ORUNEN. DUSSEN, GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. Het batig slot is dan ook boven de verwachtingen, want de netto-op brengst is niet minder dan 700. waar zeker menig stoeltje van kan wor den gekocht. De fancy-fair is een groot succes geworden. WEER EEN GOUDEN ECHTPAAR IN WAALWIJK. 13 Augustus zal het echtpaar A. Krootv. d. Velden, wonende aan den Meerdijk, den dag herdenken, waarop het voor 50 jaren in den echt werd ver- eenigd. Hoewel de buurt daar niet zoo dicht bevolkt is, hebben zich toch direct en kele personen er voor gespannen om dezen heuglijken dag op een waardige wijze te herdenken. Zoo is er een feest-comité tot stand gekomen, dat zich heeft belast met het organiseeren en leiden der feestelijk heden en, wat wel het voornaamste is, met het binnenhalen van de noodige contanten, zonder welke het nu een maal niet mogelijk is een feest op touw te zetten. Hierin hebben zitting: C. G. L. van Huiten, voorzitter, Jos van Bladel, se cretaris, C. de Graaf, penningmeester en verder de heeren P. Schoondermark. J. van Seeters en Jan Sprangers, als lid. Met grooten ijver is dit comité aan het werk getogen, zoodat thans nog ge- ruimen tijd voor den bekenden dag, reeds alles in kannen en kruiken is. Hoewel het 13 Augustus precies 50 jaar geleden is, dat de krasse jubilaris sen in het bootje stapten, wordt het feit eerst op Maandag 14 Augustus her dacht. Het comité heeft zich hiertoe het vol gende programma voorgesteld: s Morgens om 8.30 uur wordt het gouden echtpaar door bruidjes van de woning afgehaald en naar de St. An- toniuskerk geleid, alwaar om 9 uur een plechtige H. Mis van dankbaarheid wordt opgedragen. Op gelijke wijze worden de jubilaris sen weer naar huis gebracht. Van 12 tot 1.30 uur zal het gouden echtpaar recipieeren. Daarna begint om 3 uur het kinder feest in de zaal van den heer J. Trom pen, terwijl om 8 uur in dezelfde zaal een feestavond wordt gegeven voor de buurtbewoners. Zoo heeft men dus een programma in elkaar gedraaid dat inderdaad klinkt als de klok en ongetwijfeld zal ook deze „uithoek" van Waalwijk laten zien, dat men hier kan feesten. Wij bieden de beide jubilarissen bij voorbaat onze hartelijke gelukwenschen De heer A. Leijtens-Julie, die Maandag a.s. zijn zilveren dienstjubileum viert als onder-chef der vleezerij-afdeeling der Chrooinlederfabriek „De Amstel". aan. GOUDEN ECHTVEREENIGING VERHOOFSTAD-KOOIJMANS. Zooals wij reeds hebben bericht zal het echtpaar Verhoofstad Kooijmans op den Kloosterweg Vrijdag 10 No vember den dag herdenken waarop het voor 50 jaren .in het huwelijk is getre den. De heeren L. Adelberg en J. Hooij- meijer waren terecht van meening, dat dit feit feestelijk moest worden gevierd en zoo werd er dan Maandagavond in hotel „De Twee Kolommen" een ver gadering belegd. Overduidelijk bleek hier dat het gouden echtpaar zich in de sympathie van de buurt mag verheu gen, want zeer talrijk werd de bijeen komst bezocht. Hier werd een feest comité gevormd onder presidium van den heer C. Marks, terwijl de heeren J- Hooijmeijer en de Leur de functies van secretaris en penningmeester waar nemen. Het feest zal worden gevierd op Zaterdag 11 November. Verder werden nog een drietal co- mité's samengesteld, n.l. voor de versie ring, de verlichting en last not least voor de financiën. Gezien de voorbereidingen belooft het een prachtig feest te worden. DIRECTEUR „ST. JAN". In' de gisterenavond gehouden alge- meene vergadering van de Harmonie „Sint Jan alhier, is met algemeene stemmen de heer L. v. d. Sanden uit Loon-op-Zand, tot directeur benoemd, in de plaats van den heer J. Thijssen, die als zoodanig ontslag nam. De heer v. d. Sanden is tevens di recteur der harmonie „Concordia" te Loon-op-Zand en van de harmonie te Berkel-Enschot. ATHLÉTIEK-WEDSTRIJD. In aansluiting op de viering van het 20-jarig bestaan der gymnastiekver- eeniging „Kunst en Kracht" alhier in het begin van dit jaar, zal deze vereeni- ging binnenkort een groote atletiek wedstrijd organiseeren. Behalve de gebruikelijke athletiek- nummers voor heeren en juniores, waarvoor fraaie prijzen zullen worden uitgeloofd, zal er als bijzondere attrac tie een 4-kamp aan dezen wedstrijd worden verbonden, uitsluitend voor Waalwijksche deelnemers, om het ath- letiek-kampioenschap van Waalwijk. Als wedstrijddatum is vastgesteld Zondag 3 September a.s. Voor deelname van buiten de ge meente geldt als voorwaarde dat men georganiseerd is in een R.K. gymnas tiek- of voetbalvereeniging. Voor Waalwijksche deelnemers geldt deze bepaling niet, zoodat iedereen kan in schrijven. Nadere bijzonderheden over het pro gramma, het terrein waar de wedstrij den gehouden zullen worden, de prij zen, enz., zullen spoedig volgen. TENNIS-T OURNOOI. De uitslagen der wedstrijden van Za terdag en Zondag, die groote belang stelling trokken, luiden als volgt: Heerensingle: A. Tielen slaat B. Gompen met 6—3, 6-4. S. Oerlemans Sr. slaat Dr. Capetti met 6—4, 62. A. Tielen slaat H. Seinfeld met 64, 6-0. S. Oerlemans Sr. slaat A Tielen met 6—3, 6-1. Demi-finale: R. v. Iersel slaat S. Oerlemans Jr. met 6—3, 6—0. G. v. Delft slaat J. Schalken met 6—1, 8—10, 6—2. J. v. Lottum slaat A. Schalken met 6-3, 7—5. R. v. Iersel slaat G. v. Delft met 6-1, 6-3. Finale: J. v. Lottum slaat R. v. Iersel met 7—5, 6—0. Damessingle: Mej. J. v. Beek slaat mej. L. Huijs- mans met 46, 61, 62. Demi-finale: Mevr. Eibers slaat mej. J. v. Beek met 64, 61. Finale: Mevr. Eibers slaat mej. L. Weijers met 108, 36, 61. Heerendouble: J. Wiesman en G. v. Delft slaan S. Oerlemans en J. Sneep met 60, 61. J. v. Iersel en v. Iersel slaan A. Schalken en W. v. d. Ven met 64, 6—1. Finale: J. Wiesman en G. v. Delft slaan J. v. Iersel en R. v. Iersel met 75, 10 -8. Damesdouble: Finale: Mej. L. Weijers en mej. G. Weijers slaan mevr. Wiesman en mevr. Tim mermans met 63, 62. Mixed: Mej. L. Weijers en R. v. Iersel slaan mevr. Verwiel en J. v. Iersel met 64, 6—L Mej. Z. v. Delft en G. v. Delft slaan mej. Hoedemakers en J. v. Wagenberg met 61, 62. Mej. J. v. Beek en H. Kaufmann slaan mej. Z. v. Delft en G. v. Delft met 61, 97. Finale: Mej. L. Weijers en R. v. Iersel slaan mej. J. v. Beek en H. Kaufmann met 6—4. 6—2. Natuurlijk had de Zondagmiddag zeer te lijden door het slechte weer en kon het tournooi dan ook niet geheel worden uitgespeeld en moest dit ge deelte tot Dinsdag worden uitgesteld. Des avonds had, met een gezellig bal, de prijs-uitreiking plaats. Hier werden vele hartelijke woorden gesproken, ver diende bedankjes gebracht en bloemen aangeboden. Er heerschte een prettige stemming, een waardig slot van dit zoo buitengewoon geslaagd tennis-tournooi 1939. De prijsuitreiking. De heer J. v. Lottum, die als win naar uit de finale heeren-single kwam legde beslag op den fraaien wisselbe ker van Waalwijks Belang, terwijl mevr. Eibers den wisselbeker van ho tel Verwiel verwierf, als zijnde de sterkste van de dames-single. Zij die in de finales als twee werden geklasseerd ontvingen als prijs een fraai luxe voorwerp. De winnaars van de double's en mixed vêrwierven eveneens een prijs. Dit waren: Dames-single: mej. L. Weijers. Heeren-single: R. v. Iersel. Dames-double: Mej. L. WeijersMej. .G, Weijers (1) en Mevr. Wiesman Mevr. Tim mermans (2). Heeren-double: J. Wiesman—G. v. Delft (1). J. v. Iersel—R. v. Iersel (2). Mixed: Mej. L. WeijersR. v. Iersel en Mej. J. van Beek—H. Kaufmann. Zevende leslokaal R.K. Jongensschool. Blijkens het verslag van de Maan- dagavond gehouden raadsvergade ring zal er aan de R.K. Jongens school een 7e leslokaal worden ge bouwd. Deze maatregel zal voorzien in een dringende behoefte van vrucht, haar onderwijs was tot op heden geen sprake. De leeilingen van de tweede klas waren verdeeld over enkele andere