseen hoe dat komt en aldus van advies dienen, zoodat wanneer de aannemer in kwestie dan alsnog voor dat bedrag het werk wil uitvoeren, hy de voorkeur heeft. Hierna wordt de vergadering ge sloten. SPRANG. Predikbeurten Zondag 9 April 1939 (le Paaschdag): Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst en nam. 2 uur een ringpredikant. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. half drie Ds. B. A. van Lummel. Onder leiding van den Hoofdbe stuurder, den heer M. J. Kunst uit Dén Haag, kwamen de afdeelingen Dongen, 's-Gravenmoer, 's-Capelle, Sprang en Waalwijk van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders, j.l. Donderdagavond in de vergaderzaal van het Geref. Kerk gebouw alhier, in een goedbezochte ge combineerde districtsbestuursvergade ring bijeen. Na de opening kwam aan de orde de bespreking van de vernieuwing van de Collectieve Arbeidsovereenkomst in de Schoenindustrie. De geheele bestaande C.A.O. werd hierbij besproken en vele ongeregeld heden en mistoestanden werden hier bij naar voren gebracht. Na de te voeren onderhandelingen tusschen de Federatie van Schoenfabri kanten en de arbeidersorganisaties, zul len ledenvergaderingen der diverse af deelingen worden belegd, ter bespre king van de contractsvernieuwing. De afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond .Patrimonium" kwam j.l. Donderdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in 30e jaarvergadering bijeen. Na opening met het lezen der H. Schrift en gebed heette de voorzit ter de aanwezige leden welkom. Na het lezen der notulen werden en kele ingekomen stukken behandeld. Be sloten werd 5.— beschikbaar te stel len voor het practisch werk van het Verbond. Breedvoerig werd besproken het medeleven met de Gew. Org. Zuid- Holland. De secretaris, de heer Joh. Schiedon bracht een goed verzorgd jaarverslag uit, evenals de penningmeester de heer H. M. Zwart, waaruit bleek dat het boekjaar sloot met een flink batig sal do. De commissie tot het nazien der boeken bracht bij monde van dhr. Jan Vos-Spuijbroek verslag uit; boeken en bescheiden werden in orde bevonden en de penningmeester werd onder dank voor zijn beheer décharge verleend. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren G. van den Hoven, Joh. Schiedon, H. M. Zwart en J. W. Genuït Jr. herkozen. Een voorstel van het bestuur om de feestvergadering tot D.V. October uit te stellen, werd aangenomen. Wegens het late uur moest een on derwerp door dhr. W. Braspenning tot de volgende vergadering worden uitge steld. Na een woord van dank voor de op komst en een opwekking tot trouw ver- gaderingbezoek, werd de vergadering gesloten en ging dhr. W. M. Dalmaijer in dankgebed voor. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag (le Paaschdag) des morgens half tien voor te gaan Ds. T. H. Oostenbrug en des namiddags half drie Ds. H. Kraaij van Boven Hardinxveld en Maandag (2en Paaschdag) des morgens half tien Ds. Oostenbrug. le Paaschdag des morgens half tien en des middags 2 uur en 2en Paasch dag des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loon- schendijk op te treden Ds. A. Vroeg- indewey. De heer B. Verhoeven heeft be dankt als kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk." Gedurende de maand Maart 1939 werden ter gemeente-secretarie inge volge den Vleeschkeuringsdienst aan gegeven 20 runderen en 63 varkens. De Postduivenvereeniging ,,De Luchtvaart" houdt