Oflicieele MededeeliDien Plaatselijke Berichten. DE De AlgtóS; Gemeentelijke Teekenschool TENTOONSTELLING OPENING CURSUS 1939-40 op DINSDAG 3 OCTOBER e.k, des namiddags 7 uur. Woensdag 27 September 1939 No. 76 De Echo van het Zuiden Tweede Blad der gemeente Waalwijk e.a. DRUNEN. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL, Onze nieuwe Feuilleton. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING. AFDEELING WAALWIJK. Aan den Raad der gemeente Waal- Wijk. Geeft met verschuldigden eerbied te kennnen: het Bestuur van de afdeeling Waalwijk van de Nederlandsche Verceniging voor Luchtbescherming (secretariaat Raad huisplein No. 261A.) dat tot de officieel aan genoemde Vereeniging toegewezen taak in het kader van de maatregelen lot bescher ming van de burgerbevolking tegen de gevaren van luchtaanvallen, naast op richting van wijkcommissies (wijklei- ders, wijkmeesters en helpers) behoort de organisatie van wijkbrandweren en van de gezins— Eerste Hulp Bij Onge lukken; dat voor deze organisatie, naast de persoonlijke medewerking van de be volking, levens noodig is dat beschikt kan worden over een aanzienlijk be drag aan geld; dat zulks ook noodig is voor die plaatsen, die volgens de wettelijke voorschriften zijn gerangschikt in de z.g.n. derde gevarenklasse, waartoe ook de gemeente Waalwyk behoort; dat deze classificatie van militair standpunt gezien wel belang heeft en wel juist zal zijn; dat echter de wijze van oorlogvoeren in Polen en in niet mindere mate: het gevaar waaraan iedere plaats in Ne derland bloot staat bij het overvliegen door vreemde vliegtuigen, zooals on langs herhaaldelijk heeft plaats gehad, thans duidelijk doen uitkomen, dat deze classificatie, gezien van het stand punt der burgerbevolking, weinig waarde heeft en zelfs het gevaar mede brengt, dat speciaal in de derde geva renklasse niet al die maatregelen door de overheid en de bevolking zullen ge nomen worden, welke voor een ook maar eenigszins doeltreffende bescher ming tegen luchtaanvallen en tegen 't zonder bepaalden aanval neerkomen van brand- en andere bommen uit vliegtuigen noodzakelijk zijn; dat deze remmende werking zich in derdaad reeds heeft doen gevoelen; dat op initiatief van gemeld Bestuur in deze weken te Waalwijk onder de bevolking een collecte gehouden wordt teneinde uit de opbrengst daarvan de benoodigde materialen voor wijkbrand- weren en gezins-E.H.B.O.-posten te be kostigen; dat daarnaast de finantieele mede werking van de overheid zeer ge- wenscht is en naar het oordeel van bovengenoemd Bestuur ook niet ge mist kan worden, teneinde ook van deze zijde aan de noodzaak van de col lecte de noodige kracht bij te zetten; dat gemeld Bestuur Uwen Raad daarom verzoekt een zoodanig gelds bedrag beschikbaar te willen stellen, fat, tezamen met het door de bevolking bijeen te brengen bedrag, de uitvoering van de als minimum te stellen maat regelen betreffende aanschaffing van materieel voor de wijkbrandweren en gezins-E.H.B.O.-posten in de gemeente Waalwijk verzekerd zij. Hetwelk doende enz., Het Bestuur van de Afdeeling Waalwijk van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescher ming. (volgt onderteekening). STEUN AAN KLEINE BOEREN. Wij verwijzen naar de publicatie van den Burgemeester betreffende steun aan kleine boeren. Men zie hiervoor de advertentie in dit nummer. Algemeene richtlijnen voor de Bodemprodnclie. De Minister van Economische Zaken vestigt de algemeene aandacht op het feit, dat de bodemproductie onder de te genwoordige omstandigheden van vitaal belang is voor de Nederlandsche volks gemeenschap. Hij doet daarom een drin gend beroep op den landbouwenden stand en de eigenaars, die hun grond ver pachten of on andere wijze in gebruik geven, om al hun krachten in te spannen en hun volle