Plaatselijke Berichten. H deBont-v.Huken Heerenkleeding naar maat Het einde van den zomertijd, Zaterdag 7 October 1939 No. 79 De Echo van het Zuiden Derde Blad der gemeente Waalwijk e.a. DISTRIBUTIE VAN PETROLEUM. Distributie-kantoor. In'deze gemeente wordt het distribu tie-kantoor met ingang van Maandag 9 October a.s. voor het publiek open- gesteld. Het kantoor is gevestigd in het gymnastiek-lokaal van de openbare school aan de Stationsstraat no. 24. Het is geopend van 8J/2 12J^ uur en van 2—5 uur, des Zaterdags van 8J/2 1 uur. Petroleum-distributie. Af Vrijdag 6 en Zaterdag 7 October zal door de petroleum-handelaren aan hun ne klanten een vragenlijst worden af gegeven. Deze vragenlijst moet door deze laatsten worden ingevuld en on derteekend. Iedereen, die in de toe komst voor petroleum in aanmerking wil komen en die tot nog toe reeds pe troleum gebruikte moet bedoelde vra genlijst op Maandag 9 October a.s. op het distributiekantoor afgeven of doen afgeven. Het kantoor is gevestigd in de Stationsstr. no. 24 en geopend op de uren in het vorige bericht aangegeven. Men verzuime niet het formulier Maandag in te leveren; te late inleve ring kan uitschakeling van de petro leum-distributie ten gevolge hebben. Mocht de handelaar vergeten iemand een lijst te verstrekken, dan kan op het distributiekantoor nog een formulier ge vraagd worden. Ten gerieve van onze lezers geven wij hieronder een schema betreffende de verstrekking van petroleum-distri- butiekaarten. Zooals daaruit blijkt, dienen deze kaarten uitsluitend voor de verstrek king van petroleum aan gezinnen, wel ke tot dusver regelmatig petroleum ver bruikten voor huishoudelijke doeleinden (verwarming, verlichting en kookdoel- einden). Schema betreffende de verstrekking van petroleumdistiibutiekaoiti n aan gezinnen, welke toi dasver regelmatig petroleum verbruikten voor huis houdelijke doeleinden (verwarming, verlichting rfi kookdoeleinden.) (Conform artikel 3 der Pefroleumheschikking 1939, No. 2) Zij die" tot dusverre geen petroleum verbruikten krijgen geen kaart 1 Gezin besta 12, 3 of 4 personen a 11 d e uit: 5 of meer personen Huis aangelolen op gas 1 kaart 1 kaart Huis niet aangesloten op gas, maar wèl op elect ricitei t 3 kaarten 4 kaarten Huis niet aangesloten op gas en niet op electriciteit 4 kaarten 5 kaarten Luchtbescherming. Dinsdag 10 October des avonds 7 uur spreekt de heer H. de Hoop, ge meente-architect alhier, voor de Radio distributie, met als onderwerp: „Brand weer en Schuilplaatsen". OEFENING GEMEENTELIJKE LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Op Zaterdag 14 Oct. a.s. zal door den luchtbeschermingsdienst te Waal wijk een plaatselijke oefening worden gehouden. Op een bepaald tijdstip zullen de fa- brieks- en dienstsirenes in werking worden gesteld en eenigen tijd daarna zal door klokgelui het einde van de oefening worden aangekondigd. Tusschen deze tijdstippen in zullen de hulpdiensten zooals: de waarschu- wings- en alarmeeringsdienst, de brand weer, de geneeskundige dienst, de licht en waterbedrijven, de ontsmettings dienst, de opruimingsdienst en de poli tie eenjge oefeningen houden. Onder de aandacht van het publiek wordt gebracht, dat het hier slechts een oefening betreft en dat hiervoor door het publiek geenerlei maatregelen, van welken aard ook, getroffen behoe ven te worden. Het Hoofd van de Gem. luchtbeschermingsdienst P. G. van Vliet. E11 als dan daarbij nog komt dat het publiek, inplaats van zijn behoeften tegen contante betaling te dekken, die betaling integendeel