d FEUILLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. DONGEN. WASPIK. SPORT. Uitbreidingsplan aangenomen. VOETBALSPORT I.V.C. B. DUIVENSPORT MOTERSPORT. BOKSEN. 10 pCt. thans 25 pCt. van de pacht som onmiddellijk of binnen 4 dagen na de verpachting zal hebben te storten. Na eenige algemeene besprekingen inzake fruitteeltbelangen, werd overgegaan tot de traditioneele kersenmaaltijd en de vergadering gesloten. Alhier werd onder leiding van Mevr. van Heulft van Velsen een meisjes vereeniging opgericht, o.a. ten doel hebbende het maken van kleedingstukken enz. voor be hoeft igen. l)e daarvoor gehouden collecte bracht ruim f39,— op. Vrijdagavond heeft de raad onder voorzitterschap van burgemeester Wouters met algemeene stemmen het door het Technisch Adviesbureau van de vereeniging van Nederland- schegemeenten te Amersfoortsamcn- gestelde uitbreidingsplan met alge meene stemmen aangenomen. Door dit uitbreidingsplan worden de terreinen achter de Hoogeham tusschen Bolkensteeg en Biezen bestemd voor de bouw van groolere woonhuizen (villapark) omdat in deze gemeente juist aan die wonin gen zoo'n groote behoefte beslaat. Voor de industrie is een ruim terrein gereserveerd langs het Wilhelmina- kanaal, bij den bestaanden loswal. Er is een gordelweg geprojecteerd, die slechts aan een zijde bebouwd zal worden, terwijl aan de andere zijde een plantsoenstrook zal komen. In het nieuwe plan is voldoende ruimte vastgelegd voor eenige vijvers en plantsoenen. Tegenover de groote koepelkerk der St. Laurentiusparo- chie in het midden der gemeente is een weg geprojecteerd om het smalle beginpunt van den wegnaar Kaatsheuvel te vervangen. Donderdag 1.1. werd door de Gildemeisjes per autobus'n plezier reisje gemaakt naar Arnhem en omstreken. In Nijmegen werd ook nog de H. Landstichting bezocht. Jammer dat deze prachtige reis voor een paar jonge Dames minder genotvol was omreden door hen een armbandhorloge en een arm band verloren werd. S P A R T IA A N LANDSKAMPIOEN. Door alle berekeningen heeft de voet balkoningin een dikke streep getrokken, waarvan alle mogelijkheden die de sport- ledacleuren hadden uitgevischt. Door haar klinkende 5—0 overwin ning van Spartaan op Schijndel en de dikke nederlaag welke Vosta van Kerk- rade te slikken kreeg, heeft Spartaan be slag gelegd op den eere-titel van den l.V.C.B. Voor Kerkrade, dat met forsche cijfers den derden candidaat versloeg, was het ongetwijfeld onplezierig te vernemen, dat al haar inspanning voor den eere- titel niet heeft mogen baten. Intusschen, Rotterdammers, van harte proficiat met dit succes. PROMOTIE 3e KLASSE. Zooals wij voorspeld hadden is GW er in geslaagd twee kostbare puntjes op SPC te winnen, waardoor eerstgenoemde een ernstige concurrent wordt voor het Waalwijksche HEG, dat intusschen Zon dag niet tegen Uno Animo heeft gespeeld. WAALWIJK. R.K.V.V. H.E.C. Eerst Zaterdagmiddag bereikte ons van het IVCB-besUiur de zeer onaange name mededeeling, dat Uno Animo in verband met de kermis in haar plaats, niet naar HEG zou gaan spelen. Nadat van tevoren een verzoek om uitstel voor dezen wedstrijd door het Bondsbestuur om verschillende redenen was afgewezen heeft het Uno Animo elftal zelf maar het recht genomen, wat haar door het IVGB- bestuur niet was toegestaan. Dat dit