Plaatselijke Berichten. NIEUWS UIT LANGSTRAAT EN OMGEVING. Woensdag 31 Mei 1939 No. 43 De Echo van het Zuiden Tweede Blad nc DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENGERG. KAATSHEUVEL. ZILVEREN PRIESTERJUBILEUM. Degenen, die alsnog hun bijdrage j willen storten voor het jubileumfonds dat den Zeereerw. heer Pastoor Hee- zemans a.s. Zondag zal worden aan geboden. gelieven deze bijdrage uiter lijk Vrijdag te laten bezorgen bij den <r heer J. v. Iersel, Kerkmeester, Parochie St. Jan, alhier. Ter aanvulling van het bericht in ons vorig nummer omtrent het programma der a.s. feestviering ter gelegenheid van het zilveren priesterfeest van pas toor Heezemans, deelen wij nog mee, dat de versiering van kerK, plein en pastorie wordt uitgevoerd naar een ontwerp van Drs. A. Liman met mede werking van Drs. A. Beunis. De decoratie van den R.K. Werk- liedenbond, alwaar de receptie gehou den wordt, is van ,,de Kofa Voorts vragen wij nogmaals attentie voor de volgende mededeelingen: Men verzoekt ons over de officieele receptie, die op het feest van Pastoor Heezemans Zondag 4 Juni des mid dags om half één in de groote zaal van den Werkliedenbond zal worden gehouden, hel volgende te willen me- dedeelen: 1. De receptie is bedoeld voor alle parochianen en is door voor hen allen toegankelijk. Vanwege de plaatsruim te zullen evenwel geen kinderen wor den toegelaten, 2. Besturen van vereenigingten, die officieel als vereenigingsbestuur op de receptie wenschen te verschijnen, ge lieven dit van le voren schriftelijk op de pastorie te melden. Alsdan zullen voor hen plaatsen worden gereser veerd. Tevens gelieve zij te vermelden, pf zij gelegenheid wenschen te krij gen op de receptie hel woord le voeren. 3. "Na het officieele gedeelte zal er voor alle parochianen gelegenheid zijn den Pastoor persoonlijk le feliciteeren. Men gelieve de verschillende aanwij zingen, die daarvoor zullen worden ge daan, accuraat na te komen, 4. Iedereen wordt verzocht het feestprogram, dat huis aan huis zal worden bezorgd, op de receptie mede te brengen. GESLAAGD. Dinsdag 30 Mei slaagden voor het Middenstandsdiploma te 's-Hertogen- bosch, de dames M. Kolsteren en N. v Kolsteren, alhier en de heeren J. Arts te Capelle en Ad. Luijpen te Drunen. Geslaagden genoten hunne opleiding bij den heer J. J. A. van Drunen, alhier. EEN BIJZONDER JUBILEUM BIJ NOORD BRABAND. Zooals wij reeds hebben medege deeld, werd bij de N.V. Noord-Bra- band 1.1. Zaterdag een bijzonder jubi leum gevierd van een sympathiek Waalwijker. n.l. den heer Henri Dries- sea herdacht dien dag het feit dat hij 40 jaar geleden in dienst trad der N.V. Noord-Braband, Mij. van Verzekering op 't Leven, alhier. Als bijzonderheid mag vermeld, dat de heer Driessen de eerste 40-jarige ju bilaris is in den Binnendienst der Maat schappij. Ten 12 uur had in een der zalen van 't nieuwe gebouw de huldiging plaats, waartoe directeuren en voltallig per soneel bijeen waren gekomen. De jubilaris, vergezeld van zijn echt- genoote, werd bij z'n entree hartelijk begroet. Namens de directie, voerde de oud- ste directeur, de heer W. Timmermans "t woord, die in hoogst waardeerende \Voorden den jubilaris toesprak en hem Schetste als een sympathiek, ijverig en accuraat werker. Hij liet deze 40 jaren de revue passeeren, wees op de vele veranderingen en uitbreidingen in die jaren