0 SPORT GEMENGD NIEUWS BINNENLAND. KAATSHEUVEL. DRUNEN. Jaarvergadering van de Wetszonen. De nieuwe weg raarGiersbergen. Nog zoo jong en dan al op stap. k Gouden bruiloft echtpaar van Drunen-de Leijer. 1 5 3 4 9 20 67 6 19 61 6 18 36 16 40 12 26 9 2 31 60 27 79 24 56 22 tl 36 21 -16 -39 -48 -28 -51 -39 -36 -53 -61 -66 -90 Tweede Kamer. Bescherming van openbare orde. Bus en tram botsen tegen elkaar Boerderij afgebrand te Princenhage. -ST. JOACHIMSMOER. Zaterdagnacüt werd de Z.Ëerw. Heer Pastoor alhier wederom over vallen door benauwdheden, zoodat Z.Ëerw, niet in staat was de H. Diensten op Zondag te celehreeren. Assistentie werd verleend door een Ëerw. Pater van 't Antoniusmissie- huis te Kaatsheuvel. Thans is de toestand van Z.Ëerw. weer zeer wei. j Zondag heelt de eerste heker wedstrijd plaats gehad, welke in dit seizoen uitgeschreven zijn door de Combinatie van Kruishooggezel- scnappen op de lü M. haan. Hieraan werd deelgenomen door de zestallen van: Oefening in den Wijngaard te Tilburg, Willem Teil uit berkdijk en Onderlinge Vriendschap te St. Joachimsmoer. De uitslag was: 230 p. voor Onderl. Vriendschap te St. joachimsmoer. 227 p, voor Willem Teil te berk dijk. 215 p. voor Oefening in den Wijn gaard te Tilburg. Op de personeele baan behaalde H. Kolbrug, lid van Onaerl. Vr. alhier de 3de prijs met 23 p. Zondag hield de handboogschut terij de Wetszonen haar jaarverga dering in café Pulles de Wit. Na t welkomstwoord door den voorzitter werden door den secretaris de notulen gelezen van de vorige vergadering en werd verslag uitge. bracht over het atgeloopen jaar. Het jaarverslag was keurig in orde, maar de uitkomst was voor de vereeniging zelf niet zeer prettig, want men had hier met een na- deelig saldo te doen. Daarmee zal de moed echter niet verloren worden en ziet men met goed vertrouwen de toekomst in. Het aftredende bestuur werd bij ac clamatie herkozen zoodat 't nog als volgt blijft samengesteld voorzitter H. de Kruijf; secr. H, van bladel penningmeester C. de Gouw. Als plaatsvervangend secretaris en pen ningmeester werden aangewezen de beeren J. van Drunen en Th. van den Bosch. Nadat nog enkele zaken van huishoudelijken aard waren ts* besproken werd de vergadering onder dank aan de leden voor hunne w aanwezigheid door den voorzitter gesloten. Men is nu reeds enkele dagen bezig met 't walsen van den nieuwen weg naar Giersbergen. Zooals de zaken, thans staan wordt het een pracht werk, waarmee velen gediend zullen zijn. De doorbraak van den Heidijk is men begonnen met het weggraven. Deze zal zooals het oor spronkelijk plan was verlegd worden. Zoo doorgaande mogen wij ver wachten, dat deze weg nog dezen zomer gereed mag zijn en dat men er dus dit jaar reeds volop van zal kunnen profiteeren. Vrijdagmiddag werden door de gemeente veldwacht alhier een twee tal jonge dames aangehouden. Zij bleken op eigen houtje thuis weg te zijn gegaan uit den bosch om een bezoek te brengen aan hun familie in Dordrecht. Daar was men thuis niet van gediend, met het gevolg f dat het tweetal wederom op trans port naar huis werd gezet. Grootsche hulde door de buurt. Dinsdag heeft het echtpaar J. van Drunen—De Leijer op waardige en feestelijke wijze zijn gouden huwe lijksfeest herdacht. De buurt was na weken van intens en geheim werken naar buiten getreden. Voor