NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. BURGERLIJKE STAND. LEVER-GAL OP GEMENGD NIEUWS. SPRANGGAPELLE. KAATSHEUVEL. WASPIK. het doel den vreedzamen zeehandel zooveel mogelijk te ontzien, in haar prijswet van 26 Augustus slechts die voor het vijandelijk gebied of voor de vijandelijke strijdkracht bestemde voor werpen en stotren tot onvoorwaarde lijke contrabande verklaard, die onmid dellijk de wapening te land, ter zee of in de lucht dienen. Nu de Britsche regeering een lijst van contrabande heett opgesteld, die ver buiten dit kader uitgaat, ziet de rijksregeering zich gedwongen, den om vang der contrabande eveneens uit te breiden. De lijst' van onvoorwaardelijke con trabande bevat behalve allerlei voor werpen voor eventueele herbewape ning, ook transport- en verkeersmidde len, brandstollen, smeerolie, goud, zil ver, betaalmiddelen, schuldbewijzen, machines en werktuigen. Als voorwaardelijke contrabande worden beschouwd levensmiddelen, (ook levende dieren), genotmiddelen, voedermiddelen en kleeding en de stol len, die voor de vervaardiging daar van gebruikt worden. HET DÜITSCHE LEGERBEK1CHT VAN 15 SEPTEMBER. Het opperbevel der üuitsche troe pen maakt bekend dat de Zuidelijke groep van het Oostelijk leger de straatweg naar Lublin is gepasseerd. Een doorbraakpoging der Polen werd verijdeld. De Duitsche troepen zijn Praga een voorstad van Warschau ge naderd. De afdeelingen die tegen Brest-Litovsk oprukken zijn de eerste l'orten van deze vesting binnengedron gen. Enkele l'orten werden door de Polen opgeblazen. De citadel is nog niet in Poolscbe banden. De stad Gdynia werd veroverd. De zeestrijd krachten zijn de havens dezer stad binnengedrongen. De Pool- schc oorlogsbodems zijn vernietigd. Van bet Westelijk front meldt bel Duitsche legerbericht dat de vijande lijke artillerie ten Oosten van Saar- brücken zeer actief is. De vijand is onder den Duitschen druk moeten te rugtrekken uit de op 12 September bezette posities tot achter de Fran- scbe grens. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. De operaties hebben ons in staat ge steld ons het bezit te verzekeren van bet gebied ten N.O. van Sierck dat ons door de Duitsche troepen hevig betwist wordt. Niettegenstaande de vijandelijke artillerie hebben wij ver der voortgang gemaakt en gedurende den nacht onze positie verbeterd. De regeeringspersdienst meldt omtrent bet vergaan van het Neder- landsche marinevliegtuig nog het vol gende: De bemanning van het vliegtuig R 5, hetwelk Woensdag door een Duitsch militair vliegtuig werd aan gevallen, tot dalen gedwongen en ver gaan is, is gisteravond te Delfzijl aan gekomen. Uit het verhoor is komen vast te slaan, dat bet Nederlandschc vlieg tuig zich buiten ons rechtsgebied beeft bevonden. Het werd door bet Duitsche vliegtuig met mitrailleurvuur bescho ten waarbij bet instrumentenbord versplinterde en de bakboordzijde werd weggeschoten, zoodat bet vlieg tuig, toen bet dalen moest, direct vol water liep en zonk. De bemanning werd door de Duitscbers opgenomen en in bet hospitaal te Nordernen on dergebracht. Een van ben had een schampschot aan den rechterschou der en 2 schampschoten achter bet oor, een ander was geraakt aan den grooten teen. Allen bevinden zich in goeden wel stand. Het vliegtuig werd bet laatst met de drijvers boven water gezien. ALS STEDEN WORDEN ONTRUIMD. Hoe de evacuatie geschiedt. De Duitschers hebben Saarbrücken en Trier reeds ontruimd. Aken met de geheclc daaraangrenzende streek, ook meer Noordelijk langs onze Oostgrens, staat gereed om hetzelfde lot te deelen. Hoe gaat bet met een