K Net Naaimeisje Holland-België A. MULDERS-SAUS BURGERLIJKE STAND GEMENGD NIEUWS. aOVERTENTIEN. KANTONGERECHT G.TIMMERMANS Marktberichten Agenda's Per pers. fl.80 ..DE PELIKAAN' WAALWIJK bijhouden, controleeren en aanleggen van boeken. gevraagd WAALWIJK. Door vrachtauto overreden en gedood. Op den rijksweg Roermond-Sittard ter hoogte van het logement Min- kenberg onder deze gemeente is de 68-jarige weduwe H. door een juist passeerende vrachtauto overreden en op slag gedood. Vlak vóórhaar woning stapte het slachtoffer uitdoe autobus en stak zonder zich van het verkeer te overtuigen, den weg over terwijl de bus ongemerkt doorreed. Een juist passeerende vrachtauto van de Unie-winkelmaatschappij uit Schiedam passeerde op datzelfde oogenblik, greep het slachtoffer en sleurde het over 15 m. mee. Explosie bij het aanmaken van een kachel. Concierge aan brandwonden overleden. (listeren is bij het aanmaken van een kachel in het gebouw van den Raad van Arbeid te Assen een ex plosie ontstaan, waardoor de con cierge, de heer Kok, brandwonden opliep^ Liet slachtoffer werd naar het Wilhelminaziekenhuis overge bracht, waar hij vannacht is over- leden. Er werd geen materieele schade aangericht. Verdachte weg van verkeers vliegtuig. Visitatie bracht geen licht in de zaak. Het verkeersvliegtuig van de lijn Keulen—Parijs is om tot nog toe onbekende reden van zijn gewone route afgeweken en heeft verschei dene forten van de vesting Luik overgevlogen. Toen het toestel zich boven het plaatsje Esnieux bevond, Werd hel draadloos door de Bel gische autoriteiten aangemaand zich naar het vliegveld Evers bij Brussel te begeven, en daar te landen. Na de landing hebben civiele en mili taire autoriteiten het toestel gevisi teerd, en de bemanningondervraagd. Later heeft het vliegtuig de reis mogen voortzetten. Over het incident met het Duit- sche vliegtuig, kunnen we nog de volgende détails melden: Het betreft hier een passagiers vliegtuig van de lijn Parijs—Keulen, dat 12 passagiers aan boord had, van wie elf van Duitsche nationali teit, en een Fransch journalist, die op weg waren naar Berlijn. Belgische militaire vliegtuigen troffen Woensdagmorgen de Duit sche machine aan op een hoogte van slechts zeshonderd meter boven de verboden zone van Esnieux. De Belgische militaire vliegers gaven seinen, om het Duitsche vliegtuig te doen dalen. Dit bleef echter zijn weg voort" zetten en gedurende een kwartier lang werd geen gevolg gegeven aan het bevel der Belgen om te dalen. De 2 Belgische vliegtuigen hebben zich als'ian op enkele meters ajyi weerszijde van de Duitsche machine geplaatst en het vliegtuig op die wijze verplicht, rechtsomkeert te maken en telanden op het vliegveld van EvereBrussel. De machine werd aldaar aan een onderzoek onderworpen, terwijl de passagiers werden gefouilleerd door de militaire autoriteiten, doch geen enkel foto-apparaat, noch andere verboden stukken werden gevonden. Na dit onderzoek kreeg de ma chine toestemming, om zijn weg naar Duitschland voort te zetten. Al de Duitsche passagiers namen weder plaats aan boord. De Fran- sche journalist bleefechter te Brussel daar hij, volgens zijn verklaring, tengevolge van de vertraging, te laat kwam voor een radioreportage. Men voegt hier in bevoegde krin gen aan toe, dat men dit incident niet moet overdrijven. Bommen ontploffen in Engeland. In het Londenschedistrict Euston zijn