BUITENLAND ■0 FEUILLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. 3* cQux^Toitet SHeef) ^JrLjsuraag Sport JAPAN IN MOEILIJKHEDEN. De berichten uit het Verre Oosten wijzen er op, dat de moeilijkheden, waarin Japan zich in China wikkelde, verstikkend beginnen te worden. Fei ten zijn: ,1e. De Britsche houding tegenover Japan is veel fermer geworden sedert de opzegging van het Amerikaansch- Japansche handelsverdrag door Was hington. 2e. De Britsche regeering heeft thans met grooten nadruk verklaard, dat ze haar politiek van vriendschap met en hulp aan China niet zal wijzi gen, al is ze bereid om in de conces sies tot een redelijke samenwerking met de Japanners te geraken tot handhaving van de orde. 3e. De houding der Ver. Staten je gens Japan heeft zeer ontnuchterend gewerkt op het Japansche volk. 4e. De militaire bezwaren worden steeds grooter voor de Japanners. De laatsten zijn op het oogenblik opera ties begonnen in de provincie Honan, maar deze schijnen den aftocht der Japanners uit midden-China te moe ten dekken. 5e. De aftocht der Japanners uit midden-China dient om de troepen in Mandsjoekwo te kunnen versterken. In Mandsjoekwo wordt algemeen, als uitvloeisel der huidige „grensinciden ten", een inval der Russen gevreesd. Vele gegoede burgers vluchten uit het Mandsjoerijsche gebied naar Peiping. DE BESPREKINGEN TE MOSKOU De Britsche militaire delegatie. In het Lagerhuis heeft Chamberlain meegedeeld dat de Britsche militaire de legatie voor de besprekingen te Mos kou waarschijnlijk Zaterdag of Zon dag zal vertrekken. De Britsche regee ring pleegt nog overleg met de Fran- sche. Volgens Reuter is er reden aan te nemen, dat bij de bespreking van gis- icrmiddag eenige vooruitgang gemaakt is, doch er zijn geen teekenen, die wij zen op een spoedige onderteekening van het verdrag. Reuter meent te weten, dat de plan nen voor de komende stafbesprekingen en het streven naar een definitie der in directe aggressie besproken zijn. De sowjetbladen publiceeren een vol ledige vertaling van de rede, welke Chamberlain Maandagavond in het La gerhuis heeft gehouden, doch zij leve ren geen commentaar. De Engelschen Seeds en Strang en de Fransche ambassadeur Naggiar zijn gisteren inderdaad op het Kremlin ont vangen, waar zij een onderhoud van vijf kwartier met Molotow gevoerd hebben. De Russische bladen hebben gisteren, naar Havas meldt, voor het eerst ge wag gemaakt van de komst van de mi litaire missies uit Engeland en Frank; rijk. Men gelooft, dat de Britsche militaire delegatie uit ongeveer 15 lieden zal be staan. DE ANTI-BRITSCHE BEWEGING IN JAPAN. Er is geen aanwijzing tot dusver van eenige bedoeling om de besprekingen te Tokio af te breken naar aanleiding van de anti-Britsche incidenten. Desalniet temin realiseert men zich ten volle, dat deze de onderhandelingen ten zeerste in gevaar brengen, en Craigie heeft dit standpunt aan de Japansche regee ring duidelijk gemaakt. Tenzij een at mosfeer van overeenstemming tot stand gebracht kan worden, is het dui delijk, dat het succes van de onderhan delingen belemmerd wordt. Craigie heeft het Engelsche stand punt als volgt weergegeven: De Japan ners hebben de verantwoordelijkheid aanvaard voor de handhaving van de openbare orde in de gebieden onder hun controle. De formule, waarover men het voor de besprekingen te Tokio eens geworden is, was, dat de Japan sche regeering deze verantwoordelijk heid aanvaardde. Maar de huidige an ti-Britsche agitatie is een volkomen duidelijke aanwijzing, dat de orde niet gehandhaafd wordt. Hieruit kan wor den afgeleid, dat de Japansche regee ring haar of niet kan of niet wil hand haven. Wanneer