Olficieeie Mededeelden VOLDOENDE VOORRAAD DEBICO H deBont-v.Hulten UEUMATIEK Plaatselijke Berichten. Heerenkleediog naar maat Zaterdag 21 October 1939 No. 83 De Echo van het Zuiden Derde Blad der gemeente Waalwijk e.a. Gemeenteraad Waalwijk LUCHTBESCHERMING. Donderdagavond ten zeven uur zal den heer N. J. Hoeben, Inspecteur van Politie alhier, voor de Radio-Distri butie spreken over: „Luchtbescher ming en Politie". PRIJZEN AKKERBOUWPRODUCTEN De Minister van Economische Za ken heeft besloten, de prijzen van ver schillende akkerbouwproducten van den oogst 1939 te verhoogen, met het oog op de gewijzigde economische om standigheden en de hoogere kosten, die de voorbereidingen van den oogst 1940 met zich mede brengen. De prijzen, die met terugwerkende kracht voor de reeds overgenomen granen zullen gelden, zijn: rogge 9.— wintergerst 9. zomcrgerst 9.40 haver 8. aardappelmeel 10.75 alles per 100 k.g. suikerbieten, geleverd aan suikerfa brieken 11.25 per 1000 k.g. De door den Minister aanvankelijk vastgestelde vergoeding voor bewaar- loon van rogge, n.l. 3 ct. per week na 15 December en 4 ct. per week na 1 April 1940 blijft van kracht. Hiermede vervalt de regeling inzake den toeslag van 1.per 100 k.g. voor die landbouwers, die gewoon waren de rogge van het eigen bedrijf te vervoe- deren. Voor peulvruchten en enkele andere kleinere artikelen heeft nog overleg met de landbouw-organisaties plaats. De prijzen voor granen gelden voor gemiddelde kwaliteit gezonde, houd bare, marktschoone granen, geleverd aan het door den provincialen voedsel- commissaris aangewezen pakhuis, met dien verstande, dat; indien vervoer over meer dan 10 k.m. moet plaats vin den, de hoogere vracht aan den teler vergoed zal worden. In deze prijzen zijn begrepen de kos ten van de commissionnairs. BENOEMINGEN. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meis jesschool in de St. Crispijnstraat is benoemd mej. H. v. Huiten te Waal wijk. Met ingang van 21 October is de dienstplichtige vaandrig van 't batal jon geneeskundige troepen Th. G. M. van Delft, arts, benoemd tot reserve- officier van gezondheid der tweede klasse. Aan den reserve-officier van gezond heid tweede klasse T. M. Martens van den geneeskundigen dienst der land macht, is eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend. R.K. HOOGERE BURGERSCHOOL A TE WAALWIJK. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen deelt mede, dat door de „British Council" te Londen boe ken worden beschikbaar gesteld voor de leerlingen van de scholen voor voor bereidend hooger- en middelbaar on derwijs, die bij 't in dit jaar gehouden eind-examen der school het beste exa men in de Engelsche taal hebben afge legd. Deze gunst valt op bovengenoem de school ten deel aan den heer Louis Verwiel te Waalwijk. EERVOLLE OPDRACHT. Aan onzen kunstschilder den heer Theo van Delft is opgedragen het schil deren van 't portret van den burge meester van Tilburg, Mr. Dr. Vonck de Both. Dit portret wordt hem aangeboden bij zijn afscheid als burgemeester van Tilburg door het gemeente-personeel. FANCY-FAIR VOOR „BIJZÓNDERE NOODEN". Nu, in deze moeilijke tijden, nu de oorlog buitenNederlands grenzen woedt, nu door mobilisatie, distributie, prijsverhooging enz. het uiterste van iederen Nederlander wordt gevergd, nu organiseert het „Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden" een Fancy-fair. Met inspanning van alle krachten wordt thans in Nederland de militaire en de economische weerbaarheid tot een maximum opgevoerd. Voor het Ne- derlandsche volksbestaan is het daar naast van 't allergrootste belang dat ook de morele weerbaarheid tot groote hoogte en sterkte wordt opgevoerd. Een van de krachtigste steunpilaren van de moreele weerbaarheid is het „Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden". Daarom is 't de nationale plicht van iederen Nederlander om deze veree- niging naar vermogen te steunen. Het is een nationaal