dergelijke ont ruiming, welke nieuw is in de oorlogs geschiedenis? Het is immers geen „vlucht" in de beteekenis, die daaraan gewoonlijk wordt gehecht, maar een goed voorbereide evacuatie, ofschoon daarom niet minder erg voor ben, die het lot treft. In Aken, en omgeving, is Zaterdag het zoogenaamde tweede biljet bet derde kan ieder oogenblik thans wor den verwacht uitgereikt. Eén voor ieder buis, dat aan de andere bewoners moet worden doorgegeven. Dit tweede biljet beteekent, dat men zich gereed moet maken en zich gereed moet hou den. Hoe? Medegedeeld wordt wij waren in de gelegenheid kennis te ne men van zulk een „Raumungszettel" wat mag en moet'worden meegeno men. Zij, die te voet moeten gaan, en dat zijn er duizenden en duizenden, mogen niet meer mee dragen dan een pakkage alles in zakken en rugzak ken, koffers zijn verboden ter zwaar te van dertig pond hoogstens. Zij, die wegens ouderdom, gebrekkigheid enz. op een andere wijze vervoerd zullen worden, (hoe weten zij ook al weer niet) mogen tot pond meenemen. De bagage bestaat uit het noodige lijf goed en leeftocht voor drie dagen. De huizen komen onder bewaking van po litie en militairen. De deuren der bui zen mogen niet gesloten worden. Wij vernamen, dat ook militairen er intrek zullen kunnen nemen, aldus van de woningen gebruik makend. Voor verschillende wijken worden op bet tweede biljet verzamelplaatsen aangewezen, zooals scholen en derge lijke, voor zoover niet reeds door mili tairen bezet. Van die verzamelplaatsen gaal de uittocht beginnen, naar oor den, die eerst dan worden meegedeeld. Oudere menschen, die niet of niet ver genoeg kunnen loopen groote af standen zullen te voet moeten worden afgelegd, krijgen en hebben die reeds blanco reiskaarten, die latei- worden ingevuld. Op den tweeden Raumungszettel staat vermeld, dat men eigen verkeersmiddelen, zooals kleine wagentjes, karretjes, kinderwa gens enz. mag meevoeren. Omtrent bewoners van Saarbrücken vernamen wij, dal zij drie dagen en nachten onder weg waren geweest zon der uil de kleercn te komen. Een jonge moeder met een baby van eenige we ken vluchtte op evacuatiemanier uit Trier naar Aken en moet nu weer op dezelfde wijze uit Aken vertrekken. Het zijn slechts minimale staaltjes van wat aan dergelijke evacuatie vastliz. Leden van dezelfde gezinnen komen op verschillende plaatsen terecht, zon der dat zij iets van elkaar weten. Velen zijn bier op verdacht geweest en stel den in een of ander veilig oord een gemeenschappelijk schrijfadres vast, om te weten te komen, waar men zich tenslotte had moeten neerlaten. Wie vallen onder de ontruiming? Beter kan worden beantwoord de vraag wie er niet onder vallen. Dat zijn de genen, die in geëvacueerde gebieden een taak ter vervulling kregen aange wezen. Hieronder vallen ook een klein aantal jonge meisjes en vrouwen, die niet aan de ontruiming onderhevig zijn, omdat zij een post bekleeden of wel bij de ontruiming onmiddellijk op een bepaalde plaats hadden te melden om speciaal werk te verrichten. Zulks was baar reeds weken geleden bevolen. Vertrekken moeten (of moesten) alle vrouwen en kinderen en oudere men schen en degenen van de mannen, wier diensten men niet noodig bad of die elders in dienst konden worden ge steld. Over alles wat militair is behoeft bier, dat spreekt wel van zelf, niet te worden gewaagd. I)c regeering beeft beloofd te zullen zorgen, dat degenen, die in het ont ruimde gebied werk hadden, wat dus meisjes en jonge vrouwen betreft, ook elders aan het werk zullen kunnen gaan, waardoor zij immers dan ook niet meer onder verzorgingsplicht van