Plaatselijke Eerichten. n een uitvoering in Waalwijk Woensdag 12 April 1939 Np. 29 De Echo van het Zuiden Tweede Blad .1 Het vermaarde SPRANG-CAPELLE. jaarmarkt te waalwijk OP DONDERDAG 13 APRIL 1939. DE PAASCHDAGEN. De schitterende Paaschdagen hebben !velen uit plaats en streek naar onze nooie omgeving gelokt. De hei, Roestelberg en de duinen hebben groote belangstelling getrok ken. Ook de algemeene vergadering van de Geref. Jongelings-vereenigingen in 't Bondsgebouw bracht den Tweeden Paaschdag een groot aantal vreemde- ingen in onze plaats en leverde een ïeele drukte speciaal in de omgeving ran de* Markt, terwijl ook de wedstrijd W.S.C. Wilhelmina, alsook de bios copen en de bals niet over bezoek had den te klagen. G. P. VAN HULTEN. f In den ouderdom van 62 jaren is 1.1. Maandag alhier overleden de heer G. P. van Huiten, die gedurende ruim 25 jaren gemeente-opzichter en gemeente architect geweest is. In deze functie heeft hij krachtig medegewerkt aan de periode van uitbreiding en uitbouw on zer gemeente, speciaal voor den wo ning- en wegenbouw heeft hij groote Verdiensten gehad. Ook was hij van 11 Febr. 1911 aan e brandweer verbonden, eerst als ad- junct-opperbrandmeester, later als com. andant en bij een brand in de St. rispijnstraat heeft hij een verwonding lan z'n been opgeloopen, die oorzaak is geworden van z'n pensioen-aanvra- 9e- Hij ruste in vrede. BURGERWACHT. Bij de Zondag gehouden schietoefe ningen met K.SiO. patronen door de sectie „Baardwijk", werden zeer goede resultaten bereikt. De onderstaande leden behaalden de beste resultaten: P. van Esch 99 punten: L. van Esch 99 p.; Joh. de Folter 99 p.; H. de Folter 94 p.: W. van Esch 93 p.: G. Brok 93 p. R.K. KIESVEREENIGING. Hedenavond wordt in het Patro naatsgebouw een vergadering gehou den van leden der R.K. Kiesvereeniging afd. St. Clemensparochie. Aan de orde is o.a. Aanvulling be stuur. Donderdagavond vergadert de afd. „Waalwijk (Centrum) in 't Bondsge bouw. Vooraf een lezing van Gen.- Maj. Jhr. Alting van Geusau. DE NED. TOERISTEN-KAMPEER. CLUB IN WAALWIJK EN 'T BE ZOEK AAN DE TIMTUR-FABRIEK In ons vorig nummer hebben wè Vp-eds een en ander gegeven over 't be zoek der Ned. Toeristen-kampeerclub m^t hare Engelsche en Belgische gas- ;en aan Waalwijk. Het „Huisgezin" van gisteren bevat zen interessante beschrijving over het kamp te,-Oisterwijk, over de avonden n het K_aipp. in den Kunstkring, over iet ve1 j00p\ der I^iaschdagen, de be- 'd^bieren ïMers. zi,vknippen daaruit nog t volgende: was een Engelschman, die in f ika geboren bleek te zijn en de ienigde Staten links en rechts ,rkruist had. Europa kende hij zeer jed en naast de vele malen dat hij 'n Griekenland was geweest, had hij 3ok dikwijls Nederland en de andere Ëuropeesche landen bereisd. „Over Oisterwijk en omgeving was „Hj vol lof, maar het interessantste „lad hij de Timtur-schoenfabriek in „Vaaiwijk gevonden. ,.Dat vond ook een heer uit Man- .aester, die werkte op een machine- jbriek en in de Timtur-fabriek een lachine aantrof, waar hij zelf mee an gewerkt had. Dat was een i. reugde dat weerzien en in razend .Iug Engelsch trachtte hij dat aan ien man te vertellen, die aan de .machine stond te werken. Deze „knikte maar eens ja en de En§elsch- „man was tevreden." KUNST NA ARBEID. De tooneelclub „Kunst na Arbeid gaf met de beide Paaschdagen een uit voering in het Patronaatsgebouw. Eersten Paaschdag was deze uitvoe ring enkel voor de leden van R.K. Werklieden- en vakvereeniging toe gankelijk, den Tweeden Paaschdag voor het publiek. Het bezoek zijn we bij de tooneel- avonden van Kunst na Arbeid drukker gewend al was er dan beide avonden flinke belangstelling. Het mooie tooneelspel „De mensch wikt..." van Jac. Braem, kreeg een uit