NIEUWS UIT DE II FEUiLLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. Langstraat en Omgeving. NIEUWKU1JK." KAATSHEUVEL. £ux Joilet Sleep (Jrijsuraag P' (i (I v P 1' r I Donderdag 20 Juli j.l. herdacht veldwachter H. Verhoeven den dag waarop hij vóór 25 jaar in politie dienst trad. Dit heuglijk feit is feestelijk ge vierd. De dag werd begonnen met het opdragen eeuer H. Mis van dank zegging die door den jubilaris, zijn familie en het geheele politiekorps werd bijgewoond. Om 10 uur had in de raadszaal van Vlijmen de officieele huldiging plaats ter gelegenheid van dit 23- jarig ambtsjubile bij de politie. Door burgemeester van der Ven waren voor deze huldiging uitge- noodigd het geheele politiekorps, het personeel van de gemeente secretarie, de hoofden van dienst in de gemeente, de Commandanten van de Kon. Marechaussee uit Heusden en de Majoors der Rijks- veldwacht uit Druuen en Tilburg. Verder was aanwezig de familie van den jubileerenden vel Iwachter. Allereerst sprak de burgemeester den jubilaris toe, waarbij hij zei. dat hij reeds geruiimn tijd den eerlijken handel en wandel van den jubilaris heeft bewonderd. Steels wist de jubilaris, ook in moeilijke tijde de orde te bewaren. Hij dankt hem voor zijn dienst ijver en plichtsbetrachtii gen noemt hem een sierraad van het corps. Tot slot wenschle hij den jubi 1 iris en zijn familie geluk met dit j u bi Ié en hoopt dat de jubilaris nog eenige jaren boven den vastgestel- den leeftijdsgrens in dienst mag blijven. Vervolgens voerde chef veld wachter v. d Zanden, het woord die eveneens den burgemeester vol lof was over den jubilaris. Hij bood hem namens het corps, een prachtig cadeau aan. Verder werd nog gesproken dooi den Majoor der Rijksveidwacht te Druneu, den heer Peters, den Majoor der Rijksveid wacht uit Tilburg en wachtmeester Kick van de Kon. Marechaussée's. Tot slot dankte de jubilaris de verschillende sprekers De receptie die Donderdagmiddag ten huize van den jubilaris plaats vond, werd zeer druk bezocht. KA-MI-TO. Dinsdagavond had in de zaal van Euphonia de slotvergadering plaats, waarbij alle standhouders met hunne dames uitgenoodigd waren. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord het prachtig welslagen der tentoonstelling, welke in de toekomst zeker zijn vruchten wel zal afwerpen voor den geheelen Kaatsheuvelschen Middenstand. Hij bracht dank aan het geheele comité voor de prettige samen werking tijdens de voorbereiding en speciaal huldigde hij den heer Jan Kern- meren, de technisch Adviseur van het comité, die ofschoon geheel buiten de Middenstandsvereeniging staande, spontaan bereid gevonden was, om zijn beste krachten aan de KaMiTo te wij den. Als bewijs van erkentelijkheid bood hij den heer Kemmeren, namens de Middenstandsvereeniging, een blij vend aandenken aan. De heer Kemmeren dankte voor de hem gebrachte hulde, maar wees er op. dat het succes van de KaMiTo niet al leen aan hem te danken was, maar vooral aan de buitengewone medewer king van alle standhouders, die elk voor zich getoond hebben, dat de Kaatsheuvelsche Middenstand toch wel iets kan presteeren Verder dankte hij voor de prettige samenwerking en eensgezindheid in het voorbereidend comité. Ook de voorzitter van de K.J.M.V. de heer J. Beekmans sprak een woord van dank aan het bestuur der Midden- svandsvereeniging, voor de geboden gelegenheid om een KJMV-propagan- da-stand te kunnen inrichten en hoopte dat het voor de KJMV ook in de toe komst