Belangrijk bericht voor kruideniers. ADVERTEERT !N DIT BLAD. aflemingsbewijs in tweevoud speciale doorschrijfblocs Beide Wethouders herkozen. Benoeming Commissies, f 5000. Crediet voor distributie. Dussen Eethen KAATSHEUVEL. - Drunen vestigings-diploma, Reeds deze week, Woensdagavond, vangt een speciale spoedcursus aan voor hen, die op 18 October a.s. aan het examen willen deelnemen. Verder zullen cursussen gegeven worden voor hen, die in Juni 1940 examen willen doen en 21 jaar of ouder zijn, een vervolgcursus voor de geslaagden van het eerste cursusjaar ■en daarmede gelijk te stellen zijn, en een normale aanvangscursus voor be ginnelingen. Ondanks de benauwde tijden dus nog geen gebrek aan initia tief. Distributiebedrijf. De beer J. C. F. v. Helsland, oud-in specteur van Politie alhier, is voor- loopig belast met de regeling van het distributie-bedrijf in onze gemeente. Het is wel een toevalligheid, dat de beer v. H., juist toen hij een maand bij bel gemeentepolitiecorps was aan gesteld, voor 25 jaar als hoofd van het distributiebedrijf 19141918 werd be noemd en thans, nu hij juist 'n maand geleden zijn ontslag uit de politie dienst nam, weer met hetzelfde werk werd vereerd. Intusschen wacht de de finitieve benoeming op de beslissing van het hoofd van het rayon, waartoe onze gemeente behoort. De heeren v. Daal en Koekoek tot wethouder gekozen. De vergadering van den raad der gemeente Dussen werd met een harte lijk welkomstwoord door den edelacht- baren heer H. Mol geopend. Nadat de raadsleden waren beëedigd en geïnstal leerd stelde de voorzitter aan de orde: de verkiezing van de wethouders. Als zoodanig werden gekozen de heeren v. Daal en Koekoek, beiden met 6 stem men. De heeren Snoek en oud-wethou der v. Etten verwierven beiden 4 stem men. In verband met de geboorte van Prinses Irene werd aan de Oranje-ver- eenigingen een subsidie toegekend van 25 ct. per kind. Tot commisielid van de centrale ar beidsbeurs te Almkerk werd benoemd de heer van Rijswijk. De heeren E. v. d. Beek en C. Donken wethouder. In verband met het afgekondigde hamsterverbod zijn alle leveranciers verplicht bij aflevering van de be treffende artikelen een uit te schrijven. Op aandringeu van verschillende kruideniers hebben wij op onze drukkerij laten vervaar, digen, welke geheel aan de wettelijke voorschriften volooen en zeer practisch in het gebruik zijn. Verkrijgbaar aan ons bureau h 35 cent per bloc, bij 5 stuks a 30 cent, bij 10 stuks 5 25 cent. OPBRENGST BLOEMPJESVERKOOP. De opbrengst van de bloempjesver koop voor de Prov. T.B.C.-bestrijding, bracht op 84.49. Aan allen die hebben medegewerkt om dit te bereiken, hartelijk dank. KWEEKWEDSTRIJD. In ons vorig nummer hebben we nog medegedeeld dat een bekroning heeft plaats gehad in den bloemen-kweek- wedstrijd der jeugdige bewoners van „De Sticht". Hier volgen nog de namen der be kroonden: Meisjes: Africaantjes: le pr. Joke Becrens, 2e Joke Dekkers, 3e Betsie de Vries, 4e Helga Rutchen, 5e Nelly Mcrks. Geraniums: 1 Ada v. Vliet, 2 Ria Bur- manje, 3 Jo v. d. Brand, 4 Treesje de Bont, 5 Wies BI ij levens. Begonia's: 1 Truus Venrooij, 2 Rika de Vries, 3 Nelly Voogd, 4 Erna Kriek, 5 Corrie Pol, 6 Johanna Bakker. Fuchia's: 1 Annie Kneepkcs. Jongens: Africaantjes: 1 Adri de Bont, 2 Henk van Haren, 3 Jan de Ruij- ter, 4 Piet v. Vliet. Geraniums: 1 Jan Alessie, 2 Jac. v. d. Dungen, 3 J. v. d. Wetering, 4 Arie v. d. Dungen. Begonia's: 1 Ari Versteeg, 2 Simon Adelbcrg, 3 Jan Dekkers, 4 Tonny van Oostrum, 5 Jan Mulders, 0 Antoon lil ij levens. Fuchia's: 1 Sjcf Hooymaayer, 