tot stand gekomen, herinnerde er aan hoe de jubilaris als jongen van 15 jaren bij de maatschappij in dienst was gekomen en al de jaren de onderneming met vol le toewijding had gediend. Hij memo reerde tevens de goede verstandhou ding cn aangename samenwerking tus- scher. de directie en den jubilaris. Hij bood hem een prachtig geschenk onder rt aan. terwijl mevrouw Driessen n«5« xVGfden g^offrce.d. e\veer A. van Zeist feliciteerde z'n -9a namens 't pétsoneel en bood 'eneens een geschenk en bloeme Met éènige treffende woorden dank- V.'e de jubilaris directie en collega's voor de hem gebrachte hartelijke 'hulde en mooie geschenken. Hierna verd de eere-wijn aangebo den. waarna de jubilaris z'n collega's ten zijnen huize noode om den middag verder feestelijk met hem door te bren- ft) gen. Hij bood het gezelschap vag z£ 50 imerischen een welvoorziene koffietafel ,enz. aan en wij behoeven niet te zeg gen dat liet er prottig en geanimeerd toeging. Toepasselijke liederen, verzen en voordrachten werden ten beste ge geven, waarbij niet onvermeld mag blij ven 'n voor deze gelegenheid door dhr. Jan van Zeist Azn. vervaardigd album, waarin de voornaamste geburtenjssen lh t léven van den jubilaris op komi sche wijze werden geschetst er bespro ken vanaf de eerste jaren dat hij da gelijks per fiets op en neer van Nieuw- kuijk naar Waalwijk reed, tot op he- 'en; kortom, er heerschte natuurlijk de eest prettige stemming. De vereeniging ,,Het Puiloog kwam in officieel tenue en vrijwel ,,au grand complet' z'n ijverigen secretaris com plimenteeren, waarbij de heer Arnold Verwiel op de hem eigen wijze den ju bilaris feliciteerde en een schitterend cadeau aanbood in den vorm van een eetservies, gedecoreerd met allerlei vischmotieven, een werkelijk even kostbaar als smaakvol en toepasselijk geschenk. Ook de Waalwijksche Kegelclub zond een deputatie en bood bloemen aan. Talrijke persoonlijke felicitaties wer den Zaterdag en Zondag nog aange boden, terwijl een 30-tal bloemstukken, cadeaux, telegrammen, kaartjes, het be wijs leverden dat de geachte jubilaris zich niet alleen mag verheugen in de waardeering en sympathie van z'n di rectie en collega's, maar ook tal van vereenigingen en ingezetenen in onze gemeente, waatoe wij ons zelf zeker gaarne rekenen. Den jubilaris en echtgenoote nog maals onze hartelijke gelukwenschen. BEZOEK STUDENTEN. Het tegen a.s. Donderdag aangekon digde bezoek van studenten der Rotter- damsche en Tilburgsche handelshooge- school, waarbij een bezoek zou worden gebracht aan 't gemeentehuis, de Tim- tur-schoenfabriek, Roestelbergen, de heide enz. en waarbij Waalwijks Be lang de leiding had, gaat door omstan digheden niet door en zal waarschijnlijk thans na de groote vacantie plaats hebben. Mogelijk is 't echter, dat een uitge breid gezelschap studenten op een der Hoogeschool-dagen te Tilburg, wan neer er een reünie is van professoren, lectoren, doctorandi en studenten, een uittocht maakt naar Waalwijk en wel op 15 Juni a.s. Besprekingen daarom trent zijn gaande. DE PINKSTERDAGEN. Hoewel het nu niet zoo n heel zo- mersch weer was, de wind bleef koud -Was het toch mooi genoeg om vele fietsers en wandelaars naar bui ten te lokken en zoo bood 2en Pinkster dag aan Roestelberg en omgeving een geweldige drukte. Reeds in de och tenduren zag men honderden per fiets en te voet naar 't zuiden