Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BINNENLAND i VOOR 25 JAREN Vervolg Provinciaal Nieuws. Derde Blad. NUMMER 75. ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1939. 62c JAARGANG. Dit blad verschijnt UITGAVE: Advertentiën moeten Woensdag en WOENSDAG en ZATERDAG. Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur Brieven, Ingezonden stukken, gelden, :nz. franco te zenden aan den Uitgever. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: Abonnementsprijsper 3 maanden Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. 20 cent per regel; minimum 1.50. f 1.25. Franco per post door 't geheele GIRO-No.. 50798. Reclames 40 cent per regel. ^rijk 1.40. Bij contract flink rabat. EEUWFEEST SPOORWEGEN. Ter gelegenheid van de herdenking van- het 100-jarig bestaan der Spoor- wegenin ons land (20 September '39), is ook de ingang van het station Waal wijk met guierlanders, groen en- bloe men;. eenvoudig doch keurig versierd. Ook de wachtpost aan den overweg Stationsstraat en de afsluitboomen zijn aardig in de bloemen gezet., UITBREIDING LEDERFABRIEK Fa. L. MOMBERS. Nadat de belangrijke uitbreiding der Lederfabriek Fa. L. Mombers vrijwel gereed is gekomen, waardoor deze fa briek een prachtige werkruimte en een' uitstekende outillage verkregen heeft, is thans de verbouwing en uitbreiding der kantoren ter hand genomen. Deze is na aanbesteding gegund aan den heer G. van Heesch alhier, voor 1324. Jr- GEVONDEN- EN VERLOREN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende verloren en gevonden voorwer pen: verloren: 3 rijwielbelastingmerken, een num merbord van een auto, N. 49683, een armband en een portemonnaie met in houd. gevonden: dames-portemonnaie met inhoud, heerenrijwiel, ruitertasch met inhoud en een kinderpakje. SOBRIËTAS-BLOEMENDAG. Koop ik een bloempje? Bloemen beteekenen wat in 't leven! „Een bloempje in huis'' is de vreugd der moeder en werkt het ideaal wonen in de hand; een bloem in het knoops gat spreekt van stemming; een bloem in de wei trekt de dartelende jeugd. Bloemen sieren-de feesttafel en verhoo- gen de sfeer; met bloemen viert en hul digt men den man van verdienste; Bloe men stemmen vroolijk en vriendelijk. De bloem verdrijft zorgen en roept om den glanzenden glimlach. Koopt ge dus een bloem? Lezer, ge begrijpt: het geldt hier een speciale bloem. Maar een bloem, die in derdaad vreugde en blijden glimlach brengt: Vreugde in het huis der vrouw; Vreugde in het. hart van het kind; Glimlach voor de moeder; Glimlach voor den waren vriend; Een bloem ook, die zorgen verdrijft; Zorgen uit het gezin; Zorgen uit de maatschappij; Zorgen van de Kerk en haar Pries ters. Vindt ge het een onoplosbaar raad sel? Een aantrekkelijke bloem zegt ge? Inderdaad; en'voor slechts 10 cent,. v/antde Sobriëtas-bloem, die U dezer dagen wordt geboden, kost niet meer. Koopt ge niet, zegt ge? Doe het wel en koop, want de op brengst wordt gebruikt tot uitroeiing \an het misbruik, van alcohol, een mis bruik, dat zooveel blijdschap rooft uit hei gezinsleven, dat vele menschen tot ijzeren egoïsten maakt, ontevreden toch met zichzelf;' dat om met Mgr. Die pen te spreken ten nadeele van on sterfelijke zielen door den duivei wordt aangewend voor zijn heische doelein- uen. Avoopt ge dit bloempje dan brengt ge ae OAoein van vreugae en vrede terug in het leven van veie menschen en ge zinnen? UntKent ge dat? Dusge koopt. Damt namens velen. C. van Dijck, pr. Geestelijk Adviseur van den riosschen Dioc. iviariabond. ivA moLkiKE ECONOMISCHE iiOOGESCnOÜL. De colleges aan de Katholieke Lco- nomisclie noogesciiooi te iilourg zui len aanvangen op Maandag, 2 Octo ber. Ter opening van liet cursusjaar zal op uien dag een plechtige H. Mis worden opgedragen om 9.30 uur in de Kerk van den tl. jozef, Heuvel. Arm gebroken. Het 10-jarig zoontje van den beer F. iVi. uit de Putstraat bad dezer dagen het ongeluk van een kar te vallen, waarbij bij zoo