TUINPARASOLS Y Prima Amerikaansche Grasmaaimachines ZWARE GEGALVANISEERDE GIETERS Heggescharen en Gazonsproeiers KAMPEER- en SPORT ARTIKELEN. VLIEGENKAPPEN en VLIEGENVANGERS enz, enz, enz. WEK UW LEVER-GAL 0P WIJ HEBBEN IN VOORRAAD prijzen vanaf Fl. 3.75 prijzen vanaf Fl. 8.75 B I C O Fa. Ant. Holtgrefe NEUSDEN. DRUNEN. GEERTRU1DENBERG. NiEUWKUIJK. RAAMSDONK. uit deze positie komen, terwijl de kinderen door 't schokken der voortratelende kar successievelijk van den wagen op den wegschoven gelukkig zonder zich te bezeeren. In z'n vaart kwam het paard met z'n vracht tegen een lantaarnpaal te recht, die ontzet werd, maar waar- tegen het beest zich vastliep en alzoo tot staan kwam. De voerman kon zich toen tevens in veiligheid stellen en zoo liep alles nog zeer gelukkig af. Gecostumeerde voetbalwedstrijd. Zooals wij reeds eerder aankon digden bestaan er bij de R.K.v.v, Hercules plannen om een gecostu meerde voetbalwedstrijd te spelen ten bate van de meubileering van het St. Antonius parochiehuis; thans kunnen wij met genoegen mede- deelen dat deze plannen een vaste vorm hebben aangenomen. Aanvan kelijk was als datum gekozen Zon dag 2 Juli. In verband echter met den promotie-wedstrijd HEG—GW is dit veranderd en wordt de wed strijd gespeeld op Zaterdag 1 Juli. Het aanvangsuur zal nog nader worden bekend gemaakt. De too- neelvereeniging DVSV heeft reeds de volle medewerking toegezegd en zeer waarschijnlijk zal ook de har monie hare medewerking verleenen. Het ligt in de bedoeling om in optocht vanaf den Gildenbond naar het terrein te trekken. De entrée voor dezen wedstrijd is zoo laag mogelijk gesteld n.l. 10 cent zoodat het voor niemand eenig bezwaar is dezen wedstrijd bij te wonen. Ook zullen door de leden van KJM as. Zaterdag en Zondag reeds kaartjes te koop worden aangeboden en wij hopen dat zeer velen hiervan ge bruik zullen maken om zoodoende mede te werken om een zoo groot mogelijk bedrag voor dit mooie doel bijeen te krijgen. Volgende week hopen wij hierop nog nader terug te komen. De heer H. de Hoop gaf hierna een overzicht over de gehouden ver kiezingen van onzen gemeenteraad en stond vervolgens stil bij de moeilijkheden die zijn gerezen in de hooge landspoliliek betreffende het verschil van gevoelen in het kabinet omtrent de financieele richttijnen, alsook naar aanleiding van het rapport der Kamercommissie, be treffende het beleid van Minister Goseling in de z<*ak Oss. Ook werd nog gememoreerd de uitslag van de raadsverkiezingen in de groote steden, waarbij de recht- sche partijen en bizonder onze partij alle reden tot dankbaarheid kunnen hebben, niet alleen om eigen winst maar ook vooral om het sterk terugloopen van de S. D.A. P. Nadat was gepauzeerd gaf hij citaten uil het Colijnnummer van »De Standaard» uit artikelen van personen van verschillende politieke richting, die duidelijk voor oogen stelden, welke zegen ons land en onze partij is gegeven in Dr. Colijn, die dezen dag zijn 70sten verjaardag viert. Ds. Hofman sprak hierna nog een slotwoord, waarin hij zijn blijdschap ook uitte over den uitslag der raads verkiezingen. Gons wegen zijn anders dan onze wegen. Was er zelfs een oogenblik vrees voor een verliezen van den eenigen zetel, wij kregen nuzells2. Wij zijn beschamend verrast. Even wei moge de leering zijn, dat de 2 protestantsch christelijke partijen voorloopig hier op eikaar aange wezen zullen moeten blijven en groote eenheid dus blijft geboden. Ds. Hofman eindigdedeze schoone welgeslaagde vergadering met dank gebed. Verloren en gevonden voorwerpen. Bij de gemeente-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende verloren en gevonden voorwerpen Complete tuinslangen met koppeling en sproeiers. HOEK RAADHUISPLEIN WAALWIJK, Anti-Rev. Kiesvereeniging„Neder- land en