belang. In deze moei lijke tijden is steun meer dan ooit noo- dig. Die steun behoeft, die moet gehol pen worden. De vereeniging kan de zoo noodzakelijke hulp slechts verstrekken zoo ieder lid van de Nederlandsche volksgemeenschap en dat zijt ook gij lezer medehelpt. Daarom: kom op de fancy-fair. Verleen uw steun door deze fancy- 'fair te bezoeken. Het zal u zoo aange naam mogelijk gemaakt worden en uw offer zal licht vallen. Bij den opzet van de fancy-fair heeft men zich laten leiden door de spreuk: „Voor elck wat wils". De burgemeester heeft zich bereid verklaart de fancy-fair officieel te ope nen. De bioscoopzaal van „Musis Sa crum" wordt omgetooverd in een ge zellig, druk, vroolijk en levendig markt plein. Iedere vrouw wordt veronder steld graag te „markten" of m.a.w. te „winkelen". Hier nu is de juiste plaats om deze lusten bot te vieren. In de kra men zullen o.a. worden aangeboden prachtige handwerken, vervaardigd door de wedijverende wijken, wollen en linnen goed enz. Tallooze attracties zijn ook op „onze markt" te vinden. We zien daar trek- tent, schiettent. Des middags worden de dames verwacht om rustig te win kelen. Des avonds moeten de attracties troef zijn. Dan is er plaats vooral voor de mannen en de vroolijke jeugd. Er zijn gezellige zitjes, waar men rustig kan vertoeven, met een heerlijke con sumptie tegen de gewone prijzen. lederen avond zal er een zangveree- niging optreden en een banjo-speler, die de „muziek" op onze markt zal vertegenwoordigen. Steunt allen de Fancy Fair ten bate van het Nationaal Fonds voor Bijzon dere Nooden. ZILVEREN JUBILEUM RIJKSVAKSCHOOL. Huldiging door Waalwijk. Op initiatief van „Waalwijks Be lang" heeft zich een comitié gevormd van Waal wij kers, om bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Rijksvak- school voor Schoenmakers en Leer looiers met daaraan verbonden proef station een passende en blijvende hul de te brengen aan deze stichting. In dit comité zijn vertegenwoordigd de schoen- en lederdindustrie, de han del in leder, huiden, extracten en de burgerij van Waalwijk. Dit comité bestaat uit de navolgen de heeren: A. de Kort, C. Raming en C. Pulles, als vertegenwoordigers der Waal wij k- schc Schoenindustrie. N. van Loon, J. van Heesbeen als vertegenwoordigers der Waal wij ksche Lederindustrie. Gerard Verwiel, als vertegenwoor diger van den Lederhandel. Jacq. Spijkerman, idem van den hui- den- en extracthandel. Henri Hoffmans en Jan Tielen na mens Waalwijks Belang, vertegenwoor digende de Waal wij ksche burgerij. De heer H. Hoffmans werd voorzit ter, secretaris de heer J. Tielen en pen ningmeester de heer Norb. van Loon. Wij zijn overtuigd dat geheel Waal wijk dit initiatief van Waalwijks Be lang en dit plan van 't comité zeer zal toejuichen, waar hierdoor de ge legenheid geboden wordt daadwer kelijk te toonen, hoezeer dit insti tuut, waaraan voor de industrie en de naam onzer gemeente, voor de oplei ding onzer toekomstige fabrikanten en leiders zooveel te danken is, door de industrie en ook door geheel Waalwijk wordt gewaardeerd. Op de vergadering die Vrijdagavond voor dit doel in „de Twee Kolommen" gehouden werd en waarop door het be stuur van Waalwijks Belang de dage lij ksche besturen van de Waal wij ksche Schoenfabrikanten- en Waalwij ksche looiersvereenigingen waren uitgenoo- digd, werd tevens besloten den burge meester 't eere-voorzittcrschap en die heeren, die indertijd de bonden en de regeering van advies hebben gediend en daarvoor verschillende buitenland- sche vakscholen bezochten, het eere lidmaatschap van dit comité aan te bieden. De bedoeling is voorts deze huldi ging te doen bestaan uit de aanbieding van een symbolisch tegeltableau, aan te brengen in de vestibule van het ge bouw, waarvan het ontwerp zal wor den toevertrouwd aan onzen kunst schilder Theo van Delft. Verdere bijzonderheden zullen met de directie der Rijksschool worden ge regeld. W. B. nam hiermee weer een zeer ge lukkig initiatief. Naar wij voorts vernemen is door de oud-leerlingen gisteravond een ver gadering gehouden in hotel Verwiel, waarbij eveneens tot een huldiging werd besloten en een comité werd ge vormd, bestaande uit de heeren Nor- bert Gragtmans, voorzitter; Ad Mom bers, secretaris en Wim Vos, penning meester. Men is reeds in verbinding met oud-leerlingen in binnen- en bui tenland. VERZAMELEN OUD PAPIER VOOR DE T.B.C.