Officieete opening nieuwe raadhuis te Eethen Adverteeren doet verkoopent SPORT, Gemengd Nieuws Commissaris der Koningin verricht de plechtigheid. Gevecht met stakers. De voorzitter heeft respect voor het economisch inzicht van inzender (ster) die door het plaatsen van een ingezonden stuk gratis-propa- ganda tracht te maken voor zijn (haar) inzichten, maar dat neemt niet weg dat een dergelijk epistel, dat kant noch wal raakt, geheel en al misplaatst is. De raad staat hierbij unaniem achter aijn voorzitter. Voor het behandelen van eenige reclames gaat de vergadering in geheime zitting over. De rede van den burgemeester. Onder groote belangstelling, zoowel van de zijde der autoriteiten als van het publiek werd Zaterdagmiddag het nieuwe gemeente-huis van Eethen door den. Commissaris der Koningin offici eel geopend. In de fraaie raadszaal waren de genoo- digden te zamen gekomen. Hier merkten wij o.m. op: Burgemeester A. D. v. d. Schans en echtgenoote, de Commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Brabant Jhr. Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijcke- vorsel, de griffier der Staten Vincent Cleerdin, de heeren wethouders en le den van den gemeenteraad met hunne echtgenooten, de eerw. heeren domi néés van Eethen, Meeuwen en Baby- loniënbroek, verschillende burgemees ters en secretarissen uit naburige ge meenten, Ritmeester van Everdingen uit Heusden en kapitein Rabou. Verder waren nog aanwezig: De architecten van Traa en v. d. Embden en de aannemer, de heer Tim mermans uit Sprang, e.m.a. Opdat ook de dorpelingen het ge sprokene zouden kunnen hooren, had men voor het raadhuis een groote loutspeaker opgesteld. Allereerst sprak burgemeester A. D. v. cl. Schans een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aanwezigen -terwijl hij mededeeling deed van en- jr kele berichten van verhindering o.m. van burgemeester Brune, zijn ambts voorganger, en burgemeester van Lan- schot, uit Den Bosch. Daarna schetste spr. uitvoerig de totstandkoming van het raadhuis, waarbij hij de raadsleden, in het bij zonder de tegenstemmers, dankte voor de loyale houding. Hoewel de financieele zijde in zeke ren zin is tegengevallen, geeft spr. tot eer der architecten toe, dat in verhou ding tot hetgeen is gepresteerd nog slechts een bescheiden bedrag be hoefde te worden uitgegeven. Na ie hebben betoogd, dat een nieuw gemeente-huis een absolute noodzake lijkheid was, bracht spr. dank aan de inschikkelijkheid van de familie Kleinloog, die toen de gemeente-ad ministratie was ondergebracht in de eenvoudige localiteit het verblijf al daar zoozeer heeft vergemakkelijkt en veraangenaamd. Hierna dankt hij al len die bij de uitvoering van den bouw hebben medegewerkt. j Allereerst noemt spr. hier de archi tecten Ir. van Traa en Ir. v. Embden, die tot in de kleinste details alles heb ben verzorgd. Spr. biedt hun een klein souvenir aan. Vervolgens dankt spr. mevr. van Embden, die als tuinarchitecte belan geloos advies gaf, aannemer Timmer mans uit Sprang, den dagelijkschen opzichter, den heer van Oeveren, de heeren de Jooden, de inwoners van Eethen, voor het beschikbaar stellen van het terrein en verder allen, die met geschenken het interieur hebben verrijkt. Spr. eindigt met een woord van Vondel: „Ik wensch, dat wijsheid nooit van het Raadhuis wijken mag, een wijsheid, die wij zien als een gave van Hem die de Alwijze is." Dan verzocht de burgemeester den Commissaris de opening te willen ver richten. De openingsrede van den Commissaris. De Commissaris der Koningin be gint met te zeggen, dat hij gaarne ge volg heeft gegeven aan het verzoek dit nieuwe gemeentehuis te komen ope nen, omdat hij er zich van bewust is wat dat beteekent. Een gemeentehuis moet de