de regeering vallen. Maar alle zaken leven, winkels, enz. staat natuurlijk stil. Zij de de stad en andere plaatsen en streken ontruimden, worden dooi de overheid van voedsel voorzien en aan onderdak geholpen. De achterge bleven krijgen hun voedsel uit de mi litaire veldkeukens. Ook in dorpen en op boerenhofsteden moest alles wor den achtergelaten. Wordt nu verwacht, dat b.v. in Aken de onmiddellijke oorlogsdaden zullen ontbranden? Niemand kan weten, wat er gebeuren kan, maar de bedoeling is voorhands dat '1 etappe-gebied vormt. Zoo is Aken nu etappe-gebied. Reeds de vorige week vernamen we, dat groo te voorraden munitie werden aange voerd. Er werden de laatste dagen tal van gewonden binnengebracht en in de ontruimde ziekenhuizen opgeno men. Een der ziekenhuizen bleef in ge bruik voor de civiele bevolking. De verpleegden uit de andere Akensche ziekenhuizen zijn voor een groot deel naar Keulen gezonden. Het schijnt, dat Keulen intact blijft en men daar geen direct oorlogsverband vreest. Vermelden we nog, dat degenen, die op eigen gelegenheid hij familie enz. ergens op veiliger plek in Duitschland onderdak kunnen vinden, hierin vol komen vrij zijn. Alles is dan echter voor hun eigen rekening. Zoo worden alle steden ontruimd. Ook deze oorlogsellende is zeer bitter. BERICHT AAN ONZE ABONNÉ'S De redactie van ons blad is met het gemeente-bestuur van Sprang-Capelle overeengekomen dat voortaan de me- dedeelingen betreffende distributie enz. van de gemeente Sprang-Capelle in ons blad zullen worden opgenomen. Wanneer dit mededeelingen betreft die alleen voor Sprang-Capelle van be lang zijn, zullen zij geplaatst worden onder het nieuws van Sprang-Capelle. Voor het geval echter dat de berichten op meerdere plaatsen betrekking heb ben, zullen zij te vinden zijn onder de rubriek: Officieele mededeelingen. DE REDACTIE. SPRANG. Predikbeurten Zondag 17 Sept.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; nam. 2 uur Ds. Vroegindewey van Loonschendijk. Bediening H. Doop. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. drie uur Ds. B. A. van Lummel. CAPELLE Tot ambtenaar ter gemeente secretarie te Waspik is benoemd de heer H. M. .1. Kommers Jzn. alhier. BERKDIJK Willem Teil In de Zondag gehouden vergade ring werd o.m. besloten in verband mei de tijdsomstandigheden het concours dat was vastgesteld op 17 September niet te laten doorgaan. Prins Hendrik Zaterdag 16 September heeft op de banen van Prins Hendrik het jaarlijksch koningschieten plaats. Voor den koningstitel bestaatgroote animo en er wordt druk door de leden geoefend. Harmonie St. Jan Het concours te Dongensckevaart waaraan harmonie »St. Jan« op Zondag 17 September zou deel nemen gaat in verband met den internationalen toestand niet door. DES Nieuws Zondag gaat het eerste elftal van DES een wedstrijd spelen tegen DNL te Breda. De wedstrijden tegen het vroegere Lachapelle zijn altijd een groote attractie geweest en waren zeer spannend. De Breda- naars willen natuurlijk de bier geleden nederlaag weer goed maken. Of dit zal lukken gelooven we zoo maar nog niet. We zullen maar afwachten. DES 2 speelt tegen DNL 2. DES 3 en 4 ontvangen thuis Uno Animo 2 en 3. De wedstrijden beginnen om 12 en om 2 uur. ST. JOACHIMSMOER Het koningschieten voor de leden van Onderlinge Vriendschap alhier had tot uitslag, dat aan den heer H. Holberg dezen titel werd toege wezen met 84 punten in 20 pijlen. Deze week vertrokken hier per B.B.A. een 30-tal bedevaartgangers naar Eindhoven, waar in de kerk der Eerw. Paters Augustijnen den H. Nicolaas van Tolentijn, een patroonheilige, die door