klassen en wie zich even de groote moeilijkheden in denkt. die hierdoor zoowel voor onderwijzers als leerlingen ontston den. zal begiijpen, dat in beide kiingen een 7deleslokaal raetgraagte wordt tegemoet gezien. Het nieuwe raadhuis. Hoewel men goed opschiet met den houw van het nieuwe raadhuis schijnt het toch in de bedoeling te liggen het eerst in het voorjaar van liHO officieel in gebruik te nemen. Geslaagd. Mej. A. Kelin uit Elshout slaagde te Eindhoven voor het aldaai ge houden examen in handenarbeid. St Franciscusgesticht. Zondag onder de H. Mis in de kloosteikapel van het St. Francis cusgesticht alhier legde de Eerw. Broedei Leonardus zijn eeiste plech lige gelofte af ten overstaan van den novic meester den Eerw. Pater Micai ius O. C De badevaart naar Ulicoten. Op Zondag 20 Augustus a.«-. zal dit jaar de bedevaart naar Ulicoten gehouden worden voor de afdee- iingen uit de Langstraat. De reis wordt gt maakt per autobus en de deelname zal wederom evenals an dere jaren zeer groot zijn, Het is dus aan te bevelen zoo spoedig mogelijk plaatsen te bestellen. De Opkomst. De Posid ui ven vereening »>De Op konisl« hield Zondag een wedvluchi vanuit Hel ..oud. Zondag a.s. wordt een wedvlucht gehoud.n vanuit Roermo-d, waar voor hel Vi ijdagavond van 7 9 uui irkoi en is. Prijsuitrsiking. Maandag had in de zaal der meisjes-congregatie de plechtige pi ijsuitieiking plaats aan oe leei- iingen van de Meisjesschool. Alle leerlingen waren aanwezig en wederom werden onder leiding van het onderwijzend personeel door de kinderen aardige vooi drachtjes gedaan en zangnummer Ijes ten beste gegeven. De aan- spraakjts der kinderen waren weer af. Door Kapelaan Vogels werden de prijzen uitgereikt. De gewone gouden, blauwe en andere kaarten vierden weer hoogtij en naast zeer vele blijde gezichten waren er ook die met een betrokken gezicht huis waarts trokken omdat het afgeloo- pen jaar niet naar wensch verloo pen was. Het was wederom een aardige dag, die een waardig slot vormde van het voorbije schooljaar. Zwemwedstrijden. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld ligt het ook dit jaar in de bedoeling om in het zwembad »De Pleunewiel« zwemwedstrijden te organiseeren. Wij zijn thans in staat meer de finitieve mededeelingen te doen. Zaterdag en Zondag 12 en 13 Augustus zullen in het voornoemde zwembad de wedstrijden gehouden worden om het kampioenschap van Drunen. Verder staan er voor die dagen een interessante estafette en een goeden polowedstrijd op het pro gramma tusschen twee bekende ploegen. Naast den wisselbeker van het gemeentebestuur zijn wederom vele andere prijzen beschikbaar gesteld. Zaterdag zal de 25 meter vrije slag voor jongens en meisjes bene den de 15 jaar verzwommen wor den en den estafettewedstrijd. Zondag vinden de polowedstrijd plaats en de 100 meter vrije slag voor dames en heeren. De belangstelling voor de mooie zwemsport is in anderhalf jaar in Drunen zeer groot geworden. Het is dan ook te verwachten dat er van de zijde der deelnemers en het publiek een groote belangstelling zal zijn. Majoor Peters gehuldigd met zijn zilveren jubileum. Dinsdag herdacht Majoor Pplers, Brigade Commandant van de Rijks- veldwacht te Drunen den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Rijksveldwacht. Dit jubileum is onder groote he langstelling en onder groote hartelijkheid herdacht. De woning van den jubilaris was in een bloementuin herschapen terwijldaartusschen de verschillende cadeaux prijkten die waren aange boden als blijk van waardeeringen blijvend aandenken. Vele autoriteiten, superieuren, collega's en ondergeschikten waren hij de huldiging, die ten huize van den jubilaris plaats had aanwezig, terwijl door een tiental sprekers het woord werd gevoerd. Majoor Peters is op grootsche wijze gehuldigd en de Commandant van het eerste district Gielens uit Den Bosch heeft den