zijn vruchten zal afwerpen in den vorm van het toetreden van nieuwe le den. Ook hij bracht dank voor de bui tengewoon prettige samenwerking van de KJMV afgevaardigden met het co mité. De penningmeester, de heer W. Moo- lenschot, bracht hierna een keurig ver zorgd finantieel verslag uit, waarvoor hem een langdurig applaus ten deel viel. De heer J. Frederiks sprak vervol gens een woord van hulde namens het hoofdbestuur voor deze prachtig ge slaagde tentoonstelling. Nadat de voorzitter tot de diverse sprekers nog een dankwoord gespro ken had. was het officieele gedeelte ge ëindigd en werd de verdere avond in gezellig samenzijn doorgebracht. Priesterjubileum. Donderdagavond had in het patro naat een vergadering plaats gepresi deerd door den Weleerw. heer van de Wiel als oudste kapelaan, om een eer ste bespreking te houden tot voorberei ding van de voering van het 40-jarig priesterjubileum van den Hoogeerw. heer Deken-Pastoor A. J. v. d. Brekel alhier. Behalve de heeren kapelaans en de heeren kerkmeesters waren ter ver gadering genoodigd een drietal afge vaardigden uit de verschillende wijken. Besloten werd om zich met een circu laire tot de parochianen te richten, waarin uiteen gezet wordt hoe de com- OOK U KAN EEN PRACHTIG HORLOGE WINNEN MET DEZE missie het feest denkt te vieren en voor welk doel een colecte zal gehouden worden. Binnen enkele dagen zijn wij in de gelegenheid omtrent het een en ander meerdere gegevens te verstrekken. Bond Huiseigenaren. Donderdagavond hield de bond van huiseigenaren een algemeene vergade* ring in Euphonia. Na de afhandeling der gewone huishoudelijke zaken, werd door den voorzitter met groote ernst gewezen op de toepassing van de mid delen, die de bond heeft om te maken, dat de leden geen huurders van infe rieure kwaliteit in hun woningen krij gen. Het uitreiken van de z.g. gele kaarten, waaruit blijkt, dat een huur der aan al zijn verplichtingen heeft vol daan en het niet verhuren van een wo ning in geval een candidaat niet voor zien is van deze kaart, waarborgen voor een groot deel de belangen der le den. Het inwinnen van informaties bij den penningmeester omtrent candidaat- huurders wordt ten zeerste aanbevolen. Aanbesteding wegen. Woensdag had ten gemeentehuize al hier de aanbesteding plaats van de ver betering van verschillende wegen, waarvoor van het werkfonds een sub sidie is toegezegd van 155.000. De aanbesteding geschiedde in 2 percee- len. Perceel I betuumwegen en perceel II klinkerwegen. De volgende inschrijvingen kwamen Perc. II. Perc. I. P. C. Zanen, Tilburg 146.600 G. J. Vissers, Drunen 151.000 E. Boeswinkel, Nijmegen 143.645 N.V. Bituumweg, Utrecht 139.000 N.V. Holl. Beton Mij., Den Haag 143.850 v. Dijk en Petit, B.-op-Zoom 148.750 L. v. Drunen, Den Bosch 147.880 Fa. Reefs, Almelo 149.500 Handboog Wisselwedsfrijd. Het resultaat van de eerste ontmoe ting om den handboog-wisselprijs tus- schen de handboogschutterijen Kaats heuvel, Dongenvaart en Waspik had tot resultaat, dat de Parkschutters Kaatsheuvel behaalden: 1ste zestal 232 pnt., 2de zestal 170 pnt. Waspik 1ste zestal 221 pnt., 2de zes tal 122 pnt. Dongenvaart 1ste zestal 174 pnt., 2de zestal 95 pnt. Bijzonder onderscheidde zich de '\Ieinste schutter van Kaatsheuvel, de 15-jarige M. v. d. Heijden, die prachtige serie schoot. 