DE GEHEIME INGANG SPORT. GEMENGD NIEUWS. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. FEUILLETON. K.N.V.B. Afd. IV A: NOAD—LONGA. BW—Willem II. RoermondHelmond. PSVEindhoven. JulianaLimburgia. MVV—NAC. Deze derde competitie-Zondag vallen er reeds enkele interessante ontmoetingen te noteeren. Allereerst de Tilburgsche derby. Twee tegenstanders van gelijke kracht zullen elkaar hier ontmoeten en de uitslag blijft nog een open vraag. Het Bossche BW krijgt bezoek van Willem II en ook hier zal de strijd vrij goed opgaan, toch lijkt ons BW wat meer mans dan de Willy's, maar of zij er in zullen slagen dit tot uitdrukking te brengen moeten we afwachten. Naar het zich laat aanzien gaat Hel mond morgen haar derde nederlaag in- casseeren, waarmede dan Roermond mooi weer speelt. Een uiterst spannende derby wordt in Eindhoven gespeeld. PSV en Eindhoven, de twee oude tegenstanders treden weer in het strijdperk en, vergissen wy ons niet, dan zal PSV in deze noodcompetitic de sterkste zijn. De mannen uit Spekholzerheidc kun nen morgen twee puntjes bijschrijven door Limburgia de baas te blijven, waar wij Juliana wel toe in staat achten. NAC onderneemt Zondag de reis naar onze Zuidelijkste stad, om MVV te ont moeten. Wie hier het slachtoffer zal wor den, zullen wij in het midden laten. D: NEVELO—VVV. De Valk—ESV. HelmondiaTOP. Nevelo krijgt morgen op eigen terrein een wedstrijd te spelen tegen VVV, waar van we het resultaat maar zullen afwach ten. Valkenswaard krijgt den strijd te aan schouwen tusschen De Valk en ESV. Bei de partijen hebben hier evenveel kans, maar misschien speelt het terreinvoor deel een woordje mee voor De Valk. De laatste ontmoeting in deze afdee- ling is die tusschen Helmondia en TOP en de gastheeren geven wij de beste pa pieren. LONGA 2—PAZO. BaardwijkOisterwyk. RWB—SET. Willem II 2—NOAD 2. GUDOK—Boxtel. Over de match tusschen de reserven van Longa en Pazo valt weinig te zeg gen, maar Baardwijk durven wij een kansje te geven tegen Oisterwyk, te meer daar zij als gastheeren fungeeren. Even eens, verwachten wij, dat RWB tegen SET de troeven in handen houdt. Verder zorgen de reserves van Wil lem II en Noad hier voor de derby, ter wijl Gudok en Boxtel de rij sluiten. De balans kan hierbij het best in evenwicht worden gelaten, maar misschien weegt Gudok wel wat in. WAALWIJK. W. S. C. Dc wedstrijd Te gelenWSC voor a.s. Zondag is uitgesteld. WSC 2 speelt op eigen terrein voor de lste Klasse Brab. V. B. tegen Haarsteeg 1, welke vereeniging het voorafgaande sei zoen afdeelingskampioen geworden is en het recht had, om in den K.N.V.B. te gaan spelen. Door de politieke omstan digheden heeft Haarsteeg hieraan geen gevolg kunnen geven. Wij zijn benieuwd, hoe morgen het resultaat zal zyn tus schen beide tegenstanders, die elkander voorheen nog nimmer ontmoet hebben. WSC 2 startte vorige week uitstekend, met een 83 overwinning in Vlymen. Het publiek gelieve er nota van te nemen, dat de thuiswedstrijden van de lagere elftallen van WSC steeds om twéé uur aanvangen, die van het eerste elftal om half drie. R.W.B. Zooals wij Woensdag hebben medege deeld komt a.s. Zondag de vereenigng SET uit Tilburg de eerste competitie wedstrijd op ons terrein spelen. Beide ploegen hebben reeds eerder te gen elkaar gespeeld en zijn dus niet vreemd aan mekaar, doch, toen de vrien- schappelijke wedstrijden werden ge speeld was er nog geen mobilisatie en konden beiden dus over alle spelers be schikken, wat nu bij RWB niet meer is en SET zal ook wel een veer hebben moeten laten vallen, want zoo ons wordt medegedeeld speelt voor SET mede de ex Willem Il'er van Gooi, maar ook RWB heeft een ex-eerste klasser van Schijndel welke a.s. Zondag van de party is. Wij zien den uitslag met vertrouwen tegemoet; als onze jongens zich geheel geven zooals tegen Pazo dan blyven de puntjes in Besoyen. Aanvang half drie. Het 2e elftal gaat Vlijmen 