nemende vertolking. Kunst na Arbeid heeft haar reputa tie met deze uitvoering weer hoog ge houden en ook de regisseur, de heer C. Mol, heeft alle eer van zijn werk. Over krachten als de heeren L. van Cromvoirt en H. Kolsteren behoeven we eigenlijk niet veel te zeggen. Zij be hoorden weer als altijd tot de uitblin kers en waren geknipt voor de hoofd rollen. Doch ook het spel van Joh. Maas, als de goede oom Frank, B. Schapendonk als de jonge Verstegen, A. v. d. Wiel als ingenieur Klijn en J. v. Heesch als teekenaar v. Bracht viel zeer te roe men. Het spannende stuk, een schets uit het mijn-bedrijf, werd met groote aan dacht door het publiek gevolgd en de spelers oogstten een welverdiend ap plaus voor hun vlotte, natuurlijke ver tolking. HET HAAGSCHE „MATROZEN- KOOR" NAAR WAALWIJK. Blijkens advertentie in dit nummer heeft a.s. Zaterdag het in binnen- en buitenland vermaarde „Matrozenkoor uit Den Haag een uitvoering in den R.K. Gildenbond alhier. We hebben dit sublieme jongens koor, dat naar veler meening niet meer voor de Wiener Sangerknaben behoeft onder te doen, reeds herhaaldelijk voor de radio kunnen beluisteren. Herhaal delijk trad het ook reeds in het buiten land op in concertzalen en voor bui- tenlandsche zenders. Ook dit jaar heb ben deze zangertjes weer voor vele buitenlandsche concerten gecontrac teerd. 's Avonds vóór hun optreden in Waal wijk zingen zij in den Koninklijke Vlaamsche Schouwburg in Brussel met radio-uitzending door het N.I.R. Ongetwijfeld zullen zeer veel mu ziekliefhebbers deze unieke gelegenheid te baat nemen om van de hoogstaande prestaties van het Matrozenkoor te ge nieten. AANBESTEDING. Zaterdagmiddag had in „De Twee Kolommen" de aanbesteding plaats der uitbreiding der lederfabriek firma L. Mombers alhier, onder architectuur van den heer A. van Huiten Jr. De inschrijving was als volgt: A. v. Es, Heerjansdam 13375 D. Leenheers, Barendrecht 13350 Gebr. van Berkel, Tilburg 13126 Gebr. van Merwe, Dordrecht 12680' M. A. Vemers, Dordrecht 12477 H. Brok, Oud-Heusden J. van Liempde, Nieuwkuijk M. Kleingeld, Waalwijk D. v. Oversteeg, Capelle A. Kleijngeld, Kaatsheuvel M. Wijnands, Waalwijk H. Wagemakers. Capelle A. Smits, Heusden M. Kramer, Genderen Gebr. Den Teurling, Kaatsh. 10996 F. Couwenberg, Waalwijk 10984 C. Timmermans, Sprang P. W. v. Alphen, G'berg C. Vos, Meeuwen J. Nieuwenhuijzen, Sprang W. van den Broek, Dussen A. v. Huiten-Krol, Waalwijk 10414 A. J. den Teuling, Waalwijk 10380 C. J. Kerstens, Raamsdonksv. 10350 A. P. Kramers, Heusden 10322 Th. de Graauw, Heusden 10262 A. Herrijgers, Drunen 10199 12525 12490 12139 12130 11990 11685 11570 11350 1-1277 10983 10864 f 10525 10500 10414 uit DEN HAAG. geeft ZATERDAG 15 APRIL a.s, IN' DE ZAAL DER R.K. WE RKLIE DEN VEREEN IGING. AANVANG 8 UUR. Entrée: 80 60 40 cent Voor muziekvereenigingen (minstens 10 pers.) reductie. Lauwers, Uden 15.400.— G. J. Vissers, Drunen 14.870.14 G. J. C. Schaper en P. de Bont. Raamsdonk 14.800. P. v. d. Oordt, Raamsdonk 13.580. b. Rioleering in de Putstraat en de Groensteeg: Kruitwagens, Rosmalen 32.982. J. P. C. v. d. Veeke, Made 32.500. 27.600.- 27.300.- 25.820.- G. v. d. Heuvel, Made H. A. Brouwer-Moonen, Tilburg G. Hoeke, Nieuwendijk J. en A. v. d. Ven, Tilburg en Made 24.440. H. A. v. Seeters, A'dam 22.950.