H deBont-v.Hulten Plaatselijke Berichten. DUSSEN. Heerenkleeding naar maat Zaterdag 22 Juli 1939 No. 57 De Echo van het Zuiden Derde Blad GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. RAAMSDQNK. SPRANG—CAPELLE. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast Een vacantie op de fiets daarbuiten in uw aller succes aanlei ding mogen vinden om eveneens door vrijwillige bijdragen het houden van ontspanningsavonden te bevorderen. Spr. sloot met een driewerf hoera op de 1 e compagnie. De humorist Van Engelen sprak een kort woord, waarin hij uiting gaf aan de hoop, nog meerdere malen te mo gen optreden vooral bij de compagnie van kapitein Van Loon. Met een spontaan gezongen Wilhel mus werd de avond gesloten. CIBORIE GESTOLEN IN HEDIKHUIZEN. HANK. De vrouw van G. v. Delft alhier had het ongeluk op den Hijksweg, tegen een openslaand portier van een autobus, met haar fiets te rijden. Zij bezeerde zich daarbij zoodanig dat onmiddellijk doktei s nulp moest worden ingeroepen en zij per auto naar haar woning moest worden vervoerd. Haar toestand bleek later nog al mee te^vallen. Geertruidenberg wordt weer een flinke industrie rijker. Per 1 Octo ber a.s. zal nl. in een der gebouwen van de voormalige suikerfabriek Statendam een meubelfabiiek wol- den gevestigd, werk biedend aan 50 personen. Het is geen industrie die nog afnemers moet zien te krijgen, doch het is de te Rotterdam gevestigde meubelfabriek van de Gebrs. v. d. Zandt, die wegens uitbreiding zich naar elders moest verplaatsen. Gelukkig viel toen het oog op Geertruidenberg wat weereen llinke aanwinst voor deze gemeente be- teekent. Door de vestiging van deze indu strie is het laatste leegstaande pand van de voormalige suikerfabriek weer bezet. De verbouwing van dit pand, hetgeen geheel in gewapend beton zal worden uitgevoerd en per 1 October a.s. opgeleverd moet zijn, is onderhands opgedragen aan de N.V. Lodewikus Tegel en Betonta- hriek te Raamsdonksveer. Uit de Schoen- en Lederindustrie. EXAMEN. Paula Bossaerts. leerlinge van pen sionaat „Mariëngaarde te Aarle-Rix- tel, slaagde dezer dagen voor het exa men stenografie, terwijl zij reeds eer der het diploma machineschrijven be haalde. GESLAAGD. Geslaagd voor het Mulo-diploma A: de dames Ria Pulles Jd. en Nelly Pul les Md. Beiden ontvingen hun oplei ding aan het Pensionaat „Cathari ne nbeïg" te Qi ster wijk. GEMEENTERAAD VAN WAALWIJK. Openbare vergadering, le houden op Vrijdag 28 Juli 1989, om 7 uur ten ge- meentehuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurde raadsbesluiten van 30. Juni 1939 tot wijziging der begrootingen 1938 en 1939. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 30 Juni 1939 tot uitgifte in erf pacht van een terreintje aan de haven aan V. H. J. van Laar hoven te Waalwijk. b. Van de Woningbouwvereeni- ging „Baardwijk". Verslag en balans/rekening van verlies en winst over 1938. 2. Onderzoek geloofsbrieven der her kozen en nieuwgekozen raadsleden en beslissing omtrent toelating van die leden. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling 'van gelden overeenkomstig artikel 84 der lager-onderwijs-wet aan het bestuur der RJK. meisjesschool te Baardwijk voor 't aanbrengen van veranderingen aan hel schoolge bouw. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een lokaal in de openbare la gere school aan bet comité voor Montessori-onderwijs. 5. Voorstel tol wijziging der begroo ting 1939. 6. Aanbieding der gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1938. 