Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Prinses geboren. Een blijde verwachting wederom vervuld. Plaatselijke Berichten. Hedennacht bereikte ons het bericht, dat een Prinses geboren was, welk bericht wij hedenochtend aan ons bureau en per bulletin hebben bekend gemaakt. NUMMER 61. ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1939. DERDE BLAD. is ilie iug 'en ikt. nd- *-4 de vas I Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven. Ingezonden stukken, gelden, ;nz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijsper 3 maanden f 1.25. Franco per post door 't geheele ^rijk 1.40. UITGAVE t WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. GIRO-No. 50798. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. De kleine woog 3 K.G. 870 gram. Baarn en Soestdijk lagen in nachtelijke stilte verzonken en uiterlijk wees niets er op, dat binnen de paleismuren de ver wachte blijde gebeurtenis op handen was. Precies om 9 minuten over één kwam het vorstelijk kindje ter wereld. Onmiddellijk waren het Bad hotel en Hotel Trier, waar vele binnen- en buitenlandsche jour nalisten bijeen zijn, in volle bedrijvigheid. Enkele minuten later was de blijde mare over geheel ons land, in Ned. Indië en in alle uithoeken der aarde bekend. Te half twee werden op het postkantoor reeds de eerste te legrammen van het prinselijk paar aangeboden waarin dit of ficieel kennis gaf van de blijde gebeurtenis o.a. aan den Koning en de Koningin van Engeland, aan de Duitsche regeering, den President der Fransche repu bliek, den Koning van België, den Graaf en Gravin van Athlo- ne, enz. In de groote steden waar zich oj) dit nachtelijk uur nog men sehen in café's of op straat be vonden, heerschte er reeds aan stonds een blijde feeststem ming en verspreidde het groote nieuws zich als een loopend vuurtje. Van verschillende hui zen werd spoedig de nationale drie-kleur uitgestoken. Om 7 uur hedenmorgen ver kondigde de in verschillende plaatsen opgestelde batterijen door het afvuren van 51 sa luutschoten de blijde mare. Toen wapperde weldra de drie kleur van schier alle huizen en het Iaat zich aanzien, dat reeds vandaag over het geheele land de feestvreugde zal oplaaien, hoewel eerst Maandag a.s. de nationale feestdag wordt ge vierd. Volgens het officieele bulle tin van Dr. de Groot en Dr. de Jong werd het kind geboren om 9 minuten over één. De baby weegt 3.870 K.G. Moeder en kind maken het uitstekend. DE FEESTVREUGDE IN INDIë. In den na-nacht kwamen de eerste telegrammen van Aneta binnen over de reactie in Ned. Indië. Het was daar 8 uur in den morgen toen de Gouverneur- generaal van het heugelijke nieuws kennis gaf. Door den gouverneur en den Volksraad werden aanstonds gelukstelegrammen gezonden en in de Volksraad werden enthousiaste redevoeringen ge houden door den voorzitter en den directeur van Economische Zaken. Zoowel uit de hoofdstad van Nederl. Oost Indië als uit alle andere plaatsen kwamen berichten binnen over de feest vreugde en geestdrift die de blijde gebeurtenis aldaar heeft gewekt. De scholen werden hier oogenblikkelijk gesloten, ter wijl ook de kantoren haar. deu ren vroeger sloten. De feestvreugde heerscht hier onder de geheele bevolking, niet alleen de Nederlanders, doch ook de Chineezen, Japa- neezen enz. deelden in de feest vreugde. Een zusje voor prinses Beatrix! Velen zullen het misschien anders hebben verhoopt, in stilte zullen ze aan de mogelijkheid hebben gedacht der boorte van een Erfprins van Oranje, maar van géén onzer is de vreugde op heden minder, nu de kleine en reeds zoo algemeen geliefde prinses Beatrix door Gods goedheid een zusje kreeg. We juichen en danken God Die weet, wat het beste is voor ons Vorstenhuis, voor het land en voor het Nederlandsche volk. Wanneer dat in Zijne raadsbeslui ten staat aangeteekend, zal Nederland óók nog eens den zegen bekomen van het bestuur van een krachtige mannen hand, maar tot heden hebben we slechts reden om dankbaar te zijn voor de behoedzame wijze, waarop ons volk door zachte vrouwenhand langs het pad van vrede is geleid in een wereld vol oorlogsrazernij. Wat