SPORT Drukwerk Boekhouden. Sigarenzakjes, Waa#ijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieen B. V A N LIER OP ELK GEBIED De drukkerij voor het betere werk Geniet ook gij, in bijzijn van uw geachte zuster, nog vele jaren van uw pensioen als is dit maar klein, in het bezit van een goede gezondheid. Hierna biedt de burgemeester den secretaris een prachtige feauteuille aan, terwijl door een dochter van den burgemeester aan de dames der schei dende bloemen werden aangeboden. Nog meer sprekers. Hel oudste raadslid, dhr. v. d. Griendt verkreeg hierna he,t woord. Hij schetste den secretaris als een geleerd en goed mensch, die ondanks zijn veelomvattende wèHikr,ing steeds voor iedereen te spreken was en met erkentelijkheid en dankbaarheid her denkt men dan ook alles wat hij heeft gedaan. In dit afscheidswoord betrok spre ker ook dhr. van Vlijmen en Dr. Weijers, die hij beiden ook hartelijk dank zegt voor het vele werk dat zij in het belang van de gemeente hebben verricht. HJerna voerde mej. van Hooff, eerste ambtenares ter secretarie het woord. Na de opgewektheid, de toewijding en de omvangrijke taak van de secre taris te hebben gememoreerd, bracht zij den dank over van het geheele secretarie-personeel voor de wijze waarop zij met hem hebben mogen samenwerken. Ook namens den chef veldwachter mejt het geheele politie personeel en de overige ambtenaren der gemeente dankte zij den secre taris voor de aangename samenwer king. Öók Dr. Weijers en dhr. v. Vlijmen wenschte zij uil naam van alle ambte naren hartelijk een welverdiende rust toe en sprak de hoop uit, dat het ook hen moge gegeven zijn nog vele jaren in een goede gezondheid met hun gezin onder de gelukkigste om standigheden te mogen doorbrengen. Namens het secretarie-personeel bood zij den secretaris een prachtige kroonlamp aan. Hierna sprak de heer Meeus, uit Breda, vroeger volontair ter secretarie te Vlijmen enkele waardeerende woor den tot den secretaris. Spreker ver klaarde, d^t de groote accuratesse van den secretaris, die hem vroeger niet erg mee viel, voor zijn verder leven steeds groote voldoening heeft ge schonken. Hij dankte ook Dr. Weijers voor de gastvrijheid, die hij destijds ten zijne huize mocht ondervinden, en wenschte vervolgens dhr. v. Vlijmen een wel verdiende rust toe. Ook het hoofd van de school te Vlij men, dhr. v. HeijSjt, sprak enkele vriendelijke en hartelijke woorden tot het scheidende drietal. De secretaris dankt. Dan sprak de secretaris deze rede uit. Op de eerste plaats betuig ik den burgemeester mijn hartelijken dank voor hejt eervolle getuigschrift dat mij zooeven door hem is uitgereikt. Voorts betuig ik ook aan de overige sprekers mijn oprechten dank voor den lof, die zij mij in hartelijke bewoordingen hebben toegezwaaid. He,t blijft in dankbare herinnering bij mij voortleven, hoe de burge meester mij destijds thans bijna 20 jaren geleden*-alvorens van zijn functie als secretaris ontheffing te verzoeken ui,tnoodigde om naar die vacant komende betrekkjing te solli citeer en. Ongetwijfeld zou dat voor mij fi- nantieel een groqte stap achterwaarts beleekencn. Immers het maximum van mijne bezoldiging als chef lei- secretarie van de Godshuizen te 's-Her- togenbosch bedroeg 3600,terwijl di,t als secretaris van Vlijmen slechts 1050,bedroeg, en