LAATSTE BERICHTEN SPORT gedeelleliike inboedel. KANTONGERECHT ADVERTENTIEN, BOEKBESPREKING. i* UNIQUE vraagt enkele Notaris CHRIST publiek verkoopen NIET-KATHQLtEfêEN i namen in afwachting van haar komst de noodige maatregelen om uit breiding van den ontstanen brand te voorkomen, welk blusschingswerk na weinige minuten reeds door de politie werd overgenomen. Wat de oorzaak betreft, neemt men aan, dat de weduwe vanmorgen bij het aansteken van de kachel het ongeluk heeft gehad, dat haarklee- ren in brand geraakten. Het lijk is door de politie in beslag genomen en naar bet gast huis overgebracht. Treinbotsing te Apeldoorn. Zondagmorgen omstreeks vijf uur is op het stationsemplacement te Apeldoorn een goederentrein, be staande uit enkele tientallen wagons, komende uit de richting Amersfoort, tegen drie stilstaande leege wagons gereden. De locomotief van den goederentrein geraakte uit de rails en werd zwaar beschadigd, eenige der eerste wagons kregen ook be langrijke schade. De stilstaande Wagons werden vernield, evenals de rails en de dwarsliggers. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. Het treinenverkeerondervondslechts weinig vertraging, aangezien de bot sing op een zijspoor geschiedde. De aanranding te Ginneken. Naar wij vernemen is de toestand van het vijf jarig dochtertje van den tandarts S. te Breda, dat de vorige week het slachtoffer is geworden van een aanranding in het Mast- bosch aldaar, naar omstandigheden goed. De dader is nog onbekend. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Hevige brand te Lith. Drie boerderijen met drie schuren gaan in vlammen op. Zaterdag 8 April j.l. werd Lith circa 9.30 uur opgeschrikt door het luiden van de brandklok. Al spoedig bleek dat er in de karrenschuur van den beer G. de Veer door onbe kende oorzaak brand was uitgebro. ken. Onmiddellijk sloegen de vlam men over op het woonhuis van den heer P. Koelen. Dit huisgezin had zich reeds ter ruste begeven. In alle haast wisten ze aan de vlammen te ontkomen. Een der inwonende familieleden, welke reeds geruimen tijd door rheumatische ziekte aan huis gebonden was, kon slechts met moeite het brandende huis verlaten. Buiten gekomen begaven hem zijn krachten en stortte hij neer. Toe geschoten omstanders droegen hem weg. Zijn kleeren hadden reeds vlam geval, hoewel hij lichamelijk geen letsel had bekomen, Weldra had ook het huis van G. de Veer vuur gevat en sloegen de vlammen knetterend uit het met riet gedekte dak. Het vee was bijtijds uit de diverse boerderijen in veiligheid gebracht. Spoedig sloegen ook uit dit pand de vlammen hoog op. De brand spuit, welke intusschen gearriveerd was, kon slechts een wat verder afgelegen boerderij en een kort bij staand schuurtje tegen den vonken regen beschermen. De geheele inboedel der drie boerderijen is in vlammen opgegaan, alsmede een kar en een dorschma- chine. Alle perceelen waren verze kerd bij den N.C.B. Zestien stuks vee te Volkel verbrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half twaalf is brand ontstaan in de schuurtoebe- hoorende aan veehandelaar A. Hen driks. In de schuur, die weldra in lichter laaie stond, kwamen vijf paarden, achl koeien en drie kal veren in de vlammen om. De motor spuit uit Uden, die spoedig aanwezig was, wist het huis van landbouwer B. Manders, dat maar enkele meters van de brandende massa lag, met groote