Oranje" te Waalwijk. De A. R. Kiesvereeniging kwam Donderdag 22 Juni in vergadering bijeen. Aanleiding hiertoe was de verblijdende uitslag van de gehouden gemeenteraadsverkiezing, waardoor voor de eerste maal een A, R. zitting in den raad zal nemen. Tevens was de vergad ring belegd op 22 Juni, omdat dan gelijktijdig de verjaardag van Dr. Colijn kon worden meege vierd. De zaal had een eenigszins feestelijk aanzien gekregen. Bijna alle leden, waarvan de meeste met hunne dames, waren opgekomen. De voorzitter, de heer Wijnands, gewaagde bij zijn openingswoord van de blijde toon, waarin deze verga dering was gezet. Met eenige wel gekozen woorden feliciteerde hij namens de kiesvereeniging het nieuw gekozen raadslid den heer J. A. Verdoorn, die hierop van antwoord diende. Hij had voor zich het raadslid maatschap niet begeerd, verblijdde zich nochthans in het feit, dat onze partij ook in de raad zitting kan nemen. Hij hoopt dit te doen in ernstige opvatting van dit ambt in het belang van onze gemeente. Ook inden gemeenteraad berust desamen werking op het compromis. Dit compromis eindigt evenwel waar het beginsel in het gedrang komt. Spreker vraagt aller steun en dankt voor het vertrouwen in hem gesteld en de vriendelijkheid hem bewezen na zijn verkiezing. GevondenRos sleutels, een zak mes, een schoen, schaft van een sandaal, portemonnaie met inhoud en 4 kalveren. Verloren 3 rijwielbelastingmer- ken. LUXOR BIOSCOOP. Het Balboekje. Weinig films hebben den laatsten tijd zoo in het centrum der belang stelling gestaan dan de film »Het Balboekje«, waarin de beste Fran- sche sterren getuigen van hun ca paciteiten. De inhoud is gebaseerd op le- vensphilosophie. De geheele geschiedenis van deze film is een symbool, een »der>ken«, waarin menschen van dertig, veertig en vijftig somtijds vervallen, een denken aan de jeugd en wal er van »al die anderen« geworden is. En deze »anderen« ontmoeten wij juist in die belangrijke periodes van hun leven, die typeerend zijn voor betgeen van hen geworden is. Dit wil echter niet zeggen dat den toeschouwers een ingewikkeld en moeilijk te volgen hersenproces wordt voorgezet; integendeel. Langs den ernstigen inhoud is een aantrekkelijk reisscenario aan. gebracht, dat de verschillende eigenlijk los van elkaar staande passages verbind. »Het Balboekje« is een ernstige film, aantrekkelijk, hier en daar soms wat te pessimistisch, maar toch voor een groot gedeelte waar heid. Het verhaal is overigens voldoende bekend. In de hoofdrollen M trie Bell, Louis Jouvet, Francoise Rosay, Harry Baur, Pierre Richard Willm, Raimu, Pierre Rlanchar, Fernandel. MUSIS SACRUM. Madame X Onder dezen titel brengt Metro- Goldwyn-M^yer een grandioze ver filming van een melodrama, »De Tragedie van Madame X, de onbe kende Vrouw«:. het leven van een hooggeplaatste vrouw, die om één misstap de wreede wereld van Noord- en Zuid-Amerika werd in gedreven en tenslotte, beschuldigd van een moord, die zij volvoerde om diegenen, die haar verstieten, van den ondergang te redden, vooi het gerecht verdedigd werd doo r een jongen advocaat, van wien zij wist, dat het haar zoon was, maar hij niet dat hij zijn moeder verde digde. Nog vóór de beslissing van de jury viel, stierf Madame X... In de hoofdrol zien wij hier Gladys George, een zeer begaafde actrice, die in deze prent een zeer zware rol vertolkt op een wijze welke boven alle lof verheven is. Van het begin tot het einde hand haaft zij haar schitterend spel, de meest gevoelvolle expressies speelt zij met een flair, dat zelfs Holliwood tot op heden vreemd was. Meesterlijk is haar spel gedurende het geheele schouwspel en zeer goed typeert zij den geleidelijken onder gang van een knappe vrouw uit de high life tot een slachtoffer van de menschen. Zij geraakt aan den