f Plaatselijke Berichten. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Woensdag 26 April 1939 No. 33 De Echo van het Zuiden Tweede Blad LISSEN, GEERTRUIDENBERG. DUSSEN. EETHEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 27 APRIL 1939. EXAMEN. Bij het dezer dagen te Eindhoven gehouden examen voor vakbekwaam heid Kruideniersbedrijf, slaagden de dames Riet de Vaan en Francine Knepflé alhier. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De stemming voor de leden van den qemeenteraad van Waalwijk is door B. en W. bepaald op Woensdag 14 Juni a.s. De candidaatsstelling heeft plaats Dinsdag 9 Mei. ONJUISTE DATUM! In het bericht in ons vorig nummer betreffende de ziekte van den oud-pas toor-deken, den HoogEerw. heer N. v. Riel, spraken wij de hoop uit dat hij zijn zilveren priesterfeest op Donderdag a.s. onder gunstige omstandigheden zou mogen herdenken. Dit is natuurlijk eene vergissing en moet zijn 27 Mei a.s. De aandachtige lezer zal dit zelf al uyel verbeterd hebben. ZILVEREN JUBILEA WIT-GELE EN GROENE KRUIS. De huldiging van 't Wit-Gele en Groene Kruis ter gelegenheid van hun 25-jarig bestaan en de aanbieding van 't huldeblijk der Waalwijksche ingeze tenen, zal plaats hebben op Vrijdag 12 Mei a.s. des avonds ten 8y2 uur in de achterzaal van Hotel Verwiel. Het bestuur van Waalwijks Belang zal alsdan de besturen der twee jubi- leerende vereenigingen huldigen, t ge schenk aanbieden in tegenwoordigheid van genoodigden. Zooals bekend heeft de collecte 500 opgebracht en wenschen de ju- bileerende vereenigingen dit geheel te besteden voor de T.B.C.-commissie uit de beide organisaties. Degenen die nog een bijdrage toe zegden of zich alsnog gedrongen ge voelen iets af te staan voor dit mooie en sympathieke doel, worden verzocht dit te bezorgen bij den penningmeester van W. B. den heer Norb. van Loon of op t secretariaat Grootestraat 205. ZILVEREN PRIESTERFEEST y. PASTOOR HEEZEMANS. A.s. Donderdag 27 April, s avonds ^8 uur, zal in de achterzaal van het Ho tel Verwiel eene bijeenkomst gehou den worden van 't Eere-comité ter her denking van 't Zilveren Priesterfeest van Pastoor Heezemans op 6 Juni a.s. UITVOERING VAN DEN POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOON DIENST OP 1 MEI 1939. Op 1 Mei 1939, den dag waarop de verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana zal worden gevierd, zullen de P.T.T.- inrichtingen voor postdienst niet later zijn opengesteld dan tot 12 uur, even wel zal na 12 uur gelegenheid bestaan voor het ter verzending aanbieden van aangeteekende en expresse stukken en groote hoeveelheden gewone corres pondentie. De ontvangst en verzending van de post geschiedt als op werkdagen, na 12 uur zal alleen de buslichting worden uitgevoerd, welke aansluiting geeft op de nachtposttreinen. De tweede bestelling zal niet worden ii uitgevoerd. De avondbestelling in de kom blijft gehandhaafd, daarin zullen geen postpakketten worden uitgereikt. A De afzonderlijke inning van quitan- tiën zal geschieden tot 12 uur. Voor den telegraaf en telefoon dienst blijven de postinrichtingen open gesteld als op werkdagen. EMMA-BLOEMPJE. De verkoop van de Emma-bloemp- jes heeft opgebracht 77.65. MISSIE-TENTOONSTELLING. De groote tentoonstelling der vier missie-naaikringen in onze gemeente zal plaats hebben in 't K.J.V.