22.600 21.360 21.840 22.490 21.740 22.640 22.869 een ADVERTEERT IN DIT BLAD Brand. Donderdagmiddag brak brand uit in een woning op de z.g. Kneuternest (Hil) eigendom van Zijlmans en be woond door M. Kemmeren. De woning met inboedel brandde geheel af. De brandweer kon niets uitrichten, daar de woning geisoleerd ligt van water leiding of open water. Zoowel het huis als de inboedel is verzekerd. BERKDIJK. Uitstapje. De Zelatricen van de Voortplanting des Geloofs maakten Maandag een uit stapje haar het Doofstommeninstituut te St. Michielsgestel, waar alles be zocht werd. De ijverige missiedames werd een koffietafel aangeboden die alle eer werd aangedaan. Hierna ging de reis naar Goirle waar het missie museum der Eerw. Paters der H. Fa milie met een bezoek vereerd werd. Allen keerden uiterst voldaan huis waarts. Eierlevering. Door de eiervereeniging alhier wer den aan de N.C.B. afd. Loon-op-zand afgeleverd ruim 2300 eieren. De laatst genoteerde prijs was 54 ets. per kilo. ST. JOACHIMSMOER. Geslaagd. Te Vught slaagde voor het diploma Mulo o.m. onze dorpsgenoote mej. Cath. Verhelst. Zij genoot hare oplei ding op het Pensionaat Nazareth, Best. BURGERLIJKEN STAND. LOON OP ZAND. Van 7 tot en met 13 Juli 1939. Geboren: Petrus Henricus Wilhelmus Maria, zv. A. W. v. Dongen en J. J. Schapendonk Hendrikus Adrianus, zv. C. J. v. d. Ilout en P. S. Dingemans Wilhelmus Adria nus Johannes, zv. W. A. Aussems en A. J. v. Wezenbeek Gerdina Maria Wilhel- mina, dv. C. H. Beerens en M. Hamers Anna Maria Johanna, dv. P. Musters en A. H. A. Donders Huberta Johanna, dv. T. v. Gooi en A. v. Osch Cornelia Arnolda Maria, dv. A. G. v. d. Hoven en W. P. M. Vloemans. Overleden Wilhelmina Pieternella van Loon, echtgenoote van P. v. d. Sanden, oud 59 jaren Maria Corneha van Tilburg, oud 45 jaren Hendrikus Josephus Teur- linffs, oud 74 iaren. Huw. aangiften: Cornell's van Esch, oud 34 jaren en Adriana Maria van Tilborg, oud 31 jaren. Vertrokken A. v. Gooi naar Waalwijk J. M. Phi- lippart naar Tilburg C. J. Snoeren en gezin naar Tilburg L. Verhuist naar Dongen J. B°smns naar Dongen A. Snoeren naar Tilburg M. J. Ver hoeven naar Waalwjjk J. P. M. Vloe mans naar Waalwijk A. C. Verboven naar Dongen J. TI. Zoe'ebier naar Borne M. J. v. d. Burg naar Uithoorn A. G. M. v. d. Graaf naar Dmten H. J. Schenk naar Lisse TL W. Laros naar Nijmegen. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. 20). Waarom bent u dan nog niet naar haar toe? Waarom komt u eerst bij mij om te verlellen dat u gaan zult? U hebt mij al eerder gezegd, dat u dat doen zou. Hij ging op een leege eierkist zitten. Ziet u dan niet in dat u het juist bent, die mij daarvan terughoudt? Ik? Ja uIk kan toch niet met leege handen bij mijn moeder komen! Moet ik misschien tegen haar zeggen: „Moe der, ik heli uw diadeem weggenomen en ik heb er vreeselijk spijt van en een jongedame, die in een lunchroom be dient, komt hem u strakjes terug brengen?" Ik begrijp het, zei Lilian lang zaam. De terugkomst van den verloren zoon zou niet voldoende indruk ma ken, als zoolief werd begeleid door een rouwspersoon! U zegt het een beetje hard, maar liet is ongeveer wat ik bedoel. Ik moet toegeven, dat er een kern van waarheid in uw redeneering is. Ik zou wel niet direct met u meegaan, maar mijn schaduw zou toch op den ach tergrond zichtbaar zijn, om zoo te zeggen. De jongen keek haar dankbaar aan. Het is een genoegen met u te pra ten; u begrijpt direct wat een ander bedoelt. Er was iets grimmigs in den glim lach, waarmee Lilian deze opmerking aanhoorde. Maar lord Harlsmore zag het niet, want hij had zijn gezicht in zijn handen verborgen. Ik