twee publieke telefooncellen door bomexplosies vernield. Twee mannen werden zoodanig door de rondvliegende glasscherven en stuk ken metaal gewond, dat zij in het ziekenhuis ter verpleging moesten worden opgenomen. Een vrouw, die zich op geruimen afstand van een der cellen bevond, werd door de ontploffing tegen den grond gewor pen en kreeg een zenuwschok. Opnieuw heeft in de minutie- fabriek te Woolwich bij Londen een explosie plaats gehad, waarbij een man werd gedood. In de afdeeling waar patronen voor machinegeweren worden ver vaardigd ontplofte een mengsel van magnesium, waardoor een der ar beiders lichte verwondingen opliep Er brak tevens brand uit, die echter spoedig met eigenmiddelen gebluscht kon worden, zoodat de gevaarlijke omgeving verder niet bedreigd werd. Hel ministerie van Oorlog deelde mede. dal slechts weinig schade was aangericht en dat het werk niet onderbroken behoelde te worden. Man in vlammen gehuld. Bij een begin van brand, dat ontstond in een bijgebouwje van den Raad van Arbeid aan de Stations straat te Assen, is een ernstig ongeluk gebeurd. De concierge van het gebouw.de heer B. Kok, was bezig de kachel op te rakelen van de centrale ver warming, toen plotseling een kleine ontploffing ontstond,naar de oorzaak waarvan thans een onderzoek wordt ingesteld. De vlammen, die oogenblikkelijk van alle kanten uitschoten, deelden zich mee aan zijn kleeding en in een oogenblik was de heer Kok in vlammen gehuld. In allerijl ont vluchtte de concierge het gebouwtje om te trachtten bij een waterkraan in den tuin de vlammen tedooven. Daarin slaagde hij, doch niet eerder dan nadat bijna zijn geheele kleeding was verbrand. Overdekt met ernstige brandwon den, vonden buren, die het onheil hadden ziengebeuren, den concierge, toen zij toeliepen om hem de helpen de hand te bieden. De toestand van den heer Kok, die in het bijzonder aan het gezicht en aan zijn handen en beenen ernstige brandwonden hadopgeloo. pen. werd niet zonder gevaar ge oordeeld. Door een auto overreden en gedood. Donderdagmiddag is de 85-jarige P.de Bruyn op den Tegelschenweg te Venlo bij het oversteken door een vrachtauto uit Valkenswaard, bestuurd door F. v, D., gegrepen en tegen den grond gesmakt, Het slacht offer bleef bewusteloos liggen en is enkele minuten daarna overleden. De vrachtauto werd in beslag ge nomen, doch later weer vrij gegeven Het lijk in naar het St. Jozefszie kenhuis te Venlo vervoerd. Te Zaandam is in de drukte op de Wilhelminasluia een wielrijdster die haar 3-jarig dochtertje achter op de fiets meevoerde, komen te vallen, Toen juist van den tegen- overgestelden kant een auto naderde. Het kind dat nog met de beentjes in het fietsmandje bleef hangen werd overreden en op slag gedood. Kind in tobbe kokend water gevallen en overleden. Op de boerderij Langebosch aan den Koogerweg in Den Burg(Texel is het drie jarige zoontje van de familie van Heerderwaarden bij het spezen in een tobbe met kokend water gevallen. Onmiddellijk na het ongeluk is het kind naar het ziekenhuis in Den Helder vervoerd, waar het aan zijn verwondingen is overleden. Tusschen lorrie en lichtmast doodgedrukt. Op het terrein van de papierfa brieken der firma van Gelder en Zonen te Renkum is een lorrie tot ontsporen gekomen. De 60 jarige arbeider J. van Os werd door het wagentje geraakt en tusschen een lichtmasten de lorrie doodgedrukt. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar zijn woning ge bracht* Een tijger aan boord losgebroken. Op de Buitenzorg Twee Chineesche opvarenden gedood. Gistermorgen is, naar Aneta van daar meldt, te Batavia bericht ont vangen, dat het vrachtschip Buiten zorg radiotelegrafisch om geweren had verzocht, daar aan boord een tijger was losgebroken. Het schip bevond zich op dat moment tusschen Belawan en Sa- bang. De Deli Ct. verneemt hieromtrent nader, dat de tijger, die uit een kooi was losgebroken, twee leden van het Chineesche machineperso neel had aangevallen, die zwaarge wond werden en kcrt daarna zijn overleden. Het beest was afkomstig uit Medan, en bestemd voor de Rotterdamsche Diergaarde. Daar zich aan boord va.) de Buitenzorg slechts revolvers bevon den, werd Lho Seumaweaangedaan, waar men om zes uur in den mor gen aankwam, nadat de tijger om ball vijl in den morgen was losge broken. Te Lho Seumawe kwamen mili tairen en twee bekende tijgerjagers aan boord, die tiet schip \an boven tot onder doorzochten, doch den tijger niet konden vinden. Men meent daarom dat het dier over boord gesprongen is Zekerheidshalve zijn de militairen tot Sabang aanboord gebleven. Brand in Fransche trein. Drie dooden, 20 gewonden. Donderdag is biand uitgebroken in een trein tusschen Rijssel en Amiens, de brand ontstond in de doorgang tusschen het derde en vierde rijtuig en de bekleeding ver brandde langzaam. De trein werd tot stilstaan gebracht, doch de pas sagiers drongen zoo voor de deur, dat deze niet geopend kon worden Hierdoor zijn drie personen door verstikking om het leven gekomen, terwijl een twintigtal anderen met brandwonden en een begin van verstikking naar het ziekenhuis van Amiens moesten worden vervoerd. Hun leven is niet in gevaar. De hrand is gebluscht endetrein kon zijn reis naar Amiens voort zetten. DRAMA TE UITHUIZEN. Een oude vrouiv doodgevoiuien; haar broer gearresteerd. Vrijdagmorgen half zes kwam te Uithuizen :1e 46-jarige J. W., die mei zijn 61-jarige zuster samenwoont, in een huisje van de Gereformeérde dia conie, in opgewonden toestand bij zijn buurman, zeggende dat hij bij het ont. waken zijn zuster dood op den vloer had gevonden. I)e buurman ging on middellijk mee en vond de vrouw lig gend in een bloedplas. Zij was niet ge heel gekleed. Op eenigen afstand lag haar jak. Naast haar lag een bebloede bijl. Aan het hoofd waren ernstige ver wondingen toegebracht, die den dood ien gevolge gehad moeten hebben. Er wordt niets vermist, ook de spaarduitjes van de vrouw waren on aangeroerd gebleven. De marechaussee, die direct op de hoogte werd gebracht, vond na een voorloopig onderzoek aanleiding over te gaan tot arrestatie van den broer, die in de kazerne is opgesloten. De man, die zijn vrouw en vijf kin deren heeft verlaten, leeft sedert eeni gen tijd op kosten van zijn zuster, wier ondersteuning met hel oog hierop door de diaconie was verhoogd. Hij ontkent den moord te hebben ge pleegd. Het lijk is naar Groningen vervoerd, waar sectie verricht zal worden. Waalwijk, 21 April 1939. Biggtn: Ongemerkt f 8 fll. Gemerkt f 12 15. Eieren 3'/2-4 cent. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum «Vadertje Langbeen«. Zaterdag, en Zondag Luxor Bioscoop «Meisjes van 17«. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Vader-, Behuwd-, Groot- en Over grootvader MARTINUS DE R00N, in den ouderdom van 85 jaar. Bussum A A. Quirijns-de Roon J. Quirijns. Villecresnes (Fr.) A. .1. de Roon. Rotterdam A. J. van Dongen- de Roon P. van Dongen. Raamsdonksveer P. J. Ruijtenberg- de Roon A. Ruijtenberg. Voorburg (Z.-H.) C. van der Pol-de Roon. Rotterdam J. A. Konings-de Roon A. J. Konings. Vrijh.-Capelle M. J. Oerlemans- de Roon A. Oerlemans. Heinenoord J. M. de Roon A. de Roon- Leeuwenburgh en Kleinkinderen. Raamsdonk(Dorp), 21 April 1939. WED. PHILLIPART—v. KEMPEN Stationsstr. 14 WAALWIJK. MORGEN NAAR AMSTERDAM Vertrek 8 uur, Uit Amsterdam 10 uur. Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK St>tion5str^b.t.69. Tel. 2 8o. WAALWIJK - LAAGEINDE 16 Beveelt zich aan voor het BELASTING ADVIEZEN Billijke condities. Assurantiën Hypotheken. A Lr werd een aanvang gemaakt met het uitreiken der nieuwe uniformen, die als proef zijn bedoeld en voor het eerst werden uitgereikt aan de eerste com pagnie van het zesde regiment infanterie te Breda. De nieuwe uniformen heb ben een omliggende dubbele kraag, waar op een gekleurd front de regiments- letter voor de manschappen en de onderscheidingsteekens voor H. H. officie ren en onder-officieren komen te staan. De biezen op broek en jas vervallen op deze uniformen. Het tuniek der gewone manschappen heeft ook buiten de twee borstzakken twee zijzakken en aan den achterkant een split. Op het kle dingmagazijn. Alle maten zijn voorradig. Van 14 tot en met 21 April 1939. Geboren: Gerdina Christina Johanna, dv. A. J. van Hilst-Duijvekani Albert Marinus, zv. A. van Selst-Gouda Elisabeth Anna Maria, dv. J. M. Sperber-Laureysen, wo nende te Loonopzand Gerardus Jo hannes Franciscus Maria, zv. F. A. Klerx- van Daelen. Huw. aangiften: A. Moonen, oud 54 jaren, weduwnaar van Ca. van Overdyk, wonende Ie Waal wijk en Ja. Beunis, oud 47 jaren, wonen de te Goirle. Gehuwd J. C. van Dongen, oud 31 jaren en Ha. Ga. van 11 i 1st, oud 28 jaren J. A. yan Loon, oud 26 jaren en Ja. A. van dei- Pennen, oud 28 jaren B. H. Kolsteren, oud 21» jaren en J. W. Klerx, oud 28 ja ren H. Chabot, oud 26 jaren, wonende Ir Botterdam en Ca. Hoogendoorn, oud 26 jaren, te Waalwijk. Ingekomen:" Kth. G. J. Verhoeven, van Heusden Ja. M. C. de Kort, van Tilburg Ba. Da. Kipping, van Hoorn L. van den Bergh, van Varik A. L. Dumoulin en gezin, van Vlijmen Ga. M. J. van den Broek, van Heusden. Vertrokken: C. A. J. M. van Ree naar Breda Ja. Kogels naar Renkum Ja. A. Geerls naar Almkerk C. Th. Adriaanse naar Eindhoven H. C. van der Lee naar Haarlem J. S. van Zutphen naar Sprang-Capelle J. M. v. d. Avoirt naar Amsterdam Ca. van der San den naar Drunen. DRUNEN. Overleden Maria A. Verschuren, echtgenoote van J. Brok. oud 51 jaren Corn, van Nu- nen, oud 87 jaren Joh. v. d. Wiel, oud 10 jaren Mich. Brok, oud 90 jaren Maria El. Knippels, wed van Joh. van Boxtel, oud 63 jaren. STRAATSCHENDERIJ. A. J. Iarbeider te Eethen, stond te recht, omdat hij zich op 25 Januari j.l. te Eethen aan straatschenderij had schul dig gemaakt door een stok te steken dooi den bagagedrager van de fiets eener jongedame, welke hij aldus naar zijn eigen fiets toe probeerde te trekken on der het rijden. De Kantonrechter heeft hem veroor deeld tot 15.boete of 15 dagen hech tenis. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 25 April a.s. des middags ten 12 ure te Raamsdonk. D O.VAN OSS-v. BUR EN. IDRO G I STER I ÜT i

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 12