Plaatselijke Berichten. DE BIC© EEN HANDIGE JONGEN Fa. AüïOH H0LT6REFE EdeBont-v* Huiten Heerenkleeding naar maat Zaterdag 19 Augustus 1939 No. 65 De Echo van het Zuiden Derde Blad VRAAGT VOOR DIRECT GEMEENTERAADS VERGADERING. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Waalwijk, te houden op Vrijdag 25 Augustus 1939, om 7 uur, ten gemeentehuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten. a. Mededeeiing verdaging beslis sing omtrent de bij raadsbesluit van 26 Mei 1939 vastgestelde wijziging der algemeene rechts toestandsverordening, voor zoo ver betreft het personeel van den vleeschkeuringsdienst. b. Goedgekeurde raadsbesluiten van 28 Juni 1939 tot wijziging der begrooting 1939. 2. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden overeenkomstig artikel 72 der lager-onderwijswet aan het bestuur der R.K. meisjesschool aan de Sint Crispijnstraat voor het aanbrengen van verbeteringen aan de speelplaats. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden overeenkomstig artikel 72 der lager-onderwijswet aan 't bestuur der R.K. jongensschool te Baardwijk voor aanschaffing van leermiddelen. 4. Voorstel tot het verleenen van me dewerking overeenkomstig artikel 72 der lager-onderwijswet aan liet bestuur der R.K. jongensschool te Besoijen voor het beschikbaarstcl- len van een gymnastieklokaal. 5. Voorstel tot voorloopige vaststel ling der bedragen, bedoeld in ar tikel 55ter, eerste lid, der lager- onderwijswet ten aanzien van de openbare lagere school over 1938. 6. Voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan in het belang dei- volkshuisvesting, vastgesteld bij raadsbesluit van 1 Juni 1934. 7. Voorstel tot vaststelling eener spaarregeling voor gemeente-per soneel, werkzaam op arbeidsover eenkomst. 8. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1939. 9. Voorloopige vaststelling bedrijfs- rekeningen en gemeenterekening over 1938 en goedkeuring* rekenin gen der instellingen van weldadig heid over dat jaar. 10. Behandeling bezwaarschrift straatbelasting. Prae-advies punt 6. Definitieve goedkeuring wijziging uitbreidingsplan. Onder verwijzing naar ons prae- advies van 20 Juni 1939 betreffende wijziging van het uitbreidingsplan dezer gemeente en van de bebouwings voorschriften, deelen wij U mede, dat gedurende den termijn van ter-inzage legging van de ontwerpen daarvan, zijnde van 6 Juli t./m. 2 Augustus j.l., geene bezwaren daartegen zijn inge bracht, waarom wij U voorstellen bei de ontwerpen thans definitief vast te stellen. Onderstaand besluit bieden wij U daartoe ter vaststelling aan. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. De Raad der gemeente Waalwijk; In zijne openbare vergadering van 25 Augustus 1939; Gezien het prae-advies van Burge meester en Wethouders dezer gemeen de dd. 20 Juni 1939; Overwegende, dat het in de verga dering van 30 Juni 1939 vastgestelde ontwerp-plan tot wijziging van het plan van uitbreiding voor de gemeen te Waalwijk, (vastgesteld bij raadsbe sluit van 1 Juni 1934, goedgekeurd door Ged. Staten dd. 7 November 1934, G. No. 350, in welk plan is op genomen het bij besluit van Ged. Sta ten van 3 December 1930, G. No. 197 goedgekeurde onderdeel B van het uitbreidingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 3 October 1930) en de in de vergadering van 30 Juni 1939 vastgestelde ontwerp-verordening tot wijziging der „verordening regelende de bebouwing van de terreinen, welke in het uitbreidingsplan der gemeente Waalwijk zijn begrepen" vanaf 6 Juli 1939 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage hebben gelegen ter gemeente-secretarie dat van deze nederlegging op de gebruikelijke wijze en bovendien in het „Dagblad van Noord-Brabant" te Breda en in „De Echo van het Zui den" te Waalwijk van 5 Juli Ï939 aan de ingezetenen is kennis gegeven; dat tijdens de ter-inzage-lëgging van het ontwerp-plan tot wijziging van het plan van uitbreiding met de ont werp-verordening tot wijziging der „verordening regelende de bebouwing van de terreinen, welke in het uitbrei dingsplan der gemeente Waalwijk zijn begrepen", van 6 Juli tot en met 2 Augustus 1939, geene bezwaren daartegen zijn ingebracht; Gelet op de woningwet; Besluit: 1. vast te stellen het bij dit besluit gevoegde gewaarmerkte plan tot