ei gen rechter spelen zeer terecht door het IVCB-bestuur zwaar wordt gestraft, zal de vereeniging Uno Animo nog wel nader ondervinden. Ook wij voor ons keuren een dergelijke onsportieve houding ten zeerste af en wij hopen dat de Uno Ani mo spelers eens duidelijk door 't Bonds bestuur zal worden bijgebracht, dat het algemeen sportbelang met een dergelijke houding niet is gebaat. Wij hebben Zater dagmiddag nog op verschillende plaatsen bekend gemaakt dat de wedstrijd niet door zou gaan, wij konden echter niet verhinderen dat nog vele supporters een vergeefsche wandeling naar ons terrein hebben gemaakt. Wij hopen in de toe komst van dergelijke onsportieve geval len voortaan verschoond te blijven. Deze wedstrijd zal nog nader worden vastgesteld en te zijner tijd hopen wij hierop nog nader terug te komen. Voor Zondag a.s. staat op het program de wedstrijd TubantiaHEG. Destijds wisten de geel-zwarten op eigen terrein een fortuinlijke 2overwinning te be halen, zoodat het er Zondag in Helmond geducht zal spannen. Laat HEG Zondag a.s. vooral voor oogen houden dat bij een eventueele nederlaag de kansen voor promoveeren uiterst klein gaan worden, temeer nog daar de laatst bijgekomen mede-gegadigde voor het 2e klasserschap GW Gemert, haar eerste twee gespeelde wedstrijden in reeds even zooveel over winningen wist om te zetten. Tubantia heeft momenteel 5 verliespunten uit vier wedstrijden en zoo zij er in slaagt van HEG te winnen, heeft zij nog een kleine kans haar 2de klasserschap te behouden. Dat de Helmondenaren deze laatste kans met alle kracht zullen verdedigen, staat bij voorbaat reeds vast. Denk er om HEC'ers dat gij Zondag a.s. een tegen stander krijgt te bekampen, die den wed strijd zal aanvangen met alles op alles te zetten, die het voordeel heeft van eigen terrein, twee factoren die niet onder schat mogen worden. Alleen dan als de Waalwijkers 90 minuten lang met alle energie en zelfvertrouwen dezen wed strijd zullen spelen, bestaat er, mits 'Vrouwe Fortuna ook wat aan haar zijdo is, een goede kans voor de overwinning. Een zeer groot aantal supporters zal hel HEG-elftal vergezellen, zoodat het de mannen van Lammers aan aanmoediging Zondag in Helmond niet zal ontbreken. Wij maken hierbij nog even bekend, dat alleen diegene de reis met de bussen kunnen mede maken die zich hebben op gegeven, voor de anderen is er geen plaats meer. Het vertrek is bepaald om 12 uur vanaf den overweg Stationsstraat. Allen zorge dus tijdig aanwezig te zijn, zoodat op tijd kan worden vertrokken, WAALWIJKSCHE JEUGDCOMPETHTE. Uitslagen vorige week: NEO—Juliana b 5—2 Wit ZwartWSG a 22 WSGc—RWR 1—10 SDO—WSC b uitgesteld Wedstrijden voor deze week: Vrijdag: Juliana aWit Zwart A. van Beek. Dinsdag: WSC aNEO v. Veldhoven NEO niet opgekomen. Deze vereeniging wordt 2 winstpunten op de ranglijst in mindering gebracht, terwijl de wedstrijd opnieuw wordt vastgesteld. Hier naast ziet men de kostelijke uitge doste »Herculessers« die 1.1. Zaterdag ten bate van de meubi leering van 't jeugd huis in de St. Anto- nius-parochie een ge. costumeerde voetbal wedstrijd speelden, nadat zij begele d door muziek van St. Crispijn, door een deel der gemeente wartn getrokken. Deze voetbal-ver- too»-ing, natuurlijk meer grappig dan rijk aan goede sport-mo menten.had