1 party ge ven, een zeer moeilijke opgaaf, doch wij vertrouwen dat ook zy er uit zullen ha len wat er uit te halen is. Aan onze donateurs deelen wij mede dat de oude kaarten voor deze en vol gende wedstrijden niet meer geldig zyn, nieuwe zijn aan het loket verkrijgbaar! JULIANA. Ilet thuisprogramma der Baardwykers opent Zondag a.s. met een wedstrijd te gen niemand minder dan de Vereeniging Oisterwyk, nog voldoende bekend van het vorig seizoen als te zyn diegene, die de Geel-Zwarten in haar tiende wedsryd dc eerste nederlaag wist toe te brengen. Ook thans schijnen zij heel wat van plan te zijn en gaan met twee gewonnen wed strijden aan het hoofd der ranglijst. Of schoon men hiervan vanzelfsprekend in het begin van de competitie nog weinig kan zeggen, spreekt toch een overwin ning zooals zij Zondag behaalden op de sterke reserve eerste-klasser NOAD voor zichzelf. Men kan dan ook aannemen dat zij vast besloten zijn op den ingeslagen weg voort te gaan om straks misschien als kampioen te kunnen eindigen. Wat zullen hiertegenover de Overlaatmen- schen stellen? Ook zij hebben ditzelfde ideaal voor oogen en hun verjongde doch goede ploeg zal daarvoor strijden met vol élan, en zoodoende de toeschouwers biedende aangename, prettige, doch vooral hoogstaande ontmoetingen. Ook de diverse tegenstanders in dit seizoen blijven daarborg voor. Immers door de opneming van diverse reserve eerste klassers kan men toch zeggen dat het spelpeil aanmerkelijk verbeterd is en ver boven dat van andere jaren uit zal staan. Zooals men ziet, om kort te zijn. wordt de voetballiefhebbers geboden die ont moetingen waarnaar zy verlangen en bij voorbaat kan men er van verzekerd zijn dat het Zondag een goede opening zal zijn. Good-Luck, Juliana-mannen. Verder worden de bezoekers erop at tent gemaakt dat de nieuwe seizoenkaar. ten eveneens Zondag ingaan en aan de loketten verkrijgbaar zijn. Als voor-wedstrijd vindt plaats de ont moeting Baardwijk IIHaarsteeg I. Hier dus twee tegenstanders welke vorig set- zoen resp. II en I stonden en ons dus ook zullen doen genieten van een flinke spannende stryd. I.V.C.B. Programma voor Zondag. lste klas. SchijndelBest Vooruit. KolpingBrahantia. WilhelminaS.V.D. Venl. Bovs—R.K.T.V.V. SPORT-VARIA. Naar wy uit betrouwbare bron verne men, zullen de Olympische Spelen die in Helsinki worden georganiseerd, on danks den oorlog toch doorgaan. 1700 arbeiders werken thans aan den bouw van de sportcomplexen. Geruchten doen in Frankrijk de ronde dat Archambaud, de bekende wereld uurrecordhouder wielrennen, in de eer ste dagen van den oorlog zou zijn ge sneuveld. Joe Archibald te Washington heeft met succes zijn titel van wereldkampi oen in het vedergewicht verdedigd. Hij won van Harry Jaffra in een gevecht over vijftien ronden op punten. De bokswedstrijd tusschen Crowley en Joc Slak om het Britschc kampioenschap lichtgewicht, werd door de Engelsche autoriteiten verboden. De bekende voetbalspeler J. B. Nicn- haus, die vele jaren in hot RKF-bonds- elftal uitkwam is aan het front in Polen gesneuveld. Nienhaus was Duitscher en woonde ook in Duitschland, doch regelmatig kwam «hij naar Ulft en speelde daar voor SDOUC. Behalve de wedstrijden om het kam pioenschap 71-2 zyn thans ook de eerste klasse kampioenschappen 45-2 ancre cadre en driebanden vastgesteld. Deze drie voor het biljartseizoen belangrijkste tournooien, zijn op de volgende data be paald: 45-2 eerste klasse 11 April Je Rot terdam; 71-2 28 Maart te Amsterdam; Driebanden eerste klasse op 2 Mei te Amsterdam. In het Sportpaleis te Antwerpen zul len behalve wielerwedstrijden thans ook bokswedstrijden gehouden worden. De ze wedstrijden vangen aan op 21 Octo ber. Niet alleen de tweede klasse vereeni- gingen van afdeeling 1 van den K.N.V.B. zijn het niet eens met de jongste wijzi gingen in de noodcompetitic, ook een aantal derde klassers, in het bijzonder uit 't