BINNENLAND, FEUILLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. £ux toilet SHeef) SPORT. Dr. Col ij n opnieuw formateur De regeeringspersdienst meldt: Mr. dr. D. A. P. N. Kooien heeft aan H. M. de Koningin verzocht van de opdracht tot vorming van een kabinet te mogen worden ont. heven. Gistermorgen heeft Hare Majesteit dr. Colijn ontvangen en hem ander maal opdracht gegeven tot vorming van een kabinet Dr. Colijn heeft verzocht deze nieuwe opdracht in beraad Ie mogen houden. Het rijtijdenbesluit 13 Augustus in werking Naar wij vernemen heeft de minister van sociale zaken ter kennis van de burgemeesters ge bracht, dat het de bedoeling is de Rijiijdenwet 1936 en het Rijtijden besluit, waarvan de inwerking treding reeds eenigen tijd geleden was aangekondigd, Zondag 13 Aug. in werking te doen treden. Radio-belasting Er waren van de week berichten inzake een ontwerp radio-belasting, maar spoedig werd otficieel mee gedeeld, dat er in die richting nog slechts zeer voorloopige plannen waren. De vraag wordt nog maar »overwogen«, of er een weg te vinden zou zijn om, met hand having van de zelfstandigheid van de Nederlandscbe omroepvereeni- gingen en van de vrijheid van den lu steraar om zich aan te sluiten bij den omroep zijner keuze, de noodige inkomsten te verzekeren door de omroepbelangen in den breedsten zin volledig door den Nederlandschen luisteraar te doen bekostigen. R.K. Werkliedenverbond Donderdagmiddag werd de vak. bondsvergadering van de bij het Verhond aangesloten vakbonden gehouden. Nadat de voor deze vergadering bestemde gedeelten van de jaar verslagen waren vastgesteld, werd met groote meerderheid van stem men besloten voor de totstand brenging van een vacantie. tevens rustoord uit het reservefonds be schikbaar te stellen een bedrag van f200000 onder conditie, dat minstens gedurende vijf jaren daar van geen rente zal worden ge vorderd. Met algemeene stemmen besloot de vergadering dat ingaande 1940 voorloopig voor den tijd van drie jaren, de aangesloten vakbonden 2 cent per lid eu per jaar zullen afdragen ten behoeve van het ver bond »De Jonge WerKman«, ten einde voor dit verbond de aan stelling van een jeugdige kracht als secretaris financieel te verge, makkelijken. bantia en wat nog erger is, het liep op „knokken" uit, zoodat de scheidsrechter een vroegtijdig einde moest blazen. Wie de schuld hiervan draagt zullen wfj in het midden laten, maar ih ieder geval schijnen de heeren een eigenaar dige opvatting te hebben van het begrip sport. Misschien echter dat zij beter ge schikt zijn voor de edele boks-kunst. Uno Animo en GW hebben broeder lijk de puntjes gedeeld. Beide partijen wogen goed tegen elkaar op en zij heb ben dan ook gekregen wat ze verdien den. Morgen wordt de strijd weer voortge zet. SPC gaat naar Tubantia. De teams geven elkaar weinig toe, zoodat afwach ten de boodschap is. WAALWIJK. TUBANTIA—H.E.C. 3—1. Een wedstrijd met incidenten. Voor de eerste maal in deze promotie competitie werden de HEC'ers in Hel mond op verdiende wijze geslagen. Er ger nog is het dat de wedstrijd in de tweede helft niet geheel werd uitgespeeld en deze 10 seconden voor het einde werd gestaakt. Zoo sportief als er voor de rust werd gespeeld, zoo onsportief verliep 't tweede gedeelte van den wedstrijd. Laten wij even de feiten weergeven zooals die zich in werkelijkheid hebben afgespeeld. Achttien minuten na de rust, toen HEG met den sterken wind in den rug speel de en den stand 1—1 was, kwam de Tu- banlia-rechtsbinnen met dén bal naar ons doel geloopen, onze midhalf viel toen dezen speler in den rug aan, waarna de scheidsrechter zeer terecht een vrije schop aan Tubantia toekende. Maar nu kwam het fatale