7. Behandeling bezwaarschrift straat- belasting. 30 JULI W.B. Het programma va n't groot-avond concert dat de Sophia's Vereeniging uit I oon op-Zand Zondag 30 Juli op uitnoodiging van Waalwijk's Belang alhier geeft, luidt als volgt: 1. Treu Deutsch, Marsch, K. Feike. 2. Ouverture Marinarella Julius Fusick. 3. Grande Fantasie Cavaleria Rusticana, P. Mascagni. 4. Walst Romantique, Heineke. Pauze. 5. La chauve Souris (Ouverture) Johann Strauss. 6. Carnaval Norvegiën, Johan S. Svendsen. 7 le Walse A. Aug. Durand. 8. The Great Litlle Army, J. Alford. VERLOTING R. W. B. De trekking van deze verloting zal a.s. Maandag 24 Juli plaats hebben on der politie-toezicht in het clublokaal van R.W.B. des avonds om half negen. CHRISTELIJKE BEWAARSCHOOL Naar wij vernemen zal de Christel. Bewaarschool te Besoijen op Donder dag 2~! Juli a.s. een tentoonstelling hou den van het werk der kinderen. Evenals het vorig jaar zal de belang stelling hiervoor niet ontbreken. Alle belangstellenden kunnen 't werk komen bezichtigen aan de school, Be- soijenschestraat 3. KATHOLIEKE ARBEIDERS VROUWEN-ORGANISATIE. Een prachtige uittocht. De diocesane K.A.V. heeft voor de leden van alle afdeelingen van het Dio cees een excursie georganiseerd op Woensdag 26 Juli naar de bedrijven der Handelskamer te Utrecht. De le den worden met bussen afgehaald, ko men m 's Hertogenbosch bij elkaar om gezamenlijk naar Utrecht te rijden. Om I uur worden de deelneemsters aan de fabrieken verwacht, waar aan allen een koffietafel wordt aangeboden. Daarna van 2 tot 4 uur rondgang en bezichtiging der fabrieken. Hierna wordt nog een rijtoer gemaakt door de schitterende omgeving. De tocht zal gaan vanuit de stad over het Stations plein langs de singels. Hier passeert incn de hoofdgebouwen der Ned. Spoorwegen, de Rijksklinieken en het Stedelijk Ziekenhuis. Vervolgens wordt gereden over de Maliebaan naar den Biltschen Straatweg. Men passeert daar het Meteorologisch Instituut. Verder gaat de tocht over de Bilt, Bilchoven, Soestdijk, voorbij het paleis van Prinses Juliana, langs Baarn over elf li Soestdijkerstraatweg naar Hilver sum. Hier bezichtiging van een der ju- weelen van Holland's bouwkunst, het in ons land vermaarde stadhuis. Na deze bezichtiging gaat de tocht over den Laarderweg, langs Laren, over den nieuwen autoweg langs Baarn en Soest naar Amersfoort. Vandaar over Oud-Leusden, over de prachtige Leusderheide naar de Pyramide van Austerlitz. Hier 45 minuten verpozing. Vandaar gaat de tocht langs Bizon park, over Zeist en Utrecht weer naar huis. DE VERKENNERS OP ZOMERKAMP. Na liet kamp van de welpen in Sterksel en de tochten van de voor trekkers naar Texel en Vakenburg, starten nu a.s. Vrijdag de verkenners voor bun zomerkamp in Westelbeers. Bezoek alleen Dinsdag van 2—6 uur. I)E BINNENPOLDER VAN BESOIJEN. Donderdagochtend 10 uur kwamen de ingelanden van den Binnenpolder van Besoijen in café v. d. Meijs ter vergadering bijeen. Op de agenda stond o.m. vermeld de benoeming van een secretaris-pen ningmeester en ongetwijfeld is het hieraan te danken, dat, toen de voor zitter, de beer D. Loeff, de vergadering opende, zeer velen aanwezig waren. Beeds bij den aanvang bleek dat er merkbare spanning heerschle.' De zekerheidsstelling van den nieuw le benoemen secretaris-penningmees- ter werd vastgesteld op 2000:door middel van borgstelling door een borg- stellings-instituul. Dan kwam aan de orde de benoe ming van een nieuwe secretaris-pen ningmeester. Op de aanbevelingslijst stonden: G. F. Couwenberg, H. J. Couwenberg en