GEMENGD NIEUWS PRESTO SPORT FEUILLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. Sport-Varia draaid werd. Zooals gezegd, was na de thee de meerderheid der Langstraters nog grooter dan daarvoor. Successieve lijk werd dan ook de score opgevoerd tot 17 en ofschoon de klei-menschen in het laatste kwartier het spel op min der faire wijze trachtten te forceeren, kwam hierin geen verandering meer. WAALWIJKSCHE JEUGDCOMPETITIE. Wedstrijden voor volgende week Donderdag 8 Juni: WSCbWit Zwart 7.30 uur L. v. d. Heuvel. Dinsdag 6 Juni: RWBJuliana 7.30 uur, A. Rox. Dinsdag G Juni: WSC cWSC a 7.30 uur, M. Faro. Vrijdag 9 Juni: SDONEO 7.30 uur, H. Lombarts. I. V. C. B. Programma voor Zondag: Kampioenschap van Nederland. WA—Schljndel KerkradeSparta Promotie en degradatie 2de klas. SPCTubantia Promotie 3e klasse. De eenige wedstrijd die hier wordt ge speeld brengt SPC en Tubantia in het veld. Twee elftallen, welke ondanks den voorsprong van de HEC'ers toch nog aanspraak maken op het tweede klasser- schap. Over den te verwachten uitslag valt weinig te zeggen. Misschien zou een gelijk spel het best de krachtsverhouding weergeven. DES-VETERANEN. Bovengenoemde ontmoeting is in een flinke 122 overwinning voor de DES- ers uitgeloopen. Toch was de geheele wedstrijd aardig. De DES'crs speelden een mooie partij en gaven zich geheel. Bij de oud-DES'ers was' natuurlijk het uit houdingsvermogen en de routine niet meer zooals vroeger, maar er werd lot het laatste gewerkt. De backs van de veteranen waren goed, maar keeper Brok had een off-day en liet zijn vroegere fou ten nog eens duidelijk uitkopien. De middenlinie was matig, terwijl in de voorhoede Schalken goed speelde. Bij DES speelde het geheele elftal goed en er werden fraaie doelpunten gescoord. Best nog te vermelden dat v. Nieuw- stadt DES huldigde voor de keurige pres tatie in de afgeloopen competitie en na- mene de veteranen een ronde offreerde. Na afloop had een gezellige samenkomst plaats in de clubtent. Hoewel er aanvankelijk talrijke moei lijkheden waren, zullen de bekende T.T- races te Assen doorgang vinden en wel op 1 Juli. Z.K.H. Prins Bernhard zal de groote auto-races te Zantvoort bijwonen. Naar de Engelsche pers meldt, be schikt het Britsche ministerie van Lucht vaart thans over het prototype van een jachtvliegtuig, dat in horizontale vlucht een snelheid van 835 K.M. per uur kan bereiken en in duikvlucht 1115 K.M. De Engelsche bond heeft de wereld kampioene Kunstschaatsenrijden Megan ITaylor, verboden in Zuid-Afrika demon straties te geven, daar zij reeds acht exhibities gegeven heeft, het maximum is daarmee bereikt. Indien zij het verbod overtreedt, gaat zij automatisch over tot de beroepsklasse. De heer Lotsy ontving van den voor zitter van den voetbalbond in Joego Sla vic bericht, dat hij persoonlijk met het sterkste elftal van zijn land naar Amster dam komt voor deelname aan de voet balwedstrijden, gedurende den Olympi- schen dag. De strijd om het Fransche voetbal kampioenschap is geëindigd met een overwinning van Sète. Metz, de club van Bakhuys, eindigde op de zevende plaats. In Antwerpen is men voornemens in het Sportpaleis stierengevechten te orga- niseeren. De wedstrijd HBSEDO, die Zondag a.s. op Houtrust zou plaats hebben, is een week uitgesteld in verband met het overlijden van den EDO-speler Timmer mans. Zondag a.s. speelt TC Oisterwjjk tegen Waalwijk voor de competitie ,TTC. De ronde van Duitschland is Donder dag begonnen met de etappe Berlijn Stettin over 252 K.M. Winnaar van deze etappe werd de Ne derlander Gerrit Schulte in den tijd van G uur 41 min. 58 sec. Middelkamp werd negende in 6 uur 43 min. 3 