het huis was een mooie eerepoort van dennengroen aangebracht, terwijl degeheele buurt door dennenboompjes waren geplant langs den weg. Het geheel vormde een feestelijke versiering, die voor de jubilarissen en de buurtbewoners dezen dag zeker tot een onvergetelijke gemaakt heeft. Maandag in den regen hadden ijverige mannenhanden de eerepoort 4 geplant en de versiering langs den weg aangebracht. Dinsdagmorgen verrichten de dames hun medewer king. Hnn ijverig werk van de laatste weken werd naar buiten gebracht en de laatste hand werd gelegd aan de ve'fsiéring. Zoo^ls gebruikelijk klonk reeds vroeg in den morgen hoorngeschal Dat was de reveille. De bewoners dienden wakker te worden om ze ker met alles klaar te zijn als straks de jubilarissen onder de eerepoort door naar de kerk zouden schrijden om God dank te zeggen. Spoedig heerschte er een groote bedrijvig heid rond en bij de woning der jubilarissen. Om negen uur kwamen de buurt, bewoners bijeen om het gouden paar af te halen en naar de kerk te begeleiden. Toen de jubilarissen onder de eerepoort verschenen werd door bruidsmeisjes met een aardig versje van Rietje van Huiten aan devr. v. Drunen een bloemruiker aangeboden. 13e stoet zette zich in beweging. I Was prachtig. Rondom de auto, waarin het gouden paar gezeten was liepen een vijftigtal bruidjes. Jie vele witte kleedjes en kinder- topkes met gouden bandjes vorm den een feestelijk geheel, zooals wij het zelden zagen. Zeer aardig was iet toen die kleine »meidjes« met de gouden linten het echtpaar in de auto als het ware naar de Kerk trokken. De belangstelling was zeer groot. Als bijzonderheid kunnen wij vermelden, dat de geheele plechtig- ïeid werd verfilmd om een repro ductie daarvan op te zenden naar een zoon van het gouden paar, die in Amerika woont. In de R.K. Parochiekerk van St, Lambertus werd door kapelaan Vogels een H. Mis van dankbaar heid opgedragen, die werd bijge woond door de familie en ongeveer de geheele buurt. Na de H. Mis werd in de zelfde volgorde en opstelling naar de wo ning van het gouden paar terugge trokken Daar had de officieele huldiging door de buurt plaats. Door de twee zusjes van Grietjes werden de jubilarissen namens de dames der buurt een fraaie bloe menmand aangeboden, waarna de buurtzangvereeniging onder leiding van den heer Jan IJpelaa" een zanghulde bracht. Namens de buurt werd vervol gens het woord gevoerd door den voorzitter van het buurtcomité, den heer Marie Elshout. Deze sprak als volgt Geachte Jubilarissen en feestvieren de familie-leden. Als voorzitter van uw buurtcoinmis- sie is het mij een aangename taak U op dezen gedenkwaardigen dag te mo gen toespreken. Ik moet U dan namens alle buurt bewoners gelukwenschen met Uw gouden huwelijksfeest. Toen wij dezen morgen ter Uwer in tentie de H. Mis bijwoonden, drong het eerst voor goed tot mij door wat het zeggen wil 50 jaar getrouwd te zijn. Wat een geluk en wat een voorrecht voor U beiden 0111 dezen mijlpaal in Uw leven te bereiken en dan op deze wijze in het bezit van talrijk nage slacht, thans om U geschaard. Jubilarissen, boe heerlijk voor U op dezen dag nog eens terug te zien wat in die 50 jaren door U is volbracht. Uw huwelijiks-Lente en zijn Zomer, zijn Herfst en zijn Winter hebben U steeds geluk en voorspoed gebracht. Zeker, hiervoor