eeuwen trotseeren en daarom is de opening een zeer gewichtig mo ment. Tot nog toe heeft de gemeente zich beholpen, maar nu werd het toch tijd voor een raadhuis. Bijzondere ei- schen werden hieraan gesteld, omdat het dorp zoo mooi is en omdat er zoo'n prachtige gave landelijke bouwkunst bestaat, daarom heeft hij met groote belangstelling uitgezien naar den bouw. De eerste indruk die hij er van buitenaf van heeft gekregen, was zeer goed en hij hoopt dat het geheele inte rieur even smaakvol en stemmingsvol zal zijn dan de raadszaal, waarin deze plechtigheid geschiedt. Het verheugt hem zeer, dat er zoo veel geschenken zijn ontvangen bij deze gelegenheid want daaruit spreekt den goeden burgerzin, zonder welke een gemeente heel moeilijk te bestu ren is. Eerst wanneer er een goede geest in de gemeente heerscht, zal er goed werk kunnen worden verricht. Met den wensch, dat de voortreffe lijke administratie van de gemeente Eethen minstens even voortreffelijk zal blijven, verklaart hij vervolgens 't raadhuis voor geopend. De beide muziekvereen. „Kunst en Vriendschap" en „Excelsior", die bui ten het gemeentehuis zijn opgesteld, zetten nu het Wilhelmus in. De Voorzitter sTèlt dan voor aan H. M. de Koningin het volgende tele gram te verzenden: „De raad der gemeente Eethen in vergadering bijeen voor de opening van het nieuwe gemeentehuis, brengt opnieuw eerbied, hulde en verknocht heid aan Uwe Majesteit en wenscht Uwe Majesteit Gods besten zegen toe". Hierna verkrijgt de heer Donken als oudste raadslid het woord. Spr. memoreert, dat het reeds zes tien jaar geleden is, dat men voor het eerst over den bouw van een gemeen tehuis in den raad der gemeente be gon te praten en het stemt nu tot vol doening, dat het er dan toch eindelijk van is gekomen. Een zeker gedeelte van de gemeente ziet de verplaatsing van het gemeentehuis met leede oo- gen aan, maar toch, wanneer zij even nadenken, zullen zij moeten toegeven dat het niet meer dan billijk is, aan gezien de plaats waar nu het raadhuis is gebouwd, het centrum is van de ge meente. Spr. feliciteert den voorzitter met dit prachtige gebouw en spreekt de hoop uit, dat men jaren na deze nog zal kunnen zeggen: „Het was welge daan." Nog meer sprekers. Hierna werden woorden van geluk- wensch en waardeering gesproken door burgemeester Steemers uit Heus den, namens de Vereeniging van Bur gemeesters en Secretarissen uit hel Land van Heusden en Altena. Spr. hoopt, dat men hier mag on dervinden, dat beter wonen ook gezel liger leven beteekent. Ook burgemeester D. A. v. d. Schans uit Andel spreekt enkele woorden van waardeering over het nieuwe gemeen tebuis. Toen hij zag dat men hier een nieuw gemeente-huis ging bouwen, dacht hij allereerst, „wat gaan ze bier nu toch de mooie landelijke omgeving verknoeien, maar naar gelang den bouw zijn voltooiing naderde bemerk te ik beter, dat het in dit milieu paste en volkomen tot zijn recht kwam." Nadat de voorzitter de verschillende sprekers had gedankt voor hun goede wensehen en hun tegenwoordigheid en in bet bijzonder den Commissaris en den Griffier, werd de vergadering geschorst, onderwijl de Commissaris en de Griffier onder leiding van den burgemeester en architect van Emb den het gebouw bezichtigden. Nadat vervolgens de twee hooge be zoekers waren vertrokken werd de bij eenkomst nog eenigen tijd voortgezet. Allereerst sprak hierbij Ir. van Embden, die mede namens zijn collega van Traa afscheid nam van zijn werk, waarbij hij dankte voor de bijzonder aangename verstandhouding en den burgemeester als souvenir het truweel aanbood, waarmede deze een jaar en een dag geleden de eerste steen had gelegd. Thans was deze echter ver chroomd terwijl er tevens een inscrip tie was ingebracht. Ds. Tassel