-huis op 13, 14 en 15 Mei a.s. Zaterdag 13 Mei des namiddags ten LUCHTBESCHERMING. Hedenmiddag om 2.30 uur zal in zaal 20 van het gemeentehuis een ver gadering worden belegd teneinde het onderwijzend personeel in te lichten over de maatregelen, die genomen moe ten worden bij luchtgevaar. Deze bijeenkomst zal staan onder leiding van den edelachtbaren heer Burgemeester E. J. C. Moonen. CHRISTELIJK HISTORISCHE KIESVEREENIGING „NEDER LAND EN ORANJE" TE WAALWIJK. Op de ledenvergadering van 1.1. Maandag werd met dankbaarheid op Óen uitslag van de stemming van de <rov. staten teruggezien. Van den minister van Financiën was en schrijven ingekomen dat het ver- Dek van de Kiesvereeniging (De kies- ereeniging had verzocht om inwoners an Brabant, die een provinciale weg- geldkaart van ƒ2,50 voor hun fiets kunnen toonen, vrij te stellen van het betalen van de 2e 2.50, die het Rijk dan nog weer vraagt voor een fiets- plaatje) niet voor inwiliging vatbaar is. Hoewel de vergadering daar thans in moet berusten wordt besloten te blij ven ijveren voor de afschaffing van deze provinciale weggeldkaart. In Art. 22 van het programma van beginselen is bepaald: „Bij de regeling der belastingen wor de, de rechtvaardigheid in dien zin be tracht, dat rekening worde gehouden met de draagkracht der verschillende kringen des volks, wat evenwel nim mer leiden mag tot een opzettelijke be voordeeling van den eenen maatschap- pelijken kring ten koste van den an deren", en haar sociaal programma waarvan Art. 6 letter d. luidt: „In de belastingwetgeving worde meer dan tot nog toe geschiedt, gere kend met de groote gezinnen. Op de noodzakelijke verbruiksartikelen wor de geen indirecte belastingen geheven". De kiesvereeniging kan de billijkheid niet inzien, dat men als inwoner van Brabant een dergelijke zware belasting voor zijn fiets moet blijven betalen ter wijl het overig deel van het Neder- landsche volk met de helft van dit be lastinggeld vrij komt. Aan de hand en in den geest van bovengenoemde beginselverklaring hoopt de kiesvereeniging te blijven ijveren om dezen onevenwichtig zwaren belastingdruk op te heffen. Uit het verslag van den secretaris penningmeester blijkt, dat het ledental niet veranderd is en dat de penning meester doorloopend kort bij kas zit. De vereeniging wordt in haar arbeid geremd door onvoldoende geldmidde len. Een voorstel om de 2e kamerfractie van de C. H. in overweging te geven, om ter bescherming van de volksvrij heden en nog verdere versplintering, speciaal van het christelijk protestan tisme, tegen te gaan, het storten van een waarborgsom die men terugont vangt wanneer men van ^en k*es~ deeler haalt, ook van toepassing te ma ken voor provinciale staten en gemeen teraden, kon geen instemming vinden. De noodzaak werd daarvan voor deze colleges niet ingezien. Lang en breed werd in 't verdere deel van de vergadering de samenstelling van de candidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsvergadering besproken. Tot een definitief slot is men nog niet kunnen komen, daar gerezen moeilijk heden op dien avond niet geheel en al tot algemeene bevrediging konden wor den opgelost. Hierna wordt deze vergadering met dankgebed gesloten. VERGADERING K.A.V. Wij laten nog even de aandacht val len op de algemeene ledenvergadering, die de Katholieke Arbeiders Vrouwen- Organisatie hedenavond zal houden in het Bondsgebouw. Deze vergadering vangt aan om 8 uur en houdt o.m. in: de bespreking van het reisprogramma. BELANGRIJKE VERGADERING R.K. WERKLIEDEN. VEREENIGING. A.s. Maandag 1 Mei des avonds 8 uur houdt de R. K. Werklieden-ver- eeniging eene algemeene jaarvergade ring, waarbij o.m. aan de orde komen, jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, het verslag der controle commissie en voorts bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding der hee- ren P. Bujjkx, Fr. Passier en A. Stok- wielder. De heeren Buijkx en