wandelen en drukte, men kon er duizenden fietsen tellen. Ja, de Roestelberg en de Hei blijven hun aantrekkingskracht nog steeds uit oefenen en trekken steeds meer de be zoekers ook van verre, er waren er van Dordrecht, Delft, Schiedam enz. De verbetering van den weg heeft hier zeker 't zijne toe bijgedragen. Jam mer dat 't laatste stuk nog op verbete ring wacfyt, maar dat is mede de schuld van degènen die hun bijdragen aan 't wegenfonds onthouden, speciaal van hen die er t meeste belang bij hebben. De weg erheen wordt, nu de hoo rnen voorgoed beginnen, heel wat aar diger. wat ook gezegd mag worden van den weg door de Kloostersteeg die er schitterend uitziet. Hotel Verwiel had groote belang stelling, waar men natuurlijk eens een kijkje kwam nemen naar de uitsteken de moderniseering, die we in een vorig nummer beschreven. Er was tevens een schat van bloemen. ,,De Twee Kolommen'' gaf z'n slui tingsbal op 2en Pinksterdag, wat op nieuw een groote attractie bleek, zooals dat 't heele seizoen was: 'n aardig dans- zaaltje, goede muziek, prettig zitje met aangename sfeer, wat wil men meer. Ook de bioscopen hadden over ge brek aan belangstelling niet te klagen, zoodat we mogen- spreken van een paar aardige Pinksterdagen. PINKSTERMATINÉE DER LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". J.l. Zondag gaf de liedertafel haar Pinkstermatinée, een uitvoering die in alle opzichten geheel geslaagd mag heeten, zoowel wat betreft uitvoering der zangnummers, als wel variatie in het programma. Het mannenkoor, alhoewel door uit- stedigheid van enkelen niet voltallig, zong op keurige wijze drie koren onder leiding van den nieuwen directeur, den heer Louis Sars, die met dit eerste op treden zeer veel succes oogstte. Ook de twee nummers voor mannen- kwartet werden onder zijn leidjng op k^uriöfi ia*** ventolk»;. De hoofdschotel van dit matinée vormde de heer A. v. d. Boer, tenor, die een 6-tal zeer goed gekozen num mers op uitstekende wijze ten gehoore bracht. Een langdurig applaus bewees telkens dat zijn optreden insloeg bij 't publiek. De heer v. d. Boer beschikt over een prachtig tenorgeluid, terwijl zuiverheid en voordracht alsmede de wijze waarop hij zichzelf begeleidde ge tuigen van groote muzikaliteit. Een woord van hulde aan dezen jon gen, veelbelovenden zanger, hem door den vice-voorzitter, den heer Festen, toegesproken, was dan ook zeer zeker op zijn plaats. Wij hopen de heer v. d. Boer nog meermalen als gast te mo gen ontvangen. De uitvoering, hoewel vrij toegan kelijk, was tot onze spijt wederom slechts matig bezocht. Een onbegrijpe lijk feit voor Waalwijk, dat steeds om zijn muzikaliteit bekend stond. Wij zou den haast de gevolgtrekking moeten maken, dat deze laatste danig aan het tanen is. Het gezegde ,,de afwezigen hadden ongelijk", kan in ieder geval ditmaal met recht toegepast worden. Wij willen deze gelegenheid tevens aangrijpen voor een aansporing aan de vele Waalwijksche zangers op non-ac tiviteit. om toe te treden als werkend lid der liedertafel, Waalwijks oudste zanggezelschap, dat volgend jaar zijn 80-jarig jubileum hoopt te herdenken. Mogelijk zou alsdan iets grootsch op touw gezet kunnen worden, teneinde het muzikale leven in Waalwijk weder om eenigszins te doen opleven. Wij richten dit verzoek ook en voor al tot de jongere zangliefhebbers. Van de jeugd moet het