oogenblik dat heel het prestige van den wedstrijd ineen deed storten. De Tubantia-rechtsbinnen sloeg onze spil opzettelijk, enkele Helmond- sche supporters kwamen eveneens het t rrein op, onmiddellijk gevolgd door de dito HEC-aanhangers en spoedig bevon den wij ons als het ware op een gevechts terrein. Onmiddellijk werd door beide besturen ingegrepen en wisten deze het veld tot kalmte te brengen. De scheids rechter liet hierna den wedstrijd weer aanvangen, nadat deze 'eerst de betrok ken spelers elkaar de hand liet geven. De HEC-aanvoerder protesteerde met recht tegen het verder mee laten spelen van den Tubantia-rechtsbinnen. Derge lijke spelers moeten volgens de regels on middellijk van het veld worden verwij derd. Hier toonde de arbiter zich dus wel van een zeer zwakke zijde. Uit ge noemde vrije schop bracht Tubantia den stand op 21. Enkele seconden voor 'i einde ontstond weer een incident door den nerveus geworden HEC-linksbinnen en de wedstrijd werd gestaakt. Het ware beter geweest dat de scheidsrechter na het eerste geval reeds den wedstrijd had afgefloten, maar zeker mocht hij den Tu bantia-rechtsbinnen niet meer laten mee spelen. Alhoewel wij een dergelijke wed strijd als deze voor het prestige van onze R.K. voetbalsport ten zeerste betreuren, meenen wij toch een en ander niet te mogen verzwijgen, hiermede is ons be lang minder gediend. Het is wel treurig dat voor* een enkele onsportieve speler die zich niet kan beheerschen, een wed strijd zoo kan verloopen. Niet alleen Tu bantia, maar ook HEC wordt door der- j gelijke spelers danig gedupeerd. Met belangstelling zien wij thans uit naar de uitspraak van dezen wedstrijd van het IVCB-bestuur. Met dit al zfjn de kansen van HEC er niet beter op gewor den, gelukkig echter voor de Waalwij- kers verloor hun zwaarste concurrent GW ook een punt en nog wel in een thuiswedstrijd tegen Uno Animo. Het zal er in de resteerende vier wedstrijden nog geducht gaan spannen. HEC heeft echter haar lot nog in eigen handen en dat zegt veel. Over den wedstrijd nog het volgende: HEC begon tegen den vrij sterken wind in al aanstonds het Tubantia-doel in ge vaar te brengen en verschillende goede aanvallen werden ondernomen. De ver dediging der gastheeren was echter in goede conditie, zoodat al deze aanvallen voorloopig konden worden onderbroken. Na een snelle uitval van Tubantia, welke werd besloten met een keihard schot, redt den HEG-doelman op schitterende wijze. Even later houdt hij onder ap plaus van het talrijk publiek weer een VRAAGT UW AANDACHT VOOR EEN IN TE.' :SSANTE PRIJSVRAAG De Haagsche Bobbie als leermeester. De politie in Den Haag heeft tien geboden voor de jeugd opgesteld, die, nu de vacanties voor de deur staan, op de Haagsche scholen aan de leerlingen worden uitgereikt. Zij worden dringend verzocht alle soorten van baldadigheid in de vacanties na te laten. De agenten deelen de tien geboden uit op een Haagsche School. I. V. C. B. Promotie derde klasse. Tegen de verwachtingen in heeft HEC het onderspit moeten delven tegen Tu- van die vinnige schoten uit zijn doel. De rechtervleugel van HEC, die hopeloos uit vorm was, weet toch nog den bal voor het doel te brengen. Dit gebeurde een half uur na den aanvang en uit deze voorzet maakte onze linksbuiten met een mooie kopbal er 10 van. Reeds vijf minuten later dachten wij HEC haar voorsprong te zien vergrooten als een goed gericht schot van den mid- voor onder de lat wordt geschoten. Twee minuten later weer een schot van den zelfden speler tegen de paal. In deze kor te periode ontsnapte Tubantia gelukkig aan enkele doelpunten. Vijf minuten voor de rust komen de gastheeren zeer for tuinlijk aan de gelijkmaker, als de bal