medewerking ertoe te ver- leenen, dat de Nederlandsche bodem een zoo ruim mogelijke opbrengst geeft van voedsel voor mensch en dier in een zoo goed mogelijke verhouding. Dit resultaat zal kunnen worden be reikt, indien men zich houdt aan de vol gende richtlijnen. I. Grasland. Gescheurd dienen te worden die gras landen, welke door hun ligging, grasbe- stand en andere omstandigheden een re delijke zekerheid geven, dat zij als bouw land een aanmerkelijk grootere hoeveel heid voedsel zullen geven. Aan hen, die grasland scheuren, zal bij de toewijzing van krachtvoer een groote re hoeveelheid worden toegekend, indien zij op deze gescheurde gronden granen verbouwen. Wat zij daarop voor eigen gebruik aan aardappelen en andere hak- vruchten winnen, zullen zij mogen be houden. Wordt niet voldoende grasland ge scheurd, dan zal scheurplicht kunnen worden opgelegd. In dat geval zal bij de aanwijzing van de scheurplichtige perceelcn rekening worden gehouden met de perceelcn. die thans vrijwillig ge scheurd worden. Ten sterkste wordt aangeraden, de be staande weilanden tot de hoogste pro ductiviteit op te voeren, waartoe een intensieve voorlichting op dit terrein wordt georganiseerd. Aanleg van blijvend grasland en kunst weiden zal niet geoorloofd zijn. wanneer niet een gelijke oppervlakte blijvend grasland of kunstweide wordt gescheurd. II. Bouwland. Alleen de teelt van die gewassen zal worden toegelaten, welke voor de voe ding van mensch en dier onder de gege ven omstandigheden het meest gewcnscht zjjn (tarwe, rogge, haver, gerst, aardap- nelcn. suikerbieten, booncn, erwten, vlas, koolzaad en voedergewassen). Alle an dere gewassen mogen slechts na verleen de vergunning geteeld worden. Voor 1940 wordt de thans te velde staande karwij toegestaan. Het ligt in de bedoeling, den haver- bouw op de landbouwbedrijven te beper ken tot 1/5 der oppervlakte bouwland. Deze maatregel beoogt meer gronden in bepaalde gebieden beschikbaar te krij gen voor den verbouw van die gewassen, welke meer voordeel geven. Hij zal wei nig of geen invloed hebben op de hoe veelheid haver in den handel, omdat de ze hoofdzakelijk afkomstig is van de be drijven in die streken, waar de haver- bouw reeds thans minder dan 1/5 van het bouwland bedraagt. Men brenge het zaaiplan 1940. wat de verhouding der verschillende gewassen onderling betreft, zooveel mogelijk in overeenstemming met de in 19371938 uitgevoerde zaaiplannen, behalve ten aanzien van tarwe, rogge en aardappe len, waarvan de verbouw behoort te worden uitgebreid. Men bestemme daar toe bij voorkeur de vrijkomende opper vlakte. JAAR MARKTTE WAALWIJK OP DONDERDAG 28 SEPTEMBER Vereeniging van Waalwijksche Schoenfabrikanten. In de IJ Vrijdag gehouden ver gadering van de Vereeniging van Waalwi'tiksche Schoenfabrikanten wenadrulloten aan de gemobiliseerde tLi 'jf -vergoe- •odoende »een de als ver- vroeger e over w ,tse isbe- Het einde van deze we' len tal van berichten uit l zal deze Rome ons doen geloovenèrlengd of merken door een grootse sief, d.i. door een uitersL^u^i ging om, nu de strijd in h"Sch°o1- te zijn afgeloopen en die nalen per feitelijk nog niet goed is hekend vredestoestand te consoli^n van Duitschers thans als inge°°' °P schen te beschouweni is er nog De Duitschers houden pn nieuwe jet onder- :den die, et vrucht ;n bedrijf geleidelijk ak leeren. nisch vak telijk, dat vorming, zich ook theoretisch ontwikkelen waardoor de mogelijkheid wordt geopend zich te bekwamen tot een volledig geschoold vakman. Het moet met nadruk worden gezegd Er is nog steeds groote be hoefte aan bekwame vaklieden. Dit wordt men echter niet, indien de theoretische opleiding wordt ver waarloosd. Verder moet de aandacht worden gevestigd op de eischen die krach tens de Vestigingswet worden of zullen worden