BUITENLAND BINNENLAND WEK UW LEVER GALOP BURGERLIJKE STAND GEMENGD NIEUWS, RECHTZAKEN Last van Uw zenuwen? RAAMSDONK. Bioscopen EEN BRITSCHE DUIKBOOT VERMIST, t" TIJDENS PROEFVAART. RUIM 70 MAN AAN BOORD. Er heerschte groote ongerustheid over het uitblijven van een nieuwe Britsche duikboot, de 1579 ton me tende „Thetis", die Donderdagmorgen voor een proefvaart de werf der scheepsbouwersfirma Gammel Laird te Birkenhead (bij Liverpool) heelt verlaten. De Thetis, waarmee reeds eenige proeven waren genomen, is om halt twee in den middag ondergedoken en had om half vijf weer boven water moeten komen. Dit is echter niet ge schied. Officieel wordt medegedeeld, dal zich, behalve de omstreeks twintig employe's van de werf, vijf officieren en 48 minderen aan boord bevinden. Men gelooft, dat de Thetis in de mon ding van de Mersey is gezonken en zich thans op een diepte van ongeveer 40 meter op den bodem bevindt. Des avonds om 10 uur was de plaats ech ter nog ii^iet definitief vastgesteld. Acht torpedoboot jagers houden zich te Portland gereed om uit te varen naar de plaats, waar de Thetis voor de laatste maal is gezien. De korte ver loven der aldaar gestationneerde een heden zijn ingetrokken. De torpedo- bootjagers hebben speciale toestellen aan boord om voorwerpen, die zjch onder de zee-oppervlak bevinden, op te sporen. Volgens den marinemedewerker van de Daily Telegraph moet een boot als de Thetis voldoende gecomprimeerde lucht aan boord hebben om het 48 a 60 uur onder water te kunnen uithou den. Bovendien is elk l|id der beman ning toegerust met de z.g.n. „Davis- long" waarmee men geruimen tijd on der water kan ademhalen en die over eenkomst vertoont met de „Momsen- long". HET VERRE OOSTEN. Het Chineesehe persagentschap deelt mee, dat de Japanners in Boven KiangSji in drie richtingen aanvallen hebben gedaan, die echter mislukten. Een groot aantal Chineezcn werd het slachtoffer van door de Japanners ge bruikt gas. In de provincie Hoepei, in den sec- lor van de Han, wordt uiterst hevig gestreden. In Noord-Hoepei achtervol gen de Chineezen de Japanners. In Noord-Honan zijn de Chineezen er in geslaagd vasten voe.t te krijgen langs den spoorweg PekingHankou, waar ze in Oostelijke richting begin nen op te marcheeren. Kolonel Spear, de Bijitsche militaire attaché in China, wordt door de Ja panners te Kalgan (Binnen-Mongolië) vastgehouden. Toen Spear voor drie maanden een rondreis begon langs de communistische legers (ittrihet binnen land van China, was hij voornemens door de Japansche linies te dringen en ten slotte in Peking uit ,te komen. Blijkbaar is hij aangehouden, toen hij van de Chineesehe naar de Japansche linies overging. De woordvoerder van het Japansche departement van Buiitenlandsche Za ken, Gajmoesjo, heeft medegedeeld, dat Japan Slowakije als een onaf- hankelijken staat erkent. Deze erken ning is geschied door middel van een officieel schrijven aan den Slo- waakschen minister van Bujtcnland- sehe Zaken, Durcansky. IMMIGRANTEN NAAR PALESTINA. De kustwacht heeft in de Noorde lijke territoriale wateren een schip met 1000 Joodsche illegale immigranten aangehouden. Alle opvarenden met in begrip van den kapitein en de be manning, zijn onder arrest geplaatst. Het schip fis naar Haifa opgebracht. Later is een .tweede schip van Griek- selie nationaliteit aangehouden. Aan boord bevonden zich 400 Joodsche