H. A. Bergmans. De beer G. F. Couwenberg bad reeds eenigeïi tijd de functie van secretaris ad interim vervuld, lot volle tevreden- beid van bet bestuur. Reden waarom hem de eerste plaats was toebedeeld. Vóór de stemming werden drukke discussies gevoerd, die zich vooral kenmerkten door bet verlangen van een groep aanwezigen, om ook den beer J. Buddingh op de candidaten- lijst te krijgen. Dit werd naar voren ge bracht bij monde van den beer Mey- rink, ontvanger der registratie. Ondanks bet lange aanhouden, wei- geide bet bestuur pertinent hieraan 'te voldoen. Bij de gehouden stemming werd ten slotte de beer G. F. Couwenberg ge kozen. Nadat vervolgens de begrooting van bet jaar '39'40 was gewijzigd, kwam hel einde van deze vrij rumoe rige vergadering. Naar men ons mededeelt zou bij een aantal ingelanden bet voor nemen beslaan pogingen in het werk ,e stellen, om de benoeming van den beer G. F. Couwenberg ongeldig le laten verklaren. „DE SCHOEN". „De Schoen", wekelijks nieuws- en advertentieblad voor de Schoen- en Leder-industrie, orgaan van den Ned. Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoen winkeliers-vereenigingen, die dezer dagen zijn 28sten jaargang inging, verscheen deze week als een extra-najaars-nummer en hiermee in een geheel nieuw formaat en uit voering. De omslag in crême-carton, de in houd in dito tint papier, een mooi formaat en indeeling, zooals bet ge regeld zal verschijnen, geeft aan een en ander een frisch cachet. Dit nummer is een waar boekwerk met een omslag in driekleuren-druk en een inhoud van niet minder dan 32 pagina's. Het bevat een schat van artikelen, mededeeingen, beschrijvingen en be richten betreffende het organisatie leven, bel schoen- en ledervak, bet le derwarenbedrijf, cursussen voor de verschillende diploma's, bedrijfs- en verkoopsleer enz. een interessante in houd in velerlei opzicht, waaraan lal van medewerkers, we noemen de hee- ren Henderson, Melhado e.a. bel hun ne hebben bijgedragen. Daarbij vor men de advertentie-kolommen een ware vraagbaak van de beste adres sen uit de schoen- en lederbranche. Kortom een standaard-nummer van beteekenis, dal ook wat de uitvoering betreft alleszins te loven valt. GEVAARLIJK SPEL. Het spelen met windbuksen blijft nog steeds een gevaarlijke liefheb berij. Dit bemerkte een 13-jarig zoontje van den beer T. die bij dit spel een schut in zijn been kreeg. Vermoedelijk zal operatief moeten worden ingegrepen. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen 'twee trouwringen, een ceintuur, vulpotlood, polshorloge, damespara- pluie, zilveren kettinkje, twee rijwiel- beiastingmerken, een lot uit de Ned. Staatsloterij, rood-bont kalf, buissleu tel, notitieboekje met eenige. foto's er in, ring met sleutels en een vulpen houder. DanPurol meenemen! Dit voorkomt, verzacht en geneest doorzitten en zonnebrand. Doos 30 ct. VAN ONZE GRENSTROEPEN. Uit „Malden' schrijft men aan „de Gelderlander Gisteravond werd voor de militairen, behoorende tot de groep, welke staat onder bevel van kapitein Van Loon, een in alle opzichten schitterend ge slaagde ontspanningsavond gegeven. De avond stond onder leiding van den initiatief-nemer en wel van den bij zijn manschappen zeer gezienen kapitein Van Loon. Na diens openingswoord, waarin hij o.m. allen van harte welkom heette, werd het Wilhelmus gezongen. Onder de genoodigden bevonden zich majoor Weber, de officieren van de Staf, de kapiteins en andere officieren van de verschillende compagnieën, de gemeente-secretaris en de gemeente- entvanger, terwijl