gesteld. Door verschillende organisaties worden reeds maatregelen getroffen om. in samenwerking met de be staande Nijverheidsscholen, cursus sen op te richten waar de gelegen heid zal bestaan de kennis te ver werven die de wet zal eischen. Om tot zulk een cursus te worden toe gelaten zal echter reeds een zekere kennis van vakbekwaamheid aan wezig moeten zijn. Jeugdige per sonen doen dus goed zoo spoedig mogelijk het onderwijs te volgen aan de bestaande Nijverheidsscholenen dit kan o.a. zijn de avondteeken- school te Waalwijk. De goede naam die de teekenschool te Waalwijk heeft in al hare afdee- lingen zegt genoeg voor ouders, om daaraan hun zoon toe te vertrou wen en de leerlingen zijn gewaar borgd hier een prima opleiding te krijgen, waarvan zij in de toekomst de rijke vruchten zullen plukken. Welke resultaten op deze school bereikt worden, kan men zien als men a.s, Zondag een bezoek brengt WAAL W IJ K. Aangifte ter Secretarie, v.m. 9—12'/a uur, 'snam. van 2—5 uur. ZONDAG 1 OCTOBER van 10-5 uur: in het SCHOOLGEBOUW van het werk der leerlingen vervaardigd tijdens den vorigen cursus. TOEGANG VRIJ. De Directeur, TH. VAN DELFT. aan de iaarlijksche tentoonstelling van teekenwerken over't afgeloopen jaar. Deze is voor eenieder vrij toe gankelijk en wij vertrouwen dat, zooals steeds, er velen gebruik van zullen maken en zich nog velen deze week als leerling zullen opgeven. ZIEKENKAS VAN DE R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. Bovengenoemde instelling hield Zon dag haar gewone halfjaarlijksche ver gadering, welke slechts matig bezocht was. Nadat de vergadering door den 2en •voorzitter, den heer Adr. Stokwielder, met den Chr. groet geopend was, her dacht hij eerst den overleden voorzit ter als volgt: Geachte Vergadering. Alvorens wij onze agenda gaan af handelen, gevoel ik mij verplicht een woord van hulde te brengen aan onzen overleden voorzitter, den heer J. Leij- tens, voor het harde werken in onze sociale beweging. Zoowel voor stands-, als vakorganisatie was hij een ijverig werker en daarvoor zijn we hem zeer dankbaar. Maar speciaal was hij een harde werker voor onze Ziekenkas: hiervoor heeft hij alles gedaan, niets was hem te veel om de belangen van de Ziekenkas te dienen. Daarvoor zijn wij hem dank verschuldigd en al is er reeds een H. Mis voor zijne Zielerust opgedragen vanwege de Ziekenkas, meen ik toch, dat wij hem moeten ge denken in onze gebeden uit erkentelijk heid voor de aan onze Ziekenkas be wezen diensten. Dit is dan ook de mooiste dankbaar heid waar wij hem thans mee kunnen dienen en ik stel daarom voor, dat wij nu de daad bij het woord voegen en gezamenlijk hier staande de vergade ring een Onze Vader en Weesgegroet voor zijne Zielerust bidden. Na deze gebeden werd begonnen met de afhandeling van de agenda. De voorzitter stelde toen aan de or de: Notulen der vorige vergadering. Deze werden na voorlezing door den Secr.-Penningm., dhr. N. van Hoof, onveranderd goedgekeurd en vastqe- steld. Punt 3 bracht het verslag van den penningmeester over het le halfjaar 1939. Hieraan ontleenen wij het vol gende: Ziekenkas. Inkomsten 804.24 Uitgaven 983.49 Nadeelig saldo 179.25 In kas op 1 Jan. 1939 ƒ7368.31 Nadeelig saldo 179.25 In kas op 1 Juli 1939 ƒ7189.06 Steunfonds. Inkomsten 283.81 Uitgaven 280.55 Batig saldo 3.26 In kas op 1 Jan. 1939 ƒ3032.44 Batig saldo 3.26 In kas op 1 Juli 1939 ƒ3035.70 De controle-commissie bracht bij monde van dhr. G. de Jong verslag uit, die kon mededeelen, dat de boeken en bescheiden in de beste orde bevonden waren. Hij kon niet nalaten den Pen ningmeester te danken voor zijn accu raat beheer. Daarna werd het financieel verslag zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. Bij de verkiezing van een nieuwen controleur, werd door de vergadering