uitstelt en onnoo- dig rekt, dan spreekt het vanzelf, dat het doen van zaken voor den midden stander practisch onmogelijk wordt gemaakt wegens gemis aan het hoog- noodige bedrijfskapitaal. Nu ons Va derland te midden van het oorlogsge weld nog een benijdenswaardige rust geniet, is het van het grootste belang dat de bevolking actief medewerkt 0111 de economische weerbaarheid van ons Vaderland op peil te houden. Daarvoor is noodig, wij gaven het hierboven reeds aan, dat bet geld niet aan de cir culatie onttrokken worde. Waarde ingezetenen van Waalwijk, velen van U zijn ook heden in staat inkoopen te doen en werkzaamheden tc laten verrichten, waarvan de gehee- le burgerij van Waalwijk de vruchten zal plukken. Wij doen dan ook een beroep op U om ons deze, zoo hoog- iioocfige medewerking niet te onthou den. Besluit nog heden tot die inkoo pen contant en die werkzaamheden, welke binnen het bereik van Uwe beurs vallen en die U tot nu toe uit stelde, terwijl wij hen, die van crcdiet bij den middenstand gebruik hebben gemaakt, dringend verzoeken liun re kening zoo vlug mogelijk te voldoen. Op deze wijze werkt gij daadwerke lijk mede om het economische leven zij het dan in beperkten kring zooveel mogelijk te herstellen, waar mede groote en gewichtige nationale belangen gemoeid zijn. Het bestuur der R.K. Middenstandsver. Afd. Waalwijk. R.K.H.B.S. A.s. Donderdag 12 October ten 10J/^ uur, zal door het plaatselijk bestuur, leeraren en leerlingen afscheid geno men worden van Drs. G. van Imbeeck, die onlangs eervol ontslag kreeg als leeraar Fransch aan bovengenoemde school. STEUN AAN DEN MIDDENSTAND. Men schrijft ons: Waarde medeburgers en medebur geressen. De geesel der oorlogsellende striemt onbarmhartig en ineedoogenloos de groote landen rondom ons heen. Oude normen van recht en econo misch leven, die de menschheid nijver had opgebouwd, zijn opzij gezet. Dankbaar mogen wij daarbij geden ken, dat ons land nog niet direct bij de ons omringende bellingerenten is betrokken, ook al werpt de huidige oorlogstoestand indirect wet een grc.v- te schaduw op onze volkswelvaart en noopt deze on* -hik tot no? grootere krachts;n.>panning en tot 't" brengen •'Vh -telijke offers. ïcftPiVame denken wij hier anjn de ge zinnen der middenklasse, die tengevol ge van de huidige stagneering van het •bedrijfsleven ernstig worden gedu peerd. Hoevele middenstanders zijn er niet die de draagkracht van hun zaak wederom, zoowel moreel als finan- cieel, niet onaanzienlijk zien ver- v zwaard. Velen van hen zullen zich spoedig bij voortduring van de koop vrees en de niet contante betaling der massa, voor financieele moeilijkheden zien geplaatst. Eerstens toch is het duidelijk, dat de middenstander, afgezien van de be talingen door het publiek, wegens ge leidelijk oploopende prijzen over meer drijf skapitaal dan vroeger moet unnen beschikken, om zijn normalen /oorraad goederen te kunnen aanvul len en op peil houden. Voorts wordt thans door meerdere leveranciers sterke druk op hem uit geoefend 0111 zijn inkoopen, hetzij di rect, hetzij op zeer korten termijn, te voldoen; ook om deze reden heeft hij meer bedrijfskapitaal noodig om zijn zaak op normale wijze te kunnen drij ven. club „Visscherslust" naar het Zieken huis werd vervoerd. Eenige familiele den gingen achter de baar en het was een kleine treurige stoet, die door den kouden guren Octoberavond ging. Den volgenden morgen had de plech tige uitvaart plaats. Op dezen laatsten tocht vergezelden den overledene de le den van de visschersclub, de Vrijwil