1 Een zeer bijzonder^bezoek. 40-JARIG DIENSTJUBILEUM. Koninklijke onderscheiding. De jubilaris temidden van z'n fam ilie en patroons met hun families. Wederom werd in onze gemeente een welverdiende hulde bereid aan een plichtsgetrouwen werkman, die 40 jaar onafgebroken met voorbeeldigen ijver zijn opeenvolgende patroons in één be drijf gediend had. Het betrof ditmaal de heer A. J. Ne- lis die j.l. Maandag 40 jaar in dienst was bij de firma Gragtmans Wies man alhier. Janus, die een populaire figuur in on ze plaats mag worden genoemd, was als jongmaatje bij een smid te Drünen in de leer gedaan. Later was hij enkele jaren machinist bij de Holl. Buurtspoor wegen op de tramlijn Heusdenden Bosch WaalwijkTilburg en op 3 Juli 1899 kwam hij als machinist in dienst op de looierij der firma Gragt mans Wiesman. De jubilaris heeft ook op ander ter rein bekendheid. Hij is steeds een der promotors geweest van de rijwiel-ren- sport. Hij was een der eersten die de rensport beoefende in wedstrijden, maar ook voor eigen liefhebberij. Wij herinneren ons b.v. dat hij tijdens de Olympische spelen in '28 te Amsterdam, er niet tegen op zag om per fiets even de avondwedstrijden te gaan bijwonen om dan 's morgens weer gewoon op z'n werk te zijn; hij reed motor, chauf- feet, kortom een echt sportman tot op den dag van heden nog. Janus heeft zich gedurende de 40 ja ren dat hij bij de fa. Gragtmans vViesman werkzaam was steeds ineen groote waardeering en sympathie van de zijde zijner patroons en mede-arbei ders mogen verheugen en op dezen zeldzamen jubileumdag j.l. Maandag is dit wel op zeer hartelijke en spontane wijze tot uiting gekomen. De jubilaris met zijn familie werd des morgens ten huize van de familie Gragtmans ontvangen en in het bijzijn van zijn mede-arbeiders op hartelijke wijze gehuldigd. Ook de familieleden van de firmanten waren bij deze plech tigheid aanwezig, terwijl het officieele tintje aan deze zeldzame gebeurtenis werd gegeven door de aanwezigheid van den edelachtb. heer Burgemeester E. C. J. Moonen. Deze laatste richtte het eerst het woord tot den jubilaris om mede te dee- len dat het H. M. de Koningin behaagd had hem de eere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verleenen als erkenning van den trouw en toewijding in dienst van de firma Gragtmans en Wiesman be toond. Hij feliciteerde den jubilaris met de- AANBESTEDING. Maandagavond had in hel café van den heer P. van Cromvoort de aanbe steding plaats voor hel houwen van een dubbel woonhuis, voor den heer H. Pulles-de Vries onder architectuur van den heer A. v. Huiten Jr. Ingeschreven werd als volgt: F. Pressen, Drunen 7100 A. en H. Sambeek, Den Dungen (5820 Gebr. v. d. Aa, Orthen (50(5(5 Gebr. de Grauw, Waspik 6573 (5. v. Alphen, Geertruidenberg (5398 A. Kramer, Heusden (5333 H. Maas, Waalwijk 0245 Th. de Grauw, Waspik (5235 L. Fitters, Waspik 0223 L. van Campen, Waalwijk (5220 M. Verhagen, Capelle (5217 G. van Heesch, Waalwijk 0200 W. Nieuwenhuizen, Sprang 0187 C. Vos, Meeuwen 0155 C. Timmermans, Sprang (5137 H. Kramer, Waalwijk 0130 A. den Teuling, Waalwijk (5105 J. Hoogendoorn, Waalwijk (5099 M. Kleingeld, Waalwijk 6049 M. v. Liempde, Nieuwkuik 5999 H. Brok, Oud-Heusden 5995 M. Wijnands, Waalwijk 5975 A. Herijgers, Drunen 5450 Gegund aan den laagsten inschrij ver. R.K. W. G. V. S. S. S. Zaterdagavond heeft de R.K. Gym nast iekvereeniging W.G.V.S.S.S. na het behaalde succes te Oisterwijk een „eere-ronde" geloopen door de ge meente, welke tevens als propaganda- marsch bedoeld was. I it alles bleek, dat er weer nieuw leven in de vereeniging gekomen is. De dames waren in geheel iiieuw wit eostuuin met roode revers en vorm den met de heeren, eveneens in 't wit met rooden band een fleurig geheel. Ook hel nieuwe insigne (Wapen van Waalwijk met de naam der vereeni ging), geleverd door de fa. A. Berg- mans-Smits alhier, is goed in den smaak gevallen. Na beëindiging van den tocht sprak de voorzitter, Dr. Kolsler, de leden en adspiranten in zaal „Thalia" toe. Hij