ten slotte toch ko men. De toetredingscondities zijn uiterst gemakkelijk en dus geen belet sel. TWINTIG JAAR ORGANISATIE LEVEN. De Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden jubi leert. Morgen is het precies 20 jaar gele den dat de Waalwijksche afdeeling van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden St. Fran- ciscus van Assisië werd opgericht. Dat er in onze gemeente ook toen reeds groote behoefte bestond aan een dergelijke organisatie, wordt wel be wezen door het feit, dat nauwelijks een jaar na de oprichting de afdeeling Waalwijk 81 leden telde. De eerste voorzitter was de heer A. van Zeist, die na een jaar den hamer neerlegde en werd opgevolgd door den heer v. d. Wouden, die ook weer spoe dig aftrad. Ging het in den beginne zeer voor spoedig met de afdeeling, al ras kwa men de tegenslagen, waardoor het le dental sterk terugliep. Ondanks alles zette men de verschil lende acties tot verbetering van de ar beidsvoorwaarden voor de leden voort en onder het presidentschap van den heer G. A. Duivelaar bewoog de leden grafiek zich weer in stijgende lijn. D^ze voorzitter heeft veêl voor de afdeeling gedaan. Dank zij zijn door zettingsvermogen en organisatieliefde werd het vergaderingbezoek drukker en breidde het ledental zich gestadig uit. In 1925 nam de heer C. Wouters zijn taak over. Moeilijke jaren voor de ver eeniging volgden nu en vooral door de inzinking die in de jaren '28 en '29 het geheele organisatieleven kenmerkte, zakte ook in deze afdeeling het leden tal tot een ongekend laag niveau. Op een gegeven oogenblik telde men slechts 19 leden. In 1930 nam de heer C. J. Duijl het voorzitterschap over. Ook aan dezen voorzitter is de afdeeling veel dank verschuldigd. Zijn werklust was oor zaak dat in 2 jaren het ledental weer tot 65 steeg, terwijl het ook verder steeds crescendo ging. Na de vereeniging 7 jaren door moei lijke tijden heen geloodst te hebben, trad deze voorzitter af. Een nieuwe candidaat was niet te vinden, zoodat de heer P. H. v. d. Ven, uit Den Bosch, li.d van het hoofdbe stuur de vacature tijdelijk moest v^$- vullen. En zoo is de afdeeling na twintig jaren gekomen tot 92 leden. 5 hiervan zijn de vereeniging door dik en dun gedurende 20 jaar trouw gebleven en wel mej. Heijmans en de heeren G. A. Duivelaar, C. J. v. Duijl. H. v. Helden en H. T. v. DaaJ. Het pad van het organisatie-leven loopt niet over rozen; maar de afdeeling Waalwijk heeft zich door de doornen niet terneer laten drukken en na 20 ja ren- van noesten opofferenden arbeid, waaraan vele leden hun betere be staansvoorwaarden te danken hebben, ondanks de zware handicap, de af deeling had, doordat de léden zoo sterk over de verschillende bedrijven ver spreid lagen is een hartelijke felicitatie aan het adres van de jubileerende ver eeniging zeker op zijn plaats, want de afd. is gezond en 't ledental gaat steeds vooruit. Het tegenwoordige bestuur, be staande uit P. A. v. d. Ven. voorzitter, mej. A. Heijmans, secretaresse, J. C. v. Duijl, penningmeester, P. v. Meeuwen. 2e secretaris en A. Brekelmans, 2e pen ningmeester. heeft gemeend dit heuge lijk feit niet beter te kunn enherdenken dan met een reisje naar Hilversum en Amsterdam, waarbij o.a. de K.R.Q.