LAATSTE BERICHTEN SPORT Sigarenzakjes KUNST EN LETTEREN. AGENDA'S. GEMENGD NIEUWS. ADVERTENTIEN Firma L. H.G00REN WASPIK. E.BRINCKMAN.Gedipl. Pédicure Stoom Ververij Achter hel Sta^uis 30 - Tel. 4869 - 's BOSCH. DES MAANDAGS ADRES: Café-Rest. „MOLENVLIET" y TEL. 242 - WAALWIJK. De kosten van de.werken voor de tweede petroleumhaven nabij Pernis, waarmede thans een aanvang is gemaakt, worden op bijna 1 millioen ge raamd. Baggermolens en zuigers zijn ter plaatse hun werk aangevangen. sers 18 24; M. Verduyn 21; J. Rosen- brand 22 39 40; C. Boeser 26 27; Ph. van Tilborgh 30 36; Th. van Beek 43. Eerste overduif: Th. van Beek. Aan getoonde duiven: J. Meter, Adr. Blom, P. Pruyssers en J. Versteeg. Voor de wedvlucht vanaf Neufvilles worden de deelnemende duiven a.s. Vrijdagavond lusschen 7 en 9 uur des avonds in het clublokaal ingekorfd. De te dezer dagen gespeelde wed strijd van de voorronde van het per soonlijk damkampioenschap van Noordbrabant tusschen D. Verhagen en A. Schilders werd gewonnen door D. Verhagen, zoodat het ranglijstje er thans als volgt uitziet: Gesp. Gew. Rem. Verl. Pilt. D. Verhagen 2 2 0 0 4 D. Baak 1 1 0 0 2 J. Deurlo 1 0 0 1 0 A. Schilders 2 0 0 2 0 In deze rangorde is nog geen reke ning gehouden met de j.l. Zondag te Heusden gespeelden wedstrijd D. Baak J. Deurloo. A.s. Donderdagmiddag 4 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier bij ge legenheid van een huwelijksinzege ning voor te gaan Ds. T. H. Oosten- brug. Op Dinsdag 2 Mei a.s. des na middags 3 uur zal in het Stations koffiehuis van den heer P. Pruyssers de jaarlijksche vergadering van stem gerechtigde ingelanden van het water schap „De Binnenpolder van 's-Gre- velduin-Capelfe" plaats hebben, waar op o.m. aan de orde komt de vast stelling der rekening over het dienst jaar 1937—1938 en der begrooting ivoor het dienstjaar 19391940. O De voetbalvereeniging Wit Zwart alhier speelde j.l. Zaterdagnamiddag voor de 1ste klasse B.V.B. te Werken dam tegen Kozakken Boys, welke wedstrijd door Wit Zwart met 84 v gewonnen werd. P De jaarlijksche vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Oostende en Westen- sche Buitendellen" zal plaats hebben op Vrijdagnamiddag 24. dezer in het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruyssers. VRIJHOEVE—CAPELLE. De afdeeling van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond komt Donderdagavond half acht in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje in ledenvergadering bij een, ter bespreking van de onderhan delingen over het Collectief Contract in de schoenindustrie en behandeling van de agenda voor het te houden Bondscongres. Spreker is het hoofd bestuurslid de heer M. J. Kunst van Den Haag. De afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond kwam Zater dag in de bovenzaal van Ant. van Dijk alhier in feestvergadering bijeen, ter viering van haar 20-jarig bestaan. Onder leiding van den voorzitter dhr. Joh. Rosenbrand, welke deze bijeen komst opende met het laten zingen van Psalm 84:3, het lezen van Psalm 99 en gebed. Iri zijn openingswoord wijst de voorzitter er op dat de afdeeling op 15 April 1919 door den toeninaligen Bondsvoorzitter, dhr. F. Ferweij werd opgericht met aanvankelijk 8 leden, het ledental bedraagt thans 50. Spre ker bracht hulde aan de oprichters welke thans nog lid zijn de heeren K. Rosenbrand en P. Faro, laatstgenoem de is vanaf de oprichting bestuurslid, waarvan 19 jaar als penningmeester, Door wilskracht en geloof werd stand gehouden. Namens de leden overhan digde de voorzitter aan dhr. Faro een prachtige bloemenmand, den wenscli uitsprekende, dat hij onder Gods Ze gen nog vele jaren voor de afdeeling mag werkzaam zijn. Na nog een woord van welkom te hebben geuit tot al de aanwezigen, besluit spreker zijn ope ningswoord met een opwekking om pal te staan voor de beginselen, zoo wel op geestelijk als maatschappelijk