-BESTRIJDING. Het damescomité dat zorgt voor de finantiën van de Waalwijksche T.B.C.- bestrijding, begint vanaf Maandag a.s. 23 October met de inzameling van oud papier. Ieder die dit werk een goed hart toe draagt wordt verzocht zooveel moge lijk papier van allerlei soort te bewa ren en met den wagen die wekelijks komt, mee te geven. Laat het een suc ces worden. Belanghebbenden kunnen opbellen No. 70 kantoor Notaris A. Schaap. WAALWIJKS BELANG. Algcmeene vergadering op Maan dag *30 October 1939, des avonds ten 8Mj uur in „De Twee Kolommen". Aan de orde 1. Opening en notulen. 2. Jaarverslag door den penning meester. 3. Medcdcelingen van 't bestuur. 4. Voorstel voor 't organiseeren van een etalage-wedstrijd. 5. Huldiging Rijksvakschool bij 't 25-jarig bestaan. 6. Rondvraag en Sluiting. DE C.A.O. VOOR DE SCHOENINDUSTRIE. Verbindendverklaring van bepalingen gevraagd. De bedrijfsraad voor de schoenindu strie heelt een verzoek ingediend tot verbindendverklaring van bepalingen van de colectieve arbeidsovereen komst voor de schoenindustrie. Dit verzoek met de daarbij behoorende stukken ligt tot en met 7 November a.s. ter inzage op de bureelen van de districtshoofden der Arbeids-inspectie te Amsterdam, Haarlem, 's-Gravenha- ge, Rotterdam, Utrecht, Breda, Maas tricht, Arnhem, Deventer en Gronin gen. Ook bij het departement van socia le zaken zijn afschriften verkrijgbaar. Bezwaren tegen inwilligng van be doeld verzoek moeten vóór of op 7 November schriftelijk bij den minister van sociale zaken worden ingebracht. glacé handschoen, portemonnaie met inhoud, bruin dekzeil, rijwielbelasting- merk. Tevens staan op het politiebureau reeds eenigen tijd een onbeheerd da mes- en heeren-rijwiel. GevondenKinderpetje, portemon naie met inhoud, twee rozenkransen en een kosteloos rijwielbelastingmerk. MEISJES-GIDSEN IN HET BISDOM DEN BOSCH. Z. H. Exc. de bisschop van 's-Herto- genbosch heeft toegestaan dat bij wijze van proef met de meisjes-gidsen in het Bossche bisdom begonnen wordt, op enkele groote plaatsen. Deze gidsen be oefenen het spel van verkennen voor meisjes volgens het Fransche Katho lieke verkennerssysteem. MUSIS SACRUM. De onsterfelijke wals. Het heerlijke rithme van den dans der dansen, de Terpsichore welgeval lige wals, en het interessante, veelbe wogen leven van den schepper van dit genre, Johann Strauss, is voor M.G.M. aanleiding geweest de film „De onster felijke Wals" het licht te doen zien. De uitstekende regie van den Fransch- man Julien Duvivier, de voortreffelijke spelcapacitciten van Fernand Gravey en Luise Rainer en niet het minst de heerlijke stem van de Hongaarsche co loratuurzangeres van de Bcrlijnsche Staatsopera Miliza Korjus hebben er voor gezorgd, dat hier een filmwerk is ontstaan, dat allerwege 'n groote waar- dcering heeft gevonden. Angstvallig heeft Duvivier er voor gewaakt, dat zijn product geen zoete operette is geworden, die niets anders brengt dan wat muziek, ballet en love, want van dat genre heeft het bioscoop publiek al meer dan genoeg, neen, de onsterfelijke wals is een fantastisch geslaagd nieuw idee, dat juist aan het nieuwe element het plotselinge wereld succes heeft te danken. Inmaakglazen Gloeilampen Toiletzeep Waschmiddelen Boenwas Koperpoets Schoencrême Borstelwerk Papierwaren Speelgoed Schrijfbehoeften r.hswerk Op elk dubbeltje ontvangt enz., enz., enz. DE ZAAK MET 14000 ARTIKELEN. OPENING DANSSEIZOEN. Wij vestigen de aandacht op voren staande advertentie, waarbij wordt aangekondigd