Stokwiel- der zijn bij enkele candidaatstelling her kozen, terwijl de heer Passier zich niet meer herkiesbaar stelt, waarvoor door den bestuursraad als dubbeltal zijn aan gewezen de heeren C. J. van Duyl en L. van Loon, terwijl nog candidaat ge steld zijn de heeren W. van Ertrijk en J. Schalken. Voorts zal dan gekozen moeten wor den een voorzitter van de R.K. Werk- liedenvereeniging in de plaats van den heer Frans Passier, die zooals hierbo ven gezegd, zich niet meer herkiesbaar Een belangrijke vergadering dus, waar alle leden verwacht worden. PLOTSELING STERFGEVAL. Toen de heer R. de R. alhier, Zondag 1.1. uit de Hoogmis huiswaarts keerde zakte hij plotseling juist voor 't huis van z'n schoonzoon den heer J. M.- de R. waar hij woonachtig was, ineen. Door voorbijgangers binnengedragen bleek hij reeds overleden. Het trof wel tragisch, dat z'n kinde ren juist dezen dag naar Amsterdam waren, waar zij per omroep werden ge waarschuwd. Het plotseling overlijden van dezen krachtigen en sympathieken 83-jarigen Waalwijker wekte diep medeleven. AUTO-BOTSING. Zaterdag-ochtend had in de Mr. v. Coothstraat een auto-botsing plaats, toen een auto van den heer D. uit een file kwam, naar rechts reed en door een juist passeerende auto van den heer B. werd aangereden. Deze laatste auto was nogal ernstig beschadigd, terwijl geen persoonlijke ongelukken voor kwamen. De Kon. Marechaussée heeft de tzaak in onderzoek. PRINSES BEATRIX DRAAGT „REX"-SCHOEISEL. De „Rex"-fabriek te Drunen voor dames- en kinderschoenen heeft de eer volle opdracht gekregen om voor H. K. H. Prinses Beatrix een serie schoenen te vervaardigen. De opdracht omvat vier series van zes paar in zes kleuren. De schoenen worden via den schoenhandel geleverd. ARCHITECT-OPLEIDING TILBURG. TE Aan bovengenoemden cursus aan de de Academie der R.K. Leergangen te Tilburg zullen vanaf de Paaschvacan- tie twee series lessen beginnen: n.l. over het ontwerpen van gewijde ge bouwen door architect A. Boosten, en oveT stedebouw door architect P. v. Kessel. Er bestaat gelegenheid om als toehoorder die lessen bij te wonen. Daarvoor wende men zich tot den Rector der R.K. Leergangen te Til burg. WAARSCHUWINGEN. De burgemeester van Bergharen Gld. waarschuwt tegen de praktijken van t Handelsbedrijf „Victoria" te Nuenen N.Br. Alvorens met deze zaak, die zoo genaamde premie-aandeelen of loten tracht te pHatsen, in relatie te treden, is uitkijken zeer gewenscht. De burgemeester van Naarden geeft in overweging, alvorens relaties aan te knoopen met de Industrieclub „Voor allen Werk", Secretariaat M. N. Schouten, Huizerstraatweg 4 te Naar den, inlichtingen in te winnen aan het bureau van politie te Naarden. HANK. In het bondsgebouw hield de R.K. Staatspartij een drukbezochte leden vergadering. Wijl de bestuursleden van Daal, Leeggangers, A. van Hees en van Biesen zich candidaat stelden voor den gemeenteraad, was het be stuur gewijzigd en aangevuld met de volgende heeren: F. Hanegraaf, voor zitter; Joh. vitn der Pluijm, secr., L. Melissen, Adr. Penninx en M. Nieu- wenhuyzen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat met de afd. Dussen niet één lijst kon worden gevormd, hetgeen regle mentair was verboden, wijl niet offi cieel met onze kiesvereeniging was samengewerkt. Een groot model stembiljet werd vervolgens aan de vergadering ver toond en de wijze van stemmen op duidelijke wijze toegelicht. Met een hartelijke toespraak dooi den geest, adviseur, pastoor Damen, werd deze vruchtbare vergadering ge sloten. De groslijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing is als volgt samenge steld: Arbeiders. de heeren A. Leeg gangers, H. van Balkom, J. van Dort- mont, A. van Hees, A. Heesters. BoerenstandJ. A. van Velthoven, P. de Wit Fzn., P. Leemans. Middenstand: B. van Biesen, A. de (last. Vrije groep: H. F. van Daal. ren dienst van de wegbermen van den Genderschen dijk. 3. Voorstel tot uitgifte van een perceeltje grond langs den Gen derscnen dijk in erlpacht. 