jubilaris de zilveren medaille van 25jaartrouwen dienst op de borst gespeld. De officieele huldiging. Te 11 uur waren de verschillende autoriteiten ten huize van den jubi laris verzameld. Daaronder merkten wij o.m. op Districtscommandant Gielens uit den Bosch de burge meesters der gemeenten: Drunen, Vlijmen, Heusden, Engelen, Kaats heuvel en Capelle; Majoor Grob uit Geldrop als afgevaardigde van het Hoofdbestuur van R.P.V.een de putatie van de afdeeling van den R.P.V. Noord Brabant met majoor Verkolen uit Boxmeer en rijksveld wachter de Bruijn uit Den Bosch; den Opperwachtmeester van de brigade der marechaussee van Heus- pen en Waalwijk de Inspecteurs van politie der gemeenten Waalwijk en Kaatsheuvel; een deputatie van de onbezoldigd rijksveldwacht der brig. Drunen bestaande uit de heeren Lam boo ij en Brok een deputatie ^an de gemeenle veldwacht uit Drunen. .Vlijmen en Heusden. den vice-vóorzitter van de H.P V. der afdeeling Limburg en vele andere auloriUilen u t de politie-wereld. De sprekers. Commandant Gielens uit 's Bosch was Ue eeisie spiekei. bpr. spiak zijn gr-oie waai ueei iiig uil ovei Uel welk vail Majoor PeleJS in dé 25 juien van zijn dienst. Commandant Uiclens spciüe d.n jubilaris de zilveren uiedaille van 25 jaren Houwen diensi op de ouial en sprak mei glooien lol over bel weik van nio|oor Peleis. Bug.-lil. Jan Pulles uit Loon-op- /„.iiu aplak als ouüsle hu dei bi igade Deunen. Hij prees de goede vei- sianuhouüiiig tusscben personeel en u i iga de-coui ui auuaii l5pr. wees vei nel op de laci en leiding van majoor Peters, Waardoor iiel welken vooi beu een plezier was 5pi meinuieeide vei der de stadia, die nel a in bl van Rijksveldwachteriiaü dooi gemaakt Kijksveidwachter Speelman uil Capelle sprak als jongste lid de< brigade Di uuen. Deze richlle zien in bootdzaak tol Mevr. Peters en sprak woorden van dank voor de prettige ontvangst, die ben ten buize ven den majoor steeds te oeurt viel. Hij bood Mevr. Peters bloemen aan. Kantonuier Lambooij uit Drunen spiak namens de onbezoldigde rijks- veldwacht in de brigade Drunen. Hij prees de verstandhouding tus schen den majoor en de onbezoldigd rijksveldwacht en bracht den jubi- laiis dank voor de bereidwilligheid waarmede hij hen met raad en daad steeds bij stond. De burgemeester van Drunen, Mr. B. v. d. Heijden, sprak n imens de burgemeesters der gemeenten van de brigade Drunen, namens zichzelf en de gemeente-politie van Drunen. Het verblijf van majoor Peters in Drunen was hem hoogst aangenaam geweest. Ongeveer zes jaar geleden had hij alles in het werk gesteld om den brigade commandant in Drunen gestationeerd te krijgen en tot heden heeft hij daar geen spijt van gehad en hoopte hem nog vele jaren in Drunen te zien verblijven. Opperwachtmeester Rooms van de Mar. der Brigade Waalwijk sprak namens de brigaden van Waalwijk en Heusden. Spr. prees de prettige en aangename verstandhouding van de marechaussee en rijksveldwacht in deze brigade. Deze verstandhou ding was hier af, Majoor Verkoelen uit Boxmeer voerde het woord namens de af deeling Noord Brabint van de BPV, terwijl majoor Grob uit Geldrop sprak namens hel hoofdbestuur van de BPV in 'Nederland. Inspecteur van Helsland uit Kaats heuvel sprak namens de gemeente, politie van de gemeente Loon op Zand en prees de goede verstand houding der politiecorpsen onder ling. Inspecteur Houben uit Waalwijk voerde het woord namens de ge meente politie van Waalwijk en als afgevaardigde van den politiebond in de Langstraat en omgeving. Het woord werd ook nog gevoerd door een broer van den jubilaris brig. tit. Peters te Maastricht, die den jubilaris een zilveren draag- medaille aanbood van de medaille van 25 jaar trouwen dienst. Getrofïen door deze grootsche hulde dankte majoor Peters de verschillende sprekers voor hun waardeerende woorden. Het was voor majoor Peters en zijn familie