NIEUWS UIT DE WEK UW LEVER-GAL 0P BURGERLIJKE STAND. DUSSEN. Langstraat en Omgeving. KAATSHEUVEL. SPRANG—GAPELLE. GEERTRUIDENBERG. NIEUWKUIJK. HAARSTEEG. WASPIK. Sport n vrouw waaraan hoofd en lede maten ontbraken. Het lijk was in verregaanden staat van ontbinding. De doodelijk ontstelde bramen zoekers, kooplui, die op wegwaren naar de markt in Barneveld en hun dorst met bramen langs den weg wilden lesschen waarschuwden on middellijk den burgemeester van Karneveld, den heer J. Westrik die zich, van den gemeenteveld wachter, en van een majoor der Rijksveldwacht, naar de opgegeven plaats begaf om het eerste onderzoek te leiden. Ook het parket te Utrecht werd van de vreeselijke vondst in kennis gesteld. De subst. officier jhr. mr. J. E. W. TwissQuarles van U fiord heeft zich direct naar Barneveld begeven. De koffer met den ver- schrikkelijken inhoud isnaar l.trecht opgezonden. De burgemeester van Barneveld verzoekt ons mede te deelen, dat zij die inlichtingen kunnen verstrekken verzocht worden zich zoo spoedig mogelijk tot hem te wenden. Men meldt ons nader dat de subst. officier te Utrecht, jhr mr. J. E. W. Twiss Quarles van Ufford, en de burgemeester van Barneveld een onderzoek ingesteld hebben. Zij maakten bij het onderzoek gebruik van een politiehond, aangezien het vermoeden bestond dat in den om trek het hoofd en de ledematen begraven zouden liggen. Er werd evenwel niets gevonden. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten,dat de koffer met het stoffelijk overschot der vrouw reeds eenigen tijd in het struikgewas heeft gelegen. Verstoorde wittebroodsweken. De laboratoriumbediende Z. van de Ned. Gist. en Spiritusfabrieken te Delft trad dezer dagen in het huwelijk. Het was een luisterrijke plechtigheid waarbij talrijke familie leden en genoodigden tegenwoordig waren. Het jonge paar betrok de nieuwe woning voor het doorbrengen van de wittebroodsweken. Dat jonge geluk werd wreed verstoord en de honeymoon-stemming maakte plaats voor een paniek. De politie nl. betrad de woning der jonggehuwden en kwam den bruidegom arresteeren wegens diefstal van een hoeveelheid platina, afkomstig uil de laboratoria waar hij werkzaam was. De dader heeft bekend en wees tegelijkertijd den heler van het gestolen metaal aan, die eveneens in arrest is gesteld. Meisje door auto gegrepen. Op den Elspeetersweg nabij het sta tion Nunspeet, wandelde Donderdag avond om zes uur de familie P. uit Amsterdam, die daar de vacantie doorbrengt. Eensklaps rukte het vijf jarig dochtertje, dat aan de hand van haar moeder liep, zich Jos en stak den weg over. Op dat oogenblik naderde uit de richting Vierhouten een personenauto. De bestuurder trachtte 't meisje te ontwijken doch slaagde hierin niet. Het kind werd tegen den staatweg gesmakt en bleef ernstig gewond liggen. In hoogst zorgwekkenden toestand is 't meisje naar 't ziekenhuis «Salem» te Erraelo overgebracht, waar 't om half 10 aan de bekomen verwondingen overleed. Man met de ijzeren long in het huwelijk getreden. Fred Snite, die nu al meer dan drie jaar in 't leven gehouden wordt met behulp van een «ijzeren long», is in het huwelijk getreden met Uheresia Larkin. De bruid is 25 jaar oud. Zij is 'n vroegere schoolvriendin van Freds zuster en kende hem reeds vóór hij door de verlamming werd getroffen. Bij sluiting van het huwelijk bleef de bruidegom in de ijzeren long. De bruid had zich naast hem opgesteld. Zij zullen de wittebroodsweken aan de Niagara doorbrengen. R.K. Sport- en Wandelpark. Zaterdag 13 en Dinsdag 15 Augus tus zal in het Sportpark een openlucht uitvoering plaats hebben. Opgevoerd wordt: „Oessin Blanda", (Blank en Bruin), een Indisch tooneelspel in 3 bedrijven. Een mooi tooneelwerk dat bij algeheele aandacht een dankbaar gehoor zal vinden. Bij ongunstig weer zal