Hij had hiermee 3 bedoelingen Eva kookt intusschen enkijktvergenoegdnaarbuiten naar de gordijnen van de buren H.deBont-v.Hulten Plaatselijke Berichten. ADAM GREEP DE SLANG RECHTZAKEN, Gemeenteraad Vlijmen. Hebt U reisplannen? Heerenkleeding naar maat Fa. ANTON HOLTGREFE DRUNEN. Drie gemeentefunctionarissen vertrekken. Plechtige zitting van den Gemeenteraad. WAALWIJKS BELANG. De tijd der jaarlijksche contributie- betaling is weer aangebroken en wij vertrouwen dat alle leden trouw hun plicht zullen doen en de kwitantie prompt honoreeren. Mogen nog velen het goede voorbeeld van de oude ge trouwen volgen en toetreden als lid: de geringe contributie van 2.3.50 als donateur) per jaar, kan toch geen beletsel zijn. Temeer, waa£ Waalwijks Belang thans bij de Noord-Brabantsche Fede ratie van Vreemdelingenverkeer is aan gesloten, wat natuurlijk weer meer kos ten met zich brengt, maar wat haar ook brengt op een hooger plan, zeker wat het vreemdelingen-verkeer betreft. Dat hebben we gezien uit het bezoek van het Internationaal gezelschap der Ned. Toeristen-kampeerclub omstreeks Paschen, die onze mooie gebouwen en industrie bewonderden en daarover enthousiaste artikelen schreven, in Ne- derlandsche. Belgische en Engelsche tijdschriften. Thans zijn weer besprekingen gaan de over een uittocht naar Waalwijk van de R.K. Economische Hoogeschool te Tilburg, op een der a.s. Hooge- schooldagen, waarop een reünie plaats heeft van professoren, lectoren, docto randi en studenten. Het is mogelijk dat op 15 Juni a.s. een 150 personen plaats en omgeving, onder leiding van» Waal wijks Belang, bezoeken. Dien weg moet het op, om Waalwijk als plaats en industrie-gemeente meer en meer bekendheid te geven. Maar dat alles kost geld en daarom is ieders steun noodig. Daarenboven is 't bestuur doende met de organisatie van het jaarlijksche Volksfeest, con certen enz.: deze laatsten ondervinden vertraging door de mobilisatie van vele muzikanten. Zooals blijkt uit onderstaand bericht wordt gedurende 14 dagen een exposi tie gehouden van producten van Waal- wijksche nijverheid en een reclame voor plaats en omgeving in de Park straat in Den Haag. Kortom, men ziet dat Waalwijks Be lang op verschillend terrein actief is: steunt dan ook deze vereeniging zoo veel in uw vermogen is. vraagt dan eens prijsopgaaf bij Betere wagens - laag tarief BEL No 333 EN U RIJDT PRETTIG UITREIKING DIPLOMA'S 3e klas R.K. Middelb. Handels avondschool. Donderdagavond had de jaarlijksche uitreiking plaats van de diploma's van de Handelsavondschool. Aanwezig waren: Bestuur R.K. Mid delbare Handelsavondschool: Wethou der Smolders namens t Gemeentebe stuur; Drs. G. J. de Vries: de gecom mitteerden bij de examens, de heeren Snels en Meijs, de eerste mede namens de K. v. K., directeur en leeraren der Handels-avondschool. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. C. v. Eijckelenburg opende de vergadering. Hij bracht dank aan directeur en leeraren voor hun ijver en roemde de resultaten der school. Hij bracht ook dank aan directeur en be stuur der R.K. H.B.S. voor 't gebruik van het gebouw en de leermiddelen en aan het gemeentebestuur voor zijn fi- nantieele medewerking. Nadat hij de geslaagden geluk had gewenscht met hun diploma's, ging hij tot de uitreiking daarvan over. Aan verschillende leerlingen kon hij een ex tra pluim geven voor de mooie cijfers. De directeur der school wenschte de leerlingen eveneens geluk met hun di ploma's en sprak de hoop uit dat