p.fc makelijk efen Nieuws uit de Langstraat Gemengd Nieuws. (Mr en Gmgeving. KAATSHEUVEL. in zake de regeling van de douanekwes tie. Inmiddels is het nog steeds niet dui delijk, tot welk plan van actie de as- mogendheden bij de jongste conferen tie van Berchtesgaden besloten hebben. De Romeinsche correspondent van de „Daily Mail" meent te weten, dat de Britsche en Poolsche ambassadeurs te Rome, alsmede de Fransche zaakgelas tigde te Rome, in den- loop van deze week officieel van de Duitsch-Italiaan- sche plannen voor een oplossing van de Europeesche kwesties op de hoogte gesteld zullen worden. Sir Percy Lo- raine is na een korte vacantie, die hij in Noord-Italië heeft doorgebracht, gis teren weer te Rome teruggekeerd, ter wijl de Poolsche ambassadeur, Dlugos- zowki, hedenmorgen te Rome aan kwam; hij heeft zijn vacantie in Polen plotseling afgebroken en vóór zijn ver trek nog 'n langdurige besprekgig met kolonel Beek gehad. Ook de Hongaar- sche gezant te Rome, die op het oogen- blik nog te Boedapest zijn vacantie doorbrengt, zal, naar Havas verneemt, onverwijld naar Italië terugkeeren. Uiteraard wordt tusschen al deze fei ten verband gelegd. CSAKY BIJ HITLER? De Hongaarsche minister van Bui- tenlandsche Zaken, graaf Csaky, die op het oogenblik te Salzburg vertoeft, is, zoo meldt Reuter, volgens berichten uit doorgaans betrouwbare bronnen te Miinchen en Salsburg, door Hitier te Berchtesgaden ontvangen. Hij zou een lang onderhoud met hem gehad heb ben. De minister heeft reeds een lang on derhoud met von Ribbentrop gehad en heeft hem nogmaals ontmoet op 't kas teel Fuschl, waar hij ook de lunch ge bruikt heeft. Gisterenavond gaf minister Frick op het kasteel Leopoldskron ter eere van Csaky een groote receptie, waaraan ook von Ribbentrop deelnam. Het kas teel behoorde vroeger aan den beken den regisseur Reinhardt. Van officieele zijde wordt nog'steeds verklaard, dat de bezoeken van Csaky slechts van particulieren aard zijn. ITALIAANSCHE PERS BEPLEIT OVERLEG. De geheele Duitsche pers keert zich thans verontwaardigd tegen het denk beeld van een internationale conferen tie tot regeling van het vraagstuk Dant- zig. Opmerkelijk is daarbij, dat de kwestie van de corridor en die van Dantzig thans in één adem worden ge noemd. De bladen verklaren eenstemmig, dat er zoowel wat Dantzig als den corridor betreft, geen sprake van een compromis kan zijn, omdat beide vraagstukken kwesties van Duitsche eer zijn. Zoo schrijft de „Nachtausgabe": een compromis is niet mogelijk. Conferen ties over deze vraagstukken hebben geen enkelen zin. Als de democratische staten delegaties naar een dergelijke conferentie zouden zenden, die slechts tot taak hadden zich tegen iets te ver zetten, wat de Duitsche eer raakt, zou het eenige resultaat zijn, dat de toe stand ernstiger werd". Terwijl van Duitsche zijde dus het denkbeeld van een internationale con ferentie wordt verworpen, pleit de Ita- liaansche pers, volgens een Reuter-be- richt uit Rome, met eenstemmigheid,, die officieele inspiratie doet vermoeden, voor directe PoolschDuitsche onder handelingen voor een vreedzame rege- ling. GEEN BLOKKADE VAN HONGKONG. m enterecht op de arbeiders, die bene den stonden en in de ruimte, die voor de toeschouwers gereserveerd was. Een ontzettend angstgeroep steeg op, want men vreesde, dat het schip, dat nu geheel los lag. tijdens zijn haastige glijvlucht om zou kantelen. De ramp zou dan ontzettend geweest zijn. Terwijl