- studio zal worden bezichtigd en gaar ne wenschen wij hen een vporspoedige en prettige reis toe. Dit zal plaats hebben op Zondag 11 Juni a.s. AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding voor de gemeente Waalwijk voor de verbou wing van het winkelhuis hoek St. Cris- pijnstraat en le Zeine tot twee woon huizen, werd ingeschreven als volgt: G. Coppens 2353. H. Boot Zn. 2344.-. Fa. Treffers 1815,— H. Maas 1763.- J. Mahieu 1897.- J. v. d. Meijs 1795.— M. Kleijngeld 1649. G. v. d. Zanden 1993.— G. van Heesch 1775. L. Kooien 1795.— A. v. Huiten-Krol 1850. M. Wijnands 1820,— A. Spuijbroek 1835.— H. M, Kramer 1862.. Het werk is gegund aan M. Kleijn geld. BRANDMEESTER. In de plaats van den heer G. Hens, wien wegens bereiken van den leef tijdsgrens eervol ontslag werd ver leend, is door Burgemeester en Wet houders tot brandmeester benoemd, de heer G. J. Benckhuysen. BOERDERIJ, BEWOOND DOOR. WEDUWE, EEN PROOI DER VLAMMEN. Krachtige vuurzee bij den Roestelberg. In den nacht van Zondag op Maan dag is brand uitgebroken in de boer derij bewoond door de weduwe van Helvoirt, vlak aan den Roestelberg. De geheele inboedel en een gedeelte van het vee werd een prooi der vlam men. Ter nauwernood konden de be woners zich redden. Omstreeks half twee werd het 12- jarige zoontje Piet van de weduwe v. Helvoirt wakker. Hij zag dat het huis in brand stond en riep zijn moeder. Deze dacht aanvankelijk, dat het re gende en dat daaruit het knetterende geluid ontstond. Spoedig echter be merkte zij, dat het geheele huis in lich ter laaie stond en met haar dochtertje vloog zij in allerijl in nachtgewaad naar buiten. De zoon en een ander dochtertje wa ren reeds door het raam naar buiten gesprongen. Men waarschuwde direct den heer Vissenberg, die vlak bij woont en hoe wel deze direct ter hulp snelde viel aan redden niet meer te denken. De heer Vissenberg trapte nog de deur van den stal open, om een koe en enkele varkens naar buiten te brengen, maar dit was reeds onmogelijk, want een ware vuurzee kwam hem tegemoet. De vlammen vonden gretig voedsel in het huis en de schuur met het rieten dak en na ongeveer 20 minuten was het tot aan den grond toe afgebrand. Een koe. twee varkens, een tiental kippen, enkele duiven, een nest jonge katjes, benevens den geheelen inboedel werden door het vuur verteerd. Een paard en twee koeien, die bui ten liepen, bleven slechts behouden. De menschen werden welwillend ondergebracht bij de familie Vissen berg, die kleeren verschafte, kortom al le eerste hulp verleende. De woning was eigendom van de gemeente Waalwijk. Burgemeester Mallens uit Loon-op- Zand en enkele agenten waren spoedig aanwezig. De verzekering dekt slechts gedeel telijk de schade, zoodat deze brand voor de weduwe, die al meermalen door ernstige tegenslagen getroffen is, weer een groote strop is. De belangstelling van 't publiek was den geheelen dag zeer groot, temeer waar in den morgen weer een groote bosch- en heidebrand uitbrak in den Duin, eigendom van Natuurschoon. Een groot complex werd vernield. GOUDEN HUWELIJKSFEEST ECHTPAAR A. VAN DEN BROEK MEULESTEEN. Zaterdag vierde het echtpaar A, v. d. Broek-Meulesteen zijn gouden hu welijksfeest. De buurtbewoners kon digden dit heugelijk feit aan met onze nationale driekleur. S Morgens om half tien werd een plechtige H. Mis van dankbaarheid op- gedragèn door den ZeerEerw. heer Pastoor Heezemans, waarheen het gou den echtpaar door bruidjes werd ver gezeld. Na afloop werd in de prachtig