bracht namens zijn colle ga's *gclukwenschen over met dit prachtige gemeentehuis. Hij hoopte, dat de samenwerking tusschen de ker kelijke en burgerlijke autoriteiten steeds zoo voortreffelijk zou mogen blijven, dan zij tot op heden is ge weest. De heer Timmermans, de aannemer, dankte vervolgens voor de opdracht en de aangename samenwerking, ter wijl hij hoopte, dat men er nog vele jaren een vruchtbaar gebruik van zou mogen maken. Nadat de burgemeester de verschil lende sprekers had geantwoord en de aanwezigen nogmaals had gedankt voor hun belangstelling bezichtigde het gezelschap onder leiding van den burgemeester en den architect van Embden het fraaie gebouw. (Men zie biervoor ons blad van Zaterdag). VETERANEN-TORNOOI. Zondag had op het NOAD-terrein te Tilburg een veteranentornooi plaats, •waarvan de uitslagen luiden: NOADNSU 3—2 FluksWSC 01 LONGA—PEC 3—1 BWEindhoven 05 NOADFluks 60 NSU—WSC l—l EindhovenLONGA 16 BVV—PEC 2—G Resultaat: 1 Longa (welwillend door Noad afgestaan); 2 Noad; 3 WSC; 4 PEC; 5 Eindhoven; G NSU; 7 BVV; 8 Fluks. WAALWIJK. W.S.C. VETERANEN OP TOURNOOI Het was Zondag bij het Tilburgsche NOAD feest. De veteranen-afdeeling dezer vereeniging bestond 12è jaar, en ter gelegenheid en herdenking van dit jubileum had de jubilaresse een tournooi voor veteranen-clubs uitgeschreven, waaraan door verschillende prominente vereenigingen spontaan werd deelgeno men. Ook WSC had de vereerende uit- noodiging ontvangen deel te nemen, en naast de concurrenten NOAD, LONGA, Eindhoven, BVV, PEC uit Zwolle, Fluks uit Dordrecht en NSU uit Utrecht, heeft zij op dezen uitgelezen sportmiddag een buitengewoon suces behaald. Voor iederen deelnemer waren twee wedstrijden vastgesteld en zou het aan tal daarin behaalde punten bepalen wie de winnaar zijn zou. WSC had geloot tegen Fluks en NSU, interessante'Wes telijke tegenstanders, maar ook volko men onbekend; mogelijk heeft dit de WSC-mannen tot een extra krachtsin spanning aangezet. Hoe het zij, de oude leeuw heeft zijn tanden eens stevig op elkaar gezet en Fluks met een 10 over winning afgestraft, terwijl tegen 't zeer sterke NSU een prachtig gelijk spel werd bevochten. Door deze uitslagen werd WSC winnaar van den 3den prijs, een prachtige» beker, terwijl bij de uitrei king een speciaal woord van waardee ring werd gezegd aan het adres der Waal wijkers, om de kracht van het elf tal, waar zij, als de volstrekte eenige in de beide wedstrijden slechts een 'doel punt tegen zich zag gescoord, terwijl 2 goals in het voordeel waren. Een enkel doelpuntje, wat bovendien zeker binnen het bereik had gelegen, gemaakt door WSC in den laatsten wedstrijd, zou haar als triomfator en eerste prys-wlnnaar 't tournooi hebben laten eindigen. Rest nog te vermelden dat het geheele tournooi voor groote belangstelling werd gespeeld en een prachtig verloop had. De organisatie en alle aankleve van dien was bij de jubilaresse in prima handen. Hierdoor werden oude sporlbanden nog eens extra versterkt, en vele nieuwe relaties aangeknoopt. WSC mag met haar deelname en succes tevreden zijn. JULIANA. Aan den j.l. Zondag plaats gevonden ontmoeting Baardwijk 1—BVV 2 was het niet te zien dat de temperatuur absoluut ongeschikt was voor voetballen. Met een bewonderenswaardig élan hebben de spelers de warmte als het ware te niet gedaan en gedurende den geheelen wed strijd elkaar bekampt met een volle over gave en met den vasten wil om te win nen. De overwinning is tenslotte terecht gekomen bij de gasten, doch ongetwijfeld mag dit voor de thuisclub een zeer gun stig resultaat genoemd worden, temeer nog wanneer men bedenkt, dat hier een op haar allersterkste BVV-pIoeg aan 't werk was tegen een met vele invallers spelend Geel-Zwart-team, waarin