hebt gij offers ge bracht, maar des te heerlijker moet het voor U zijn op dezen leeftijd daar daadwerkelijk de vruchten van te mo gen plukken. Naast Uw talrijke kroost hebt gij U over de wezen ontfermt en in Uw voor beeldig gezin opgenomen. Ja, zoo nu en dan met een zwaar hoofd hebt gij U prachtig door het le ven geslagen, dank zij Uw voorspreek ster in den Hemel. Wij buurtbewoners en niet ons hel heele dorp zijn trots op Uw prestaties in al die 50 jaren en laat ik het hier gerust zeggen, wij allen moeten een voorbeeld aan U nemen. Uit erkentelijkheid en hoogachting bieden wij U een geschenk aan en spreken daarbij den wensch uit dat U nog vele jaren in dezelfde goede stem ming en gezondheid, Gods rijkste ze gen mogen ten deel vallen. Ik heb gezegd. Namens het damescomité werden de jubilarissen op vlotte wijze toegespro ken door mej. Timmermans. Namens de jubilarissen en de fami lie werd door den heer Louis van Drunen een dankwoord gesproken tot de buurt voor alles wat deze voor hen gedaan had. Van de receptie ten huize van het gouden paar werd druk gebruik ge maakt. Wij merkten daar op de nota belen uit Drunen, zooals Burgemeester Mr. R. J. Th. v. d. Heijden en me vrouw, Pastoor Goossens, kapelaan Vogels. Dokter Akkermans en mevr., gemeente-secretaris Veltman. Verder de groote man uit de schoenindustrie, den heer W. Donker Pzn. uit Rotter dam, vele zakenrelaties uit geheel Ne derland en notabelen, vrienden en ken nissen uit de omgeving. Na de receptie was het rust, althans moest het rust zijn. Doch diegenen, die er toe in de gelegenheid waren, hebben er die uren de stemming ingehouden. Tegen zes uur was de buurt weer present. De laatste hulde van dezen dag diende en gros 'aan het gouden paar gebracht te worden. Men maakte muziek en de serenades werden ge bracht door de buurtzangvereeniging en de buurtharmonie, respectievelijk onder leiding van de heeren Jan IJpelaar en Jan Merkx. De stemming was er toen volop in en die bleef voortduren tot laat in den avond. De Kon. Erk. Harmonie ,,de Volhar ding", die vlak naast de jubilarissen woont" bracht onder leiding van haar directeur een serenade. Namens deze vereeniging werd het gouden paar toe gesproken door het bestuurslid, den heer Jan Pelders. Het verdere deel van den avond werd gezellig onder mekaar doorge bracht in de groote harmoniezaal van café Th. Elshout. Daar was het lollig, daar was plezier. Ons kende ons en ons kende alleman en toen tegen het einde van den avond het krasse gou den paar en de familie de zaal binnen kwamen kende de vreugde schier geen grenze^ .meer. Was de huldiging over dag officieel geweest, thans was het een en al spontane hatelijkheid en pret. Alles beschrijven, de pret °nz. wat er Dinsdag in de buurt van den K»_.-kpad tot Heimkenspad gebeurd is. is onmo gelijk. Waar is echter, dat men het gouden huwelijksfeest van het echt paar van Drunen-de Leijer op waardi ge en feestelijke wijze gevierd heeft, op een wijze waardoor van iedereen die mee heeft gedaan, dezen dag een on- vergetelijken is geworden. Gedurende de avonduren heerschte er een gezellige drukte in dit deel van het dorp en kwamen velen de mooi ver lichte eerepoort bezichtigen, die van frisch dennengroen vervaardigd was. Ook de redactie van dit blad biedt het gouden echtpaar haar hartelijke ge lukwenschen, nog