- BURGERLIJKE STAND FEUILLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. SPORT. Sport-Varia SPRANG. N. E. O. S. D. O. Ml mm. m r WAAJLWIJK. R.W.B. 1—GUDOK 1 De oefenwedstrijden welke RWB nog voor de competitie begint zal spelen, worden Zonuag a.s. voortgezet met een wedstrijd tegen Gudok. Deze Tilburgschc vereeniging is hier lang geen onbekende en meermalen hebben onze plaatselijke clubs den strijd tegen deze vereeniging moeten aanbinden, Hetzij voor promotie- of degradatie-wedstrijden. Altijd waren het faire ontmoetingen, zoodat Gudok hier in Waalwijk een graag geziene tegen stander is. Voor de sportliefhebbers een mooie gelegenheid zich enkele uren vrij te maken om bij deze ontmoeting tegen woordig te zijn, daar men van een goede wedstryd getuige kan zijn. Aanvang half drie. Um 12 uur speelt RWB 2 tegen Haarsteeg, kampioen van het vorige seizoen van den BVB. üok hier achten wij een verdere aansporing overbodig, daar de bezoeken de verecnigingen voor enkele interessan te wedstrijden zullen zorg dragen. J.l. Zaterdag werd op het terrein van NEü alhier een competitie-match voor de Zaterdagmiddag-competitie van den BVB gespeeld tusschen NEO 1 en Nova uit Werkendam. NEO was hier steeds in de meerderheid en wist den Wedstrijd met 62 te winnen. Zaterdag gaat NEO-1 naar Woudri- chem om aldaar een competitiewedstrijd te spelen voor den BVB tegen Stormvo gels. Hier zal NEO zich geheel moeten geven oin zoo mogelijk succes te beha len, daar Stormvogels een sterke ploeg is en daarbij het voordeel van eigen veld heeft. Het tweede elftal van SDO speelde Dinsdagavond een wedstrijd voor de zomeravond-competitie van den BVB tegen Zandschel 2. SDO wist dezen wed strijd met 53 te winnen. Op het terrein van SDO alhier, zal Zaterdagmiddag een ontmoeting voor de competitie van den BVB plaats hebben tusschen SDO 1 en NOAI) uit Wijk. Dit belooft een mooie wedstrijd te worden, daar beide ploegen aan elkaar gewaagd zijn en alles in het werk zullen stellen, met de overwinning te gaan strijken. Liefhebbers van goed voetbalspel gaan dus Zaterdagmiddag dezen match bijwo nen. seizoen. Over den wedstryd nog het vol gende: Nadat de gasten bij monde van den HEC-secretaris een prachtig bloemstuk was aangeboden, begon SPC al aanstonds het HEC-doel onder vuur te nemen en binnen een kwartier had zij door twee prachtige doelpunten dit overwicht uit gedrukt. Eerst toen kwamen de Waal- wijkers geducht opzetten en al vrij spoe dig wisten zy den stand op 22 te bren gen. Wy dachten reeds een herhaling te zien van den wedstrijd destijds in Eind hoven, want de HEC-voorhoede weerde zich uitstekend. I)en doelman der gasten wist echter zijn heiligdom op sublieme wijze schoon te houden. De wedstrijd droeg thans het beeld van twee verschil lende spel-opvatitingen, SPC speelde een technisch hoogstaande partij voetbal, terwijl HEC met een grooter enthousias me speelde. Evenv oor de rust doelpunt ten de gasten onhoudbaar uit een mooi opgezette aanval. Na de hervatting had HEC haar elftal gewijzigd en deze nieuwe opstelling faal de volkomen. Bfinnen enkele minuten was 't dat HEC haar opstelling weer stel- bracht SPC den stand op (3-3 en gelukkig de zooals voor de rust, anders was 't wel licht op een deblace uitgeloopen. Nadat de