HITLERS REDE. Slagers bediende BUITENLAND. BINNENLAND. SPORT. RECHTSZAKEN. SPRANGCflPELLE. KAATSHEUVEL. Apcuruic R Inde Vrijdagavond gehouden raadsvergadering van Leidschendam is na langdurige geheime zitting, met vier stemmen tegen, besloten den bouw van het nieuwe gemeentehuis aan de Koningin Wilhelminalaan, na onderhandsche aanbesteding, op te dragen aan den aannemer G. A Baten te Waspik voor de som van f 75.95Ü. Architect is de heer Krop holler te Wassenaar. CAPELLE. De Postduiven vereeniging »De Luchtvaart», gevestigd in calé Wed. A. van der Haart aan de Nieuwe- vaart, hield j.l.Zondag 'n wedvlucht vanaf Neufvilles, waarbij de eerste duit, welke een gemiddelde snelheid van 793.83 m. per minuut bereikte werd geconstateerd om 11.U1.U3, terwijl de laatste prijswinnende duif, welke een gemiddelde suelheid van 619 m. per minuut haalde, gecon stateerd werd om 11.52.53. De uit slag luidt als volgt H. Vos 1, 11 en 21. C. Vos 2, 9, 1U, 24, 25, 32 en 36 G. Roseabrand 3, 14, 2b en 23.. Adr. Klootwijk 4, 5 en 27. J. de Jong J. Versteeg 7, 20, 33 en 35. St. van Peer 8,17 en 22. M. Mescb 12 en 19. G. Treffers 13 en 16 Pü.van Tilborgb 15. Adr. Bakkeren 18. hl. van Kampen 23. C. Boeser 29 en 31. J. van Doornik 30 en D. Verdagen 34. Eerste overduitD. Verhagen. Voor de a.s. Zondag te bouden wedvlucht, waarvoor verschillende extra prijzen worden uitgeloofd in verband met bet beëindigen van het vluchtprogramma van den Zuider- bond van Postduiverilielhebbers, worden de duiven Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur in het club lokaal ingekorfd. Behoudens onvoorziene om standigheden zal de Bijz. Kleuter- schooi in de Nieuwstraat, waarvan de opening in het begin dezer maand met het oog op den ernstigen toe stand uitgesteld werd, Maandag 25 dezer 's avonds hall acht officieel geopend worden, waarna Dinsdag morgen d. a. v. met het onderwijs begounen zal worden. Naar we vernemen zal de Zaterdagmiddagcompetitie van den Brab. Voetbalbond, welke in verband met den internationalen toestand eenigen tijd heeft stil gelegen, a. s. Zaterdag weer worden voortgezet. De heer H. J. Spierings, die gedurende 18 jaar als huurophaler bij de plaatselijke woningbouwver- eeniging is werkzaam geweest, heeft in verband met drukke werkzaam heden als zoodanig bedankt. In zijn plaats is benoemd dhr. F. Witlebol. De jaarlijksche tentoonstelling van de door de leerlingen der O.L. school in de Kom gekweekte planten en bloemen zal a.s. Vrijdag en Zaterdag in het gymnastieklokaal dipr school worden gehouden. VRIJHOEVE-CAPELLE. Tot leiders van de Hervormde Zondagschool zijn benoemd de heeren J. J. C. Verhoeven en G de Haas, die beiden deze benoeming hebben aangenomen. Benoemingen. ming van alle aanwezigen wegdragen. Slechts twee leden waren zonder be richt absent, waaruit alleen reeds valt te concludeeren, dat de geest niet gele den heeft. Daarbij smaakte het bestuur het genoegen te kunnen mededeelen, dat meerdere nieuwe leden aansluiting bij het mannenkoor zochten. Met een aansporing tot activiteit in opkomst en aanwerven van nieuwe leden sloot de voorzitter de vergadering. Pluinweevereeniging. Dinsdagavond had in de zaal van den heer Jan van Dun een vergade ring plaats van de diverse pluimvee houders in Kaatsheuvel. De vergade ring was bijeengeroepen naar aanlei ding van het feit, dat niet-georgUni- seerde houders van kippen, sierdui- ven, postduiven, konijnen en vogels reeds sinds enkele dagen geen voer meer kunnen betrekken. De bepalin gen in dezen