dat „de Twee Kolom men" a.s. Zondag het dansseizoen weer heropent. De Zondag-avond bals in de Kolom men zijn vorig jaar een groot succes geweest; 't ging er prettig en gezellig toe in het mooie danszaaltje met de uitnemende band. Zonder twijfel zal ook dit jaar van deze mooie gelegen heid gretig gebruik gemaakt worden. EEN MOOIE VANGST. Door P. v. d. Wiel werd op 't Oude Maasje met den hengel een snoek ge vangen van 12 pond. BOCHT NIET GOED GENOMEN. Woensdagmiddag om even over vijf kwam op den hoek HoekeindeLaag einde een vrachauto, bestuurd door den 28-jarigen C. E. uit Herpt in bot sing met een personen-auto, bestuurd door Mej. P. v. d. S. alhier. Hoogstwaarschijnlijk is het ongeluk te wijten aan het feit, dat de vrachtwa gen, die van de richting Waalwijk kwam, te veel links in de bocht heeft gereden. Wel heeft E., toen hij dit op merkte, nog bij willen halen, doch waarschijnlijk tengevolge van de glad heid van den weg kwam hij daarbij te slippen. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor, alleen de luxe auto werd aan den linkervoorkant vrij ern stig beschadigd. De gemeentepolitie onderzoekt de schuldvraag. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeentepolitie alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende verloren en gevonden voorwer pen: Verloren: Vulpen, gouden armband horloge met doublé armband, bruine Voor het eerst in de filmhistorie is hier zang, ballet, geschiedenis, roman tiek en een tikje avontuur, geschud door kennershand tot een voortreffe lijk bereide cocktail. Dit is het nieuwe in deze film en dat het steeds naar „iets anders" hunkerend publiek dit op prijs weet te stellen, blijkt uit de intense be langstelling welke deze rolprent overal heeft getrokken. Wij twijfelen niet of ook Musis heeft met dit werk weer eenige dagen een vol huis. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangeptst LUXOR BIOSCOOP. De terugkeer van Sophie Lang. De spannende, mysterieuze crimi- ncele film zooals deze, behoort tot de genres, die door het groote publiek het meest gewaardeerd worden films zonder zoetelijke romantiek, zonder sentimenten. De in Amerika zeer bekende schriV ver Frederick Irving Anderson schreef een reeks spannende verhalen, waarin een zekere Sophie Lang het middelpunt vormt. Paramount heeft in deze figuur een filmfiguur par excellence gezien en terecht. Weinig verhalen zijn zoo geknipt voor verfilming als deze An derson-stories. Voor de titelrol werd Gertrude Mi chael gekozen, de actrice, die reeds eer der (in „De man, die terug kwam" van Dupont) uitblonk in dit soort rol. Naast haar zette men den sympathie- Pas op! Er is een R in de maand de R van Rheumatiek in de luchtGevoelige menschen merken dat dadelijk. De min ste wijziging in het weer meldt zich bij voorbaat door zangerige pijn, door stramheid en kramp in de ledematen. Neem Uw maatregelen. Neem Kru- schen Salts! Maar bijtijds, bij vóórbaat. De aansporende werking van Kruschen Salts op Uw organen, zuivert op na tuurlijke wijze Uw bloed van alle over daad aan pijnverwekkende zuren, om dat lever nieren en ingewanden weer worden teruggebracht op hunne volle dige kracht. Naarmate de overtollige zuren verwijderd worden, stroomt zui verder bloed door Uw aderen en ge kunt weer leven, vrij van ongemak en Pijn L. V. te Rotterdam schrijft: Met deze wil ik U mijn waardeering betuigen voor Kruschen Salts, daar ik al langen tijd lijdende was aan Ischias en niets afdoende hielp, totdat ik aan Kruschen Salts begonnen ben en daar mee prachtig resultaat heb behaald. Zoo wil ik U langs deze weg alle lof toeroepen voor Kruschen Salts. In de hoop, dat er nog velen baat bij mogen vinden, dank ik U. Ook gij zult bij Kruschen Salts baat vinden: ook gij zult bij een regelmatig gebruik de weldadige invloed onder vinden van de beroemde dagelijksche dosis. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. ken acteur Sir Guy Standing en Ray Milland, die zich buitengewoon snel een plaats in het filmleger veroverd heeft. Een spannend verhaal, een voortref felijke intrige, drie spelers van naam en een knap regisseur, George Archain- baud, een prima combinatie, en als re sultaat: een fraaie film! Het spoor der verschrikking. Als tweede hoofdnummer presenteert Luxor „Het spoor der verschrikking", een van de beste Westerns, die Para mount ons tot op heden heeft gepre senteerd. Een spannende cowboy-sen satie, vol daverende actie, naar een ver haal van Zane Grey, dat door Gilbert Roland, Charles Pickford, Marsha Hunt en Monte Bleu is omgezet in een voor treffelijke film. HET MIDDENSTANDS BORGSTELLINGSFONDS. Dezer dagen heeft op uitnoodiging van de R.K. Middenstandsvereeniging te Made, de secretaris van het Midden- standsborgstellingsfonds voor de Lang straat, de> heer Jac. van Mierlo, al daar eenc lezing gehouden over boven staand onderwerp. Waar nog zoovele middenstanders blijkbaar van het „hoe" en „waarom" van dit belangrijk instituut nog maar steeds niet voldoende op de hoogte zijn, achten wij het van belang aan deze duidelijke beschouwing het voor naamste te ontleenen: Uit de praktijk, aldus spreker, is ge bleken, dat nog zeer vele middenstan ders slecht op de hoogte zijn met het Borgstellingsfonds. Sommigen blijken zelfs nog totaal onbekend met het be staan, terwijl velen vaak onvolledig, of nog erger, verkeerd zijn ingelicht. Het gevolg daarvan is dat menig midden stander, die misschien met groote be- staansmoeilijkheden te kampen heeft en die door het fonds mogelijk weer goed op de been geholpen zou kunnen worden, er maar van af ziet zich tot het Borgstellingsfonds te wenden, om dat hij de ineening is toegedaan er niets mee op te zullen schieten. Derge lijke onwetendheid en zulke verkeerde opvattingen zijn natuurlijk hoogst jammer te noemen. Spreker zou daar om trachten een zoo goed mogelijk in zicht te geven in de omvattende taak der Borgstellingsfondsen. In het kort behandelde spreker nu eerst hun ontstaan en hun finantieelen opzet. Enkele jaren geleden werd, krachtens een door de regeering met de Ned. Middenstandsbank getroffen regeling, ingesteld het z.g. Midden- stands-crisis-crediet. In verband met den gewijzigden opzet spreekt men hier tegenwoordig niet meer van „crisis- credieten", maar van „bijzondere cre- dieten". Van deze instelling konden echter alleen grootere zaken profitee- ren. Daarom werd, op voorstel van den middenstandsraad, besloten voor den kleineren Middenstander de Borg stellingsfondsen in het leven te roe pen. In totaal zijn door de verschillen de Kamers van Koophandel thans zes en dertig van dergelijke fondsen geves tigd, waaronder ook die van de K. v. K. voor de Langstraat. Elf van de vijftien gemeenten uit haar district, dat is on geveer 80 procent der bevolking, zijn hierbij reeds aangesloten. Het kapi taal der stichting wordt gevormd door de bedragen, tien cent per inwoner, die de deelnemende gemeenten bij toetre ding moeten storten. Als reserve voor de eventueel op borgstellingen te lijden verliezen, dienen de jaarlijksche bij dragen der gemeenten en der provin cie, terwijl hierin het Rijk ook voor 40 procent bijdraagt. Inwoners van gemeenten, die niet bij het fonds zijn aangesloten, kunnen niet voor finantiëele hulp in aanmer king komen. Zeer veel aandacht vroeg spreker voor het doel en de werkwijze der stichting. De taak van het fonds is niet alleen zich borg te stellen voor een crediet, maar ze is veel omvangrijker. De opzet is immers geweest, de in moeilijkheden verkeerende Midden standers te helpen en hun zaak er weer boven op te brengen. Daarvoor dienen de oorzaken der moeilijkheden te wor den opgespoord en naar middelen te worden gezocht om deze in de toe komst te vermijden. Practisch is het doel der fondsen dan ook geworden; op de eerste plaats: Het verrichten van saneerend werk, d.w.z. het „gezonder" maken van de hulpbehoevende bedrijven, door