lige Landstorm, beide met hun vaan dels, de heeren Treffers en v. Drunen en de gehecle Cameleon-afdecling na mens de Timturfabriek en talrijke fa milieleden en vrienden. Een vijftal kransen, n.l. van officieren, onderoffi cieren, korporaals en manschappen, de directie van de Timtur, hel Cameleon- personeel van genoemde fabriek, de visschersclub en de buurt, gingen de lijkbaar vooraf. In de St. Antoniuskerk was reeds een militaire deputatie uit Weert aan wezig, bestaande uit luitenant Ver bracht, sergeant, korporaal en enkele manschappen. Voorts vulden talrijke vrienden en kennissen van den overle dene het kerkgebouw. De ZeerEerw. beer Verhagen droeg de plechtige H. Mis op, terwijl 't Zang koor de Missa Requiem van Halle uitvoerde. Na de absoute had op het kerkhof de begrafenis plaats. Toen de gebrui kelijke plechtigheden waren verricht, brachten de aanwezigen de laatste eer. De familieleden groetten droef en treu rig, de vaandels neigden somber over de kist en de militairen salueerden streng in de houding voor hun gestor ven kameraad, want Nouwens was een goed vriend. Ilij ruste in vrede en God sterke zijn weduwe en familie. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 I)E UITVAART VAN WIJLEN A. NOUWENS. Onder zeer groote belangstelling is Donderdagochtend het stoffelijk over schot van wijlen A. Nouwens, die tc Weert op zoo noodlottige wijze 0111 hel leven is gekomen, ten grave gedragen. Nadat het lijk met militaire eer, ge dragen en omgeven door collega's, te Weert naar het station was ver voerd, arriveerde het stoffelijk over schot Woensdagavond met de trein aan 't station alhier, vanwaar de droe ve last door leden van de visschers- tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast VERGADERING DOKTERSFONDS R.K. W.V. Woensdag hield het Doktersfonds van de R.K. Werkliedenvereeniging een Algemeene Huishoudelijke verga dering in de groote zaal van het Bondsgebouw, waarvoor slechts ma tige belangstelling bestond. De vergadering werd door den Pen ningmeester van het Fonds, de heer F. Smolders, met den gebruikelijken groet geopend, waarna hij een woord van dankbare nagedachtenis wijdde aan den overleden Voorzitter, den heer J. Leijtens, die vanaf de oprich ting in 1927 een leider was, wien niets te veel was waar het gold de belan gen van het Fonds. Daarna werd door de aanwezigen gezamenlijk een kort gébed voor zijne zielerust gestort. Hierna werden door den heer Smol- dérs de finantieele verslagen over 1937 en 1938 van Dokter- en Verple- gingsfonds voorgelezen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedge keurd. Den heer H. Kolster bracht namens de controle-commissie verslag uit en verklaarde boeken en bescheiden van den Penningmeester in volmaakte orde bevonden te hebbben. Hij dankte den Penningmeester voor zijn accu raat bebcer en hoopte dat hij nog vele jaren zijn belangrijke werkzaamhe den voor het fonds zal mogen ver richten. Bij de Bestuursverkiezing ter voor ziening in de vacature, ontstaan door 't overlijden van den heer Leijten, deelde de Voorzitter mede, dat door de leden geen gebruik is gemaakt van de gelegenheid voor het stellen van candidaten en dat het bestuur thans de heer P. Kelder bereid heeft gevon den een candidatuur te aanvaarden, zoodat deze thans bij enkele candi- daatsteling gekozen is als bestuurs lid. 