ver sierde zaal van ,,De Twee Kolommen' een feestelijke koffiemaaltijd aangebo den. terwijl om half een de receptie aanving, welke druk was bezocht en een zeer geanimeerd verloop had. De heer J. C. Spapens, de voorzitter van 't feestcomité, wenschte hier aller eerst met enkele treffende woorden de gouden oudjes yan harte geluk met dezen maoien dag. Hij wenschte. hen nog vele jaren in gezondheid toe en hoopte, dat zij nog lang de goede bu ren zullen mogen blijven die zij steeds zijn geweest. Namens de buurt bood hij hen een prachtig cadeau aan. Verder kwamen o.a. ter receptie: pastoor Heezemans en burgemeester E. C. J. Moonen. die beiden in een kort, gemoedelijk, treffend speechje hun bes te wenschen aan het adres van de le den van het gouden verbond over brachten en hen de gebruikelijke „vele jaren" toewenschtep. Voorts de beide wethouders Eibers en Smolders en talrijke belangstellen den. In intiemen kring werd het feest ver der voortgezet, In den avond bracht de harmonie St. Crispijn een serenade. Bij monde van hun zoon, den heer L. v. d. Broek, dankte de gouden jubila rissen hen, die dezen dag tot een on" vergetelijken maakten. ONGEVAL, De 83-jarige landbouwer, de heer Laur. van Huiten in de 2e Zeine. kreeg toen hij zat te melken, een slag van een koe, waardoor hij een schouder-frac tuur bekwam. Na in t St. Nicolaas- ziekenhuis verbonden te zijn, kon hij ten zijnen huize verder verpleegd wor den. WAALWIJKSCHE BELASTING CONSULENT VERDUISTERDE GÉLDEN. Te Haarlem aangehouden. De belasting-consulent F. J. Nuy- ten alhier, is op lsten Pinkster dag te Haarlem aangehouden, ver dacht van verduistering van gelden ten nadeele van zijn cliënten. Bij de Kon. Marechaussee alhier wa ren reeds herhaalde klachten ingeko men betreffende N., die gelden van zijn cliënten zou achterhouden. Ook bij de politie in de omliggende gemeenten was zulks gesignaleerd. Een minitieus onderzoek wettigde de arrestatie van verdachte, maar toen de commandant der Brigade alhier, de heer Rooms, Woensdag 24 Mei den man wilde arresteeren, was de vogel verdwenen. Intusschen waren ook bij den brigade commandant te Heusden klachten be treffende de manipulaties van N. onder aandacht gebracht. Op lsten.Pinksterdag is N. te Haar lem gearresteerd, terwijl hij vandaag op transport is gesteld naar s-Herto- genbosch. H<jt bedrag dat door N. is verduis- terd is nog niet bekend. De verschil lende posten varieeren echter van 1 tot 100 gulden. Verwacht wordt, dat velen door de- ze beschamende handelwijze van N. zullen zijn gedupeerd. Processie naar Ulicoten. Maandag, Tweeden Pinksterdag, trok de processie van Drunen met haar onder-afdeelingen Ier bede vaart naar Ulicoten. I)e reis verliep voorspoedig en nadat de gewone plechtigheden waren verricht werden een tweetal leden van de processie, de heeren v, d. Pluijm uit Raamsdonk en van Wanrooij uit Oosterhout gehuldigd met hun respectievelijk zilveren en gouden jubileum. Van wie is die fiets? Dezer dagen werd een onbeheerd staand rijwiel niet opgevorderd. Het karretje werd aan zijn lot overge laten en tot nog toe is de eigenaar niet komen opdagen. Postduiven. De P. V. »De Opkomst» hield Zondag een wedvlucht vanuit Apel doorn. (75 K.M Los 11.30 uur. Eerste duif 12,37,12 uur; laatste duit 12,59,45 uur. De uitslag was: 1,2. 