a.s. Maandag (2en Paaschdag) een oefenvlucht vanaf Bergen-op-Zoom. De duiven hiervoor worden Maandagmorgen tusschen half negen en half tien in het clublokaal in het café Wed. van der Haart inge- korfd. Bij de te Dongen gehouden aan besteding van het glas- en verfwerk van een te bouwen villa voor rekening van den heer G. van Loon aldaar, is dit opgedragen aan Gebr. v. d. Waals alhier voor de som van 1673. R.K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. Op de Donderdag gehouden be stuursvergadering van bovengenoem- den Bond, werd besloten de eerste jaarvergadering, welke uitsluitend toe gankelijk is voor de leden, te houden op Dinsdag 18 April e.k. des avonds om 7 uur-in het Patronaat. Tijdens deze vergadering zal voor de leden optreden, den bekenden ka rakter humorist, dhr. Harry Wood ward uit Muiderberg. Tevens zal tijdens deze vergadering een verkiezing worden gehouden van een in het bestuur zijnde vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. Dankers, terwijl den 2en voor zitter en penningmeester, respectieve lijk de heeren Jos de Brouwer en A. J. Kleijberg aftreden, welke zich ech ter weder herkiesbaar stellen. Eventueele candidaatstelling moet schriftelijk geschieden en wel drie da gen voor de algemeene vergadering, elke candidaatstelling moet door 10 leden worden onderteekend, een twee de candidaatstelling moet door 10 an dere leden worden geteekend. Diegene, die zich nog als lid wen- schen op te geven, kunnen dit doen, tot vóór de ledenvergadering bij een der leden van het bestuur. T. B. C.-AVOND. De T.B.C.-Vereeniging grijpt weer de eerste de beste gelegenheid aan, die geboden wordt, om te trachten voor steun aan de TBC-lijders èn de kin deruitzending geld in kas te krijgen. Maandag 2en Paaschdag wordt in de zaal van den R.K. Gildenbond een vroolijke Cabaret-avond gegeven met medewerking van het TBC-revue-ge- zelschap, en de mandolineclub Edel- weis. BILJARTSPORT. In café Jan van Dun had de aange kondigde ontmoeting plaats van de aldaar gevestigde vereeniging „Krijt op Tijd" met de sterke Drunensche club D.J.C. DJC wordt als de sterkste vereeni ging uit de Langstraat beschouwd, zoodat het een heele prestatie van Krijt op Tijd mag genoemd worden om ook van deze club met flinke cijfers te winnen. De uitslag was: H. van Dun 71 pnt. 20 brt. hs. 19 gem. 3.05; H. van Delft 100 pnt., 21 brt., hs. 17, gem. 4.76; J. Schalken 100 pnt., 21 brt., hs. 16, gem. 4.76; J. Brok 90 pnt., 21 brt., hs. 21, gem. 4.28; J. de Bondt 100 pnt., 20 brt., hs. 31, gem. 5.C. v. d. Hoven /2 pnt., 20 brt., hs. 14, gem. 3.10; F. de Gouw 52 pnt., 20 brt., hs. 9. gem. 2.1Verhoeven 75 pnt., 21 brt., hs. 14, gem. 3.57; W. Kamp 150 pnt., 10 brt., lis. 50, gem. 15; H. Brok 99 pnt., 10 brt., hs. 29, gem. 9.90; J. v. d. Kaa 149 pnt. 11 brt., lis. 45, gem. 13.55; de Munnik 150 pnt., 12 brt., hs. 43, gem. 12.50. Krijt op Tijd totaal 622 punten, beurten, gemiddeld 6.09. D.J.C. Drunen totaal 586 punten, beurten, gemiddeld 5.58. 