sec. Jongen hing uit autobus. Een 12-jarige jongen uit Arnhem die in een autobus gezeten was, met zijn linkerarm, welken hij vermoe delijk buiten de bus hield, in aan raking gekomen met een tegemoet komenden tramwagen. De arm van den knaap werd verbrijzeld. Het slachtoffer is in ernstigen toestand naar het gemeenteziekenhuis ver- vervoerd' Typhus ontdekt in een woonschip In een woonschuit in het Dam- sterdiep zijn eenige weken geleden zes gevallen van typhus ontdekt, vermoedelijk veroorzaakt door het gebruik van water vit het kanaal. Allen aan de ziekte lijdende leden van bet gezin waren in het Acade misch ziekenhuis opgenomen. Wij vernemen thans, dat drie meisjes van vijftien zestien en zeven tien jaar uit dit gezin zijn overleden. De inspecteur voor de volkgezond heid heeft onmiddellijk bij ontdek king van de ziekte alle mogelijke maatregelen getroffen. De andere gezinsleden bevinden zich nog in het Academisch zieken huis. Groote brand te Boxel Donderdagochtend omstreeks half elf is brand uitgebroken in de boer derij van het opvoedingsinstituut huize ,,De la Salie" te Boxel. De probaat voor was en vaat De spoorwegwerken-Oost te Amsterdam naderen hun voltooiing. Thans is ook het Muiderpoortstation uil den grond verrezen en zal gelijktijdig met het Amstelstation in October a.s. geopend worden. PRESTO ZEEPPOEDER SLECHTS 5 CENT PER PAK brand is ontstaan in de nok van een schuur, men vermoedt door kort- ^uiting. Het vuur breidde zich snel uit, vooral omdat er op den zolder hooi en stroo lag. Spoedig was het een vuurzee, en aan blusschen viel niet meer te denken. De fraters en de jongens hebben met behulp van militairen het vee en eenig land- materiaal uit het brandende perceel kunnen redden. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon de aangebouwde behuizing der knechten tegen het vuur behoeden. De schuur en stallen zijn totaal uit gebrand. De schade bedraagt ongeveer f 10,000, welke door de verzekering gedekt wordt. Explosie in een school Het gebouw vernield, talrijke kinderen gewond. Een ontploffing, die naar men gelooft ontstaan is door een ophoo ping van natuur gas, dat gebruikt werd voor verwarming, heeft in het stadje Barberton in Ohio een school vernield. Een nader bericht uit Barberton meldt, dat drie en vijftig kinderen zijn gewond. Van drie hunner is de toestand ernstig. Bovendien zijn vier leden van het onderwijzend personeel gewond. Onmiddelijk werd met het red dingswerk begonnen en weldra ware vijf en dertig kinderen van zes tot elf jaar uit de puinen geborgen. Zij waren allen gewond. Honderden hectaren bosch en heide verwoest. Omstreeks twaalf uur werd gis. teren brand ontdekt bij Teriet (gemeente Ede), halverwege den rijksstraatweg Apeldoorn—Arnhem. Oogenblikkelijk werden de Veluw- <che boschbrandweren gerequireerd, velke in den loop van den middag versterkt werden met vijfhonderd man tewerkgestelden in de werk verschaffing te Teriet. Ook militairen uit Arnhem boden hulp, terwijl de marechaussée en boschwachters eenige honderden burgers bij de blussching betrokken. Een poging om het vuur door middel van een tegenvuur te stuiten, mislukte. De vuurzee, welke aan gewakkerd werd door een feilen N.O.