Gooi, kunnen zich met den gang van zaken geenszins accoord verklaren. De internationale IJshockey Liga heeft besloten de voor dit seizoen 'vastgestelde Europeesche en wereldkampioenschap pen af te lasten. De Nederlandsche IJshockey Bond zal dit jaar geen contributie heffen, aange zien er dit seizoen toch geen wedstrij den kunnen worden gehouden. Vijf Duitschers ontsnappen uit het Huis van Bewaring te Haarlem. In den nacht hebben vijf Duit- s hers, die in 't Huis van Bewaring te Haarlem waren opgesloten kans gezien te ontvluchten. Zij sloegen den bewaker neer, ontnamen hem zijn sleutels en wisten met hulp daarvan op een binnenplaats te komen. Een trapje dat in een kolenberg plaats stond, maakte het voor hen al zeer eenvoudig om over den muur van het gebouw te klimmen, De ontvluchting is eerst gister morgen ontdekt door den tweeden bewaker. Deze wordt des nachts door zijn collega om de twee uur gewekt en doet dan op zijn beurt de ronde door het gebouw. Z.K.H. Prins Bernhard heeft een bezoek gebracht aan de Aviolanda vlieg- tuigenfabriek te Papendrecht, waar gewerkt wordt aan een groote order voor Defensie. Z.K.H. bezichtigt een der vrijwel gereed gekomen vliegbooten, welke voor Nederlandsch-Indië zyn bestemd. Gistermorgen werd deze bewaker echter pas omsteeks zes uur wakker en uit de omstandigheid, dat zijn collega hem niet gewekt had, leidde hij af, dat er iets ongewoons gebeurd was. De man stelde direct 'n onder zoek in en vond tot zijn ontsteltenis zijn collega stevig gebonden en met een prop in den mond op den vloer van de cel liggen waarin de vier Duitschers opgesloten waren geweest. Een vijfde Duitscher, die in een andere cel gevangen had gezeten was eveneens verdwenen. Nadat de bewaker zijn collega had bevrijd, verklaarde deze,dat hij den vorigen avond omstreeks twaalf uur naar de cel van de vier Duit schers was gegaan omdat deze gebeld hadden. Op hel oogen blik, dat hij de celdeur opende, kreeg hij een hevige slomp in het gelaat, waar door hij even versuft raakte en op den grond viel. Hiervan maakte zijn vier belagers gebruik om hem vast te binden en hem een prop in den mond te duwen, zoodat het den bewaker onmogelijk was om hulp te roepen. Vervolgens droegen zij hem in de cel en namen hem zijn sleutels af. Hun eerste werk was vervolgens een landgenoot te be vrijden die in een nabijgelegen cel was opgesloten. Met behulp van de sleutels wisten zij in den gang te komen welke naar den hoofdingang van't gebouw leidt. Daar de bewaker de sleutels van deze deur echter nooit bij zich draagt zagen de mannen zich dezen weg versperd. Zij gingen daarom weer terug, forceerden de deur van een kolenbergplaats en wisten van daaruit op de binnenplaats te komen nadat zij eerst door verbuiging van de stijlen een opening hadden ge maakt in een ijzeren hek. Met een trapje, dat zij in de kolenbergplaats vonden, was het tenslotte zeer ge makkelijk over een schutting en den buitenmuur van het gebouw te klimmen en in den nacht te ver dwijnen. Nadat de ontvluchting ontdekt was heeft de politie een uitgebreid onder zoek ingesteld er. het signalement der ontvluchten per radio doen ver spreiden. Drie mannen hadden communischtische sympathieën, de twee anderen waren nationaal socia list. Bewaker zou zieh niet aan de voorschriften hebben gehouden. Naar blijkt uit een onderzoek zou de bewaarder zich niet aan de voor schriften hebben gehouden. Er is nl. een bepaald dat als een bewaker de cel binnengaat steeds een collega bij hem moet zijn. Toen dus even over twaalvengebeld werd uit een c J had de bewaker alvorens zich naar ^r de cel te begeven zijn collega moeten halen, dat is niet geschied. De be waarder kan ook de cel controleeren door het kijkgat, zonder te moeten binnengaan. Men vermoedt dat de ontvluchten in de groote steden door geestver wanten worden verborgen gehouden, om een geschikte gelegenheid af te wachten over de grens te geraken. Man door drijfriem gegrepen en doodelijk gewond. In de strookartonfabriek «De Toekomst te Midwolda heeft zich een ernstig ongeluk voor gedaan, waarbij de 23-jarige arbeider Oese- burg uit Schepmda den dood heeft gevonden. Door tot nog toe onbe kende oorzaak is de man gegrepen door een drijfriem van de machine waarbij hij werkzaam was. Voor iemand hulp kon bieden was het slachtoffer na r de machine getrok ken en doodelijk gewond. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch door JOHN FINNEMORE. Nadruk Verboden. - 3) Met nerveuze bewegingen streek ze haar japon glad toen snoof ze verdacht. Kolonel Blount bewoog zijn hand over zijn hoog, kaal voor hoofd en lachte. Je mag gerust lachen, zei zijn vrouw. Ik weet wat je bedoelt dat ik ook niet voor huwelijksmake laar in de wieg hen gelegdZeker, dat geef ik toe. Maar zoo'n huwelijk zou ik toch nooit in de hand hebben gewerkt. Het was eigenlijk in elkaar gezet door Tom Levinge, Arthurs vader en voogd over Margaret, vertelde de kolo nel. En ofschoon Tom Levinge een beste kerel is, heeft hij den boel knap jes verknoeid. Hij heeft er, naar mijn meening, heel verkeerd aan gedaan door invloed op Margaret uit te oefe nen om met zijn oom te trouwen. Ik herinner me dat Margaret altijd buitengewoon gehecht was aan mr. Levinge, bracht Richard in 't midden. Dat was het juist, viel Lady Anne in. Zonder zijn drang zou ze nooit met Arthur zijn getrouwd daarvan ben ik overtuigd. Maar ik geloof dat mr. Levinge de dwaze hoop koesterde dat het huwelijk de redding van zijn zoon zou zijn. Daarom hield hij net zoo lang aan tot ze toestemde. Was het dan noodig dat Arthur Levinge gered werd? informeerde Vil- liers. U moet niet vergeten, dat ik hem nagenoeg geheel uit het oog verloren heb, nadat we als jongens om dit huis gehold hebben. - Of hij behoefte had aan redding? riep Lady Anne uit. Hij is tot een ver re van achtenswaardig persoon opge groeid. Schulden Ze schudde in ontzetting het hoofd, alsof die schulden ontelbaar waren. Ik geloof niet dat ik daar ooit iets van gehoord heb, verklaarde de zee-officier. Dat is heel best mogelijk, jongen, antwoordde zijn tante. Het was een jammerlijke geschiedenis en waar schijnlijk heb ik er geen papier aan verknoeid toen ik je schreef. Ik was blij genoeg dat ik het uit mijn gedach ten kon zetten. Dan is er niet veel aan hem ver loren gegaan, veronderstelde Richard. Verloren gegaan? herhaalde de kolonel. Zijn dood was het gelukkig ste wat gebeuren kon, want op dat oogenblik vervielen accepten, die bij vervalscht had. Vervalscht! riep Richard. Ja, vervalscht, herhaalde de ou dere man, aan zijn lange, witte snor draaiend. Nog geen maand na zijn dood werd mij een accept gepresenteerd voor twaalfhonderd pond. Wat deed u? Je oom deed niets, antwoordde Lady Anne. Hij betaalde en zei er geen woord over. De jongen was dood en Tom Levinge was een gebroken man en, zooals bleek, practisch gesproken geruïneerd door de uitspattingen van zijn oom. Maar dat accept, dat mij onder den neus werd geduwd, was nog maar een kleinigheid, vervolgde de kolonel. Er was een jongeman in het regiment van den jonge Levinge, Poole heette hij, schatrijk, en Levinge nam hem nog al eens te pakkken bij het k,aarten. Hij kreeg den jongen zoo ver dat hij een paar accepten voor aval teekende en ten laatste, toen zijn schuldeischers hem het vuur aan de schenen legden, zette hij Poole's naam op een groot accept, een accept van vijfduizend pond. Richard floot zachtjes. Waar moest een dergelijk bedrag in vredesnaam vandaan komen? 