4. Wijziging begrooting voor het dienstjaar 1938. 5. Aanvrage verbetering Landar beiderswoning met rijkssteun. b Aanvrage voorschot ingevolge de Landarbeiderswet. 7- Verpachting gras langs de we- gAAMSDONK. 8. Crediet voor de Luchtbescher ming. 9. Behandeling verzoek tot ver koop van een stukje publieke weg aan de Wed. van den Heuvel te Genderen. 10. Voorstel tot credietverleening voor B. steun in natura over 1939. Tilburgsche wegUdenhoutsche weg tgrint) een aanrijding plaats. De be stelwagen van T. uit Wijk en Aalburg komende van Udenhout verleende geen voorrang aan een bus van de A.T.O.-onderneming die van de rich ting Tilburg naderde, zoodat het tot een botsing kwam. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor, terwijl de materieele schade slechts gering was. In hotel Leemans hield de on derlinge varkensverzekering haar algemeene jaarvergadering. Uit T jaarverslag bleek dat ruim f 875, in kas was. De aftredende bestuursleden Jong bloets, van Dijk en Leemans wer den bij acclamatie herkozen. Een voorstel inzake 't aannemen van z.g n. »schrammen« werd met 22—20 stemmen verworpen. In de Maandagavond gehouden gemeenteraadsvergadering werd tot De heer Snijders begon zijn stu dies aan de R K Hoogere Handels school te Waalwijk met 5-jarige cursus en behaalde 't eindexamen in 1930. Hierna werd hij volontair ter gemeente-secretarie alhier, waarna in 1932 zijn benoeming volgde tot eersten ambtenaar. In 1933 behaalde de heer Snijders 't Diploma Gemeente Administratie A en -in 1935 het eerste gedeelte van het hoogere Vakexamen in de Gemeente Administratie B. Onafgebroken is de heer Snijders op het gemeente secretarie alhier aan de zijde van zijn vader werk zaam geweest. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Zaterdeg 29 April 1939 des voor middags om half elf. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Onttrekking aan den openba- Op 3 Mei a.s. hoopt onze oud-stad- genoote de eerw. zuster Gertrudis, in de wereld mej. Cornelia Zoeteriks, den dag te herdenken waarop z\j voor 40 jaar haar intrede deed bij de Zwar te Zusters in het klooster te Dender- monde. Zuster Gertrudis zal deze dagen bij haar familie alhier mogen door brengen. - Zondag j.l. vond in het R.K. Pa rochiehuis alhier, de candidaatstel ling plaats voor de te houden gemeen teraadsverkiezing, uitgaande van de R.K. Staatspartij, afdeeling Geertrui- denberg. De uitslag luidt als volgt: W. van der Loo 64, W. Sassen 63, G. du Pont 52, Dirven 48, A. Venes 41, G. de Bar 38, J. van den Heijkant 37, C. Heesters 35, J. Staal 31, Th. Goes 29, Ct. van der Ploeg 27, C. Stal 23, F. van den Kieboom 22, P. Snijers 18, Th. de Boer 17, ir. Oomes 11, H. Allard 10 stemmen. Zondag a.s. zal een stemming wor den gehouden over de volgorde der groslijst. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in het kantoor van de groentezouterij der firma Spij- er-Brolhers in deze gemeente. Aangifte vond plaats bij rijks- en gemeente-politie die een onderzoek naar de onbekende dader(s) instelt Hoe groot het ontvreemde bedrag is moet nog uitgewezen worden. Zaterdagmorgen omstreeks half elf is de 29-jarige A. F. van Gils, wo nende te Geertruidenberg, tijdens het overvletten van grond nabij den pol der de Gasthuiswaard, voor de oogen van zijn 67-jarige vader overboord geslagen en jammerlijk verdronken. Ongeveer een uur later is het lijk. nabij de centrale van de P.N.E.M. op gehaald. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Als tragische bijzonderheid zij ver- meldd dat de moeder van het slacht offer sedert eenige weken in het Sint Agnesziekenhuis ter verpleging is op genomen, waarnaar ook het lijk is overgebracht. BURGERWACHT. In verband met de wet op de Weer korpsen hield de Burgerwacht, Kaats heuvel Maandagavond in de zaal van den heer Jan van Dun een buitenge wone algemeene ledenvergadering ter behandeling van statuten en huishou delijk reglemen. Burgemeester Mallens was ook op deze vergadering mede aanwezig, daar door zijn groote belangstelling voor het instituut toonende. Het concept statuten en huishoude lijk reglement ^verd met een kleine wijziging met algemeene stemmen goedgekeurd en er werd besloten daar op de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Den leden werd kennis gegeven van een reglement voor de schietwedstrij den door den commandant samenge steld. Tevens werd medegedeeld, dat bin nen korten tijd een cursus zal gege ven worden door het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. Medegedeeld werd, dat minder ac tieve leden door den burgemeester op hun plicht zullen gewezen worden en dal bij blijvende onverschilligheid voor de belangen van de burgerwacht ontslag zal volgen. De uitslag van een gehouden wed strijd in geluksbiljarten had tot ge volg, dat de volgende prijzen werden behaald: 1 J. Frederiks; 2 H. Dirksen; 3 S.Pepping; 4 H. Balvers; 5 D. Bal vers: 6 G. v. d. Hoven; 7 J. van Box- teL y GEGUND. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een woonhuis in het Loonsch Hoekje onder architectuur van den heer J. A. Prins gegund aan de firma H. Molenschot en Gebr. Bre- kelmans alhier. LOON OP ZAND. AANRIJDING. Maandagavond had op den hoek De bij loting bepaalde volgorde van de R.K. leden voor de groslijst van de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is al» volgt: 1 G. de Bont aftr., 2 A. Schoen makers, 3 C. Langerwerf, 4 J. Broe ders, 5 W. de Wit, 6 Jac. Smeur Azn., C. Kanters aftr. De candidaat P- Leijten, heeft zich inmiddels terugge trokken. De verkiezing voor de gros lijst zal a.s. Zondag plaats hebben in hel Leo-gebouw. Het stembureau houdt zitting van des morgens acht tot half negen; na de Hoogmis tot half één en van 2 tot 5 uur namiddag. Naar we vernemen zal de stem ming voor de leden van den gemeente raad in deze gemeente plaats hebben op Maandag 19 Juni a.s. De landbouwer S. geraakte met zijn arm tusschen een zaaimachine. Zijn hand werd verminkt en zijn arm gekneusd. Dr. Wijffels verleende de eerste geneeskundige hulp. RAAMSDONKSVEER. Onder zeer groote belangstelling had Maandagmorgen alhier de plechtige uil vaart en begrafenis plaats van me vrouw wed. Mr. G. J. H. HeereZijl- mans, weduwe van den vroegeren en moeder van den tegenwoordigen bur gemeester dezer gemeente. De solemneele H. Mis werd opge dragen door den Pastoor der parochie J. Bekkers, met assistentie van de bei de kapelaans Bijnen en Kolsteren, waarbij het mannen- en knapenkoor op verdienstelijke wijze de Gregori- aansche gezangen uitvoerden. Behalve de naaste familieleden merkten we nog op: Jhr. Mr. J. Smits van Oijen, lid van Ged. Staten van Noord-Brabant; Baron Mr. G. van Voorst tot Voorst uit Zwolle; den heer F. Smits van Oijen uit AalstM Hermus, directeur van het doofstom- meninstituul te St. Michiels Gestel; Mgr. Dr. J. van Gils uil Roermond; Pastoor Nabuurs uit Tilburg; Pastoor Smits uit Tilburg; Kap. van