SPORT INGEZONDEN STUKKEN ADVERTENTIEN Talrijke ongelukken met de Pinksterdagen Sport-varia. Gevraagd Ook da onbewaakte overwegen vergen weer slachtoffers. JO v. GEENE—BAKKER 3e TE ZAANDAM. Brand in Capeile. KLEERMAKERIJ DE GREEFF -VERWIEL. Zonder rijbewijs. In de Dorpsstraat te Lunteren is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De ongeveer 26-jarige C. Engelen uit Lunteren, die zonder rijbewijs met een motor van zijn broer in de Dorps straat reed, kwam in aanrijding met den melkhandelayr G. van Eek, even eens uit Lunteren, die de straat over stak om zich naar zijn melkwagen te begeven. De motorrijder sloeg tegen het plaveisel, waarbij hij den motor op het lichaam kreeg. Hel slachtollei- werd ernstig aan het hoofd gewond en verloo-r veel bloed. Ook aan armen beenen liep hij kwetsuren op. Bewusteloos gevonden. Voet "angers hebben op den Uitweg te Amsterdam een vijftienjarigen jon gen bewusteloos met een schedelbreuk naast zij'1 fiets aangetroffen. Zijn toe stand was zorgwekkend. Vermoede lijk is hij door een auto aangereden. Van het ongeluk is niemand getuige geweest. Condueteur uit trein gevallen. De hoofdconducteur R., rijdende op den motordieseltrein, die 0111 5 uur 45 uit Den Haag vertrekt is in de ge meente Zoetermeer, bij het sluiten van een geopende deur, uit den trein ge vallen. Zijn vermissing werd te Gouda opgemerkt. Door personeel werd het slachtoffer aan den onderkant van de spoorbaan gevonden. Hoewel ernstig gewond, was hij nog bij kennis. Onvoorzichtigheid. Op den weg van Amsterdam naar Den Haag, stak een vijftienjarige wiel rijder uil Amsterdam onvoorzichtig den grooten verkeersweg over. Op het zelfde oogenblik naderde een motor rijder uit Den Haag, die de plotselinge manoeuvre van den wielrijder niet had verwacht en die een botsing niet meer kon voorkomen. Beiden werden tegen den grond gesmakt en ernstig aan het hoofd gewond. Hand gesprongen Te Weesperkarspel is een personen auto, welke een groote snelheid gehad zou hebben, tengevolge van het sprin gen van een achterband enkele malen over den kop geslagen. Van de zes in zittenden werd een 54-jarig heer en diens 22-jarigen zoon, beiden uit Am sterdam vrij ernstig gewond, terwijl zij bovendien een zware hersenschud ding opliepen. Twee gewonden. Op den nieuwen verkeersweg Den BoschUtrecht, onder Kerkdriel, is een ernstig ongeluk gebeurd. De mo torrijder Heuving te Amsterdam wil de naar links den weg oversteken, juist op het moment dat de motor rijder De Jong te Haarlem hem met een groote vaart achterop kwam. De heer De J. zag niet, dat de heer H. van richting wilde veranderen. Het ge volg was, dat de heer De J. met een hevige slag op de andere motorfiets reed. De echtgenoote van den heei' H., die op den duo was gezeten, sloeg tegen den grond en bleef ernstig ge wond liggen. Ook de heer De J. viel op den straatweg en liep ernstige ver wondingen op. De heer H. bleef on gedeerd. Weer onbewaakte overweg De 45-,jarige Van der Knaap uit Apeldoorn is op den onbewaakten overweg in de nabijheid van Het Loo door den locaaltrein ZwolleApel doorn overreden en gedood. De man kwam met zijn vrouw uit de Loolaan fietsen. Aan het einde van deze laan bevindt zich een bewaakte overweg, waarvan de boomen geslo ten waren. Ongeveer 150 meter verder iigt de onbewaakte overweg. De vrouw- die haar man vooruit was, passeerde hier de rails zonder ongelukken, doch Van der Knaap kon niet meer weg komen en werd. gegrepen. Te Jeilum is een auto, bestuurd door C. Sijtsma uit Dronrijp, op den onbewaakten overweg, hoewel 't zicht ter plaatse goed is, door den sneltrein SneekLeeuwarden gegrepen. De au to, welke geheel vernield werd, kwam dertig meter verder in een sloot te recht. De bestuurder