moeite te vrijwaren tegen de vlammen. De schade is groot. De verzekering dekt de schade. Door auto aangereden. Op den Eersten Paaschdag is* zekere M. B. uit Oisterwijk, toen hij op den Bosschen weg onder Berkel Enschot in de buurt van Quatre Bras den rijweg overstak, dooreen passeerende auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. De man bpkwam o.a. een been en arm break en moest door den G. G. en G. D. uit Tilburg naar het St. Eli- sabethziekenhuis aldaar worden overgebracht, Motorrijder zwaar gewond, Dinsdagmorgen had te Apeldoorn op den hoek van Deventerstraat en de Regentesselaan een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, be stuurd door W. M. R., en een motorfiets, bestuurd door den heer D. C. uit Rotterdam. Hij is in be- wusteloozen toestand opgenomen, en per ziekenauto naar het Juliana- ziekenhuis overgebracht. Motorbestuurder opslag gedood Zondagmiddag is in de hoofdstraat van de Rolde de motorrijder R. Pol ling uit Groningen, in de bocht van de genoemde straat in volle vaart tegen een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto uit Musselkanaal gebotst. De motorrij der werd van zijn voertuig geslingerd en bleef dood op den weg liggen Het slachtoffer was deeilijk ver minkt. Het stoffelijk overschot is naar Groningen overgebracht. De auto werd niet beschadigd, 't motor rijwiel wel. Wielrijder door auto gegrepen en gedood. Tusschen Best en Eindhoven is de 39-jarige wielrijder A. L. van Gene uit Utrecht door een auto uit Raams donk aangereden. Van G. stak, zonder richting aan te wijzen, den weg over. De bestuurder van de auto kon een aanrijding niet meer voorkomen. De man werd tegen de grond geslagen en zoo ernstig ge wond, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. Het stoffelijk overschot is naar het politiebureau overgebracht. 's-HERTOGENBOSCH. Uitspraken. De kantonrechter wees o.m. de navolgende vonnissen F. S. D., Waalwijk, nachtrust verstoren, f 5 boete. J. R., Sprang-Capelle,straatschen derij, f 10 boete. P. v. T., Waspik, mollenwet, f 5 boete. J. R., Sprang-Capelle, loopen op andermans grond, f 5 boete. C. v. d. W., Spiang-Capelle, Mo tor- en rij wiel wet, f b boete. MAATREGELEN DER REGEERING?' In verband niet de radio-rede van Dr. Col ij n inzake permanente maat regelen van grens-beveiliging ver neemt de Telegraaf, dal de regeering de keus heeft uit drie systemen: le de oprichting van een vrijwilli gerscorps, waarvan de manschappen zich voor een zeker aantal jaren zou den moeten verbinden als beroeps soldaat dienst te doen, verder een ver grooting van het jaarlijksch contin gent en in de derde plaats verlenging van den eersten oefeningstijd. Het blad meent te weten, dat tie re geering hel laatstgenoemde systeem heeft gekozen, o.m. uit overweging, dat verdere uitbreiding van het con tingent onevenredige verhooging van kosten zou meebrengen van materieel en encadreering, kazerneering en der- gelijken. Naar 't oordeel in bevoegde kringen, zal nu de eerste oegeningstijd verlengd worden waarschijnlijk tot 17 of 18 maanden. Na een eerste opleiding van vijf, of waarschijnlijk zes maanden, zouden de dienstplichtigen dan tweemaal zes maanden als tweede bataljon in de grensgebieden dienst doen, in ver band met het bestaande stelsel van onder de wapenen komen in twee ploegen. Aldus zouden de manschap pen na zes maanden verdere oefening in de