door de regeering geno men, maken het noodzakelijk, dat zij, die, niet in een landbouworganisatie georganiseerd zijn, zich moeten aan sluiten hij een plaatselijke vereeni ging, willen zij niet geheel en al uit gesloten worden van het betrekken van voer. De Kaatsheuveischc liefheb bers hebben deze waarschuwing goed begrepen en reeds staande de verga dering gaven zich niet minder dan 1/5 leden voor de nieuwe vereeniging op. Nog deze week worden de voer- aanvragen verzonden, zoodat ver wacht kan worden, dat de houders van pluimveegevogelte reeds binnen enke- ie dagen geholpen worden. Intusschen is het toch gewenscht de raad door de regeering gegeven op te volgen en de pluimveestapel te reduceeren tot het aantal dieren, dat het meest produc tief of waardevol is. De heer Jan v. Hiel fungeert als secretaris van de nieuwe vereeniging en kan de leden, die nog wenscheu toe te treden, inschrijven. LOONOPZAND. Uitvoering ten bate van het Orgelfonds. Zondagavond had alhier in het Pa rochiehuis een uitvoering plaats van wege het orgelfonds. Het initiatief hiertoe werd genomen door het orgel- fondscomité, dat hiertoe de welwil lende medewerking verkreeg van de Ecrw. Fraters alhier. Opgevoerd werd „Gestolen"', Kabouterspel in vijf be drijven door Frater Lucidius, opge voerd door de jongens der Frater school, onder leiding van den schrij ver. Medewerking verleende het Kerke lijk Zangkoor. lijdens de pauze werden door en kele dames chocolade te koop aange boden waaraan tevens een gratis- verloting was verbonden. Een en ander slaagde uitstekend. het besluit genomen handelend op te tre den. Ook toen had de vrede nog gered kunnen worden. Italië bood zijn bemid deling aan en Frankrijk aanvaardde der ze. Engeland antwoordde er op aldus Hitler met een ultimatum met een ter mijn van twee uur. De Engclschen verwarden het tegen woordige Duitsche regime met vroegere regeeringen en zij hadden den Polen wijs gemaakt dat de strijd tegen de Duitschers gemakkelijk zou zijn. Na achttien dagen oorlog staan de Duitschers echter voor de linie BrestLemberg, de Duitsche in fanterie blijkt weergaloos te zijn en het optreden van de gemotoriseerde eenhe den uitmuntend. Over alles waakt de Duitsche luchtmacht en de meening dat Duitsche steden door luchtbombarde menten in asch gelegd konden worden is door de feiten gelogenstraft. Hitier zag in het uitblijven van deze aanvallen be duchtheid voor de Duitsche wraak. Wij hehhen thans in Polen dien toe stand doen ontstaan, zoo vervolgde Hit- Ier zijn rede, die het misschien mogelijk maakt te eeniger tijd verstandig en rus tig met de vertegenwoordigers van dit volk te spreken. Hitier zette vervolgens uiteen dat Rus land zich genoodzaakt heeft gezien tot bescherming van de Wit-Russen en de Oekraïners op te rukken. De Duitsch-Rus- sische poging om samenwerking te ver krijgen is gelukt. Beide landen blijven wat zij zijn, een ding is beiden duidelijk: zij zullen geen man opofferen voor de belangen van de Westelijke democra tieën. Wij zijn van zins onze belangen zelf te behartigen en wij kunnen ze het best behartigen wanneer de beide groote volkeren en staten met elkander tot over eenstemming komen. Wij hebben een zeer begrensd doel in Polen en voor de lan den die in den oorlog zijn gegaan omdat zij Duitschland een onbegrensde verove- rigszucht toeschreven, kan hiermede de nachtmerrie zijn weggenomen. Wanneer Engeland en Frankrijk niet in den nieu wen toestand willen berusten kan ik op merken dat ik in hel Zuiden en het Wes