terrein des levens. Het hoofdbestuurslid, dhr. K. de Boer van Utrecht, bracht de felicitatie van het Hoofdbestuur over en spoor de de aanwezigen aan om voort te va ren, na de viering van dit 4de lus trum. Verschillende afgevaardigden spra ken de vergadering toe. Verder werd de avond doorgebracht met muziek, zang en voordrachten, waarbij de Rc- siteervereeniging „Onder Ons" uit Sprang haar zeer gewaardeerde mede werking verleende. De afdeeling kan met genoegen op deze feestelijke samenkomst terug zien, zij is uitnemend geslaagd. Maandag had de inzegening plaats van de Kleuterschool en het nieuwe gedeelte van het Kerkhof van de Eer waarde Paters Cacinelieten. Na een plechtig H. Lof werd in processie rondgetrokken vanuit de kerk door de school en rond het kerkhof xni daarna weer gezamenlijk in de kerk weer te keeren. Met het zingen van den lofzang Magnificat werd deze plechtigheid besloten. Aan de plech tigheid werd deelgenomen door het voltallig gemeentebestuur,'het Jeugd, zangkoor onder leiding van den heer Jos. Kuisters, de verschillende Jeugd verenigingen en een groot gedeelte der parochianen. Het was een indrukwekkende plech tigheid en men mag het land nog ge lukkig prijzen, waar het geloof op deze manier tot uiting komt. HET LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA VOL AKKERBEDRIJ VIG- HEID EN BLOESEMPRACHT. Met verrassende snelheid is het as pect der velden en akkers in het Land van Heusden en Altena veranderd en het is, alsof het late voorjaar alle zij len bijzet om het aanzien, dat zoo lan gen tijd verre van fleurig was, in den kortst mogelijken tijd ten goede te veranderen. Op het oogenblik van dit schrijven heeft het milde voorjaarszonnetje de opengebloeide bongers rondom mij met gloeiend goud overgoten en drij ven van alle zijden de heerlijke ethe rische geuren aan. Reeds fladdert een enkel kapelletje tusschen de witte bloesems en klimt in groenende wei den de leeuwerik juichend naar boven. Op de akkers heerscht intense be zorgdheid. Ook daar moet de schade worden ingehaald en moeten de fu neste gevolgen van de felle vorst periode, welke niet onderschat mogen worden, zooveel mogelijk geneutrali seerd, temeer ook daar de aanhouden, de regendagen en koude-invasies der Noordelijke winden, waardoor de Len- te-maand minder gunstig was voor akkerbouw, de zaai steeds weer moest worden uitgesteld. Het zaaien drong; wintergersl en -tarwe waren bevroren en moesten door andere soorten vervangen wor den. Het temperatuurkarakter van April was de laatste dagen vrij con stant: gunstige factor voor het zaaien der proudclen. Allerwege was en is 't aardappelpoten in vollen gang. Wanneer de komende maanden in meteorologisch opzicht den landbou wer voor niet al te groote verrassin gen plaatst, kan nog veel terecht ko men, al zal dan het oogsten door op- eenhooping van arbeid, korter of lan ger tijd veel handen vragen. Over de weilanden, welke eveneens sterk geleden hebben, hebben de zach te voorjaarsdagen een groenen sluier geweven van malsch, jong gras, waar naar het stalvee hunkerend verlangt. En reeds zien wij op tal van plaatsen in het Land van Heusden en Altena het vee naar buiten gebracht, al is het grastapijt nog verre van dik en weel derig. De natuurliefhebber behoeft in deze streken niet ver te loopen om met vol le teugen te kunnen genieten van de intense schoonheid, met gulle hand door Flora gestrooid. Een rustig tochtje langs den Hoogen Maasdijk b.v. vanaf Heusden via An- del naar Woudrichem, vanwaar inen de ruimste vergezichten heeft, doe: n telkens verrassend stilstaan om Ce feestelijke pracht der kroozen en pere laars in de bochten van den dijk te bewonderen, welke met de befaamde Betuwsche bongerds kunnen wedijve ren. Wie de bloemenweelde wl aanschou wen op minder drukke plaatsen volgr de stillere landwegen, parallel aan den Hoogen Maasdijk, of kan onder