— Bobine, Voorburg 21.299. N.V. Cenator-Boga Zwanenburg 21.047. P. v. d. Oordt. Raamsdonk 20.650. GOUDEN HUWELIJKSFEEST VAN HET ECHTPAAR PULLENS-VAN BAARDWIJK. Zooals reeds eerder in dit blad werd aangekondigd, heeft de buurt van het echtpaar Pullens-v. Baardwijk het plan op zich genomen, dezen bij hun gouden bruiloft in November a.s. op waardige wijze te huldigen. Een bestuur dat zich met de rege ling van een en ander heeft belast werd voor enkele weken terug reeds op een algemeene buurtvergadering benoemd. Woensdag 5 April j.l. kwam dit be stuur in het café van den heer M. Kleijn voor het eerst bijeen, om de eventueele werkwijze in zijn beginstadium te be spreken. Op deze bijeenkomst werden tevens de onderlinge functies verdeeld, die als volgt werden toegewezen: C. J. Siegenthaler, voorzitter; Corn. Dek kers, secretaris; Dijkstra, penningmees ter: P. Brunschot, 2e penningmeester en Fr. Slaats, 2e voorzitter. Er is in middels reeds begonnen met de inschrij ving van het financieele gedeelte aan de buurtbewoners en hieruit mogen we wel verwachten dat de dag van het gouden feest voor de jubilarissen tot een onvergetelijke zal worden gemaakt. Wij hopen op een en ander nog wel eens nader terug te komen en vertrou wen inmiddels dat allen die hun mede werking aan dit feest hebben toege zegd, dat tot het einde zullen blijven doen om het feest ook waardig te doen slagen. UITSLAG BARAKCONCOURS. De uitslag van het Barakconcours, georganiseerd door de R.K.W.V. en waarvan de opbrengst komt aan de verschillende door deze vereeniging te ondernemen acties is als volgt: le pr. rijwiel: Jac. v. Heivoort, 192 p. 2e pendule, G. Hurkmans, 184 p. 3e armbandhorloge J. v. Hooff 176 p. 4e theeservies W. Rombouts 170 p. 5e salonspiegel G. Voogd 160 p. Prijs voor het laagste aantal punten: C. de Jqngh 33 p. Prijs voor 50 p. zonder poedels: L. Ammersdorffer. Verder nog verschillende troostprij zen. 43e TOOGDAG JONGELINGSVEREENIGINGEN OP GEREF. GRONDSLAG. Adr. Roovers en Zn., Waspik 10125 J. van den Broek, Waspik 10150 G. van Heesch, Waalwijk H. Maas, Waalwijk L. Fitters, Waspik Gebr. de Graauw, Waspik M. Verhagen, Capelle J. Hogendoorn, Waalwijk Gunning voorbehouden. AANBESTEDING. 9999 9993 9983 $962 9888 9883 Dinsdag had in zaal 20 van het ge meentehuis de aanbesteding plaats van de rioleering van de Putstraat en de Groensteeg en dé doortrekking van de Kerkstraat. Ingeschreven werd als volgt: a. Doortrekken Kerkstraat tot de Grootestraat: N.V. Bobine, Voorburg 21.800. J. C. P. v. d. Veeke, Made 17.400.— G. Hoeke, Nieuwendijk 17.040.— J. v. d. Heuvel, Made 16.860.— A. v. Doorn en Zn., Boxtel 15.980.— H. v. Boeswinkel Nijmegen 15.837.— N.V. Cenator-Boga, Zwanenburg (N.H.) 15.425.— Met Paasch-Maandag hield de Af- deeling Noord-Brabant en Limburg ,van den Npd. Bgnd van Tonqelinqsver- eenigingen op Geref. Grondslag, naar 43sten toogdag in Waalwijk in de zaal van de R.K. Werkliedenvereeniging. Om half elf opende de voorzitter de heer Jac. J. van Oord de vergadering, daarna ging hij voor in gebed; vervol gens werden eenige verzen gezongen van Psalm 118. De voorzitter sprak een openings woord getiteld „Volharden bij het Ide aal". Hierin teekende hij den scherpen strijd tegen het liberalisme en de ople ving van het Calvinisme. Maar nu de kracht van het liberalisme gebroken is, blijft de strijd. Nieuwe stroomingen als fascisme en nationalisme en de Barthi- aansche Theologie zijn groote gevaren voor onzen tijd. De voorzitter riep op tot beginselstu die en vasthouden aan het ideaal dat de vaderen zich ook stelden. De secretaris gaf daarna een breed voerig jaarverslag, meldende den toe stand der vereenigingen en ringen. Daar de voorzitter aftreedt, werd de candidaat van het afdelingsbestuur de heer C. W. Wachtels van den Berg gekozen. Hij werd toegesproken door den scheidenden voorzitter. De geko zen voorzitter beloofde in het oude spoor door te blijven werken. Daarna werd de voorzitter toege sproken door Corn. v. d. Ploeg, die onder waardeerende woorden enkele cadeaux overhandigde. Dej middagvergadering was zeer druk bezocht (pl.m. 800 personen). De referent Ds. Veenhof van Haar lem isprak over „Ons geloof en ons