zij haar niet kan hand haven, dan had zij nimmer te kennen moeten geven, dat zij het wel kan. JAPAN EN DE AS-STATEN. Aansluiting bij de Italiaansch Duitsche militaire overeenkomst? In Carnobbio.aan het Lago di Com- ino zijn Donderdag laat in den mid dag de Japansche ambassadeurs te Rome en Berlijn, Sjoratori en Osjima samengekomen. Aan deze bijeenkomst van de beide Japansche diplomaten, die zooals bekend, veel waarde hech ten aan Japans samenwerking met de as, wordt groote beteekenis gehecht. De ambassadeurs zijn vergezeld van hun militaire attache's. De bespre kingen zullen de rest van deze week nog voortduren. Zij worden gehouden in hotel Villa d'Este. Volgens welingelichte Italiaansche kringen zou in deze conferentie be slist worden, of Japan zich zal aan sluiten bij de Itaüaansch-JDuitsche militaire overeenkomst. Van andere zijde zegt men, dat de ambassadeurs een voorstel van Italië of Duitschland mogelijk van beide zouden bespreken, waarbij vriend schappelijke bemiddeling wordt aan geboden in den Japansch-Chineeschen oorlog. NOG STEEDS STRIJD AAN DE GRENS VAN BUITEN-MÖNGOLIË Volgens een bericht van het Japan sche leger te velde, is de spanning aan de Westelijke grens niet verslapt. De strijdkrachten van Sowjet-Rus- land en Buiten-Mongolië hebben sinds 26 Juli herhaaldelijk geprobeerd de grens over te trekken bij de samen vloeiing van de Khalka en de Holstein, doch zij werden iederen keer door de troepen van Japan en Mantsjoekwo te ruggeslagen. De luchtstrijdkrachten van Sowjet- Rusland en Mongolië zijn op drie dagen de grens gepasseerd, n.l. Zaterdag, Maandag en Woensdag, doch de Ja pansche luchtmacht, alsdus dit bericht van Domei, heeft haar een verplette renden slag toegebracht, door in die drie dagen 69 vliegtuigen omlaag te schieten. HET TSJECHISCHE NATIONALISME. Het zich krachtig werende Tsjechi sche nationalisme bezorgt den Duit- chers heel wat moeilijkheden. In de Tsjechische pers wordt krachtig op gekomen voor de cultureele zelfstan digheid der Tsjechen en zij eischt voor dit volk dezelfde rechten, die Henlein eens voor de Duitschers in Tsjecho- Slowakije heeft verlangd. „Wat toen wit was, kan nu niet zwart worden ge- lieeten", aldus de Tsjechische bladen. Inmiddels blijven Tsjechen bij hon derden tegelijk de Poolsche grens overschrijden. Per schip zijn 600 de zer manelij ke vluchtelingen deze week in Frankrijk aangekomen; zij hebben zich verbonden om een Tsje- NOG SLECHTS ENKELE DAGEN KAN U MEEDOEN AAN DE chisch corps te vormen in het Fran- sche vreemdelingenlegioen in Ma rokko. DE MILITAIRISEERING VAN DANTZIG. Onder de wapenen tot Dantzig Duitsch is. De militairiseering van Dantzig duurt voort. De leden der militaire formaties in de vrije stad hebben een verklaring moeten teekenen, waarbij zij zich verbinden, ter beschikking van de autoriteiten te blijven tot Dant- zig bij Duitschland zal zijn gevoegd. Er wordt energiek gewerkt aan de versterking van de verschillende stra tegische punten, in het bijzonder bij de heuvels van Bischofsberg en Ha gel sberg. In den nacht van 4 op 5 Augustus zijn op het vliegveld te Langfur vlieg en landingsoefeningen gehouden door vliegtuigen van de nationaal-socialis- tische formaties. Gouwleider Forster heeft een in spectietocht gemaakt, 0111 zich van den stand der versterkingswerken op de hoogte te stellen. Na een energiek vertoog van den Poolschen commissaris-generaal bij den senaat bebben de autoriteiten van de vrije stad vier Polen, die tot lang- durige gevangenisstraffen waren ver oordeeld, in vrijheid gesteld vóór zij bun straffen hadden uitgezeten. BERLIJN BINDT IN. Von Neurath's medewerker