dit diploma 'n spoorslag zou zijn voor ver dere studie. Alleen met ijver, werk kracht en goede wil kan men verder komen in de wereld. Eén der geslaagden dankte namens allen directeur en leeraren. Drs. G. J. de Vries, directeur der R.K. H.B.S., dankte nog voor de pret tige samenwerking tusschen dag- en avondschool en sprak de hoop uit dat deze steeds bewaard zou blijven. De heer Snels, gecommitteerde bij de examens, roemde de resultaten van het onderwijs en zei met genoegen als ge committeerde bij deze examens te zijn opgetreden. Voor het eindexamen der 3e klas slaagden: H. v. Bavel. R. Dekkers, L. Driessen, N. Ketelaars, P. Klerks, J. v. d. Meij- denberg, M. v. d. Meijdenberg, C. Ver- wiel, J. Verwiel, J. Hobbelen, C. v. d. Wiel, A. Kampen, J. Spitters en L. v. d. Bergh te Waalwijk; R. de Hond en M. Klazen te Waspik, C. Meesters te Nieuwkuik en M. v. d. Wiel te Dru- nen. Afgewezen: 3. Voor de examens Machineschrijven en Stenografie slaagden: voor Machineschrijven: J. Mahieu, L. de Louw, M. Dekkers, P. v. Leijden, P. v. d. Mee, A. Schomaker, M. de Bont, G. Leijtens, A. v. Spaandonk, M. Lodenstijn, J. Bank, J. Mutsaers, J. Dalleu, J. de Leijer en H. v. Bavel te Waalwijk; J. IJpelaar te Drunen, M. Klazen en R. de Hond te Waspik: E. Heij en J. v. d. Schans te Sprang, J. Toorians te Loon-op-Zand en W. van Bergeijk te Wijk. Afgewezen: 2. voor Stenografie: M. Dekkers, J. de Rooij en J. de Leijer te Waalwijk en C. Meesters te Nieuwkuik. Geslaagd. Deze week slaagden nog voor het Middenstandsdiploma te 's-Hertogen- bosch, de heeren Louis Aarts en H. v. Heeswijk (beiden met lof van den voor zitter), Cor Aarts, Chr. Aarts, Bern. van Heeswijk, Lamb. Bijnen, Jan Bij- nen, P. J. Dieckmann en Jozef Zeegers, allen alhier. Geslaagden genoten hunne oplei ding bij den heer J. J. A. van Drunen, onderwijzer St. Clemensschool, alhier. MIDDEIST ANDSDIPLOM A ALG. HANDELSKENNIS. Woensdag slaagden te 's-Hertogen- bosch voor het examen Middenstands diploma Algemeene Handelskennis o.m. de volgenden H. M. v. Gorcum, te Drunen; J. H. van Gorcum, te Drunen; C. F. Fitters, te Waspik; F. A. Fitters, te Waspik; A. J. J. v. d. Geld, te Vlijmen; J. C. Th. Elshout, te Drunen; J. H. v. Delft, te Drunen; G. J. C. J. Boelen, te Heus- den; A. J. G. v. d. Wassenberg, te Was pik; M. P. de Bont, te Waalwijk; J. M. Bijnen, te Waalwijk; L. J. J. Bij nen, te Waalwijk; J. A. Grijns, te Heus- den; A. J. B. Aarts, te Waalwijk; Chr. C. G. Aarts, te Waalwijk; J. K. A. Vrinte, te Waalwijk. Van de 90 opgekomenen werden er 22 afgewezen. ALS U DOODMOE NAAR BED GAAT EN DOODMOE OP STAAT 's Avonds uitgeput naar bed met een hoofd zoo zwaar als lood... 's morgens geradbraakt met bonzende hoofdpijn, gruwend van 't werk dat wacht. Dat alles wijst op oververmoeidheid door onzuiver bloed... Doe'wat tienduizen den mannen en vrouwen deden, die zich eens even ellendig voelden als U. Neem Kruschen Salts. Het zal ook U helpen. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachti ger werking. Rein, gezond bloed zal weer door Uw aderen stroomen. Voor het heerlijke gevoel van terugkeerende 4 gezondheid en energie zult ge Kruschen Uw leven lang dankbaar blijven. Kru schen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.40, f 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fa brikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. te 's-Bosch zijn 10-jarig bestaan, wat herdacht wordt met verschillende fees telijkheden op de Maas bij Heusden. Zaterdagavond ten omstreeks 10 uur heeft een verlichtte boottocht plaats op de Maas, terwijl het feest later in ,,'t Wapen van Amsterdam" wordt voort gezet. Zondag zijn er groote zeilwelstrijden, waaraan ook door de Waalwijksche zeilers, een zestal, zal worden deelge nomen. Het beloven interessante dagen voor de zeilsport-liefhebbers te worden. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Mei 1939 ingelegd 93860.29 en terugbetaald 78475.17. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt 't nummer 21707. HET FESTIVAL TE OISTERWI.ÏK. De harmonie „St. Jan" heeft op het nationaal festival te Oisterwijk een derde prijs in de wacht welen te sle pen. VINGERS VERPLETTERD. Alhier had een arbeider uit Kaats heuvel, een zekere H. K., het ongeluk, met zijn vinger tusschen een zwikma- want 10 meter met straal pij p en kraanaansluiting kostte hem nu nog maar ffl. 3.50. le. In geval van brand niet behoeven te wachten tot de brandspuit op adem komt; 2e. zijn uorperwtjes en tuinboontjes op krach ten te houden 3e. in tijden van luchtgevaar zijn eigen brand meester te zijn. op een Demon-kooktoestel, want zij weet, dat een Demon 5 maal zoo goedkoop als gas is, door haar Baltex-zongoidijn, dat haar keuken en kamers koel en toch licht houdt die leelijk hangen te verschieten, en waar zij nu geen last meer van heeft. IJZERHANDEL WAALWIJK, U0EK RAADHUISPLEIN HET NIEUWE PAROCHIE-HUIS. Ter'gelegenheid van de opening van het nieuwe parochie-huis in de St. An- tonius-parochie zal een groote fancy- fair worden georganiseerd. In het voorbereidend comité hebben zitting genomen pastoor Verhagen, voorzitter, de heer J. Pijnenburg, secre taris, de heer J. Mulders, penningmees ter, de dames Gebben en Ria Smolders en de heeren kap. v. d. Bult, v. Oos trum en de Vaan. Ook ligt het in 't voornemen te de zer gelegenheid een voetbalwedstrijd te houden, terwijl tevens een groote ver loting is georganiseerd, die in aller steun wordt aanbevolen. ST. ANTONIUS-BEDEVAART. De jaarlijksche St. Antonius-feesten, welke Maandag 12 Juni aanvangen, be loven ook dit jaar weer vele pelgrims naar Waalwijk te brengen. Maandagavond om 7 uur zal met klok-gelui de officieele opening worden te kennen gegeven. Dinsdag zal de stroom der pelgrims een aanvang nemen, welke Woensdag wordt vervolgd. WATER-FEESTEN. A.s. Zaterdag en Zondag herdenkt de watersport-vereeniging ,,de Viking" chine te geraken, waardoor van iedere hand vier vingers werden verpletterd. HANDBOOGSCHUTTERIJ ONS GEZELLIG TEHUIS. Tweeden Pinksterdag werd dooi „Ons Gezellig te Huis" Koningschie- ten gehouden met als resultaat, dat de heer A. Leijtens tot koning werd uitgeroepen met 179 punten, wat een prachtige prestatie is voor onzen jon gen koning. Na de gebruikelijke felicitatie ver- eenigden alle leden zich aan de tafel. Deze was keurig verzorgd door de gastvrouw mej. van Helvoirt. Er was een gezellige sfeer dien avond, want vele leden gaven aardige voordrachten welke den clubgeest en vriendschapsband onder de leden nog nauwer heeft aangehaald. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Sleuteltje met ketting; 2 ceintuurs; zilveren bril; damesschoen; een por- temonnaie; hoornen bril; portemon- naie met inhoud; heeren rijwiel; zil veren rozenkrans. VERLOREN. 