is na ter plaatse verbonden te zijn per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn vader P. Sijtsma, die mede in den wagen zat, is niet den sneltrein, welke een half uur vertraging had, naar Leeuwarden overgebracht, om aldaar in het zie kenhuis te worden opgenomen. Hun toestand is vrij ernstig. Auto met zes personen tegen een boom. Op den rijksweg MoerdijkTerheij- den heeft nabij het dorp Terheijden Zondag een ernstige aanrijding plaats gehad. Om ongeveer half vier in den mor gen keerden een zestal jongelui uit Breda van allen ongeveer 20 jaar per auto terug uit Rotterdam. Geheel vrij van spiritualiën waren ze niet, toen ze met een zeer groote snelheid in de ge vaarlijke bocht van den weg nabij Terheijden tegen een boom reden, waarbij het linkergedeelte van de au to werd weggescheurd, waarna de wa gen tot stilstand kwam. Allen bleken min of meer ernstig gewond. De 20-jarige M. die naast den bestuurder was gezeten, was er hel ergst aan toe. Hij had een schedel- basisfractuur, een ingedrukte borst kas en zware inwendige verwondingen opgeloopen. Ook tie achter den be stuurder zittende 20-jarige v. K. was er ernstig aan toe. Hij had zijn arm o]) twee plaatsen gebroken, terwijl hij inwendige kwetsuren had bekomen. Zijn toestand was echter niet direct levensgevaarlijk. De auto werd vernield. 73-Jarige heer om het leven gekomen. Op den rijksweg .usschen Nijkerk en Amersfoort onder de gemeente Hoeve laken is een auto, komende uit de richting Nijkerk, juist over de grens van deze gemeente aan de rechterzijde van den weg tegen een boom gereden. I11 de auto zal de familie Boezenkool uit Rotterdam die uit Rotterdam naar Meppel was gegaan, 0111 daar de ou ders van den heer B., die de Pinkster dagen te Rotterdam zou doorbrengen, op te halen. De heer Boezenkool, die de auto be stuurde, liep slechts lichte verwondin gen op, doch zijn 73-jarige vader werd zoo zwaar gewond, dat hij spoedig daarna den geest gaf. Beide inzittende dames kregen ver* schillende hoofdwonden. Een tweetal kinderen kwam met den schrik vrij. Droevig ongeval te Ulicoten. Zaterdagavond gebeurde te Ulicoten een verkeersongeluk met doodelijken afloop door een der vrachtwagens van de A.T.O. Terwijl de chauffeur zijn wagen enkele meters achteruit reed om den weg langs het café van L. in te kunnen slaan, raakte het 2-jarig zoontje van L. onder den wagen. Het kind werd in verminkten toestand onder den wagen vandaan gehaald. K. N. V. B. Uitslagen van Maandag: N.E.C.D.W.S. EindhovenAchilles Promotie 2e klasse. BleijerheideHelmond Mi ddelbu rgLi m burgi a Promotie 3e: klasse. NeveloHero 2—1 5—1 3—2 1—3 2—2 Kampioenschap van Nederland. Het voornaamste feit is hier, dat NEC er in geslaagd is het sterke Amsterdam- sche DW'S een kleine nederlaag toe te brengen, waardoor de Oostelijke kam pioenen de eerste plaats hebben ingeno men. De strijd 0111 de hoogste eer wordt er nog spannender door, want het laat zich aanzien dat er 3 candidaten zijn, die er ernstig aanspraak op maken. Eindhoven heeft de Noordelijke 111a- tadoren een geduchte nederlaag laten slikken. I11 tegenstelling met de vorige wedstrijden was ditmaal de Zuidelijke voorhoede wel actief. Een fraaie over winning voor de mannen uit de licht stad, waardoor zij hun positie aanmer kelijk hebben verbeterd. De stand is: NEC 6 4 0 2 8 18—12 Ajax 5 3 117 10— 8 DWS 6 2 3 1 7 12— 8 Eindhoven 6 1 3 2 5 1211 Achilles 7 115 3 10—23 Promotie 2e klasse. Zooals te voorzien was hebben Bleijer heide en Limburgia 2den Pinksterdag de kostbare puntjes weer in de wacht ge sleept. Bleijerheide wist dit te doen ten koste van Helmond, terwijl laatstgenoem de de eilandbewoners een nederlaag toe bracht. Onze visie, dat het hier zal gaan l usschen