2 Henk Mulders, 3 Piet Blijlevens. ERNSTIG MOTORONGELUK. Zondagmiddag keerde de militaire motorrijder de heer J. Tr. Jzn. alhier met op z'n motor de lieer KI. uit Eind hoven (vroeger le Kaatsheuvel) naar hun standplaats terug, toen zij door de grootc vaart in den Overlaat de bocht niet goed konden nemen, daarbij nog gehinderd door een paar wielrijdsters die wat onzeker over den weg reden. De gevolgen waren ontzettend. De duo-rijder vloog over den motor en kwam met den berijder op een hoop steenen langs den weg terecht. KI. werd zeer ernstig gewond en bekwam een schedelbasisfractuur en verschillende andere verwondingen, de motorrijder kreeg een lichte hersenschudding, een neus- en beenverwonding. Dr. Kolster uit Waalwijk en 'de plaatsvervanger uit Drunen waren spoedig ter plaatse, alsook de Roode Kruis-afdeeling met brancard. De bei de slachtoffers werden naar het St. Ni- colaas-ziekenhuis te Waalwijk overge bracht, waar bleek dat dc toestand van KL hoogst ernstig was en levensge vaarlijk. De heer Tr. was wel danig ge wond, maar intusschen niet gevaarlijk. I)c gemeente- en rijkspolitie was eveneens spoedig ter plaatse. Naar wij vernemen is de toestand van den heer Tr. op het oogenblik (Woensdagochtend) bevredigend. Dc toestand van KI. heeft nog geen ver andering ondergaan. RIJWIELACHTERLICHTEN. In verband met het feit, dat vele on deugdelijke rijwielachterlichten worden gebruikt en met het oog op het komen de donkere jaargetijde, zal door de po litie nauwlettend worden toegezien op het behoorlijk functioneeren der rij wielachterlichten. HANDBOOGSPORT. Zondag j.l. had op de banen der Handboogschutterij „Eendracht maakt Macht", gevestigd in café W. Pulles ('t Vosje), de 3e voortzetting plaats van deze onderlinge Zesdaagsche. Het koppel P. v. BavclAdr. Verhcijden, dat reeds vanaf den eersten Zondag dc leiding heeft, wist zich wederom het sterkst te toonen door in de 2e serie nog een ronde uit te loopen en zich alleen aan den kop te plaatsen met een ronde voorsprong. Stand na den derden Zondag: P. v. BavelAdr. Verheijden 232 p. Op 1 ronde: L. v. BladelJ. Kleijberg 209 p. Op 2 ronden: J. VerhoevenK. Leijtens 200 p. H. MuskensC. Klerks 192 p. Op 3 ronden: P. v. DijkC. Pulles 176 p. Chr. v. d. HovenJ. Leijtens 167 p. Postduivenver. «De Eendracht« Het kampioenschap van boven genoemde vereeniging met jonge duiven werd behaald als volgt: 1 A. Schuwer 2696 2 C. Witlox 2641 3 F. Schoernans 2448 4 Ant. van Eijck 2234 5 Tb. de Bonde 2056 6 .lob. Verhagen 1990 7 Swaans 1870 8 D. van der Wiel 1820 9 K. Broumels 1816 10 C. Verhulst 1800 Algemeen kampioenschap (Oude en Jonge Duiven) 1 C. Willox 7261 2 K. Broumels 7118 3 A. van Eijck 6504 4 A. Stokwielder 6468 5 Th. de Konde 5744 6 P. Schoemans 5294 Volgens mededeelingen zal waar schijnlijk de vlucht van a.s. Zondag naar Duffel als er geen bijzondere gebeurtenissen voordoen doo/rgang vinden. Inkorven Vrijdagavond van half zgven tot half negen. Loco-burgemeester. In de vergadering van B. en W., di rect na de raadsvergadering gehouden, werd de heer M. v. Nieuwstadt als loco burgemeester benoemd. Luchtbeschermingsoefeningen. Deze week worden alhier op drie da gen, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag op last van den Minister van Binnen- landsche Zaken luchtbeschermings oefeningen gehouden. Gisteravond om 7 uur ving bij het geloei der sirenes dc eerste oefening aan. Alle diensten waren op hun post en functioneerden goed. Dc bevolking die binnenshuis moest blijven, voldeed in alle opzichten aan dit bevel en werk te daardoor op uitstekende