een geluk zoude het zijn, als we in den nieuwen zegen, welke het prin selijk gezin gewerd, het voorteeken mochten zien van een toekomst in ka rakter gelijk aan dat van de laatste dec- cennia van ons nu en dan moeilijk, maar onafhankelijk en vreedzaam volksbestaan! Moge het zoo zijn! De kleine Prinses Beatrix is nog te jong om te beseffen, welk groot geluk de Hemel haar door haar ouders schonk. Beatrix, de geluk en vreug de brengende... Was haar benaming niet een profetie? Ze zal straks mogen opgroeien met een zusje, een voorrecht dat noch haar moeder, noch haar groot moeder hebben gekend. En mét dat zusje, zal ze zoo hopen we en wil len we gelooven 'n populair prinses- senpaar worden als het Engelsche. De klokken van Nederland beieren; in zijn kerken dankt een volk zijn God voor de hernieuwde zegening van zijn vorstenhuis, we dansen om Oranje-boomen in uitgelaten vreug de; we ontsteken de lichten, welke verkondigen, hoe het in ons binnen ste gloeit; we hangen het nationale dundoek uit om te getuigen, hoe trotsch we zijn op ons vaderland, op ons vorstenhuis, op het Kind van Oranje, dat de toekomst van Neder land in dcszelfs verbondenheid aan zijn dynastie, komt helpen schragen. Blij en dankbaar gaan onze gedach ten uit naar het Paleis te Soestdijk, waar een moeder met trots en dankbaarheid neerziet, als elke ande re moeder het zou doen, op het pand van liefde en trouw, dat als een rijpe vrucht van den ouden, tot jonge kracht geënten Oranjeboom werd ge oogst. Ontroerd zingen we het plechtige Wilhelmus en we benadrukken den regel Mijn schildt ende betrouwen Syt Ghy, o Godt, mijn Heer! Zoolang ons volk dezen regel zong en herhaalde in het raam van al het overige, dat onze nationale hymne aan gelool in trouw en andere deugd be lijdt, is het Nederland goed gegaan. Laten we daarom op het gelukkige oogenblik van heden, zingende het ilhelmus, ons besluit van trouwe verbondenheid en eerbiedige onder werping aan het Huis van Oranje vernieuwen. We weten de gevoelens van al onze lezers en lezeressen te vertolken, wan neer we te dezer plaatse verzekeren, dat Oranje ook in de toekomst zal mogen rekenen op de trouw van al len, namens wie we spreken; en we weten het gevoelen van ons Vorsten huis weer te geven, wanneer we ge tuigen: deze Oranjetelg, ont thans geschonken, zal ons volk trouw zijn en dienen, zooals alle Oranjes dat hebben gedaan en tot die taak zullen de prinselijke ouders het vorstelijke kind doelbewust opvoeden. Leve Oranje! Leve Nederland! Le ven beide tesamen in innige verbon denheid De Kinderaubade gaat door! De voorzitter van het Centraal Oranje-comité verzoekt ons mede te deelen dat de Kerkelijke Diensten en de Kinderaubade óók bij de geboorte van een prinsesje plaats hebben, op den dag na de geboorte, den Nat. Feestdag dus. Zou de Nat. Feestdag op Zondag vallen, dan wordt het feest Maandag gehouden. Bij de geboorte van een prinsje hebben alle festiviteiten plaats, acht dagen na den Nat. Feestdag. Aan de ouders van schoolgaande kinderen der drie hoogste leerjaren, wordt verzocht de jeugd van deze nieuwe regeling op de hoogte te brengen. Naar aanleiding van de cir culaire van 't Centraal Comité deelt men ons mede, dat het in de bedoe ling lag van de Vereeniging van WaalwijkscheSchoenfabrikanten e.a, er tegen te protesteeren, dat zoo doende twee nationale feestdagen zouden worden gevierd in onze gemeente, nl. de nationale feestdag (daags na den geboorte dag) en voor onze plaats de eigenlijke feestdag acht dagen later, tenminste als een prins geboren werd. Een en ander vervalt nu vanzelf sprekend en 't feest 8 dagen later, wat ook wij niet gelukkig achten, eveneens. Wij hopen nog dat het Centraal Comité of welke corporatie ook, maatregelen zal kunnen nemen om op den nationalen feestdag toch nog een behoorlijk feest te vieren, al is het dan na den middag of 's avonds De harmonie St. Crispijn zal intusschen a.s. Maandagavond een concert geven. De voor Maandag aangekondigde vergadering van den Bestuursraad der R.K. Werkliedenvereeniging en de Bestuurdersrecollectie, kunnen met 't oog op de feestelijkheden niet door