als zoodanig aangewezen Corn. Pen- nings. Vervolgens kwam aan de orde Punt 6: Verkiezing van een bestuurslid ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van J. Leijtens. Daar, behalve den door het Bestuur gestelden candidaat geen candidaten- lijsten waren ingediend, was de heer P. Kelder als bestuurslid gekozen. De voorzitter verzocht dhr. Kelder aan de bestuurstafel plaats te nemen. Daar het Bestuur toen weer voltal lig was, werd overgegaan tot het ver kiezen van een voorzitter. De stem ming had tot resultaat, dat dhr. C. Sie- genthaler met een flinke meerderheid stemmen tot voorzitter gekozen werd. De nieuwe voorzitter dankte voor 't vertrouwen dat de leden in hem ge steld hadden en hij hoopte met de hulp van alle leden nog veel voor de Zie kenkas te kunnen doen. Hij wilde tevens zijn eerste daad als voorzitter stellen en bood de vergadering een con sumptie aan. Bij de mededeelingen wees de voor zitter er op, dat dezen winter bij ge noegzame deelname kadercursussen zullen worden gegeven. Hij spoorde de aanwezigen aan zich zoo spoedig mo gelijk voor deelname bij het Bestuur van de R.K. Werkliedenvereeniging aan te melden. Daar geen gebruik werd gemaakt van de rondvraag, sloot de voorzitter de vergadering met den Chr. groet. OPBRENGST COLLECTE. De onlangs gehouden collecte ten ba te van het Nederlandsche Roode Kruis heeft opgebracht de som van 48.34. KOLENWAGEN IN DE HAVEN. Dinsdagmorgen, toen een kolenhan delaar met zijn met paard bespannen rolwagen kolen wilde gaan laden uit een schip dat in de haven lag, kwam het voertuig met zijn achterwielen te dicht bij de reeling, schoot er overheen en tuimelde in de haven. Gelukkig be vond zich niemand op den wagen en was het paard reeds uitgespannen. De kolenwagen kwam vlak langs de reeling, met het achtereinde op den bo dem van de haven terecht en bleef zoo loodrecht, het bovenste gedeelte boven water uitstekend, staan. Goede raad was duur en na eenig gedebateer besloot men om met een takelwagen het voertuig te lichten, het geen na een kwartiertje moeizamen ar beid gelukte. MET DE HAND TUSSCHEN WASCHMACHINE GERAAKT. Maandag had de dienstbode van den heer J. T\, mej. S., het ongeluk met haar hand tusschen het raderwerk van een electrische waschmachine te gera ken, tengevolge waarvan dit lichaams deel ernstig werd gewond. Dr. Langemeijer, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp. EEN LIEFDESDRAMA. Zaterdagavond kregen twee jonge lui onder het genot van een biertje in een café alhier het te kwaad over een jonge dame, die zij beiden vurig sche nen te aanbidden. Het waren A. B. uit Elsnout en D. H. uit de Hooisteeg al hier. Zooals meer voorkomt, kon H. niet volstaan met een toornige tong en be gonnen alras zijn handen te jeuken bm zijn mede-minnaar duidelijk te laten merken dat hij de eenige ware Jacob was voor de lieftallige juffrouw. Hij sloeg er dan ook lustig op los. En zoo kwam het, dat A. B. Zaterdag avond bij de gemeente-politie alhier, met een blauw oog en een hoofdwon de, aangifte kwam doen van mishan deling. DIEFSTAL VAN SCHOENEN. Bij v. I. op het Laageinde, meldde zich een dezer dagen een voddenkoop man. Aangezien juffr. v. I. wat vod den te koop wilde aanbieden, ging zij deze even halen en na eenig loven en bieden verhuisden de oude kleeren van eigenaar. De voddenkoopman is er echter waarschijnlijk goed mee geweest, want juffr. v. I. merkte eenige minuten later, dat een paar schoenen waren ont vreemd. De voddenkoopman was echter al verdwenen. Aangifte bij de gemeente-politie volg de. Eeuwfeest brigade Waalwijk der Kon. Maréchaussée. Een zeldzame herdenking vindt plaats op 1 Januari 1940. Dan zal 't nl. juist 100 jaar geleden zijn dat het wapen der Koninklijke Ma rechaussee te Waalwijk werd ge vestigd. Alsdan zal Waalwijk