eenige belangstellen de burgers in de zaal een plaatsje had den weten te bekomen. Een zestal mi litairen, behoorende tot andere compag nieën, hadden bereidwillig hun mede werking verleend om dezen avond met muziek op te luisteren. Op voortreffe lijke en keurige wijze werden de ver schillende muzieknummers uitgevoerd. Een saluut voor deze personen, die in den vervolge op ontspanningsavonden steeds geziene gasten zullen zijn. De humorist, de heer H. van Enge len, op de piano begeleid door zijn part ner, den heer Van Straten, gaven tal van voordrachten, liedjes, accordeon solo's enz. ten beste. Dit gezelschap was door kapitein Van Loon aange zocht om dezen avond op te luisteren. De heer Van Engelen ving zijn re pertoire aan met een kort en krachtig speechje, waarin hij o.m. zeide, dat hij ais plaatsgenoot van kapitein Van Loon gaarne diens uitnoodiging had aange nomen om bij diens compagnie een avond te geven. Eén ding, zoo zeide hij, is mij opgevallen: ik heb n.l. den kapitein hooren speechen, iets wat hij in Waalwijk niet doet, daar in Waal wijk is hij de stille en harde werker bij vereenigingen en gezelschappen, aan welker bloei hij een groot aandeel heeft door zijn stuwkracht. Na zich aan de aanwezigen te hebben voorgesteld, vangt de heer Van Engelen met zijn humoristische voordrachten aan. Hij verstond de kunst het publiek te boeien en op meesterlijke wijze de waarde van zijn voordrachten door uitstekende en bijna niet te verbeteren mimiek te ver- hoogen. Hoewel hij geen beroepshumo rist is, kan hij zijn beroeps-collega's in alle opzichten evenaren. De aanwezi gen hebben dan ook naar hartelust ge noten en telkens opnieuw klonk spon tane en gulle lach. Kapitein van Loon beklom het podi um om een kort maar krachtig woord te spreken. Hij dankte op de eerste plaats het militaire muziekgezelschap voor de moeite, die zij zich getroost hebben en voor de door hen verleende medewerking. Voorts een woord van dank aan den humorist den heer Van Engelen en diens begeleider, den heer Van Straaten. Spr. dankt vervolgens zijn militairen voor de aangename en vlotte medewerking van hen allen voor het doen houden van dezen avond on dervonden. Spr. heft tenslotte een drie werf hoera aan op het welzijn van de lste compagnie. Hierna kreeg de gemeentesecretaris het woord, die kapitein Van Loon in hartelijke bewoordingen dankte voor de uitnoodiging om dezen avond bij te wo nen, waaraan hij gaarne met den ge meente-ontvanger had voldaan. Spr. zeide, dat hier bij de le compagnie ge toond is wat onderlinge samenwerking en gemeenschapszin vermag. Het succes van dezen avond, zoo vervolgde spr., is te danken aan u zei ven, militairen van de le compagnie, omdat gij wekelijks uw bijdrage offert om te komen tot een ontspannings avond. Voorts is het succes te danken aan uw kapitein Van Loon, die het ini tiatief tot deze daad heeft genomen en zich ook daarvoor finantieel interes seert. Ik hoop, dat ook de andere com pagnieën in dit bataljonsvak en ook H. Hosties in de Altaar- kluis geworpen. Woensdagnacht hebben inbrekers zich door het indrukken van een raam toegang verschaft tot de R.K. kerk in 't dorpje Hedikhuizen onder Heusden. De daders hebben de tabernakelkast van het hoofdaltaar opengebroken en daaruit de Ciborie gestolen. Een aantal H.H. Hosties, dat zich in de Ciborie bevond, lag in de taber- nakelkluis leeg geschud. Deze heiligschennende daad werd zeer vroeg in den morgen door pastoor Gründermann ontdekt, die hevig ont daan, onmiddellijk den burgemeester van