drank en verzinkt in de laagste moreele el lende. Verder goed spel van Warren William, John Real en Réginald Owen, terwijl ook Philip Reed zijn plaats volkomen waard is. Kapelaan F. H. A. M. Mommers benoemd tot pastoor te Heusde n Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen heeft tot pastoor te Heusden (IJ. Catha- rina) benoemd den weleerw. heer F. H. A. M. Mommers, kapelaan van de parochie St. Cathrien, 's Bosch. Pastoor Mommers is geboren te Tilburg op 25 Juli 1894. Hij werd op 14 Juni 1919 tot priester gewijd In het zelfde jaar volgde zijn be noeming tot kapelaan te Kerkdriel, waar hij verbleef tot December 1921 toen de parochie St. Lambertus te Gestel, Eindhoven hem als kapelaan zag komen. Op 25 April 1924 werd hij overgeplaatst naar de parochie St. Cathrien in den Bosch. Hier kreeg kapelaan Mommers volop gelegenheid zijn gaven op het terrein der oiganisaties en vooral van de jeugdbeweging te ontplooien. Wij wenschem hem van harte geluk met zijn benoeming tot pas. loor over de mooie parochie te Heusden en hopen, dat hij er nog zeer langen tijd tot heil van de zielen, welke hem thans worden toevertrouwd en tot eigen voldoe ning werkzaam zal mogen zijn. De installatie van pastoor Mom mers te Heusden zal a.s. Vrijdag 30 Juni geschieden. Pastoor Goossens benoemd tot Deken van het DekenaatHeusden Hoog in den kerktoren wappert de Nederlandsche vlag. In Drunen is feest. De inwoners feesten mee. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van Den Bosch, heeft Drunens Pastoor P. Th. Goossens benoemd tot deken van het dekenaat Heusden Deken Goossens werd op 3 Maart 1876 te Deurne geboren en priester gewijd op 24 Mei 1902, op 6 P'ebr. 1903 werd zijn eerw. benoemd tot professor aan het Klein Seminarie te St. Michiels-Gestel en verbleef daar tot 28 Sept. 1904. Op dien datum werd zijn eerw. benoemd tot kapelaan van Zeeland en ongeveer een jaar later volgde zijn benoeming tot kapelaan van de »St. Leonardus«- parochie te Den Bosch. Na daar 18 jaar met grooten ijver aan het parochie- en vereenigings leven te hebben gewerkt volgde op 1 Febr. 1924 zijn benoeming als pastoor der parochie St. Lambertus te Drunen. Pastoor Goossens was toen de op volger van wijlen deken Selten. ft# En thans is pastoor Goossens benoemd tot deken van het dekenaat Heusden. Na vijftien jaar heeft de parochie Drunen wederom een deken als herder. Van 1819 toi 1924 waren de pastoors van Drunen tevens deken van Heusden. Deze oude traditieis thans weer hersteld.Deken Goossens heeft in zijn parochie te Drunen veel tot stand gebracht Vele vereenigingen kwamen onder zijn leiding tot grooten bloei. Deze promotie van Drunens herder mag beschouwd worden als een waar deering van het vele werk door hem verricht gedurende zijn 37-jarig priesterleven. Bij deze mooie promotie van onzen herder bieden wij Z E. onze hartelijke gelukwenschen aan. Wij, zijn parochianen zijn zeer verheugd met de mooie promotie van onzen pastoor en hopen dat hij nog vele jaren deken zal blijven van Heusden en herder van onze parochie. Constantia. Zondag a.s. zal op de banen van Constantia bij café Tb. Elsliout, alhier, het jaarlijksch koningschieten van deze vereeniging plaats hebben. Onze stadgenoot W. F Wedden arbeider bij de Ned. Spoorwegen is bevorderd tot arbeider-telegrafisten overgeplaatst naar Bemmel. Dinsdagmiddag arriveerde al hier een afdeeling motorrijders van het derde eskadron Huzaren. Op het ruime marktplein werd haltgehou den en tijdens de rust sprongen een aantal manschappen op de kiosk en begeleid op de fluit en mondharmo nica's werden op zeer aardige wijze eenige soldatenliederen en Zuid Afrikaansche liedjes gezongen. Door het geronk der motoren en het zingen der soldaten waren een groot aantal inwoners op de Markt samengestroomd