wijze aan het goed slagen van deze oefening mede. R. P. S. Aan het Postkantoor te Kaatsheu vel en dc daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Aug. 1939 ingelegd 15.194.64 en terugbetaald 37.762.20. Het laatste boekje is nummer 9842. Werkloosheid. Bij het plaatselijk bureau voor Ar beidsbemiddeling en Werkloosheid stonden in de afgeloopen week als ge heel of gedeeltelijk werkloos inge schreven 96 personen, waarvan 52 per sonen waren geplaatst in de werkver schaffing en 10 waren opgenomen in dc-steun verlccning. Terecht gebracht. Deze weck verdween bij den heer v. Wezel spoorloos uit het hok de be roemde Grauwe Hollandsche kees Rigo, kampioen van Holland en bekroond met zeer «vele nationale en internatio nale prijzen. Tevens was een 5 maan den oude Holl. kees verdwenen. Bij de politie werd aangifte gedaan, doch 't onderzoek leidde tot niets. Zaterdag avond bracht de heer Boczer uit Was pik de beide honden bij den eigenaar terug. Reeds Woensdagmorgen lagen de honden bij hem voor de deur. Er was, volgens de verklaringen van B. hij de honden geen spoor van ver moeidheid of rondloopen door natte weiden te bespeuren, zoodat aangeno men moet worden, dat de honden dezen langen weg niet loopende hebben af gelegd. Dc lieer R. deed bij de Maré chaussee mededeeling van zijn bevin dingen. De eigenaar is intusschen hoogst verblijd over hel terugontvan gen van de zeer waardevolle dieren. Opleidingscursussen. De R.K. Middenstandsvereeniging gaat ook dezen winter weer door met hel doen geven van verschillende avondcursussen voor opleiding van 't Gisteravond kwam de nieuwe raad dezer gemeente voor het eerst in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den EdeJachtb. lieer E. C. J. Moonen, burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Allereerst heelt de beëdiging plaats der nieuw gekozen raads leden. Allen leggen in handen van den voorzitter de bij de wet voorge schreven eeden af. De notulen der vorige vergade ring worden hierna zonder op merkingen vastgesteld. Verkiezing wethouders. Allereerst wordt gestemd over de vacature W. Eibers, met als resultaat dat op den heer W. Eibers 9 stemmen en op den heer C. Pullens 4 stemmen worden uitge bracht, zoodat de heer W. Eibers herkozen is. De stemming over de vacature F. Smolders had tot resultaat dat op den heer F. Smolders 8 en op den heer C. Pullens 5 stemmen werden uitgebracht, zoodat ook dc heer Smolders herkozen is. Heide herkozen wethouders nemen onder dankzegging voor het in hun gestelde vertrouwen, hun benoe ming aan. De voorzitter wenscht hen geluk met hun herbenoeming Het doet hem genoegen dat voorloopig de wensch in vervulling is gegaan die het oudste raadslid onlangs in een toespraak namens den raad geuit heelt, n.l. dat hij hoople dat de wethouders nog vele jaren hun functie in deze gemeente zouden hekleeden. Verkiezing raadscommissies. Na een zeer tijdroovende reeks stemmingen en herstemmingen, werden de verschillende commissies als volgt samengesteld: Commissie voor de Licht- en Waterbedrijven M. van D. iel (aftr.), C. Pul ens (aftr.) en J. van Heeswijk. Beide oude wethouders herkozen. Nadat burgem. Mr. R. Th. J. v. d. Heijden de vergadering geopend had met den christelijken groet, deelde hij mede, dat de notulen werden aange houden tot de volgende vergadering. Nadat de voorzitter den leden de vereischte eden had afgenomen, sprak hij een installatierede uit. Hij wenschte de raadsleden geluk met hun verkiezing. Helaas zijn de omstandigheden waar onder deze eerste vergadering wordt gehouden zeer onaangenaam. Wij