-wind had des middagsom vier uur reeds eenige honderden H. A. heide en complexen dennenbosschen verwoest. Twee Bankdirecteuren voor de rechtbank. De officier van Justitie bij de Rechtbank te Amsterdam heelt gis- ternamiddag in dezaak van de Com manditaire Bankvereeniging Wiege- rinck-Muschter en Co. wegens verduistering geëischt een gevan genisstraf van 4 jaar en tegen verdachte Muschter een gevangenis straf van V/a jaar, beide met aftrek van preventieve hechtenis. Nog steeds incidenten tusschen Tsjechen Duitschers De correspondent van de Daily Telegraph te Praag meldt, dat de incidenten tusschen Tsjechen en Duitschers in het protectoraat Bo- hemen en Moravië nog dagelijks voorvallen. Uit Zlin wordt gemeld, dat een groep van 40 schoolkinderen was uitgenoodigd de Bata schoen fabrieken te bezoeken. Bij een bi- oscoopvertooning,toen nieuws werd geprojecteerd, waarbij de Duitsche activiteit vertoond werd, jouwden de kinderen. Onmiddellijk werd bijna het gezelschap door de Duit sche autoriteiten gearresteerd. Er onstond een gevecht, waarbij Duit sche agenten geschoten zouden heb ben en een aantal kinderen zou zijn gewond. Te Parista werd gisteren een bom ontdekt een half uur voordat deze zou moeten ontploffen. Men meent dat de bom van Duitsch maaksel is. Deze was geplaats tegen een gebouw dat dicht bij een Joodsche synagoge is gelegen. De bom was krachtig genoeg om acht of negen huizen te doen vernielen. Het is niet duidelijk of de bom gericht was gericht tegen een politiepost, die in het huis was gevestigd, of tegen de synagoge. Te Velhartice dicht bij de Sude- tengrensis een arbeider gearresteerd, aangezien hij een Joodsch huis was binnengedrongen en een moeder met haar twee kinderen met een stoel had aangevallen. K. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. AjaxD.W.S. N.E.C.Eindhoven Afdceling IV. Promotie 2e klasse. LimburgiaHelmond MiddelburgBleijerheide Kampioenschap van Nederland. In Amsterdam wordt morgen de derby gespeeld tusschen DWS en Ajax, een uiterst belangrijke wedstrijd, waarvan de afloop met geen mogelijkheid te voorzien is. De vorige ontmoeting tusschen deze beide candidaten eindigde in een gelijk spel en misschien zou het redelijk zijn te veronderstellen, dat ook nu de balans in evenwicht zou blijven. Er wordt echter voetbal gespeeld, zoodat van alles moge lijk is. NEC, die op eigen terrein heel wat mans schijnt te zijn, krijgt bezoek van de Zuidelijke kampioenen. Op het eerste ge zicht zou men hier een overwinning van de gastheeren verwachten, maar wanneer men de verpletterende nederlaag in aan merking neemt, welke Eindhoven de Noorderlingen heeft toegediend en het uitmuntende spel dat de mannen uil de lichtstad daarbij ontwikkelden, dan be hoeft het nog lang geen nederlaag te worden voor de Zuidelijke matadoren, ook al is NEC in eigen huis moeilijk te verschalken. Afdeeling IV. Promotie 2e klasse. Limburgia krijgt de Brabantsche can didaten voor het le klasserschap op be zoek. Van candidaten voor de le klasse is eigenlijk al niet meer te spreken, want de kans die Helmond daarop maakt is alwel heel gering. Morgen zal er die kans ook niet beter op worden, want onge twijfeld zullen de Limburgers de puntjes thuis weten te houden. Middelburg, die in de promotie-wed strijden nog niets dan nederlagen te in- casseeren heeft gehad, zal het morgen wel moeten afleggen tegen Bleijerheide, aangezien het krachtsverschil tusschen deze beide teams wel heel sterk tot uiting is gekomen. WAALWIJK. Door een schiterende en totaal onver wachte 71 overwinning op Zaltbom- mel I hebben de Baard wijkers Tweeden Pinksterdag de competitie besloten en daarmede tevens bewezen de fraai twee de plaats op de ranglijst met niet minder dan zeven punten voorsprong op num mer drie alleszins waardig te zijn. Of schoon de ontmoeting van het begin af aan zeer eenzijdig is geweest en de gas ten een zeer groote technische meerder heid aan den dag legden, zag het er met de rust toch niet naar uit dat de score zoo hoog opgevoerd zou worden. Wel was de 21 voorsprong een zeer mage re belooning, maar daartegenover stond dat