vooral de verdediging excelleerde. Voor de rust hadden de gastheeren eenigszins het voordeel van den wind en waren dan ook iets In de meerderheid, zonder dat het echter tot doelpunten kwam. De eerste helft verstreek met een nog steeds blanco score. Na de thee was 't hetzelfde spelbeeld met een licht overwicht van de reserve- eerste klussers, die toen na ongeveer een kwartier spelen voor den eersten maal Pullens lieten visschen, even later nog gevolgd door een tweeden voltreffer, waarbij de makers Vrouwe Fortuna op hun hand hadden, 02, in welken stand geen verandering meer kwam, niettegen staande van beide zijden nog meerdere mooie aanvallen werden ondernomen. WAALWIJKSCHE JEUGDCOMPETITIE. Uitslagen van vorige week: WSC b—Juliana a uitgesteld. RWB—Wit-Zwart 3—0 (gestaakt door Wit-Zw.). Juliana bNEO 11 SDO—WSC a 0—3 Wedstrijden van deze week Vrijdag 4 Augustus: Wit-ZwartWSC b A. Spui broek Juliana aRWB J. Pruyssers WSC aJuliana b A. v. Beek NEOSDO A. Rox SPRANG. N. E. O. Zaterdagmiddag had op het voetbal- teirein van N.E.O. aan het Oosteinde alhier de aangekondigde wedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond plaats tusschen de plaatselijke vereenigingen N.E.O. en S.D.O. Er was voor deze ontmoeting zoo als verwacht werd veel belangstelling. De wedstrijd zelf was echter niet wat wij er van verwacht hadden, er zat geen spanning in. De S.D.O.'ers waren in het geheel niet in vorm en wisten dan ook zelfs de eer niet te redden. De rust ging in met 10 voor N.E.O. Eindstand 2—0 voor N.E.O. I. V. C. B. Promotie 3e klasse. HECUno Animo GWTubantia 6—1 G—0 HEC heeft haar laatste kans goed be nut en overduidelijk hebben de Waalwij- kers laten merken, dat zy, ondanks de beide nederlagen nog ernstige aanspra ken maken op het tweede klasserschap. Met niet minder dan een 61 nederlaag kon Uno Animo haar Loonsche tehuis weer opzoeken. Tubantia had tegen GW niets in te brengen en de eindstand werd niet min der dan 6U. Een leelijke klap voor de jongens uit Üss, waardoor hun aanspra ken op het kampioenschap vrywel ver keken zyn. De Waalwykers hebben nu nog een mooie kans op het tweede klasserschap. H.E.C.—UNO ANIMO 6—1. Vijf doelpunten in 16 minuten. Na twee achtereenvolgende nederlagen sloegen de Waalwijkers Zondag j.l. 'het bezoekende Uno Animo met 61 en be houden dus nog hun kleine kans op de bovenste plaats. Het zag er na de rust, toen HEC tegen den vrij sterken wind in speelde, niet naar uit dat bij den stand Van 11 nog een overwinning zou worden behaald. Het laatste kwartier van den wedstryd bracht echter de beslisssing, eerst toen kwam de IIEC voorhoede geducht in ac tie en werd Tiiet minder dan vyf maal in deze periode het doel der gasten door-- boord. Voor de rust was het een zeer spannende wedstrijd met een aanhoudend HEC-overwicht; de snelle open aanval len van de gasten waren echter steeds gevaarlijk. Over het geheel genomen ver diende HEC de overwinning volkomen, alhoewel een 52 uitslag de verhouding juister zou hebben weergegeven. Over den wedstryd nog het volgende; Direct na den aftrap worden door bei de aanvalslinie's de verdedigingen op de proef gesteld en aanstonds blijkt, dat de HEC-voorhoede een beter com binatie-spel ontwikkelt. Beide vleugel spelers worden steeds aan het werk ge zet, maar onze rechtsbuiten plaats zijn ballen echter te slordig voor het doel om succes te bereiken. Na een kwartier spe len ondernemen de Uno-lui een goed op gezette aanval, die wordt besloten n et een schitterend doelpunt van hun mid- voor, 01. Onmiddellijk hierna volgen verschillende goed opgezette HEC-aan- vallen, onze midvoor schijnt echter niet op schot te zyn, want enkele goede ki.n- sen tot doelpunten weet deze niet te be nutten. Uno Animo opereert tegen