gaan. BEPERKTE OPENSTELLING DER POSTKANTOREN OP MAANDAG 7 AUGUSTUS (voor Waalwijk en daaronder ressorteerende kantoren). Op Maandag 7 Aug. a.s. zullen in verband niet de geboorte van de prin ses alle postinrichtingen, voor zoover betreft den postdienst, niet langer zijn opengesteld dan tot 12 uur. Evenwel zal na 12 uur neg gelegen heid worden gegeven voor het ter ver zending aanbieden van aangeteekende en van expresse stukken en groote hoeveelheden gewone correspondentie. Tot 12 uur zullen alle onderdeden van den postdienst worden behandeld als op gewone werkdagen. De giro-stortingen met spoedbehan- delingen zullen op bovengenoemden dag door het centraal giro-kantoor al leen worden geboekt, indien deze al daar vóór 11 uur aanwezig zijn. De ontvangst en verzending van den post geschiedt als op werkdagen. Na 12 uur zal alleen de buslichting worden uitgevoerd, welke aansluiting geeft op den nachttrein. De 2e bestel ling komt te vervallen. De le bestelling en de avondbestel ling blijven echter gehandhaafd. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst blijft ongewijzigd. Geslaagd. De dames Tonny van Duyl en Maria Vugts slaagden te 's Bosch voor het diploma coupeuse. Zij genoten haar opleiding bij de. Eerw. Zusters Dochters van O L. Vr van het II. Hart alhier. Comité „Ouden van Dagen Het aantal aanvragen van deel- nemers(sters) aan den tweeden uit tocht der ouden van dagen op a.s. Donderdag is belangrijk grooter dan 't vorig jaar. Degenen die zich nog willen op. geven, moeten dat spoedig doen bij de heeren A. G. Meijs, firma II. Speet. Markt, Waalwijk; C. Th. Kila, Radio Centrale, Grootestr 104, voorm. Besoijen C. Pulles, Laag einde 118, voorm. Baardwijk. Stand der werkeloosheid. De stand der werkeloosheid in onze gemeente is aanzienlijk vermin derd, wat blijkt uit het onderstaande: De stand der werkloozen W. G. W. G. Bouwvakarbeiders 14 2 44 5 Houtbewerkers 3 4 Kleermakers 5 14 9 14 Lederbewerkers 108 18 156 24 Leerlooiers 4 1 15 Metaalbewerkers 1 11 Typografen 2 1 Diverse werkkr. 28 5 37 7 Totaal 164 41 267 51 Vakschool-bal. Maandaagavond 31 Juli werd in »Musis Sacrum« het vakschool-bal gegeven welke afscheidsavond vol komen geslaagd mag lieeten. Het bezoek was zeer druk en de stem ming allerprettigst. Het bal werd geopend door den heer W. Stregers, die allen hartelijk welkom heette en er op wees dat zooveel oud-leerlingen uit de afge- loopen 25 jaar gehoor hadden ge geven aan den oproep, waardoor dit bal meer en meer aan traditie gaat winnen en meer en meer het karakter gaat krijgen van een jaar. lijksche reünie. De muziek werd verzorgd door de populaire Band »The Bambling Moochers« uit Gorinchem. Tot 2 uur bleef men onder ge- zelligen dans en leuke attracties in de meest plezierige sfeer bijeen. Toen was het tijd van vertrekken waartoe de heer Stregers met een hartelijk slotwoord 't sein gaf. Met recht kon hij daarin getuigen van een uitstekend geslaagde avond met een opwekking tegen 't volgend jaar. Een Prinsesje geboren. Van Vrijdag op Zaterdag te midder nacht Heeft de ooievaar te Soestdijk een Prinsesje gebracht. Het edel wicht woog zeven pond Moeder en dochter zijn beiden gezond. Dus Prinses Beatrix heeft een Zusje gekregen Geve de Heer aan Haar en Haar koninklijk Huir, Zijn onmisbaren zegen. S. FBUITDIEVEN GESNAPT. Reeds eenigen tijd geleden hebben wij melding gemaakt van het feit, dat er in onze gemeente zooveel fVuit werd weggehaald. Thans is de gemeente-politic erin geslaagd om een zestal van de daders te ontmaskeren, die gisteravond op heeterdaad bij bun werkzaamheden in den tuin van de Wed. Sars, werden betrapt. Voor het meerendeel zijn het nog aankomende jongens. PROV. NOORDBR. ELECTR. MIJ. Jaarverslag 1938. Wij ontvingen het jaarverslag van de N.V. Provinciale Noord-Brabant- sche Electriciteits-Mij., waaraan, wij 't volgende ontleenen: Het afgeloopen jaar is voor onze in stelling weer zeer gunstig geweest. Op den zeer grooten vooruitgang van het Echo van het Zuiden, Waalwytselie en Langstraatsche €»nrant« j 8&ó»nrf- Per heden Per 17 Febr. "39

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9