een goed succes voor 't mooie doel en daarvoor was't toch ook begonnen! Een puzzle tevens om uit bovenstaandende spelers te zoeken. Steunt de a.s. fancy fair voor bovenstaand doel, draag ieder wat bij in geld of natura Vrijdag: RWBSDO Nieuwenhuijzen Donderdag: WSGcJuliana b L. van den Heuvel. Volgende week, gedurende de Waal wijksche kermis, geen wedstrijden. CAPELLE. SPA RTAWIT-Z WA R T Zaterdagmiddag werd bovengenoemde wedstrijd te Vrijhoeve-Capellc gespeeld. Hoewel deze plaatselijke wedstrijd met een eenigszins bezwaard hart door Wit- Zwart tegemoet werd gezien, bleek ech ter nadien dat men niet zoo pessimis tisch gestemd had behoeven te zijn, daar Wit-Zwart bijna den geheelen wedstrijd de Spartanen de meerderen bleef. Met den wind tegen trappen de Wil- Zwarten af en ondernemen zij enkele aanvallen op het Sparta-doel, die echter door de achterhoede der Spartanen wor den weggewerkt. Voor de rust gaat het spel gelijk op, hoewel we toch Wit-Zwart het meest in den aanval zien. Ongeveer een kwartier voor de rust weet Sparla bij een scrimmage voor het Wit-Zwarl- doel te doelpunten en weet zij alzoo de leiding te nemen met 10, met welken stand tevens de rust ingaat. Na de rust neemt Wit-Zwart het initia tief en weet zij binnen enkele minuten den stand op gelijken voet te brengen, door een aanval van links. Dit spoort onze jongens aan en het duurt dan ook niet lang zij weten de leiding te nemen met 12, welk doelpunt weer van links kwam. Sparta stelt alles in het werk oi# gelijk te maken, doch de Capellenaren weten van geen wijken. Als Wit-Zwart weer een aanval op het doel der gasten .onderneemt weet zij wederom te doel punten uit een aanval van links. Na on geveer een half uur gespeeld te hebben weet Sparta den achterstand te verklei nen tot 23. Ongeveer tien minuten voor het einde krijgt de Capclle-doehnan zulk een hard schot te stoppen, dat hij voor enkele minuten van het veld af moest. Nadat de Wit-Zwart doelman zijn plaats wederom onder de lat had ingenomen, wordt de wedstrijd voortgezet. Sparta probeert alles om gelijk te maken, doch het lukt haar niet en het einde komt al- zoo met een zeer verdiende 23 over winning voor de Wit-Zwarten. WAALWIJK. „DE JEUGDIGE VLIEGERS". De postduivenvereniging „De Jeugdige Vliegers" hield Zondag 2 Juli een wed vlucht vanuit Pont St. Maxence. Afstand 317 K.M. De duiven werden om (5.45 uur v.m. in vrijheid gesteld met W.-wind. De eerste duif werd geconstateerd om 10.52.44 uur v.m. met een snelheid van 1280.10 M. per minuut De laatste prijs winnende duif werd gedraaid om 11,9,38 uur. v.m. met een snelheid van 1197.15 M. per minuut. De prijzen werden behaald als volgt N. Knippels 1, 4; Jos. de Peffer 2, 3, 7 Th. v. d. Geldt 5, 8; Ant. van Hilst (5. T.T.-RACES TE ASSEN. Nationale overwinningen in de Li li pul klasse. De T.T.-races hebben zich ook dit jaar weer in een groeiende belangstelling mo gen verheugen. Het ruim 10 K.M. lange circuit was omzoomd door een haag toe schouwers. De wedstrijden waren aantrekkelijk en stonden op een vrij hoog technisch peil. Nationale races. Uitslag 125 c.c.: 1. J. J. Bovee (Eysink) 1 u. 1 min. 50.1 sec., gemiddeld 80 K.M. 100. 2. G. A. Hardebil (Sparta; 1 u. 2 min. 10.2 sec. 3. F. W. Visbach (Sparta) 1 u. 2 min. 11 seconden. 