garnizoenen, waar thans de tweede bataljons zich gedurende de tweede helft van hun diensttijd van elf maanden bevinden, nog zes maan den beschikbaar zijn om dienst te doen in het grensgebied, waar, gelijk reeds gemeld, reeds nadere materieele vorzieningen worden getroffen, om ter plaatse van hun oorlogsbestem ming nader te worden afgericht. Hel is natuurlijk mogelijk deze ter mijnen 'nog iets korter te nemen, doch dat zou extra-moeilijkheden kunnen opleveren in verband met de tijdstip pen van eerste opkomst onder de wa penen. Een wetsontwerp tot overeenkom stige wijziging van de Dienstplichtwet zou vrijwel gereed zijn. DE TOESTAND. De eind-indruk die men uit de be richten van alle kanten in Europa krijgt, is, dat de internationale span ning en onzekerheid aanhoudt, al blijkt Engeland nog alle vertrouwen te heb ben in de houding van Rome, waardoor wel eenige ontspanning is ingetreden, en is het wachten eigenlijk weer op de rede van Halifax morgen in het Lager huis. De eischen die Duitschland aan Po len zou hebben gesteld, zouden luiden als volgt: een regeling terzake Dantzig, een Duitsche corridor, waartegenover Polens gebied zou worden gegaran deerd. In Italië wordt de gedeeltelijke mobi lisatie voorgezet, en Albanië wordt ge leidelijk bezet, al schijnt dit niet zon der gevechten te gaan. ZuidSlavië neemt ook zijn militaire maatregelen, terwijl belangrijke Spaan- sche troepen-concentraties aan de FranschSpaansche grens worden ge signaleerd. De vraag of Italië definitief tot het terugtrekken van zijn troepen uit Span je zal overgaan, blijkt thans meer en meer de internationale situatie te be- heerschen. In bevoegde Britsche krin gen verwacht men, dat Chamberlain, wanneer hij Donderdag a.s. voor het Lagerhuis treedt, hieromtrent nadere mededeelingen zal kunnen doen, welke wellicht morgen door een verklaring van Mussolini zullen worden voorafge gaan. Indien Italië afdoende verzekeringen geeft of feitelijk met het terugtrekken een begin maakt, dan zou men te Lon den blijkbaar "in het Albaneesche inci dent nog niet een reden wenschen te zien om het Britsch-Italiaansche pac op te zeggen of door Italië's actie als opgezegd te beschouwen. Men zou dan nog altijd eenig vertrouwen in de ver zekeringen van de Italiaansche regee ring kunnen blijven stellen. Een uitweg zou in dat geval gevon den zijn om de betrekkingen tusschen Groot-Brittannië en Italië op een min of meer normale basis te handhaven. GRIEKENLAND EN TURKIJE. Een nadere mededeeling zal voigen omtrent het standpunt, dat Groot-Brit tannië thans inneemt ten aanzien van de onafhankelijkheid en integriteit van Griekenland, waarbij Engeland zich tèn nauwste betrokken voelt. Volgens de Daily Telegraph' zal verklaard worden, dat de onafhanke lijkheid en de integriteit van Grieken land een Britsch levensbelang betee- cent en dat de Grieksche regeering op de krachtigste hulpmaatregelen kan re kenen, wanneer Griekenland zich tegen eenigerlei aanval zal moeten verdedi gen. Ook zal verwezen worden naar En- gelands houding met betrekking tot i'urkije. Deze zal eenigszins anders worden geformuleerd, niet omdat Groot Brittannië minder geïnteresseerd zou zijn bij het handhaven van Turkije's onafhankelijkheid en integriteit, doch omdat reedS een nauwe band tusschen jeide landen bestaat, welke haast met een verbond gelijk staat. DE BRITSCHE VLOOT IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. De sterkte der Britsche vloot in de Vliddellandsche Zee bedraagt op het oogenblik 82 eenheden, zoo meldt de marine-correspondent van de „Daily Telegraphte weten: zes kruisers, 39 torpedojagers, zeven onderzeebooten, een escortevaartuig, zes torpedomotor- jooten, tien mijnenvegers, één netten- legger, een kustmijnenlegger en zes de pot- en fourageschepen. Buitendien on dergaat de 32000 ton metende slagkrui ser „Repulse' op het oogenblik te Gi braltar enkele reparaties alvorens ge heel gereed te zijn, het Britsche Ko ningspaar naar de Vereenigde Staten te vervoeren. WIELRENNEN. GINNEKENSCHE WIELERBAAN. Op de Ginnekensche wielerbaan zijn met Tweeden Paaschdag de gebruikelij ke wielerwedstrijden gehouden. De kop pelrace is grootendeels in duigen geval len wegens hel groote banden pech waar mede de renners te kampen hadden. Pijnenburg b.v. had in GO K.M. niet minder dan 9 bandjes noodig. Daarom zijn de sprintwedstrijden het meest in teressante gedeelte van den V/edslrijd ge worden. r mx De efgeh-1crachf-race heen oolc véél ngeboet aan bandenpech. Staats won hier met grooten voorsprong. De uitslagen. Sprint: le serie: 1 Scherens (tijd 12.8 sec.), 2 Kremers, 3 Peperkamp; 2c serie: v. Vliet (tijd 13.6 s.), 2 Cools, 3 Ver- reyeken. Demie-finalesle serie: 1 Sche rens (tijd 12.8 sec.), 2 Kremers. Om de 5e en Ge plaats Peperkamp (tijd 13.4 sec.), 2 Vereycken. Om de derde en vierde plaats 1 Kre mers (tijd 14.4 sec.), 2 Cools. Finale: 1 Van Vliet (tijd 13.1 sec.), 2 Scherens. Achtervolging over 4 K.M. Pijnenburg slaat Huijs niet 45 M. in 5 min. 30.1 sec. Eigen kracht-race over 10 K.M.: 1 Slaats met G p., 2 Meerschaert met 15 pnt., 3 Boeijen met 16 p., 4 Theuns met 16 p., 5 v. d. Ruit met 17 p. 60 K.M. koppelwedstrijd: 1 Pellenaars Boeijen 9 p., in 1 uur 29 min. 15.6 s., op 2 ronden: 2 DeclerqCools met 22 p., 3 SlaatsMeerschaert met 12 p., 4 ScherensSomers met G p., 5 Pijnen burgKremers met 2 p., Braspennincx Bakker met 2 p., cn HuisVerreycken met 2 punten: op 5 ronden: 8 v. d. Ruit Martens met 4 p., op 7 ronden: 9 Pe- ké De Nederlandsche Vereeniging voor Roode Kruishonden heeft haar jaarlijk- sche keuring van honden, ter bekoming van het diploma Roode Kruishond" gehouden op het landgoed „Eterhorst" te Wassenaar. De heer B. Schuitemaker uit Edam met „Nora(Duitsche herder) in actie tijdens de keuring. perkampTheuns met 14 p., 10 Thijs- senv. Simaeys met 2 pun:en. WALS—BOEIJEN WINNEN TE LEEUWARDEN. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijden a deux over 3 ronden: le serie: 1 G. Boeyen 12.8 s.; 2 Pijnenburg; 2e serie: 1 C. Wals 13.1 sec.; 2 A. Zwartepoorte3e serie: 1 C. Pellenaars 13.1 sec.; 2 J. Peper kamp; 4e serie: 1 A. Zwartepoorte 12.8 sec.; 2 J. Pijnenburg; 5e serie; 1 C. Wals; 2 J. Peperkamp; 6e serie: 1 G. Boeijen 13.5 sec.; 2 C. Pellenaars; 7e serie: 1 C. Pellenaars 13.3 sec.; 2 J. Pijnenburg; e8 serie: 1 C. Wals 13.3 sec.; 2 G. Boeijen banddikte; 9e serie: 1 A. Zwartepoorte 13.2 sec.; 2 J. Pe perkamp; 10e serie: 1 J. Pijnenburg 12.9 sec.; 2 J. Peperkamp; 11e serie: 1 C. Wals 13.6 sec.; 2 C. Pellenaars; 12e serie: 1 G. Boijen 13 sec.; 2 A. Zwatepoorte13e serie: 1 C. Wals 13.8 sec.; 2 J. Pijnenburg banddikte; 14e serie: 1 G. Boeijen 13.4 sec.; 2 J. Peperkamp; 15e serie: 1 A. Zwarte poorte 13.4 sec.; 2 C. Pellenaars. Totaal uitslag: 1 C. Wals 5 