te liever om oude herinneringen uit de jeugdjaren. ELSHOUT. Mei-viering. Omtrent de processie, die in den loop van deze week en Zondag naar Els hout zullen komen, kunnen wij het vol gende mededeelen. Hedenmiddag trekt de R.K. Meisjes school van Baardwijk ter bedevaart naar Elshout. Zondag 7 Mei zullen de processies uit Tilburg en Nieuwkuijk komen. Zondag zijn de H. Missen om 6 uur, kwart voor acht, half negen, half tien en half elf. VOETBAL DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l. Eerste klasse. Zwaluw 201)1 2 Juli a 11aN i eu wk u ij k VFCAvanti ConcordiaODC 2 Derde klasse. Concordia 3Vlijm.-Boys 50 (Vlijm. Boys niet opgekomen). Zwaluw 3Nieuwkuijk 54 1—2 8—1 1—5 7—2 Overzicht Eerste klasse. Juliana heeft haar tweede plaats kun nen handhaven door Nieuwkuijk met een 81 nederlaag naar huis te sturen. Dat zal de Langstraatsche jongens wel tegen zijn gevallen. ODI 2 bleek inderdaad ster ker te zijn dan de Zwaluw-reserves en zoo werden de punten met 21 mee uit Vught genomen. VFC had het zwaar te verantwoorden tegen Avanti en moest de punten aan haar gasten afstaan. Concor dia deed andermaal een stap dichter naai de definitieve tweede plaats. Zij stuurde ODC 2 met een flinke 72 nederlaag naar huis. De stand is; J. van Arkel 19 13 5 Juliana 20 12 3 Concordia 18 9 6 MSV 18 8 6 Zwaluw 2 20 9 2 VFC (1) 18 9 3 ODI 2 17 7 4 Avanti 18 6 4 8 St. Mich. Gestel 2 18 5 2 11 Nieuwkuijk 16 4 1 11 ODC 2 19 1 0 18 in Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. ODI 2ODC 2 St. Mich. Gestel 2Concordia NieuwkuijkJ. van Arkel MSV—VFC Derde klasse. SVD 3Nieuwkuijk PUSSEN. R.K.V.V. BE READY. Ook tegen Veersche Boys verscheen Be Ready niet op het appèl, zoodat we kun nen aannemen dat de kracht van Be Ready gebroken is en zij niet meer bij machte is een behoorlijk elftal op de been te brengen, wat zeer te betreuren valt. WIELRENNEN CRITERIUM TE OOSTERHOUT. Van Swelm winnaar profs. Fr. Slaats op de derde plaats. Het internationaal wielercriterium, dat Zondag op de „Warande" te Oosterhout werd verreden, is /.onder meer een .,sof" geworden. Bij de renners bleek niet de minste strijdlust Ie bestaan, zoodat het talrijke publiek weinig fraais te zien heeft gekregen. De Amateurs. Bij de amateurs is er van strijd in het geheel geen sprake geweest. De sprint be sliste wie er winnaar zou worden van de ochtendwedstryden. Jansen uit Eindho ven legde hier beslag op den eersten prijs. De profs. Hoewel de profs het vi ij kalm opna me.:, hield men toch een aardig tempo aan, waardoor in het eerste uur 42 K.M. werden afgJegd. Een groep van 8 ren ners, waarondc" Slaats en Braspenning liepen uit en namen de leiding en hel hoofdpeleton bepaaiJe er zich toe op denzelfden afstand achter de leiders te blijven. Toen Piel van Nek "indelijk uit liep, lag spoedig hel heele veitl weer byeen. Frans Slaats, die zich lang op den ach tergrond had gehouden, maakte zich dan eindelijk ook eens los en liet zien wat hij kon. Men had v. Swelm echter te lang zijn gang laten gaan. De uitslagen: Amateurs. 1 M. Jansen, Eindhoven, 63 k.m., tijd 1 uur 36 min. 40 sec.; 2 Ch. Hofman, Roermond; 3 K. van Noort, Den Haag; 4 B. de Vries, Haarlem; 5 A. van Mook, Oosterhout; 6 P. (Timmermans, Waalwijk; 7 C. Vroege, Hardinxveld; 8 C. Joosen, Made; 9 P. van Es, Tegelen; 10 .Th. Linnen, Tegelen; 11 F. van Dorst, Roosendaal; 12 P. van Gerven, Tegelen; 13 J. Berghege, Roosendaal; 14 L. Schal- torie, Tegelen; 15 W. Houtman, Den Haag; 16 J. Kapteins, Tilburg. De nos. 11 tot en met 16 zijn volgens loting geklasseerd. Profs en Onafhankeyken. 