een onvergetelijken dag geworuen. De receptie, die in de middag uren werd gehouden, was druk bezocht en wij zagen er verschil lende notabelen uit Drunen, terwijl zeer vele telegrammen en schrifte- lijke gelukwenschen waren binnen gekomen, waarvan wij die willen noemen van den Commissaris van Politie te \lissingen, den oud Pro cureur Generaal Mr. Mathon, de Oificieren van Justitie te Den Bosch den voorzitter van den BPV uit, Amsterdam. In de gevaarlijke Krekeldraai reed ^en militaire vrachtwagen waarop een aantal manschappen gezeten waren door de afrastering bij den heer Vingerhoeds. De auto kantelde en kwam in den zeer diepen berm van den weg terecht Wonder boven wonder be kwamen slechts een paar militairen lichte verwondingen, ook de wagen werd slechts licht beschadigd. Met behulp van 'n anderen wagen werd t vehikel later wederom op den weg gebracht. Zondag j.l. hield de Dussensche Burgerwacht op de Kanaaldijk dhier schietwedstrijden De hoogst ge plaatste schutters behaalden 't na volgende resultaat 1 CL v. d. Plu ij m 47 pnt.,'2 A. v. Dijk 4fi pnt., 3 Joh. Roozendaal 45 pnt., 4 P. v. Schendel 45 pnt.,5 W. Donkersloot 44 pnt. Aantal schoten 5. Te behalen punten 50. HANK Van den vis-chtr L. K. alhier werden een dezer nachten een 20 tal pilingluikt n, staande in 't Noorder- afwateiingskanaal alhier gelicht en de viseher uit ontvreemd. Aangifte hitrvan werd gedaan bij de rijks veldwacht, die een onderzoek instelt omtrent de onbekende dadei(s). Degroentenhandelaar J. H.alhier reed Zaterdagavond, met zijn motor driewieler van den Peeienboom- .schendijk alhier. ei moedelijk door nat tiet stuur haperde, reed hij plotseling van den dijk af, waardoor «te driewieler omkantelde. Hij zelf kon er nog b.j.ijdsi afspringen, -Met wal maten ele schade liep dit onge val verder goed af. Het Bestuur der Geertruidenherg sche Avondnijverheidsschool voor jongens heeft tot leeraarin machine leekenen in vasten dienst, tevens lot directeur dier school benoemd de neer P. Groenewegen te Raams- donksveer. Tot tijdelijk leeraar in bouwkun dig leekenen werd benoemd de heer G. C. van Meel uil Lage Zwaluwe, terwijl onze stadgenoot de heer P. Krols werd herbenoemd tot tijdelijk leeraar beiast met hel geven van voortgezet lager onderwijs. Een Engelschman, logeerend bij den heer S. alhier, had bet on geluk zijn portefeuille, inhoudende ruim f60.— te verliezen. Aangifte hiervan volgde bij de gemeente politie. Tot heden is de vinder nog niet komen opdagen, Afscheid Inspecteur van Helsland en veldwachter J. van der Steen. De Inspecteur met goud begiftigd. Maandagmiddag had in de raadzaal ten gemeentehuize het afscheid plaats van den Inspecteur van politie de weled. heer J. C. F. van Helsland, en veldwachter J. van der Steen, die bei den hel gemeentelijk politiecorps met ingang van 1 Augustus met pensioen verlaten. Op uitnóodiging van burgemeester Mallens, was het volledig politiecorps, met de ambtenaren en ander dienst doend personeel van de secretarie hier bij aanwezig. Burgemeester Mallens richtte zich in de eerste plaats tot veldwachter van der Steen, die hij in de 30 jaar, dat hij bij de gemeente-politie is werkzaam geweest als een zeer betrouwbaar ambtenaar schetste, die tijden heeft meegemaakt, dat de vervulling van zijn plicht niet steeds de gemakkelijk ste was en waarbij naast tactisch be leid ook vaak dapper opgetreden moest worden. Het grootste gedeelte van den diensttijd in Loonopzand is vooral gekenmerkt, door de tactische wijze waarop hij zich van zijn taak wist te kwijten. Op voorbeeldige wijze heeft hij daar in zelfstandig optreden zoowel hij spreker als hoofd van po litic als bij de burgerij de grootste achting weten te verwerven. Een aan manend woord op tactische wijze ge sproken is er steeds door de burgerij gewaardeerd. Hij wenschte hem een

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6