jeugdwerk". Met spanning werd dit schitterende referaat beluisterd. Eenige vragen werden gesteld en be antwoord. Daarna kregen de burgemeester van Waalwijk en Sprang-Capelle 't woord. De eerste sprak als volgt: Gaarne maak ik van de mij geboden gelegenheid gebruik om U en den leden van de Noordbrabantsche en Limburg- sche Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag hier te begroeten en welkom te heeten in de gemeente Waalwijk. In de spanningen van deze dagen, die een gevolg zijn van de theorieën op politiek, maatschappelijk en godsdien stig gebied, die zich in de laatste jaren hebben ontwikkeld, demonstreert zich hoe langer hoe duidelijker de tegenstel ling: vóór of tegen God. De grondslagen onzer samenleving worden stelselmatig ondermijnd en de schrille tegenstelling tusschen rijkdom en armoede en de wijze waarop de par ticuliere liefdadigheid in het algemeen wordt beoefend, vertroebelt de geesten en geeft voedsel aan de politieke stel sels' die vijandig staan tegenover den godsdienst. Deze omstandigheden hebben Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin geïnspireerd tot een oproep aan Haar volk, waarin wordt opgewekt tot gees telijke en moreele herbewapening. Ik ben er van overtuigd dat Uw bond deze oproep met groote ingeno menheid heeft begroet en dat èn Uwe organisatie èn de leden individueel het vaste voornemen hebben gemaakt te handelen, geheel in overeenstemming met de bedoeling van Hare Majesteit. Ik meen dat Uw Bond, met zijn na genoeg 25.000 leden, een machtig wa pen is in den strijd die gestreden zal moeten worden, om dit Koninklijk woord in daden om te zetten. Ik hoop van harte dat Uw Bond zal slagen in de taak die hij zich heeft ge steld en dat hij, ook wat de moreele herbewapening betreft, goede resulta ten zal weten te bereiken. Moge Gods onmisbaren zegen Uw bondswerk blijven begeleiden. De slotrede v/erd uitgesproken door Prof. K. Dijk uit Zwolle, getiteld „Wat blijft". Door hem werd de scheidende voorzitter toegesproken. PAASCHKAMP TE OISTERWIJK Vanaf Vrijdag voor Paschen tot en met Tweeden Paaschdag werd in Ois terwijk. op de Gemullehoeken, tusschen de mooie bosschen en vennen en be gunstigd door het mooiste voorjaars weer een internationaal Paaschkamp gehouden, dat tot stand is gekomen, dank zij de bemoeienissen van de Ne- derlandsche Toeristenkampeerclub. Dit jaar waren er ongeveer een 300 kampeerders aanwezig, waarvan 61 .Jiag-clschen en 100 Belgen. Vanuit Oisterwijk werden verschil lende uitstapjes gemaakt, zoo werd achtereenvolgens het oude kasteel te wandelingen door de omgeving ge maakt en besloten met een groot kamp vuur, waarbij ook Burgemeester Ver- wiel uit Oisterwijk aanwezig was. Tweeden Paaschdag werden de Phi- lipsfabrieken te Eindhoven bezocht. Al met al kan men aannemen, dat den gasten een programma is aange boden, waaruit de buitenlanders heb ben gemerkt, dat ook een klein land groot kan zijn, ook op dit gebied. DE 5de BOSSCHE REVUE. Ook de 5de revue van den bekenden collega Nic de Rooij Jr.^is een groot succes geworden. In den Bosch vinden we alles, zelfs een burgervader, die met een journa list medewerkt om een revue samen te stellen. Deze lustrum-revue- „Witte 't wel zekerNou en of" is een geweldig succes geworden. De première ging Tweeden Paasch dag voor een uitverkochte zaal. In een keur van aardige scènes, vlot, graag medegezongen liedjes en fraaie balletten heeft Nic. de Rooij zijn stad genoten meer dan 3 uur intens weten bezig te houden met een spel waarin ernst en luim elkaar afwisselen. Den schrijver en 5 jubilarissen-ac teurs werden onder daverende toejui chingen gehuldigd. Heeswijk, de St. Jan-basiliek te Den Bosch, het gemeentehuis en de Timtur- schoenenfabriek te Waalwijk (men zie