de stukken hout van de stel lage aan alle kanten in het rond vlogen, bereikte het schip ten slotte toch het water, waar het veilig en wel bleef lig gen. Mevrouw Kingsley Wood had nog de tegenwoordigheid van geest om de champagneflesch te grijpen en tegen het wegglijdende schip te slingeren, zoodat het gevaarte toch nog gedoopt is. De woordvoerder der admiraliteit heeft verklaard, dat de Japansche ma rine niet het voornemen heeft Hang- kong te blokkeeren. Er bestaat geen reden voor een dergelijk optreden, zoo voegde hij hieraan toe, en Japan heeft niet de bedoeling nieuwe complicaties uit te lokken met een buitenlandsche mogendheid, waarmede het op vriend- schappelijken voet staat. VLIEGTUIGMOEDERSCHIP GLIJDT TE VROEG TE WATER. Eén doode en twintig gewonden te Belfast. Op wel zeer onfortuinlijke wijze is een nieuw Britsch vliegtuig-moeder schip, de „Formidable", Donderdag middag te Belfast te water gelaten. Door een nog onverklaarbare oor zaak gleed het schip plotseling in zijn element, twintig minuten voor de plech tigheid beginnen zou. Bij het gedrang van de menigte, die de instortende stellage trachtte te ontwijken, is één persoon gedood en werden twintig men- schen gewond. Het 23.000 ton metende schip zette zich juist in beweging, toen minister Kingsley Wood en zijn echtgenoote, die het schip zou doopen, op den steiger arriveerden. Groote stukken hout van de stellage, waarop het schip rustte, braken onder hevig gekraak af en kwa- Gevangenisstraf ondergaan voor een ander. Het vorige jaar werd A. W. te Goes door de rechtbank te Middel burg veroordeeld tot 4 weken ge vangenisstraf. Hij moest deze straf ondergaan in de bijzondere straf gevangenis te Scheveningen. De veroordeelde, die er niet veel voor voelde zich in afzondering te bege ven, zocht naar een plaatsvervanger. Zekere L. K., woonachtig te's Heer- arendskerke, verklaarde zich bereid tegen een vergoeding van f 150 de straf op te knappen. Hij meldde zich te Scheveningen, vervulde de gebruikelijke formaliteiten alsof hij de veroordeelde was en alles liep van een lijen dakje. Thans echter is door verraad de persoonsverwis seling aan het licht gekomen. De justitie stelt een onderzoek naar de zaak in. Echtpaar, dat per tandem den rijksweg overstak, door een auto aangereden Het echtpaar B. uit Utrecht, dat per tandem den rijksweg te Zeist passeerde en zich in de richting naar Utrecht begaf, is door een auto welke het achterop kwam, aangereden. De aanrijding was zoo hevig dat de vrouw terstond werd gedood. De man werd in hoogst ernstigen toestand naar het zieken huis te Zeist vervoerd. De oorzaak van de aanrijding was gelegen in het feit, dat het echtpaar zonder waarschuwingsteeken te geven plot seling den rijweg overstak om zich naar het links van den weg gelegen rijwielpad te begeven. De autobe stuurder. die krachtig remde, heeft geen schuld. Verdronken. De elfjarige Martha Huizing, uit De Wijk is hij het baden in het riviertje de Reest verdronken. Met eenige schoolvriendinnetjes had het meisje zich in het water, dat ten gevolge van den regenval van enkele dagen geleden vrij hoog staat, be geven Zij geraakte in een draaikolk en verdween in de diepte. De vrien dinnetjes waarschuwden ijlings eeni ge omwonenden. Men ging aan het dreggen,doch gisteravond omstreeks zes uur had men het lichaam van het meisje nog niet gevonden. Uit het gezin van den arbeider A. v. d. Sluis te Zuidwolde, gemeente Bedum, werd het 5-jarig zoontje