ongelukkig terecht kwam, dat hij zijn linkerarm brak. Hij moest in het St. Nico- laas-ziekenhuis worden opgenomen» waar dr. Langemeijer den arm gezet beelt. MUSIS SACRUM. „Marionetteni" De liefhebbers vbn goeden zang en prachlig tooneeispel trekken deze week naar Musis, waar de lilnv Marionetten" draait met de wereld- beroemden zanger Benjamiuo Gigli. Gigli is via de radio reeds over bekend geworden en dit is voor het bioscoopbezoekend publiek 'n reden te meer, om nu deze grootheid uit de opera-wereld op het witte doek te aanschouwen. Het spel van Gigli Kon wel beter zijn, maar verwekt toch tevredenheid en wanneer men de acteurs-kwali teiten van andere grootere zangers gaat vergelijken met die van Gigli, steekt hij zells vrij gunstig ai en daar waar Benjamino te kort schiet, in het uitbeelden van zijn rol, wordt hij meesterlijk geholpen door een keui collectie giootesterren, waarvan' we slechts willen noemen: Theo Lingen, Paul Kemp, Carta Rust en Lucie Englisch. Gigli speelt hier voor een bekend Italtaansch tenor, Mario Rossi en is er de oorzaak van, dat een reizend Marionetten-theater op een goede, ol beter gezegd een kwade avond, zonder gramofoonplaten en dus ook zonder muziek zit. Ter compensatie biedt Mario aan om te zingen en als hij dat dan tijdens de voorstelling incognito doet wordt hij ontdekt door een lieftallige Amerikaansche journaliste, Gloria Rakerman, althans zij meent een ontdekking te hebben gedaan voor de operawereld, maar is er zich niet van bewust, dat Mario, reeds een van de. grootste zangers is In gedachte ziet de Amerikaansche „haar ontdekking'' al optreden in de gr.oote wereldsteden en zoo ligt het natuurlijk in haar lijn hem op te voeden voor het stadsleven. In plaats daarvan echter krijgt de paedagoge zelf een sterke voorliefde voor het platteland. Gloria, stelt zich in verbinding met den impressario Astorie en weet deze over te halen naar haar ont dekking te. komen luisteren. Hij herkent Mario direct, maar houdt dit geheim en engageerd hem voor een concert op 15 Sept. in Napels; de naam van den zanger zal niet hekend gemaakt worden. Eerst op den avond van het concert bemerkt Gloria, dat Mario haar voor den» gek gehouden heeft en woedend gaat zij weg. Op weg naar Genua passeert de auto achter het marionetten theater, waar Mario wederom zingt en thans kan Gloria geen weerstand, bieden aan de macht van zijn mooie slem en zij besluit aan zijn zijde te blijven. LUXOR-BIOSCOOP. „Reuzon der Lucht". De directie van Luxor had zich moeilijk een aclueeler programma uit kuuueu kiezen dan »Reuzen der Lucht«, een film met de moeilijk heden van de piloten als achter grond, terwijl een aardige jongedame voor de romantiek zorgt. Twee piloten van een opleidings. school voor vliegers Stag en Kenneth worden heiden verliefd op het nichtje van hun directeur. ïMeg is verliefd op Kenneth, doch verbreekt haar engagement wanneer Kenneth weigert haar te beloven nooit meer te zullen vliegen. Stag vraagt haar ten huwelijk en Meg laat hem nog één groote vlucht maken met Kenneth en Ferguson als tweede piloot en marconist waarnemer en pas als het drietal onderweg is naar het Noorden, vertelt Stag zijn collega's dat hij den avond voor hun vertrek is getrouwd met Meg. Het vliegtuig moet een noodlan ding maken in Alaska en wordt hij het opstijgen totaal vernield Fer guson's heide heenen zijn gebroken. Om zijn collega's niet in den weg te staan, sleept hij zich des nachts uit de tent en laat zich doodvriezen. Ook Stag blijkt nauwelijks bestand tegen den dager.langen tocht te voet door de sneeuw naar de naasthij gelegen nederzetting, doch Kenneth ondersteunt hem en samen bereiken zij St. Ives,van waar zij terugv liegen naar de school Stag, inziend dat Meg van Kenneth houdt,maakt zijn huwelijk, ter wille van hen, onge daan. Zijn toekomst ligt in de lucht.L.. zegt hij. Crediel voor den middenstand. Half millioen op de begrooting. Op de btgrooling van Economi sche Zaken is wederom, evenals in 1939, een post uitgetrokken voor credieten ten behoeve von den am bachtdrijvenden middenstand, tot een maximum van f500 000.