lillegale immigranten. Dit brengt het /totaal aantal illegale immigranten, dat heden werd aange houden, op 1400. Het aantal immigranten sedert de publicatie van het wjitboek is tot bijna 3000 gestegen. Regeling voor inenten van kinderen. De regering heeft een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend, dat beoogt de vaccinatiekwestie tot een oplossing te brengen, De opiossinp is gezocht in een regeling, waarbij vanwege de over heid aan alle ouders wordt aange raden hun kind, voor zoover daar tegen uit gezondheidsoogpunt geen bezwaren bestaan, op den daarvoor geschikten leeftijd te doen inenten. Deze raad wordt aan de ouders of personen, die over een kind de ouderlijke macht of voogdij uit oefenen, schriftelijk gegeven door den burgemeester der woongemeente van het kind, in de maand, waarin het kind den leeftijd van vier maan den bereikt. Laten de ouders hun kind vacci neeren vóór het den leeftijd vaneen jaar bereikt heeft, dan behoeven zij geen enkele andere formaliteit te vervullen dan het overleggen van 't bewijs dat de vaccinatie heeft plaats gehad. Indien de vaccinatie op dat tijdstip niet is geschied, volgt een tweetal administratieve maatregelen, waarbij de vrijheid van de ouders om het kind al dan niet te doen vaccineeren, echter volkomen onaangetas blijft Oud-minister Deckers burgemeester van Tilburg? Naar de Tel. verneemt, zou oud minister dr. L. N. Deckers, lid der Tweede Kamer, ernstig in aanmer king komen, eerlang te worden benoemd tot burgemeester van Tilburg. Ook de burgemeester van Roosen daal, mr. C. A. Prinsen, behoort tot de candidaten voor de vervulling van deze weldra openvallende plaats. Het is reeds geruimen tijd bekend, dat de tegenwoordige burgemeester, mr. dr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both, binnenkort zijn functie zal neer leggen wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Nieuwe luchtlijn Amsterdam Oslo Donderdagochtend waren op het Schiphol-terrasde Noorsche vlaggen geheschen ter eere van de opening van de nieuwe luchtlijn Amsterdam Oslo die dezen zomer door de K.L.M. in samenwerking met de Noorsche luchtvaart maatschappij D N.L., dagelijks zal worden gevlo- gen. Heteerstetoestel.de DG 2 ,,Haan verlok om kwart voor twaaf onder commando van Smirnoff naar de Noorsche hoofdstad,nagewuifd door een talrijk gezelschap, dat voor deze gebeurtenis als gasten van de K.L.M. naar de hoofdstedelijke luchthaven gekomen was Ja. M. Heijmans naar Koudekerke i). J. M. Gcnnissen naar Tiet Ca. van öers naar Moergestel. R AAMSDONK. Van 20 lot en met 26 Mei 1939. Geboren; Adriaan, zv. David van Dongen en Alicia Raaijmakers Antonia J. M., dv. Denis J. Schippers en Wilhelmina M. Fens Antonia A., dv. Hendrik van Tilborg en Adriana J. Rullens Adria- nus J., zv. Adrianus Broeders en Retro- nella A. Raaijmakers Rocus H., zv. Petrus A. Emmen en Antonetta P. van Seters. Gehuwd Cornelis M. van Seters, oud 31 jaren en Anna M. C. van Leeuwen, oud 31 ja ren Petrus A. F. van Sunderi, oud 30 jaren en Adriana J. M. Smeiir, oud 28 jaren Franciscus J. de Bont, oud 2ó jaren en Petronella M. C. Olieslagers, oud 25 jaren Jacobus J. Joore, oud 24 ja ren en Johanna Ranters, oud 23 jaren. Overleden Cornelis J. Niessen, echtgt. van Johan na J. van Strien, oud 34 jaren l)inge- man Lankhuijzen, oud 59 jaren Mel- chior A. Stravers, oud 17 jaren. RAAMSDONKSVEER. Op