vermist. Kinderen wisten te vertel len, dat zij hem hadden zien spelen op een bootje, dat aan den wal in het Boterdiep lag gemeerd. Onmid dellijk werd daar ter plaatse ge dregd en Dinsdagavond om 9 uur is het lijkje opgehaald. De familie v. d. Sluis heeft 13 jaar geleden haar eerstgeborene op dezelfde wijze verloren. In den Rijn bij Heveadorp is de 13-jarige jongeman, de Ruiter, wo nende te Oosterbeek, verdronken. Zonder behoorlijk te kunnen zwem men, begaf hij zich te ver van den oever, dook onder en kwam niet meer te voorschijn. Het lichaam is met den stroom weggevoerd. Britsch vliegtuig door bliksem getroffen. Men vreest, dat vijf person n om het leven zijn gekomen, vier passa giers en de radiotelegrafist, bij een vliegtuigongeluk, waarbij een toestel van de British Airways brandende in zee is gestort in de nabijheid van de brug over de Storstroem. Het toestel was op weg van Londen naar Stockholm via Hamburg en Kopenhagen. De vlieger die gewond is, is naar men meent, de eenige inzittende, die gered kon worden. De passagiers waren resp. een Engelschman, een Amerikaan, een Duitsoher en een Mexicaan. Oogge tuigen verklarep, dat de machine, na neergestort té zijn, overdenkop sloeg en zonk,, waarbij men zag, dat rook uit zee opsteeg. Men ver onderstelt, dat het vliegtuig door den bliksem is getrofïen. De vlieger verklaarde, dat hij, na geconstateerd te hebben, dat er brand was in de radiocabine, de machine op het water liet neerstrijken, een ruit in sloeg en naar buiten kroop. Reuter verneemt nader, dat bij het ongeluk het conservatieve La gerhuislid A. C. Crossley, die zitting had voor het district Stretford in Lancashire, om het leven gekomen is. Doove man door trein gedood Donderdagochtend omstreeks kwart over negen is op een onbe waakte overweg te Terschuur de 73 jarige W van M. door den snel trein Apeldoorn Amersfoort ge grepen en op slag gedood. Het slachtoffer, dat doof was, kwam van een landweg gewandeld en werd vermoedelijk verblind door de zon, waardoor hij den naderden trein niet heeft opgemerkt. Door vrachtauto gegrepen en gedood De jarige P.H. van der L. te Wagenborgen, gemeente Termunten is bij het oversteken van den weg door een vrachtauto gegrepen. De jongen werd naar zijn wonirg overgebracht, waar hij is overleden. Valsche rijksdaalders te Utrecht Een oud mannetjedatop'tkantoor van het Gem Electriciteits Bedrijf te Utrecht zijn rekening kwam vol doen, stond gisteren vreemd te kijken toen hij van den ambtenaar vernam dat de Rijksdaalder, die hij presen teerde valsch wasch. Een politieagent nam den rijksdaalder mee. De valschheid werd ontdekt door dat de twee munthelften een af wijkenden stand vertoonden. Bij een normalen rijksdaalder staan beel denaar en het wapen in tegengestelde richting. Onlangs werd er op het postkantoor in Oldenzaal 'n valsche rijksdaalder ontdekt thans blijkt ook in Utrecht valsch geld in omloop te zijn. De rijksdaalder is voortreffelijk nagemaakt en verschilt uiterlijk weinig van de echte munten. De Utrachtsche recherche zaleen uitge breid onderzoek instellen. Voorden ouden man die den rijksdaalder aanbood, was het echter een minder prettige affaire, omdat de man die het nogal arm heeft nu zijn rijksdaalder moest afstaan. ABONNEERT U OP DIT BLAD. mwmmwm Tragisch ongeluk te Vijfhuizen. Kind viel van moeders fiets onder een auto. Op de nieuwe brug over dering- vaart van den Haarlemmermeer nabij vijfhuizen reed de familie J. uit Vijfhuizen