teruggeroepen. Havas meldt, dat na den terugkeer van den rijksprotector Von Neurath uit Berlijn, diens medewerker Frank, die voorstander is van een krachtige „verduitsching", uit Praag is terug geroepen. In Tsjechische kringen ver wacht men, dat 't Duitsche Rijk be sloten zou hebben een gematigder koers in Bohcmen en Moravië te vol gen. Men baseert deze veronderstelling O]) het feit, dat de onderhandelingen over een nieuw Tsjechisch „leger", die door Frank werden geremd, thans snel voortgang maken. Anderzijds wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat de decreten over 'n tweetalig Tsjecbisch-Duitsch systeem in de be sturende lichamen en over den ver plichten arbeidsdienst voor Tsjechen, die 31 Juli afgekondigd zou worden, tot dusver niet gepubliceerd zijn. Van haar kant heeft do Tsjechische regeering haar „goeden wil" betoond. President Hacha heeft n.l. een confe rentie bijeengeroepen, waar besloten werd de door het Rijk geëischte wet inzake de verbeurdverklaring van de goederen der geëmigreerde Tsjechen af te kondigen. ANTI-JOODSCHE MAATREGEL IN ITALIË. Het staatsblad publiceert een wet, welke de uitoefening van vrije beroepen door Joden regelt: De beroepen van journalist en notaris zijn verboden, ter wijl de andere vrije beroepen door Jo den slechts kunnen worden uitgeoefend ten behoeve van Joden. ADVERTEERT IN DIT BLAD. R.W.B. W.V.O. (Oosterhout). Nu de volgende maand de competitie weer zal aanvangen is het noodig, dat men de nog resteerende Zondagen zoo veel mogelfjk gebruikt voor het spelen van oefenwedstrijden, om toch zoo goed mogelijk voorbereid te zijn. Zoo heeft RWB een drietal clubs: WVO, Gudok en SLT bereid gevonden 0111 een wedstrijd tegen haar te komen spelen. Drie elftal len die men hier zelden te zien krijgt, doch wiens naam voor een drietal inte ressante wedstrijden zullen zorg dragen, daar zij het vorige seizoen tot mee van de sterksten uit hun afdeelina behoor den. Zondag komt WVO uit Oosterhout op bezoek, een elftal dat j.l. Zondag een WSC-combinatie met 32 versloeg en dus als een waardige tegenstander voor RWB kan worden beschouwd, dat met enkele nieuwe krachten zal uitkomen. Voor de sportliefhebbers een mooie gelegenheid dezen wedstrijd eens te ko men bijwonen, daar men van een vol komen open strfjd getuige kan zijn, ter wijl tevens de entree voor deze vriend schappelijke wedstrijden ook geen be zwaar zal zijn eens een bezoek aan het RWB-terrein te brengen. De wedstrijd zal aanvangen 0111 half drie. SPRANG. N. E. O. Het tweede elftal van N.E.O. speelde j.l. Dinsdagavond tegen Zand- schel II op het terrein van laatstge noemde club een wedstrijd voor de B.V.B.-competitie. Onze club was hier ver in de meerderheid en wist dit in doelpunten tot uitdrukking te brengen. N.E.O. won de match met 20. Zaterdagmiddag krijgt N.E.O. I Stormvogels uit Woudrichem op be zoek om een wedstrijd te spelen voor de Zaterdagmiddag-competitie van den B. V. B. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden, daar beide ploe gen aan elkaar zijn gewaagd. N.E.O. zal ongetwijfeld alles in het werk stel len om de puntjes in Sprang te houden, maar Stormvogels zal zich niet zoo ge makkelijk gewonnen geven en alles doen om haar goede plaats op de rang lijst te behouden. S. D. O. Op het S.D.O.