den vrij sterken wind in, steeds met goede open aanvallen, maar onze verdediging is echter in goede conditie en weet elk gevaar steeds te onderdrukken. Een kwartier voor de rust dringt HEC de gasten geheel in de verdediging terug; 't samenspel wordt echter te ver doorge voerd om dit overwicht in doelpunten uit te drukken. Zeven minuten voor de thee slaagt HEC erin den stand op 11 te brengen, als een goede voorzet van rechts door B. v. Veldhoven ineens wordt ingeschoten. Met dezen stand wordt ge rust. Direct na de hervatting begint Uno Animo, gesteund door den wind, HEC geheel op eigen veld terug te dringen. Haar voorhoede brengt er echter niet veel van terecht, zoodat onze verdediging wel veel, maar geen gevaarlijk werk krijgt te verzetten. Nadat de gasten een kwartier lang dezen druk op ons doel hadden uitge oefend, kwam de HEC voorhoede weer los en werd het vijandelijk doel steeds in gevaar gebracht. De Waalwykers be gonnen het tempo steeds op te voeren en de gasten begonnen reeds teekenen van vermoeidheid te toonen. Even noteerden wij nog een zeer gevaarlijken aanval op ons doel, welke werd besloten met een keurig schot, dat echter op sublieme wij ze door den HEC-doelman werd gestopt. Dat scheen echter de laatste krachtsin spanning van Uno Animo te zijn geweest, want vanaf dat oogenblik namen de HEC'ers het spel geheel in handen. Bij een aanval schoot Ducjuesnoy onhoud baar in, terwijl een minuut later deze speler ook den grondslag legde van het tweede doelpunt van onzen midvoor, 13. Nu wilde het in de geel-zwart voor hoede eens even vlotten en voor het eindsignaal had geklonken wisten de HEC'ers er nog een half dozijn van te maken. Door deze fraaie overwinning behouden de Waalwykers dus nog hun kleine kans op de bovenste plaats en wordt de wedstrijd van Zondag a.s. GWHEC met groote belangstelling te gemoet gezien. Daar het spel van GW onze jongens voldoende bekend is, ach ten wij het overbodig om hiei nog eens nader op terug te komen. Willen de HEC'ers nog aanspraak maken op de bo venste plaats dan moet deze wedstrijd worden gewonnen. Wij weten dat GW op haar klein speelterrein zeer moeilijk is te verslaan, maar wanneer onze jon gens in hun gewonen'vorm zijn en Vrou we Fortuna haar welgezind is, verwach ten wij toch een HEC-overwinning. In de hoop dat de geel-zwarten ons optimistisch geluid niet zullen bescha men, wensehen wy de Waalwykers Zon dag a.s. in Gemert veel succes. WIELERSPORT. DE RONDE VAN FRANKRIJK. S. Maes, de overwinnaar. Zaterdag werd de voorlaatste etappe van de Ronde van Frankrijk verreden met den navolgenden uitslag: le deel AnnecyDole 226 km.: 1 Neuens 7 uur 17 min. 58 sec., 2 Toon van Schendel zelfden tijd. 3 Le Grevès 7 uur 18 min. 23 sec. 8 De Korver zelf den tijd. 9 een groep renners, w.o. de overige Nederlanders. Tijdrit Dole-Dyon 59 km. 1 Archambaud 1 uur 24 min. 28 sec., 2 van Overberghe 1,25,19; 3 Vlaemynck 1.25.47; 4 Lambrichts 1.26.6; 21 Domini- cus 1.29.15; 25 Anton van Schendel 1.29.23; 26 De Korver 1.29.34; Hellemons 1.32.5; 38 Toon van Schendel 1.32.6. Naar Parijs. Zondag trok de karavaan naar Parijs. Het werd een „tam" ritje met den volgen den uitslag: Dyon—Parys. 