4. A. Maasland (Francis Barnell) 1 uur 2 min. 17.2 sec. 5. F. Schuddeboom (Eysink) 1 uur 2 min. 45 seconden. 0. J. Florfjn (Batavus). 7. L. Ravenhall (Eysink). 8. P. Bestebreurtje (Germaan). 9. P. Leek (Germaan). 10. II. Valk (Sparta). 11. W. K. F. van 't Hof (Victoria). 12. H. .1. Holstege (Francis Barnett 1 ronde achter. 13. Dupont (DKW) 1 ronde achter. 14. Van der Heide (DKW) 1 ronde achter. Snelste ronde: L. Ravenhall (Eysink) gem. 82 K.M. 800. Uitslag 250 c.c. 1 J. Veer 1 u. 0 min. 2 sec., gemiddelde snelheid 115.8 k.m.; 2 J. van Doren, 1 u. 0 min. 4 sec.; gem. snelheid 114.7 k.m.; 3 Van Banning 1 u. 2 min. 19.1 sec.; gem. snelheid 111.5 k.m.; 4 H. Buys 1 u. 4 min. 20.3 sec.; gem. snelheid 108 k.m.; 5 J. G. J. Zwaai 1 u. 7 min. 30.2 sec., gein. snelheid 103 k.m.; snelste ronde van Veer was in de vijfde ronde met 8 min. 17 sec., gem. snelheid 119.9 k.m. Uitslag 500 c.c. 1 P. van Aartsen (Triumph) 1 u. 0 m. 30.4 sec., 119 k.m. 1; 2 J. Roest (BMW) 1 u. 7 m. 51.2 sec., 117 km.; 3 P. Knynen- bur 4 unii. - J. M. Gleutjens 1 ronde achter; 8 K. Se- kuur (Norton) 1 ronde achter; 9 A. J. Mosheuvel (Norton) 1 ronde achter. Snelste ronde: J. Roest (BMW) 126 kilometer 4. De internationale races. 250 c.c.: 1. Ivluge (DKW) 2 uur 4 min. 43.3 sec., gemid. 127 K.M. 4. 2. Petruschke (DKW) 2 uur 8 min. 28.4 sec., gemid. 123 K.M. 5. 3. Tenni (Guzzi) 2 uur 12 min. 34 sec. gem. 119 K.M. 4. 4. Winkler (DKW). 5. L. Lottes (DKW) op een ronde. 6. L. Simons (Excelsior) op 1 ronde. 7. P. v. Dinter (DKW) op 1 ronde. 8. Kohfink (DKW) op 1 ronde. u. in. 51.2 sec., 117 km.; 3 P. Knynen- urg (BMW) 1 u. 8 in. 1.4 sec., 116 k.m. 7; J. Houtop (Triumph); 5 J. Visser (Tri- mph); 6 P. Bloemendaal (Triumph); 7 350 c.c.: 1 Wunsche (DKW) 2 uur 17 min 16 sec., gemid. 130 K.M. 3. 2 Mellors (Veiocette) 2 uur 18 min. 4 seconden, gemid. 129 K.M. 4. 3 Fleischmann (DKW) 2 uur 8 min. 40 2/10 sec. gemid. 128 K.M. 8. 4 S. Woods (Veiocette) 2 uur 18 min. 43 2/10 sec. gemid. 128 K.M. 7. 5 J. Little (Veiocette) 2 uur 24 min. 42 2/10 sec., gemid. 123 K.M. 2. 6 W. van Gent (Veiocette) 2 uur 25 min. 9 sec., gemid. 123 K.M. 7 F. Anderson (DKW) 1 ronde achter. 8 F. Binder (Veiocette) 1 ronde achter. 9 E. Thomas (Veiocette) 1 ronde achter 10 J. Moejes (DKW) 1 ronde achter. 11 .Thom Pikker (Veiocette 1 ronde achter. 500 c.c.: De volledige uitslag luidt als volgt: 1 Meyer (BMW) tijd 2 uur 18 min. 46.2 sec. gem. snelheid 142.9 km. per uur; 2 Vaii- lati (Gilera) tyd 3.24.2, gein. snelheid 137.8 k.m.; 3. 11. Bock (BMW) op 1 ron de; 4 F. Vaassen (Norton) op 2 ronden; 5 Gharlier (F.N.) op 2 ronden. SGH EMELING EUR O PEESG11 KAMPIOEN. Zondagmiddag is te Stuttgart een ge vecht geleverd om het Europeesche kam pioenschap in het zwaargewicht tus schen den titelhouder en den uitdager Max Schmeling. De wedstrijd duurde niet lang, want in de een en zeventigste se. eonde van de eerste ronde zegevierde Max Schmeling, die door een ernstige rugblessure bijna een jaar niet in de ring uitkwam. Door zijn tegenstander met een korte rechtsche k.o. te slaan. Max Schme ling behaalde hierdoor den titel van Eu- ropeesch kampioen in 't zwaar gewicht. Voor dezen wedstrijd bestond een enorme belangstelling. Honderd extra treinen waren ingelegd en duizenden au to's en omnibussen brachten de 65000 toeschouwers naar Stuttgart. Schmeling zal nu uitkomen tegen Wal ter Neusel, van wien hij reeds met k.o. heeft gewonnen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. van „De Echo van het Zuiden' Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. 