ten definitieve grenzen heb geaccep teerd. Ik heb tegen Engeland en Frank rijk geen enkel oorlogsdoel. Ik heb er in tegendeel naar gestreefd de vroegere spanningen met deze landen weg te ne men en met het Engelsche volk had ik een betrekking van oprechte vriendschap gewenscht. Wanneer Engeland gelooft den oorlog te moeten voeren kan ik slechts zeggen: Polen zal in den vorm van het verdrag van Versailles nooit meer opstaan. Hitier bestreed vervolgens het argu ment, dat Engeland niet tegen het Duit sche volk zou vechten, maar tegen de Duitsche regeering en hij vroeg zich af wal den indruk zou zijn in andere lan den, wanneer Duitschland den strijd met hen aanbond, omdat hun regeering niet in den smaak viel. Vervolgens kwam hij te spreken over den duur van den oorlog en verklaarde hij dat hoelang de strijd ook zou duren, het woord capituleeren niet zou voorko men. De geestdrift in Duitschland noem de Hitier thans grooter dan in 1914. Ten slotte sprak hij over de wapens van de zen oorlog en verklaarde hij, dat Enge land bestreden zou worden met dezell- de wapens als waarvan het zich in zijn strijd niet Duitschland bediende. De En gelsche handelsoorlog is gericht tegen vrouwen, kinderen en grijsaards en Duitschland zal dus eveneens oorlog te gen deze categorie van de bevolking voe ren. Hitler besloot met de wenschen dat de Almachtige God die de Duitsche wapens gezegend heeft, de andere volkeren tot net inzicht zou brengen dat hun oorlog een doellooze zou zijn. NOG 255 GEREDDEN DER „COURAGEOUS". Thans 681 van de 1260. De Britsche admiraliteit heeft via 't ministerie van Voorlichting nog een tweede lijst van overlevenden hij de torpedeering der „Courageous" laten publiceeren, waarop de namen van 255 geredden voorkomen. In totaal be draagt het aantal overlevenden voor zoover althans tot dusver bekend is 681. Daaronder bevinden zich 70 offi cieren. Op liet oogenblik der torpedee ring bevonden zich 1260 personen, waarvan 90 officieren, aan boord. Nederlandsche dame heeft aan dr. Co- lijn een bedrag van 50.000 doen toe komen voor defensie-belangen. Dr. Colijn was vrij dit bedrag te be stemmen op de wijze, welke hem het beste toescheen. In verband daarmede heeft dr. Colijn beschikt, dat voor deze som een batterij luchtafweergeschut voor Den Haag van het bekende kali ber 2 cm. voor locale verdediging zal worden aangeschaft, ten behoeve van de luchtverdediging van Den Haag (sector binnenstad). RUSSISCHE TROEPEN NADEREN DE LITAUSCHE GRENS. De sovjet-Russische troepen hebben Dinsdagochtend de stad Wilna bezet. De Poolsche soldaten werden ontwa pend en keerden naar hun haardsteden terug. In de voorsteden woeden ver scheidene branden. Maandagavond en Dinsdagochtend vroeg werd geschoten en geroofd. Reuter meldt uit Kaunas: Poolsche gemotoriseerde detache menten en cavalerie ten getale van 10.000 man hebben de grens van Li- tauen overschreden en zijn geïnter neerd. De sovjet-Russische troepen na deren de Litausche grens. JAPAN EN RUSLAND. De besprekingen aan de grens van Mandsjoekwo. De belangrijkste punten. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is benoemd tot Chef veldwachter in de vacature van den In specteur van Politie J. C. F. v. Hels- land, de heer J. H. P. Hoog-Antink, thans rechercheur van politie te Hen gelo, en tot gemeente-veldwachter A. A. J. v. d. Leygraaf, thans gemeente veldwachter te Luijksgestel; J. J. H. Subelack, thans agent van politie te s-Bosch en J. H. Rutten thans gemeen te-veldwachter te Bodegraven. Een de zer veldwachters komt in de vacature J. v. d. Steen te Loon-op-Zand, terwijl het corps met twee manschappen is uit gebreid. Naar de Missie. De Weleerw. Pater Leo v. d. Lin den, die dezen zomer het H. Priester schap ontving, hield in de drie H. H. Missen in onze Parochie Zondag een predicatie tot afscheid, daar hij dezer dagen gaat vertrekken naar de Missie in Afrika. De collecte in de H. H. Dien sten voor Zijneerw. gehouden bracht ruim 145.op. Bel Canto. Het mannenkoor Bel Canto hield Za terdagavond een zeer druk bezochte le denvergadering naar aanleiding van de minder goede opkomst, die haar oor zaak evenals bij verschillende andere vereeniging natuurlijk heeft in den ge spannen toestand, die in den lande heerscht. Het was vpn het bestuur goed gezien tijdig hiertegen in te grijpen en te trachten den gewonen gang van zaken voor de vereeniging hersteld te krijgen. De bespreking hieromtrent door den voorzitter ingeleid en door den Direc teur nader toegelicht, mocht de instem- Hitler heeft gisteren te Dantzig een rede gehouden, waarin hij verklaarde dat het ergste in het leven der volkeren wellicht niet zoo zeer het onrecht, maar ue onzin, de dwaasheid is. Door Versail les was Dantzig, welks lot hetzelfde was als dat van het geheele Duitsche volk, een slachtoffer en Polen een product van dien waanzin. De gebieden die toen bij Polen werden ingelijfd hebben hun be- teekenis uitsluitend aan het Duitsche volk te danken. De ervaring van twintig jaar bewfjst dat nog vijftien jaren voL doende zouden zijn geweest „om deze ge bieden, die de Duitscher met moeite en vlijt aan de barbarij ontrukt heeft, weer aan de barbarij terug te geven". Hitler zeide desondanks naar overeen stemming te hebben gestreefd. Met Pil- sutlski is een overeenkomst gesloten, welke niet iets kon goedkeuren wat door Versailles in het leven was geroepen, maar welke grondslagen schiep voor een vreedzaam naast elkaar leven. Na Pil- sudski's dood begon de strijd tegen de Duitschers in Polen. Bijzonder onduld baar noemde Hitier de positie van Dant zig en het gemis van een directe verbin ding met Oost-Pruisen. Na de mondelinge voorstellen, door Hitier aan Polen gedaan, kwam als ant woord, aldus Hitier, de eerste mobilisa tie en toen begon een wilde terreur. Een uitnoodiging aan Beek om naar Berlijn te komen, werd afgewezen, hij ging naar Londen. De Poolsche provocaties namen toe en de Polen werden in hun houding gesterkt door anderen die aan Warschau de beslissing over oorlog of vrede over lieten en verzekering van hun bijstand gaven. Nu Polen gevallen is, blijkt de be doeling van deze anderen/aldus Hitier: zij willen het Duitsche regime vernieti gen. Het drijven van bepaalde Britsche staatslieden had naar Hitler's meening het uitbreken van een oorlog reeds lang mogelijk gemaakt en daarom had Hitier maatregelen genomen die moesten ver hoeden dat Duitschland door hun optre den zou worden verrast. Hitier zeide verder tot in de laatste dagen van Augustus gemeend te hebben, dat een oorlog te voorkomen was. Hij had een nieuw voorstel uitgewerkt dat, op den eersten dag dat Berlijn op de komst van een Poolschen onderhandelaar wachtte, zin voor zin aan den Britschen ambassadeur was voorgelezen. Daarna was echter evenmin een Poolsch onder handelaar verschenen. Hitler had toen De eerste forineele ontmoeting van de Japansche met de Russische onder handelaars heeft gistermiddag om vier uur plaats gevonden in een tent hal verwege de stellingen der Japannee- zen en Russen. De