wij ziging van het plan van uitbreiding voor de gemeente Waalwijk, vastge steld bij raadsbesluit van 1 Juni 1934', goedgekeurd door Ged. Staten van Noord-Brabant bij besluit van 7 No vember 1934, G. Nr. 350, in welk plan is opgenomen het bij besluit van de Ged. Staten van Noord-Brabant van 3 December 1930, G. nr. 197 goedge keurde onderdeel B van het uitbrei dingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 3 October 1930; 2. vast te stellen de bij dit besluit gevoegde verordening tot wijziging der „verordening regelende de be bouwing van de terreinen, welke in het uitbreidingsplan der gemeente Waalwijk zijn begrepen". De Raad voornoemd. Goedkeuring Gemeenterekening 1938. Aan het College van Burge meester en Wethouders dei Gemeente Waalwijk. De Commissie, benoemd in de ver gadering van Uwen Raad op 28 Juni 1.1., tot het nazien der Gemeente- en Bedrijfsrekeningen over 1938, heeft de eer U mede te deelen, dat zij zich van haar taak heeft gekweten en de rekeningen accoord heeft bevonden. Zij betuigt gaarne hare waardee- ring over de correcte wijze, waarop de administratie is gevoerd en de overzichtelijke methode, waarop de verslagen zijn samengesteld. Het verheugt de Commissie, dat de Gemeente- en Bcdrijfsrekeningen over 1938 niettegenstaande de nog steeds drukkende tijdsomstandigheden, sluit met een batig saldo van 20505,37. De Commissie spreekt de hoop uit, dat het Uw geacht College mag wor den gegeven de financiën onzer Ge meente in gezonden toestand te hou den. Zij stelt dan ook den Raad dezer Gemeente voor de. rekening over 1938 voorloopig vast te stellen, alsmede de rekeningen van de Burg. Armbestu ren en Oud-Mannenhuis "goed te keu ren, zooals deze zijn ingediend. De Commissie tol het nazien der rekening 1938. (get.) H. van der Waerden. (get.) C. Pullens. (get.) F. Passier. „IDEAAL WONEN" TE s-BOSCH GESLOTEN. Dinsdagavond zijn, zoo schrijft „het Huisgezin'' de poorten van „Ideaal Wonen de nationale tentoonstelling, welke zoo prachtig van opzet en in richting is geweest, gesloten. Evenwel moeilijk en zelfs in het ge heel niet, kan gezegd worden, dat het bezoek aan de verwachtingen heeft be antwoord. Op de meeste dagen was het akelig, stil en doodsch op het expositie terrein, het publiek, en vooral het Bos sche, bleef weg, en stelde aldus wel bit ter de organisatoren te leur, die toch uit zuiver idieel oogpunt, zonder winst te beoogen, zich geheel gegeven hebben om met deze tentoonstelling de reputa tie van onze stad te verbeteren. „Ideaal Wonen'' is een geduchte te genvaller geworden, de kosten zijn bij lange na niet gedekt, zoodat het garan tiefonds zal moeten worden aangespro ken en ook de gemeente overeenkom stig hef raadsbesluit, het tekort zal moe ten helpen dekken. Het blad heeft den voorzitter van „Ideaal Wonen", mr. Korthals-Altes naar zijn opinie gevraagd en deze zeide geweldig gedecipieerd te zijn over 't uiterst geringe bezoek, vooral van de Bosschenaren, die de tentoonstelling ge heel links lieten liggen en er zelfs stem ming tegen hebben gemaakt, ze overal kleineerend. De attracties als gildendag, Italiaan- sche opera, Brusselsche guides, trok ken zelfs geen belangstelling. Met deze expositie schijnt, zoo zeide hij, den Bosch boven z'n stand te heb ben gegeten, en de ontnuchtering zal terughouden om in de toekomst op nieuw ondernemingen van dergelijken aard op touw te zetten. Tot zoover genoemd blad en de voor zitter. Wij zouden er nog op willen wijzen, dat de reclame o.i. verkeerd was op gezet. Mooie algemeene reclame-biljet ten werden verspreid, maar dat is niet genoeg. De pers der provincie werd teveel gepasseerd, want waar moet het gere gelde bezoek vandaan komen, vooral bij bijzondere festiviteiten. Llit de provin cie, maar vooral uit de omgeving, die zoo gaarne naar den Bosch trekt. Ter bevordering van dien trek is er de pers der plaats en streek, die steeds gereed staat om berichten, beschrijvingen, zeer uitvoerige zelfs, op te nemen, maar die zich niet graag steeds met advertenties ziet gepasseerd. Wat bereikt men met advertenties in Maasbode, Telegraaf, N. Rott. Crt.? Niets of weinig voor een doel als 't on derhavige, terwijl men voor hetzelfde geld advertenties in een tiental plaat selijke- en provinciale bladen en meer kan plaatsen, die