3 Rijwielbelastingmerkenvulpen ceintuur. .VUILNISBELT TE VLIJMEN. Hedenmiddag heeft de civiele kamer van de Bossche rechtbank de zaak tusschen de gemeente Den Bosch en caféhouder Th. v. d. Dungen, ter plaat se van den vuilnisbelt behandeld. Kermisrevue 1939. Gedurende de zomermaanden geeft Bob Peters' Nationale Revue in ver schillende steden van ons land de groote Kermis Revue 19a9inl pro loog en 21 tafereelen, met Kees Pruis Octave van Aerschot, Guus Brox, Dries Krijn, Piet Brechts (de drie dansende dwazen) Stella Seemer, Clairette Hammé, de 16 Nationale Muriloff Girls en het Nationale Revue orktstonder leiding van Julius Susan Dolkomische scènes Kees Pruis met nieuwe schlagerliedjes. Pracht-, volle finales! De eerste voorstelling vindt plaats als O.K. avond in het theater Gooi land te Hilversum op Zaterdag 3 Juni a.s. en wordt dien avond om 8.20 uur op golflengte 301,5 meter uitgezonden. De revue zal te Waalwijk tijdens de kermis worden opgevoerd in de Groote Scbouburgloge van den heer Dassi op Donderdag 13, Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Juli a.s. Brand. Gisteren is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de voor kamer der familie Dumoulin in de Torenstraat, alhier. Het vuur greep snel om zich heen doch door het doortastend optrede»' van den Brigade Commandant majoor Peters werd het /uur beperkt tot de voorkamer. De brandweer was ook spoedig Ier plaatse en werkte met een slang op de waterleiding. Burgerlijke Stand. Overleden Franc. v. d, Sanden wednr. van Lucia van Loon 72 jaar. ELSHOUT. Onze dag. Woensdag 31 Mei was het voor de parochie Elshout onze dag. De belangstelling was zeer groot en het programma werd afgewerkt zooals was vastgesteld. Evenals vorige jaren zagen wij vele geestelijke en wereldlijke auto riteiten uit de omgeving. Collecte. Zondag 11 Juni zal in alle H.H. Missen 'n collecte gehouden worden voor het groot Seminarie. Sacraments-processie. Donderdag na het Lol zal hij goed weer een Sacramenls-processie ge houden worden, waai voor de mede. werking van alle vereenigingen wordt gevraagd. De fraude bij het Ossche Ziekenfonds. D. A. L., incasseerder bij het Ossche Ziekenfonds ie Oss, heeft Donderdagmorgen voor de recht bank te 's Bosch terechtgestaan, beschuldigd van zich f 5917 te hebben toegeëigend van de leden. De .officier was van meening dat hij op schandelijke wijze misbruik van vertrouwen heeft gemaakt, al was de controle absoluut onvol doende. Hij eischte 8 maanden. De verdediger Mr. E.vanZinnicq Bergman, meende dat hier geen misbruik van vertrouwen is, daar verdachte alles deed in overleg met den administrateur die verant woordelijk was; daarenboven zal alles geleidelijk worden terugbetaald. Hij vroeg en verkreeg onmiddel lijke invrijheidstelling van beklaag de. Ernstige m ishandeling te's Bosch. Op 23 Febr.werd op Lips'schroe- venfabriek te 's Bosch de opzichter W. door den beklaagde H. T. K. uit Vlijmen in opwinding met een schopsteel op 't hoofd geslagen. Hij viel en kwam op een groote schroef terecht. Niet uit te maken bleek het of de wonde een gevolg was Van den slag of 't vallen op de schroef. Eisch 6 maanden. Vonnis over 14 dagen. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast Woensdagavond om 8 uur, kwam de raad der gemeente Vlijmen in plech tige, openbare vergadering hijeen. Hel eenige aganda-punt bevatte het afscheid van den gemeente-secretaris, dhr. G. van Hest, den gemeente-arts, Dr. Weijers en den gemeente-opzich ter, dhr. van Vlijmen. Naast de scheidende heeren met hun familieleden waren hier aanwe zig: Dr. Verhoeven, het secretarie- personeel, de Rijksveldwacht, de ge meente-portie, de hoofden der scho len e.a. De voorzitter opende deze openbare