het beteekende voor mij derhalve eene geldelijke aderlating van niet minder dan ruim 2500,—. En dal verschil zou nog belangrijk grooter hebben kunnen worden, de wijl gegrond uitzicht bestond, om op korten termijn met de kans op een be langrijke promotie rekening te mogen houden. Toch heb ik niet geaarzeld, het aan bod van den burgemeester te aan vaarden. Spijt over den gezetten stap heb ik nooit gehad en ook gelukkig niet behoeven te hebben. Want dooi de medewerking d)ie ik van vele zijden mocht ondervinden, niet het minst van den kant van den burgemeester, voorts van de leden van het dage- lijksch bestuur, van den gemeenteraad en van verschillende andere ingezete nen, onder welk ik hier met dank baarheid memoreer den heer A. F. Mommersteeg, de heeren G. en H. van Heesbecn, den vóorjyitter van den Bin- nenpolder, dhr. Michiel de Vaan, de ZeerEerw. heer, wijlen Pastoor van der Pas, en meer anderen, was de achterstand zeer spoedig ingehaald. Maar dat het daardoor overbodig was, mij voor werkeloosheid te verze keren, zal wel geen nadere bevesti ging behoeven. Behalve de burgemeester is van de 11 leden van den raad, die mij destijds hun vertrouwen schonken, nog slechts één lid n.l. de heer J. van Wagenberg daarin vertegenwoordigd. Niet minder dan 5 leden n.l. de heeren Mommer steeg, van Buul, C. van Wagenberg, H. Boom en M. Boom zijn naar betere oorden opgeroepen, terwijl de heeren G. van Heesbeen, J. van Heivoort, M. de Vaan, J. van Engelen en H. van Halder sindsdien het lidmaatschap van den raad hebben neergelegd. Het spreekt van zelf, dat ik tegen over hen met gevoelens van dankbaar heid vervuld ben, en van degenen, die van ons zijn heengegaan, hoop ik, dat zij hun loon in betere oorden reeds zullen hebben ontvangen. Hel is een gevolg van het bekende raadsbesluit, dat ik reeds nu ontslag uil mijn ambt heb aangevraagd. Mis schien zou ik nog een paar jaren in functie zijn gebleven, maar de "meer derheid van den raad heeft het in het belang van de gemeente geacht, mij er aan te herinneren, dat voor mij de tijd gekomen was om heen te gaan, en de raad achtte dat belang zelfs zóó groot, dat een respijt van eenige be- teekenis niet kon worden verleend. Het spreekt van zelf, dat tik de nc- wijzen van warme belangstelling en onverdeelde sympathie, die mij dooi de tegenstanders van dat voorstel her haaldelijk zijn gegeven, met groote dankbaarheid memoreer en in dank bare herinnering zal houden. Het ambt van secretaris was mij lief, trok me aan. En wel |in hoofd zaak daarom, omdat er als het ware geen dag voorbij gaat, zonder dat men gelegenheid heeft, meerderen behulp zaam te zijn, of aan de oplossing van hun moeilijkheden waarvan meer deren van hoogst intiemen aard mede te werken. Thans heeft het uur geslagen om van dat schoone ambt en van u allen afscheid te nemen. In het bijzonder gevoel ik mij ge drongen mijn hartelijken dank te be- liygen aan den burgemeester, aan wien ik voor allen, mijne benoeming tot secretaris te danken heb, die mij bij de vervulling van mijn taak in hooge mate is tegemoet gekomen, en die mij als het ware een onbegrensd vertrou wen heeft geschonken. Voorts betuig /ik mijn oprechten dank aan de beide wethouders en de leden van den gemeenteraad voor de aangename samenwerking, die steeds tusschen hen en mij