Gemeenteraad Dussen. GEMENGD NIEUWS De Gruyter's DAG-DIENSTBODE, DAGMEISJE. SOUTEERDER VAN bekwame StI kste rs. ADVERTENTIEN. NET Een pond ToHee s voor slechts 25 cent Schoenfabriek DÉWÉ vraagt LEDERFABRIEK bij 11.00 aankoop Dr. VAN MENS H. TH. SIMON Tusschen bèrstende hoofdpijn LANDER IJ EN Notaris Schreurs publiek verkoopen Aangaan kasgeldleening van 45.885. Dhr. A. Snijders benoemd tot gemeente-secretaris. Maandagavond kwam de raad der gemeente Dussen onder voorzitterschap van den Edelachtbaren Heer Burge meester H. J. M. Mol in openbare ver gadering bijeen. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter sprak bij deze eerste raadsvergadering een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en hoopte, dat ondanks de verschillen in principe die er onder de raadsleden be staan, het gemeente-belang bij hen toch steeds het voornaamste zou zijn. Vervolgens las hij de notulen der vorige vergadering voor, die zonder op of aanmerkingen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken waren er niet bin nen gekomen. Het eerste agendapunt betrof het aangaan van een kasgeldleening van 45.885. De voorzitter deelt hierbij mede, dat de tegenwoordige leening per 1 Mei van dit jaar afloopt, zoodat thans moet voorzien wordln in kas geld. Daarom heeft hij dan ook de raad bijeengeroepen. Anders zou hij met het bijeenroepen van dit college gewacht hebben, totdat er nog meer agenda punten te behandelen zouden zijn ge weest. Verder zegt hij nog, dat de vroegere kasgeldleening weliswaar on geveer ƒ.1500.— lager was, maar aan gezien enkele posten hooger zijn ge worden, hebben B. en W. het noodig geoordeeld, ook de kasgeldleening te verhoogen. In verband met den moei lijken internationalen toestand is de rente-voet omhoog geloopen, zoodat de gemeente niet voordeeliger klaar zal kunnen komen dan voor 2% bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Verdere kosten komen er dan niet meer bij. Dit voorstel lokt geen besprekingen meer uit en wordt z.h.st. aangenomen. Bij Kon. Besluit van 17 Maart van dit jaar is bepaald, dat in deze gemeen te voortaan ook een secretaris zal zijn. 4 Sollicitaties zijn hiervoor bin nengekomen en wel de heeren A. Snij ders, P. Hakman, Fr. van Beurden en Vermeer. B. en W. hebben gemeend de heeren Snijders en Hakman op de aanbeveling te moeten plaatsen, waar van de eerste als Nr. 1. Dhr. van Daal merkt op, dat het de gewoonte is hiervoor een oproeping te doen, waarop de burgemeester ant woordt dat B. en W. dit niet noodig hebben geoordeeld. De raad gaat thans over tot stem ming, waarbij de heer A. Snijders wordt gekozen met 8 stemmen, tegen 3 stemmen op den heer Fr. van Beur den uitgebracht. Dhr. Snijders wordt thans binnengeleid en op de vraag van Brand in een dancing. Te Mont Vernon, in den staat Ohio, beeft inden nacht vanZaterdag op Zondag in een danszaal een brand gewoed. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen en veroorzaakte een paniek, waarbij tal van personen onder den voet werden geloopen of wonden op liepen, toen zij uit de ramen spron gen. Er zijn één doode en meer dan dertig gewonden. Landbouwer door trein gegrepen en ernstig gewond. Te Roermond is de landbouwer van Montfoort op den onbewaakten overweg van de lijn Roermond Vlodrop met paard en kardooreen trein gegrepen, waardoor het rech terbeen van den voerman werd af gereden. Paard en kar werden een eind verder op de rails