ook effect sorteeren. Men heeft ons b.v. meermalen inlich tingen gevraagd over 't circus Kaval- jos, over het Guides-concert, maar ook wij werden niet ingelicht, waren dus niet georiënteerd. Wat wij hier schrijven ten opzichte van „Ideaal Wonen" geldt ook voor andere ondernemingen, uitvoeringen, concerten in den Bosch, Tilburg. Breda enz. De reclame wordt foutief aange pakt, men passeert de plaatselijke pers, men negeert ze, welnu zij doet op haar beurt 't zelfde, tot schade van tal van bezienswaardige zaken, die 't bezoek dubbel waard zijn. Voor wat, hoort wat en een liefdadige instelling is een courant nu eenmaal ook niet. Ook aan t steeds plaatsen van gra tis berichten, beschouwingen enz. komt een einde. Voor wat, hoort wat! Dit laatste kan ook voor onze plaats en omgeving gelden, ook daar houdt men erg van „gratis reclame"! sumptie, kortom men kan er zich heerlijk verpoozen gedurende de vacantie. Ook per auto uitstekend te bereiken over Loonopzand. Zie verder de advertentie in dit nummer. KON. MARECHAUSSÉE. De brigade der Kon. Marechaussée alhier is van haar geïmproviseerde te huis weer vertrokken naar de geheel gerestaureerde kazerne. Deze is nog niet geheel klaar, maar men hoopt toch dat in de eerste helft van September de officieele opening kan geschieden. Intusschen een schitterende verbete ring, waarop wij nog nader terugko men. Hub. Verschuur f Te Nijmegen overleed 1.1. Zaterdag plotseling, in den nog jeugdigen leeftijd van 26 jaar, de heer Hub. Verschuur, in leven adjunct-direc teur der N.V. Robinson-schoenfa. voor loop- en magazijn werk met voldoende aanleg om bij gebleken geschiktheid opgeleid te worden in het IJzerwaren- vak en het Bazarvak. Vereischten: Strikt eerlijk en van nette familie en beschik kende over voldoende school kennis, vlug van begrip en liefst eenige aanleg voor tech nisch knutselwerk. Waalwijk Hoek Raadhuisplein. Handboogsport. Wederom zal zooals andere jaren op de banen van de Handboog- schutterij »Eendracht maakt Macht« gevestigd in café W. Pullens't Vosje met den 6-weekschen schietwedstrijd een aanvang worden genomen. Mocht het weer meewerken dan is er voor de handboog supporters wederom flink te genieten. Laten we hopen dat deze 4e zesweeksche wederom in denzelfden geest van Eendracht en dezelfde belangstel ling mag verloopen. De volgende koppels komen a s. Zondag om 12.15 uur aan de meet L. van Bladel-J. Klijberg; P. v. Bavel—A. Verheijden J. Verhoeven - K. Leijtens; M. v. d. Mee—C. Klerks; C, v.d.Hoven J Leijtens; C. Pullens - P. van Dijk; H. Mus- kens—P. v. d. Hoven. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast »Bosch en Duin«. Wij vestigen gaarne de aandacht op vorenstaande advertentie van de mooie ontspanning »Bosch en Duin« aan den Zuidelijken rand van den duin. Het is een prachtige wandeling van nog geen uur vanaf den Roes- telberg. (den weg juist over den Roestelberg Zuidwaarts). Na deze wandeling of fietstocht wordt men beloond door een prettig en goedverzorgd zitje in Bosch en Duin met een aardigen kinder-speel- tuin. Men heeft er uitstekende con. fariek, een ook in de kringen onzer schoen- en lederindustrie geziene figuur. Algemeene Schoenencommissie De minister van Economische Z.ken heeft ter uitvoering van de van de algemeen verbindend ver klaarde ondernemersovereenkomst tot verbetering van de toestanden in het schoenenbedrijf benoemd tot leden der algemeene schoenencom missieals vertegenwoordigers van de federatie van Nederlandsche schoenfabriekanten H. Kerst te 's Grevelduin-Capelle J. Mannaerts, te Tilburg; C. W. Pulles, te Waal wijk P.Scheeren, te Nijmegen Alb. J. Wendekes, te Kaatsheuvel; als vertegenwoordigers van de niet ge- organiseerdeschoenfabrikanten Ph. van Beets, te Drunen en G. van de Rhoer, te Rotterdam; als vertegen woordiger van de grossiers en im porteurs van schoenwerk E.Stihbe te Vught; als vertegenwoordiger van de schoenwinkeliers in het groot bedrijf: J. A. I. van Woensel te 's-Gravenhage en als vertegenwoor diger van de schoenwinkeliers in 't kleinbedrijf; H. Simonis, te Meiden. Als vertegenwoordiger van den minister is aangewezed de heer H. F. J. Weijers, Goirlescheweg 13, te Tilbvrg. Gevonden voorwerpen. Bij de gemeete-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende verloren voorwerpen Twee rijwielbelastingmerken, een heerenportemonnaie en een dames armband. MUSIS SACRUM. Ons Prinsesje loopt. Het filmpje, dat Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard van de kleine Prinses Beatrix heeft vervaar digd, is bij zijn vertooning als een blijde verrassing door het publiek be groet. Met deze film is het ons veroor loofd een blik te slaan in 't intieme Duurzaam. 