terwijl ook burge meester Bianchi van zijn aanwezig heid blijk gaf. Door burgemeester Bianchi wer den de soldaten op sigaren getrac- teerd waarna allen voor den burge meester defileerden. Door den majoor van het eskadron werd burgemeester Bianchi toegesproken. Spreker dankte namens het derde eskadron voor de vriendelijke geste van den burgemeester en hoopte dat het niet de laatste maal zou zijn waarop Geertruidenberg zou worden bezocht. Het echtpaar M. J. Heesters van der Meis uit Eindhoven is benoemd tot jeugdherbergouders van de Jeugdherberg «Onder St. Geerten«. Mej. J. M. Hoenderop is be noemd per ingang van 1 Juli a.s. tot onderwijzeres in handwerken aan de R.K. Meisjesschool alhier. Bij onderhandsche aanbesteding is aan J. de Bont-van Huiten aan nemers alhier opgedragen het bou wen van een bewaar- en naaischool te St. Anthonis. Architect is de heer H. C. van de Leur te Nijmegen. RAAMSDONKSVEER. De Raamsdonksche kermis staat weer voor de deur. Laten we hopen dat de kermis, die alhier van 25 tot en met 27 Juni a.s.gehouden wordt door geen enkele wanklank wordt verstoord. Jong en oud zal zich kunnen amuseeren, daar is weer voor gezorgd. Op het kermisterrein te Raamsdonkveer zijn alle soorten attracties opgeslagen. Het kermis terrein te Riamsdonk(dorp) is ver plaatst van het raadhuisplein naar de Haven. Het kermisterrein aldaar is veel grooter, en is meer in de kom van het dorp gelegen. Een draaimolen ontbreekt hier ook niet, zoodat aan kinderen dus ook gedacht is. Voor de liefhebbers van den dans is ook gezorgd in de meeste café's is gelegenheid voor dansen. Raams- donk staat dus een paar gezellige dagen te wachten. In een gehougen vergadering VAN HET SCHOENENFRONT. Door het warme weer begint het er op te gelijken dat men inderdaad van een vlotten verkoop kan spreken. De belangstelling voor 't betere genre blijven daarnaast ook tengevol ge van de zomersche dagen voor de goedkoope artikelen, waardoor wij in de gaatjes politiek zijn aangeland. Intusschen is het een verheu gend feit, dat deze schoenen met gaatjes zon der praatjes gaan, maar.... die komen pas daarna en dan zal er door het publiek zooveel gepraat worden, dat het misère met een praat je wordt. De fabrikanten hebben in het algemeen niet te klagen; het is vele jaren geleden dat de fabrieken zoo'n langen tijd konden doorwer ken. Wij verraden geen geheim, indien wij vaststellen in de afgeloopen week, dat er nog fabrieken zijn, die op heden nog druk van orders voorzien zijn, zoowel in Brabant als Nijmegen. Daarnaast is het een prettig ver schijnsel, dat het publiek blijft vragen naar betere soorten, zelfs de groote huizen komen in hun advertenties met betere prijzen naar voren. Dit is de juiste weg die de branche op moet, dit komt ten goede aan de reputatie van den winkelier, aan den naam van onze fabrikanten en indirect aan de lederbranche en de schoenmakers. Deze laatstgenoemde ca tegorie kan er zeer veel aan doen, want zij zijn de adviseurs van het publiek. Hoè% dik wijls hoort de schoenmaker niet dat de cliënt bij de eerste hakjes-reparatie vraagt„Schoen maker, dit is toch wel een goed schoentje?" Van het antwoord hangt veel af, indien de schoenmaker mede wil helpen aan den op bouw van het vak. In de laatste dagen is weer wat te doen ge weest over de 10% voor enkele paren. Het lijkt mij toch dat dit op eenvoudige wijze ge regeld kan worden. In het besluit van de fabrikanten d.d. 27 April 1939 lezen wij, dat 10% in rekening zal wor den gebracht voor enkele paren die worden besteld, en waarvan de speciale aanmaak voor de schoenfabrikanten belangrijke extra kosten medebrengt. Vele winkeliers hebben geen idee hoeveel enkele paren bij sommige fabrikanten aanmaak binnenkomen. Iedere vakman zal begrijpen dal dit veelal meer