Andel, Giessen, Rijswijk, Uitwijk, Ahnkerk, Dussen of Meeuwen van het nieuw en jeugdig leven genieten. Vooral nu, bij teer-blauwen wolkcn- loozen koepelhemel, bii stralend zon- neweer, oefent een tochtje langs de bloesempracht van het Land van Heusden en Altena groote bekoring uit en laat u de lenteweelde in zijn vollen omvang zien. •Reeds in vroeger eeuwen mochten deze landstreken, waavaa o.a. de ge meente Dussen mede een belangrijk centrum vormde, behoord hebben lot de schoonste kleigebieden van ons land, voordat de rampzalige St. Eli- zabethsvloed hier onuitwisbaar zijn sporen achterliet. Een bezoek aan het Land van Heus den en Altena, met zijn zon-doorstraal- de bloesems bongerds, zal nog langen tijd een aangename gedachte in u levendig houden. Oratorium Paulus te Tilburg. Door het Tilburgsch oratorium koor, in samenwerking met het Tilburgsch Stedelijk Orkest onjer leiding van Stan Donders-v, Eijck, zal op 11 Mei a,s in de groole zaal van de N K, Harmonie worden uitgevoerd het oratorium Paulus' W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne ltoode Kruis O. L. Si hooi. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waalwijk« in Café- Rest. »De MolenvlieU. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30-- 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. «De Eendracht« Vrijdagavond van half 7 tot ha'fO inmanden duiven voor wedvlucht vanuit Neufvilles. Zaterdagmiddag van half 4 tot half 5 inkorven voor oefenvlucht Breda. Vrijdag 8,15 uur Luxor Bioscoop »Geheime Zender L. B 17. Vrijdag Theater Musis Sacrum »Marie Antoinette®. Vliegongeluk. Een Marineverkenner, afkomstig van De Mok, is ten N. van Durger- dam in ondiep water neergestort. De beide inzittenden konden door ijlings toegeschoten helpers uit het vernielde toestel worden bevrijd een van hen was licht, de ander ernstig gewond. Ontploffing te Hengelo. Villa verwoest. Dinsdagochtend om vijf minuten voor twaalf heelt in de villa van de wed. Z indman aan den Woltersweg 44 te Hengelo, een hevige explosie plaats gehad, waarvan de oorzaak tot heden nog onbekend is. Het perceeLis voor liet grootste gedeelte verwoest. Voorgevel en parterre zijn geheel weggerukt. Het meubilair, dat zich op de btwen verdieping bevond, is naar beneden gestort. Up een afstand van ongeveer hon derd meter zijn door de explolsie de ruiten ingedrukt. Autoriteiten van gemeentegas-en -electriciteiisbedrijf waren spoedig op het terrein aanwezig. Op bet oogenblik van de exploise was niemand thuis. De dienstbode was een half uur te voren uitgegaan voor een boodschap. Neerstortende vliegtuigen. In de buurt van Tille, op 500 meter van het vliegveld Beauvais (Frankrijk), is een bombardements vliegtuig neergestort. Vijl inzittenden werden gedood: twee officieren, een adjudant-onderollicier en tweeman schappen. Twee bombardementsvliegtuigen zijn boven het vliegveld bij Tours (Frankrijk) bij bet dalen in botsing gekomen, op de grond te pletter gevallen en in brand geraakt. De negen inzittende kwamen in de vlammen om. Bij Oudja in Marokko is een militair vliegtuig neergestort. De bemanning van zes leden kwam om het leven. Groote brand teGannep. Vier gezinnen dakloos. Zondagmiddag ontstond brand in den blok woningen gelegen aan de Bergstraat te Gennep, eigenaar J. v. d. Lest en bewoond door vier gezinnen. Door den sterken wind greep het vuur zoo snel om zich heen, dat de geheele blok in zeer weinig tijds in lichte laaie stond Ue brandweer die spoedig aanwezig was, kon weinig tegen de vuurover- ruacht uitrichten. Met vereenigde krachten werd zooveel mogelijk huisraad in veiligheid gebracht. Toch kon niet worden verhinderd, lat veel beddegoed etc. een prooi der vlammen werd. De geheele blok woningen brandde totaal uit. De Burgemeester en Wethouder Slungers lieten eenige muren die gevaar opleverden omver halen. Door dezen brand zijn de vier gezinnen: Filip^en, Janssen, Ver