geel-zwarten hun achterstand met een prachtig doelpunt hadden verkleind, was het wel jammer dat zij hierna een straf schop misten. Na deze opleving schenen de HEC'ers 1 het tempo nieit meer te kunnen houden, wat natuurlijk onder deze warme tempe ratuur haast onmogelijk was. Ook SPC zakte danig af, technisch echter bleef zij een aantrekkelijke party voetbal demon- streeren, doch in den resteerenden tijd wist zij echter niet meer dan een doel punt te maken. Zoo eindigde dan deze wedstrijd, die in de eerste helft het aan schouwen zeker ten volle waard was, in een verdiende 73 overwinning voor SPC, door welke nederlaag de Waalwij- kers thans ook definitief voor een even- tueele promotie-kans zijn uitgeschakeld. Rest ons nog te vermelden dat de wed strijd in de beste verstandhouding werd gespeeld, en dat HEC op zeer sportieve wijze haar laatste kans heeft verdedigd. i':- 'M ivi-Oa: Z. K. H. Prins Bernhard met de prinsesjes Beatrix en Irene. Foto genomen door H. M. de Koningin. I. V. C. B. H.E.C.S.P.C. 3—7. De HEC'ers blijven in de 3e klas. Dat wy reeds in onze voorbescouwing over dezen wedstryd vreesden, is jam merlijk in vervulling gegaan. Het laatste restje hoop tot promoveeren door het bezetten van de 2e plaats, hebben de Eindbovenaren in deze ontmoeting ge heel, en wel op verdiende wyze voor zichzelf opgeëischt. De Waalwykers zul len dus het komende seizoen weer in de 3e klas starten, en zoo de HEC'ers in dezen vorm blijven spelen, behoeven zij zich van een hernieuwd kampioenschap geen illusie te vormen. Wij hopen echter dat een welverdiende rustperiole van enkele weken ons elftal weer nieuwe kracht en energie zal brengen, om het komende seizoen weer geheel op volle toeren te kunnen draaien. Dat onder der gelijke omstandigheden, zooals deze pro motie-competitie zijn verloop heeft ge had, de spelers voetbal-moe zyn gewor den, is toch zeker wel te aanvaarden en wy hopen dan ook in de toekomst in de maand Augustus van competitie-voetbal verschoond te blijven. Een gelukkig feit voor ons is het, te weten dat de HEC'ers, ondanks dezen tegenslag niet zullen wan hopen om hun verloren terrein te gaan terugwinnen. Met evenveel strijdlust zul len zij de nieuwe competitie ingaan, en dat stemt reeds hoopvol voor 't komende De bekende Fransche vlieger Rossi heeft het internationale snelheidsrecord over 10.000 K.M. met een uurgemiddelde van 311 K.M. op zyn naam gebracht. Tijdens een voetbalwedstrijd tusschen een Duitsch en een Slowaaksch elftal te Bratislava, heeft zich een anti-Duitsche betooging voorgedaan. Toen de Duit- schers het publiek met uitgestreklen arm groetten, begon het publiek te fluiten en te schreeuwen. Tien landen hebben reeds ingeschre ven voor het Olympisch voetbaltournooi, n.l. Polen, Noorwegen, Denemarken, Hon garije, België, Amerika, Zweden, Duitsch- land, Finland en Nederland. Op de Olympische spelen in Helsinki zullen televisie-uitzendingen plaats heb ben. Er zullen echter alleen uitzendingen gedaan worden van wedstrijden, waar voor geen plaatsen meer te krygen zijn. RAAMSDONK. Van 1 tot en met 31 Juli 1939. Ingekomen: Wouter Konings, van Vreeswijk Prins Hendriklaan 9 naar aan boord Fran- cisca Boonaerts, van Breda Vischmarkt- straat 5 naar F 23 Johannes Fr. Lips, van Nijmegen Nyhoffstr. 