vergadering met den Christelijken Groet en stelde voor de notulen dei- vorige vergadering aan te houden. Bericht van verhindering was inge komen van den gemeente-ontvanger dhr. van Wagenberg. De rede van den Burgemeester. Burgemeester v. d. Ven h|ield ver volgens een rede lot de drie vertrek- kenden, waarvan we het volgende aanstippen: Waarde Secretaris, Uw besluit om den gemeentedienst met 1 Juni te verlaten heeft mij zeer getroffen, temeer nóg, daar ik, zooals U weejt, U gaarne eenige jaren aan mijn zijde had gezien. Gedurende twintig jaren hebt ge hel secretariaat onzer gemeente waarge nomen en gij hebt da,t steeds gedaan in allen ernst en met een acuratesse zonder weerga. Steeds vervulde het mij met trots, dat de administratie onzer gemeente, onder uw kundige leiding, tot in de puntjes verzorgd was. Doch njiet alleen hebt gij de gemeen te het beste gegeven wat in uw ver mogen was, ook vele honderden inge zetenen hebt gij in die jaren geheel belangeloos met raad en daad bijge staan. Uw gedegen kennis van het burgerlijk recht en van de belasting wetgeving, hebt gij steeds in dienst gesteld van de gemeenschap, diie u daar beslist dankbaar voor is. Critiek is ook u evenals mij echter niet onthouden, doch wanneer wij sa men de overtuiging hadden, en dik wijls /in zeer gewichtige vraagstukken, dat wij na wikken en wegen den juis- ten weg bewandelden, dan kon kritiek hij ons niet wegnemen de overtuiging, dat we de belangen der gemeente dien den. Ik dank u op de meest hartelijke wijze voor de groote toewijding, die gij hij uwen arbeid steeds hebt be toond, voor de correctheid die gij in alles hebt aan den dag gelegd. Ik wensch u in uw verdere levens dagen een goede gezondheid, geniet in hijzijn van uw geachte zuster nog vele jaren van uw pensioen en ik hoop, dat ge de verdere ontwikkeling onzer ge meente met belangstelling zult blijven volgen. Geachte Dokter, Ofschoon het ambt van gemeente arts geen uitgesproken gemeentelijk karakter draagt en u derhalve als zoo danig niet in aanraking bracht met den gemeenteraad, vermeende ik toch deze gelegenheid te moeten benu(tten u zoowel als de raadsleden en de overige ambtenaren in de gelegenheid le stellen officieel afscheid te nemen. 34 jaren hebt gij uwe medische hulp gegeven voor de minder bedeelden. Gij hebt dit steeds gedaan met l|iefde en met de noodige zorg, zooals zulks van een geneesheer mocht worden ver wacht. Ik dank n daarvoor hartelijk en ik hoop, dat ook gij nog vele jaren van uw pensioen zult mogen genieten, in 't bezit eener goede gezondheid en van uw dierbare vrouw, kinderen en kleinkinderen. Ten slotte, beland ik in mijn af scheid swoord bij onzen trouwen ge meente-opzichter, dhr. van Vojmen, die einde Junji ons gaat verlaten en die 43 jaren de gemeente heefjt gediend op een wijze boven allen lof verheven. Als opzichter der gehouwen, als opperbrandmeester en als ambtenaar belast met het bouw- en woningtoe zicht, stond gij steeds dag en nacht klaar om uw diensten te presteeren. Er ging bijna geen dag voorhij, of uw advies over de een of andere ge legenheid moest worden gevraagd en steeds was dat zakelijk en getoetst aan een voordeelige wijze van uitvoering. Waarde van Vlijmen, ik dank u voor uw groote toewijding, uw strikte eerlijkheid en onpartijdigheid, d|ie u steeds hebben gesierd en ik hoop, dat ik zoo noodig hij gelegenheid uw ge waardeerde adviezen nog wel eens zal mogen /inwinnen.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6