de laatst gehouden keuring van springstieren zijn goedgekeurd de stieren van de landbouwers A. Smeur, A. A. Schoenmakers, Th.de Bont, Am. Bink en F.v. d. Pluijm. Was het eerst de bedoeling de Waterschappen «de Oude Polder», onder Raamsdonk, «de Oude Kuren polder», «de Nieuwe Dombosch»en «de Polder achter de Hoeven» reeds op te heffen 1 Juli 1939 en deze samen te voegen bij het Waterschap «de Nieuwe Buitendijksche Hooi- polder» (nieuwe benaming «De Nieuwe Hooipolder») en het Water schap «de Gecombineerde Aan wassen», deze opheffing zal met 'n jaar worden verschoven tot op lJuli 1940. Donderdagavond omstreeks 6 uur is in de Wilhelminalaan tegen over villa «Heemrust» een ongeluk gebeurd. Een wielrijder, zekere v, B. uit Geertruidenberg, kwam in aanraking met een juistpasseerendepersonen auto, en sloeg daarna tegen den betonweg. De jongen kreeg een fllinke ver wonding aan het achterhoofd en werd ter observatie naar het St. Theresiaziekenhuis te Raamsdonks- veer overgebracht. Door de mare chaussee wordt 'n onderzoek inge steld. Door de marechaussee is Donderdag in arrest gesteld een persoon uit de gemeente Made, wiens aanhouding werd verzocht door de politie uit den Helder. Hij is op transport gesteld naar den Helder. Ten nadeele van een winkelier werden uit diens winkel een paar schoenen ontvreemd. Naarden dader De ter aarde hestelling van het stoffelijk overschot van wijlen generaal L. C. J. Snijders op Oud Eik en Duinen te Den Haag. Vele autoriteiten volg den de baar; voor den minister van Defensie Dr. J. J. C. van Dijk ver der de minister van Waterstaat Mr. Dr. Ir. J. A. M. van Buuren de minister van Justitie Mr. C. M. J. F. Goseling en daarachter de comman dant van het veldleger J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, luit.-generaal. een bekende keelster, Jo Keiler sym pathie voor hem schijnt te voelen. Rocks, de man die jaloersch is, weet Dr. Clitterhouse in een koelcel tijdens een inbraak op te sluiten en hoopt hem zoodoende aan de politie uit te leveren. Glitterhouse weet echter te ontsnap pen en komt ten huize van Jo Keiler, zijn vijand van zijn ontactisch op treden. Rocks zint echter op wraak. Door een truc ontdekt Hij wie Dr. Glitterhouse is en dreigt hem door chantage geheel en al tot zijn slacht offer te maken. Jo is Rocks gevolgd en is getuige van de bedreiging van den misdadiger. Alleen denkend aan de vernietiging van zijn wetenschap pelijk werk komt de geleerde er toe zich van. z'n belager te ontdoen. Het gelukt de politie Dr. Clitterhouse als den moordenaar te ontmaskeren. LUXOR-BIOSCOOP. „JE MOET MAAR BOFFEN". Na verloop van tijd zien we overal Watt en Half Watt weer eens een keer tje opduiken en al staan beide sterren nu niet zoo meer in hel middelpunt der belangstelling, de roem over deze twee prima Deensche komieken was destijds zoo groot, (lat er nog voldoen de van overgebleven is om ook thans de bezoekers van Luxor een uiterst prettige avond te garandeeren. Waar om zouden wij hier eigenlijk het ver haal gaan vertellen. Hel is ook in deze film een opeenstapeling van dwaze gebeurtenissen die danig op de lach spieren werken, terwijl bovendien ook het „romantische" niet is vergeten. A mor op de ranch. WAALWIJK. Van 26 Mei tot en met 2 Juni 1939. Geboren: Henricus Maria, zv. G. van Veldhoven- van Overdijk Maria Henrica Johanna iTheresia, dv. H. Berkelmans-van