SPORT 10 cent per week. Gratis Kermis vieren. Kersen. wieme prentjes lolo-preoljes WELKE EISCHEN? BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN STUKKEN. KERKNIEUWS. ADVERTENTIEN Oogarts DUURING WICO-RIT. Sport-Varia Marktberichten Agenda's Heerlijke Meikersen Wed. van Doveren Klumpers Winkel - Waalwijk i—imrfiniT" - - Waalwijk, 23 Juni. Biggen: geen aanvoer. Eieren 3'/2—4 cent. Benoemingen in het Bisdom Den Bosch. Eén nieuwe Deken, 5 Pastoors en 2 Rectors. Naar wij vernemen is benoemd tot Pastoor van Heusden de Wel- eerw. heer F. H. A M. Mommers, kapelaan der St. Catharinakerk in Den Boschtot deken van het dekenaat Heusden de Zeereerw. heer P. Th. Goossens; tot Pastoor te Oyen, de Zeereerw. heer J. Sanders die Pastoor was te Groot- Linden tot Pastoor te Groot-Linden de Weleerw. heer J. Verbunt die rector was te Reuseltot rector te Reusel de Weleerw. heer F. Hansen; tot rector te Ommel de Weleerw. heer F. Allard, die kapelaan was te Baardwijktot kapelaan te Baard wijk de Weleerw. heer P. Mutsaerts, die kapelaan was te Raamsdonk; tot Pastoor te Mariaheide de Wel eerw. heer H. Sanders en tot Pastoor te Ommel de Weleerw. heer J. Vogels die kapelaan was te Valkens- waard. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum «Madame X, de on bekende vrouw«. Zaterdag, en Zondag Luxor- Bioscoop »Het Balboekje« »De Eendracht« Hedenmiddag (Zaterdag) inkorven jonge duiven vooi oefenvlucht vanuit Tilburg van 3,30 tot 4,30 uur. Dinsdagavond van half 7 tot ha 1 f9 inmanden duiven voor wedvlucht vanuit Limoges (Kringconcourr) Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. f) IM Waalwijksche en Langstraatsche Courant is het eenige blad dat U de berichten, verslagen van ge meenteraad en andere belang rijke vergaderingen uitvoerig en volledig geeft van Waalwijk, de Langstraat en omgeving. In dit blad vindt men vraag en aanbod van personeel uit de industrie, verkoopingen van notarissen,ingezonden stukken enz. DEN BOSCH is van 1 Juli tot 24 Juli AFWEZIG. Vraagt by al Uw inkoopen de vrije kermis Winkeliers kenbaar aan raam- kaart. 61405 verkrijgbaar in den bekenden boomgaard van de TE AALBURG. GEZELLIG ZITJE. Vanaf heden eiken dag geopend. Wij hebben nieuwe monsterboeken met een keur-collectie en gereed. Bij voorkomende gele genheid gelieve deze be slist in te zien. Bij bestelling aan tus- schen-personen, gelieve men uitdrukkelijk te vragen naar het monsterboek van onze firma. Hoogachtend, aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tislen NIET-KATHOLIEKEN kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen hij het 51491 Diocesaan Inlichtingen.Bureau Papenhulst 5 DEN BOSCH Lectuur wordtgratistoegezonden STELT MEN AAN EEN COSTUUM Het moet goedpassen, en gemakkelijk zitten. De stoffen moeten modern van dessin zijn en van duurzame kwaliteit. Het binnenwerk moet zoo danig zijn dat Uw costuum in zijn model b 1 ij f t. Naar deze eischen streeft KLUMPERS WINKEL WAALWIJK steeds. Ons groot aantal vaste klan.en bewijst dat wij hen een costuum en regenjas leveren waar ze over tevreden zijn. ZIJT GIJ NOG GEEN KLANT VAN ONS? Spreek dan met onze klanten, zij zullen U gaarne van advies dienen, en zeggen Ga naar daar slaagt ge beslist goed, envoordeelig Ge wordt er prettig ontvangen, en ge koopt er vertrouwd. Dinsdag was het 310 jaren geleden, dat admiraal Piet Hein in den slag tegen de Duinkerker kapers sneuvelde. Het comité „de Piet Hein vloot" heeft Ier herdenking van dit feit op het admiraalschip van de Piet Hein vloot, liggende in de Blaak te Rotterdam, een herdenkingsrede doen houden door Mr. Otto Verdoorn Jr., voorzitter van het Nationaal Jongeren Verbond, afd. Rotterdam. Na afloop van deze herdenkingsrede werd op liet achterschip een krans gelegd. WAALWIJK. Geboren: Marinus Josephus, zv. L. C. Mandjes- Adriaanse