geworpen. Het paard moest ter plaatse worden afgemaakt. De landbouwer is naar het St. Laurentiusziekenhuis te Roermond vervoerd. Krantenbezorger krijgt legaat. Bij opening van het testament van den onlangs overleden Engelschen kunstenaar George Arthur Saxton trof het niet weinig, daarin o m. te lezen: »Ik vermaak 50 pond aan Thomas Houghton, die mij zoo trouw gedurende tal van jaren het ochtendblad heeft thuisbezorgd». Meisje overreden en gedood. Het 4 jarig dochtertje van de familie W. te Groningen is nabij de ouderlijke woning bij het oversteken van den weg door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Het lijkje is door de politie in beslag genomen. Den chauffeur treft geen schuld. Goudsmidswinkel geplunderd. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn uit de etalage van een gou'ismidswinkel in de Eerste Con stant Huygensstraat te Amsterdam een aantal gouden sieraden, deels met briljantjes bezet ter waarde van ongeveer duizend gulden ontvreemd. den voorzitter of hij de benoeming aan neemt antwoordt hij bevestigend. Ver volgens legt hij de voorgeschreven eden af. De voorzitter wenscht hem dan van harte geluk en vindt het een genoegen de eerste te zijn, die den nieuwen ge meente-secretaris geluk mag wenschen Hij schildert de mooie taak van een gemeente-secretaris,- terwijl de heer Snijders bovendien nog de naam van zijn vader hoog moet houden, die meer dan 40 jaren stipt en met groote toe wijding dit ambt vervulde. Als burge meester doet hij dan een beroep op hem en hoopt op éen hartelijke samen werking .in dienst van het belang der gemeente Dussen. De secretaris dankt hierna den bur gemeester voor de mooie woorden die hij hem toegesproken heeft en dankt vervolgens de raadsleden voor 't ver trouwen dat zij in hem hebben gesteld. Hij verzekert, dat hij al zijn kennis en werkkracht zal aanwenden in dienst der gemeente Dussen. Hij belooft een hartelijke samenwerking met den bur gemeester, het college van B. en W. en den raad. Nadat de raadsleden dan den nieuw benoemde gemeente-secretaris hebben gelukgewenscht is deze kleine plech tigheid afgeloopen en komt het laatste punt der agenda aan de orde n.l. de vaststelling der verordening van hef fing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het be lastingjaar 1939 1940. Na een opmerking van den heer van Rijswijk, dat op de convocatie abusie velijk staat vermeld: voor het belasting jaar 38 39, terwijl dit natuurlijk moet zijn 3940 gaat ook dit voorstel onder den hamer door. Nadat de voorzitter vervolgens een ,,feest-sigaartje" heeft gepresenteerd komt de rondvraag aan de orde. De heer van Rijswijk maakt hiervan gebruik door te zeggen, dat de laatste betalingstermijn voor den weg van Dussen naar Hank per 1 Mei afloopt. -Er zijn echter nog verschillende fouten in den weg, die verbeterd zouden moe ten worden, alvorens tot de betaling van den laatsten termijn zou worden overgegaan. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak reeds in onderzoek is ge geven bij den provincialen opzichter, die de verdere maatregelen wel zal treffen. Dhr. van Balkom vraagt dan of de weg zoo blijft. Hij is in de veronder stelling, dat er nog een ander wegdek opkomt, hetgeen echter blijkens de me- dedeeling van den burgemeester niet juist blijkt te zijn. Niets meer aan de orde zijnde wordt dan deze eerste openbare vergadering onder den nieuwen burgemeester van Dussen gesloten. Ofschoon voor de etalage het ijzeren luik was neergelaten, zijn de daders er in geslaagd het slot waar mede het luik aan den zijkant van het winkelraam aan de buitenzijde was afgesloten, te vernielen en aan dezen kant de ijzeren beletselen te verwijderen. Daarmede was 't ergste werk gedaan, de ruit er achter le verde geen groote moeilijkheden op. Zij werd vakkundig ingedrukt en de uitgestalde sieraden lagen voor het grijpen Gouden manchetknoopen. armbanden, potlooden en oorknop pen enz. Engelsche reddingboot verongelukt. De motorreddingboot van Culler- coats, (Northumberland, Engeland) is tijdens een oefentocht op een binde klip gestooten en gekapseisd. De tien opvarenden sloegen ovei boord, waarvan er slechts drie kon den worden gered. Een filmaanbod aan ex-koningin Geraldine. Ex-koningin Geraldine van Alba nië, die met haar pasgeboren kind is moeten vluchten voor de Itali- aansche troepen, is thans reeds het slachtoffer geworden van een Ame- rikaansche filmmaatschappij. Ame rika zag in de ex-koningin een prachtig stukje sensatie en deswege bereikte haar een aanbod van f 1,800,000 De raadsman van de familie Apponyi (voor haar huwelijk was ex-koningin Geraldine Gravin Appo nyi) heeft dit aanbod afgewezen. De vroegere koningin wenscht niet het voorwerp van publieke nieuwsgierig heid te worden. Voorts wordt mede gedeeld, dat het particulier vermogen van den ex koning groot genoeg is om hem en zijn gezin een behoor lijk bestaan te verschaffen. Zoo wordt o.m. gemeld dat de moeder van de ex-koningin petro- leumbronnen, eigendom van de koninkelijke familie aan 'n Engelsch- Nederlandsche maatschappij heeft verkocht de gelden zouden op een Londensche bank gedeponeerd zijn. De koninklijke familie zou van't personeel slechts een kamermeisje en een kindermeisje alsmede een secretaiis en een huisknecht aan houden. Schildwacht op zijn post gedood. Door schot uit eigen revolver. Onder de gemeente Zelhem heeft een drama plaats gehad, dat een onzer gemobiliseerden het leven heeft gekost. Nabij de versperring te VVittenbrink, gelegen tusschen Zelhem en Hengelo stond de 21- jarige soldaat Van Veen uit Hooge- veen op wacht toen een andere soldaat per fiets naderde. De schild wacht riep «sta of ik schiet», doch op hetzelfde moment viel een schot waarop de schildwacht doodelijk ge wond ter aarde stortte. Hoewel zeer spoedig een drietal doktoren aanwezig was, kon men slechts den dood constateeren. De schildwacht bleek getroffen door 'n schot uit een dienstrevolver, die deze bij zich droeg. Hoewel men slechts naar het ver loop van het drama kan gissen, wordt door de marecbausees, die het onderzoek leiden, aangenomen, dat het ongeluk moet worden toe geschreven aan een toevallig afgaan van een schot en dat de wacht hebbende soldaat niet zal hebben geweten, dat het wapen geladen was. Het lijk is naar Arnhem overge bracht, waar sectie zal worden verricht De jonge man was in de borst getroffen en de kogel heeft waarschijnlijk het hart doorboord. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Vader-, Behuwd-, Groot-en Over grootvader Weduwnaar van Wouterke Johanna Konings, in den ouderdom van 85 jaar. Bussum A A. Quirijns-de Roon J. Quirijns. Villecresnes (Fr.) A. J. de Roon. Rotterdam A. J. van Dongen- de Roon P. van Dongen. Raamsdonksveer P. J. Ruijtenberg- de Roon A. Ruijtenberg. Voorburg (Z.-H.) C. van der Pol-de Roon. Rotterdam J. A. Konings-de Roon A. J. Konings. Vrijh.