Heusden, den heer Steemers en de Kon. Marechaussée waarschuwde. De bevolking van het kleine plaatsje is zeer verontwaardigd over dezen daad en is begonnen met een daad van Eerherstel. In verband met de ter plaatse gehou den kermis, is het mogelijk dat men in die richting heeft te zoeken. MARKTBERICHT. Waalwijk, 21 Juli. Biggen: gemerkt: 1618 Biggen: ongemerkt: 711. Eieren 4 eenl. MUSIS SACRUM. Verwaarloosde jeugd. Crime school, in het Hollandsch ge- biacht onder den titel van „Verwaar loosde jeugd'' is een boeiend en indruk wekkend Warner Bros product, dat naast uitmuntend spel en goede foto grafie ons ook nog een sociaal-pro bleem toont. „Verwaarloosde jeugd is een aangrij pend verhaal van een inspecteur bij het tuchthuiswezen. Braden, directeur van een New-Yorksch opvoedingsgesticht is in de rechtszaal aanwezig, als er zes jongens wegens verschillende delicten worden veroordeeld tot tuchthuisstraf. Hij wordt kort nadien tot inspecteur bij het tuchthuiswezen benoemd en be zoekt op een goeden dag het huis, waar in de jongens verblijf houden. Hij be merkte hier verschillende mistoestan den, waardoor zijn interesse voor de jongens nog grooter werd. Het toeval wilde dat hij tevens verliefd werd op een zuster van een der jongens, Sue Warren. Braden ontslaat den directeur der school, die in geen enkel opzicht deugt terwijl enkele bewakers hem vergezel len en weet dan den toestand voor de jongens wat dragelijker te maken. Cooper, de hoofdbewaker is het ech ter niet met de hegemonie van Braden eens en smeedt een complot. Braden is intusschen hard aan het" werk om de jongens op parool vrij te krijgen en zijn pogingen worden uiteindelijk met suc ces bekroond, terwijl de jeugdige „mis dadigers"' allen ter bruiloft komen. Al vorens het echter zoo ver is, moet er nog heel wat gebeuren. Hoe een en an der zijn beslag vindt, kunt U zien in Musis. In de hoofdrollen: Humphrey Bogart, Gale Page, Billy Halop, Bobby Jordan, Huntz Hall en Leo Gorcey. LUXOR BIOSCOOP. De moorzaak Holm. Mede door het angstvallig vasthou den aan de werkelijkheid is deze film een> van de beste rolprenten geworden, op het gebied van de detective-verha len. Voor wie belang stelt in het werk van de crimineele politie zooals het zich bij groote zaken voordoet, vindt hier zijn weg. Dit wil niet zeggen, dat on danks deze nauwkeurigheid het werk iets aan spanning heeft ingeboet. Inte gendeel, het verloop van deze moord zaak is adembenemend en zoo vol span ning dat de liefhebbers van een goede thriller goed doen bij den aanvang een geduchte hap adem te scheppen, want als de film eenmaal draait komt dit er niet meer van. De moordzaak Holm is een brillante detective-storey, voortreffelijk gespeeld vol spanning en actie, maar toch ge heel evenwichtig en waarheidslievend. De bezetting is uitstekend. De vier hoofdrollen worden door Walter Stein beck, Elisabeth Wendt, Ursula Deinert en Harald Paulsen gespeeld. Het begin is reeds sensationeel, want de politie' vindt een brandende auto, waarin zich een doode vrouw bevindt. Alles wijst er hier op dat een misdaad is gepleegd en dan begint de crimineele politie haar nauwgezet onderzoek. Dit onderzoek vormt den hoofdschotel van de film en een hoofdschotel die er zijn Nog enkele uren en weldra zal de jaarlijksche kermis, waar weer zoo menigeen verlangend naar heelt uitgezien, een aanvang nemen. Aan vermakelijkheuen ontbreekt het wederom niet op de kermis. Was men aanvankelijk eenigszins pessimistisch gestemd omdat de Dongensche kermis was verzet en daardoor