Maria Johanna, dv. L. P. de Werd-Leijtens Antonius Christia- nus, zv. N. Rekkers-Schoones Hen- ricus Antonius Waltherus Maria, zv. M. J. van Daelen-Coppens Overleden? H. Both, oud 81 jaren, weduwnaar van Ja. van der HammenPa. Ma. Oomens, oud 71 jaren, weduwe van C. J. Schilders - G. van Helvert, Oud 18 jaren, wonende te Drunen. Huw. aangiften A. P. Muijzelaar, oud 21 jaren, wonen de te Loonopzand en Aa. Pa. Lammers, oud 19 jaren, wonende te Waalwijk A. van Eeten, oud 34 jaren en Ja. M. C. Vermeeren, oud 27 jaren' H. C. v. d. Lee oud 29 jaren, wonende te Haarlem en Ja. G. van Ham, oud 27 jaren te Waal wijk. A. H. van de Wiel oud 28 jaren wonende te Drunen en Th. A. de Graaff, oud 26 jaren te Waalwijk. B. Th. P. van Lier oud 31 jaren en Ja. A. Lom- barts oud 25 jaren. A. C. J. Dalleu, oud 27 jaren en Ma. Staszik oud 28 jaren. G. Bijnen oud 57 jaren en Ma. P. Cas- teleijns oud 51 jaren. H. L. Vermeulen oud 24 jaren, wonende te Vught en Aa. M. Roomer oud 23 jaren te Waalwijk. Ingekomen personen: Ja. M. C. Dieleinans van 's-Gravenha- ge. Th. van Loon van Bemmel. Fr. J. de Graaff van Drunen. Vertrokken personen: A. Horst naar Princenhage. DRUNEN. Geboren Cornelia KnippelsVerhoeven. Pe trus VerdijkBoelen. Gerardus v. d. Wielv. Boxtel. Marinus v. d. Wiel Klerks. Nicolasina Bergmansv. Ra- venstijn. Theodora v. Spijkv. Hui ten. Jeannette FortuynPulles. Petronella Hendriksv. Helvoirt. Martinus de MunnikPulles. Maria v. HuitenLoeff. Getrouwd: Wijnanda v. Delft en Joannes Klerks. Overleden Joannes Klerks wedr. van Joh. Els- hout. RAAMSDONK. het slot van de KaMiTo het hoogstaande Vaderlandsche lied het Wilhelmus bij de volle klanken van de muziekkapel te kunnen medezingen. De ruim bezette consumptie-tent was een massaal koor van Nederlanders, dat met de hoogste onderscheiding een be kroning had kunnen verwerven, ware het niet dat twee léden door hun N.S.B.- „groet" daarin een onzuivere stemming teweeg brachten, die bij verschillende aanwezigen tot openlijke afkeuring aan leiding gaf. Mijnheer de vreemdeling en Mijneher K., (deze laatste onderwijzer aan een R.K. Jongensschool alhier), ge kwaamt „op keurige wijze" voor Uw principe uit. Ge steldet een daad, die „bewondering" afdwong. Ge had wat men noemt „lef" onder de honderden, waaronder geen derde te be speuren viel die Uw on-Nederlandsche houding bij het klinken van het Wilhel mus aannam. Mijnheer K., ge zijt principieel, ge hebt getoond een lid van den N.S.B. of Zwart Front te kunnen zijn, (zoo ge het nog niet zijt) dat er voor uit durft komen. Wel mijnheer K., schrijf het aan Uw eventueelen Leider, mogelijk weet die een plaats voor U bij het Onderwijs, waar ge, als het Wilhelmus gespeeld en gezongen wordt, met Uw uitgestrekte arm niet zult staan als een eenling in de woestyn. Ge zijt dan voor Uw principieele daad beloond en meteen in een millieu waar ge thuishoort. M.i. hoort gij aan een R.K. Jongensschool alhier niet thuis. Mijnheer de Redacteur, nogmaals dank voor de toegestane plaatsruimte. Een inwoner die UW betrekking niet kan vervullen. Hedenmiddag 4 uur spelen in 't Hoefs- ven" het eerste en tweede zevental voor de competitie hun eersten wedstrijd. Wij vertrouwen dat vele zwemliefheb- bers deze gelegenheid niet voorbij zullen laten gaan om de prestaties der Glau- kiden in 't nieuwe seizoen gade te slaan. Scheidsrechter is de heer Kanstein uit Oislerwyk. De Ronde van Ossendrecht is gewon ncn door C. Mooyman (amateurs en nieu welingen) en van Hassel (profs en onaf- hankelijken). Hoogstwaarschijnlijk zal Hero het vol gend seizoen, hoewel zij reglementair eigenlijk moet degradeeren, toch in de 2e klasse uitkomen. Dit in verband met de promotie van Helmond. De stayerswedstrijden, gehouden in 't stadion te Utrecht, zijn gewonnen door Frans Slaats. Voor de Nederlandsche T.T.