ra» DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. 'S-HERTOGENBOSGH. v KAATSHEUVEL, SPRANG—GAPELLE RAAMSDONK. HAARSTEEG. VLIJMEN, A. C. v. Huiten, M. Vrijhoeven, J. v. Wezel, C. v. Dal, H. Maas, W. v. d. Wiel, C. Vughts, P. de Baay en R. v. Drunen. Nieuwe ledên zijn: P. A. C. v. Hul- ten, J. v. Wezel, C. v. Dal, H. Maas. In den raad keeren niet meer terug: H. de Wijs (niet gekozen), J. Veltman (niet meer herkiesbaar), M. v. Oers (niet meer herkiesbaar), J. J. Klijn (niet meer herkiesbaar). Het is zeker interessant de vergelij kende cijfers van 1935 hier nog eens te publiceeren. Hier volgen ze: LIJST I. - - Burgerl. Stand. Geboren: Henr. z.v. Adr. Muskens- de Wit. Gerarda d.v. Fred. v. En- gelen-Thijssen. Gehuwd: Petr. Verschure en Adr. v. Delft. Joan. Knippels en Ma. Smits. Kampeerterrein onder Drunen. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling der gemeente Drunen om het aangekochte Klinkaertsbosch in de toe komst in te richten als kampeerterrein. De nieuwe schoenfabriek. In de voormalige schoenfabriek der firma Telders wordt thans hard ge werkt om de fabriek te installeeren. Moderne machines worden geplaatst en het ligt in de bedoeling om speciaal luxe damesschoenen en steunschoenen onder 't merk ,,v. Drunen" te gaan fa- briceeren. Uitslaq qemeenteraadsverkiezinq 14 Juni 1939. Lijst W. v. d. Loo (R.K. Staatspar tij) 728 stemmen (1935: 818). Gekozen W. J. A. v. d. Loo, J. C. H. M. W. Sassen, J. H. Dirven, G. S. P. de Bar, C. Heesters. Lijst C. C H. Boon (Protestanten) 181 stemmen (1935: 190). Gekozen C. C. H. Boon. Lijst L. J. Okkerse (S.D.A.P.) 128 stemmen (1935: 154). Gekozen: geen. Lijst C. Jansen (R.K.) 167 stemmen. Gekozen C. Jansen. De oude raad bestond uit 5 R.K., 1 S.D.A.P. en 1 Protestant. Niet gekozen: J. Staal (R.K.), F. v. d. Kieboom (R.K.), L. J. Okkerse (S. D.A.P.). Totaal aantal uitgebrachte stemmen 1228; ongeldig en blanco 24. Bij de Woensdag gehouden verkie zingen voor den gemeenteraad behaal de de R.K. Staatspartij 19 zetels tegen 18 in 1935, met een totaal van 12.826 stemmen, tegen 10.925 in 1939. Geko zen werden van deze partij in Kies kring I: H. H. M. v. d. Velden aftr. L. C. P. M. Meuwese (aftr.), L. Ver meulen (aftr.), J. G. Ch. M. van Gena- beek (aftr.), Mr. J. B. H. M. Hengst en A. J. Briels. In kieskring II: Mr. C. V. S. M. Kruse (aftr.), J. E. A. M. Meijring (aftr.), H. A. F. M. Damen (aftr.), Th. G. T. Jansen (aftr.), Mr. J. L. J. F. J. Baudoin (aftr.) en Drs. H. J. M. v. d. Laar. In Kieskring III: M. G. W. van Soestbergen (aftr.), mej. A. Tilman (aftr.), A. Th. v. d. Mortel (aftr.), N. Schuurmans, A. A.H. F. M. v. d. Dries (aftr.) en Th. P. M. Pos. De lijst Kuijpers behaalde 5 zetels tegenover 6 in 1935 met een totaal van 4056 stemmen tegenover 3362 in 1935. Gekozen werden H. F. Kuijpers (aftr.), A. van Vught (aftr.), G. A. Moerings, G. van den Bosch (aftr.) en L. v. Min derhout. Betere Arbeidsbelangen evenals in 1935 geen zetel, met 202 stemmen tegen 247 in 1935. Anti-Rev. en Chr. Hist, één zetel, te gen geen in 1935, met 782 stemmen te- achtb. heer Burgemeester Mallens. Apollo bracht een hulde aan den Hoogeerw. Deken v. d. Brekel. Deken v. d. Brekel maakte bij zijn dankwoord aan de muzikanten gebracht, van de gelegenheid gebruik om Apollo te feli- citeeren met het groote succes in Oss op 't Concours behaald. Hij wenschte Apollo een nog steeds stijgend crescen do toe. Burgerl. Stand der gemeente Loon-op-Zand. Van 9 t.m. 15 Juni 1939. Geboren: Leonarda Petronella d.v. P. W. Damen en H. Hoevenaar. Cornelia d.v. H. v. Boxtel