wou, dat ik dood was, flui sterde hij. Lilian nam geen notitie van zijn wanhoop. Welke garantie heb ik, dat u den diadeem werkelijk naar uw moe der brengt? Ik geef u mijn woord van eer. Lilian lachte smalend. Als uw eer dood is, hoe is het dan mogelijk, dat uw woord is blijven leven? U gebruikt aen gemeenplaats, die in uw omstan digheden niet de minste beteekenis heeft. Hij kreeg een kleur. U oordeelt erg hard over mij. De vraag is maar: bent u op recht of bent u het niet? Mijn intuïtie zegt mij dat u tooneel speelt. Maar mis schien doe ik u onrecht. Dat doet u zeker. Hij sloeg zijn onschuldige oogen naar haar op en keek haar recht in het ge zicht en zij staarde hem een heele poos aan. Heb vertrouwen in mij, smeekte hij; houd er rekening mee, dat ik niet meer dan een jongen ben. Wilt u ine niet nog één kans geven? Wat verlangt u dan van me? vroeg Lilian weifelend. Ik wil zelf mijn moeder het pak je geven, dat li op het oogenblik in be waring hebt. Wanneer zult u liet haar geven? Vandaag nog. Gaat u regelrecht naar haar toe? Ja. Zal het een uur nadat u het van mij teruggekregen hebt, in haar han den zijn? Eerder. Ik meende, dat u mij verteld hebt, dat ze niet op het kasteel is? .Ia, dat heb ik u verteld, maar toen heb ik niet de waarheid gespro ken. Ik wdlde voorkomen, dat u naar haar toeging. Lilian aarzelde nog steeds. Zou ze het doen of zou ze het niet doen? Op eens kwam ze tot een besluit. Blijft u hier even wachten, zei ze. Ik kom direct terug. Dus u wilt vertrouwen in mij stellen? Hij jubelde het haast uit, greep haar hand en kuste die. Snel trok zij haar hand terug en wreef de plaats, waarop hij zijn lippen had gedrukt met haar zakdoek. Ik heb een hekel aan dergelijke theatrale nonsens, zei ze norsch en ging het huis binnen. Toen Lilian een minuut of tien later terug kwam zat lord Harlsmore nog op de kist, met zijn hoofd in de han den begraven in een houding van de diepste wanhoop. Hij probeerde door zijn vingers te zien of ze wat in de hand had of niet. Toen hij zag, dat ze inderdaad iets bij zich had, begon zijn melancholie zienderoogen te vermin deren. U zult nooit reden hebben om uw vertrouwen in mij te betreuren, zei hij. Breng dit rechtstreeks naar uw moeder! Denk er om dat ik uw woord heb. U hebt mijn woord, herhaalde hij plechtig. Direct naar uw moeder; denk eraan! Ik zal me door niets laten ophou den. Hij verdween door het tuinpoortje. Lilian schudde een paar maal het hoofd en ging langzaam naar huis terug. Als het inderdaad lord Harlsmore's bedoeling was geweest regelrecht naai zij n moeder te gaan, dan had deze dame zich in een derde-rangs café moeten bevinden, want daarheen richtte hij zijn schreden, nadat hij Lilian Turner verlaten had! Toen hij binnenkwam begroette Joseph, die in een gemakkelijken stoel zat op een veiligen afstand van het buffet, hem met blijkbare spanning. En? vroeg hij. Lord Harlsmore bestelde een whis- key-en-soda. Ik heb het, zei hij triomfantelijk en het ging veel ge makkelijker dan ik gedacht had. Warden stond haastig op. Heb je ook een spoorboekje voor me? zei hij tegen de juffrouw achter het buffet. Toen hij het gekregen had, raadpleeg de hij het spoorboekje met telkens een oog op de klok. Wat zoek je op? vroeg Harls more. Den eerstvolgenden trein naar Londen. Hoe laat is "t nu? Kwart over zessen? Er gaat een trein om zes uur 30; die stopt alleen in Bridgeport. We hebben geen minuut te verliezen. In één teug dronk hij zijn glas leeg. Een