12 A. Smits f 3 A. Brok; 4, 11 A. v. d. Hooven 5 J.v. Huiten; 6 C Pulles; 7, 10 W. Pijnenborg; 8, 13 Gebr. v. d. Hooven 9 M.van H uiten. Eere-prijzen warden behaald door 1, 2 A. Smits3 A. Brok 4 A. v. d. Hoven 5, 7 v. Huiten. Zondag a.s. wedvlucht van uit Deventer, waarvoor inkorven Vrij dag van 8—9 uur. Het Raadhuis. De bouw van het nieuwe Baanhuis gaat snel, met man en macht wordt er gewerkt om hel geheel zoo spoedig mogelijk gereed te maken. In dit verband willen wij nog eens herinneren aan de goede voor nemens van een commiessie, of nog te vormen commissie, welke zich als taak zou .dellen een lantaarn op 't Raadhuisplein of Klaarstok te plaatsen enz. Wij zouden zoo zeggen het wordt zachtjes aan tijd om daar eens aan gaan te denken. De Kermis. Nu kunnen we zeggen de kermis is achter den rug. Gedurende de heide Pinksterdagen heerschte er een gezellige drukte op straat, in de de café en op het kermisterrein. Ondanks het in aanbouw zijnde gemeentehuis, waardoor dit jaar een deel der kostbare ruimte moest worden afgestaan was het geheel loch aardig verdeeld. De heeren exploitanten hebben oppervlakkig bekeken niet te klagen :.ehad, al hebben wij er dan toch een tusschen de tanden door hooren mompelen dat er meer} wandelaars waren dan koopers. Veel huitenvolk is er geweest en ieder heeft e.i zeker een penninkske gelaten. Er heerschte alle dagen en overal een vroolijke stemming. Bij. /ondere dingen zijn er niet gebeurd. En toch heeft de kermisin Drunen"' oen eigenaardig verschijnsel. Men klaagt allijn: In Drunen mag niet -Kermis Heeft inen daar twee dagen de ge\egp.r>w«ii^ voor en dan tegen zeven uur in den namiddag van die twee dagen kan men zeggen a 11 nou wordt er gedanst.» Het is niet onze zaak om daar verder op in te gaan, maar toch vragen wij ons hierbij af: Roept men soms niet eens te hard? Verder was het opvallend hoe goed de muziek in de diverse café's verzorgd was. Wij willen niet in bijzonderheden treden, maar on. danks de kermis viel die toch wer kelijk te genieten. Het was beschaaf de muziek, die zorgde voor de noodige kermisstemming. Op de heidecongregatieën heerscb- ie de zelfde, prettige stemming als andere jaren en menig aardig ca deautje werd daarvandaan mee naar huis gedragen. HANK. Dezer dagen kwam een zoontje van P. Leemans met zijn rijwiel zoodanig op de Nieuwesteeg alhier te vallen, dat hij een arm brak. De hulp van Dr. van Vuuren te Dussen werd ingeroepen, die de eerste, hulp verleende. Deze achtte de breuk zoo ernstig dat hij vorm verdere behandeling werd overge bracht naar het Ziekenhuis te Breda In de daartoe keurig ingerichte bovenzaal van 't R.K. Parochiehuis vond Vrijdagavond de officieele opening plaats van de atheïstische tentoonstelling welke was georgani seerd door de vereeniging Jong Katholiek Leven. Onder de talrijke aanwezigen merken we o.a. op pastoor V. G. van der Wee, burgemeester Bianchi met zijn echtgenoote, oud burge meester Allard, pater Allard, als mede diverse autoriteiten en H.H. geestelijken uil deze en omliggende gemeenten. De voorzitter van Jong Katholiek Leven, Ir. Oomes verrichtte het openingswoord, heette speciaal pas toor van der Wee en burgemeester Bianchi van harte welkom alsook de twee studenten van de Nijmeeg- sche Universiteit, explicateurs van deze tentoonstelling die hiervoor hun Pinkstervacantie hadden opge offerd. Hierop verkreeg Mr Diepenbrock pr het woord die een inleiding