-terrein alhier werd Dinsdagavond een competitie-wedstrijd gespeeld voor den B.V.B. tusschen S.D.O. II en R.W.B. III uit Waalwijk. Het was een mooie wedstrijd waarin van beide zijden goed voetbalspel te zien gegeven werd. S.D.O. wist het voordeel van eigen veld te benutten en een 3 2-overwinning te behalen. I. V. C. B. Promotie 3e klasse. Sommige bladen melden dat slechts 1 club in deze afdeeling zou kunnen pro- moveeren. Wanneer dit inderdaad zoo is, staat het er voor HEC niet erg rooskleu rig voor, want om de bovenste plaats te kunnen bekleden, zal zij a.s. Zondag van GW in Gemert moeten winnen. Bij een gelijk spel zijn haar kansen reeds ver keken. Laten we daarom het beste hopen. Eerlijk gezegd achten wij de Waalwij- kers niet in staat 0111 het in Gemert tol een overwinning te brengen, maar, je kunt nooit weten. DUIVENSPORT Uitslag duivensport G.E.O. Zondag j.l. hield de combinatie van Postduivenvereenigingen GEO te Raams- donksveer een wedvlucht vanuit Neuf- villes (België). Afstand 141 K.M. In con cours waren 262 duiven, die gelost wer- van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. 23) De logica van dit verweer scheen geen indruk te maken op George. Zijn eigen argumenten leken hem blijk baar verpletterend, want hij ging op denzelfden beschuldigenden toon voort En tenslotte vind ik u hier op den publieken weg aan het vechten met een van uw medeplichtigen om den buit. O ja, de buit, dat spreekt natuur lijk vanzelf! Dat is het juiste woord. In ieder geval voel ik mij ver plicht, vervolgde George onverstoor baar, dit juweel voorloopig te hou den. Ik ben het alleen nog niet met mezelf eens wat ik er mee doen moet. Als ik het aan de politie geef, betee- kent dat, dat u gearresteerd wordt. Ik kan het niet verdragen alsals Waarom niet? Waarom toch niet? vroeg Lilian. Ik heb u slecht behandeld 11 kunt u nu wreken. Waar om doet u het niet? George keek haar even aan. Ik kan het niet, zei hij dof; ik kan het niet. - Wat beteeken ik voor u? Gerech tigheid gaat boven alles. Kom, me neer Hemmings ik zal u gewillig naar het politiebureau volgen. Hij schudde het hoofd. Neen ik doe het niet. Waarom toch niet in vredes naam? Ik kan het u niet zeggen. Ik ben gek, ik weet het, maar er is iets in uw stem, in uw figuur, in uw gezicht, dat me zwak maakt. Ik denk altijd aan u, ik droom van u, de wereld is doodsch voor me als u niet in mijn nabijheid bent. Nu weet u het! En daarom ben ik niet in staat te doen wat mijn plicht is. Lilian was verbijsterd. Ze keek hem aan in twijfel of hij in ernst had ge sproken of een onbeschaamde grap met haar uithaalde. Geef mij den diadeem, zei ze ten slotte. Geef hem mij terug en laat mij gaan. De zaak is plotseling veel ern stiger geworden dan ik ooit bedoeld had. Neen dat doe ik niet, antwoordde hij hartstochtelijk: Ik wil niet de hand hebben in uw misdaden, of schoon ik van u houd. Ik zou er mijn leven voor willen geven, een ander mensch van u te maken en dat is een reden te meer om te weigeren, mij met uw practijken in te laten. Meneer Hemmings, zei Lilian na een korte stilte, weet u waar ik naar toe ging toen ik u ontmoette? Neen. —Ik was op weg om dit kostbare stuk terug te brengen aan de gravin van Harlsmore. Hier bij het hek hield de man, dien u mijn medeplichtige noemt, mij aan en probeerde het mij af te nemen. Gelooft u mij? Ik zou u graag gelooven. Het is de waarheid. Ik geloof u. Dan stel ik u voor, dat u het kleinnood aan de gravin terugbrengt. Als u wilt mag u zeggen, dat ik het u gegeven heb, maar u mag het ook laten. Ik laat het heelemaal aan uw oordeel over. - Ik zal zorgen, dat de gravin haar bezit terugkrijgt. Ik kan u niet zeggen hoe blij ik ben, dat u tot inkeer bent gekomen. Ik heb niet gezegd, dat ik tot in keer ben gekomen. Maar laten we het daar niet verder over hebben. U zorgt dat lady Harlsmore den diadeem te rug krijgt en daarmee is de zaak af- geloopen. De kartonnen doos lag nog op den weg. George raapte ze op, bracht ze zoo goed en kwaad als het ging weer