Knik Johannes Petrus Antonius Maria, zv. A. J. M. Beunes-Dousi Cornelis Jacobus, zv. C. J. de Bont-Sars Constant Adria na, zv. C. J. de Bont-Sars Henricus Adrianus, zv. J. C. van Mierlo-van Ree Wilhelmina Maria, dv. H. van Baardwijk- de Wit Elisabeth Maria Johanna, dv. H.J. Stevens-van Gestel Hermina Maria Christina, dv. P. Chr. Trimbach-van Heel. Overleden N. van Meeuwen, oud 88 jaren, weduw naar van Ha. Honings J. van den Broek oud 70 jaren, echtgenoot van Pa. M. van Ba vel. Huw. aangiften: L. F. van Helvoirt, oud 32 jaren, wo nede te Hilvarenbeek en Wa. C. Krol, oiuf 31 jaren te Waalwijk C. H. H. Loonen, oud 26 jaren, wonende te Oosterhout en Ja, J. M. Eth. van Beijnen, oud 25 jaren, te Waalwijk M. J. J. van Beijnen, ouo 28 jaren en Aa. Ha. Willemse, oud 27 jaren, beiden te Waalwijk C. H. van Oers, oud 29 jaren en Eth. Aa. van Woen- sel, oud 25 jaren, beiden te Waalwijk. Gehuwd J. van Veldhoven, oud 26 jaren en Ca. M. Marechal, oud 25 jaren G. van Ooijen, oud 27 jaren en Aa. Ja. van den Broek, oud 26 jaren. Ingekomen Ma. P. Casteleyns, van Drunen H. A. Koeken, van Utrecht J. J. de Jongh, van Maastricht Ja. C. Chabot, van Sprang-Capelle Chr. G. Chabot en ge zin, van Sprang-Capelle J. F. van den Hoogen, van Heumen K. van Loon, van Schijndel M. Avontuur, van Oos terhout H. Löb, van Den Haag. Vertrokken: Ja. M. van Bokhoven naar Grave wordtdoor den politie een onderzoek ingesteld. Predikbeurten op Zondag as.: Gereformeerde kerk Kerkdienst des morgens om half tien en des middags om half zes. Ned. Herv. Gemente des morgens om half tien in de Dorpskerk en des middags om half drie in de Veersche Kerkds. W. Oost te Raams- donksveer. EvangelisatieEben Haezer,Konings- straat: dienst des morgens om half tien en des middags om twee uur. MUSIS SACRUM. DE GEHEIMZINNIGE Dr. CLITTERHOUSE. Deze film geeft ons een beeld van de misdadigers-wereld waarin Dr. Glitterhouse (Edward G. Robinson) die een onderzoek instelt nftar de ver schillende reacties bij misdadigers, verzeild geraakt. Vooral valt in dit werk het spel op van Edward G. Robinson en gevoeg lijk mag men aannemen dat deze ster hier de beste rol vertolkt van zijn ge- heele filnicarière. Ook Claire Prevor en Humphrey Bozart ontwikkelen een hoogstaand spel. Deze film houdt ons van het begin tot het einde in volle aandacht ge spannen. Wanneer Dr. Glitterhouse dan ingelijfd is bij een inbrekersbende wordt een der misdadigers jaloersch op den man der wetenschap, omdat Met „Amor op de ranch" zien we een idylle in het wilde Westen. Avon- tuurs en romantiek zijn hierin op meesterlijke wijze samengebracht, ter wijl aan deze rolprent een nog groei tere glans wordt gebracht door de mooie en aantrekkelijke songs. Het is een combinatie van alles wat men van een cowboy-film kan ver wachten en de liefhebbers kunnen aan dit werkje hun harten ophalen. Mijnhardt's Zenuwtabletten Geheimzinnige sterfgevallen in Amerika. Naar een aantal geheimzinnige sterfgevallen in verschilleude staten in het Verre Westen van Amerika zal een ondeazoek worden ingesteld, daar de autoriteiten brieven hebben ontvangen, waaain wordt gesproken van plaatslijke massa moordzaken, die beschreven worden als «onopge- helderde misdaden». Intusschen zijn voorbereidingen getroffen voor de terechtzitting van Morris, Bolber, Sauel Sortion en Rafael Polselli, allen verdachten in beruchte