102 105 In verband met het af te werken competitieprogramma werd de wed strijd Woensel—DES niet uitgesteld, zoodat onze jongens op Maandag 2e Paaschdag een van de zwaarste wed strijden in Eindhoven te spelen krij gen. Indien de DES'ers nog een kans op de kampioenstitel willen behouden dan moet deze wedstrijd gewonnen worden. Maar ook Woensel heeft nog een theoretische kans waarom zij zich niet gewonnen zullen geven dan na een uiterst spannende wedstrijd waar bij alles van de spelers gevergd zal worden. DES'ers zet de tanden op el kaar en geeft den tegenstander geen mi nu ut vrij spel. Zet er vanaf het begin alles op en geeft je de volle 90 minu ien. Vooral de voorhoede, die toch be kwaam geacht moet worden voor enkele doelpunten, willen we er op attendeeren zich niet door physiek sterkere spelers van de wijs te laten brengen. En een goede raad voor het heele elftal: speelt voor wat je waard bent en vult eikaars tekortkomingen aan dit zal ongetwijfeld de sterkte van de ploeg ten goede komen. DES'ers doet de naam Door Eendracht Sterk eer aan en tracht door eendrachtige samenwerking de overwinning uit bet vuur te sleepen. De wedstrijd vangt aan om 2 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Luyten. BERKDIJK. GOUDEN BRUILOFT. Zaterdag 15 April viert het echtpaar Th. van Gulik—Pruimboom zijn 50 jarig huwelijksfeest. Het zal de gouden jubilarissen dien dag niet aan belang stelling ontbreken. Het ijverige feest comité bestaande uit de heeren H. van Boxtel, W. van Kuijk, B. Verboven, J van Dongen cn C. Groenendaal zal er ongetwijfeld voor zorgen, dat dien dag alles tot in de puntjes geregeld is Des morgens wordt de reveille gebla zen. Om 9 uur wordt de H. Mis opge dragen waar in optocht naar toe wordt gegaan. De receptie heeft plaats om 2 uur. De harmonie St. Jan zal des avonds een serenade brengen. i De harmonie St. Jan geett Maandag 2de Paaschdag in de zaal van den Dinteren zijn laatste winteruitvoering. De harmonie brengt de muzieknum mers ten gehoore die zij op het con cours te Oss moeten uitvoeren. Voor het humoristische deel is geëngageerd dhr. F. Nannicks uit Tilburg, die met zijn programma een uitbundig succes zal hebben. BERKDIJK'S BELANG. Dezer dagen zal door het bestuur van Berkdijk's Belang'een extra col lecte worden gehouden onder de leden teneinde bij het 25-jarig klooster jubileum der Eerw. Zusters een mooi cadeau namens de vereeniging te kun nen aanbieden. Om het sympathieke doel kunnen we deze collecte bij onze leden wan- aanbevelen. ST. JOACHIMSMOER. BRAND. Aan den weg van den Moer naar Loonopzand, woedde Woensdagmid dag in de nabijheid van Huis ter Heide een heide- en boschbrand, die groote rookkolommen ontwikkelden. Een 20- tal personen ter plaatse slaagden er in, eindelijk het vuur te bedwingen. De schade bleef alzoo beperkt. Omtrent de oorzaak is niets bekend. LOON OP ZAND. DE BOND ZONDER NAAM. Voor de volle groote zaal van het parochiehuis alhier sprak Dinsdag avond den Zeereerw. heer H. de Greeve met als onderwerp „De bond Zonder naam". Deze spreekavond was door den Zeereerw. heer pastoor voor de wel doeners, begunstigers en donateurs van het parochiehuis georganiseerd. Na een kort inleidend woord van den pastoor, bekwam de gevierde spre ker het woord. Spreker teekende de achtergrond van de bond n.l. hel le ven in een door en door zieke maat schappij; de kennis hiervan ontbreekt de menschcn niet! Groot is dan ook het verlangen onder hen, het verlan gen naar een nieuwe en betere maat schappij Ondanks deze wetenschap gebeurt er niets maar dan ook niets ten goede. Voor het grootste deel is dit te wijten aan het egoisme dei- massa! Het is slechts zaak deze ver keerde mentaliteit om te buigen tot een mentaliteit waarin heerscht de Christelijke naastenliefde. D. M. J. v. d. Wee (Wed. v. Brok) naar Breda F. R. Broknaar Breda G. J. C. van