- Verder ligt hel in het voornemen om, meer dan tot nu toe geschiedde, ter zake van aanvragen om over- werkvergunningen een giondig on derzoek in te stellen, ten einde na te gaan, of het niet mogelijk is door aanstelling van nieuw personeel, al dan niet na scholing, herscholing of omscholing, het overwerk overbodig te maken of althans te beperken. Gelden zijn aangevraagd voor de stichting van tien nieuwe lagere land- en tuinbouwscholen, terwijl voor de subsidieering van cursussen een hooger bedrag is uitgetrokken. Niet snellerdan 70 K.M. Spaart benzine. De door velen gevreesde benzine distributie zal langer kunnen worden uitgesteld, naarmate de houders van motorrijtuigen zich beter houden aan het van regeeringswege gedaan verzoek, zoo zuinig mogelijk met de autobrandstof om te gaant Elk niet noodzakelijk gebruik van auto mobielen en motorrijwielen- is in dezen moeilijken tijd in strijd met het landsbelang. In verband hiermede doet de A.N.W.B, een beroep op de mede werking van alle*automobilisten en motorrijders om geza men lijk te trach ten de distributie zoo lang mogelijk uit te stellen en haar als het kan geheel te voorkomen. De A.N.W.B. verspreidt daartoe op zeer ruime schaal een drukwerk waarin het publiek wordt opgewekt zijn onmisbaren steun te verleenen Bovendien biedt de bond den automobilisten gegomde etiketten, die in een roode band 70 K.M. ver- loonen, benevens een opwekking om deze snelheid, waarboven hel benzineverbruik zeer sterk stijgt, niet te overschrijden. De etiketten kunnen gemakkelijk op de achterruit van de auto wor den geplakt. De verspreiding vindt op zeer ruime schaal plaats en de A.N.W.B. wekt de automobilisten op daaraan in hun eigen belang zooveel moge lijk mede te werken. Ondermijnend en onnationaal Dezer dagen is een strooibiljet van den volgenden inhoud ver spreid Benzine Thee Suiker zooveel wij zelf wiljen. »Nog altijd behoort Nederlandsch- Indië aan on=. Nog altijd spuiten millioenen hectoliters petroleum daar uit den bodem. Nog altijd kan daar thee en suiker worden geproduceerd zoo veel wij zelf willen. Nog altijd is er 'n Nederlandsche koopvaardijvloot, om de Indische Wij lezen in „De Echo van hit Zuiden" van 23 September 1914: Het corps leeraren aan de Rijksvak school voor Leerlooieis en Schoen makers met daaraan verbonden proefstation voor de lederinduetrie zal thans wel volledig zijn en is samengesteld als volgt J. E. van Gijn, directeur. Herm, v. d. Waerden, assistent scheikundige. A. v. d. Laak, leeraar looierij. A. Slütz, leeraar schoenmakerij. Fred. Hoek, leeraar schoenmakerij handwerk. producten naar Nederland te ver voeren. Dus staat het zoo vast als een paal hoven water, dat nóch aan benzine, nóch aan thee, noch aan suiker in Nederland een tekort behoeft te zijn. Er kan alleen een tekort ont staan, wanneer Engeland met ge weld belet, dat Nederland met Nederlandsche krachten uil zijn eigen koloniën haalt, wat het voor zijn eigen volkshuishouding noodig heeft. Is dit duidelijk of niet De opstellers van dit lraaie pamllet aldus de N.R Crt. hebben zich in anonymiteit gehuld, hetgeen begrijpelijk is, als men zich van lage verdachtmakingen voor zijn actie wensebt te bedienen. Doch niet lang is onbekend gebleven, wie verantwoordelijk is voor den inhoud van dit stroobiljet. Naar ons wordt gemeld, heeft de politie te Hillegers- berg gisteravond drie peisoner aan gehouden, die het bewuste pamfle Het bezoek van H.M. de Koningin aan onze marinebasis in Den Helder. Ii.M. de Koningin in gesprek met een der offiaieren. Achter H.M. de chef van Marinestaf, Schout bij Nacht, H. Jolles. De Echo van hei Zuiden, WaaUijksfbe en Langstraatsche Conrant* Architect is de heer A. van Huiten

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9