1 Marcel Kint 6.30.49; 2 Sylveer Maes z.t.; 3 Archambaud z.t.; 4 van Overberghe 6.32.2; 5 Cloarec; 6 Galateau; 7 Paul Clemens, z.t.; 9 Le Gre vès 6.32.54; in hetzelfde peleton Lam brichts, 33 De Korver 6.34.19; 24 Toon van Schendel 6.34.37; 35 Dominicus 6.34.47; 45 Hellemons 6.35.29; 46 Anton van Schendel, zelfden tijd. Slotbeschouwing. Nederland kan tevreden zyn over de Ronde van Frankryk. Zes van onze land genoten arriveerden in de lichtstad en zij kunnen allen bogen op uitzonderlijke prestaties. De meening van de renners loopt overigens nogal uiteen. Lambrichts vond den Tour niet bij zonder, best om te doen; Albert v. Schen del schynt graag te slapen. Zyn voor naamste bezwaar was n.l.: dat hij 's mor gens zoo vroeg uit de veeren moest. De Korver is het meegevallen; hij had het zich nog erger voorgesteld. Ant. van Schendel vond den Tour dit jaar lichter dan in 1938. Ook Dominicus is niet le spreken over dat vroege opstaan, terwijl hij overigens niet erg in zyn schik was met den Galibier (wat een wonder). Hellemons was vol lof over de goede verzorging. De eindstand: 1 Sylveer Maes 132317 2 Vietto 132—33—55 3 Vlaemynck 132—3525 4 M. Clemens 132—3926 5 Vissers 13241—22 6 Marcaillou 132—48—33 7 Disseaux 1325011 8 Lambrichts 1325118 9 Ritserveldt 1325144 10 van Overberghe 132531 11 Gianello 132—5912 12 Passat 133—00—40 13 Mallet 133— 5—22 14 Archambaud 1331011 15 Albert v. Schendel 1331318 16 Gallien 133—13—39 17 Thiétard 1331650 18 Didier 133—22—24 19 Naisse 1332710 20 Paul Clemens 133285 28 De Korver 1341851 37 Toon van Schendel 1345523 39 Dominicus 1345636 46 Hellemons 1354733 De eindstand in de landenrangschikking luidt 1 België B. 398—17—20 2 Frankryk A. 398587 3 België A. 398—53—38 4 Luxemburg 399—29—55 5 N. O. Frankryk 3994040 6 Z. O. Frankrijk 3995529 7 Nederland 4002327 8 West Frankryk 404757 9 Zwitserland 405247 BRAND DOOR BLIKSEMINSLAG. Zondag circa 8.3U uur woedde boven Wagenberg een hevig onweer. Op niet minder dan vier plaatsen sloeg de bliksem in, doch in drie woningen richtte hij geen schade aan. Wel echter in de landbouwerswo ning van de kinderen van Schendel, welke midden in het dorp staat. In een minimum van tijd stonden de schuur en het woonhuis in lichter laaie. De eerste brandde geheel uit. Met moeite slaagde men er in de voor naamste landbouwwerktuigen te red den. Van het woonhuis brandde het dak af. Van de meubels heeft men slechts een gedeelte voor het vuur kunnen sparen, terwijl het huis veel waterschade leed. Alles was slechts laag verzekerd. DOODELIJK ONGELUK. Te Wintraken (gemeente Munster- geleen) is het vijfjarig dochtertje van den heer Daemen onder een auto ge raakt en gedood. Het meisje stak, komende uit de Dorpsstraat, onverwacht den Rijks straatweg SittardHeerlen over om zich naar de ouderlijke woning te be geven, welke aan de overzijde van den rijksweg is gelegen. Het lijkje is naar het lijkenhuis van het ziekenhuis te Sittard overge bracht. Het kind was het jongste in een gezin van negen kinderen. IN ZEE VERDRONKEN. Zaterdag is bij het baden aan het strand te Huisduinen de 16-jarige Ge rard Burgers, afkomstig uit 's Graven- hage, in de Noordzee verdronken. De jongen was pas voor het Mulo examen geslaagd en bracht zijn va- cantie bij familie in Den Helder door. Hij had zich met eenige vrienden naar het strand begeven om te baden. Er stond een krachtige stroom en toen de jongen, die niet kon zwemmen, door een golf werd omvergeworpen, ver dronk hij jammerlijk voor de oogen van zijn vrienden. VLIEGONGELUK IN RUSLAND. Nabij Moskou heeft zich een ernstig vliegongeluk voorgedaan. De divisie- generaal Vivtor Kholzoelof, majoor Serge Tsjerkassof, de militaire ingeni eur Alexander Titof en de adjudant Iwan Ivoernitsjei zijn om het leven gekomen. Te Cleveland in Amerika hebben 75 politieagenten 'n geregelden veld slag geleverd tegen 3000 stakers, die de carrosseriefabrieken trachtten te sluiten en de werkwilligen wilden beletten aan den arbeid te gaan. Tien arbeiders dezer fabriek werden voor het meerendeelsernstig gewond. De politie maakte gebruik van traangasbommen doch de stakers raapten de niet ontplofte projectielen op om ze naar de politie terug te werpen. Zij wierpen ook met steenen en sloegen met knuppels.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3