tegen hun midvoor wordt aangeschoten en deze in het HEC-doel belandt, 11. Door dit onverwacht succes komt Tu bantia geweldig opzetten, en dank zij 't schitterend werk van onzen doelman wordt er niet gedoelpunt. Na de rust begint HEC, gesteund door den vrij sterken wind, een grooten druk op het Tubantia-doel uit te oefenen en eerlijk gezegd dachten wij reeds aan een overwinning. De IIEC-voorhoede maakte er echter niets van en elke kans werd hopeloos verknoeid. Thans, toonden de Helmondenaren dat zij technisch veel be ter waren dan de Waalwijkers, en met laag over den grond spelende aanvallen brachten zij steeds hel HEC doel in ge vaar. Na 18 minuten doelpuntten de gas ten uit de hierboven vermelde vrije schop. Vanaf dat oogenblik kreeg de wedstrijd een ruw karakter en spoedig werd een onzer spelers terecht van het veld gezonden. Het HEC-elftal dat nog 2(( minuten met tien man verder speelde, hield moedig stand. In de laatste vijf minuten juichen reeds de HEC-supporters voor de gelijk maker. als onze midvoor vanaf 4 meter afstand een hard schot in den uitersten linkerhoek van het Tubantia-doel zendt. Het schol wordt echter op sublieme wij ze door hun doelman gekeerd. Van deze teleurstelling maakt Tubantia handig ge bruik om met een vlugge uitval er 31 van te maken. Ook de HEC-doelman scheen in deze periode even de kluts kwijt te zijn, daar dit doelpunt ons wel houdbaar leek. Nadat hij echter nog een zeker schijnend doelpunt had gehouden en er nog enkele seconden te spelen wa ren, werd onze linksbinnen bij den laat- sfen aanval gehaakt, deze kon zich toen niet meer beheerschen en spoedig werd men hondgemeen, waarna de wedstrijd werd gestaakt. Vermelden wij hier nog dat HEC ver beneden haar gewonen vorm speelde, dat de wedstrijd niet op een 3e klas IVCB- spelpeil stond en dat door betere tech niek van Tubantia deze de overwinning ook verdiende. Voor Zondag 23 Juli a.s. is vastgesteld HECGVV, waarover wij nog nader hopen terug te komen. SPRANG. N. E. O. Op he't terrein van N.E.O.' aan het Oosteinde alhier had j.l. Zaterdag middag de ontmoeting plaats tusschen N.E.O. I en Wilhelmina uit Aalburg, voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond. N.E.O. was in dezen' wedstrijd ver in de meerderheid en wist 6 maal het Wilhelmina-doel te doorboren, terwijl Wilhelmina slechts eenmaal wist te scoren. Uitslag alzoo 6—1 voor N.E.O. S. D. O. Zaterdagmiddag j.l. speelde S. D. O. I te Andel een wedstrijd voor de competitie van den B. V. B. tegen Sparta aldaar en wist na een spannen de match de Winstpunten mee naar huis te brengen. S.D.O. toonde zich de meerdere van Sparta, dat, hoewel op eigen veld, moeite had de eer te redden. De wed strijd eindigde in een 41-overwinning voor S.D.O. DUIVENSPORT. ,,I)e Jeugdige Vliegers". Op Donderdag 13 Juli hield de Post- duivenvereeniging „De Jeugdige Vlie gers' een wedvlucht vanuit Maastricht. De duiven werden gelost om 9 uur. De eerste duif om 10.15.48. De prijzen wer den behaald als volgt: I h. v. d. Geld 1, 3 4 5 9 10 en 1ste o ver duif; Jos de Peffer 2, 8; H. Knippels 6, 7. Serie I en II gewonnen door Theo van der Geld. 't Vier aangewezen, ge wonnen door Theo v. d. Geld. Eere-prys. geschonken door C. v. Heesbeen, gewon nen door H. Knippels met no. 6. ADVERTEERT IN DIT BLAD van „De Echo vati het Zuiden". Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. 