feliciteerde de- turners en turnsters met hun leider, dhr. H. Vos, uit den Bosch met het schitterend resultaat en spoorde allen tevens aan samen te wer ken tol verderen opbloei door ook an deren tot de vereeniging te doen toe treden. BRABANTSCHE ZEILWEDSTRIJDEN. A.s. Zondag worden op de Maas bij Heusden groote Brabantsche Zeilwed- ze Koninklijke onderscheiding en sprak de hoop uit dat hij nog vele jaren in dienst zou mogen zijn bij de fa. Gragt mans Wiesman. Zijn Edelachtb. spelde hem hierna het eereteeken op de borst, welk mo ment op de hierbij afgedrukte foto werd vastgelegd. Vervolgens nam de heer H. Wies man het woord, om in zeer hartelijke bewoordingen dezen ouden getrouwe te huldigen voor zijn 40-jarige nauwge zette plichtsbetrachting. Veel, zoo zeide hij, is er in die 40 ja ren veranderd, ook in de verhouding tusschen werkgevers en werknemers, echter niet tusschen Janus en zijn pa troons. Hij wenschte den jubilaris en diens familie van harte geluk, sprak de hoop uit dat hij in goede gezondheid ook zijn gouden feest zal mogen vieren en bood hem als blijk van waardeering. mede namens Mevr. Wiesman, een fraaie ruststoel aan. De heer Norb. Gragtmans feliciteer de hem namens Mevr. Wed. Gragt mans en dankte hem voor de toewij ding waarmee hij de familie en de zaak heeft gediend. Hij stelde hem als een ideaal mensch ten voorbeeld aan zijn mede-arbeiders en hoopte dat hij nog een reeks van jaren met dezelfde trouw en ijver zijn taak zou vervullen. Als blijk van waardeering bood hij namens de familie Gragtmans een prachtige schemerlamp aan. Namens de firmanten de heeren Norb. Gragtmans en J. Wiesman af- freerde hij den jubilaris vervolgens een geschenk onder couvert. De oudste der knechts, de heer Dui- vekJmp, zelf ook een der oude ge trouwen bij deze firma, sprak namens zijn mede-arbeiders een woord van ge- lukwensch en bood een keurige bloe1 menmand aan. Ook van de heeren vertegenwoordi gers en den boekhouder was er een prachtig bloemstuk. De jubilaris dankte voor de hem ge brachte hulde. Nadat de champagne was rondge diend, werd door allen op de ge zondheid van den jubilaris geklonken en bleef men nog eenigen tijd in intie- men kring bijeen, waarbij heel wat her inneringen uit vroeger jaren werden opgehaald. Het is voor dezen sympathieken werker een onvergetelijke dag gewor den en ook wij voegen gaarne onze har telijke gelukwenschen bij de vele die hem dien dag zijn aangeboden. strijden gehouden, eigenlijk lustrum- zeilwedstrijden, daar „de 5de maal in successie in Brabantsche wateren, Brabantsche zeilwedstrijden worden gehouden", aldus het programma. In 1935 waren er 25 deelnemers, in 1938 niet minder dan 80 uit verschil lende deelen van het land. Het wedstrijd-comité bestaat o.m. iiii de heer Mr. Sopers, SI. Michiels gestel, voorzitter, Norb. Gragtmans, Waalwijk, vice-voorzitter, P. A. i rinekhoff, Vuclit. De heer Gragtmans is tevens 1 hi van de start-commissie en van de tijd opnemers. De wedstrijdbaan is van Heusden tot even Voorbij de brug bij Hedel en terug. De prijs-uitreiking geschiedt on middellijk na afloop van den wed strijd in het „Wapen van Amsterdam" te Heusden, het bekende clubhuis dei- zeilers. Het wordt een zeer interessante wedstrijd voor de zeilsportliefhebbers, waarmee wij vereenigingen en comité alle succes toewenschen. In 't programma-boekje vindt men alle nadere bijzonderheden. Jammer dat dit boekje niet meer in overeen stemming is met beteekenis en opzet* van den wedstrijd en de wedstrijd- gevende vereenigingen. Het maakt in z'n geheel gestencilden vorm, een iet- wal povere indruk. DIT JAAR NIET NAAR KEVELAAR. In de alhier gehouden vergadering van het gezelschap Waalwijk Keve laar heeft men besloten om dit jaar de jaarlijksche bedevaart naar Kevelaar niet te laten doorgaan. Dit staat in ver band met den gespannen internationa len toestand. Ter compensatie zal men hiervoor in de plaats een bedetocht naar Maas tricht maken. LOTERIJ. Aan de vereeniging „Trouw aan Oranje'' en het fonds voor