in model en deed het sieraad er in. Uitstekend, zei hij. - Ik heb enkele dwaze dingen ge daan, die u verdriet hebben berok kend; u hebt dwaze woorden gespro ken, die mij verdriet hebben berok kend. Laten we overeenkomen weder- kcerig te vergeten en te vergeven, stelde Lilian voor. Misschien zien we elkaar wel nooit terug. Ze stak haar hand uit. Adieu! Hij nam de uitgestoken hand en hield die in de zijne. Ik wil geen afscheid -van u ne men. Laten we niet voorgoed uit el kaar gaan! Ik heb u bang gemaakt met mijn dwaze woorden, maar het is niet mogelijk dat de toekomst iets voor ons samen verborgen houdt? Laat mij in ieder geval die illusie be houden; laat mij George, klonk schril een vrou wenstem. Mijn moeder! Hij keek verschrikt om en zag me vrouw Hemmings in de bocht van de oprijlaan staan. U moet gaan, zei Lilian. Ze trok haar hand haastig uit de zijne. Wilt u niet één enkel woord van hoop zeggen? smeekte hij. George! herhaalde de stem, thans met nog meer nadruk. Toe, ga nu heen, drong Lilian aan. Ze wist niet of ze lachen of huilen moest 0111 de situatie. Ik kom, moeder! Gaat u nu alstublieft, herhaalde Lilian. Wij zijn nu op de grens van de grap gekomen, meneer Hemmings en als we die grens overschrijden, komt er niets dan ellende van! George!, riep de ongeduldige dame ten derde male. Lilian draaide zich snel om, omdat ze haar lachen niet meer kon inhou den en aarvaardde langzaam den te rugweg. George wendde zich naar zijn moeder, die inmiddels buiten de poort van haar domein was gekomen en de zich verwijderde figuur van Lilian on middellijk herkende. Wat voert dat schepsel hier uit? vroeg mevrouw Hemmings scherp. .En wat heb je daar in je hand? Niets, antwoordde George kortaf. Dat is niet waar. Breekt u zich het hoofd er niet over. George, ik ben je moeder! Dat heb ik immers nooit ont kend George liep met groote stappen op het huis toe; hij 'kookte inwendig. Mevrouw Hemmings volgde, maar geen enkele beweging van haar zoon ontging haar spiedende oogen. HOOFDSTUK XV. De bekentenis. George had den diadeem in zijn bin nenzak verborgen gehouden, tot hij naar zijn slaapkamer ging om zich voor het eten te verkleeden. Toen stopte hij hem in de lade, waarin hij zijn boorden bewaarde; dat was toe vallig de eenige lade, die hij op slot kon doenHij was een jongen inel een vriendelijk hart en hij had al weer spijt van de manier, waarop hij zijn moeder behandeld had. Hij ging naai de salon met de bedoeling om haar zijn verontschuldigingen aan te bie den. Het spijt mij, dat ik straks een beetje kortaf was, begon hij. Neemt U het mij niet kwalijk. Niets zal de herinnering kunnen uitwisschen van dat onbehoorlijk ge drag, behalve een volledige bekente nis. Als U nog niet heeft ingezonden, moet U zich haasten I Lux Toilet Zeep, het doeltreffende middel ter voorkoming van een „vermoeide huid", geeft op 12 Augustus definitief de laatste 30 pracht- 'horloges uit. Al wat U te doen heeft is het volgende: Beschrijf in hoogstens 30 woorden Uw ervaring over Lux Toilet Zeep voor de verzorging van het gelaat. Frankeer Uw inzending als brief en ver meld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aan Lux Toilet Zeep prijsvraag, postbus no. 7, Rotterdam en voeg bij Uw inzending drie buitenomslagen van Lux Toilet Zeep. U kan zo vaak inzenden als U wil, indien U bij elke inzending 3 omslagen voegt. Op de uitslag is geen beroep mogelijk en brief- wisseling hierover kan niet worden gevoerd. Alle inzendingen worden ons eigendom en kunnen door ons naar goeddunken worden gebruikt. LUX TOILET ZEEP TEGEN VERMOEIDE HUID LTS13I'

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6