en W. Da men. Adrianus Johannes z.v. J. Da men en A. Netten. Overleden: Wilhelmus Cornelis Schoenmakers 20 jaren. Maria Din- gemans wed. van Jacobus Kemmeren, 73 jaren. Gehuwd: A. H. Verduijn 23 jaren en E. F. v. d. Linden 21 jaren. Vertrokken: E. M. v. Weerdenburg naar Amsterdanf. C. Verkerk naar Roermond. W. Biekens naar 's-Her- togenbosch. E. Pelders en 3 kinde ren naar Diemen. LOONOP-ZAND. Directeur Concordia. Naar wij vernemen is de heer L. v. d. Sanden benoemd als plaatsvervan gend directeur der Kon. Erk. Harmo nie Concordia, wegens ziekte van den directeur den heer M. van Loon. 9- ST. JOACHIMSMOER. H. Vormsel. Maandag a.s. zal Z. Exc. Mgr. A. F. Diepen aan 16 kinderen dezer parochie het H. Vormsel toedienen. Deze plech tigheid geschiedt te 12 u. in de paro chiekerk te Loon-op-Zand. U Militair ongeluk. Woensdagmiddag kwamen in flinke vaart een groep motorrijders aan van de richting Loon-op-Zand. Op een paar honderd meter afstand van het dorp, ter hoogte van het voetbalterrein, ge raakte één der motorrijtuigen met zij span van den weg, kwam in aanraking Te Soest is door tot nu toe onbekende oorzaak nabij het hotel „Kamplust" een auto met een hevigen slag tegen een boom gereden en daarna in brand gevlogen. Hierbij kwamen vier inzittenden om het leven. De ruïne. paar persoonlijke gelukwenschen te ko men aanbieden, waarbij we o.m. op merkten burgemeester A. Smit, verge zeld van zijn echtgenoote, Ds. T. H. Oostenbrug, predikant der Ned. Herv. gemeente, Dr. A. Roos. Ook in anderen vorm kwamen vele felicitaties binnen. 's Avonds 8 uur bracht het muziek gezelschap Kunst na Arbeid" onder toeloop van een ongekend aantal be langstellenden een serenade, waarbij de jubilarissen namens de vereeniging werden gecomplimenteerd door den voorzitter den heer J. Michaël. Een zoon dankte de muziekvereeniging voor de gebrachte hulde en den voorzitter voor de hartelijke woorden tot zijn ouders gericht. Alles bijeen genomen is het n groot- sche huldebetooning voor het diaman ten echtpaar geworden en deze dag voor hen tot een onvergetelijke ge maakt. Moge het hun gegeven zijn nog eenige jaren in het genot van een goe de gezondheid met en voor elkander gespaard te blijven tot vreugde van hun talrijk kroost, klein- en achterkleinkin deren. gen 543 in 1935. Gekozen Mr. P. J. v. Bortel. Communisten geen zetel met 127 st. Gemeentebelangen geen zetel tegen één in 1935 met 643'st. tegen 962 in 1935. S.D.A.P. evenals in '35 twee zetels, met 1386 stemmen tegen 1286 in 1935. Gekozen A. H. S. Willemsen (aftr.) en H. Gremmé. Sacramentsprocessie. De regen is Zondag oorzaak geweest dat de H. Sacramentsprocessie in onze parochiekerken niet naar buiten kon trekken, 't Was een teleurstelling voor de velen die opgekomen waren om de ze jaarlijks terugkeerende grootsche be tooging van geloof mede te maken; te vens jammer voor de vele moeiten in versiering en repetitie gemaakt. De Harmonie van het Kon. Muz. Gezel schap Eifphonia, die in de St. Joseph- Parochie aanwezig was, maakte na 't Lof haar opwachting bij den ZeerEerw. heer Pastoor de Klijn en bij den Edel- De „Oranje" maakt zijn eerste reis. Het in aanbouw zijnde vlaggeschip van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" m.s. „Oranje", metende 20.000 ton en waarvan de afmetingen zijn, 630 voet lang en 83 voet breed, is van de werf der N.V. Nederlandsche Scheeps bouw-Maatschappij versleept naar de Amstërdlamsche Droogdok Mij., waar het schip gedokt zal worden. De „Oranje" tijdens zijn eerste tocht over het Y. met een naast den weg staande