-race, die Zaterdag 1 Juli op het circuit van Dren the worden georganiseerd, kwamen reeds meer dan 50 inschrijvingen binnen. Ook de bekende coureurs Meier en Kraus hebben ingeschreven. Kaatsheuvel, 22 Juni 1939. WAALWIJK. SERIEWEDSTRIJDEN SUPPORTERSCLUB JULIANA. Van 10 tot en met 16 Juni 1939. Geboren Wilhelmina H. d. v. Antonius W. Koop- mans en Lucia W. Heyne. Hendrik L. z. van Adriaan H. van Delft en Elisabeth H. Ramstijn. Antonius G. z. van Jo hannes M. A. Vissers en Theodora A. Vissers. Huwelijken Gabriël H. van Strien oud 27 jaar en Francisca C. A. van Disseldorp oud 26 j. Johannes A. Raammakers oud 36 j. en Maria Damen oud 32 j. Hendrik G. Spuijbroek oud 27 j. en Jacoba M. Dank oud 27 j. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Ik wend me maar eens tot U om de vraag te stellen: „Wanneer komen we toch van die rioleerings-misère aan den Hoek af". Niemand kan daar antwoord op geven, maar we zitten er mee. Een vuile, vieze, stoffige en gevaar lijke boel, en daarenboven vrijwel afge sloten van het verkeer. Als deze misère nog lang moet duren is er dan niet provisorisch een solide brug te maken, waarover het gewone verkeer kan gaan. Als het nog lang duurt gaat men onze gemeente mijden. Dat is heel erg, maar ik kom vooral neer op 't ongerief voor de omwonenden. Voor eenige dagen is dat niet erg, maaf wel als 't weken, misschien maanden gaat duren. Mijnheer de Redacteur, weet U ant woord op de vraag: „hoelang nog" of weet U uitkomst? Met dank voor de plaatsing, EEN OMWONENDE. Naar aanleiding van bovenstaande hebben wij ons in verbinding gesteld met de bevoegde instantie, die ons hierom trent mededeelde, dat er met de Kermis dagen inderdaad een noodbrug zal wor den gebouwd. De rioleeringswerkzaam- heden hebben groote moeilijkheden met zich medegebracht. In den grond trof men n.l. bij het graven dikke leemlagen aan, waardoor het droogmaïen van de sleuf zeer moeilijk werd. De aanvanke lijk gebezigde methode van bemaling bleek absoluut onvoldoende. Daarom heeft men nu een nieuw systeem toege past, het z.g. open-bronsysteem, doch ook hierdoor was het niet mogelijk het water eruit te krijgen. De bron-bemaling is hiermede dus onmogelijk gebleken. Er worden nu andere maatregelen ge nomen, waardoor de bemaling doeltref fend zal geschieden. Het is natuurlijk begrijpelijk, dat een en ander een groote handicap beteekent voor de uitvoering van het werk, dat hierdoor geruimen tijd werd gestag neerd. Ongetwijfeld zal het werk onge veer een week of zes vertraging onder vinden. RED. Meneer de Redacteur. Mag ik voor het onderstaande over een kleine plaatsruimte beschikken in Uw a.s. Zaterdag verschijnend nummer. Bij voorbaat hiervoor mijn dank. PRINCIPIEEL. De KaMiTo behoort tot het verleden. Zij heeft bewondering afgedwongen, zij heeft een succes gebracht, waarop velen hebben gehoopt, maar wat meer zegt, wat weinigen hebben verwacht. I)e dankbetuigingen bij de officieele sluiting door den Voorzitter van de R.K. Middenstandsvereeniging, gewaagden dan ook mede en dit zeer terecht van het niet te onderschatten succes dat de KaMiTo heeft opgeleverd. Mijnheer de Redacteur, als inwoner onzer plaats en daarmede als rechtge aard Nederlander deed het me goed aan De halve eindstrijden van deze serie wedstrijden worden komende week ge houden. Op Maandagavond vindt de ontmoe ting van Haren SnyderyTimtur plaats. Hier dus een treffen van twee oude ri valen. Immers, wie herinnert zich niet de ontmoetingen van vorig jaar tusschen deze twee ploegen toen er een duizend koppige menigte langs de lijnen stond en er een haast ondraaglijke spanning heerschte, die bij gewone competitie wedstrijden of dergelijken nog nooit zoo groot is geweest. Zag men toen reeds een op zeer hoog peil staande match, thans kan men hier nog