'l ei- voorziening in de vacature van den Voorzitter werd de heer P. Kel der met Gvergroote meerderheid ge kozen. De Voorzitter feliciteerde den geko zene en hoopte dat hij het fonds tot grooten bloei zal kunnen brengen. De heer Kelder sprak een woord van dank voor 't vertrouwen in hem gesteld en beloofde al 't mogelijke te zulen doen 0111 't fonds in groei en bloei te doen toenemen. Daarna stelde de Voorzitter aan de orde het bestuursvoorstel: Wijziging contributieregeling. Deze wijziging houdt in een verhooging van 1 cent per week voor alle volwassen leden. In het voorstel was aanvankelijk ook opgenomen een verhooging van het maximum van 1,25 tot 1,30. Na het verzenden van de convocaties heeft het bestuur zich echter hieromtrent nog beraden met het gevolg dat het voorstel tot verhooging van het maxi mum werd ingetrokken en dus alleen blijft de verdhooging met 1 cent voor alle volwassen leden. Spr. deelde mee dat de reden voor deze verhooging vooral gezocht moet worden in het feit dat de specialisten een hooger hono rarium in de overeenkomst wenschen opgenomen te zien. Deze verhooging moet vanaf 1 Oct. worden betaald, zoodat dus a.s. Zaterdag de verhoog de contributie reeds ingaat. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. De invoering van een nieuw tarief voor zickenhuisverpleging, met welk voorstel het bestuur op aandrang van de leden is gekomen, werd in den breede besproken, met als resultaat dat besloten werd dit voorstel voor- loopig aan te houden en de leden in de gelegenheid te stellen zich voor dit nieuwe tarief op te geven. Zoodra de helft van het aantal verzekerden zich daarvoor heeft opgegeven, zal tot invoering worden overgegaan. Wordt dit aantal deelnemers niet bereikt dan durft 't bestuur 't risico van de invoering niet op zich tc nemen. Per circulare zal een en ander aan de leden worden bekend gemaakt. Bij de mededeelingen merkt de Voorzitter op dat gemobiliseerde ge zinshoofden, die zoolang zij in mili tairen dienst zijn, de contributie voor 't Fonds niet wenschen te betalen, niet voor 't volle bedrag van hun pre mie, ontheffing kunnen krijgen, daar de premie van de gezinshoofden mede voorziet in de risico voor de overige gezinsleden. Het Bestuur wil echter voor diegenen volstaan met de helft van de premie, waardoor zij echter persoonlijk geen enkel recht op het Fonds kunnen doen gelden. Na een bespreking van eenige huishoudelijke zaken en nuttige wen ken door den Voorzitter gegeven, werd de vergadering gesloten. VERGADERING EN UITVOERING DER R.K. W.V. De R.K. W.V. gaat Zondag haar win terseizoen openen met een programma dat klinkt als een klok. Na een korte vergadering, die om half acht aanvangt, begint om 8 uur de uilvoering, die gegeven wordt door de tooneelvereeniging D.V.S.V. en de lie dertafel „De Vereenigde Zangei's". Na enkele nummertjes door de lie dertafel, waaronder 0.111. het Ave Maria van Beltjens, komt D.V.S.V. met de plechtige dramatische schets „Roe ping" van Gerard Nielen. Na de pauze krijgen we weer eenige nummers te hooren van de zangers, waarna de tooneelvereeniging de een- actcr „De duivel kocht 'n lapke grond' opvoert. Gezien de spelers, de zangers, de nummers enden regisseur Jac. M. Didden, belooft deze eerste uitvoering van de R.K. W.V. weer een zeer goede te worden. BENOEMINGEN IN ONS BISDOM Zijne Hoogw. Excellentie de Bis schop van 's-Hertogenbosch heeft be noemd: Tot Verkenncrsgcestelijke van de Bob Dellerqijngroep der Verkenners te 's-Bosch, den Weleerw. Pater C. Adam S.M., Kapelaan parochie St. Anna te 's-Bosch (Deuteren) tot Geeselijk Adviseur van de afdee- ling Nieuwkuyk van den Nederl. R.K. Fabrieksarbeidersbond den Weleerw. Heer Kapelaan J. Verwiel; van de R.K. Voetbalvereeniging Elshout te Elshout