4 naar H 99a Hendrica Ivanters, van Breda Veemarkt 5 naar B 40 Johan N. van Riel, van Wamel Leeuwen-Beneden Zandstraat 289 naar M 18 Ina Bruins, van Ommen Kerkplein 16 naar H 21 Johannes J. Naus en gezin, van Vessem c.a. A 28b naar F 2 Cornelis Adr. Zijlmans, van Dongen Heuvelstraat 13 naar L 61 Maria P. Vermeer, van 's Hertogenbosch Hinthamerstraat 28 naar G 138 Al- bertus Vetjens, van Dussen C 232 naar L118 Adrianus J. Kamp, van Waspik A 100 naar C 47 Karei J. Bammens, van Nw. Vosmeer Hoogendijk 142 naar F 31 Petrus W. v. d. Pluijm, van Dussen C 130 naar Kil Elisabeth S. C. van Dongen, van Geertruidenberg Zuidwal 33 naar G 16 Theresia P. Bouwens, van Dongen Hoogenham 10 naar J 132c Leonardus Koenen, van Loonopzand Kaatsheuvel Hoofdstraat 110 naar B 62 Catharina Goossens, van Geertruiden berg Dordtschestraat 14 naar Kil Henricus M. Meyer en gezin, van Amers foort van Ostadeplein 1 naar B 65 Lamberdina van Dongen, van Tilburg Piusstraat 2 naar D 45 Cornelia J. Schoft, van Geertruidenberg Koestraat 30 naar G 14a Bernardus J. A. van der Westen, van 's Hertogenbosch St. Joseph- straat 22 naar B 61 Johanna M. Wes- terlaken, van Beekendonk Heuvelplein A 70 naar J 45 Adriana C. P. van Til- borg, van Horn Heythuijzerweg C 56 naar J 45 Anna C. M. Ruitenberg, van Breda Boeimeersingel 10 naar M 46 Gezina M. P. Groenewegcn, van Soest Pr. Hen driklaan 13 naar H 71 Antonius A. Verwijmeren, van Oosterhout Hoogendijk 26 naar B 87 Catharina C. D. M. de Klyn, van Sittard Schuttestraat 12 naar II 109 Aartje van Olst, van Almkerk C100 naar H 28 Johanna H. M. van Hal, van Haps A 38a naar M 18 Anna E. C. de Bont, van Someren A 11 naar B 26. Vertrokken Maria W. van Dongen, van D 70 naar Tilburg Korvel 47 Lamberta C. van Steensel, van E 25 naar Gorinchem Gast huisstraat 2a Hendricus J. van dei- Westen, van D 79 naar Boxmeer van Coothstraat 10 Catharina M. Ilompus, van aan boord naar Rotterdam Vijver- weg 50 Cornelia J. de Wit, van D 18 naar Waspik Dijkje C 68 Cornelis A. de Ruijter en gezin, van aan boord naar Rotterdam Feijenoordstraat 17b Pe- tronella J. M. Carl, van B 54 naar Schalk wijk A 87 Jan de Bodt, van M 3 naar Geertruidenberg Elisabethstraat 22 Cornelia E. Bossers, van K 25 naar Til burg Bosscheweg 510 Simon P. Bou wens, van G 50 naar 's Hertogenbosch Sluis 0 Petronella J. de Bodt, van K 109 naar Best K.J.V.-Huis Martha Ant. de Bodt, van K 109 naar Best K.J.V.- Huis Antonia C. de Bodt, van K 109 naar Best K.J.V.-Huis Adriana M. den Exter. van F 9,9 nnnr Tprlimirlpn TTn berdina van Gils, van C 52 naar Made c.a. B 62 Cornelia J. Glas, van 82 naar Ginneken c.a. Wilhelminalaan 9 Pe tronella Glas, van E 82 naar Tilburg Bredascheweg 467 Petronella A. Em- men, van I 77 naar Oosterhout Groenen dijk 36 Adriana van Iersel, van L 43 naar Dongen Hoogenham 107 Agnes M. Kerkhof, van K 77 naar Tilburg Lan- genstraat 22 Johannes Jac. van den Kieboom, van K 52 naar Hooge en Lage Zwaluwe Zeedijk 2 Bartholomeus Oo- inen en echtge. van J 93 naar Geleen Lindenheuvel Lucianus C. Meis, van B 9 naar Waspik F 179 Wilhelmina Nerings, van F 41 naar 's Gravenhage Hoogenhoeklaan 3 Henricus P. J. B. Mutsaers, van C 32 naar Waalwijk Min. Loeffstraat 32 Hendrica Pols, van A 64 naar Loonopzand Kaatsheuvel Hooge