16) Ik geloof eigenlijk, dat ik u maar niet lastig moet vallen; ik kan ze hem wel per post sturen, klonk het toen op aarzelenden toon. Dat zal dunkt me hel beste zijn, zei ze ernstig. Er was een eigenaardige klank in haar stem. Ik vind het prettiger, dit niet voor u te bewaren. Zij legde het pakje op tafel. Wat bedoeld u? vroeg hij he nepen. Laat ik u niet langer ophouden; uw moeder moet anders op u wachten. Hij keek haar angstig aan. U bedoelt iets. Dat merk ik best. Hoe oud bent u? vroeg Lilian plotseling. Haar stem klonk vriende lijk en op haar gezicht kwam een zach te uitdrukking, iets moederlijks bijna. Hoe oud? Ik ben achttien. Zoo jong! Bent u eenig kind? Ja. Hebt u geen vader meer? Neen. U bent nog maar een jongen, een kind eigenlijk nog maar! Ik begrijp u niet; waarom praat u zoo tegen me?. Gelooft u werke lijk Ik vind het vreeselijk jammer. Waarom heeft u het gedaan? Wat gedaan? Lilian keek voor zich uil en zuchtte. Het is mijn zaak niet, maar hel spijt mij erg. Een vrouw merkt onmid dellijk als ze een juweelen-étui in de hand heeft. Er teekende zich doodelijke angst af oj) het gezicht van den jongen. U praat onzin, hijgde hij. Ik geloof, dat ,u niet goed wijs bent. Ik heb geen lust hier langer beleedigd te worden. U vergeet uw pakje, zei Lilian zacht toen hij haastig opstond. Hij nam het op en stak het in zijn zak en op hetzelfde oogenblik kwam de man, dien hij als Warden had aan geduid, den winkel binnen. Zijn zwie rige manieren van den vorigen dag waren verdwenen. Zijn grof gezicht was nat van zweet en hij veegde het met een vuilen zijden zakdoek af. Met onzekere passen kwam hij op Harls- more toe. Dat is me ook wat moois, begon hij met een heesche stem, terwijl hij Lilian een wenk gaf om weg te gaan; den heelen middag hen ik door een paar lui gevolgd. Ik dacht, dat ik ze nooit kwijt zou raken, maar op het laatst was ik ze toch te vlug af. De jongeman trok zich verder te rug in de schaduw van de afscheiding, waartegen hij was gaan zitten. Ben je achtervolgd?, vroeg hij gejaagd. Waarom ben je dan in vredesnaam hier gekomen? Ik wil niet met jou samen gezien worden. Wat zullen ze wel denken?! Het kan me niets schelen wat ze denken. Ik heb niets gedaan wat het daglicht niet mag zien. Harlsinore keek rond om zich te overtuigen, dat Lilian uit de buurt was. Ik wil wedden dat het twee de tectives van het kasteel waren, fluis terde hij. Ik kwam gisteren inspecteur Wel les in de Highstreet tegen, vertelde Warden peinzend. Hij keek mij aan op een manier die mij niet beviel. Hij kent me uit Londen en heeft ine nog nooit op iets verkeerds kunnen be trappen, maar hij was toch.een paar maal aan het rondscharrelen in de buurt van mijn logement. En toch hen je hierheen geko men! Waar haal je den moed van daan?, zei de jongen boos. Je hoeft niet te proheeren mij bang te maken jongemanWat ver heeld jij je wel? Heb je hél ding mis schien bij je? Ja. Neem het in 's hemelsnaam» dan ben ik het kwijt! De graaf haalde het bruine pakje te voorschijn en duwde het zijn met gezel toe, die