bijzondere nooden is toestemming verleend tot het houden van een loterij. BINNENBRANDJE. Dinsdagmiddag is in de St. Antoni- usstraat in het pand nr. 94 een klein binnenbrandje uitgebroken, dat waar schijnlijk te wijten is aan het feit, dat uit een kacheltje, dat in de bijkeuken was geplaatst eenig vuur is gevallen. Gelukkig kon de „ramp"' worden be zworen met enkele emmers water. EEN BIJZONDERE VISCH. Dezer dagen werd door de visschers P. van de Wiel en P. van Saelen in hel oude Maasje een zeer vreemde visch gevangen; waarvan de naam niet bekend is. Hel is een beest van plm. 70 cM. lang, weegt plm. 3 pond en 't heeft de vorm van een paling. De zeldzame visch is te bezichtigen aan 't stoomgemaal. DE SCHOUWBURG DASSI DEZE KERMIS WEDER TE WAALWIJK AAN DE JULIANASTRAAT. Wij willen het publiek van Waal wijk en omstreken verwittigen dat de Schouwburg met een keurcollectie too- neelartisten komt. De serie tooneelstuk- ken die de eerste 4 dagen gegeven worden zijn geheel nieuw, de eerste twee avonden. Zondag en Maandag, het boeiende en bekende werk van Her man Bouber, een stuk met een traan en een lach: „Zeemansvrouwen", waarin j het geheele gezelschap van Jan Nooy uit de Hollandsche Schouwburg op treedt, reeds 50 maal opgevoerd. Dinsdag en Woensdag het nieuwe Amerikaansche oerblijspel, waarbij men tranen lacht, zonder ophouden, geest, humor en oerkomisch: „Een Huis vol herrie"; waarin optreden de oerkomie- ken Joh. Kaart Sr., Harry Boda, Jan Nooy en André van Dijk, tevens de oerkomische Clara Visscher en Beppie Boda. Dit stuk ging voor uitverkochte zalen 2 maanden Centraal-theater Am sterdam, 2 maanden Tivoli-Schouw- burg Rotterdam en 2 maanden Scale- theater 's-Gravenhage. Dit stuk dat al le blijspelen slaat is dan ook de attrac tie van alle groote kermissen in Neder land. De laatste Zondag. 16 Juli, zal op veelvuldig verlangen besloten worden met het wereldbekende Fransche suc cesstuk „De Voddenraper van Parijs". Donderdag 13, Vrijdag 14 en Zater dag 15 Juli, 8.15 uur, zal in bovenge noemde Schouwburg optreden de N.V. Nationale Revue uit Amsterdam (Dir. Bob Peters), een revue die klinkt als een klok. Men brengt dit jaar een revue met 40 medewerkenden, een revue zoo als in jaren hier niet is vertoond. De namen der artisten waarborgen één ge heel en een prachtige revue. Schitte rende baletten, groote monteering. Va riété attractie s, enorme docors, prach tige costumes, feeërieke belichting, oer- komische scènes, mooie zang en goede liedjes. Groot orkest. Wij laten eenige namen der Revue-artisten volgen: o.a. Kees Pruis, Clariëtte Hammé, Stella Seemer, de oerkomische Octave van Aerschot, Guus Brox, Dries Krijn. Piet Brechts, Rob Milton, de drie dansende dwazen, de 16 Murilofs Girls en eenige Variété attractie's. Een Revue van praal en pracht, waarvan Waalwijk na de kermis nog zal droomen van schoonheid. Met de prijzen is degelijk rekening gehouden, men kan terecht naar ieders beurs, er zijn zes rangen en alles is voor ieder bereikbaar. Voor verdere details enz. leze men de advertenties in dit blad, alsmede de groote reclamebiljetten. De heer Dassi zal dit jaar weder be wijzen iets grootsch gebracht te heb ben. zoodat men hem zeer dankbaar zal zijn deze kermis bezocht te hebben. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL BIJ HET LABBEGAT. Dinsdmiddag rond 12 uur is een ernstig verkeersongeval gebeurd aan het Labbegat. De 50-jarige wielrijder M. van Don gen uit Sprang-Capelle kwam van den Hoogevaartweg afgereden, terwijl op hetzelfde moment een auto bestuurd door den chauffeur van den lieer R., alhier, die van Waspik kwam, langs het kruispunt moest. De wielrijder had voorrang, doch wij fel de, waarom de auto doorreed. Hierdoor ontstond een botsing. De man werd eerst op den motorkap van den wagen geworpen en vervolgens op den weg gesmakt. Met een zware hersenschudding en een gecompliceerde armfractuur werd het slachtoffer opgenomen. Dr. Win kelman verleende eerste hulp. DIEFSTAL. Zondag-ochtend gedurende de Plech