1 J. van Swelm, Clinge, 112 k.m., tijd 2 uur 48 min. 32 sec.; 2 Lode Janssens, Hoboken; 3 Fr. Slaats, Waalwijk; 4 A. v. cl. Heiden, Wouw; 5 Alb. Franken, Westmalle (B.) 6 KI. Bakker, Tilburg; 7 G. van de Ruit, Capelle a.d. IJssel; 8 W. van der Ree, Rotterdam; 9 J. Kremers, Tilburg; 10 J. Savelberg, Treebeek; 11 P. Joosen, Bre da; 12 van Helvoirt, Tilburg; 13 A. Hee ren, Seppe; 14 Jac. de Meijer. Brasschaet; 15 L. Motké, Amsterdam; 16 Jan Gom- mers, Dongen; 17 A. Steenbakkers, St. Michilesgestel; 18 P. Reynders, Ginne- ken; 19 P. Tilburgs, Helmond; 20 W. Weeda, Rotterdam; 21 W. Reuter, Am sterdam. BILJARTEN parcours waarop auto- en molorwed- slrijden worden gehouden. De lijst van Europeesche bokskam pioenen geldig op 30 April is als volgt samengesteld: Vlieggewicht: Urbinati (Italië), Ban- tangewicht vacant; vedergewicht: Dol- hem (België); lichtgewicht: Spoldi (Ita lia), weltergewichtTuriello (Italië), middengewicht: Tenet (Frankrijk), half- zwaar- en zwaargewicht Heuser (Duitsch- land). (1) 2 winstpunten in mindering. Derde klasse. De Vlijm. Boys lieten Concordia 3 te vergcefsch wachten, zoodal de thuisclub zeer voordeelig aan de winstpunten kwam. Nieuwkuijk 2 speelde beter dan wij hadden durven verwachten. Zij wist het tol een 45 nederlaag te brengen, die bij de Vughtenaren stukken grooter had kunnen zijn. De stand is: Hintham 16 14 0 2 28 124—29 OSC 16 11 1 4 23 68—29 Zwaluw 2 14 10 1 3 21 71—22 Concordia 3 16 9 1 6 19 53—41 Helvoirt 2 15 5' 5 5 15 56—50 SVD 3 14 4) 2 8 10 35—50 Nieuwkuijk 2 13 3 1 9 7 27—77 Sporters 3 15 3 0 12 6 23—93 Vlijm. Boys 3 12 0 1 11 7 17—93 Zondag speelde de bekende prof. Bos- sini in café „De Lindeboom" een wed strijd tegen den heer J. Rombouts. Hoe wel hel de gewoonte is, dat profs als overwinnaar uit den strijd komen, was dit hier niet het geval. Tegen dezen emi- nenten biljarter moest de meester het afleggen, althans in aanmerking genomen de 350 caramboles die hij voor bad ge geven. De uitslag was; J. Rombouts 500 ca ramboles (350 voor), Bossini 487 caram boles. SPORT-VARIA. De Harzrit 939, georganiseerd door de Noord-Nederlandsche Motorclub is bij zonder geslaagd. Van de 56 automobie len, die Zaterdagmorgen te Groningen waren gestart, vielen er slechts enkele uit. Er werden goede prestaties geleverd. Bij de Zondag te Utrecht gehouden schermwedstrijden behaalde W. van den Berg uit Rotterdam het kampioenschap op sabel. Zaterdag en Zondag is te Brussel de schaakwedstrijd BelgiëNederland ge speeld. Onze landgenooten waren sterker en wonnen met 12.316.5. De Zaterdagmiddag te Brussel gespeel de hockeylandenwedstryd België Duitschland, werd door Duitschland met 20 gewonnen. Op de wielerbaan te Nizza werden Za terdag wedstrijden gehouden, waaraan de Nederlanders Wals en Pellenaars deel namen. Na in diverse achtervolgingen verloren te hebben wonnen zij den 50 kilometer koppelwedstrijd met glans en glorie. De athletiekwedstryd tusschen Belgi sche en Nederlandsche studenten werd te Brussel door de Belgen gewonnen. IV Nederlandsche athlelen wisten alleen een overwinning te behalen op de 1500 M. hardloopen en het verspringen. 