deze uitvoering geschieden in den Gildenbond om 8 uur n.m. Geslaagd. Voor het diploma costumière slaag den Zaterdag 5 Augustus o.m.: Jo Sebregts, Cor Kleijsen, Cato Oomis, Cor Brok, Marie Brent, Greta v. Woen- sel en Nelly Vrinten. Geslaagden ont vingen haar opleiding bij de Eerw* Zusters alhier. TWEE BRUIDSPAREN. De Bruidsparen bij het verlaten van den St. Pieter. In de Basiliek van St. Pieter te Ro me zijn 2 Aug. j.l. getrouwd de heer Willy van Nieuwstadt met inej. To Leenaarts, en de heer Anton Mut- saers met mej. To van Nieuwstadt. Postkantoor. Openstelling P.T.T.-kantoor Kaats heuvel op Maria Hemelvaart, 15 Au gustus 1939: Voor den Postdienst: 8V213 uur. Voor den Telegraafdienst: 8y213, 1416 en 1819.30 uur. Voor den Telefoondienst: 821 uur. De tweede en derde briefpostbe- stclling en de tweede pakkctpostbe stelling vervallen. Verplaatst. De Weleerw. heer J. v. d. Wiel, oudste kapelaan van de parochie St. Joannes Onthoofding alhier, is door Zijne Excellentie Mgr. Arn. Fr. Die pen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, benoemd tot kapelaan te Millingen. ZijnEerw. was alhier Moderator van de K.J.M.V., waarvoor hij veel deed. Benoemd tot kapelaan alhier is de Weleerw. Heer Teurlings, geboren te 's Bosch en priester van 't Seminarie. Verkoopingen. Bij publieke verkoop zijn ten over staan van Notaris Jan v. Ham Dins dag j.l. in Ejuphonia verkocht drie woningen, staande in de Sprangsche Straat en eigendom van de N.V. W. van Dam, voor 1430.aan den heer D. Boons alhier. Bij onderhandschen verkoop is Vrij dagmorgen het woonhuis met kan toor, voormalig magazijn, stikkerij en snijderij, bergplaats en erf aan de Hoofdstraat, verkocht aan den heer L. Nieuwen huizen, eigenaar van de „Goedkoope Bazar", die zijn zaak naar dit pand gaal verplaatsen. Koop 2 en 3, fabriek met erf en fa briek, voorheen looierij met erf, is on- derhandsch verkocht aan den heer D. Boons. Tennistournooi. Bij de Tennisclub Kaatsheuvel vangt Dinsdag a.s. een groot Tennistournooi aan, dat duurt tot 27 Augustus en waarop reeds meerdere clubs inschre ven. Werkloosheid. Bij het plaatselijk bureau voor ar beidsbemiddeling en werkloosheid al hier, stonden deze weck 194 personen als geheel of gedeeltelijk werkloos in geschreven. Hiervan waren 76 ge plaatst in de werkverschaffing en 12 in de steunverleening opgenomen. BERKDIJK. Kindertractatie. In verband met de geboorte van Prinses Irene, worden de schoolgaan de kinderen van de leden van Berk- dij ks Belang, Zondag a.s. op een trac- tatic onthaald. De harmonie St. Jan verklaarde zich bereid medewerking te verlccnen. De harmonie komt om 11.15 uur bijeen in de zaal van den heer van Dinteren. Hierna wordt af gemarcheerd naar het café van den heer H. Netten, waar de kinderen van wijk 3 0111 11.30 uur een tractatie wacht. Vandaar gaat de harmonie naar de Kruisstraat, waar in de zaal van den heer I h. van Boxtel de kinderen van wijk 1 0111 12 uur getracteerd worden. Tot slot gaat men onder de lustige toonen van St. Jan naar het vereeni- gingslokaal bij den heer van Dinteren, waar om 12.30 uur de kinderen van wijk 2 op een tractatie onthaald wor den. Allen worden verzocht zich met oranje te tooien. De besturen van de drie wijken zijn uitgenoodigd om bij deze tractatie een en ander te regelen. LOON OP ZAND. Postduiuenbericht. De Postduivenvcrcen. „De Lucht bode" hield Zondag 1.1. een wedvlucht vanuit Mons, afstand 160 K.M. De duiven werden gelost 0111 10.15 uur bij Westen wind. In concours waren 108 duiven. De uitslag was als volgt; A. Schaafstra 1, 8; G. v. d. Linden 2, 6 22 28; Jos. Vera 3, 17; G. v. Don gen 4, 36; Gebr. v. Dongen 5; J. Snoe ren 7, 29; J. Vlocmans 9, 26; L. v. d. Velden 10, 31; P. v. Esch 11; A. de Visser 12, 20; Bccrens-Leermakcrs 13, 19; M. v. d. Abeelen 14, 23 27 