't Was inderdaad niet te vinden, antwoordde kolonel Blount. De arme oude Tom Levings probeerde, maar hij had nog moeilijker kunnen vliegen dan het geld bij elkaar krijgen. Toen wilde Margaret betalen. Maar zij krijgt het beheer over haar geld niet voor haar vijf en twintigste jaar. Zij kwam bij mij je weet ik ben de andere be heerder van haar vermogen en praatte mij de ooren van het hoofd om mijn toestemming, maar ik weigerde beslist. Ik heb in mijn heele leven je oom nog nooit zoo gedecideerd gezien, viel Lady Anne in. Gewoonlijk kan Mar garet hem om haar vinger winden, maar dezen keer was hij zoo hard als een steen. Wat drommel moest ik anders doen? vulde de kolonel aan. Als ze de baas is over haar geld, moet ze zelf weten wat ze doet. Maar ik ben niet van plan het geld vrij te geven om er de haaien mee te verrijken, in wier handen Arthur Levinge gevallen was. Hoe heeft Margaret zijn dood op genomen? vroeg Richard. Wel, verklaarde Lady Anne lang zaam, Margaret loopt niet met haar gevoelens te koop. Ik heb niet het recht te zeggen dat zij ontdekt had wat voor een verschrikkelijke fout zij had ge maakt, maar ik ben er toch zeker van dat ze die fout heeft ingezien. Op dit oogenblik liep Margaret Le vinge baar kamer op en neer, een groot vertrek aan het andere eind van dc galerij, waarop ook Lady Anne's boudir uitkwam. Zij bad haar meisje Weggestuurd en had geruimen tijd diep in gedachten bij het houtvuur gezeten, dat in een diepen haard was opgesta peld. Ook zij was diep getroffen geweest bij de ontmoeting van haar ouden makker en zij had in zijn oogen dat gene gezien, dat zij ook vier jaar ge leden bij zijn vertrek had opgemerkt. Toen bad zij het niet begrepen, maar nu was het haar duidelijk genoeg ge weest. Haar gedachten gingen uit naar haar overleden echtgenoot, om wiens dood ze geen tranen had gelaten, want er was geen greintje huichelarij in Margarets karakter. Zij zuchtte bij de herinnering hoe ze zijn dood als een verlossing had gevoeld, ondanks het feit dat haar huwelijksdagen en we duwschap slechts door een korte span ne tijds van elkaar waren gescheiden. Wereldwijzer dan ze toen was ge weest, wist ze nu hoe gemakkelijk een man als Arthur Levinge, knap, vroo- lijk, met aantrekkelijk manieren en een gladde tong, een meisje onder zijn suggestie kon krijgen. Zij verweet zich zelf niets, had alleen medelijden met het onschuldige schepsel dat blinde lings in den afgrond van een dergelijk huwelijk was geloopen, zonder te be seffen wat het te beteekenen had. Ze liet zich in een stoel neervallen, voor den grooten spiegel op de toilet tafel. Ze glimlachte weemoedig tegen zich zelf, terwijl de weinige maanden^, van dat rampzalige huwelijk aan haar geestesoog voorbij gingen de mee- doogenlooze manier, waarop haar echtgenoot haar iederen shilling af handig maakte welke hij in zijn greep kon krijgen, zijn gegrom over den lan gen tijd dat het nog duren zou eer zij de beschikking over haar eigen for tuin zou hebben, zijn verwenschingen tegen de vooruitziende zorg, die dien dag zoo ver verschoven had. Met den elleboog op de armleuning van den stoel staarde zij in den spie gel, terwijl haar hoofd op haar hand rustte. Iets bewoog in de diepte van den spiegel, iets bewoog zich in de sche mering van de kamer achter haar, de kamer waarin ze meende alleen te zijn. Een deur scheen zich in dc muur te openen, daar, waar zij wist dat geen deur was en een gestalte trad de ka mer binnen, de gestalte van een man. Vaag zag zij in de donkere diepten van den spiegel zijn bleeke gezicht, zijn glinsterende, verwilderde oogen. De ge stalte kwam snel naar voren, naar den rug van haar stoel en bij iederen stan werd zijn gezicht als geschied door toovenarij helderder in h< schijnsel van de lange kaarsen, die in de blakers brandden. Bij haar schouder bleef hij stilstaan. Zij had het hoofd niet omgewend. Haar i wijd-open oogen waren gericht op het fluweelige glad glas, waar haar bleeke trekken en het nog bleeker gezicht van den indringer zich scherp tegen de verwijderde schemering van de don kere betimmering afteekenden. In den spiegel ontmoetten hun blik ken elkaar, oog in oog. (Wordt vervolgd). .'v

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8