Bleijerheide en Limburgia, blijkt steeds meer waarheid te bevatten. De andere candidaten rekenen practisch gesproken niet meer mee. Wie zal hier in het komende seizoen de plaats in de eerste klasse bezetten'? Bleijerheide of de andere Limburgsche ploeg? De stand is thans: Limburgia 4 2 2 0 6 84 Bleijerheide 4 2 2 0 6 9—7 Helmond 4 12 14 55 Middelburg 4 0 0 4 0 49 Promotie 3e klasse. De laatste kans die de conserven-man- nen hadden om voor de tweede klasse behouden te blijven, heeft Nevelo hen afgenomen. Volgend seizoen zien we de Bredanaars dus in de 3e klasse. Maar wie zal promoveeren? De stand is: TOP 3 2 10 5 Nevelo 3 0 3 0 3 Hero 4 0 2 2 2 WAALWIJK W.S.C.—T.S.C. WSC speelde Zondag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het Oosterhoul- sche TSC en voor een vriendschappelij ke ontmoeting ging het er nog al pittig Het gouden echtpaar A. v. d. Broek-Meu- lesteen te Waalwijk met familie. naar toe, hoewel het spelpeil van beide kanten maar matig was. WSC nam het vooral in het begin wel wat te kalm op, maar niettemin wisten de Waalwykers reeds spoedig te doelpunten. TSC ge raakte dan geleidelijk meer in den aan val en het was te zien, dat ondanks het goede werk ,van de WSC-verdediging, doelpunten niet konden uitblijven. Spoedig nadien wist TSC dan ook den gelijkmaker te scoren, terwijl even na dien de linksbinnen van de gastheeren zijn club de leiding gaf. De WSC'ers kregen zoo zoetjesaan in de gaten dat zij er zoo niet zouden ko men en het tempo werd wat opgevoerd, zoodat de rust met een 22 gelijke stand in ging. De tweede periode kenmerkte zich door een kleine veldmeerderheid van de schoenfabrikanten, maar de Oosterhout- sche jongens bleven in den aanval zeei gevaarlijk. Aarts bracht den stand op 32 en aan Bouwman is het te danken dat de gelijkmaker uitbleef. Vlak voor het einde wist de rechts buiten de overwinning met een kopbal te consolideeren en hiermede kwam het einde, waarbij WSC wel iets meer tot- was gemeten dan haar eigenlijk toekwam. WA AL WIJ KSCHE J EU GDCOMPETI/TCE. Zomerseizoen 1939. De wedstrijden zullen deze week aan vangen. Bij het begin van. de competitie doen wij een beroep op aller medewer king voor het slagen van een' sportief verloop van de wedstrijden. Dit is niet alleen een vereenigingsbelang, doch ook een persoonlijk belang, doordat met het stygen van het spelpeil de sportieve op vattingen evenredig zullen zijn, hetgeen voor de toekomst van onze jeugdige spe lers van groote moreele waarde is. Ingeschreven is door 8 elftallen, zoo dat een regelmatige afwerking noodza kelijk is 0111 tijdig uitgespeeld te zijn. Vastgesteld zijn JulianaWSC b J. Pruijsers Zaterdag. Wit-Zwart—HWB vrn „7C„ J' v' Beek' Vrijdag 7-i uur NEGSC c M' LeÜtens> Vrijdag 74 uur. WSC aSIX) Donderdag 74 uur Ook de scheidsrechters, die zich ge heel belangeloos beschikbaar hebben ge steld, zijn wij zeer erkentelijk. Het Bestuur. CAPELLE. V.V. SPARTA. A.s. Zaterdag wordt op hel Sparta- terrein de plaatselijke wedstrijd gespeeld "SpartaNEO, dat voor vele sportlief hebbers weer eens iets aantrekkelijks zal bieden. Waar de krachten niet ver uit elkaar gaan, durven wij ons niet aan een voorspelling te wagen. Dus, alle sportliefhebbers a.s. Zaterdag naar het Sparta-terrein. Aanvang 5.30 uur. I. V. C. B. Promotie 3e klasse. SPC heeft zich Maandag van haar ne derlaag tegen HEC schitterend hersteld en Uno Animo moest met een 25 ne derlaag het loodje leggen. De kansen van Uno voor het tweede klasserschap heb ben hierdoor een geduchte knauw ge kregen en met 4 punten verschil op de leiders HEC, neemt zij de onderste plaats in. De stand is hier; HEC 3 2 10 11— 7 5 SPC 2 0 0 2 9—82 Tubantia 2 10 1 23 2 Uno Animo 3 0 1 2 610 1 RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys. Maandag, 2den Pinksterdag, speelde Veersche Boys 1 een wedstrijd voor de na-competitie tegen Gasteis Sportclub 1 op eigen terrein. Met een flinke publieke belangstelling werd deze wedstrijd om ongeveer 2 uur aangevangen. De Boys speelden met 3 invallers, ook de gasten moesten direct reeds van hun invaller gebruik maken, daar een der spelers voor den wedstrijd met zijn hoofd tegen een staaldraad te recht was gekomen met het gevolg, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Wanneer door de Boys is afgetrapt, ontwikkelt zich direct reeds een stevig op-en-neergaand spel, de Boys blijken echter de meerderen te zijn. De rust gaat in met 20 voor de Boys. Na rust bleek het of de Boys maar wat demonstreerden, ze maakten er reeds gauw 40 van. Dan kwam er een aanval van de gasten, die ongehinderd hun gang konden gaan wat een doelpunt tot gevolg had, 41. Kort daarop maakten ze een tweede doelpunt, 42. De Boys pakten nog even aan en voerden den stand 01. tot 52. Dze wedstrijd leek meer op een vriendschappelijke dan op een competi tiewedstrijd. DISTRICT DEN BOSCH. Promotie 1ste klasse. In Vlijmen speelden de Boys-reserves voor de promotie tegen de degradanten ÜDC 2. De Boys bleven de baas en wis ten met 74 te zegevieren. De Boys heb ben daarmede de leiding van de promo tie eu een goede kans op een plaats in de eerste klasse. WIELERSPORT. SLAATS KLOPT SCHULTE. Ter gelegenheid van de aankomst van de Ronderyders in het Heyselstadion, werden Maandag wielerwedstrijden ge houden. De snelheid-race was voor Naeye die Slaafs met 10 M. verschil sloeg. In de ploegachtervolging klopte het Limburgsche duo SavelbergMuller de Belgen VerryckenPalmans met 40 M. De 3500 M. werden afgelegd in 5 min. 22 seconden. In de achtervolging won Schulte van Huys met 20 M. De afvalrace had den volgenden uitslag; 1 Slaats, 2 Schulte, 3 Naeye, 4 Loncke. PIJN EN B U RG—SLA ATS WINN EN TE LEEUWARDEN. Reeds na 40 ronden gelukte het aan 'i koppel Pijnenburg—Slaats een ronde te nemen. Als er pl.m. 80 ronden zfjn gere den komt Pijnenburg te vallen en is ge noodzaakt den strijd voorloopig te sta ken. Slaats alleen weet zich echter schit terend te handhaven en als Pijnenburg weer in de baan komt hebben de natio- nalen dan ook geen bijzondere moeite hun voorsprong te handhaven. Als er nog 50 ronden te rijden zijn komt Slaats ten val, doch ook Pijnenburg geeft alleen geen krimp en verdedigt den voorsprong. Als er nog 20 ronden te rijden zijn komt Slaats weer in de baan. Uitslag: 1 PijnenburgSlaats met 6 pnt. Op 1 ronde2 KremersBoeyen met 8-pnt. 3 Van SchijndelVan den Broek met 6 pnt. Op den eersten Pinksterdag werden op de Zaansche baan te Ossendelft inter nationale wielerwedstrijden gehouden. I11 de 50 K.M. koppelwedstrijd werd het koppel Jo v. GeeneBakker derde. De uitslag luidt: 1 Kees BakkerB. v. d. Voort 1 uur 9 min. 17.4 sec. 0 punten. Op 1 ronde: 2 PalmansMeerschaert 14 punten; 3 Klaas Bakkervan Geene 12 punten; 4 Savelberg—Muller 6 pnt.; 5 Klinkv. Egmond 2 pnt.; 6 Jacobsen- Petersen 0 pnt. Op 3 ronden: 7 HelvoirtWeeda 6 p. Door Frankrijk zal het kampioenschap biljarten driebanden van Europa, wor den georganiseerd. Het concours wordt gehouden te Angoulème en vangt aan 29 Juni. De oud-wereldkampioen Lagachc zal aan de wedstrijden deelnemen. I11 de Zesdaagsche te Londen die thans wordt verreden, blinkt het Nederland- sche koppel Walsv. Vliet uit, vooral in de sprints. De Auto Union heeft de K.N.A.C. aan geboden met een harer recordwagens tijdens de automobielraces te Zandvoort een demonstratie te geven. Hel staat nog niet vast of Nuvolari of Stuck te Zand voort zal rijden. Drie Nederlandsche athleten zullen aa;i de internationale wedstrijden welke op 16 Juni a.s. te Oslo worden georganiseerd deelnemen. Osendarp zal op de 100 M. starten, de Ruyter op de 1500 M. en Brasser op de 110 M. horden. De voetbalwedstrijd PolenBelgië, welke te Londen werd gespeeld, eindig de in een 33 gelijk spel, nadat de rust met een 21 voorsprong voor Polen was ingegaan. 