had den dit graag anders gewild, maar het heeft niet zoo mogen zijn. Toch is ook in dezen tijd de taak van den raad zeer belangrijk: er is nog veel nuttig werk te verrichten. In ieder geval is de ver antwoording van dezen raad ongetwij feld zeer groot. Tot alle leden spreekt de voorzitter een hartelijk woord van welkom, doch in het bijzonder tot de nieuwe raadsleden. Spr. hoopt op een aangename en nuttige samenwerking in het belang der gemeente Drunen. Hierna gaat men over tot de verkie zing van de beide wethouders. In de vacature M. van Halderen wordt gekozen M. v. Halderen met 8 st. De heer R. v. Drunen verwierf 2 st. Blanco 2 st. In de vacature Chr. Muskens wordt gekozen Chr. Muskens eveneens met 8 st. P. v. Huiten 2 st. en R. v. Drunen 1 st. De Voorzitter spreekt de beide wet houders toe en feliciteert hen met de Commissie voor het Woningbe- driji J. Klijn (aftr.), F Roxs (aftr.) en J. Verdoorn. Commissie van advies voor de steunverleening aan YVerkloozen: Alvorens tot stemming over te gaan wees de voorzitter er op dat voor deze commissie gewoonlijk een werknemer en een werkgever werd gekozen. Voor het werk^emers-lid vestigde hij de aandacht op den heer Buijkx daar deze midden in de arbeiders beweging zit. Gekozen werden de heeren P. Buijkx en C. Pullens. Commissie voor Georganiseerd overleg voor het Gemeentepersoneel. Gekozen tot leden de heeren E. van Beijnen (aftr.), M. v. Driel (aftr.) en J. van Loon. Tot plaatsvervangende leden de heeren H. v. d. Waerden (aftr.), F. Boxs en J. Verdoom. Tot gedelegeerden in het bestuur der nieuwe Huishoud-en Industrie school alhier werden gekozen de heeren W. Eibers en G. Pullens. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten tot uitgifte in erfpacht van een strook grond van 1 Meter breedte langs de haven aan de firma Ver meer en Beerens. loopende vlak langs de nieuwe lederfabriek dezer firma. Als toegevoegd agendapunt kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om f5000.- crediet uit te trekken ler uitvoering der distributie. Voor de bepaling van dit crediet op f5000.— had 'tgemeentebestuur geen enkele maatstaf'. Het is zuiver een slag in de lucht. De kosten der distiibulie kunnen ook veel meer bedragen. Er zal hiervan minstens 75 pCt. in een andere vorm van hel rijk terugkomen. Ook dit voorstel wordt z. h. st. aangenomen, waarna de vergadering wordt gesloten. herbenoeming. Spr. vindt het prettig, dat de raad hun mandaat heeft ver lengd. De beide wethouders spreken een kort woord, waarin zij den burge meester danken voor zijn aangename woorden en den raad voor het in hen gestelde vertrouwen. Zij beloven ook in deze zittingsperiode de gemeentebe langen met al hun krachten te zullen behartigen. Tot voorzitter van de pachfcommissie wordt gekozen weth. v. Halderen met 8 st., terwijl 3 stemmen werden uitge bracht op weth. Muskens. Vervolgens moeten er nog 4 leden voor de pachtcommissi^ worden geko zen. Weth. v. Halderen vraagt of het niet wenschelijk was, zooals ook destijds is geadviseerd, om één niet-landbouwer in de pacht-commissie zitting te ver- leenen. Op verzoek van den heer v. d. Wiel maakt de voorzitter hier een voor stel van, dat met alg. st. wordt aange nomen. De heer Maas wordt dan als zooda nig gekozen met alg. stemmen. Verder worden nog gekozen de heeren R. v. Drunen, v. Wezel en Vughts, resp. met 7, 7 en 8 st. De heer v. d. Wiel vraagt bij de rondvraag om voor het huis bij de split sing van de Groote en Kleine straat een ijzeren hek te zetten, want volgens spr. is de kans zeer groot dat dit huis eerst