den Weleerw. Heer Kapalaan H. H. J. van den Berg, O. Praem.; van de afdeeling Waalwijk van den Ned. R.K. Bouwvakarbeidersbond „St. Jo seph" den Weleerw. Heer Kapelaan W. F. M. A. Völker; en heeft goedgekeurd de benoeming tot Armmeestcr der parochie Heus- den van den heer Laurent Verhoeven. PROPAGANDA-AVOND VOOR DE FABRIEKSMEISJES. Maandagavond had de K. A. V. in overleg met den fabrieksarbeidersbond een propaganda-vergadering belegd, .waar speciaal de fabrieksmeisjes waren uitgenoodigd. Nadat de voorzitster mej. Thomas de spreekster had ingeleid, hield mej. Stringa uit den Haag een toespraak. De jonge vrouw in loondienst. Het meisje dat de school verlaat om hare moeder te helpen, aldus spr., zal graag het hare doen om ook voor moe der wat te verdienen. De werkgever moet dan echter zorgen voor een be schaafden werkkring, goede betaling en normale rustpoozen. Het werk op de fabriek is voor het meisje zenuwsloo- pend en gevaarlijk. Wat gedaan moet worden is daarom aanpakken, daden stellen. Het meisje dat zich voor eenige jaren beschikbaar stelt aan de industrie moet door haar werk geen nadeel on dervinden in haar eigenlijke levenstaak die haar wacht. De arbeidsbepalingen voor het meisje moeten anders zijn dan voor den man. We moeten voor het meisje opeischen wat haar goed recht is. Hoe zullen wij iets ten goede aan meisjes in loondienst kunnen doen. We moeten haar zelf innerlijk gods dienstig maken. Dit is het werk van de jeugdvereeniging. De vakorganisatie is er om het werk en de arbeidsomstan digheden te verbeteren, zoodat de mo gelijkheid bestaat om godsdienstig en zedelijk goed te blijven. Na het licht te hebben laten vallen op de vaak onmogelijke toestanden die ontstaan door seizoendrukten, werk vergunning", ploegenstelsel enz., zeide spreekster, dat. om hierin verandering te brengen de taak is van den vakbond. De vakbond is een orgaan, waarin de arbeidsbelangen worden behartigd, langs den weg die door de regeering wordt erkend en door de Katholieke voormannen is uitgestippeld. De meis jes moeten in deze beweging komen, want moeten de meisjes niet veel lan ger leven van het loon van den arbei der, dan van het loon in haar jonge meisjesjaren. Zij verknoeien het loon van haar toekomstigen man, van haar toekomstig gezin, zoo zij doorgaan voor iederen prijs en iederen eisch haar ar- arbeidskrachten te verhuren. Als onderdeel van de Kath. Fabr. Ar beidersbond kan de meisjesgroep haar krachtdadigen steun verleenen om den arbeid der jonge vrouw te maken tot geluk van haar zelf en anderen. Na deze rede, waarvoor spreekster een hartelijk applaus te innen had, werd koffie met gebak geserveerd. Hierna somde mej. Stringa met ver schillende voorbeelden het voordeel op van een georganiseerde meisjesgroep en spoorde allen aan toch aan te slui ten, des te sterker zal de organisatie zijn om veel te kunnen bereiken. Hierna dankte de voorzitster namens alle leden de spreekster van dezen avond, voor haar krachtige, gevoelvol le woorden, hoopte dat haar pogingen toch vruchten mogen afwerpen en sloot dezè vergadering met den Christelijken groet. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: Bruine muts, rijwielbe- lastingmèrk, klein geldsbedrag. Verloren: 2 rijwielbelastingmerken, halskettinkje, boodschappentasch, tasch met militaire schoenen, porte- monnaie met inhoud, step. MUSIS SACRUM. Jongensstad. Velen hebben gewacht tot dat de wereldberoemde film Jongensstad in Waalwijk zou verschijnen en thans valt Musis de eer te beurt dit schitte rende filmwerk op het witte doek tc tooveren, „Jongensstad", de film die overal geprolongeerd moest worden, waarover het pauselijke blad Osserva- tore Romano een recensie schreef die klinkt als de klok, die in Rotterdam en Amsterdam vanaf den kansel werd besproken, waarvan katholieke auto riteiten verklaren dat het de machtig ste inspiratie is van dezen tijd, zal ook in onze gemeente en daarmede in de heele Langstraat een intense belang stelling trekken. „Jongensstad" heeft bewezen, dat een goede spannende film geen banaliteiten behoeft tc behandelen en niet behoeft te zijn opgebouwd op de vaak meer dan idiote creaties van de Amerikaansche hight-life mentali teit, dat er niet gespot behoeft te wor den met het huwelijk en dat de lieftal lige Hollywood-stars in haar pikante toiletjes en gedragingen beter gemist kunnen worden. „Jongensstad", tot op heden de mooiste film, laat een duidelijk licht vallen op een katholiek missiewerk, dat in Amerika al 20 jaar met lof en eer bekend is: de werkelijk bestaande „Boys Town" (Jongensstad) van den Ierschen pater Flanagan in het diocees van den Bisschop van Ohama. In deze „Jongens-Stad" vinden dui zenden verwaarloosde kinderen, voor wie sedert hun vroegste jaren gevaar dreigt, een toevlucht en opleiding tot het leven. Uit de archieven van Pater Flanagan en onder zijn persoonlijke medewerking is de zegen, die van deze „Boys Town" uitgaat, tot grondslag genomen voor een speelfilm, waarin de wereldberoemde acteur Spencer Tracy zijn roem, behaalt in „San Francisco", „Stormduivels" en „Test- Piloot", voorbij streeft en werd ge kroond tot den besten acteur van 1938. Dan Mickey Rooney, de prachtige rakker met het gouden hart die weer zijn prettig, pittig spel van de jeugd geeft en naast deze twee grootheden een keurcollectie sterren, wat lengte betreft vaak in zakformaat, maar met groote acteurs-capaciteiten; dat zijn de levende personen van deze buiten gewoon sterke diep indrukwekkende film, waarin de menschelijke tendenz een machtige reëele gestalte krijgt. Men weet werkelijk niet wat men het meest moet bewonderen, het voortreffelijke verhaal, de meesterlijke regie of het niet te evenaren spel van Spencer Tra cy en Mickey Rooney. In ieder geval mag niemand deze film missen. Tijdens de voorstelling zal er een collecte worden gehouden ten bate van het werk van de Kruisvaders van St. Jan, paters, die tc Rijswijk een soort gelijk werk, als in de film beschreven, uitvoeren. LUXOR-BIOSCOOP. Ik ben de wet. Luxor toont ons deze week de be kende cowboy- en avonturen-film, Ik ben de Wet, niet in de hoofdrol de populaire George O'Brien en Laraine Johnson. Komen er onder deze soort films nogal eens misbaksels voor, die heel wat minder fraai zijn dan op het pro- paganda-matcriaal met behulp van wat bijvoeglijke naamwoorden wordt betoogd, van deze rolprent kan gezegd worden, dat zij inderdaad een van de beste is, die in dit genre werd gepro duceerd. De actie is niet dermate overdreven dat zij zich uit in flauwiteiten en het spel is vqortreffelijk. Alles draait hier 0111 George O'Brien, die als Jim Galloway, in dienst bij de geheime politie zich vestigt op een ranch van een relatie 0111 zoodoende een smokkelaarsbende te ontmaske ren. De ontelbare moeilijkheden die on ze geheime agent uit den weg moet ruimen alvorens hij zijn laak als ge daan kan beschouwen en de groote gevaren-waarin hij komt tc verkeeren en waaruit hij zich, door zijn oerster ke vuisten keer op keer weet te red den, zijn door een goed scenario en voortreffelijk spel op ingenieuze wij ze aan