18.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. Middelkamp heeft zich in de Luikschc velodrome onderscheiden. In 3 series achter inoters werd hij telkens eerste. In de derde ronde van de Davis Cup verloor Italië van Zuid-Slavië met 23. Duitschland sloeg Zweden met 32 en België won van Noorwegen met 41. De Waalwijksche renner Jo v. Geene werd met zijn koppelgenoot v. Swelm 3e in den koppelwedstrijd te Bergen op Zoom met een ronde achterstand op de winnaars Braspenningv. Amsterdam. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) - Mag ik nogmaals eenige plaats ruimte als slot over den plaatsgehad hebbenden brand bij wijlen den heer d. H. alhier in April j.l.? Aan Uwen »bijzonderen bericht. gever« deelde ik toen reeds mede dat dit muisje een lang staartje zoude krijgen. Deze zaak is ver moedelijk nog niet uitgevochten. Een klein tipje wil ik over deze treurige zaak nog oplichten. Het was aan Dr, R. te dezer plaatse te danken, dat men op zijne medische diagnose den heer de H. in vrijheid stelde. Na 7 emotievolle weken is volgens het rapport van den politie deskundige bewezen, dal de brand door een ongeluk is ontstaan en dat men van de Justitie het «on schuldig» kon verwachten. De heer d. H. had reeds de laatste jaren lichte attaque's gehad, üp 25 Mei ter gelegenheid vaneenvrien- denavondje, waar deze verdacht making ter sprake kwam werd Z.Ed. door een beroerte getroilen en door dr. R. huiswaarts gebracht, alwaar hij den volgenden dag zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleed. De verslagenheid zoowel onder familie en vrienden was groot. Wat er verteld werd,is beter niet publiek te maken. Heden had de teraardebestelling in den familiekelder plaats onder overgrooten toeloop. Men leefde met de familie mee. Üp de begraaf plaats voerden het woord Ds. Oos tenburg en namens de familie daukte voor het medeleven en de niet te noemen heeren die alles in 'twerk gesteld hebben voor de oplossing de heer P. Rijken Azn. van Loon- schendijk. In keurig gekozen woor den zeide deze spreker dat het voor den overledene zoo diep tragisch was dat hij niet meer mocht bele ven, dat de Justitie na onderzoek tot de conclusie moest komen om het «onschuldig» uit te spreken er op wijzende dat de aardsche Rech ters feilbaar zijn en blijven, in tegenstelling met den onfeilbaren Rechter hierboven. Het waren ont roerende woorden, die eene diepe indruk op de aanwezigen maakten, behoudens op onze dorpspolitie. Ingewijden vragen zich nog steeds af, hoe dit mogelijk is. Wij vragen ons af ofGezagswellust boven Recht en gevoeligheid hoogtij blijft vieren? Ik achtte mij zedelijk verplicht met enkele woorden dit diep, diep treurige drama even aan Uwen «bijzonderen« berichtgever publiek mede te deelen en neem voorgoed afscheid van deze «bijzondere ster«. Met dank voor de verleende plaatsruimte. Uw abonné A. M. VERHEIJDEN Adrzn. Capeile, 30 Mei '39. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis L. School. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waalwijk« in Café- Rest. «De Molenvliet«. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.3010 uur leden. Vrijdag 8,15 uur Luxor Bioscoop «Watt en Hall Watt« Vrijdag Theater Musis Sacrum «De Geheimzinnige Dr.Clitterhouse« «De Eendracht« Donderdagavond van half 7 tot half9 inmanden duiven voor wedvlucht vanuit Corbeil (Kring).

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3