tige Communiemis van half acht, werd voor de St. Janskerk alhier, een fon- kel-nieuwe Symplex heerenfiets ge stolen. In de kerk van O.L. Vrouw Onbevl. Ontvangen werden dezer da gen een paar offerblokken opengebro ken en de inhoud daarvan meegeno men. De Kon. Marechaussée zoekt naar de daders. Toen de arbeider van H„ werk zaam op de van Haren's Schoenfa brieken Zaterdagvoormiddag zijn loonzakje had geborgen, moest hij het heengaan uit de fabriek, toen hij zijn jas wilde aantrekken ontdekken, dat hel was verdwenen. AFSCHEID KAPELAAN ALLARD. J.l. Zondagmorgen heeft Kapelaan Allard, die wegens zijn overplaatsing naar Asten de St. Clemensparochie gaat verlaten, vanaf den kansel in tref fende, hartelijke woorden afscheid ge nomen van zijn parochianen. Des avonds, vóór de opvoering van „Het Spel van Sint Clemens' Sleutel" heeft de heer Ger. Veltman, namens al le parochianen in welgekozen woorden aan Kapelaan Allard dank gebracht voor alles wat hij op zoo velerlei ge- bied, maar speciaal voor de jeugd, heeft gedaan, en hem als blijk van waar deering en als aandenken aan dien avond een door den heer Jac. Pijnen burg te s-Bosch vervaardigd schilder stuk aangeboden, voorstellende de ouden toren aan den dijk, die in het op te voeren stuk zoo n voorname rol speelde. De talrijke menigte gaf door een langdurig applaus hare instemming te kennen. Zichtbaar getroffen door deze ge heel onverwachte, spontane hulde sprak kapelaan Allard een hartelijk dank woord. JUBILEA BIJ DE VAKSCHOOL. DRIE ZILVEREN JUBILARISSEN EN EEN ZILVEREN SCHOOL. De Rijksvakschool staat zeer bin nenkort in het teeken van vier zilveren jubilea. Op 10 Juli zullen namelijk twee me dewerkers, de heeren J. Dumoulin en J. Budding den dag herdenken, waar- -*1 op zij voor 25 jaren aan de school werden benoemd. 5 September volgt de heer F. H. Hoek die dan eveneens zijn zilveren jubileum herdenkt, terwijl hoogst waarschijnlijk in de maand October de feestelijkheden zullen worden ge houden, ter herdenking van het 25 jarig bestaan der school. Voor de vakschool wordt het dus wel een feestjaar. BIJEN ROND EEN STAATLANTAARN. De directeur der P.T.T., de heer Theunissen, een echte bijenliefhebber, ontfermde zich over hen. Nadat de eerste poging om de zwerm te scheppen gedeeltelijk was mislukt, ondernam hij rond 8 uur nog een tweede poging, die beter slaagde. Door eenige handige streken met den handveger, wist de imker de zwerm rustig in een korf te deponec- ren. Begrijpelijkerwijs was er voor dit geval nogal belangstelling. MARKTBERICHT. Handelsmij. „Rio Grande" N.V. Vrijdag, 30 Juni 1939. Huiden: De markt was over het al gemeen deze week iets zwakker ge stemd tengevolge van den onzekeren politiekên toestand. De zaken bleven van beperkten omvang. hi Maandag j.l. bracht een 40-tal Chi- neesche studenten van de universitei ten en hoogescholen van Leiden, Am sterdam, Rotterdam, Delft en Wage- ningen een Bezoek aan onze gemeente. Het waren leden der Chineesche Stu- dentenvereeniging „Chung Hwa Hui", die onder leiding van haar voorzitter, den heer Njo Tiong Kwan een excursie maakten naar Waalwijk en Breda om kennis te maken met enkele groot-in dustrieën in Noord-Brabant. In onze gemeente werd een bezoek gebracht aan de bekende Nederland- sche schoenfabriek de N.V. Ivo van Haren's Schoenfabrieken en te Breda zouden de Hero-fabrieken bezichtigd worden. Onder leiding van de heeren Batail- le en Dupont werden de dames en hee ren van dit exotische gezelschap in 2 afdeelingen door de fabriek geleid, die vooral na het gereedkomen der laatste uitbreiding door zijn groote uitgestrekt heid en outillage een buitengewoon imposante indruk maakt. Met groote belangstelling werden de werkzaam^ heden in de verschillende afdeelinge^p1 gevolgd. Wij kiekten het gezelschap voor den nieuwen ingang van het fabriekster rein. (ris(cnni<}<Jag streek een flinke bijen zwerm neer rond een straatlantaarn in de Grootestraat tegenover Hotel „De Twee Kolommen".

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6