Zandschel 44 Nicolaas J. J. van der Pluijm en gezin, van aan boord naar IJs- selmonde Brienenoordstraat 11 Adria na J. Roomer, van A 49 naar Loon op Zand Kaatsheuvel Berkdijk Adriana J. M. Smeur, van A 10 naar Oosterhout Dorst Bavelstraat 21 Wilhelmina E. Pruijsers, wede. van Bart. J. van Seters, van E 90 naar Geertruidenberg Zuidwal 32 Maria Joh. Sneyers, van C 47 naar Waspik Kerkpad Johannes C. van Strien, van D 96 naar Dongen Dongen- schevaart 24c Cornelia Adr. Verhulst, van aan boord naar Arnhem Pensionaat Heiltje P. Weggeman, van H 1 naar Harjingen Heiligerweg 54 Cornelia J. Wuyten, van E 12c naar Geertruidenberg Julianastraat 1 Leonardus Zijlmans en gezin, van D 25 naar Tilburg Nieuw Loevenstraat 258. Van 5 tot en met 11 Augustus 1939. Geboren Elisabeth Th. A. M., dv. Andreas F. S. Rovers en Maria H. Schoenmakers Willem, zv. Gerrit Rutters en Catharina van Dongen Jacobus Fr., zv. Jacobus 1-r. Knaapen en Johanna W. Raaijmakers Mechelina Fr. M., dv. Huibertus Adr. Schipperen en Frederica A. Kieboom. Gehuwd Gijsbert K. A. Zielhorst, oud 34 jaren en Louisa L. M. van Rossum, oud 26 ja ren Arnoldus Dekkers, oud 25 jaren en Gerdina Doornebosch, oud 25 jaren. Overleden Petronella A. B. van Strien, oud 1 jaar Petronella Blankers, wede. van An- ton ins; vnn nriinon ahH WA GEERTRUIDENBERG. Geboren Antonia Maria, dv. J. A. Bloks-Mureau Johannes Gerardus Matheus, zv. M. J. van Rooij-te Vruchte Carolinus Adria nus, zv. Th. Krooswyk Maria Lucia, dv. Th. Krooswyk Mathea Cornelia Antonia, dv. A. Draaijer-Pruijsten Jo hannes Hendrikus, zv. H. Goossens-van der Made Adriana Carolina, dv. J. Pruijsten-Baminens. Ingekomen: Elisabeth van Eggelen, van Nijmegen Willem J. H. Chatrer en echtgen., van Breda Johanna J. Molewijk, van Brum- men Iieinand L. de Vries en gezin, van Weesp Antonia J. Kivits, van Rotterdam. Vertrokken: Wilhelmus J. Merk naar Rotterdam Johannes K. O. J. Bruel naar Haarlem. LOON OP ZAND. Van 11 tot en met 17 Augustus 1939. Geboren Petronella Wilhelmina Geertruda, dv. J. G. Schoenmakers en A. H. A. Snoeren Theodorus Godefridus, zv. T. A. Ligt- nardus Maria, zv. A. J. v. Beek en A. C. voet en E. M. Emmers Josephus Leo- Brekelmans Marijnus Maria, zv. J. B. H. de Rooij en F. V. A. Kemmeren Franciscus Wilhelmus Maria, zv. H. Vugts en A. Jansen Maria Christina Johanna. dv. P. J. M. v. Rooij en J. M. de Brouwer Antonius Maria Petrus, zv. J. v. Dijk en A. H. Damen Eugène Arnold Her man Maria, zv. T. F.'Cappetti en A. W. A. Hulshof Gerdina Maria Henrica, dv. C. W. Vermeer en M. L. Broeders. Vertrokken: F. A. H. C. Roos naar Venray A. M. v. Lith naar Geffen W. Eevers naar Deurne H. A. Oldenhof naar Raalte A. W. v. d. Jagt naar Ter Aar L. de Haan naar Sprang-Capelle J. A. v. d. Wiel naar Millingen W. Schrauwers naar Amsterdam. Ingekomen: H. A. Kempes, van Oudenbosch J. P. Vis, van Oudenbosch G. J. v. Mos selveld, van Tilburg M. C. A. T. van Loosdrecht, van Engelen B. C. C. M. van Loosdrecht, van Engelen L. H. Buchholtz, van Nijmegen C. J. Bee- rens, van Waalwijk J. E. Smulders, van Tilburg. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. 