volgende overeenstemming werd bereikt: 1. Beide partijen zullen de tegen woordige strijdkrachten niet uitbrei den. 2. Tusschen de stellingen der bei de partijen zullen geen strijdkrachten worden geplaatst. Er werd ook een overeenkomst aan gegaan over de uitwisseling van ge vangenen en gesneuvelden, zooals vastgesteld bij de besprekingen tus schen Togo en Molotof. BRITSTCHE BESPREKINGEN MET DE NEUTRALE STATEN. Een officieele verklaring van Londen. Officieel is te Londen medegedeeld, dat de Britsche regeering begonnen is met het voeren van onderhandelingen met een aantal regeeringen van neutra le staten, om te komen tot de beper king van de ongemakken van den oor log tot een minimum. Deze besprekin gen worden'in den meest vriendschap- pelij ken geest gevoerd en de Britsche regeering zal voortgaan met alles te doen wat in haar macht is om rekening te houden met de behoeften van den handel van de neutrale staten. Deze verklaring is afgelegd in ant woord op de beweringen van de Duit sche radio, dat de Britsche regeering een nota zou hebben gezonden aan de neutrale regeeringen, welke door de Duitschers „een ultimatum, wetteloo- ze druk, schijnheiligheid" wordt ge noemd. De waarheid is, aldus de Britsche verklaring, dat de Britsche regeering den neutralen staten heeft medegedeeld dat zij ten allen tijde bereid zou zijn voorstellen te overwegen. DE RANTSOENEERING IN DUITSCHLAND. De rantsoeneeringsmaatregelen van de Duitsche regeering worden steeds scherper. Ook meel is thans slechts op een bon te krijgen, hoewel men heeft' gezegd, dat een voldoende voorraad voor ten minste twee jaar aanwezig was. Zonder twijfel is deze maatregel genomen om te voorkomen, dat parti culieren meel hamsteren. Alleen de verkoop van eieren, welke sedert lang schaarsch waren, cacao, groente en lruit is nog vrij: het is niet uilgeslo ten, dat binnenkort de verkoop van aardappelen zal worden gerantsoe neerd. De hoeveelheid melk, welke verstrekt wordt is twee deciliter per dag voor volwassenen en kinderen ouder dan zes jaren en voorts een pond vleesch per weck. Dit schijnt zeer weinig, voor al in den winter wanneer groente en fruit schaarsch en duur is. Toch heeft de zucht om voorraden te maken onder de bevolking grooten omvang aange nomen, men herinnert zich nog den vorigen oorlog. Wel merkt men op, dat Duitschland thans beschikt over Rus land, het bezette Polen, de Baltische landen en Scandinavië om van levens middelen te worden voorzien, doch de huismoeders vragen zich af hoelang dit zal duren. Aangezien men weet, dat Engeland besloten heeft Duitschland te overwinnen door het oeconomische wapen, begint men in een lange oorlog te gelooven. De officieele redenaars zeggen wel, dat de oorlog niet langer dan drie maanden zal duren, aangezien Engeland Duitschland niet kan aan vallen in verband met de versterkingen in het Westen en de neutraliteit van Italië, doch men acht het de vraag hoe lang dit zal duren. HET COMMUNISTISCHE GEVAAR. „Osservatore Romano" over de her leving van het Russische imperialisme. De „Osservatore Romano" tracht de diepere gronden te onderzoeken van de houding van sovjet-Rusland en acht de veronderstelling van een herleving van het Russische imperialisme de meest waarschijnlijke. „Het natuurlijke streven van Rus land, aldus schrijft het Vaticaansche blad, is zich te nestelen op het geheele, geweldige gebied, dat zich uitstrekt van de Oostzee naar den Stillen Oceaan en door te dringen naar het Zuiden, d.w.z. naar de Engelsche Zee