poort en Wed. Bauraan, met in totaal 17 personen dakloos gewor den. 3ij een burgemeester op visite Bezoeker met stokslagen ontvangen. Maandagavond is ten huize van den burgemeester van Heesch (bij Oss), den heer J. W. Offermans, een voorloopige nog zeer duistere ge schiedenis voorgevallen, waarhij de gemeente-ontvanger van Halfweg bij Amsterdam, de 34 jarige heer J, van Zuylen zwaar werd gewond. De heer van Zuijlen is ongeveer zeven jaar geleden gemeente ont vanger van Heesch geweest, waarna hij in dezelfde functie te Halfweg werd benoemd In dien tijd ging 't in de'gemeenleraads vergaderingen van Heesch vaak zeer heftig toe. Ook de verhouding tusschen den burge meester en den ontvanger liet toen veel te wenschen over. De laatste jaren was het in de gemeente wat rustiger geworden. Eenigen tijd geleden nu wei d de heer Van Zuylen te Halfweg opgebeld door burge meester Offermans, die hem zeide, dat hij wel eens een bespreking met hem wilde hebben. De heer Van Zuylen beloofde, dat hij den burge meester zou bezoeken. Maandag bevond hij zich op bezoek bij zijn ouders te Nuland en telefonisch stelde hij zich in verbinding met burgemeester Offermans. Er werd afgesproken dat de heer van Zuylen zich des avonds naar de woning van den burgemeester zou begeven. Dit geschiedde en na geruimen tijd is de heer van Zuylen hevig bloedend en zwaar gewond, bij zijn ouders teruggekeerd, waar hij vei telde dat hij door burgemeester Offermans Zwaar was mishandeld. Volgens de lezing van de familie Van Zuylen, zou de burgemeester, de ontvanger hebben beschuldigd van plegen van malversaties tijdens zijn ontvangerschap te Heesch. De heer Van Zuylen zou daarop ver ontwaardigd hebben geantwoord, dat hij niet gekomen was om der gelijke beschuldigingen aan te hoo- ren, waarop hij den burgemeester had verzocht hem te laten gaan. De burgemeester zou dat hebben ge weigerd zeggende »Je bent mijn arrestant.Toen de heer Van Zuylen daartegen protesteerde en trachtte de woning te vei laten, zou de bur gemeester hem met een stok hevig hebben afgeranseld, waarbij bloeden de wonden en tal van kneuzingen zijn ontstaan. Ten slotie slaagde de heer Van Zuylen er toch in.teont- komen, waarna hij zich heelt laten vtibinden door dr. Bouman uit Nistelrode, die het aanvankelijk ongewenscht vond, dat hij naar Halfweg werd vervoerd, omdat hij den toestand van den gewonde vrij bedenkelijk achtte. De heer Van Zuylen heeft een klacht over het gebeui de bij de Kon. Marechaussee te Geilen ingediend, die thans de zaak in onderzoek heeft. De burgemeester van Heesch, naar de toedracht van het gebeurde ge vraagd, verklaarde daaromtrent geen mededeelingen te kunnen doen, maar gaf toe, dat hij den heer Van Zuylen met een stok heeft geslagen, omdat de ontvanger zich tegen hem verzette. De burgemeester merkte nog op, dat de gemeente Heesch nog steeds met een tekort zit, dateerende uit den tijd van het ontvangerschap van den heer Van Zuylen. Overi gens wensclite de burgemeester zich over hetgeen aan de slagen vooraf gegaan is, niet uit te laten. Het voorgevallene, dat algemeen in de streek bekend geworden is, heeft groote beroering teweeg gebracht Burgerdienstplicht voor jongeren gevraagd. Verschenen is een rapport over bet vraagstuk van den arbeidsdienst, dat is* uitgebracht op verzoek van het hoofdbestuur van de Neder- landsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel. De commissie zegt in haar rap port den arbeidsdienst te willen zien als een arbeidsd enstplicht. Zij behandelt in de eerste plaats den »burgerdi -nstplicht voor jon geren» (B. V. J.) De commissie meent dat met een diensttijd van vijf 5 vijf en halve maand kan worden volstaan. In verband met den eisch om den B. v. J. algemeen te maken, meent de commissie dat alle jongelingen gedurende een periode van vijf en halve maand hun burgerdienslplichl moeten verrichten en wel 'ii een tijdvak voorafgaande aan dat van den militairen dienst Het aantal personen dat per jaar voor den B. v. J. in aanmerking komt, wordt geschat op 75 060. ENGELANDS MILLÏOENENNOTA. BIJNA 2 MILLIOEN POND PER DAG VOOR DEFENSIE. 