heeft bestaan, waardoor zij de vervulling van mijn ambt zoozeer hebben vergemakkelijkt, en niet minder ook voor het keurig geschenk, waarmede de Burgemeester en de leden van den raad met den gemeente-ontvanger mij hebben wil len vereeren, en dat door mij met zeer groote voldoening wordt aanvaard. Ook breng ik in dankbare herinne ring de oud-wethouders J. van Hei voort en P. van Buul, van wie de laat ste helaas te vroeg van ons is heenge gaan en met welke ik jarenlang de hartelijkste vriendschap heb mogen onderhouden. Vervolgens betiyig ik mijn bijzon dere dank aan de ambtenaren ter secretarie, die zich met onverdroten ijver en met de grootste toewijding hebben gegeven aan de taak, die hun was opgelegd, en die daardoor zooveel hebben bijgedragen om de admini stratie ter secretarie te doen beant woorden aan de eischen, die daaraan mogen gesteld worden. Ook de volon tairs, die ter secretarie werkzaam wa ren, van wie tot mijne groote voldoe ning de heer Meeus hier aanwezig is, hebben daarin hun aandeel gedragen en niet minder ook onze trouwe ge meente-bode Bart van Ivuik, die altijd voor de secretarie en voor anderen klaar stond, en de helpende hand te bieden, en ten slotte ook aan zijn op volger W. Rozen, en (ik betuig ook hun allen daarvoor mijn hartelijken dank. Ik ben er echter van overtuigd, dat ik aan geen hunner te kort doe, door hiér nog eens bijzonder melding te maken van de ambtenaresse ter secre tarie, Mej. van Hooff, die ?ich jaren lang rusteloos heeft gegeven aan de taak, die haar was toebedeeld, met een toewijding, met een angstvallige nauwgezetheid, die als het ware geen grenzen kende, die zelfs hare nacht rust tallooze malen aan haren arbeid heeft opgeofferd en waardoor zij zeer zeker een groot gedeelte van hare ge zondheid heeft ingeboet. U mejuffrouw van Hooff en uwe mede ambtenaren van den hoogste tot den laagste, heluig ik daarvoor mijn hartelijken dank en het schetterend geschenk, dat gij mij thans bij mijn heengaan aanbiedt, wordt door mij dan ook zeer gaarne en met groote dankbaarheid aanvaard. Voorts betuig ik mijn dank en ik ben er zeker van hier tevens te vertolken de gevoelens van den ge meente-arts en den gemeente-architect aan allen, die door hunne harte lijke wenschen en door hunne aan wezigheid een bewijs van hartelijk medeleven met de vertrekkende amb- W*1 mjhhardt tenaren, hebben wallen geven. De beide met mij heengaande amb tenaren, de gemeente geneesheer Dr. Weijers en de gemeente-architect, de heer van Vlijmen, wensch ik van harte toe, dat zij nog tal van jaren van hun otium cum dignitate mogen genieten. Ten slotte gevoel ik mij ver plicht, aan de ingezetenen van Vlij men mijn innigen dank te betuigen voor de vele bewijzen van hartelijke sympathie, die hun als het ware dage lijks zijn gegeven. Hel is ruim 35 jaar geleden, dat ik mijn vader, op zijne vele wandeltoch ten langs rustjige binnenwegen mocht vergezellen. En als wij dan daar, op een van die uitstapjes, langs de ge meentehuizen van een paar naburige dorpjes wandelden, dan trok de over vloedige rust, die daar destijds bleek te heerschen, en niet minder ook het opschrift: „geopend van 9 tot 12 uur voormiddag" mijn bijzondere aan dacht! Vooral van dat opschrift ging een groote „bekoring" naar mij uit! en ik kon er niet aan ontkomen, mis