27) Ik kan u deze schijnbare onwaar schijnlijkheden heel goed verklaren... Ja, aan sluwe leugens ontbreekt bet u niet. Wilt u me misschien óók vertellen, dat u op een behoorlijke manier aan den diadeem gekomen bent? Zeker ben ik dat en als u mij tijd laat, zal ik u ook dat uitleggen. Mevrouw Hemmings stond op. Als u inderdaad de dochter van den rijken Josiah Turner bent en onschul dig, dan hoeft u niet bang te zijn voor een politie-onderzoek. Wat mijzelf betreft, ben ik dat ook absoluut niet, maar toch hoop ik, dat u niet naar de politie zult gaan. En waarom niet? Terwille van lady Harlsmore. Het zal een groote schande in haar familie geven. Ik kan u niet uitleggen waarom; zij is een goede kennis van mij en ik wil haar voor geen geld ter wereld verdriet veroorzaken. Ik weiger verder naar dat onzin- nig gepraat van U te luisteren. Een kellnerin, die beweert dat haar vader, die op de stoep van een huis slaapt, rijk en lid van het Lagerhuis is; die toegeeft dat ze een gestolen diadeem in haar bezit heeft en een gravin een goede kennis noemt, kan moeilijk ver wachten, dat men ook maar één woord gelooft van wat ze zegt. Alleen als u plechtig belooft, dat u mijn zoon niet weer zult zien, zal ik nog wachten met naar de politie te gaan, terwille van mijn zoon. Waarom vraagt u mij dit? Vraag het uw zoon zei Lilian koel. Dat heb ik gedaan en hij weigert mij die belofte te geven. Wéér begonnen Lilian's oogen te schitteren. Weigert hij dat? Hij is verblind in u. Als u van hem houdt, zooals u voorgeeft Maar dat doe ik absoluut niet. Als u mij de verzekering geeft, die ik van u vraag, redt u hem en uzelf, uw vader en uw tante eveneens. Is dat de moeite niet waard? Lilian dacht na. In ieder geval red ik lord Harlsmore, zei ze halfluid. Houdt toch op met dien onzin Kom, is het niet de moeite waard?, zoo vraag ik nog eens. U kunt onmo gelijk van een man houden, dien u als werktuig gebruikt hebt. Wie zegt toch dat ik van hem houd? riep Lilian ongeduldig. Er is geen sprake van dat ik dat doe. Het idee is eenvoudig bespottelijk. Geef dan uw woord, dat u hem niet weer zult zien. Ik heb geen bezwaar om dat te beloven. Dat moet u mij dan zwart op wit geven. Ik zie niet in waarom ik u die belofte niet geven zal, zei Lilian pein zend. Nu ik iedereen in moeilijk heden heb gebracht, moet ik zien dat ik die weer uit den weg ruim. Maar toch zou zoo'n belofte wel eens lastig kunnen worden. En waarom als ik vragen mag? Omdat we elkaar wel eens hier of daar zouden kunnen ontmoeten. Stel je voor!, merkte mevrouw Hemmings vol minachting op. Mijn zoon verkeert heusch niet in dezelfde families als u! Tenminste ik ver trouw van niet. Ja, maar ik kon wel eens een bin nenmeisje zijn in een huis, waar hij op bezoek komt, antwoordde Lilian met inwendige pret. Als ik zou wei geren aan tafel te dienen, als hij mee aanzat, zou het mijn mevrouw in moeilijkheden brengen. Spaar mij dergelijk luchthartig gepraat en laat ik maar ronduit zeg gen wat ik bedoel. Wat ik verlang is een belofte van u dat u niet zult trach ten mijn zoon tot een huwelijk met u te brengen. Het eerste oogenblik was Lilian te verbijsterd om iets te zeggen; dit was meer dan zij verdragen kon. Hoe durft u mij op die manier te beleedigen! viel ze eindelijk uit. Ik verzoek u heen te gaan. Beloven doe ik niets meer, nu u mij op zoo'n schandelijke manier vernederd hebt. Lilian liep naar de deur en trok die open. Ga