vergiftigingsproces te Phila delphia Zij zullen berecht worden door een rechtbank van drie leden, Allen hebben bekend. Men heeft bekend gemaakt, dat doodstraf ge- eischt zal kunnen worden. Door het verhoor van Bolber en een andere schuldige Rose Carina zijn nog vijfien gevallen van moord bekend geworden. De lijken van twee personen, Angelenas Peppe en Pietro Piorolli zijn Woensdag op gegraven om te onderoeken, of zij door vergiftiging om het leven zijn gekomen. Verduistering. Door de Heusdensche marechaus see werd vooi den officier van ju stitie te 's Hertogenbosch geleid Th. J. N., belastingconsulent te Waal wijk, als verdachl van verduistering gepleegd te Waalwijk in November 1938. Na door den rechtercommis saris in verhoor te zijn genomen, werd hij ingesloten in het Huis van Bewaring. De zaak legen degebrs. v. Sch, alhier diende 1.1. Woensdag voor het Gerechtshof te 's Bosch. De advocaat generaal eischte bevesti ging van het vonnis, doch een hoo gere straf nl. f 50, respectievelijk f 25. Mr. Gerrits pleitte vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Uitspraak over 14 dagen. Carnavalstemming in »De Vergulde Hoed« te 's-Bosch. Herbergier werd gestoken. Maar niemand zag iets. Op Carnavalsmaandag werd in het café »De Vergulde Hoed« op de Bossche Markt, een hevige vecht partij geleverd, waarbij de caféhou der J. Mijvis ernstig werd gewond. De 61-jarige arbeider H. A. en zijn 27-jarige schoonzoon P. van H, stonden gisteren voor de Bossche rechtbank terecht, verdacht van het feit, deze ernstige verwondingen met een mes te hebben toegebracht. Dien Carnavalsmaandag was A met twee zijner schoonzoons en verschillende dochters op stap. Reeds 's morgens om negen uur kwam het gezelschap in het café van Mijvis en reeds toen weigerde deze aan het gezelschap te tappen. Dit was niet naar den zin van de heeren en dames en tot drie-, vier maal toe zijn zij dien dag in het café teruggekomen. Even zoovele malen was er herrie er. even dik wijls werden zij min of meer met geweld de deur uitgewerkt, 's Mid dags om vier uur barstte de bom. Nadat het eerst een over en weer smijten was geweest met bierglazen, kwam het mes voor den dag en Mijvis werd gestoken. Zij leven heeft angen tijd in gevaar verkeerd. De rechtbank had zeven getuigen opgeroepen, die klaarheid in het geval moesten brengen. Zij brachten haar geen van allen. Geen der zeven, ook de caféhouder zelf niet, kon vertellen, wie er nu eigenlijk ge stoken had en niemand had een mes gezien. Zelfs hadden enkelen niet eens waargenomen, dat er met bierglazen was gegooid. De president herinnerde enkele getuigen er aan. dat zij in het vooronderzoek veel positiever verklaringen hadden af gelegd en de officier gaf als ziin meening te kennen, dal degeluigen de waarheid niet durfden zeggen uit angst voor de zeer ongunstig be kend staande familie A. Niets hielp en de officier slaagde er niet in het bewijs voor mishan deling te leveren. Wegens geweld pleging eischle hij evenwel tegen beide verdachten een gevangenissti af van één jaar en drie maanden. Uitspraak over 14 dagen. on u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zün slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrü te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen bm de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilietjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 11