per fiets in de richting Haarlem. Voorop reed de heer J., daarachter zijn vrouw met op den bagagedrager haar dochtertje van 8 jaar. Van den anderen kant naderde een vrachtauto van den zand- en grinthandelaar S. uit Haarlemmer meer. Toen de vrouw naast de vrachtauto reed werd zij zenuwachtig, begon te slingeren met 'het noodlottig gevolg, dat haar dochtertje van de fiets afviel, onder de auto terecht kwam en zoo zware verwondingen opliep, dat zij na overbrenging naar de Mariastiching in Haarlem korten tijd later overleed. Uitspraak Luchtraad in ,,IJsvogel-ramp De Raad voor de Luchtva rt, die Donderdagmiddag bijeenkwam om de ramp van de „Ekster" te behan delen, heeft eerst uitspraak gedaan in zake de ramp van de „Ijsvogel' die met gezagvoerder Duimelaar nabij Amsterdam is verongelukt. De Raad voor de Luchtvaart spreekt als zijn mening uit, dat de oorzaak niet met zekerheid is vast testellen. Storingen van technischen aard hebben misschien een secun daire rol gespeeld. De oorzaak, voor zoover men van een waarschijnlijke oorzaak kan spreken, is te wijten aan een vlieg- fout, doch men kan omtrent de omstandigheden, waaronder die vliegfout is geschied, gezien de be- kw amheden van beide vliegers geen oordeel vormen. De Raad voor de Luchtvaart neemt als vastaand aan, dat kapitien Van Gemcren, de bestduurder van het vliegtuig was. Kap. Van Gemeren is een zeer bekwaam vlieger, maar was niet in het bezit van brevet B en had ook niet de noodige ervaring. De Raad voor de Luchtvaart dringt er bij de bevoegde instanties op aan om op lijnvliegloestellen bij den start en bij de landing en in moeilijke omstandigheden uitslui leed de bestuudersplaats te doen innemen door vliegers, die daarvoor volledig geschikt zijn. De Raad voor de Luchtvaart acht het ontoelaat baar, dal vanaf de tweede bestuur dersplaats de hoogtemeters niet te zien zijn. Zomersclwtel (h- pers.). 1 K.G. erwten, 1 hos worteltjes, IV2 K.G. aardappelen, y2 pond gehakt, 2 a 3 theelepeltjes Maggi's Aroma, 1 eetlepel pa neermeel of 2 beschuiten, zout, peper, noot, 1 eetlepel hl^em. 1 stukje boter of vet, 1 ei, wat peterselie. ermeng het gehakt met het rauwe ei, het paneermeel, peper, zout, noot; maak er ballen van. Breng y2 L. wa ter met 2 theelepels zout aan de kook, doet er de schoengemaakte erwten en worteltjes in kookt ze 15 minuten. "V oeg dan de geschilde, in stukken ge sneden aardappelen toe en het gehakt en laat alles zachtjes nog 15 minuten koken. Smelt een stukje boter of vet, voeg de bloem toe, roer de kluitjes er uit; doe dit dan voorzichtig bij het groentennat. Laat het nog even door koken onder af en toe roeren. Voeg dan de Maggi's Aroma toe en wat fijngehakte peterselie. Eierragout in Peterseliesaus. (4- pers.). 6 eieren, L. kokend water, 3 Maggi's Bouillonblokjes, 1 eetlepel fijngehakte peterselie. 1 stuk boter, 3 eetlepels bloem. Kook de eieren 8 minuten, pel ze, snijd ze in dikke plakken. Los de Mag gi's Bouillonblokjes op in het koken de water. Smelt de boter in een diep pannetje, voeg de bloem toe, roer er de kluitjes uit, doe er de bouillon bij, laat het onder roeren even doorkoken en meng er de plakjes eieren en de fijngehakte peterselie door. Geef bij dit gerecht gekookte aard appelen of in water gaargekookte rijst en plakken rauwe of gekookte ham. VACANTIE OOK IN DE KEUKEN. Een Permanent comité in wording. In de residentie is men druk bezig met de controle op het rijtijdenbesluit, dat Zondag j.l. in