Boxtel naar Sprang-Capellc F. Donders naar Roermond H. J. M. Jansen naar Vlijmen A. A. J. Brok en gezin naar Sprang-Capelle A. Maas en gezin naar Tilburg A. Dekkers naar Waalwijk T. J. P. Bissolink en echt- gen. naar Tilburg E. M. A. van Stip hout en kind naar Tilburg A. de Jong naar Tilburg. LOONSCHENDIJK. Ouderavond Openbare School. J.l. Dinsdagavond kwart voor acht opende het hoofd der school deze bij eenkomst met een woord van welkom, in 't bijzonder tot zijn vroegeren plaats vervanger, den heer Stappershoef. Hij herdacht den overleden voorz. der oudercomm., den heer P. de Rooij, die o.a. den roerigen tijd heeft meegemaakt van de oprichting der Loonschendijk- sche Neutrale Schoolver., met als secr. den vorigen secr. der oudercomm., den heer Mart. van Oversteeg. Hij memo reerde het leuke Sint Nicolaasfeest en sprak zijn harteiijken dank uit tot allen, die meegewerkt hebben tot 't welslagen der Kerstviering. Daar deze school ge dupeerd werd, doordat van andere zij de bestaande afspraken werden onder mijnd. heeft deze school de vrijheid ge kregen. ook tusschentijds leerlingen van andere scholen toe te laten. Met na druk wees spr. er op, dat op een ouder avond ouders en personeel bij elkaar komen, v.n.l. in 't belang van 't onder wijs hunner kinderen. Met 't oog op de verkiezing aanstonds eener nieuwe oudercomm., bracht hij de ouders on der 't oog, wat, op grond van een Kon. Besluit van de leden der oudercomm. zal worden verwacht. Na verkiezing van de ouders Mej. A. van Beek en de heeren A. Christ, P. Geenen, D. van Oversteeg en A. Blom tot lid der oudercomm., verkreeg de heer Stappershoef het woord voor 't onderwerp: „Het Christelijk-nationaal karakter der openbare school", waar naar met aandacht en onmiskenbare in stemming werd geluisterd. Mede namens de ouders bedankte de heer Krijl zijn collega voor diens prach tig betoog, waarmee tevens bewezen werd, dat we zeer wel over onze op- voederstaak in de school kunnen spre ken, zonder in ziekelijke overdrijving te vervallen. Nadat in de pauze door de ouders met belangstelling kennis was genomen van de vorderingen der leerlingen en hun belangen soms met de leerkrachten waren besproken, lichtte het hoofd der school de ouders in, tot hoever op deze school 't onderwijs in verschillende vakken gaat en hoe t laatste officieele oordeel over de school luidt. Na een aardig intermezzo door den heer Stappershoef wees de heer Krijl in zijn slotwoord er op, dat er nog veel onwetendheid en daardoor misverstand bestaat omtrent 't openbaar onderwijs, 't Wil aan alle kinderen een gezamen lijke jeugd geven en legt den grond slag van alle belijdenissen. Er is door de openbare school geen enkele plek van ongeloof geschapen integendeel: in vele gevallen heeft zij zich volkomen aan de behoeften der streek aangepast. Wij gelooven niet in de zegen van de splitsing, maar in die van de vereeni ging, en veel meer in de kracht van 't gezin voor 't behoud van eigen geloof, dan in die van de school. Hierna be dankte hij in 't bijzonder den heer Stap pershoef voor diens magnifieke mede werking en wekte de ouders op, pal te blijven staan voor de oude, vertrouw de openbare school, die met ware vroomheid nooit op gespannen voet stond, en ieder laat in de waardij van wat hem heilig en goed dunkt. wordt morgen gespeeld tusschen Wil lem II en PSV. PSV geven wij de beste kansen en hiermede is deze kans af. Tweede klasse