Heertum uit Vught; Ir. de Voogd, dir. der P.N.E.M.; Ir. van Lennep, rentmees ter van het Kroondomein; Notaris van der Veen uit Amsterdam; Dr. L. Fick, dir. van het ziekenhuis Westeincle te Den Haag; Mr. J. Maeijer uit Breda W. H. de Vos uit Dordrecht; oud-se cretaris Kieboom, de weth. met secre taris, de leden van den Gemeenteraad en verdere genoodigden. Nadat de overledene in den fami liekelder was bijgezet, dankte de zoon van den overledene, Burgemeester Mr. Th. H. A. M. Heere, voor de betoonde deelneming. Daar de overledene om haar groote milddadigheid voor kerk en armen in hoog aanzien stond, zal haar nage dachtenis in onze gemeente steeds in eere blijven. In de bestuursvergadering van de R.K. Staatspartij afd. Raamsdonks- veer is bij loting de volgorde vastge steld, hoe de candidaten voor de ver kiezing van de leden van den Gemeen teraad op de groslijst zullen geplaatst worden. 1 J. J. de Jong (aftr.); 2 H. L. Boelaars; 3 G. J. A. Nollen; 4 N. A. van Seeters (aftr.); 5 J. J. Simons- Poppelier; 6 M. J. de Jongh; 7 J. W. Mertens (aftr.); 8 H. J. de Bruijn (aftr.), 9 M. J. de Ruijter; 10 W. J. H. Thuring; 11 A. M. Vermeer. De stemming op de groslijst vindt plaats op Zondag 30 April a.s. De opbrengst van de collecte voor de zending in de Ned. Herv. Kerk te Raamsdonk en te Raamsdonksveer, bracht op 85.40. DE N.S.B. JUICHT OVER DE VERLOREN 23 ZETELS. De nationaal-socialisten zien de fei ten nu eenmaal anders dan de alle- daagschen mensch. Zij leven volgens eigen verklaring meer op het gevoel dan op het verstand. Maar hoe hun gevoel hun aan het verstand kan brengen, dat zij over den uitslag der Statenverkiezingen kunnen juichen, is voor ons een psy chologisch raadsel. Met 44 Statcnzetels is de N.S.B. de verkiezingen ingegaan en met 21 treed" ze er uit te voorschijn; een verlies van 23 derhalve, meer dan de helft van hun zetels. En toch juicht hun dagblad met de Iraditioneele koeien van letters: „De volksche beweging ontwaakt! De die pere zin van hel nationaal socialisme teekent zich in de stemverhoudingen af. Geen reactionaire groep, doch een leger van welbewuste arbeiders en boeren." Ziedaar de koppen, waarmee hel Nat. Dagblad zijn aanhangers poogt wijs te maken, dat zij van een goede verkiezing thuis zijn gekomen. Dat „de diepere zin van het natio- naal-socialisme" zich in de stemver houdingen afteekent, daar is iets van aan, maar niet zooals het blad dat be doeld. De stemverhoudingen toonen, dal het Nederlandsche volk den diepe ren zin van de N.S.B. doorschouwt. Die diepere zin is onnationaal, on-ncder- andsch. Die nationaal-socialistische zin is onze binnenlandsche vijand. Hij stelt zich altijd tegen de Nederland sche regeering, maar keurt altijd goed, wat een buitenlandsche doet. Die zin leeft in den vreemde, toetst de daden onzer regeering aan belangen van een vreemde regeering en ondergraaft het gezag van onze eigen regeering. Dien dieperen zin hebben de Neder landsche kiezers doorschouwd. En zij hebben naar dat inzicht gehandeld door van de N.S.B. een klein hulpe loos partijtje te maken. Er blijft nu helaas altijd een aantal kiezers voor wie niets te dol ie. Qp deze kan ook de N.S B. verder vcge- teeren. Maar de twee laatste verkie zingen hebben hebben overduidelijk geloond, dat zij geen vat heeft op de volksmassa. Dat zal het „gevoel" ook wel lot 't bewustzijn van de N.S.B.'ers hebben gebracht. Het gebral over: „de volk sche beweging ontwaakt" is slechts een camouflageMiunner teleurstelling over den „dieperen zin" der stemver houdingen, aldus de N. K. zeer terecht. Het genheid van EEN STERKE BURCHT. De liberale Avandpost