het begeerig aanpakte. Gelijk heb je, zei hij voldaan. Hij liet het op den top van zijn vinger ba- lanceeren. En nu.... drommels! Zijn blik viel op het gezicht van een man, die door het etalage-raam gluurde. Ze zitten me weer achterna. Lord Harlsmore stond zenuwachtig op. Ik wil niet dat ze ons samen zien. Ga aan een ander tafeltje zitten! Verdraaid, waarom ben je ook hier heen gekomen? De zoogenaamde paardenhandelaar was kalmer dan zijn jeugdige boniF genoot. Wees niet zoo opgewonden! Hier, neemt dat ding maar weer te rug; ik wil het nu niet hebben, dank je! Het is me hier een beetje te on veilig: geef 't mij later maar eens. Ik wil het niet terughebben, pro testeerde de jongeman. Jij hebt me erin gehaald en nu moet je me er ook weer uithalen. Hij dempte zijn stem tot gefluister, toen hij Lilian zag naderen. Wat mag ik uw vriend brengen?, vroeg ze beleefd. Brandewijn niet sodawater, be stelde Warner. Maar dat hebben jullie natuurlijk niet. Het eenige waar aan ik oj) het oogenblik behoefte heb, is een aparte kamer. Ik moet een ge sprek onder vier oogen hebben met mijn vriend. Verdoemd.... daar heb je hem! Wie?, vroeg Lilian nieuwsgierig. Niemand; ik vergiste me. Uw vriend schijnt zich vandaag niet heelemaal goed te voelen, zei Li lian tegen lord Harlsmore. Zonne steek? Beste kind, zei Warden, je bent een beetje te vrij met je klanten. Maar ik ben van gedachten veranderd. Breng me maar een kop koffie. Lilian ging weg. Wat moeten we nu doen?, zuchtte lord Harlsmore. Wat ben ik toch een ongelooflijke dwaas geweest. Je moet niet zoo angstig zijn, zei Warden minachtend. Dacht je dat je moeder jou naar de gevangenis laat gaan? Hel risico is heelemaal voor mij; vergeet dat niet! Neen, ik zeg je nog eens, ik wil dat ding niet hebben; houd het zoolang. Als je er mee weg kunt komen, zal ik je later wel ont moeten. Ze staan huiten op ons te wachten. Ik zal het aan het meisje in be waring geven, opperde lord Harlsmo re; dat is mijn eenige kans. Als ze dat ding bij mij vinden ben ik verlo ren. Reuzen-idee, vond Warden ent housiast. Geef hier. Laat hel maar aan mij over; ik kan beter met dat soort vrouwen omspringen dan jij. 'I oen Lilian met de koffie terug kwam, lachte hij haar oj) zijn bemin nelijkste manier toe. Lieve kind, begon hij weet je wat een aardig vogeltje mij vertelde? Neen, antwoordde Lilian. En ik kan mij ook niet voorstellen dat een aardig vogeltje tegen u zou praten. Hij grinnikte bij deze weinig vlijen de opmerking. Toch is het zoo. Het heeft mij verteld dat er in een kruisbessenstruik een bankbiljet van vijf pond groeide voor een zeker liet dametje. Lilian was heftig verontwaardigd, dat iemand haar op een dergelijke ma nier probeerde om te kooj)en Op dat bankbiljet, ging Warden onverstoord voort staat geschreven: „Voor een goed meisje dat haar mond kan houdenKen jij een meisje oj) wie dat van toepassing is? Neen, antwoordde Lilian kortaf. Ik dacht anders van wel. Hij gluurde onbeschaamd naar haar. Op dat oogenblik ging de deur van den winkel open; een man stak zijn hoofd naar binnen en trok het direct weer terug. Op Warden's gezicht kwam een uitdrukking van angst en bij stond gejaagd op. Ik moet weg, zei hij haastig; mijn vriend zal wel betalen. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3