18) Ik beloof u plechtig, dat ik nooit weer in deze club zal spelen, nooit weer. Er is iets gaande, constateerde mevrouw Amherst scherpzinnig, dat ik niet heelemaal begrijp, maar ik zou niet kunnen zeggen wat het is. Het eenige wat ik zeggen kan is, dat ik een verloren morgen heb gehad. Voor bet clubhuis bleven zij staan. Lilian stak haar hand uit. Dag, mevrouw Amherst, zei ze; ik ga rechtstreeks naar huis. U bent erg vriendelijk voor mij geweest en ik ben bang, dat ik in ruil daar voor u niet aardig behandeld heb. Mevrouw Amherst's gezicht* ver zachtte toch bij zooveel zelfvernede- ring. Ik wilde, dat u het mij kon uit leggen wat er eigenlijk voor mysterie aan de hand is, zei ze op haar wel willendste manier. Er is niets uit te leggen. Toen Lilian den weg afliep, hoorde zij haastige voetstappen; zij draaide zich om en zag dat lord Harlsmore snel achter haar aankwam. Hoort ,u eens, hijgde hij; wij moeten elkaar goed begrijpen. Dat spreekt vanzelf. Wat wilt u begrijpen? U moet mij het pakje terug geven. Waarom? Omdat het van mij is. Ik be doel. dat het niet van u is. Hij aarzelde. Ik geloof niet dat u dat iets aangaat. Wees nu niet zoo onbeschaamd, antwoordde Lilian kalm. Hoewel u bewezen hebt er geen moraal op na te houden, kunt u tenminste goede manieren toonen. Lord Harlsmore was even onder den indruk en zong een toontje lager. Neemt u mij niet kwalijk, zei hij gedwee. Het was niet mijn bedoeling onbeleefd te zijn. Als u het mij terug geeft, beloof ik u dat ik het recht streeks aan mijn moeder zal ter hand Ik ben van plan dat zelf te doen. stellen. Dat kunt u niet met goed fat soen. Hoe wilt u het feit verklaren, dat u in he bezit er van bent? Ik geef het alleen maar terug en verwijs uw moeder naar u voor een verklaring. Wilt u mij ongelukkig maken? Integendeel, ik wil, dat u den toestand als man onder de oogen ziet. Op die manier help ik u juist. Ik verlang uw hulp heelemaal niet. Toch zal ik mijn best voor u doen, zelfs tegen uw vil. Het is een soort liefhebberij van mij om jonge mannen op te voeden, voegde ze er met een twinkeling van spot in haar oogen aan toe. En toen weer ernstig: U hebt iets gedaan wat onvergeef lijk en dwaas is. en ,u moet dat gaan inzien. Er was geen spoor van berouw in de uitdrukking van z'n gezicht; zijn blauwe oogen keken haar brutaal en boosaardig aan. Loop been, grauwde hij. Met welk recht mengt u zich in mijn za ken? Uw heele houding bewijst, dat u geen oogenblik van plan bent, het be wuste voorwerp aan uw moeder terug te geven. U schijnt te vergeten, dat u gisteren maar ternauwernood aan de politie ontsnapt bent. Er was geen sprake van ontsnap pen. Ze hebben me alleen maar aan liet schrikken gemaakt. Maar laten we verstandig praten. Hoeveel wilt u hebben? Ik zal u vijf pond geven. tienvijftien pond als u wilt. Een oogenblik had Lilian neiging om boos te worden, maar haar kalmte kwam direct terug. U bent toch nog maar een kind, zei ze medelijdend. Hij mompelde een paar onsamen hangende woorden. - Kunt u niet verstandiger worden, ging Lilian vriendelijker voort. Ik vind het in één woord verschrikkelijk, dat u op deze manier uw leven bederft en ik kan niet aanzien, dat u uw on geluk tegemoet gaat, zonder tenmin ste te probeeren, of ik u niet op het rechte pad terug kan brengen. Hij gromde een paar beleedigingen, die Lilian het bloed naar het gezicht deed stijgen. Ga weg, beval ze met gefronste wenkbrauwen. Hij keek haar aan met een be trokken gezicht en sloop toen heen, als een geslagen hond. HOOFDSTUK XII. De lommerdhouder. Warden schold zich zelf uit voor een verduivelden gek. De glinsteren de schat in zijn handen te hebben gehouden en dien weer te hebben prijsgegeven, in een oogenblik van on gemotiveerde verbijstering! Toen hij den vorigen middag den winkel was komen uitstormen, was hij bijna aan gebotst tegen den rechercheur, die hem al een heelen tijd was gevolgd en in het plotseling opkomend besef, dat er van wettelijk standpunt niets tegen hem was in te brengen, had hij een grooten mond