de land bouwers bijzonder vereerd wordt. Tot tijdelijk onderwijzer aan de U.K. Jongensschool te Eersel is benoemd de heer P. G. A. Verhelst alhier. Woensdag had alhier een ernstig ongeluk plaats. Terwijl de personen C. Savelkouls en G. Zijlmans in het door de gemeente aangekochte pand dat door den heer Vissers gesloopt wordl vertoefden, storten de boven- gevels in met het gevolg dat C. S. ernstig werd getroffen, terwijl G. Z. met den schrik vrij kwam. Direct werden pogingen in het werk ge steld'om S. uit zijn benardepositie te verlossen. Hij werd nadien op last van burgemeester Dekkers die spoedig aanwezig was overgebracht in het naast gelegen café De Sport wereld». Na onderzoek en voorloopig ver bonden te zijn werd C. Savelkouls op last van Dr. Wijffels naar het gasthuis te Haamsdonksveer ver voerd waar bleek dat het eene been op acht en het andere op vier plaatsen gebroken was, zoodat het nog al een poosje zal duren alleer hij volledig hersteld is. WAALWIJK. Van 8 lot 15 September 1939. Geboren Martina Cornelia Maria, d.v. A. Snij- ders-Fijnenian. Franciscus Johannes Maria, z.v. L. M. Kolster-Beerens. Gerardus Hendrikus Johannes, z.v. P. G. van Iersel-Verhulst. Lainbertus Adriana Maria, z.v. W. J. van den Ho ven-van Bokhoven. Antonia Johanna Adriana Maria, d.v. W. M. H. Kamp- Vloemans. Johanna Maria, d.v. J. M. van de Griendt-Veraa. Maria Johanna Hcnrica, d.v. L. van Eeten-Laros. Marinus Cornells, z.v. J. G. de Louw- Maas. Marie Thérese, d.v. A. J. M. A. van Tilburg-Elbers. Cornells Fran ciscus, z.v. F. L. Verhocven-Vriens. Overleden: C. J. Besters, oud G5 jaren, echtgenoot van Ja. Pa. van Rijswijk. Aa. van Dae- len, oud 26 jaren. Th. Korthout, oud 67 jaren, weduwnaar van Ma. van den Vossen berg. Huw. aangiften: J. A. van Tuyl, oud 30 jaren, en Ja. Ma. Mutsaerts, oud 26 jaren. A. Tim mermans, oud 31 jaren, wonende te Loonopzand en Wa. Treffers, oud 27 ja ren, teWaalwijk. ren, te Waalwijk. W. van Oers, oud 29 jaren en Pa. J. Klerx, oud 26 jaren. Ingekomen A. H. van de Wiel van Drunen. Ga. P. M. Bakker van Didam. A. P. M. van Loon van Arnhem. J. Vos van Sprang- Capelle. R. E. M. Zaman van St. Jan steen. Q. van de Griend van Boxlel.. A. Treffers van Mit-Weida (Dl.). A. D. Kieboom van Oosterhout. H. L. J. Ivuipéri van Beemster. H. G. Th. Kui- péri van Beemster. J. C. II. Kuipéri van Beemster. Ca. J. E. Spierings van Vught. La. H. van Engelen van Vught. Ja. M. B. P. Janssen van 's-Bosch. M. A. M. Hoffmans van 's-Bosch. J. H. G. van Booij van Gilze-Rijen. Ma. H. M. Minke van Avereesl. W. A. Hagen van Vlijmen*. J. W. van der Steen en gezin van Vlijmen. Wa. F. van Ruth van Eindhoven. A. J. Th. van der Linden van Maasbree. Vertrokken C. II. Funcke naar Zeist. E. A. Mahieu naar Maasbree. O. M. van Enk- lniijzen naar Eethen. Th. A. van Zuij- len naar Schaik. J. E. Ulrich naar Rotterdam. E. B. Klerks naar 's-Hage. J. J. M. van Haren naar Nijmegen. H. J. E. Koekkoek en gezin naar Breda. H. J. M. Hendriks naar Amsterdam. J. H. de Peffer en gezin naar Tilburg. A. A. van der Meijden naar Hoens- broek. A. Schaap naar Zeist. W. Tli. Stregels naar Amsterdam. G. A. G. Nuyten naar Rotterdam. J. J. M. Langermans naar 's-Hage. M. W. Bruurmijn naar Drunen. C. A. van de Ven en gezin naar Utrecht. Ca. M. Bouwêns naar Breda. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Augustus 1939. Geboren Adri, z.v. M. v. Tiggelen en J. Faro. Maria Adrinana, d.v. J. J. de Man en P. I). v. d. Poorle. Helena Catharina, d.v. J. de Roon en M. de Jong. Geer- truida Anna, d.v. L. v. Dongen en J. W. Verhagen. Antonia Johanna Maria, d.v. A. de Kinderen en J. Verkooijcn. Michielia Margaretha, d.v. H. A. Mout- haan en M. v. Drunen. Jan Johannes Bernardus, z.v. A. A. J. Brok en D. Oer- lemans. Cornelis Bernardus, z.v. A. A. .1. Brok en D. S. Oerlemans. Jo hanna Maria, d.v. M. Spierings en S. J. v. Achterberg. Huwelijken P. Groeneveld, oud 28 j. en A. Ros, oud 22 j. D. Bogers, oud 73 j. en A. v. Dieinen, oud 55 j. A. Maijers, oud 23 j. en J. P. v. Tilborgh. P. Verhagen, oud 29 j. en J. Koenen, oud 24 j. Overlijden P. v. Meerlo, oud 76 j., weduwn. van T. 't Woud. A. A. Haverhals, oud 81 j. z.v. A. Haverhals en P. Oerlemans. LOONOPZAND. Vanaf 8 Sept.13 Sepl. '39. Geboren Cornelis Gerardus Maria z.v. J. v. Roosmalen en M. C. G. Jonkergouw. Peirus Johannes z.v. C. J. Klaassen en A. L. Damen. Cornelis Petrus z.v. A. P. Vermeulen en C. C. v. Dongen. Johannes Leendert z.v. N. v. Oosterhout en T v. d. Hammen. Michaël Wilhel mus Maria z.v. H. M. Smits en J. P. M. Dingemans. Henriette Johanna Maria d.v. A. J. Maas en H. P. M. de Kort. Huwelijken F. J. v. Woensel, oud 27 jaren en P. M. Hoevenaar, oud 29 jaren, heiden al hier. Vertrokken Jhr. O. B. E. M. Verheijen naar En geland. J. F. C. Willemen naar Don gen. J. A. Bakker naar Obdam. G. v. d. Eist naar Goirle. W. M. v. d. Ploeg naar Goirle P. C. M. Elshout naar Nijmegen. G. P. v. Boxtel naar Nijmegen. J. G. Ambaglshcer naar Sprang-Capelle. J. C. Boeiers naar Brazilië. P. C. Passier naar Borneo. L. Thelen naar Duitschland. J. C. H. M. v. d. Hoven naar Tilburg. C. E. L. F. v. Hout naar Oirschot. F. A. de Kort naar St. Michi els-Ge stel. H. J. M. Tcurlings naar België. B. A. Dingemans en gezin naar Dongen. J. A. J. Baeten naar Roosendaal. P. G. A. Verhelst naar Eersel. Ingekomen A. A. C. J. v. Mosselveld van St. Jan steen. A. P. Lammers van Waalwijk. R. M. Prins van Made ca. P. Ver meulen van Berghcm. L. v. d. Wouw van 's-Hage. C. J. C. Verhelst van Best. A. A. Gooien van Schijndcl. C. F. M. v. Loosdrecht van Schijndcl. T. P. v. Dongen van Eindhoven. L. Vroeindewey van Waddinxveen. P. v. d. Schans van Tilburg. E. M. v. Dortmont van Dussen. W. A. Kuis ten van Ginneken. M. Mcszaros van 's-Bosch. J. Jansen van Tilburg. II. J. N. v. d. Heijden van Tilburg. A. M. Thomassen van Tilburg. J. v. Venrooij van Drunen. A. Lommers van Drunen. .T. M. Korthout van 's-Bosch. A. P. J. Klis van Eindhoven. B. J. v. Aken van Laren. E. M. v. Weerdenburg van Amsterdam. A. P. Smulders van Dongen. GEERTRUIDENBERG. Geboren Arie Antonius z.v. J. Kant-Ilmer. Johanes Andreas Cornelis Adrianus z.v. A. C. van Vessem-de Ruijter. Gehuwd Martinus J. M. Timermans, 24 jaar en Catharina M. Quick, 22 jaar. Overleden Andreas van Kaam, wed. van J. van Venrooij, 84 jaar. Gevestigd: Antonius Colleij en echtg. uit Amster dam. Adriana de Jonge uit Almkcrk. Wilhelmus C. A. Willems uit Raams- donk. Lamhertus A. Merk uit Botter dam. Dymphna W. Stoop en Wijnand P. den Duimen uit Made. Maria F. H. v. d. Broek uit Hilvarenbeek. Willem IJ. Dank en gezin uit Raamsdonk. Vertrokken: Wed. H. v. Meerten-Dekker naar Raamsdonk. Gerarda A. Janssen naar Breda. Dirkje van Seelei's naar Am sterdam. Alida G. Maas naar Rotter dam. Elisabeth A. v. Loon naar Roo sendaal. Helena E. A. Robbers naar Heumen. Elisabeth A. J. v. Vugt naar Raamsdonk. Johanna Avontuur naar Made. Geertruida van Tiel naar Bre da. Heinrich W. te Vruchte riaar Sit- tard. Cornelis S. Goes naar Moer dijk. Diderika C. Nedcrlof naar Voorst. Elisabeth C. Krols naar Ma de. Maria A. Kievits naar Dussen. Alida G. Lisman naar Utrecht. Schipper verdronken. Een klein ijzeren dekscheepje, genaamd Othello 133. dat gesleept