SPORT, GEMENGD NiËÜWS] WEK UW LEVER-GAL 0P BURGERLIJKE STAND. SPRANG—CAPELLE. lach waarmede ze elkaar bezien u niet duidelijk dat de twee nog bij volle be sef en meteen in blijde verwachting hun groot feest verbeiden? Dirk werd 30 September j.l. 85 jaar. Hoe hij komt aan dien naam Dirk, weet hij zelf niet. De voornaam is eigenlijk Theodorus. Zijn vrouw Adriana Da- men werd 14 Juni 82 jaar. Zij doet in levenslust en fit nog in niets voor man lief onder. Het echtpaar Laros-Damen is een echt Kaatsheuvels tweetal. Oorspron kelijk zijn beide van de Kruisstraat af komstig, waar ze de jeugd doorbrach ten. Dirk, die in Kaatsheuvel feitelijk beter bekend staat onder den naam „Dirk de Moor" stamt uit een oude grootc familie, waarvan er verschillen den boven de 80 werden. Van vrouw Laros leven momenteel nog twee zus ters. Als echt Kaatsheuvelnaar beoefende Dirk natuurlijk de stiel van de plaats. In zijn tijd was hij een goede pantof felmaker, die, in trouw bijgestaan door zijn Jaon, met pikdraad naaide en af maakte. Nog tot zijn 75 jaar bleef Dirk zijn stiel trouw al was het dan de laat ste 20 jaren als bijbedrijf, want een goede 25 jaar geleden werd Dirk col porteur van de krant, ook hierin trouw gevolgd of voorafgegaan door zijn vrouw. Heel Kaatsheuvel heeft hen dag in dag uit zien tippelen door weer en wind, in zon en mist, ieder bepakt met een groote tasch om hun ronde te doen vanaf het Loonsche Hoekje tot in 't Straatje en Zandschel. En secuur deden ze hun taak! En ijverig loerden ze op nieuwe abonné's voor hun blad. De Brcdasche begon onder hen met pl.m. 40 abonnó's en steeg onder Dirk tot 150. Na de Bredasche (Het Dagblad v. Noordbrabant en Zeeland) kreeg Dirk de Nieuwe Tilburgsehe en daarna de laatste TT jaren het Huisgezin. Hier mede is het tweetal blijven stappen tot Dirk bij 82 en hij met z'n vrouw werd opgenomen in het Gasthuis. Van hun kroost is hun slechts een zoon overgebleven. Veel hebben de luitjes getobt met hunne kinderen, waarvan een jongen op 7 en een op 21-jarigen leeftijd stierf. Dirk en zijn vrouw leef den steeds en alleen voor hun gezin. Zijn huis, zijn hofke, zijn kippen en konijnen, doch bovenal zijn kinderen waren steeds hun zorg en ontspanning. Met trots mogen de oudjes terugzien op de gepasseerde 60 jaren van samen zijn en wij kunnen ons voorstellen dat zij hun diamanten feest, dat hun door de Eerw. Zusters tot een onvergetelijke dag zal worden gemaakt, met groote voldoening in de beste stemming zul len vieren. In dienst getreden. Maandag j.l. trad de nieuwe gemeen te-veldwachter J. J. H. Subelack, agent van politie te 's Bosch, in Kaatsheuvel in dienst van de gemeente-politie. K.J.M.V. Het winterprogram der K.J.M.V. werd Dinsdagavond begonnen met een vergadering in de zaal van den heer J. Smit, waarbij een aantal adspirant- leden uitgenoodigd waren. De voorzitter sprak een kort ope ningswoord, waarna hij het komende winterprogram uiteenzette en gaf ver volgens het woord aan den spreker, den heer Cor Kloppenburg uit Utrecht. BERKDIJK. Benoemd. Tot onderwijzer aan de R.K. Jongens school te Made is benoemd de heer Fr. de Bruin. Aan de R.K. Meisjesschool is tot on derwijzeres benoemd mej. Teeuwen uit Reuver, Limburg. LOON OP ZAND. Gildedag van St. Crispijn. Zaterdag hield genoemd gilde haar jaarlijkschen Gildedag, die vanwege 't 120-jarig bestaan der gilde een eenigs- zins feestelijk karakter droeg. Nadat 's morgens een H. Mis voor de overledene leden was opgedragen, kwamen de leden 's namiddags ten 2 uur tezamen in de gildekainer om hun hoofdman en koning aan hun respec tievelijke woningen af te halen. Al „spoedig was er een aangename feeststemming, die nog toenam toen ook de dames der leden zich in de feestvreugde kwamen mengen en een aanvang werd gemaakt met het bal. Om zes uur werd een muzikale rond wandeling gemaakt door het dorp, waarna werd aangezeten aan een wel- voorzienen feestdisch. Na afloop daar van werd weer een druk gebruik ge maakt van de gelegenheid tot dansen. De oude dansen vierden zooals ge woonlijk weer hoogtij. Door de hospita werd den feest vierenden een tractatie aangeboden in verband met het 120-jarig bestaan der gilde, wat ten hoogste werd geappre cieerd. In aansluiting op den gildedag werd Maandagavond de j'aarvergadering ge houden die goed bezocht werd. Bij die gelegenheid bracht de Secretaris een uitstekend verzorgd jaarverslag uit, waaruit bleek dat het totaalbedrag der inkomsten 276.32 was, terwijl dat der uitgaven bedroeg 230.6 Een vijftal nieuwe leden trad tot de gilde toe. Hoewel dit in beginsel niet de bedoe ling was, werd tijdens de vergadering besloten om het 120-jarig bestaan niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, en Een