via den Balkaïi, in het bijzonder via de Dardanellen en vervolgens naar den Indischen Oceaan door Iran en Afghanistan". Het blad spreekt in dit verband de veronderstelling uit, dat het Duitsch- Russische pact vergezeld zou gaan van een geheime conventie betreffende de herverdeeling van Oost-Europa in Duitsche en Russische invloedszónes en vervolgt dan: „Men zou kunnen meenen, dat het communistische ge vaar, zooals dat bestond vóór de tot standkoming van het Duitsch-Russi- sche pact, in de toekomst nog slechts beslaat in enkele landen, doch het ge vaar is thans van anderen aard en daarom zal het huidige conflict door alle landen zeer opmerkzaam worden gadegeslagen. Een ieder zal overwegen, in hoeverre de uitslag van dit conflict den invloed van het communisme in Oost-Europa, in het Verre Oosten en in de wereld zal kunnen doen toene men of verminderen, hetzij dat het al leen optreedt, hetzij in samenwerking met al die naties, welke het aan zijn zijde zou kunnen vinden". BELANGRIJKE GIFT VOOR ONZE LUCHTVERDEDIGING. Het Comité Luchtverdediging Den Haag meldt: Een in het buitenland woonachtige HAMSTERBESCHIKKING. Bij detailverkoop geen afleveringsbonnen meer. De minister van economische zaken maakt het volgende bekend: De Hamsterbeschikking 1939 bepaal de tot dusverre, dat een afleveringsbe- wijs in duplo behoorde te worden uit geschreven voor het afleveren, het ver voeren en het voorhanden of in voor raad hebben van rijst, rijstebloem, rijs- temeel, gemalen rijst, tarwebloem, tar wemeel, roggebloem, roggemeel, haver mout, gort, vermicelli, macaroni, spag hetti, maizena, groene erwten, split- erwten, bruine boonen, witte boonen, capucijners, rozijnerwten en andere soorten gedroogde peulvruchten, witte suiker, basterdsuiker, slaolie, raapolie, boterolie en andere spijsoliën, bak- en braadvet, margarine, koffie, koffie-sur- rogaten, thee, cacao, harde zeer, zachte en vloeibare zeep, zeeppoeder, zeep vlokken, zeepschilfers, waschpoeder, al le soorten kaarsen, petroleum, planten- vet, gesmolten rundvet, gesmolten reu- zel, lauwe reuzel, gedraaid of gemalen dierlijk vet en gemengde dierlijke vet ten. Aangezien blijkt, dat het publiek het doel van de maatregelen, welke het hamsteren na 29 Augustus 1939 tegen gaan, volkomen begrepen heeft en daaraan algemeen medewerking heeft verleend, heeft de minister van econo mische zaken gemeend te kunnen goed-j keuren, dat voorloopig ten aanzien van alle bovengenoemde en nader in de Hamsterbeschikking 1939 op te nemen goederen het voorgeschreven afleve- ringsbewijs komt te vervallen. Mocht het evenwel noodig blijken, dan zullen onverwijld de thans ingetrokken bepa lingen betreffende de afleveringsbewij- zen wederom in werking -worden ge steld. Dit beteekent dus, dat de winkelier dus niet meer een afleveringsbon in tweevoud behoeft te schrijven, waar van een exemplaar bij het afleveren van de waren aan den klant moet wor den gegeven. Dit bonnenstelsel dwijnt dus voorloopig weer. Volledigheidshalve wordt er nog maals op gewezen, dat van alle boven genoemde goederen het aan ieder ver boden blijft zich binnen een kalender- week meer te verschaffen, daarvan ge durende een week pleegt te gebruiken. Aan deze lijst van goederen worden thans nog toegevoegd: tarwegriesmeel, bak- en puddingpoeders, sagokorrels, custard, zelfrijzend bakmeel, griesmeel van rijst en boekweitgrutten. HET DUITSCHE VLIEGTUIG BOVEN LIMBURG. Het was een koeriersvliegtuig. De regecringspersdienst meldt: Naar aanleiding van het