hield over de voor God Actie in Nederland. Prof. Rooijackers hierna het woord verkrijgend, behandelde daarna de actie voor God in Noord brabant. Pastoor van der Wee verkreeg hierop het slotwoord. SPOEDEISCHENDE GEMEENTERAADSVERGADERING. Kasgeldleening f 60.000 Landbouwhiiishoud Onder wijs te Den Moer. Hedenochtend 11 u. kwam de raad der gemeente Loonopzand onder voor zitterschap van burgemeester Mallens in spoedeischende vergadering bijeen. De voorzitter heet de heeren wel kom en zegt dat idieze vergadering op liet ongewone uur moest worden be legd, omdat de bank zoo spoedig ant woord op haar voorstel moest hebben. Hij stelt dan aan de orde: Voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening groot ƒ60.000 k 1,5/8%. De loopende kasgeldleening die ƒ40.000,groot is. komt op 15 Juni a.s. le vervallen. Pogingen om deze le cbnlinueeren hebben er toe geleid, dal de gewenschte overeenstemming ter zake werd verkregen en dat, zulks von den tijd van 3 maanden, een nieuwe kasgeldleening zal worden verstrekt op basis van 1,5/8%, waarin de pro visie is begrepen. B. en W. meenen intusschen te moe ten voorstellen om het bedrag der lee- ning tot 60.000,—le verhoogen, nu de gemeente, speciaal nog in het 2e halfjaar, deze bron behoeft om, zulks met het oog op diverse voorschotten, betalingen welke eerst later kunnen worden gedeclareerd, dekking nadce- lige sloten enz., hare uitgaVen behoor lijk te kunnen financieren. De rente vermeerderd met provisie n.l. lJ/^% en 1/8 is weliswaar hooger dan voorheen moest worden betaald, doch deze is in hel raam. van den huidigen rentestand billijk te noe men. De leening zal worden gesloten door bemiddeling van de N.V. Nationale Maatschappij voor kasgeldleeningen Mulié en Co. te 's-Gravenhage. B. en W. stellen voor daartoe te be sluiten. Met het oog op den spoed welke de behandeling van dit voorstel vereischl is daarvoor expresselijk een spoed eischende raadsvergadering aangelegd. I)e heer v. d. Heuvel vraagt of de 1/8% provisie wordt berekend over het heele jaar of over de 3 maanden. De voorzitter bevestigt het laatste. Z.h.st. wordt dit voorstel dan aan genomen. Verder is er een ingezonden stuk van den N.C.B., waarin deze de ge meente verzoekt het gymnastieklokaal Le den Moer voor den prijs van 175 beschikbaar te stellen, aangezien de ó.ïïft landbouw- huishoudcursus wil geven. I)e Voorzitter deelt mede, dat dit schrijven gisteren per expresse binnen is gekomen met het verzoek het in de ze vergadering te behandelen. De heer Markus vraagt of dit schrij ven nu zoo spoedeischend is, dat hel niet tol de volgende vergadering kan wachten. De Voorzitter antwoordt dat hij slechts aan dit verzoek voldoet. Z. h. st. wordt dan besloten de me dewerking tot liet organiseeren en in standhouden van een Iandhouwhuis- houdcursus te den Moer te verleenen en het gymnastieklowaal hiervoor be schikbaar te stellen. PLOTSELING GESTORVEN. In de nacht van Vrijdag qP Zater dag overleed plotseling de 34-jarige Jos. Zwaans, alhier, gemeente-timmer man, directeur van het Kon. Miiziek Gezelschap Euphonia en lid van het R.K. Par. Zangkoór St. Jan, waar hij 's-avonds van 8 tot 9 uur nog een re petitie voor de Pinksterplechligheden had meegemaakt. Is rhijMf» vnm r.ittar ucr narmonie.aen heer F. C. Smolders, gelukwenschen uitsprak.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5