pt.2 G. Boeijen 6 pt.; 3 A. Zwartepoorte 7 pt.; 4 C. Pellenaars 8 pt.; 5 J. Pij nenburg 9 pt.; 6 J. Peperkamp 10 pt. Klassementswedstrijd over 4 K.M. 1 I). Groenewegen 9 pt.; 2 F. Slaats 6 pt.; 3 D. Klink 5 pt. Afvalwedstrijd over 5 K.M.: 1 F. Slaats, 2 C. Bakker, 3 H. Schieveen. Koppelwedstrijd over 60 K.M.: 1 C. WalsG. Boeijen 16 pt.; 2 J. Pijnen burgFr. Slaats 7 pt.; op één ronde: 3 C. PellenaarsD. Klink 2 pt.op twee ronden: D. GroenewegenA. Zwartepoorte 3 pt.; op drie ronden: 5 H. Schieveenv. d. Stel 1 pt.; op 4 ronden6 J. PeperkampBakker 7 pt.; tijd 1 uur 21 min. 29 sec. PARIJS—ROUBAIX. De uitslag van den wegwedstrijd Pa rijsRouboix is als volgt; 1 Masson in 7 uur 7 min. 30 sec.; 2 M. Kint in 7 uur 19 min.; 3 Lapebie; 4 Archambaud, 5 van Overberghe, G Cry- solle in 7 uur 20 min. 38 Sec.; 7 Wie- rinckx, 8 A. Hendrickx, 9 Ant. Magne, 10 Noel de Clercq, 11 Schutte in 7 uur 21 min. 16 s.; 12 Pirmez, 13 Majerus, 14 Beeckman, 15 Speicher, 16 Alb. Disse- aux in 7 uur 21 min. 3G sec.; 17 Sofieti, 18 Le Greves, 19 Lauck in 7 uur 24 min.; 20 Glautier, 21 Bertony, 22 Vergili, 23 Seyen, 24 Passat, 5 van Heutte, 2G Ach. Buysse, 27 Dubois, 28 Mithouard, 29 Gloa- rec, 30 van Nek en 57 van Hove in 7 uur 33 min. 43 sec. Het aandeel van het motor- wegverkeer in de kosten van den weg. Verschenen is de brochure van bo venstaande naam, als uitgave van de Algemeene Nederlandsche Verkeersfe- deratie te Den Haag, die de resultaten weergeeft, waartoe dit onderzoek heeft geleid. Uit dit zeer goed gedocumenteerd werkje zien we, dat niet minder dan uit 11 bronnen het motorwegverkeer in de kosten van den weg bijdraagt. Resumeerend zien we, dat de mo torrijtuigen per jaar 63.200.000 in 's Rijksschatkist storten. De brochure gaat dan verder met de verschillende wegenkosten op te som men, waaruit blijkt, dat de bijzondere opbrengst van het motorwegverkeer, de uit dit verkeer voortvloeiende kosten met 13 overschrijdt. Aan deze cijfers is dan aan het slot van het boekje een interessante be schouwing vastgeknoopt. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, tijdig voorzien van de H-. H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader de Heer Gerardus Petrus van Huiten, in den ouderdom van ruim 62 jaar. Wed. G. P. van Hulten- Verwiel. Henriëtte, Waalwijk; 10 April 1939. Kloosterweg 38. De plechtige uitvaart en be grafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag 13 April des moreens om 10 uur in de Parochiekerk van den H. Antonius. TEGEN HOOG LOON. Zich aanmelden na werktijd na 6 uur MR. VAN COOTHSTR. 53 A. te Waalwijk, zal voorMej.Wed.BURMANJE te haren huize aan de An- toniusstr. aldaar op DINSDAG 18 APRIL a s. om contant geld Een goed onderhouden waaronder: Mahonie-en andere kasten, tafels, stoelen, kachels, spiegels, haard, schilderijen, beelden, vloerkleeden, loopers, matten, zeil gordijnen, thee- kasten, stofzuiger, radiotoestel, kapstok, lampen, stikmachine, kabinet, glas. en aardewerk, keukengerief en hetgeen verder ten verkoop zal worden aan geboden. Aanvang: 2 uur namiddag. Bezichtiging 1 uur voorden verkoop. 61050 kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen bij het 51491 Diocesaan Inlichtingen-Bureau Papenhulst 5 DEN BOSCH Lectuur wordtgratlstoegezonden r ao; Dertig-jarig Jubilea der Firma van Woensel, Rotterdam. ff ;r

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6