schien niet zonder een tikje jalouzie! naar zulk een „inspannende" levens- laak te verlangen! Inlusschen maakte ik dezelfde fout, die thans nog dage lijks door buitenstaanders gemaakt wordt, door namelijk den omvang van den arbeid in de gemeente-admini stratie zeer aanzienlijk te onderschat ten. Nadere kennismaking met de ge meente-administratie heeft mij dan ook spoedig tot de overtuiging ge bracht dat ik me destijds, bij het le zen van dat aantrekkelijk opschrift, wel moet vergist hebben! Geopend van 9 uur v.m. tot 12 uur middernacht moet er stellig opgestaan hebben! Al thans wat mij betreft is het geheel an ders uigekomen. Men heeft er mij wel eens van beschuldigd, overdreven secuur te zijn, maar dat ik het mij ook overdreven gemakkelijk heb gemaakt, dat zal men toch niet willen beweren, want ik moet zeer tot mijn schande wellicht erkennen, dat het mij, vooral de laatste 10 jaren, slechts zel den gelukt is, mijn arbeid vóór 12 uur middernacht te beëindigen! Maar nu ik eenmaal afscheid van mijn ambt ga nemen, ben ik er ook van overtuigd, dat er in ons heele land geen paard zoo steeg zal zijn als ik!... Tans leg ik mijn taak neer, om die aan jeugdiger krachten toe te ver trouwen, om die allereerst over te ge ven aan den waarnemend secretaris, dhr. P. Achten, die zich van de ver antwoordelijkheid van het te vervul len ambt volkomen bewust is, en zicb van de hem opgelegde taak zeer zeker met eere zal kwijten, die vervolgens zal overgaan op den te benoemen titu laris, en die naar ik hoop, door uwen raad uit de beide solliciteerende amb tenaren ter secretarie te Vlijmen zal worden gekozen. Ten slotte mijne heeren, gevoel ik mij gedrongen, mijne beste wenschen uit te spreken voor uw aller heil. Dat God den Burgemeester, de wethouders, de leden van den raad, kortom alle aanwezigen moge zegenen in hun persoon, in hun gezin, in hunne on dernemingen. Dat ook voor onze ge meente de zon spoedig door de don kere wolken die zich hoe langer hoe meer aan den hemel samen pakken, heen breke. „Moge voorts de dageraad van be tere lijden spoedig aanbreken, opdat de voorspoed van weleer in landbouw, tuinbouw en industrie blijvend we- derkeere en de geduchte werkeloos heid plaats make voor een nieuw tijdperk van bloei". Een luid applaus dankte den secre taris voor zijn woorden. Vervolgens kreeg Dr. Weijers het woord. Hij zeide, dat hij in hel begin toen hij van het raadsbesluit had ge hoord, onaangenaam gestemd was, want hij had er nog maar weinig be sef van, dat hij reeds 69 jaren telde. Hij heeft echter ingezien, dat hij zijn plaats aan een jongere opvolger moet overgeven. Toch valt dit niet gemak kelijk, maar spreker acht zich geluk kig in Vlijmen te kunnen blijven wo nen. Hierna sprak de heer v. Vlijmen een dankwoord voor de mooie woor den die tot hem waren gesproken. Hij dankte den secretaris, die hem steeds met raad en daad heeft bijgestaan, het secretarie-personeel en in het bijzon der die raadsleden, die in de raads vergadering meenden, dat hij nog niet af behoefde te treden. Daar niemand meer het woord ver langde, dankte de burgemeester ver volgens de aanwezigen voor de be langstelling en wenschte de drie schei dende functionarissen een lange pe riode van welverdiende rust toe. Op de Rijswykscheweg nabij het viad uct is een auto-ongeluk