gelijk viel met de Bergsche, dit pessimisme veranderde spoedig in een optimisme omdat zoovele kermisexploitanten hun oogrichtten op Geertruidenberg. Ontzettend was het aanbod van diverse inrichtingen van vermaak dat dan ook tot gevolg heelt gehad dat thans het geheele marktveld vol, maar dan ook wer kelijk vol kwam. Ruim 40 inrich tingen, groot en klein, nemen thans standplaats in op het majestueuse marktveld. Ook de diversecaféhouders hebben weer voor goede muziek zorgge dragen zoodat het alles hij elkaar weer eens vier echte feestdagen zullen worden. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur Ds. Hulst uit Hooge-Zwaluwe een vacaturebeurt te vervullen. In de openbare vergadering van den raad der gemeente Heusden was het lid J. Vos met kennisgeving afwezig. De gemeente-rekening werd goed. gekeurd met een batig saldo van f 5595,93 Y^or den gewonen dienst en een nadeelig slot van f 8279,36 voor den kapitaaldienst. De rekening van de Godshuizen sluit in den gewonen dienst op f 25,969,71 inkomsten en uitgaven terwijl de kapitaaldienst een batig saldo van f 1393,32 te zien geeft. De controle commissie bracht hij monde van het lid H. Verhoeven verslag uit, die verklaarde dat de commissie de administratie en de bescheiden van de Godshuizen keu rig in orde heeft bevonden, alleen is zij er niet ingeslaagd te ontdekken waar het batig saldo gebleven is. Verder merkt spr. op, dat de com missie de subsidie van de gemeente erg hoog vindt. De voorzitter antwoordt dat het batig saldo op de rekening van 1940 wordt herbelegd, terwijl hij wat de tweede opmerking van den heer Verhoeven betreft, opmerkt, dat de hooge gemeente-subsidie te wijten is aan de hooge kosten van de werkverschaffing. Het voorstel van B. en W. hou dende de financieele regeling van de scholen wordt aangenomen. Op een desbetreffend verzoek adviseeren B. en W. geen extra subsidie te verleenen aan de Oranje, vereenigingen voor de a.s. feeste lijkheden, aangezien werd uitge keerd, het bedrag dat de regeering toestond. In den geest van B. en W. wordt besloten. Een verzoek van de IJsvereeni- ging, om de pacht van de schaats baan te laten vervallen indien er niet geschaatst kan wordeu, wordt aangehouden tot een volgende ver gadering. De heer Meijer geeft bij de Rond vraag zijn bevreemding te kennen over hett vertrek van den burge meester naar Waalwijk, dat de raad van de pers moest vernemen. Ondernemende Schoenenmenschen. Hen dezer dagen is de heer F. W. Hessels, di- lei'ieur van de N.V. Hessels Schoenmagazijn i)i i? ,;!a8 'n gezelschap van den heer J. van ni li' ('ir/ van ('e Schoenfabriek II. J. van i,i en /n: 1(ï Waalwijk, naar Amerika ver- iiokken teneinde een studie te maken van het 'n Amerika vervaardigde modeschoeisel. Vereeniging van Lederimporteurs. In een dezer dagen gehouden ledenvergade ring van de Vereeniging van Lederimporteurs zijn in 2 vacatures als leden van het Bestuur gekozen de heeren J. A. van Oosterum, Breda en \V. Verwoerd te Amsterdam. In dc vacature van voorzitter, ontstaan door het be danken van den heer L. Verwoerd (door be noeming als voorzitter van de kerncommissie) werd gekozen de heer G. Verwie], directeur van de N.V. G. van Loon's Import My. te Waalwijk. Hel Bestuur is thans samengesteld uit de hee ren G. Verwiel, A. d. Rosenberg (fa. van den Assem, Tilburg), W. G. Verwoerd, J. A. van Oosterum en G. I.evenbach, secretaris. S. Ondernemersovereenkomst De voorzitter zegt, dat hij in overleg met den Commissaris der Koningin heeft gehandeld, en dat hij