630 Millioen pond sterling, dat is het geweldige bedrag, dat de verdedi ging van het Britsche rijk in het ko mende begrootingsjaar 1939-1940 mi nimaal zal vereischen. Van dit enorme bedrag zal volgens de verkregen machtiging 3424 mil lioen door leeningen opgebracht mo gen worden. De totale inkomsten worden ge raamd op £942.600.000; de uitgaven zonder de suppletoire credieten voorde defensie, die door leeningen worden gedekt op 942.444.000, zoodat, zonder de geweldige oorlogs uitgaven, een gunstig saldo zou zijn verkregen van 156.000. De minister is er in geslaagd zijn gewone begrooting sluitend te maker^ zonder het tarief der inkomstenbelas ting, dat 5/6 per pond bedraagt, te verhoogen. Wel worden de opcenten op inkomens tot 8000 met 5% en boven de £8000 met 10% verhoogd. De autobelasting stijgt van 10/tot 25/per p.k. De successiebelasting op groote onroerende bezittingen wordt hooger. Doch ook de minder draagkrachtigen zullen hun penning moeten offeren: de tabaksbelasting bedraagt van morgen af 11/6 per pond of 2/meer, de suiker is heden met' een farthing (een kwart penny) per pond meer belast. Er komen hoogere rechten op Engelsche en buitenland- sche films, terwijl anderzijds eenige belastingen, zooals die op de openbare vermakelijkheden, worden verlaagd. De opbrengst der nieuwe belastingen wordt op 23millioen geraamd. VERPLICHTE MILITAIRE VORMING IN ENGELAND. Volgens welingelichte parlementai re kringen heeft het Britsche kabinet in zijn zitting van gisteravond beslo ten, over te gaan tot verplichte mili taire vorming der jongelieden van 18 tot 21 jaar. Deze opleidingsperiode aldus Havas zal vier maanden du ren; zij zal worden gevolgd door in deeling bij het territoriale leger voor den tijd van vier jaar. De speciale kabinetszitting heeft, naar Reuter meldt, ruim twee uren geduurd. Nadat men het gisteren in beginsel eens was geworden, dat de dienstplicht wenschelijk moest wor den geacht, was de bijeenkomst van heden gewijd aan een bespreking der voorstellen, die aan het parlement zul len worden voorgelegd. De tekst van het wetsvoorstel is, volgens United Press, reeds gereed. ABONNEERT U OP DIT BLAD. VON RIBBENTROP KAN HENDERSON NOG NIET ONT VANGEN! Zij, die gehoopt hadden, dat de te rugkeer van de Britsche en Fransche ambassadeurs naar Berlijn tot een ont spanning zou bijdragen, zijn ernstig teleurgesteld. Op de vraag van Sir Ne- vile Henderson, wanneer het den mi nister van Buitenlandsche Zaken zou schikken hem te ontvangen, heeft von Ribbentrop liet door niemand ver wachte antwoord gegeven, dat 't hein op liet oogenblik niet schikte, omdat hij te veel in beslag genomen was. „Misschien morgen of overmorgen," zoo moet het antwoord -verder geluid hebben. Een tweede „afzegger" kwam van den Italiaanschen minister van Bui tenlandsche Zaken, 'graaf Ciano, die heeft doen weten niet naar Berlijn te kunnen komen, en derhalve ook niet aan de Rijksdagzitting te kunnen deel nemen. „I'Histoire se répète". het zelfde geschiedt dus thans weer, het geen voor de Rijksdagzitting op 30 Januari van dit jaar gebeurde, toen Ciano's komst eveneens op het laatste oogenblik werd afgelast. In buitenlandsche kringen alhier legt men dit tweede opzienbarende feit heden uit als een aanduiding, dat Hitier niet, zooals oorspronkelijk werd verwacht, ook uit naam van Italië zal antwoorden op de boodschap van Roo sevelt, doch dat hij zuiver en alleen het Duitsche standpunt in de Rijks-- dagzitting op a.s. Vrijdag zal bekend maken. Italië zal, naar men verwacht, dan ook afzonderlijk antwoorden. EEN HANDELSVERDRAG TUS SCHEN DU1TSCHLAND EN SPANJE OP KOMST. Binnenkort zal, naar uit Berlijn wordt gemeld, een