onmiddellijk heen; anders zal ik u er door het meisje laten uit zetten. Mevrouw Hemmings nam bedacht zaam haar tasch en verliet de kamér. Lilian sloeg de deur achter haar dicht en liet zich in wilde woede op den divan neervallen. HOOFDSTUK XVII. De zwarte koffer. Mevrouw Hemmings gaf haar chauf- leur last naar het politiebureau te rij den, maar onderweg had ze er al half spijt van dat ze deze opdracht had gegeven. Taen de auto gestopt had, ging ze een vertrek binnen, waar een inspec teur aan tafel zat, bezig met de on dervraging van een dronken man, die handboeien aan had en wiens gezicht en kleeren met bloed waren bespat. Opeens zag ze in gedachten haar zoon daar óók zoo staan en met een onder drukten kreet vloog ze het bureau uit en naar baar auto terug. Ik kan niet, zei ze in zichzelf en de chauffeur riep ze toe: Naar huis. Vóór zij de poort van de oprijlaan van Chorn Hall bereikt had, had ze het besluit genomen, dat ze zonder verwijl haar broer in vertrouwen moest nemen. Ze bleef in de auto zit ten, gaf last haar zwarten koffer naar beneden te brengen en binnen in den wagen bij haar neer te zetten. Daarop liet ze zich naar het station rijden. Ze wist dat er omstreeks dezen tijd van den dag een trein naar Londen ver trok. Vroeg in den middag kwam me vrouw in de hoofdstad aan en liet zich onmiddellijk in een taxi naar de wo ning van haar broer brengen. Met te genzin liet ze den koffer in de hall achter, terwijl ze den minister ging opzoeken. Alfred, riep ze aangedaan, toen ze de kamer was binnengekomen en snikkend liet ze zich in een stoel neer vallen. Greville wist niet hoe hij het had. Beste kind, wat is er aan de hand? Wat kom jij zoo plotseling in in Londen doen?, vroeg hij verbaasd. Ik heb ontzettende dingen ont dekt, waarvan ik geen flauw idee heb gehad. Stort je hart dan maar eens bij mij uit. George heeft in de gevangenis gezeten, zonder dat ik er iets van ge weten heb. Is dat alles? Waarom heeft deze dwaze jongen je dat verteld? Hij moest toch hebben kunnen begrijpen, dat je daarover zou gaan tobben. Ik heb de waarheid uit hem getrokken. An ders zou hij het wel verzwegen heb ben. Ik kan je die heele malle ge schiedenis makkelijk verklaren. Je hoeft je er geen oogenblik zorgen over te maken; ik weet er alles van. Hij heeft jou net zoo goed be drogen als mij. Hij heeft je immers verteld, dat het een grap was. Dat was het ook; een misplaat ste grap! Hij heeft je voorgelogen; het was geen grap! Hij hoort tot een bende misdadigers Je bent er altijd sterk in geweest om bergen te maken van molshoopen, Anna, zei Greville kalm. Als je mijn raad opgevolgd had en je zoon een kans gegeven had om zich tot een man te ontwikkelen, zou dit nooit gebeurd zijn. Je hebt hem zoo gruwelijk ver troeteld en met je gouverneurs en huisonderwijzers tot zoo'n wereld vreemden papjongen laten worden, dat hij gemakkelijk het slachtoffer werd van een dwaze grap. Waarom kan hij geen ziel van zichzelf hebben? Zijn ziel is verloren!, kreunde mevrouw Hemmings. OnzinHij is een aardige en ern stige jongen, een beetje zoetelijk mis schien, maar met geen greintje kwaad in zich. Je hebt deze malle geschiede nis gehoord en er een gewéldig lang touw aan vastgeknoopt. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8