boom en schoof nog over 't rijwielpad voort, om eenige meters verder tot stilstand te komen. De duo-militair was er het erg ste aan toe. Met een smak kwam hij op den grond neer, na eerst over het voer tuig geslingerd te zijn. In allerijl werd Dr. Smals telefonisch gewaarschuwd, die vrij spoedig ter plaatse arriveerde. Na een voorloopig onderzoek achtte hij overbrenging van het slachtoffer naar zijn woning raadzaam ter nadere observeering. De getroffene had lee- lijke ontvellingen opgeloopen en klaag de over hevige pijnen in den rug. De bestuurder van het motorrijtuig was diep onder den indruk van het ge beurde. Hij was ongedeerd gebleven. SPRANG. Predikbeurten Zondag 18 Juni: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur de Weled. heer de Pater, godsdienstonderwijzer te Haas trecht. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur leesdienst; n.m. drie uur Ds. E. J. Dijk van Vrij- hoeve-Capelle. Toen de 20-jarige v. Z. aan het Oosteinde alhier j.l. Dinsdagavond draad aan het spannen was langs een weiland, had hij daarbij het ongeluk een wegspringende ijzeren kram zoodanig in een oog te krijgen dat het oog werd uitgerukt. Dr. Winkelman vervoerde de patiënt direct naar het ziekenhuis te 's-Bosch, alwaar v. Z. ter behandeling is opge nomen. Hij zal het oog moeten missen. CAPELLE. De Zandschel had zich j.l. Dins dag in feestdos gestoken ter eere van de echtelieden Hendrikus Verduijn en Johanna de Roon, die dien dag het wel zeldzame voorrecht genoten hun dia manten huwelijksfeest te mogen vie ren te midden van hun kinderen, klein en achterkleinkinderen. Door de zorgen der buurtbewoners was een mooie versiering aangebracht, terwijl bij den ingang der woning een eereboog was opgericht met een pas send opschrift. Van schier alle wonin gen wapperde het nationale dundoek. Den geheelen dag was het een ko men en gaan om het diamanten echt- Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. 's Namiddags bediening van den H. Doop. Zondagmorgen half 10 en 's middags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. ge meente a.d. Loonschendijk op te treden de heer de Pater, godsdienstonderwij zer te Haastrecht. De in de gemeente Sprang-Ca- pelle gehouden collecte voor den Ge- wapenden Dienst heeft 6.12 opge bracht. De voetbalvereeniging „Wit— Zwart" speelt a.s. Zaterdagmiddag voor de competitie van den Brab. Voet balbond een wedstrijd te Andel tegen ..Andelsche Boys". Naar wij uit goede bron verne men is onze vroegere dorpsgenoot de heer J. M. de Roon Dzn., thans waar nemend directeur van het post- en tele graafkantoor te Zaltbommel, deze week aldaar tot lid van den gemeenteraad gekozen. Wij wenschen hem hiermede van harte geluk. De postduivenvereeniging ,,De Luchtvaart" houdt a.s. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanaf Or leans (Fr,). De Kleine Meisjesvereeniging „Talita-Kumi" hield Donderdagavond haar 11e jaarvergadering, welke onder leiding stond van haar eere-voorzitter Ds. T. H. Oostenbrug. Ongeveer kwart voor acht opende Ds. Oostenbrug de vergadering, liet zingen Ps. 68 10, waarna Z.E. voor ging in gebed. Hierna las Ds. Oosten brug het eerste hoofdstuk uit Daniël, en riep vervolgens de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Daarna kwamen de jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse aan de beurt. De verschillende zangstukjes, voor drachten en onderwerpen, werden door de aanwezigen met belangstelling ge volgd. Tijdens de pauze werd gebak enz. rondgediend. Ongeveer half elf sloot Ds. Oosten brug de vergadering