werking is getreden. Eé n der vrachtwagen-bestuurders wordt gecontroleerd. Iedereen bereid zich weer voor op de vacantie. Vrijheid, rust, ontspan ning, zijn slechts enkele van de vele heerlijkheden, die het woord „vacan tie" bij schier ieder voor den geest roept. Voor de huisvrouw beteekent hel vaak echter een vermeerdering van inspanning: de van school gekomen kinderen eischen extra toezicht en de midzomerwarmte maakt het werk in de keuken verre van licht! D.w.z., wanneer we met de weers omstandigheden geen rekening hou den en evenmin met de nieuwere in zichten op voedingsgebied en kook- techniek. Vet 'staat bij warm weer tegen en ook het vleesch, waarvan we trouwens voor ons welzijn liefst nooit al te veel moeten gebruiken, trekt niet erg aan. Inplaats van gebraden nemen we bet gekookt en wanneer we bet dan als gehakt in kleine balletjes klaar maken, dan vereischt het niet V/2 uur koken, maar het is in enkele mi nuten gaar. Bekijk b.v. eens het re- ccpl van o.s. smakelijken zomerscho- te). Deze methode bespaart brandstof en maakt bovendien langdurig ver blijf in de warme keuken overbodig. Wie de smaak van gekookt vleesch wat flauw voorkomt, kan deze af doend verbeteren met eenige drup pels Maggi's Aroma, die bovendien eetlust opwekt en daarmee de spijs vertering bevordert, wat met warm weer ook wat zeggen wil. Ook de andere recepten vereischen niet meer dan een half uur kooktijd. Den tijd, dien we in de keuken tóch moeten doorbrengen, kunnen we dan tevens ten nutte maken voor het be reiden van een of andere eenvoudige schotel, die we den volgenden dag koud kunnen geven, zoodat we dan geen vuur hebben aan te leggen. Op uitnoodiging van de heeren van Woensel en van den Hoven, waren Donderdag in café Jan van Dun twee afgevaardigden van de muziekvereeni- gingen Euphonia en Apollo en van de Zangverenigingen Bel Canto en Oro- va ter vergadering, ter bespreking van de mogelijkheid om te komen tot de oprichting van een permanent comité om de verzorging van de nationale feestdagen en mogelijk meerdere gele genheden voor Kaatsheuvel van belang te bespreken. De heer J. v. Woensel leidde de vergadering en zette in een uitvoerige inleiding op keurige wijze de noodzakelijkheid van een dergelijke vereeniging en de mogelijkheden die zich daarbij kunnen voordoen uiteen. Een zeer geanimeerde bespreking volgde, waaraan alle aanwezigen deel namen en waaruit ten duidelijkste bleek, dat allen het met de initiatiefnemers eens waren, dat er iets gedaan moet worden om te voorkomen, dat Kaats heuvel ten tweede male in een herha ling zou vallen, die het op 7 Augustus j.l. beleefd heeft. Na ampele bespreking werd beslo ten, dat het voorloopige comité, zooals dat ter vergadering aanwezig was, zou beginnen met de viering van Koningin- nenverjaardag voor te bereiden en daar naast zal trachten een vorm te vinden om een nieuwe vereeniging op te rich ten, die ook in de toekomst de leiding van eventueele gebeurlijkheden in de hand zal nemen. Nadat dit voorloopig comité hierom trent plannen zal hebben ontworpen, zal een oproep worden gericht tot de vereenigingen tér plaatse om in een vergadering van afgevaardigden van die vereenigingen te komen tot de op richting van een permanent comité, een vereeniging of anderszins. Waar 31 Augustus reeds nadert, werd een petit comité, uit het voorloo pig comité gevormd, de opdracht ge- V.V.V.V.V.V .V.'ÏV.V.V. mmmii rt

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6