-Capelle M. J. Oerlemans- de Roon A. Oerlemans. Heinenoord J. M. de Roon A. de Roon- Leeuwenburgh en Kleinkinderen. RaamsdonkfDorp), 21 April 1939. Mevr. NIJMAN-DE JONG, Grootestraat 271 Waalwijk, vraagt voor direct een zelfstandig kunnende werken. GEVRAAGD: v. DELFT-SNIJDERS Waalwijk, Parallelweg 13 bb. Woensdag a* Donderd*9 w «n Oor-, Neus- en Keelarts, heeft de praktijk neergelegd. De praktijk van Dr. VAN MENS wordt vanaf heden voortgezet door Keel Neus- en Oorarts Peperstr.43, 's-HERTOGENBOSCU TEL. 5532. Spreekuren: 10—11 uur Groot Ziekengasthuis hehaive'sMaan. dagsmorgens, en 1—2'/3 uur Peperstraat 43. Te WAALWIJK in het Zieken huis, den 2en en 4an Donder dag van iedere maand van 4—5 uur. 61108 TE DRUNEN Hoog loon en vastwerk. 61110 Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 61109 OPENBARE VERKOOPING van ONDER DRUNEN. te Drunen, zal op DINSDAG 2 MEI 1939 hij inzet en op DINSDAG 16 ME11939 bij toeslag, telkens des nam. 7 uur precies ter herberge van Mej. C. VISSERS te Drunen A. ten verzoeke van de Erven Adr. v. Delft Onder de gemeente Drunen Koop 1. Bouwland,gelegen op de Braken, ten Noorden van het erf vnn Mej. Adra. Veltman, kad. Sectie A nr. 668, groot 27.80 Aren. Verhuurd van jaar tot jaar aan Wouth. Brok te Elshout voor f 11 50 per jaar. Koop 2. Bouwland, aldaar, ten Noorden van het erf van Mej. de Wed. M. Klerks, kad. Sectie A nr. 1228, groot 31 90 Aren. Verhuurd van jaar tot jaar aan Wouth. Brok te Elshout voor f 13.50 per jaar. B. ten verzoeke van de familie van Well Onder de gemeente Drunen: Koop 3. Bouwland, gelegen in de Er\en, ten Zuiden van het Verlaat, kad. Sectie D nr. 1576', groot 42.20 Aren. Koop 4. Heide, gelegen nabij Fcllenoord, kad. Sectie D nr. 128, groot 78.90 Aren. Koop 5. Bouwland, gelegen ten Zuiden van de Hooge Schijf, grenzende aan het Kanaal, kad. Sectie D nr. 1617,groot 21.40 Aren. Verhuurd van jaar tot jaar aan Adr. v. Spijk te Drunen voor f3.per jaar. Koop 6. Heide en dennen, ge legen nabij het Witmeer, grenzende aan het Kanaal, kad. Sectie D nr. 1618, groot 95 70 Aren. C. ten verzoeke van Mej. de Wed. M. Klerks c.s,: Onder de gemeente Drunen: Koop 7. Bouwland, gelegen vanaf het Kanaal tot het Ver laat, ten Oosten van hetSteeg- erf, kad. Sectie D nr. 1661, groot 59,10 Aren. Ged. verhuurd van jaar tot jaar aan Piet Biekens te Drunen voor f7.— per jaar. Aanvaarding koop 3 en ged. koop 7 einde seizoen 1939, en de overige perceelen bij de be taling der kooppenningen, voor zoover verhuurd in genot der huur, en voor zoover onver- huurd in eigen gebruik. De huurpenningen over het seizoen 1939 van de koopen 1, 2, 5 en 7 zijn voor de helft ten behoeve der koopers. Betaling der kooppenningen binnen zes weken na den toe slag. Lasten voor koopers van koop 3 van 1 Jan. 1940 af en van de andere koopen van 1 Juli 1939 af. 61107 MARTINUS DE R00N VRAAGT en -f.aryaane) en blijde levenslust ligt... een Witte Kruis poeder, tablet of cachet. „Ge durende 7 jaar gebruik ik Uw Witte Kruis poeders. Het is Het eenige middel dat mij, zonder ooit te missen, van mijn hoofdpijn af helpt", schrijft I. P. te O. Witte Kruis poeders ver- dooven niet. Integendeel, ze geven een gezonde opgewektheid. Prijs per poeder 5 ct. Per doos van 12 poeders, tabletten of cachets 45 ct., per koker van 24 tabletten 80 ct Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. DUTIM O EGSTGEEST

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 4