kost dan 10%, dus tot zooverre zou het in orde zijn,' maar anderzijds blijkt dat er door enkele fabrikan ten met de berekening van 10% extra eigen aardig wordt omgesprongen. Is de omschrijving te vaag? Zijn er bewijzen van misbruik? Zoo ja, laat men zich dan tot de Schoenen-Commissie wenden, waarin toch ook naast fabrikanten diverse schóenwinke- liers zitten. Maar is dit wel de hoofdzaak waar om het gaat? Er heerscht bij vele winkeliers eenige ontevredenheid, omdat men van mee ning is dat er te weinig afgevaardigden van den handel in de Schoenen-Commissie zitting hebben, waarmede wij het geheel eens zijn. Lalen zij dan den Minister hierop attent ma ken en vragen uitbreiding van de Commissie, door het benoemen van nog eenige winkeliers. Indien men nu zou beginnen met de Schoenen- Commissie op te geven, de gevallen van de niet juiste berekening der 10%, ben ik er zeker van overtuigd dat dit juist en correct behandeld zal worden. Alleen reeds dit op treden kan voor diverse fabrikanten als waar schuwing gelden, maar ook de winkelier zal dan goed moeten weten wat hem in deze te doen staat. Ieder die het goed meent met onze branche zal de genomen en te nemen maat regelen ter verbetering toejuichen. Men dient daar dan ook de groote lijnen te bewandelen. Komen er groote fouten naar voren, dan kun nen die met optreden op de juiste wijze wel opgelost worden. Laat men niet trachten scherp tegenover elkaar te staan, maar op de meest zakelijke wijze tot elkaar te komen. Bovenstaande beschouwing ontleenen wij aan „de Schoen" en tot onze groote voldoening kunnen wij dezen optimistischen toon vol komen beamen. We hebben hier en elders eens geïnformeerd en daarbij zijn we tot de conclusie gekomen dat in de schoenfabrieken in de Langstraat druk gewerkt wordt, iets bijzonders over het algemeen genomen in de laatste jaren, maar zeker iets bijzonders in deze maanden van het jaar, die gewoon lijk de slechtste zijn. Dat nu volop gewerkt wordt, zelfs overgewerkt, is een verblijdend teeken, dat het gevolg is van de natuurlijke oorzaak, een vlotte verkoop bij de winkeliers. Moge dit nog een heele tijd aanhouden. Uitbreiding Verwiel van Loon, Lederhandel, Waalwijk. De firma Verwiel-van Loon, die dit ■jaar 50 jaar bestaat, groeit nog steeds gestadig. Zoo juist werden haar weer enkele belangrijke vertegenwoordigingen toevertrouwd o.a. die der Firma Marreel en Windfohr te Vilvorde, die het zoogenaamde gerenommeerde Water- tex-leder en fijne boxcalfs maakt, terwijl ook de verkoop van het bekende Amerikaansche McNeely«& Price Chroomleder weer in handen van Verwiel van Loon is. Naast lager in Waalwijk bevindt zich in Brus sel een enorm magazijn waar tientallen so; inenten in Dames- en Heeren chroomleder voorradig zijn. Vooral ten gerieve van haar klanten in Kaats heuvel, Dongen en omgeving, besloot Verwiel van Loon vanaf 1 Juli a.s. ook een magazijn in Kaatsheuvel te vestigen. Hiervoor werd de heer Jos. Trommelen te Kaatsheuvel aan de zaak verbonden, die reeds jaren een uitstekende reputatie geniet in schoen- en lederkringen in dit rayon. Zoowel in Overleden als Zoolleder zullen lal van courante soorten en Verwiel van Loon specialiteiten in voorraad gehouden worden, zoodat dit door de principes van Verwiel van Loon, concurreerende prijzen en goede ser vice, voordeel en gemak voor de cliëntèle van Kaatsheuvel, Dongen en omgeving zal, betee- kenen. De heer J. Langermans is niet meer aan de Firma Verwiel van Loon verbonden. „De Schoen". en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet. net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen t)m de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter s Lever-Pilletjes bü apothekers en drogisten, f. 0.75.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10