de geel-zwarten toen den vrij sterken wind in den rug hadden gehad. In de tweede helft werd er echter zoo goed gecombineerd en verstonden de spelers elkaar zoo goed dat de Bomme lenaren er letterlijk niet meer aan te pas kwamen. En wanneer het eens mocht zijn dal de gastheeren tot het doelgebied van de Juliana-menschen door drongen, dan wist de goedspelende verdediging ook hiermede wel raad. Na bovenstaande meencn wij over den wedstrijd zelve kort te kunnen zijn. Wanneer even over half drie scheids rechter Looykens, die goed floot, laat tossen, verschynt Bommel met een inval ler, terwyl Baardwijk drie spelers moet missen. Direct na den aftrap stevenen de gasten op het doel der kleimenschen aan en binnen enkele minuten is dan ook de score geopend, 01. Lang heeft men hiervan echter geen plezier, want reeds in dezelfde minuut wordt de stand ge lijk, 11, welke zoo bleef tot ongeveer een kwartier voor het einde van de eer ste helft, toen v. Tuvl voor den tweeden maal den keeper der gastheeren het na kijken gaf, 12, met welke stand ge- van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. Nadruk verboden. 7) De oudere dame was verrast. Wat vriendelijk van nriep ze uit; op die manier zal de reis me niet zoo lang vallen. De suiker in haar theekopje was nog niet gesmolten, of de oudere dame vroeg haar welwillende reisgenoote of zij haar raad mocht inwinnen over iets dat met haar hezoek aan Londen in verhand stond. Ik ben zoo vol van wat ik gehoord heb; ik heb be hoefte om mij daarover eens tegen 'n vrouw uit te spreken en eu. is iets in uw gezicht, dat mij vertrouwen inboe zemt, zei ze. Met het grootste genoegen, ant woordde Lilian. Ik heb een zoon, begon de oudere dame op vertrouwelijke toon, en tot voor kort bestonden er tusschen hem en mij absoluut geen geheimen. Ik zou het ook niet hebben geduld. Maar den laatsten tijd heb ik een ver andering in hem opgemerkt; een moe der is niet zoo gemakkelijk temislei- den. Jongelui probeeren dat anders, heel dikwijls, heb ik wel eens liooren zeggen, merkte Lilian op, terwijl ze zedig het hoofd schudde. Mijn zoon heeft dat nooit gedaan, totdat dit verdriet in zijn jonge leven is gekomen. Wat treurig! De zorg voor jonge ren moet een zware verantwoordelijk heid zijn. Mijn zoon is niet zoo erg jong; hij is onlangs drie-en-twintig geworden. Maar na een kort bezoek aan Londen den eersten keer dat hij er alleen heen is geweest kwam hij erg be drukt terug. En op mijn herhaalde vragen wat hem toch scheekie, kreeg ik niets dan ontwijkende antwoorden. Tenslotte besloot ik zelf naar de stad te gaan en een onderzoek in te stellen. Neemt u mij niet kwalijk, dat ik als jongere zoo openhartig mijn opinie zeg, maar ik geloof niet dat het ver standig was, zei Lilian Geen jongen waar wat in zit, zal een dergelijke spionneering prettig vinden. Ik heb u vergeten te zeggen, dat hij mijn eenig kindi is, antwoordde de moeder op gekrenkten toon. Ik kan toch niet werkeloos toezien dat mijn zoon lijdt? En hoe kan men iemand, die verdriet heeft troosten, als men niet weet waardoor zijn verdriet ver oorzaakt wordt? Ik heb er met mijn broer in Londen over gesproken en die heeft me aangeraden de zaak te laten rusten. Ik moet zeggen, dat mij dat een uit stekende raad lijkt, verklaarde Lilian. De dame liet duidelijk merken, dat de vrijmoedige tegenspraak van het meisje haar teleurstelde. In mijn huis heeft altijd de regel gegolden, dat er een sfeer van absolute eerlijkheid moet heerschen. Van mijn echtgenoot heb ik zoolang hij leefde, steeds een verklaring gevraagd van dingen, die mij niet duidelijk waren, en van mijn zoon en mijn personeel doe ik dat ook. Ik