schrijft in een nabeschouwing over de Statenver kiezingen „De. Roomsch-Ivatholieke Staats partij, op zichzelf al versterkt door de fusie met de katholieke democraten, zag haar percentage wederom met 1% toenemen: het steeg van 28,84 op 29,86% (in '35; 27.77). Zij vertegen woordigt in ons land een sterke macht en gerust mag getuigd worden, dal het niet spoedig zal gelukken (zoo ooit) in haar burcht een bres te schieten. De eenheid der katholieken is inder daad bewonderenswaardig en 't moet de N.S.B. toch wel iets te zeggen heb ben, dat heel haar felle actie tegen het „politiek katholicisme" er niet in ge slaagd is, ook maar één klein scheur tje in de muren van dit sterke huis te bewerken". P.T.T.-kantoor is ter gele de viering van den ver jaardag van H.K.H. prinses Juliana, welke viering dit jaar op Maandag 1 Mei pluuLs heelt, voor den posiniensi na 12 uur gesloten. Voor Telegraaf en Telefoon geldt de gewone openstelling. Verzending cn ontvangst, bestellingen en buslichtin gen zullen plaats hebben als op gewo ne werkdagen. Naar we vernemen zal de stem ming voor de leden van den Gemeenle- aad in deze gemeente plaats hebben op Maandag, 19 Juni a.s. Tot onderwijzer aan de St. Theo- dorusschool alhier is benoemd de heer C. H. M. van Doorn, komende van Tilburg. SPRANG. De Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Patria van Sprang-Capelle zal a.s. Zaterdagmiddag (bij goed weer) een wandeling door de gemeente ma ken. Bij deze gelegenheid zal een nieu we vereenigingsvlag in gebruik worden genomen, welke vlag bij het gemeente huis, met een toepasselijk woord door Burgemeester Smit zal worden over handigd. De vereeniging vertrekt ten half drie van het verenigingslokaal al hier. De A. R. Kiesvereeniging alhier kwam Dinsdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer G. J. v. Wil- ligenburg, gaf in zijn openingswoord een overzicht omtrent de verkiezingen voor de Prov. Staten. Breedvoerig werd hierna besproken de eventueele samenwerking met dë A.R. Kiesvereeniging te Capelle bij de a s. gemeenteraadsverkiezing. Met bij na algemeene stemmen werd besloten met een zelfstandige lijst uit te komen. De candidatenlijst werd hierna als volgt vastgesteld: 1 G. J. van Willigenburg; 2 C. B. Timmermans; 3 G. L. Vos Mzn., 4 W. M. Dalmaijer; 5 J. W. Genuït Jr.; 6 C. van Heijst; 7 C. Braspenning. CAPELLE. De postduivenvereeniging De Luchtvaart, gevestigd* in het café Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met oude duiven een wedvlucht vanaf Vilvoord* afstand gemiddeld 92 K.M. De eerst aankomende duif, welke vloog met een gemiddelde snelheid van 1331,86 meter per minuut, werd ge constateerd om 9.39.33 en de laatste prijswinnende duif, welker gemid delde snelheid 1026,47 meter per mi nuut bedroeg, werd om 9.58.30 gecon stateerd. De uitslag van deze wedvlucht luidt als volgt: J. Meter 1 3; B. Pols 2 11 14 19; Adr. Bakkeren 4 6 42; M. Mesch 5 25 41; P. Nieuwenhuizen 7 23 29; Adr. Blom 8; Gebr. van Onzcnoort 9 16 17 31; J. Versteeg 10 34 35 44; St. van Peer 12 32 33; D. Verhagen 13 28 37; Adr. Spierings 15 20; P. Pruys- \W\ 1 1 ,1.» n olonto Vl fKKpn i_>e eerw. raicia van mci voor Afrikaansche missiën „Huize Nieuw Herlaer" te St. Michiels-Gestel zullen tegenwoordig zijn. Vfinrt« mof>t riaci eer» lid der con- ytKuicii wutücu wc. gens periodieke aftreding van den heer J. Sleenhof. sccruturis peUnzen A. Snijders, zoon van oud-burgemeester Snijders. De voorzitter spoorde aan tot ac tieve deelname aan dezen cursus, <lie van het grootste gewicht kan zijn hij eventueele gebeurlijkheden.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5