vertrekt in verband met den gezondheidstoestand van zijn echt. genoote. Hij blijft echter domicilie houden te Heusden. Tot slot richt de voorzitter nog een afscheidswoord tot wethouder Winkel, die niel meer in den nieu wen raad terugkeert. RAAMSDONKSVEER. Het Mannenkoor »Amicitia« zal Zondag 23 Juli a.s. deelnemen aan het Zangconcours, uitgeschreven door de Werkliedenvereniging te Nijmegen en zal uitkomen in de derde afdeeling. Gezongen wordt: het verplicht nummer »Requim« en het gekozen nummer »het Ouderhuis«. We wenschen het nog zoo kort bestaand Mannenkoor a.s. Zondag veel succes. Het bouwen van een land- bouwschuur, voor rekening van J. M. de Borst, aan het Willems veer, is gegund aan den aannemer P. C. van Suijlekom alhier. SPRANG. Predikbeurten Zondag 23 Juli: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur Ds. de Rruijn van Waspik. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. van Lummel. Ds. A. Sierag te Herkingen, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. De Jonge.Landbouwers van Sprang-Capelle en omstreken maak ten j.l. Woensdag een excursie naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Een 30-tal personen nam aan de excursie deel onder leiding van den heer H. Maijers Az. De reis ging over Antwerpen naar Hulst, waar zich den heer Borm, assistent van den Rijkslandbouwconsulent van Zeeland, bij het gezelschap aansloot en voorts als geleider optrad, om zoo verschillende bezoeken af te leggen. Allereerst werd een bezoek ge bracht aan de vlasserij te Koewacht of St. Jansteen, men zag zoo de geheele bewerking van het vlas tot linnen hierna werd in Boschkapelle een bedrijf bezocht van den heer de Feijter, waar men 'n eerste klas paardenfokkerij te zien kreeg van ras en type. mag. in het Lederbedrijf. In de algemeené leder-commissie ter uitvoe ring van de ondernemersovereenkomst in het ledcrbedryf zijn door den minister van Eco nomische Zaken benoemd: Als vertegenwoordigers van de federatie van vereenigingen van Nederlandsche fabrikanten: Chr. van der Aa, directeur N.V. Koninklijke Lederfabriek „Oisterwijk", te Oistorwijk; H. van den Assum, directeur N.V. Overlederfa- briek Frans van den Assum, te Dongen; W. Pessers, lid der firma Bernard Pessers, te Til burg; J. E. Prakke, directeur N.V. Gebr. Prak- ke, te Eibergen; J. L. Theeuwes, dir. N.V. Lederfabriek Gebr. Theeuwes te Bijen; L. J. Uytendaal, directeur N.V. Lederfabr. „Noord- Brabant", te Bijen. Als vertegenwoordiger van de lederfabrikan ten, niet-leden der federatie van veceenigin gen van Nederlandsche lederfabrikanten: \V. .1. C. Verwoerd, Keizersgracht 129131, te Amsterdam (C.). Als vertegenwoordigers van de vereeniging van lederimporteursG. Levenbach, beheerend vennoot van de firma M. Levenbach, O.Z. Voor burgwal 200, te Amsterdam (C.)G. Verwiel, directeur van de N.V. G. van Loon's Import Maatschappij, te Waalwijk. Als vertegenwoordiger van de lederimpor teurs: I. Elzas Szn., lid der firma Wed. S. El- zas. Lange Hofstraat 12, te Zutphen. Als vertegenwoordigers van de schoenindu strie: A. Mannaerts, firma J. Mannaerts, le Tilburg; P. Scheen-n „Robinson" schoenfa briek v.h. Frans Verschuur N.V., te Nijmegen. Als vertegenwoordigers van de lederhandela ren L. Cohen, lid der firma v. d. Hoek, Voor straat 111, te Dordrecht; H. van Dam, lid der firma J. en H? van Dam, Heerenweg 28, te Utrecht. Als vertegenwoordiger van den minister is aangewezen de heer H. F. J. Weijers, Goirle- scheweg 13 te Tilburg.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9