kan geen geheim zinnigheid om mij heen hebben, verre van dat, maar de waarheid gaat mij boven alles, ook al, omdat achter- bakschheid de wortel van alle kwaad is. U hoeft toch niet direct te den ken dat uw zoon iets verkeerds gedaan heeft omdat hij zoo gedrukt is. Mis schien heeft hij last van te nauwe schoenen of van zenuwen. Die dingen hinderen mij ten minste altijd vreese- üjk Lilian onderdrukte een geeuw; haar reisgezellin begon haar te vervelen. O neen, zoo iets oppervlakkigs is het niet, zei de dame verontwaar digd. Het zit dieper, het zit veel dieper. En heeft uw Londensche reis u meer licht verschaft? Dat ben ik eigenlijk nog niet met mezelf eens. Mevrouw Courcy heeft mij bij wijze van grap verteld, dat zij een jongeman, die sprekend op mijn zoon leek, 's morgens heel in de vroeg te in de Curzon Street door twee po litieagenten heeft zien opbrengen. Ze kwam van een bal en het drietal stap te juist in een auto, toen zij passeer de. Zij was overtuigd dat de gelijkenis natuurlijk heel toevallig was, maar ik vraag mij af: is dat inderdaad wel zoo? De dame wachtte even en na een pauze zuchtte ze: U kunt u niet voorstellen, hoe ongerust dat verhaal mij heeft ge maakt. In Curzon Street, zei u? Hoe lang geleden?, vroeg Lilian met span ning. Een week of vijf. Lilian ging verschrikt rechtop zitten. Dat is eigenaardig, viel ze opge wonden uit. De zwaar-beproefde moeder was dankbaar voor de ontsteltenis die het verhaal bij het meisje scheen te ver oorzaken. O kind, zei ze theatraal, aangemoe digd door Lilian's meeleven, als u, een vreemde, zoo geschrokken bent, dan kunt u zich voorstellen wat de gevoelens van een moeder moeten zijn als ze zooiets hoort. Lilian boog zich voorover en greep de handen van de oudere vrouw. Het spijt mij, ik wist niet. Ik wil u de zaak niet erger voor stellen dan ze is, trachtte Lilian's reis genoote het meisje te kalmeeren. Mijn broer is meneer Greville, de mi nister van Binnenlandsche Zaken en ik heb hem om inlichtingen gevraagd. Maar hij verzekerde mij, dat het alleen een kwestie van toevallige gelijkenis kon zijn en lachte eenvoudig om het geval. Gelukkig, riep Lilian opgelucht. Ze had zich een oogenblik afgevraagd of het niet haar plicht was haar aan deel in deze ongelukkige geschiedenis op te biechten. Maar als Greville ge zwegen had, wilde ze niet wijzer zijn dan deze man vol levenservaring. Zij begreep, dat het gebeurde een pijn lijke vernedering voor den jongeman was geweest en hoe minder menschen er van op de hoogte waren, hoe beter. Ik ben blij, dat uw broer u over tuigd heeft, dat dat verhaal op een vergissing berust, zei Llian na een oogenblik nadenken. De dame schudde somber het hoofd. Als het inderdaad een vergissing is, dan is de reden van zijn vreemd gedrag nog niet opgehelderd. Heeft uw broer verder niets ge zegd Hij heeft me ernstig aangeraden naar huis te gaan en mij niet meer ongerust te maken. Neemt ,u mij niet kwalijk, zei Li lian ernstig maar ik geloof dat ti het beste doet met zijn raad op te vol gen. Naar huis ga ik in, ieder geval, maar ik ben voor mijzelf niet over tuigd, of ik mijn zoon niet heel goed in het oog moet houden. O, dat zou ik niet doen. Waarom niet? Als hij niets kwads op zijn ge weten heeft, zal hij zich aan een der gelijke controle vreeselijk ergeren. Als hij niets op z'n geweten heeft heeft hij geen reden tot ergernis. Zou u het prettig vinden, als ie mand van u dacht, dat hij u in den vroegen morgen tusschen twee politie agenten door Curzon Street had zien wandelen?, vroeg Lilian meer oprecht dan beleefd. (Wordt vervolgd). PRO 41-0419

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8