dus 100 jaar z'n maréchaussée-brigade hebben. Zeker zal dit feest, al gaat de wereld gebukt onder eengedrukten internationalen toestand, naar waar de herdacht worden. We komen hierop later uitvoerig terug ABONNEERT U OP DIT BLAD Handboogsport. Zondag j.l. bad op de banen der Handboogschutterij «Eendracht maakt Macht«, gevestigd café W. Pulles (Vosje) de 5e voortzetting plaats van den onderlingen Zesdaag. scbe. Het koppel P. v. Bavel—Adr. Verheijden dat reeds vanaf den eer sten Zondag de leiding heeft genomen, toonde zich wederom het sterkste en wist in de 4 series 2 x een ronde te winnen. Stand na den 5den dag P. v. Bavel—Adr. Verheijden 372 punten: op 2 ronden L. v. Bladel- J.Kleijberg 358 p.op 4 ronden ;J. Verhoeven—K. Leijten 335 p.;P. v; DijkG. Pulles 313 p.H. Muskens- C. Klerks 310 p.op 5 ronden Chr. v. d. Hoven—J. Leijtens 280 p. Veertig jaren gemeente-secretaris Over enkele maanden n.l op 19 December herdenkt onze gemeente secretaris, de heer M. J. Veltman, den dag waarop hij voor 40 jaren als secretaris der gemeente Drunen werd benoemd, Een zeldzaam jubileum, dat hoe- wel de secretaris zelf het liefst in alle bescheidenheid zou herdenken, toch zeker niet onopgemerkt zal voorbij gaan. Het ligt tevens in de bedoeling van den heer Veltman om bij deze gelegenheid eervol ontslag te ver zoeken uit de functie van gemeente secretaris, die hij dan 40 jaren met eere vervult. Sint Herman Jozef In verband met de tijdsomstan digheden heeft de R.K. Gymnastiek vereniging Sint Herman Joze« geen uitvoering kunnen geven aan haar plannen om nog een openluchtuit voering te geven. Intusschen blijven wij hopen op een uitvoering in de groote zaal van de Jongens Congregatie. Wij zien de gymnasten steeds graag aan bet werk en zeker in deze dagen nu er zoo weinig op het gebied van uitvoeringen te be leven is in onze gemeente. Een beetje teer Op de Kuiyksche heide is men bezig met het bijwerken van de fietspaden. Het mag daar noodig zijn, maar van deze gelegenheid wilen wij gebruik maken om er op te wijzen, dat een verbetering van fietspaden veel harder noodig is in Nieuwkuijk. Daar is de z g. berm- bestrating nog precies het zelfde als toen de tramrails hier werden op gebroken. Het zou daar heusch geen overbodige luxe zijn als er eens wat aan gedaan werd. Wij zullen maar weer afwachten, maar daar toph al deze fietserr vijf gulden wegenbelasting betalen aan rijk en provincie mogen zij toch ook wel vereerd worden met goede fietspaden. Mogelijk heeft dit in de komende dagen de aandacht van de betrok ken autoriteiten. Te beginnen Woensdag a.s. zal in deze gemeente een aanvang worden gemaakt met de uitreiking van de riistributiestamkaai ten voor de voedselvoorziening. Hiertoe is de gemeente in drie gedeelte!» verdeeld. Woensdagavond tusschen 6 en 8 uur moeten de bewoners van de straten, welker namen beginnen met de letter R tot en met G de stam- kaartenafhalen, Donderdag t sschen 6 en 8 uur voor de bewoners van de straten, welker namen beginnen met de letter H tot en met de Papenstraat en Vrijdag tusschen 6 en 8 uur's avonds voor de bewoners van de overige straten. De kaarten zullen slechts worden verstrekt aan gezinshooiden ten behoeve van hun gezinnen en de bij ben inwonende personen, alsmede aan de alleen- wonenden. Diegenen die niet in staat zijn de stanikaaiten zelf af te halen kunnen een machtigingsformulier van te voren op het secretarie laten afhalen. Om echter het aantal machtigingen zoo laag mogelijk te houden geschiedt de uitreiking dei- kaarten 's avonds. De heer Vermeulen uit Oosler- hout is benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de R.K. Jongensschool alhier. DES - St. Michielsgestel 10-1 Deze eerste competitiewedstrijd is voor het talrijke publiek een zeer eenzijdige middelmatige kamp