oogenblikje geduld, waarde heer, antwoordde de jeugdige graaf, ik ben niet van plan me door jou te laten haasten. We kunnen in het rijtuig praten. Geef hier dan zal ik dit dragen Dat is absoluut niet noodig, ant woordde lord Harlsmore en hij nam het kostbare pakket in de hand, die het verst van zijn braven vriend ver wijderd was. Er zijn een paar pun ten, die ik eerst eens terdege met je bespreken wil. Verspil in elk geval geen tijd1 Hij drong zijn metgezel letterlijk naar buiten en duwde hem in een huurrijtuig. We kunnen niet voor zichtig genoeg zijn, legde hij uit; het wemelt hier overal van stille kla bakken. In Londen is het veiliger. Veilig voor wie?, gromde de jonge man. En ik zou ook wel willen weten wat voor garantie. Je kunt mij vertrouwen, niet waar? Neen. Warden spande zich in, zoo on schuldig mogelijk te kijken. Ik geef je mijn woord van eer. Dat is een phrase die in jouw mond niets beteekent, was 't antwoord. Als je eer dood is, hoe is het dan mogelijk, dat je woord is blijven le ven? Zijn metgezel staarde hem aan. Hoe kom je aan dat moois? Dat is een zedeles, dat het kelne rinnetje me gegeven heeft. Dat schijnt een lief feeksje te zijn! En waarachtig nog eerlijk ook! De wonderen zijn de wereld nog niet uit, oordeelde Joseph Warden. Ze waren spoedig bij het station. Ik neem een kaartje tot Bridge port zei lord Harlsmore. Als ik dan eventueel niet mee naar Londen ga, kan ik vandaar met den volgenden trein terug. We zullen wel een leege coupé kunnen krijgen. Hij nam, zooals hij gewoon was, een biljet eerste klas. Zijn metgezel aar zelde even voor hij zijn voorbeeld volgde. Hel is goedkooper, merkte hij op, een kaartje derde te nemen en bij te betalen als ze je snappen. Ze vonden een leege coupé en zoo dra de trein zich in beweging had ge zet, vroeg Warden het kleinood te mo gen zien. Alleen maar even een kijkje, zei hij. Na al de ellende die we er voor hebben gehad, wil ik wel graag weten of de moeite niet voor niets is ge weest. Maar de jongeman liet zich niet haasten. Waar ik over tob is dit, zei hij. Dat meisje zou wel eens kunnen gaan informeeren, of ik het werkelijk aan mijn moeder heb teruggegeven. En als ze merkt dat dat niet het geval is, zal ze waarschijnlijk zelf naar haar toestappen. Daar komt ze niet achter, tracht te Warden hem gerust te stellen. Hoe zou ze dat kunnen? Ze stelt im mers vertrouwen in jou? Hij trachtte ongemerkt het zoo vu rig begeerde pakket te pakken te krij gen, maar de jeugdige lord was op zijn hoede. (Wordt vervolgd). IJ d V V V 11 11 r C t Elke week stellen wij 30 fraaie Zwitserse dames- of heren-horloges beschikbaar voor de verbruikers van Lux Toilet Zeep, de ongeëvenaarde toiletzeep, die „vermoeide huid" voorkomt. Al wat U te doen heeft is het volgende: Beschrijf in hoogstens 30 woorden Uw ervaring over Lux Toilet Zeep voor de verzorging van het gelaat. Frankeer Uw inzending als brief en vermeld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aan: Lux Toilet Zeep prijsvraag, postbus No. 7, Rotterdam en voeg bij Uw inzending drie buitenomslagen van Lux Toilet Zeep. U kan zo vaak Inzenden als U wil, indien U bij elke inzending 3 omslagen voegt. Op de uitslag is geen beroep mogelijk en briefwisseling hierover kan niet worden gevoerd. Alle inzen dingen worden ons eigendom en kunnen door ons naar goeddunken worden gebruikt. in: LUX TOILET ZEEP TEGEN VERMOEIDE HUID LTS.179" 02S0A --

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8