nieuw handelsver drag gesloten worden tusschen Duitschland en Spanje. Hel tijdschrift Sud-Ost-Echo, dat dit bericht publiceert, zegt uit bevoegde Duitsche kringen vernomen te hebben, dat dit vedrag waarschijnlijk eenzelf de strekking zal hebben als het on langs tegen Duitschland en Roemenië afgesloten verdrag. DUSSEN R.K.V.V. BE READY. Door de tegenslagen der laatste weken was het moreel der Geel-Zwarten ge schokt. Tegen Neerlandia te Dorst lieten zy verstek gaan, zoodat de Bond deze zaak te onderzoeken zal krijgen. Bij de eerste jonge worteltjes.. Er zijn van die traditioneele ge bruiken, die hier en daar nog wor den gehouden, maar die over het algemeen verdrongen zijn geworden door den stroom van nieuwigheden. Zoo is het o.a gegaan met de goede oude gewoonte, die de huis vrouw in Mei de combinatie deed kiezen van: nieuwe zoutevisch, jonge worteltjes en nieuwe aardappelen. Dat was een goede keus; immers de pasgezouten visch_speciaal de be roemde „keeltjes en lipjes"—, daar bij de geurige jonge groentjes, de steeds zoo gewardeerde nieuwen aardappelen en ten slotte de saus, die in dezen tijd van 't jaar weer met echte grasboter kan worden bereid die alle afzonderlijk, maar niet minder in de hier genoemde samenvoeging, vormen een maaltijd, die een geschikte afwisseling is met onze anders gebruikelijkedvisch- dagen«. De keeltjes en lipjes werden reeds een dag van te voren besteld en 's avonds of 's ochtends vroeg in ruim water gezet; een uur vóór het begin van den maaltijd zetten we ze op met verscb kokend water zonder zout en we laten ze op een zoo zacht mogelijk vuur meer »tegen het kookpunt aan» dan be paald kokende - gaar worden (on geveer 1 uur). Halverwege keuren we de visch op het zoutgehalte :y blijkt ze te zout, dan gieten we het water nog eens af en vervangen het door nieuw kokend water; zou daarentegen de visch te Hauw blij ken, dan voegen we er nog wat zout bij. Omstreeks dien zelfden lijd als dus de visch een Va uur zachtjes heeft gekookt zetten we onze worteltjes en onze nieuwe aardap pels op, beide maar vooral de worteltjes met weinig water, n.l. zóó, dat na een half uurtje koken het water is verdwenen de gare worteltjes worden dan in de pan even doorgeschud met een flink klontje boter en wat fijngehakte peterselie, de aardappelen worden boven het vuur enkel droog ge schud. Als we den tijd, die voor 't gaar maken van groente, aardappelen en visch noodig is, gebruiken voor het hakken van de peterselie en het bereiden van de saus, dan komt alles tegelijk warm op tafel en er is geen twijfel aan, of het valt bij iedereen in den smaak. Als saus maken we klaar een peterselie- of een botersaus, waar voor hier een paar bijzonder sma- ke ijke recepten volgen, die trou wens ook hij andere gekookte visch goed op hun plaats zullen zijn. Botersaus (4 personen.) '/3 L. kokend water met 2 Maggi's Bouillonblokjes, 40 G. (4 afgestreken eetlepels) bloem 80 G. (4 afgestreken eetlepels) boter. Los de Maggi's Bouillonblokjesin het kokende water op. Verwarm op een zacht vuur roe rende de bloem met de helft van de boter (2 afgestreken eetlepels dus), giet er onder voortdurend roeren geleidelijk den bouillon bij en laat de saus even doorkoken, tot ze mooi glad en gebonden is. Neem de pan van het vuur en roer er klontje voor klontje de rest van de boter door: de saus wordt op deze wijze „roomig" van uiterlijk en bijzonder geurig van smaak, omdat de laatst toegevoegde boter niets dooi het koken heeft verloren. TILBURG. Verven Regenjassen f2 50 Japonnen f 1.75 Stoomen Regenjassen f 1.75 Japonnen f 1.— Afhalen en bezorgen gratis. Betaling bij aflevering. Agentschap HEIN SCHOUTEN Grootestraat 99, WAALWIJK. en andere verpakkingsartikelen bedrukt of blanco en in alle papiersoorten, leveren wij zeer concurreerend. Waalwijksche Stoomdrukke Antoon Tielen.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6