't Vraagt weinig zorgen van Uw handen Persil maakt zelf de wasch gereed, Het bleek een weldaad voor Uw linnen Als U het steeds met Persil deed'! huiselijk geluk van 't Prinselijk Paar en de kleine Prinses te volgen op haar eerste wankele schreden en in al de lieftallige gestes, die nu eenmaal de bekoorlijkheid van den kleuter uit maken. Het is de pretentielooze weergave van een eenvoudig stukje huiselijk geluk, dat dit filmpje als het ware iets geeft van Victor Hugo's „Als het kindje binnenkomt" en waarin ieder de zonnige tafereeltjes terug vindt, welke in den eigen kring soms zoo veel liefs en genoegen kunnen schen ken. Daardoor is ook het succes van deze ca. tien minutenlange rolprent ver klaarbaar. De zonen van kapitein Grant. Wie heeft in zijn jeugd geen boeken gelezen van Jules Vernes? Wanneer men deze vraag aan het Musis-publiek zou stellen, zou zeker geen enkele vinger omhoog gaan. want ongetwijfeld heeft iedereen reeds één of meerdere werken van dezen schepper van avonturen verslonden. Boeiend van bet begin tot het eind is ook de film „De kinderen van ka pitein Grant", gemaakt naar het ge lijknamige boek van Jules Vernè. Spanning, actie en bewondering- wekkende avonturen zijn in Musis Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maan dag te aanschouwen. Wij willen nog even de aandacht vestigen op de speciale kinder- en fa milie-voorstelling, die Woensdagmid dag om 3 uur wordt gegeven en waar bij ook de film over ons Prinsesje .wordt vertoond. LUXOR BIOSCOOP. Anne-Marie. Luchldrama's zijn bij uitstek ge schikt om verfilmd te worden. Actie, sfeer en spanning zijn hier over h.t algemeen gemakkelijker te scheppen dan in andere werken, en wanneer men dan nogweet.dat het groote publiek nog vrij vreemd tegenover de luchtvaart staat is het te begrijpen dal de pilotenfilms er in gaan als koek. »Anne-Marie« is ook een lucht- vaartfilm en een van de beste soort. In de hoofdrollen komen we Annabella, Jean Murat, Pierre R. Willm en Christian Gérard tegen en deze wetenschap is voor de bioscoopbezoekers al voldoende om te weten, dat hier een goede film wordt gedraaid, vol van Fransche charme en Amerikaansche spanning. Hef verhaal is heel eenvoudig, maar toch goed gekozenalles draail om een lieve jongedame, eveneens pilote, die haar hart heeft' verpand aan een uitvinder, hetgeen het kleine clubje piloten alles be- halve aangenaam vindt. Wij zien hier de bekende Anna bella, in een spannende film van mannen, die dagelijks hun leven wagen om het vervoer naar alle windstreken te verzekeren. Tevens bijzonder goed spel over de geheele linie. „Grensbandieten". De wild-west films zijn bijna van historische beteekenis geworden want terwijl reeds spoedig na Lumière's groote uitvinding de wild west avonturen werden verfilmd, worden de laatste jaren nog sleeds nieuwe producten van dit genre op stapel gezet en de belangstelling ervoor is nog steeds zeer groot. Evenals altijd zit ook hier kaf bij het koren, maar »Grensbandieten« valt onder het laatste voortbrengsel te rekenen. Hartslagen, hoefslagen, revol vers, gevechten, door deongeschre ven wetten van de wildernis goed aan elkaar geknoopt, zijn de facto ren waaruit deze film van 100°/0 actie, spanning en sensatie bestaat. ONGEVAL. "Gisteren had de 16-jarige zoon van den heer J. de L. uit de St. Antonius- straat, werkzaam bij de electriciën van Dongen, bij den electriciteits- aanlcg in de nieuwe fabriek der firma Vermeer en Bcerens alhier, het onge luk zijn duim van de linkerhand te verbrijzelen en een spier te scheuren, doordat z'n hand tussehen de pijperi- klem bekneld raakte. Na geneeskundige hulp door Dr. Langemeijer, is hij naar het zieken huis te 's Bosch overgebracht. MARKTBERICHT. Waalwijk, 18 Aug. 1939. Biggen gemerkt: 14 17 gld.; onge merkt: geen aanvoer. Eieren: 4—4^ ct.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9