met dankgebed, nadat vooraf gezongen was Ps. 84 3. ABONNEERT U OP DIT BLAD. RAAMSDONKSVEER. De kermis die alhier gehouden wordt vanaf 25 tot en met 27 Juni a.s. zal weer rijk voorzien zijn van atracties. Op het kermisterrein te Raamsdonksveer zullen de volgende inrichtingen vertegenwoordigd zijn: een autoskooter, zweefmolen, lucht- schommel, golfbaantje (speciaal voor kinderen), Deensche Hoogvaart, bumperspel, gebakkraam, paling en zuurkraam, verder diverse speel goed en suikergoedkramen. Op het kermisterrien te Raams- donk(doip) komen de volgende in richtingen een draaimolen shimmy- trapje, gebakkraam en speelgoed-en suikerkramen. Toen de heer B. W. per rijwiel den Rijksweg aan het Kruispad wilde oversteken, werd hij aange reden door een luxe auto uit België B kwam met den schrik vrij, zijn rijwiel daarentegen, bleef aan de treeplank van de auto hangen en werd meegesleept en totaal vernield. Opden grintweg Haarsteeg- Heus- den reed dr. Verhoeven uit Vlijmen met zijn auto in de richting Heusden terwijl van tegenovergestelde richting een hooikar naderde. Bij 't passeeren kwam de landbouwer M. Snijders uit Haarsteeg per fiets van achter de kar, zoodat een aanrijding volgde. Hoewel dr. Verhoeven uit alle macht remde, zoodat zijn wagen op de rand van een sloot staan bleef, kon hij niet verhinderen dal den land- houwer tegen den weg werd gesmakt. De medicus verleende direct eerste hulp en bracht het slachtoffer naar zijn woning. By de j.l. Woensdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen zijn de navolgende stemmen uitgebracht; Lijst 1 283 st. Gekozen A van den Meerendonk (aftr). Lijst 2 172 st. Gekozen W. van de Leeden. Lijst 3 152 st. Geen gekozen. Lijst 4 252 st. Gekozen A. van Engelen. Lijst 5 420 st. Gekozen .1. van Heivoort (aftr.).J. Verschuren (aftr.) Lijst 234 st. Gekozen J. van Buul. Lijst 7 293 st. Gekozen L. van den Griend (aftr.) Lijst 8 635 st. Gekozen A. Boom (aftr A van Heivoort (aftr H. Schuurmans (aftr.) Lijst 9 443 st. Gekozen J. Wilgers (aftr T. Mostermans. Lijst 10 271 st Gekozen W. van Sprang (aftr.) HANK. Woensdagavond ontstond alhier, bij een burenruzie, een vechtpartij waarbij een zekere L. een meisje genaamd v. B. met een eind hout op haar hoofd sloeg, waarhij zij een bloedende hoofd wonde opliep. Veld wachter Keiler, was spoedig ter plaatse die van het geval proces verbaal opmaakte. Door den rijksveldwachter is procesverbaal opgemaakt tegen een zekeren P. en een zekeren v. d P. beiden schippers, wegens overtreding der wet op de Evenredige Vracht, verdeeling. HET BETREKKELIJK KLEINE BEDRAG, BESTEED AAN GERE GELD AD VERTEEREN, KOMT VEELVOUDIG TERUG, J'tK Chr. Muskens 56 119 20 195 J. v. Herpt 13 18 65 96 A. de Gouw 5 9 14 M. Vrijhoeven 4 20 1 25 A. v. d. Wiel 53 18 1 72 Totaal 402 LIJST II. W. v. d. Wiel 200 35 7 242 M. v. Oers 28 2 30 J. Jungeburth 10 1 11 Schapendonk 4 3 7 W. v. d. Geld 2 2 Totaal 292 LIJST III: C. Vesters 107 10 117 LIJST IV: M. v. Halder 132 24 16 172 J. Klijn 9 3 71 83 P. de Baay 4 16 82 102 Am. Brok 21 4 5 30 C. v. Delft 11 2 13 C. v. Drunen 7 7 J. Klijn r— 7 7 C. v. Spijk Cz. 2 2 Totaal 416 LIJST V. P. v. Liempt 81 27 49 157 H. de Wijs 37 47 1 85 M. Klerks 3 3 Hooymayer 15 11 5 31 A. Priems 5 0 5 J. Veltman 11 3 14 Totaal 295 LIJST VI. R. v. Drunen 98 143 6 247 C. J. Vugts 2 5 50 57 Joh. Pulles 6 2 8 Totaal 312 LIJST VII. H. Lammers 14 11 1 26 P. Smits 5 5 Totaal 31 LIJST VIII. H. v. Mook 10 5 22 37 C. v. d. Wiel 3 4 9 16 Scherpenburg Totaal 54 Sri- doet ie goe

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7