elkaar geknoopt, waardoor, on der regie van den bekenden David Howard een film ontstond die wij van harte willen aanbevelen. D'r op of d'r onder. Robert Woolsey en Bert Wheeler, twee komieken van den eersten rang, geven den toon aan in Luxor's tweede hoofdfilm D'r op of d'r onder, terwijl het vrouwelijk element is vertegen woordigd door Majorie Lord en Pa tricia Wilder. Op uiterst komische wijze, zien wij hier een episode uit het leven van twee compagnons die het niet al te goed met elkaar kunnen vinden. Doorsprenkcld van goeden humor, zoodat lachen het parool is. AANRIJDING TE 's-BOSCH. Vrachtwagen met turf geramd. Donderdagmiddag omstreeks kwart voor twee had bij het Rondpoint aan de Vughteruitgang een aanrijding plaats tusschen een van de richting Vught komende militaire vrachtauto en een met turf geladen vrachtauto van den heer Jos Slaats te Waalwijk, komende van de Vughterdijk. De militaire wagen, die den West- wal wilde oprijden reed de vrachtauto in de flank, waardoor de turf over den rijweg werd geslingerd en de vracht auto door zijn vooras zakte. De verkeerspolitie was spoedig ter plaatse om de situatie op te nemen en het verkeer te regelen. De turf werd in een militaire vracht auto overgeladen en de ernstig bescha digde wagen door een kraanwagen weggesleept. Daar de aanrijding gebeurde bij de militaire autoherstelplaats was hulp snel aanwezig en kon de rijweg spoedig worden vrijgemaakt en werd de wagen naar de herstelplaats gesleept, om daar voor rijksrekening geheel in orde te worden gebracht, waar de schuld aan de zijde der militairen was. Persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet voor, hoewel Slaats, z'n dochter en knecht tijdens de hevige aanrijding in de cabine \yaren gezeten. JONGENSSTAD. Gisteravond draaide in Musis de Langstraatsche première van „Jongens stad". De ruime Musis-zaal was voor deze gelegenheid stampvol met belangstel lenden, waaronder wij opmerken de Zeereerw. heeren pastoors Heezemans, Verhagen en van Erp. Verder waren verschillende eerw. heeren kapelaans en eerw. broeders aanwezig. Het was dan ook alleszins de moeite waaid, want naast het schitterende voorprogramma, dwong het voortreffe lijk hoofdnummer ieders bewondering af. Schaken. Woensdag 4 Oct werd aangevangen met het spelen van de voorronden voor het kampioenschap van Waal. wijk en Omstreken. Daar de he li ngstelling ook uit de omgeving, zeer groot was, werd besloten in g oepen van vier te spelen. De best eplaatste van elke voorronde-groep komt uit in de eindronde, De uitslagen van de Woensdag j.l. g( houden wedstrijden luiden: Kouwenberg—Gr. Janson 01 J. Blok H. Pullens 1-0 Mevr. Vader-M. C. Goudberg0—1 C. Pullens J. Pullens 0—1 Kuijslen - J. Schuurmans 1 0 Drs. A. S. Vader—W. Brok afgebr. G. Veltman G. Smits 1 0 Woensdag a.s. worden de wed strijden voortgezet. Wij herinneren eraan, dat van nacht de zomertijd een eind neemt. Men zette dus vanavond de klok een uur terug. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Ber gen op Zoom maakt, in verband met de zeer talrijke aanvragen om inlichtin gen betreffende het kantoor Securitas te Bergen op Zoom, Koning Willem I- straat, bekend, dat dit kantoor wordt gehouden door J. Theunisse en deze o.m. vertegenwoordiger is van het blad Voorspoed door Wilskracht, zijnde een te Antwerpen verschijnend perio diek van den handel. Is men abonné voor 2 per jaar en men schrijft an dere personen aan (dit is het z.g. schrijfwerk, dat aangeboden wordt in T X 0 1

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9