protest, door onze regcering te Berlijn uitge bracht in zake schending van de Ne derlandsche neutraliteit door een Duitsch vliegtuig dat op 8 dezer bo ven Limburg vloog, is van Duitsche zijde een onderzoek ingesteld. Daarbij is komen vast te staan, dat het gesig naleerde toestel een koeriersvliegtuig was, hétwelk een opdracht in de Rijn provincie had uit te voeren en tenge volge van het nevelachtige weer tijde lijk uit den koers was geraakt. De Duitsche regeering heeft aan de Nederlandsche haar leedwezen over het gebeurde betuigd en medegedeeld dat de vlieger, aangezien hij tegen de bestaande instructies heeft gehan deld, is bestraft. VOETBALSPORT. WAALWIJ KSCHE JEU GDCOMPETITIE Uitslagen. WSC BWSC A Juliana AJuliana B NEOJuliana A WSC AWit Zwart SDO—WSC B Juliana ANEO WSC ARWB SDOJuliana B Wit ZwartWSC B Wedstrijden Zaterdag 23 Sept. 3 Juliana ARWB, A. Rox. NEO—WSC A, L. v. d. Heuvel. WSC BSDO, L. v. Veldhoven. DUIVENSPORT. 2—6 9—1 0—4 4—U 0—3 9—0 4—0 4—0 8—1 uur: ver- WAALWIJK. „De Eendracht" De P.V. „De Eendracht" alhier, hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Neufvilles. Afstand 147 K.M. Duiven los om 8 uur v.m. met N. Wind. Eerste duif geconstateerd om: 10.57.1; uur. Snelheid: 829,12 M. p. minuut. Laatste duif oin: 11.35.39 uur v.m. Snelheid: 679,40 M. p. minuut. De uitslag was als volgt: J. Verhagen 1 37; J. tie Wit 2 7 21; P. Schoemans 3 36 44; Th. de Ronde 4 11; P. v. d. Houdt 5 22 30 46; K. Bron- mels 6 12 29; J. Allessie 8 9 19; J. v. Bladel 10 45; J. Brands 13 31; Ant. v. Eijck 14 38 39; G. v. Huiten 15 16 24 25 34; Adr. Stokwielder 17; C. Schuwe 18; Th. Zwaans 20 40; G. Strijk 21; 1). v. d. Boomgaard 23 42; Th. Duyvekam 26; P. v. d. Velden 28; J. Schoemans 32 41; I). de Kloe 33; P. L. Pullens 35; H v. Zeist 43. Komt er geen verandering in den toe stand, dan zal a.s. Zondag de traditio- neele sluitingsvlucht gehouden worden en wel vanuit Quievrain. Inkorven Vrijdagavond van half zeven tot 8 uur. Overtreding hamster besluit. Venter uit Drune- voor het hekje, Wegens overtreding van het ham- sterbesluit stond Maandag j.l. te recht voor den kantonrechter te Den Bosch een venter uit Drunen, die aldaar op 3U Augustus koffie, thee, suiker en rijst vervoerde, in hoeveelheden die niet mochten worden vervoerd. De ambtenaar van het O.M. eisch- te tegen den venter f25 boete subs. 25 dagen hechtenis en verbeurd verklariug van de in beslag geno men goederen. De kantonrechter zal in deze zaak over 8 dagen uitspraak doen. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Boode Kruis O. L. School. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waalwijk« in Café- Best. »De Molenvliet«. W.G V.-S.S.S. Donderdag. Adspiranten A Adspiranten B Heeren Vrijdag. Dames-Adsp. B van 7,30-8,30 Dames van 8,45—10,— Zaterdag. Dames Adsp.A van 5,30—6,30 Vrijdag Theater Musis Sacrum »Marionelten« met BenjaminoGigli. Vrijdag Luxor bioscoop. 8.15 uur »Reuzen der Lucht«. VOOR DIRECT GEVRAAGD EEN Leeftijd 17 5 18 jaar. van 6,7,— van 7,15—8,15 van 8,30 10,— Adres schestraat J. BLOK, Besoijen- 18a. In tegenwoordigheid van de marine-attaché's van vijf vreemde mogendheden had onder groote belangstelling de kranslegging plaats bij het monument „Voor hen die vielen" te Den Helder, tér nagedachtenis aan de slachtoffers* van de „Willem van Ewijck". Overzicht tijdens de plechtigheid: het moment4" dat de Amerikaansche marine-attaché de krans aan den voet van het monu ment legt. -.U

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6