8 Juli a.s. zal te Zandvoort een wieler criterium worden verreden op hetzelfde De Minister van Defensie heeft ondervonden dat de Tweede Kamer niet met zijn budgedtrecht laat spotten. De Tweede Kamer heeft met 42 35 stemmen een motie Tilanus aangenomen, waarin de post voor 'n administratiegebouw der Artillerie inrichtingen te 's Hage, waarmede men reeds begonnen was voor de Kamer 't had goedgekeurd met f365.000 wordt verminderd. Nu het parlement uit baloorigheid over het feit, dat op zijn beslissing vooruitgeloopen is, de post voor 'n nieuw administratiegebouw in Den Haag geschrapt heeft, zullen de reeds uitgevoerde werken aan de Mauritskade afgebroken moeten worden. Dat is geen kleinigheid, want men is reeds eenige maanden aan het bouwen. De betonnen fun deering is al nagenoeg gereed en daaronder zijn retdsde schuilkelders gebouwd. Dit alles moet nu ongedaan gemaakt worden, daar het terrein in zijn oorspronkelijke staat aan de eigenares de gemeente Den Haag, teruggeven moet worden. Hoe deze zaak verder zal verloo- pen, dient afgewacht. Persexcessen van den Jaatsten tijd gecombineerd met een reek* ontoe laatbare mondelingen uitingen in het openbaar, hebben de regeering aanleiding gegeven een zeer belang rijk ontwerp aan de Tweede Kamer voor te leggen ter bescherming van de openbare orde. Als dit ontwerp wet wordt, zal het voortaan mogelijk zijn de ver schijningvan Dagbladen en andere periodieke geschriften, waarmede bij herhaling misdrijven gepleegd wor den tegen de veiligheidvan den Staat, de openbare orde of het openbaar gezag, Ie verbieden. Tevens bevat bet ontwerp een aantal aanvullingen van de bestaande bepalingen betreffende heleediging van het openbaar gezag, openbare lichamen en instellingen, en van groepen der bevolking of ten deele tol de bevolking behoorende groepen van personen. Met betrekking tot het laatstge noemde punt beleediging van het openbaar gezag en van openbare instellingen betoogt minister Gose- ling in de memorie van toelichting over't misbruik, waarover het hier gaai, de vrijheid van meeningsuiti' g raakt, een vrijheid, die, mits goed gebruikt, ook voor de richlige tunc tioncering van onzestaatinstellirgen van groot belang kan zijn. Zondagavond omstreeks half twaalf is op het plein nabij de Groote Houtbrug te Haarlem een ernstige botsing ontstaan tusschen een auto bus uit Amsterdam en een motor wagen van de stadstram. De bus werd gedeeltelijk openge scheurd, waardoor eenige passagiers op straat vielen. Twee inzittenden werden ernstig en velen licht ge wond. Zaterdagavond ontstond brand in een schuurtje naast de boerderij, bewoond door Timmermans te Princenhage. Door één der omwo nenden werd het vuur ontdekt. De bewoners die zich reeds ter ruste hadden begeven, werden onmidd?!- lijk gewekt. Het vuur had zich in tusschen reeds aan de woning, die met riet gedekt is, medegedeeld zoodat T. en zijn gezin in allerijl in nachtgewaad hun woning moes ten verlaten. Met groote moeite kon het vee en het paard nog worden gered. Een tweetal kalveren kwamen ech ter in de vlammen om. De woning brandde geheel uit. De brandweer kon niets meer redden en moest zich beperken tot het blusschen der brandende resten.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7