ver lichting van vaste lasten, gedeeltelijke anuleering der schulden, het verleenen van bemiddeling tegenover schuldei- schers, het geven van voorlichting enz. en pas op de tweede plaats: het ver strekken van kleine credicten aan mid denstanders, die niet elders de noodza kelijke hulp kunnen krijgen, die noo- dig is om hun bedrijf in stand te hou den. Vervolgens gaf spreker een opsom ming van datgene wat door hel fonds in de Langstraat reeds op het gebied van saneeringswerk was verricht. Door haar bemiddeling werd in verschillende gevallen verkregen: verlaging van hy potheek-rente, verlaging van huur, ver laging of tijdelijke opschorting van hy potheek-aflossingen, verlaging van af betalingstermijnen van in huurkoop gekochte machines of andere goederen. In vele gevallen werd op verzoek van het fonds uitstel van betaling toe gestaan, werden regelingen getroffen voor geleidelijke afbetalingen en meer malen kon een dreigend faillissement worden voorkoriien. Ook werd verschil lende keeren aah de crediteuren een accoord voorgesteld, waarbij tegen be taling van 10, 15, 20 of 40 procent vol ledige kwijting werd verzocht. Daar de crediteuren wel inzagen, dat ook hun belangen met een dergelijk accoord be ter gediend waren dan met een faillis sement, kon men in alle gevallen tot overeenstemming komen. Verder werd nog enkele malen bemiddeling verleend om menschen aan een hoogere hypo theek te helpen, om borgen te vinden, om financieele hulp te krijgen van par ticulieren of van het fonds voor Bij zondere Nooden. Omdat blijkbaar vele middenstanders er nog zoo weinig van overtuigd zijn dat een goede boekhouding, die heel eenvoudig kan zijn ingericht, noodza kelijk is, is ook het geven van boek houdkundige adviezen een belangrijk onderdeel van het saneeringswerk. Wanneer eenmaal een zaak „gezond" is gemaakt, blijkt het gewoonlijk ech ter nog wel noodig een crediet te ver strekken, maar het is vaak frappeerend met welk een klein bedrag een bedrijf, dat eerst den ondergang nabij was, weer tot een behoorlijk rendeerende zaak kon worden gevormd. Tot slot werden nog eenige bezwaren die wel eens tegen de Borgstellings fondsen worden geopperd, weerlegd. Men laat zich o.a. soms door een ver keerd schaamtegevoel weerhouden om bij het fonds aan te kloppen. Niemand hoeft zich hiervoor echter te schamen, want het fonds is geen liefdadige in stelling; men ontvangt er geen steun geld, maar een zakelijk crediet, waar voor men 4^2 procent rente betaalt en dat men binnen drie jaar weer moet hebben afgelost. Bovendien wordt elke aanvraag met de grootste geheimhou ding behandeld. Voorts beweert men wel, dat er veel geld aan onkosten wegvloeit en er voor c-cdiet maar weinig overblijft. Dit is echter niet waar. De leden van het be stuur ontvanger, voor hun omvangrijk werk geen enkele vergoeding. Alleen de secretaris is gesalarieerd, dooh dit wordt geheel door het T'jk betaald en komt dus niet in mindering van hel voor credieten beschikbaar bedi'üg. Openbare vergadering, te houden op Vrijdag 27 October 1939 om 19 uur ten gemeentehuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurd raadsbesluit van 5 September 1939 tot uitgifte in erfpacht van een strook grond aan de haven aan L. C. Vermeer en J. A. Beerens. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 September 1939 tot wijziging der algeineene rechtstoestand- verordening (ook van toepas sing op het personeel van den vleeschkeuringsdienst) 3. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 September 1939 tot het aan gaan van een rechtsgeding in eersten aanleg ter uitvoering van het Koninklijk goedge keurd onteigcningsplan in het belang der volkshuisvesting. b. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Advie zen der Vereeniging van Neder landsche Gemeenten 's Gravenha- Aardewerk U "Sels! Wi) sPar8n v00r U WAALWIJK - HOEK RAADHUISPLEIN - 'M r

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10