B. Picus krygt Tegelen op bezoek, een wedstrijd overigens waar niet veel meer van afhangt. Picus heeft hier de beste papieren, maar toch zouden de Eindho- venaren goed doen er rekening mee te houden, dat de Limburgers- den laatsten tijd niet voor de poes zijn. Aller oogen zijn echter gericht op; ESVHero en WSCWilhelmina, want zoo goed als zeker zal morgen het de-i gradatie-elftal worden aangewezen. Het gaat er bier spannen. Er is een kans dat WSC zal degradeeren, n.l. wanneer WSC verliest en Heyo wint. Daar staat echter tegenover, dat wanneer beide clubs win nen, gelijk spelen of verliezen, Hero het kind van de rekening zal zijn. Een be slissingswedstrijd zou mogelijk zijn in dien Hero won en WSC gelijk speelde of de laatste verloor en Hero gelijkspeelde. De spanning die hier op den bodem van het vat hangt, zal morgen haar cli max bereiken. Derde klasse D. Ook in deze klasse loopt het op een eindje. Nevelo en PAZO zijn reeds uit gespeeld. Zaltbommel en Heusden gaan hun krachten meten op het terrein van eerstgenoemde en met een gelijk spel zouden beiden tevreden kunnen zijn. Haaften gaat naar Oisterwijk, en hoewel de gasten al het mogelijke zullen doen om hun positie te verbeteren, betwijfelen wij, of zij hierin zullen slagen. RWB krijgt GW op bezoek en dit is een mooie gelegenheid voor de Waalwij- kers om nog eens te laten zien wat zij kunnen. De beide hekkensluiters zullen den strijd aanbinden in Vlijmen. De gastheeren hebben de beste papieren, maar de Gelderlanders zullen alles op alles zetten om de onderste plaats te ontloopen. SPRANG. N. E. O. De Zaterdagmiddag-competitie heeft weer een aanvang genomen en als eer ste thuiswedstrijd krijgt NEO Capelle te bekampen. Deze wedstrijd belooft spannend te worden, daar Capelle dit seizoen over een goed spelend elftal beschikt, wat vorige week Sparta wel heeft onder vonden. Temeer waar dit ook nog een plaatselijke ontmoeting is, durven wij geen voorspelling betreffende den uit slag te wagen. Voor sportliefhebbers zal het de moeite zeker waard zijn een kijkje te komen nemen. De wedstrijd vangt aan om 4 uur, terrein Oosteinde. S. D. O. S.D.O. I gaat Zaterdagmiddag naar Werkendam om tegen de Kozakken Boys aldaar haar eerste uit-wedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond te spelen. De Kozakken Boys is een sterke ploeg en heeft het voordeel van het eigen veld, zoodat het voor S.D.O. op passen zal zijn. I. V. C. B. Luyten LOON OP ZAND. Van 31 Maart tot en met 6 April 1939. Geboren: Cornelis, zv. J. J. Klijn en G. C. Stok- kermans Johanna, dv. J. de Roon en J. A. Verduijn Petrus Johannes, zv. H. Netten en C. J. Hoevenaar Josephus Martinus Maria, zv. C. J. v. Loon en E. J. Schoenmakers Maria Gertruda Hen- rica, dv. F. Damen en C. Couwenberg Adriaan, zv. H. Versteeg en J. Nieuwen- huizen Adrianus, zv. G. Nagtzaam en M. A. Goverde Leonardus Petrus Ma- rius, zv. C. v. Loon en M. v. d.. Ven Johannes Petrus Maria, zv. J. v. d. Broek en C. H. Konings. Overleden: Lambertus van Berkel, echtgen. van A. van Nooij, oud 60 jaren Johannes An- tonius in 't Groen, oud 2 jaren, zv. A. in 't Groen en J. van Wanrooij. Huw. aangiften: L. van der Kleü, oud 28 jaren en H. A. Mutzers, oud 25 jaren, beiden wonende alhier C. van Boxtel, oud 23 jaren en G. J. Laros, oud 21 jaren, beiden wonen de alhier A. Greven, oud 62 jaren en M. C. W. van Beers, oud 28 jaren, beiden wonende alhier C. J. van den Hout, oud 25 jaren en P. S. Dingemans, oud 20 jaren, beiden wonende alhier. Ingekomen: A. J. v. d. Sanden, van Drunen M. Elshout, van Tilburg A. v. Huiten en gezin, van Sprang-Capelle G. S. Sijmonsma, van Goirle J. M. L. B. van Gestel, van Eindhoven C. H. Kemmc. ren, van Dongen C. M. van Gulik, van Tilburg C. C. L. van Veldhoven, van Berghem. Vertrokken: P. C. Goossens naar Hoogeloon W. Ha. v. d. Dungen en echtgen. naar Den Bosch P. E. Brands naar Heusden VOETBAL. K. N. V. B. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Achilles—DWS EindhovenNEC (2den Paaschdag). (len Paaschdag). Programma voor Maandag (Tweeden Paaschdag): AFDEELING IV. Eerste klasse. Willem II—PSV Tweede klasse B. PicusTegelen ESV—Hero WSCWilhelmina Derde klasse D. ZaltbommelHeusden VlijmenZBVV OisterwykHaaften RWB—GW OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Achilles, dat vorige week tegen Ajax met 30 het onderspit moest delven, gaat het Zondag eens probeeren tegen DWS. Over het resultaat van dezen wed strijd is maar weinig te zeggen, want al hebben de Noorderlingen te Amsterdam ook een gevoelige nederlaag te slikken irekregen, zij hebben bewezen dat zij over een puik elftal beschikken, een elftal, waaraan DWS zeker de handen vol zal hebben. De Nijmeegsche kampioenen zullen voor den eersten keer naar Eindhoven gaan en ook hier wordt een wedstrijd gespeeld, waarop nu nog geen lijn te trekken is. Eerste klasse. De laatste wedstrijd in deze klasse Programma voor Maandag (Tweeden Paaschdag): Eerste klasse. Best VooruitSchijndel TreffersMulo KolpingEendracht Venlosche BoysSVB WilhelminaZwaluw Tweede klasse. WoenselDES VSV—Sarto TubantiaWit-Zwart ODI—Veloc St. Mich. GestelSTV Derde klasse. Uil varenbeekVOAB WaspikRoda Overzicht. Eerste klasse. Best Vooruit komt tegen Schijndel. Daar voor beiden niets meer op het spel staat wordt dit een tam partijtje, waarbij Schijndel kan winnen. Treffers ontvangt Mulo. We gelooven wel dat de Helmonde naren op een hartelijke ontvangst kun nen rekenen. De punten zullen wel in Nijmegen blijven. KolpingEendracht en WilhelminaZwaluw zijn van geen belang. Hier kunnen de thuisclubs win nen. Venlosche Boys moet om den dans te ontspringen, van SVB winnen. De kans voor Venlo is zeer groot. Tweede klasse. Woensel-Des is hier de wedstrijd van den dag. Winnen de DES'ers, dan behouden zij hun kampioenskans. In Kaatsheuvel werd met 32 verloren. Dit is een rede te meer voor de Kaatsheuvelsche ploeg om zich tot het uiterste in te spannen. Aan een voorspelling zullen we ons niet wagen ofzou het toch een Kaats heuvelsche overwinning worden? VSV klopt Sarto. Tubantia heeft tegen Wit- Zwart de beste papieren. ODI kan Veloc wel onder den voet loopen. St. Michiels GestelSTV is o.i. voor de gastheeren. Derde klasse. Hier zijn slechts twee wedstrijden te spelen. Hilvarenbeek kan met VOAB de punten broederlijk deelen. Waspik kan zich tegen Roda herstellen, vooral nu zij in eigen omgeving speelt. CAPELLE. Brand. Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur brak brand uit in de woning .van den heer T. den Hollander. In een oogen- blik stond het geheele huis in lichte laaie. De brandspuit was spoedig aan wezig en bestreed het vuur krachtig. Het mocht echter niet baten, het ge heele huis brandde tot den grond toe af. De brand is begonnen achter in de schilderswinkel van den heer den Hol lander.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7