geworden. De Gestelsche jongens waren niet geheel compleet en de Dessers verschenen met invaller Smit die heel aardig debuteerde. Reeds vanaf het begin namen de Sportparkers het heft in handen en de zwakke maar sportieve gasten-achlerhoede kon niet ver hinderen, dat de Kaatsheuvelsche aanvallers met de rust een 5-0 voorsprong hadden. Na de thee blijft het dezelfde vertooning, waar in de gasten eenmaal de Des-keeper passeerden, met 'n zeer goed schot, terwijl de zeer goed combineerende Des-voorhoede het 10-tal volmaakte, In ons nummer van a.s. Zaterdag beginnen wij met eene nieuwe feuilleton, geiiteld «DE GEHEIME INGANG» naar het Engelsch door John Finne- uiore. Het is een boeiende roman van het begin tot het einde. Nieuwe abonnés met 1 October kunnen dus van het begin af volgen. Red. waai in zij de dankbare medewer king kregen van de zwakke ver dedigers van het Gestelsche doel. Alles bijeen een zeer spoilieve ont moeting waarvan de uitslag wel wat gellatteerd genoemd mag worden. Prijsuitdeeling T.B.C.-vlucht Maandagavond had in de zaal van den beer Jan van Dun de prijsuitdeeling plaats van de Zondag j.l. gehouden TBC—duivenvlucht. Voor tot de uitdeeling over tegaan sprak de voorzitter van de TBC— vereeniging een woord van dank aan het adres van de duivenlief- hebbers, die ondanks de ongunstige tijden hunne liefnebberij in dienst gesteld hadden van het mooie doel der TBG-bestrijding. De voorzitter van de K.C G. sprak hierop een propagandistisch woord tot de duivenlielhebbers, waarin hij er op wees, dat het in de bedoeling lag, het komende jaar twee duiven vluchten voor de TBG te organi- seeren, waarvan de eerste met oude duiven uitsluitend voor de leden van de aangesloten vereenigingen en de tweede voor eiken duiven- lielhebber. Hij verwacht, dat dit een aansporing zal zijn voor niet ge organiseerde liefhebbers zich aan te sluiten. Er werden daarop een 130-tal prijzen uitgereikt, bijeengebracht door de royale medewerking van de middenstanders en verschillende particulieren, waarvoor de voor zitter van de TBG-vereenigingdank bracht. Directeur Euphonia Tot Directeur van de harmonie van het Koninkl. Muziekgezelschap «Euphonia» is benoemd, de heer de Rook, stafmuzikant van't Zesde. Voorloopig zal de nieuwe directeur om de veertien dagen voor het gezelschap optreden, terwijl het in de bedoeling ligt, zoo de tijden normaal worden, om elke week onder de nieuwe leiding te repe- teeren. ST. JOACHIMSMOER Pastoor Kamp R.I P. Vrijdagnamiddag te ongeveer half acht uur overleed zacht en kalm de ZeerEerw. heer A. H. F Kamp, pastoor-stichter dezer parochie, na een ziekte van ongeveei 3 maanden. Op 4 Augustus 1857 werdZEerw. geboren te Waspik, waar zijn vader 't ambt van burgemeesters had. 5 Juni 1882 werd de overledene priester gewijd, waarna hem nog 3 broers aan 't altaar volgden, die hem in den dood zijn voorgegaan. Achtereenvolgens was ZEerw. kape laan te Rudel en te LageZwaluwe, waar hem ir, 1894 werd opgedragen een nieuwe parochie op te richten in het gehucht de Moer in deelge meente Loon op Zand. Naar zijn te jeugdig gestorven Heerbroer Joachim kreeg de nieuwe parochie z'n naam. Een menschenleven, bijna 45 jaar heeft Pastoor zijn toevertrouwde geloovigen 'geleid, hen met voorbeeldigen ijver onder richt in het geloof, die kostbare gave van elk Katholiek. Zeker zullen de parochianen, die veel dank aan hun overleden Herder schuldig zijn, menig gebed voor Zijn zielerust verrichten. Zondag na het Lof kwamen alle parochianen en velen uit de omgeving een groet brengen aan ZEerw., welks overschot opge baard stond in 't middenschip van zijn kerk, waar hij zoo vele uren in gebed heeft doorgebracht. Dinsdag te tien uur bad de plechtige uitvaartdienst plaats. 1/ Xr-

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5