hiervoor ons vorig nummer en elders in dit blad). Breda en Tilburg bezocht en de ontvangst die de gasten overal ten deel viel zal hen een goede kijk hebben gegeven op de Brabantsche gastvrijheid en gemoedelijkheid. Het hoogtepunt van het kamp was gelegen in de kampavond die Zater dagavond in de zaal van den Kunst kring te Oisterwijk werd gehouden. Hier hield mr. Lindsley, vice-voor- zittei van de Engelsche kampeerclub. een lezing over zijn tocht door Amerika Canada. Verder werden hier en SPRANG. Heden Woensdagavond half acht hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier, in het belang van den Geref. Zendings- bond, op te treden Ds. Sierag van Her- kingen. De heer J. Z. alhier kwam j.l. Vrijdag in de Grootestraat te voorm. Besoijen van zijn fiets te vallen, toen juist een auto passeerde, waardoor hij werd aangereden. Hij werd binnenge dragen en geneeskundige hulp ontbo den. die hersensschudding constateer de. Z. werd per auto naar zijn woning vervoerd. Hij bleek ook een bloeduit storting aan zijn knie en kneuzingen aap het hoofd te hebben bekomen. Zijn toestand is thans vooruitgaande. CAPELLE. Verdachte brand. Zooals wij in ons vorig nummer on der Capelle hebben gemeld, was Vrij dagmiddag omstreeks 12 uur brand ontstaan in de woning van den beer den H. Daar den gemeentepolitie deze brand verdacht voorkwam is door deze een nader onderzoek ingesteld. En zoo verscheen Zaterdagmiddag j.l. bel parket uit 's-Hertogenboscb ter plaatse, benevens een Politiedeskun dige, de burgemeester en twee gemeenteveldwachters alhier. Er werd onder leiding van den heer Officier van Justitie uit Den Bosch een uitge breid onderzoek ingesteld, terwijl door den politiedeskundge verschillende foto's werden genomen. Een en ander had tot gevolg, dat H. door den Officier van Justitie werd aangehou den als verdacht van het misdrijf „Opzettelijke Brandstichting" en over gebracht naar het gemeentehuis al hier. waar hij na verhoor op last van den Officier van Justitie in het arrestantenlokaal werd opgesloten. Naar men ons mededeelt is ver dachte later in den avond om gezond heidsredenen, weder in vrijheid ge steld, doch later werd hij voor den Officier van Justitie te 's-Bosch geleid. VRIJHOEVE-CAPELLE. Algemeene ledenvergadering der Coöp. Aankoopvereeniging Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang W.A. op Vrijdag 14 April 1939, des avonds om 7 uur bij Antonie van Dijk te Vrij hoeve-Capelle. Aan de orde: Aanschaffen veevoeder, hulpmest stoffen, kolen, enz. na tuurlijk een aantal kampliederen ge zongen en bood de V.V.V. te Oister wijk een programma aan, waarin folk lorisme, operettes en humoristische scè nes elkaar afwisselden. Verschillende bekende persoonlijkheden uit Brabant woonden dezen avond bij. Dt eerste Paaschdag werden enkele Groot© inbraak bij Lissone te Amsterdam. Meer dan elfduizend gulden buit gemaakt. Werksters van het reisbureau Lissone aan de Leidschestraat ont dekten Dinsdagmorgen toen zij de zaak binnenkwamen, dat van de Paaschdagen ongenoode gasten ge bruik hadden gemaakt om een be zoek aan het bureau te brengen. Twee brandkasten bleken open- geboord te zijn en daaruit was in totaal een bedrag van f 9400 aan vreemd geld en ongeveer tweedui zend gulden aan Ned.erlandsch geld gestolen. Vermoedelijk hebben de dieven zich laten insluiten in een naast de firma Lissone gelegen perceel, waar na zij zich op een geschikt oogen- blik via den tuin en de schutting naar het perceel van de fa. Lissone hebben begeven. Het ontvreemde geld bestaat uit 31.000 Belgische francs, 8000 Zwit- sersche francs, 7000 lire en 239 pond sterling. De politie van het bureau Singel, die onmiddellijk na de ontdekking van de inbraak werd gewaarschuwd, heeft direct een uitgebreid onder zoek ingesteld. Door onvailig signaal gereden. Vijf wagons uit de rails. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij Willemsdorp (gemeen te Dubbeldam) een goederentrein uit Dordrecht door onveilig signaal gereden ew als gevolg daarvan in botsing gekomen met een anderen op dezeltde lijn stilstaanden goede rentrein. Een vijftal wagons werd door de hotsing uit de rails gewor pen. Dientengevolge werd de lijn Breda Dordrecht versperd. Onmiddellijk werd uit Dordrecht materiaal aangevoerd voor het op- ruimingswerk en nog gedurende den nacht kon de lijn geheel worden vrijgemaakt. De dienst kon Zondag ochtend normaal over beidesporen worden geleid. Bij de botsing werd de begeleider van den stilstaanden goederentrein, J. A. Stek, uit Eindhoven, niet ern stig gewond. Hij is naar het diaco- nessenhuis te Dordrecht vervoerd en daar opgenomen. Moord te Holten. Oude man vermoord gevonden. Zijn vrouw ernstig mishandeld. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de ruim 71-jarige land- bouwer D. J. Leetink in zijn wo ning te Look, gemeente Holten, vermoord. Zijn ongeveer 61-jarige vrouw is ernstig mishandeld. Een buurman van het echtpaar Leetink ging de woning binnen, omdat, naar zijn meeuing, de luiken lang gesloten bleven. Hij trol hier een groote wanorde aan en tot zijn ontzetting vond hij den man ver moord op bed liggen. In de keuken hoorde hij kreunen. Daar ontdekte de buurman vrouw Leetink in zeer ernstigen toestand. Onmiddellijk waarschuwde hij een der omwonenden, die op zijn beurt een dokter waarschuwde en ook de politie van de misdaad op de hoogte stelde. Zij waren spoedig terplaatse. Dokter Gerritse uit Holten consta teerde bij den landbouwer den dood. De vrouw werd in bewustcloozen toestand aangetroffen. Zij ismeteen scherp voorwerpernstig mishandeld. De drijfveer tot deze misdaad is vermoedelijk roof, aangezien het bekend was, dat de familie Leetink veel geld had. Het onderzoek is in handen van rijks- en gemeentepolitie. De man is met een scherp voor werp vermoord en had voorname lijk verwondingen aan hoofd en hals. Alles wijst er op, dat aan den dood een worsteling is voorafgegaan. In de kamers was alles overhoop gehaald. De vrouw, die zich nog niet ter ruste had begeven, weid op een keukenstoel in bewusteloozen toestand aangetroffen, ook zij had ernstige verwondingen aan het hoofd, eveneens met een scherp voorwerp toegebracht. Nadat dokter Gerritse de vrouw de eerste genees kundige hulp had verleend, kwam het bewustzijn nog even terug. Zij kon de politie toen mededeelen,dat twee mannen de boerderij waren binnengedrongen. Meer kon zijniet verklaren, daar zij in zeer overspan nen toestand verkeert. Per ziekm- auto is de vrouw naar het St. Jozef ziekenhuis te Deventer vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. Men neemt aan, dat roof aanlei ding tot de misdaad is. Er kon nog niet worden vastgesteld, hoeveel geld gestolen is, daar alles onaangeroerd wordt gelaten, totdat het parket uit Almelo ter plaatse is. Oude vrouw verbrand te Delft. Te Delft is Dinsdag in den vroegen morgen een noodlottig ongeluk ge beurd, waarbij een oude vrouw een verschrikkelijken dood heeft ge vonden. Omstreeks kwart voor zeven ont- dedten inwonenden, dat er rook kwam uit een pand aan 't Zuideinde, bewoond door de 79-jarige alleen wonende'weduwe L. C. v. d. Heul. Onmiddellijk verschaften zij zich toegang tot het huis, waar hun toen zij de woonkamer binnen traden een vreeselijk schouwspel wachtte. Voor de kachel vonden zij hier de be woonster in vlammen gehuld op den grond liggen. De ongelukkige hlerk reeds te zijn overleden. Terstond waarschuwden zij de politie en Matrozenkoor

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5