daags in elkaar zal worden gereden. De voorzitter zegt dat het ijzeren hek dan al wel heel sterk zou moeten zijn. Spr. is van plan er waarschu wingsborden te plaatsen. De vergadering wordt door den Ed. achtb. heer D. A. v. d. Schans geopend met gebed, waarna de beëediging der raadsleden plaats vond. Tot wethouders werden gekozen de heeren C. Donken met 5 en E. v. d. Beek met 4 st. 2 st. werden uitgebracht op W. Lankhaar en 3 op G. v. d. Beek. Hierna sprak de voorzitter zijn in stallatie-rede uit: „Het is wel onder zeer moeilijke om standigheden, dat gij heden voor deze nieuwe 4-jaarlijksche periode zitting neemt in den Raad. Wolken en donkerheid beheerschen het uitzicht. Wat zal ons in de naaste toekomst nog te wachten staan is een vraag, die bij ons allen leeft. Ook op ons gemeentelijk leven drukken deze omstandigheden en groote verantwoor delijkheid rust er op ons, ook op den Raad der gemeente, in deze en weK licht nog in ernstiger mate in de komen de dagen. Moge het U allen gegeven worden om getrouw aan den zoo pas afgelegden eed met vastberadenheid Uw deel in de regeering weten te dragen, ook al zou onzen weg nog verder door de diepte gaan. Zooals ik in de vorige week gezegd heb, zagen wij met wee moed een drietal leden uit ons college vertrekken. Een periode van aangena me samenwerking, die wij zoo zeer op prijs stelden, ligt achter ons. Doch ik mag niet anders zeggen, dan dat wij met betröTfWC in dezen ook de toekomst tegengaan. En daarom roep ik de nieu we raadsleden een hartelijk welkom toe. Mijne Heeren! Oude en nieuwe le den, we kennen elkaar allen persoonlijk en wc treden elkaar met vertrouwen te gemoet. Ik verwacht niet van U, dat gij aan de voorstellen die U van onze zijde zul len bereiken, zonder meer steeds Uw jawoord zult geven. Ik verlang dit ook niet. Maar wel hoop en verwacht ik, dat het U a"er streven zal zijn om met waardeenng voor eikaars bedoeling Uw beste krachten te geven om samen te bouwen aan het welzijn van onze mooie landelijke gemeente, de gemeen te, die ons allen zoo lief is. Laten we, wat er ook geschiede, daarin eensge zind, schouder aan schouder staan, :lan kan wat ook de toekomst brenge, zij het licht of donker in ons nationale leven, soms een moeilijke maar toch een aangename en vruchtbare periode voor ons liggen. Ik spreek de hoop uit, dat in onze vergaderingen steeds dezelfde pretf'ge toon zal heerschen, dezelfde aangena me verhouding zal bestaan, die haar steeds nebben gekenmerkt en dat her gebruik van den inooien nieuwen voor zittershamer voor mij zoo immer een gemakkc'ijke, een aangename bezigheid zal zijn Laten wij hier samen zijn om werkelijk de belangen der gemeente te bespreken en te dienen en blijve de be handeling van persoonlijke kwesties cn onaangenaamheden steeds achterwege'. Mijne heeren, ik wensch U geluk met de aanvaarding van Uw lidmaatschap van den Raad, zij het voor het eerst cl bij vernieuwing, en ik wensch U toe, dat de Zegen van Hem, Wiens heiligen Naam gij ;oo straks hebt aangeroepen, op U en Uw werk mag rusten en Hij Ll allen in Uw taak als raadslid, zoo wel als anderszins nog tot heil en zegen zal stellen, tot heil van on.e gemeente en hare bevolking. Hierna feliciteerde de voorzitter bei de wethouders en sprak de hoop uit, dat de vruchtbare samenwerking steeds zoo prettig mocht zijn dan in de afge loopen zittingsperiode. Een hartelijk, dankwoord sprak de voorzitter tot den scheidenden wethouder W. Lankhaar Gzu., wiens devies immer luidde: „Recht door zee". Gemeenteraad Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6