werd door de sleepboot De Hoop is op den IJsel nabij Krimpen aan den IJsel omgeslagen. Het scheepje dat geladen was met rollen asphalt, was van Dordrecht op weg naar Krimpen a.d. Lek. De schipper van de Othello, H. Pools, wonende te Krimpen a,d. Lek raakte te water en verdronk. De bemanning van de sleepboot De Hoop, geassisteerd door de beman ning van de sleepboot Maas, die in de buurt voer, hebben naar den drenkeling gezocht, maar tevergeefs. De rivierpolitie is later gaan dreggen; gisteravond laat had dit nog geen resultaat opgeleverd. Auto botsing. De vrachtautobestuurder K. reed met een vrachtauto over den Roo- sendaalscheweg. Daar merkte hij dat een van de koplampen defect was.Terwijl hij het euvel herstelde, waartoe hij de auto rechts van den weg zette, naderde uit de richting Wouw een personenauto, waarin twee inwoners van Delft zaten. Nadat de auto slingerend over den weg was gekomen, reed hij in volle vaart legen de vrachtauto, die ongeveer 20 meter verder in den sloot terecht kwam. De twee inzittenden van den luxe wagen liepen ernstige hoofdwonden op. Zij moesten naar het Charitas ziekenhuis te Roosendaal worden vervoerd. Een zekere v.d. Berg., wonende op de Roosendaalscheweg, die den bestuurder K., met een electrische lantaarn had bijgelicht, was er erger aan toe. Deze kreeg een zware hersenschuddingen werd naar zijn woning vervoerd Hengelaar verdronken. Een 28-jarige man, die aan de Oostelijke Handelskade te Amster dam wilde gaan visschen, is op on opgehelderde wijze te water geraakt en verdronken. Toen het ongeluk gebeurde waren geen andere per sonen in de omgeving aanwezig. Omstreeks half 9 vonden voorbij gangers een fiets waarop een hengel bevestigd was langs den kant liggen, naar aanleiding waarvan zij de politie waarschuwden. Deze heeft na korten tijd dreggen het lichaam van den man opgehaald. De genees kundigen dienst heeft geruimen tijd geli acht de levensgeesten op te wekken hetgen echter niet lukte. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis vervoerd. Overboord geslagen. Een dezer nachten vervoerde een bootje van den Spido-dienst te Rotterdam eenige mannen van Bolnes naar het Mallegat aldaar. Twee mannen zaten tijdens den vaartocht op de railing en toen het bootje 't Mallegat naderde is een van hen overboord geslagen. De kapitein van het bootje slopte onmiddellijk en zocht met de andere mannen, die aan boord waren geruimen tijd naar den drenkeling. Dezeisnietgevonden Tot nu toe weet men uit de ver klaringen van de andere passagiers alleen, dat de verdronkene'n zekere J. Timmer moet zijn De rivierpolitie tracht thans nadere bijzonderheden over hem te verkrijgen. Postbode gearresteerd wegens diefstal van een postpakket. De politie te Amersfoort heeft een 36-jarigen gehuwden postbode in arrest gesteld verdacht van diefstal van 'n postpakket. Bij 'n opkooper daar ter stede is een aantal horloges en gouden sieraden in beslag ge nomen, uit het pakket afkomstig. De postbode heeft bekend. De man zal naar Utrecht worden gebracht en ter beschikking van de justitie worden gesteld. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te yerzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en eliendig, u ziet alles zwart. De mee3te laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER-S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrü te doen vloeien en u ?.V, u,een scheel ander mensch voelen. Onschade lijk. p antaardig, zacht, onovertroffen fcm de lever- ga' te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilietjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6