33; M. Maas 15, 24 25; H. v. d. Velden 16; H. v. Noije 18; A. Dannenherg 21, 30 34; E. v. d. Velden 32; M. Vera 35. Eerste duif 12.11.27. Laatste duif 12.34.44. Bijz. Vrijw. Landstorm. Op de banen aan den „Loonschen Berg" hield de B.V.L. Zondag 1.1. haar schietwedstrijden. De uitslag was als volgt C. Boere 57; W. V'ugts 57; Jos. v. Berkel 55; W. v. Icrsel 54; M. v. d. Hoven 53; P. v. d. Hoven 53; M. van Laarhoven 53; S. v. Gorkum 52; .1. Hocse 51; M. v. Dooren 51; M. van Gorkum 51; A. v. Rooij 51; M. Ken- nekes 50; A. v. d. Velden 49; G. Ver hoven 48; P. Wouters 48. SPRANG. Onder leiding van haar voorzitter, de heer Dalmaijer, kwam het bestuur tot viering van kinderfeesten op Ko ninginnedag in vergadering bijeen. Na gebruikelijke opening en een welkomswoord door den voorzitter, werd besloten voor de schooljeugd op 31 Augustus e.k. een kinderfeest te organiseeren, wat dan ook inhoud de herdenking van de geboorte van Prin- ses Irene. Besloten werd binnen den loop van enkele dagen in de gemeente een col lecte te houden. Wordt een bedrag als vorige jaren gecollecteerd, dan zal 's morgens een kinderoptocht en des middags zullen op een terrein kinder spelen georganiseerd worden. CAPELLE. Zaterdag 12 dezer zal in de gemeen te Sprang-Capelle een collecte worden gehouden ten bate van het Nederland- sche Roode Kruis. Laat ieder door 't koopen van een speldje een kleiner of grooter bedrag bijdragen voor den zegen rijken arbeid van het Roode Kruis. Van den landbouwer C. S. in de Nieuwstraat had een der kinderen 't ongeluk te vallen, met het noodlottig gevolg, dat het, naar we vernemen, een der armen brak. Dr. Roos verleen de geneeskundige hulp. Voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk hoopt Zondag a.s. des morgens half tien en des na middags twee uur op te treden, Ds. A. Vroeg in de Weij. A.s. Zondag 's morgens half tien en 's namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te tre den, Ds. T. H. Oostenbrug. Op den Zaterdag 19 dezer op een weiland van den heer G. voor de Poor- te in de Nieuwstraat te houden Zen dingsmiddag, hopen als sprekers op te treden: Ds. J. W. v. d. Linden te Kootwijk, Ds. W. Rijnsburger te Oud- Beierland, Ds. J. v. Amstel te Lage Vuursche en Ds. W. Vroeg in de Weij te Hoogeveen. Ds. T. H. Oostenbrug alhier zal het openingswoord en Ds. Jhr. E. L. W. M. Hoeufft v. Veisen uit Meeuwen een slotwoord spreken. In het lokaal der Ger. gemeente, hoopt Maandag 14 Aug. des avonds 0111 7 uur op te treden, Ds. Stuijven- berg, van Benthuizen. HANK. Door den visscher A. v. d. P. alhier, is aangifte bij de plaatselijke politie gedaan dat vischfuiken van hem, die stonden in de rivier „De Bleek", zijn vernield en stukgesneden. Het is te hopen dat de politie den dader(s) van deze laffe daad op moge sporen. De timmerman H. v. H. alhier had het ongeluk met een hand in een zaagmachine te komen, op de papier fabriek „De Maasmond" alhier. Zijn hand werd zwaar gewond, zoo dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Door Mgr. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, is aan het R.R. Kerkbestuur te Geertruidenberg goed keuring in principe verleend tot het bouwen van een nieuwe kerk. Om trent de plaats van vestiging is nog niets definitiefs bekend. Zoodra de nieuwe kerk gebouwd zal zijn, zal de oude afgebroken worden, waardoor 't fraaie marktplein nog eens zoo groot zal worden. De lindeboomen in de Veenestraat sluiten zich hierbij prach tig aan en het verkeer naar deze straat zal het afbreken der bestaande kerk ten zeerste ten goede komen. De geboorte van de Prinses is voor Geertruidenberg feitelijk nog een wa re verrassing geworden, doordat ver wacht werd dat zulks omstreeks half Augustus zou plaats vinden. Daarvandaan dat het Oranje-comi té van de Sinte Geerden Berghe Stich