opgezet. Er was geen poging gedaan om hem aan te houden, laat staan hem te fouilleeren. Stom om me zoo van mijn stuk te laten brengen, zuchtte hij spijtig. Angst is de slechtste raadgever, die er bestaat. Joseph Warden ging er prat op, dat hij een „respectabel" man was en dezen goeden dunk van zichzelf ba seerde hij op het feit, dat de politie nooit overtuigende bewijzen tegen hem in handen had kunnen krijgen! Hij was eigenaar van een kleine bank van leening in een van de onaanzienlijke buurten van Londen en een koperen plaat op de deur van zijn particuliere woning deelde mede, dat hij zich even eens belastte met het verstrekken van hypotheken. Maar deze weidsche me- dedeeling moest met een korreltje zout worden opgevat; voor zoover Warden geïnteresseerd was bij den handel in vaste goederen, beperkte dat zich tot het opstrijken van provisie van den verkoop van café's onder de eigenaars waarvan hij een menige goede kennis sen bezat. Als een van hen er over dacht zijn inrichting van de hand te doen, was het Warden, die onder zijn uitgebreide relaties wel een gegadigde wist te vinden. Warden's vrouw, een tanig, éénoogig monster,, zijn trouwe hulp bij zijn nobel bedrijf, bleef thuis om op den lommerd te passen en ver dachte zaakjes op te knappen met on gunstige typen, die aan de achterdeur juweelen en tafelzilver kwamen te koop aanbieden en doordat hij zich zoo geheel en al verlaten kon op de trouw en de toewijding van zijn weder- helft, was Joseph Warden vrij om te gaan waar hij wilde en langs 's Heeren wegen te snuffelen of zich daar ook iets voordeed wat van zijn gading was. En dat was nog al eens het geval Het was bij een van deze omzwer vingen geweest, dat hij in aanraking was gekomen met den jongen lord Harlsmore, aan wien hij was voorge steld door een verloopen jockey in de bar van een derde rangs cabaret. In het gesprek, dat zich tusschen den jongen edelman een kind nog en den lommerdhouder had ontwikkeld, was aan den dag gekomen, dat lord Harlsmore, ter afdoening van eenige dringende schulden, bij den „finan cier" een leening wenschte te sluiten van een paar honder pond. De jockey had den jongen op de hoogte gebracht van Joseph Warden's beroep. Hij had met open mond geluisterd, toen Harlsmore met zijn verzoek voor den dag was gekomen. De omvang van zijn zaken liet het niet toe, licht zinnige jonge edellieden te financie ren; daarvoor was zijn bedrijfskapi taal niet groot genoeg en hij was ook niet gewoon in deze kringen van'de samenleving zijn werkzaamheid uit te oefenen. Als lord Harlsmore voor een paar souvereins zijn horloge en ket ting had willen beleenen, of voor een zacht prijsje afstand had willen doen van zijn gouden sigarettenkoker, zou Josieph Warden het een onderschei ding gevonden hebben hem van dienst te mogen zijn. (Wordt vervolgd). Laat deze gunstige gelegenheid niet voorbijgaan! '.Lux Toilet Zeep, de moderne schoonheidszeep, speciaal bereid voor de verzorging van het gelaat, geeft U kans op een fraai horloge. Al wat U te doen heeft is het volgende; Beschrijf in hoogstens 30 woorden Uw ervaring over Lux Toilet Zeep voor de verzorging van het gelaat. Frankeer Uw inzending als brief en vermeld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aan: Lux Toilet Zeep prijsvraag, postbus No. 7, Rotterdam en voeg bij Uw inzending drie buitenomslagen van Lux Toilet Zeep. U kan zo vaak inzenden als U wil, indien U bij elke inzending 3 omslagen voegt. Op de uitslag is geen beroep mogelijk en briefwisseling hierover kan niet worden gevoerd. Alle inzen dingen worden ons eigendom en kunnen door ons naar goeddunken worden gebruikt. its 178-0250/

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8