gebeurd, dat wonderlijk goed is afgeloopen. Een 1 uxe wagen, die onder het viaduct ge lijk met de tram opreed, kwam, doordat een der wielen over een steen reed, te slingeren, waardoor de wagen tegen een viaductpaal reed en ver volgens gekraakt werd. De auto werd totaal vernield, terwijl de vier inzitten den slechts lichte verwondingen opliepen. De zwaar beschadigde auto VEILING DRUNEN. Aardbeien 40—86; Snijboonen 5052, Peulen 8440;.Tomaten 3238; Asper ges 8—33; Andijvie 612; Postelyn 45; Savoien 67; Spitskool G7Juin 6 6.1/4; Rabarber 13.1/2 Spinazie 1.127 alles per k.g. Bloemkool 227; Sla 1/22.1/4; Kom kommers wit 26.1/4; Komkommers groen 2—5; Andijvie 24.1/2; Perziken 67 alles per stuk. Peen 36; Selderij 1/22; Peterselie 1—1.1/2; Keelen 1/21; Radijs 1/2— 3/4; Rabarber 13; Bosjuin 1/31 alles per bos. RAAMSDONKSVEER. Door de Postduivenvereeniging G.E.O. werd Zondag j.l. een T.B.C.-Concours gehouden vanuit Noyon (Frankrijk). Af stand 270 K.M. De duiven werden gelost om 7 uur. In concours waren 467 duiven. Aan dit concours werd deelgenomen dooi de volgende plaatsen: Raamsdonksveer, Hank, Geertruidenberg en Oosterhout. De prijzen werden als volgt toegekend: W. van Avoirt 1 11 106; P. van den Elshout 2 24 25 32 76; J. Hofkens 3 36 70 88; M. Krooswyk 4 42 43; H. Kops 5 57 61; G. Verhulst 6; W. van Gils 7 29 30 110; A. de Vries 8; A. Al. Theuns 9 64; J. Krijnen K.D. 10; Al. Oomen 12 67; R. Ligtvoet 13; J. Luiken 14; Jac. van Gils 15; F. van Gils 17 63; C. Kops Azn. 16; C. Hommel 18 73; Anr. Voer- mans 19 31; J. Krijnen Br. 20 87; Ger. Hofkens 21 79; P. Franken 22; C. Caron- Bakx 23; H. v. d. Heijden 26; A. van Lang 27; Fr. Hanegraaf 28 86 107 113; Chr. van Wanrooij 33 50 105; L. van Gooi 34; Koreman-Snoeren 35; H. de Ronde 37 111; C. de Jong 38 51; C. \Vij- nings 39; Ant. van der Pluijm Gzn. 40; A. Aartsen 41 81; H. Wynings 44 91; J. van Bijnen 45 97; Damen-Snoeren 46 100; P. Willemse 47; C. Blok 48; H. Ver schuren 49; R. Joore 52 75; P. van den Avoird 53 54 77; A. Feskens 55 68; J. Lents 56; J. van Alphen 58; H. van Kappel 59 61; J. de Borst 60; W. van der Heijden 65; C. Hultermans 66 93; J. Alaas 69; H. van den Hout 71; G. van Gils 72; W. Oomen 74 114; C. Kerremans 78 85; Huh. Snoeren 80 84; AI. Sweep 82; L. van Diem-Keijzers 83; J. van Gils 89; C. Soeters 90; J. v. d. Pluijm B. 92; F. de Poorter 94; Ant. Stoeltjes 95; A. du Pont 96; F. Simons 98; P. Kasteleijns 99 104; Th. Bos 101; A. de Klerk 102 116; A. Wintermans 103; J. Kamp 108; G. van Gils 109; A. de Ruijter 112; H. Stadhou ders 115. Eerste constateering 11.43.19. Laatste constateering 12.37.3. Privaat Leeraar Boekhouden WESTEIN DE 36. Opleiding: P RAG TIJ K DIPLOMA'S BOEKHOUDEN. MIDDEN STANDSDIPLOMA VESTIGINGSWE T. Privaatlessen. Clublessen en andere verpakkingsartikelen bedrukt of blanco en in alle papiersoorten, leveren wij zeer concurreerend. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. De nieuwe Spaansche gezant, Don Vidal Ysora heeft zijn geloofsbrieven aan H.M. de Koningin overhandigd. De gezant verlaat de Spaansche le gatie in gezelschap van den opper-ceremoniemeester van H.M. de Konin gin, Ph. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt. Per stuk 5 ct. 12 fluks 50 ct. Bij Apotheken en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7