ting geen uitvoering kon geven aan het door haar opgemaakte program ma, omdat verschillende benoodigd- heden nog niet aanwezig waren. De herdenking der geboorte bleef dan ook beperkt tot de officieele be kendmaking vanaf de pui van het ge meentehuis, hetgeen wegens afwezig heid van burgemeester Bianchi ge schiedde door loco-burgemeester Sas sen. Voorts verkondigden de Ridders van St. Geertrui de blijde mare op verschillende punten der gemeente, terwijl 's avonds onder leiding van de harmonie Apollo een lampionoptocht werd gehouden, waaraan alle school gaande kinderen, daartoe in staat ge steld door het Oranje-Comité, deel namen. Tevens was het marktveld weer op de bekende wijze versierd. De grootsche feesten zijn 1111 verscho ven naar Koninginnedag en ongetwij feld heioven deze een succes te wor den. Beter een goed programma dan een half afgewerkt, dat was de gedachte van het Oranje-Comité. Donderdagmiddag had alhier de aanbesteding plaats voor het bouwen van een leerklas aan de R.K. Bijzon dere meisjesschool, onder architec tuur van den heer Hub. Baijens te Heusden. Ingeschreven werd als volgt: J. Blankers, Nieuwkuijk A. P. Kramer, Heusden N. Kramer, Genderen J. van Iersel, Helvoirt A. Smits, Heusden J. v. Liempde, Nieuwkuijk J. v. Bokhoven, Vlijmen N. Siegers, Haarsteeg J. v. Vel uwe, Haarsteeg N. v. Loon, Drunen v. Hoorn, Hcrpt Kleingeld, Waspik J. Leermakers, Etsch P. v. Rooij, Helvoirt Bij onderhandsche aanbesteding werd aan den heer J. Blankers en Zn. alhier, opgedragen het bouwen van een boerderij met schuur, voor reke ning van den heer E. de Gouw. Ar chitect is de heer N. de Bont. 6975 6850 6830 6840 6820 6674 6360 6355 6340 6235 6228 6187 5728 5469 Woensdagmorgen omstreeks 8 uur kwam een luxe wagen, waarin gezeten het bruidspaar De Hart-Van Bladel, op weg naar Vlijmen om in het huwe lijk te worden verhonden, op den ge vaarlijken hoek hij café Achten, in botsing met een muur welke den tuin van het café afsluit. De botsing was zoo hevig dat de geheele muur be zweek en de auto geheel in elkaar werd gedrukt. De inzittenden kwamen er wonder hoven wonder behoudens enkele schrammen met den schrik af; Slippen of een defect aan de stuurin richting is hier wellicht de oorzaak. Door het gemeentebestuur werd deze week hij publieke verkoop aan gekocht, het van ouds bekende café „Het Hof van Holland", met het doel dit te sloopen. Een groote verbetering zal hiermede tot stand komen ten op zichte van den Havendijk. Daar de naastliggende rijweg ook vernieuwd wordt, kan door samenwerking een nuttig werk tot stand worden ge bracht voor het verkeer. Op den Nationalen feestdag v/erd door den gemeenteraad een openbare vergadering gehouden. Telegrammen van gclukwènschen werden verzon den aan II.M. de Koningin en het Prinselijk Gezin. Door het R.K. Zangkoor werd gisteren het jaarlijksch uitstapje ge maakt. Op de heenreis werd te Rot terdam het vliegveld Waalhaven be zocht en een rondvaart gemaakt door de Rotterdamsche Havens. Ve vol gens werd de reis voortgezet 1 ar 's-Gravenhage en Scheveningen. Na aldaar verschillende beziensw aardig heden bezocht te hebben wérd de te rugreis aanvaard en keerde men na 'n werkelijk gezelligen dag, behouden en in de beste stemming weer. Predikbeurten Zondag 13 Au gustus 1939: Ned. Herv. Kerk v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. R. de Bruin. WAALWIJK. Geboren Jan Johannes Adrianus, zv. M. W. Ver- donk-Lanibrechts Wilhelmina Woute- rina, dv. W. J. Ophorst-Rovers Anna Maria Gerarda, dv. W. A. de Rooy-Du- moulin Theodora Petronella, dv. J. de Haan-Pullens Maria Adriana Wilhel mina, dv. J. F. van den Hoven-Kerkhof Maria Martina Huberdina, dv. L. F. van Heumen-Bossers Antonius Adria nus, zv. P. van Delft-Leijtens Petro nella Dymphna Jacoba Maria, dv. C. van de Wiel-Olivier