zekerder van zijn. In de voorronden heeft men reeds bewezen over elftallen te beschikken die nog veei sterker zijn dan den eersten keer. Daar- bij komt nog dat Timtur reeds een jaar lang met revanche-gedachten rond ge- oopen heeft en thans alles in het werk zal stellen om thans als eindoverwinnaar uit het strijdperk te komen. Dóch ook van Haren wil haar plaats en overwin ning van het vorig jaar bestendigen, zoo dat er factoren in overmate aanwezig zijn om bij voorbaat verzekerd te zijn van een uiterst spannende, snelle wed strijd. Dat het er druk zal loopen laat zich begrijpen, en wij kunnen dan ook niets anders doen dan de sportliefheb bers en supporters van beide aanraden, niet tot het laatste oogenblik te wachten, zulks ter voorkoming van het hinderlijk opstoppen aan den ingang in de laatste oogenblikken. Niet minder interessant is echter de ontmoeting van Dinsdagavond d.a.v. Dan zullen elkaar treffen de Slagers en Van Haren Onderwerk, en dit zijn twee voor elkaar totaal onbekende tegenstanders. In de door hen reeds gespeelde wedstrij den hebben beide reeds bewezen over prima krachten te beschikken die het elkaar danig lastig kunnen maken en de bezoekers kunnen waarborgen getuige te zijn van een uitstekende en goede ont moeting. Wie hier de zegepalm zal weten te behalen, laat zich moeilijk voorspellen. Wij voor ons denken, dat zij aan elkaar gewaagd zullen zijn en een eventueele overwinning zal dan ook alleen maar uit het vuur gesleept kunnen worden na een uiterst krachtsinspanning. Het zal er spannen. SPRANG. S. D. O. S.D.O. krijgt Zaterdagmiddag Nova uit Werkendam op bezoek om een wed strijd te spelen voor de Zaterdagmid dag-competitie van den Brab. Voetbal bond. Dit belooft een mooie match te worden, waarvoor wel belangstelling zal bestaan. N. E. O. N.E.O. I gaat Zaterdagmiddag naar Wijk, om aldaar tegen Noad een com petitiewedstrijd te spelen voor den B. V. B. Naar den uitslag durven we niet te gissen, waar beide ploegen hun uit- terste best zullen doen te winnen. RAAMSDONKSVEER. Om den Burgemeester Mr. Th. Ileere misselprijs. De voelbalvereeniging „Veersche Boys" alhier, viert dit jaar haar koperen feest. Bij die gelegenheid zullen groote serie wedstrijden gehouden worden. Uitgeloofd wordt een wisselprijs, die geschonken is door den burgemeester Mr. Th. Heere. Ingeschreven kan worden door de 2e klassers IVCB en 3e klassers kamp. 1939. Het feest zal gevierd worden in No vember a.s. Wanneer de seriewedstrijden zullen worden gehouden, zal nog nader worden vermeld. Daar de termijn van inschrijving spoe dig sluit, wordt verzocht zich spoedig op te geven. NOORD-BRABANTSCHE POLO-COMPETITIE. Met genoegen vernemen wy, dat de Waalwijksche Poloclub „Glaukos" dit seizoen met 2 zeventallen aan de compe titie deelneemt. Hieruit moge blijken dat de zwemsport in Waalwijk meer belangstelling trekt. VEILING DRUNEN. Prijzen van 22 Juni 1939. Aardbeien 1442; Aardbeien voor 't vat I). E. 3333.}; Aardbeien voor 't vat A. Z. 2929JKersen 2448; Roodc bes sen 2036; Dubb. boon 3542; Snij boon 1434; Wagenaars 1727; Tuin boon 143; Peulen 717; Krombek 10- 15; Rijs doperwten 812; Stam dop erwten 58; Tomaten 1030; Spitskool 85; Savoyen li4i; Posleljjn 57; Andy vie 26; Waspeen 26; Aardappe len 16; Rabarber 24; Asperges 7 36 ct., alles per K.G. Bloemkool 212; Komkommers 24; Andy vie l—2*U; Meloenen II 11—38 ct., alles per stuk. Peen 2è5; Selderij 1/3l1/*; Kervel li; Peterselie il1/» ct. alles p. bos. Een der gereed gekomen z.g. „oplegtegels", waarop t.z.t. de tunnelelemen- len op den' bodem van de Maas zullen rusten, is met een drijvende bok op een schuit geplaatst, om ruimte te maken voor de vervaardiging van meerdere tegels. Het 180 ton wegende gevaarte tijdens de luchtreis.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 12