Johanna Antonetta Maria, dv. F. van Munster-van der Pen nen. Overleden: Maria van Iersel, oud 1 jaar. Gehuwd: Adr. Bool, oud 22 jaren, wonende te Loonopzand en Aa. P. Timmermans, oud 20 jaren, Ie Waalwijk. Ingekomen: Ja. Th. M. Vermeer, van Engelen Ha. W. M. van Huiten, van Engelen J. Dehue, van Roermond G. Arends en gezin, van Enschede. Vertrokken: Aa. J. Klerkx naar Vlijmen M. L. A. van Eeuwijk naar Dongen J. E. M. Kootstra naar Dubbeldam I). Bogers naar Sprang-Capelle J. W. G. IJpeiaar naar Dongen C. J. Beerens naar Loon opzand. LOON OP ZAND. Geboren Elisabeth Margaretha, dv. E. C. P. de Rooij en H. v. Beek Antonetta Maria, dv. P. v. Bijzewijk en J. v. d. Velden Cornelis Paulus, zv. A. M. v. d. Hoven en A. M. Verboven Gerardus Wilhel mus Maria, zv. N. P. J. v. d. Sanden en G. C. Aarts Bernardus Marinus, zv. J. Hoevenaar en W. J. C. v. Beers. Overleden H. Damen, oud 61 jaren. Gehuwd F. A. C. Janssens, oud 32 jaren, wonen de te Tilburg en J. A. v. d. Velden, oud 23 jaren, alhier C. v. Esch, oud 34 jaren, wonende te Esch en A. M. V. Til- borg, oud 31 jaren, alhier. Huw. aangiften: Th. Dingemans, oud 28 jaren en A. M. Hidden, oud 25 jaren, beiden wonende alhier P. v. Dommelen, oud 29 jaren en A. N. Bozen bi and, oud 30 jaren, beiden wonende alhier J. J. Vera, oud 26 ja ren en C. J. v. Seters, oud 25 jaren, bei den wonende alhier. Vertrokken W. C. Sgroot naar Dussen W. Rem meren naar Tilburg L. F. Leemans naar Baamsdonk M. M. de Graaf naar- Eindhoven II. J. M. v. Hal naar Eind hoven J. Menken naar Amsterdam - P. H. A. Schapendonk naar Waspik. R.W.B.S.E.T. Zooals wij reeds berichtten staat ér voor Zondag wederom een interessante wedstrijd op het program. De vereeni- ging SET uit Tilburg zal met twee elf tallen een oefenwedstrijd tegen BWB 1 en BWB 2 komen spelen. Hoewel men deze vereeniging hier weinig te zien kiijgt. daar zij in een andere afdeeling is ingedeeld, beschikt zij over een sterk elftal dat hel vorig seizoen een ernstige medecandidaat was voor het afdeelings- kampioenschap. Thans is zij nog ver sterkt, daar de NOAD-speler Tooien dit seizoen voor haar zal uitkomen. Zonder twijfel een elftal, dat zeker in staat is onze jongens het vuur 11a aan de schenen te leggen. Wij verwachten dan ook een volkomen open strijd, waarvan met geen mogelijk heid is te zeggen, wie hier de zege zal behalen. Voor de sportliefhebbers een mooie gelegenheid een bezoek aan dezen wedstrijd te brengen, daar hier van een wedstrijd, welke liet aankijken zeker zal rechtvaardigen, gesproken kan worden. Aanvang half drie. Om 12 uur speelt het tweede elftal tegen SET 2. Ook dit zal een aardige strijd worden tusschen twee gelijkwaardige elf tallen, die beide hun best zullen doen 0111 een zoo gunstig mogelijk resultaat te behalen. Tenslotte vermelden wij nog dat Dins dag 15 Augustus a.s. hel eerste en tweede elftal bij NOAD in Tilburg op bezoek gaat. SPRANG. N. E. O. Zaterdagmiddag zal op het terrein van N.E.O. aan het Oosteinde alhier een wedstrijd gespeeld worden voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond. N.E.O. krijgt dan op bezoek Nova uit Werkendam. Wij verwachten voor deze match veel be langstelling. S. D. O. S.D.O. II speelde j.l. Dinsdag avond te Kaatsheuvel een competitie wedstrijd voor den B.V.B. tegen S. V. K. en verloor met 32. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGE VING. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw vl°el®n- Wanneer deze stroom van If»»' k onvoldoende is. verteert uw voedsel niet net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt! om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade- r<? g'< zacht- onovertroffen Tim de lever- gal te doen vloeien. droS'en0"'?^. LeV<,r-p",et!e3 »P»theke„ en

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7