commissie, bestaande uit de hee- ren M. Snoeren, J. Brands en H. van Breugel werd benoemd om de voorbe reidende werkzaamheden ter hand te nemen. Een stukje muziek en een tractatie verhoogde de gezelligheid van dezen avond. Wasch ontvreemd. Dezer dagen kwam mejuffr. V. in de Kasteellaan alhier 's morgens tot de onaangename ontdekking dat haar wasch, voor het grootste gedeelte be staande uit wollen goed, was ont vreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan, welke de zaak in onderzoek heeft. Bloedtransfusiedienst. Evenals in andere gemeenten tracht de Centrale Bloedtransfusie-Commis sie van het Nederlandsch Roode Kruis in Sprang-Capelle personen te zoeken, die bereid zijn bloed beschikbaar te stellen, indien zulks noodig mocht zijn, voor gewonde burgers en militairen. Op initiatief van den Burgemeester is daartoe een plaatselijke Commissie in het leven geroepen, bestaande uit de heeren: A. Smit, Burgemeester, Voorzitter. E. Colet, Hoofd der Openb. school, Capelle. H. Kerst, fabrikant,-Capelle Nieuwe- vaart. Ds. van Lummel, Predikant, Sprang. W. van Willigenburg, Gem. Opzich ter, Sprang. Dr. H. Winkelman, Sprang. Vrouwelijke en mannelijke personen, die zich voor dit menschlievend doel willen aanmelden, worden verzocht zich op te geven aan een der bovenge noemde Commissie-leden. Alleen personen van 18 tot 50 jaar gelieven zich op te geven. Het beschik baar stellen van een beperkte hoeveel heid bloed is in geenen deele nadeelig voor de gezondheid. SPRANG. Predikbeurten Zondag 22 Octo ber 1939: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. A. Sierag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. Dinsdagavond vergaderde de af- deeling Sprang van den Nederl. Chr. Bouwarbeidersbond, onder leiding van. haar voorzitter dhr. H. Bogers. In zijn openingswoord richtte de voorzitter in 't bijzonder woorden van welkom tot de bondsbeambte dhr. Bakker. Na het lezen der notulen werden en kele ingekomen stukken behandeld, .waarbij breedvoerig werd besproken de agenda van de gewestelijke vergade ring, alsmede het standpunt van de afdeeling in verband met de af te slui ten contracten voor het bouw- en schil dersbedrijf. Dhr. Bogers, die om huiselijke om standigheden als bestuurslid der afdee ling moest bedanken, werd voor al zijn arbeid in het belang der afdeeling ver richt, dank gebracht. Tot nieuw be stuurslid werd gekozen dhr. L. A. de Jong. De Bondsbeambte, de heer Bakker, sprak hierna een kernachtige rede uit, over: Ook in deze tijden voortgaan. Spr. wees daarin op de verschillende moeilijkheden waarmede het bedrijf te kampen heeft en zette daarbij bij ver nieuwing de taak der Chr. vakbewe ging op duidelijke wijze uiteen, daarbij opwekkende onder biddend opzien tot God voort te blijven arbeiden aan het sociaal welzijn van den arbeidenden stand. Uit de vergadering werden enkele vragen gesteld, die door dhr. Bakker naar genoegen werden beantwoord. Bij de rondvraag kwamen nog ver schillende interne afdeeling^aangele- genheden ter sprake, waarna de gean- nimeerde bijeenkomst met een woord van dank en opwekking werd gesloten. CAPELLE. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags twee uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loon- schendijk op te treden Ds. Vroeg in de Wey. Voor de Ncd. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Oostenbrug en des namiddags half drie Ds. de Bruin uit Waspik. Het glas- en verfwerk van een nieuw te bouwen gemeentehuis te Leid- schendam is na onderhandsche aanbe steding opgedragen aan Gebr. van der Waals alhier. Aan de O.L. school in de Kom is als kweekeling met acte te werk ge steld de heer H. van Zeeben. -Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Ge meente aan den Loonschendijk is be noemd de heer B. Mayers. Soldaat wilde zijn meisje goede ziekenverpleging geven. De 19-jarige U.S. gewoon dienst plichtige bij een grensbataljon is door den krijgsraad tot tweemaal een jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het plegen van niet minder dan zes inbraken in de omstreken van Arnnem. Als bijkomende straf was hij uit den militairen dienst ontslagen, evenwel zonder ontzetting van De vroegdheid om bij de gewapende macht te dienen. ()mdat hij de opgelegde straffen te zwaar vond, was hij in hooger beroep bij het hoog militair gerechts hof gekomen en het bleek, dat hij uit de woningen, waar hij als on- genoode gast was binnengekomen, a'les ontvreemd had aan geld en kleine waardevoorwerpen, wat hij maar van zijn gading vond Hij had alle in Draken gepleegd, terwijl hij in soldaten-uniform gekleed was. ,.Het is een vrpemd geval met dezen soldaat'' zoo zeide de advo caat-fiscaal, mr. J U Polman, „zijn daden zijn die van een beroepsin breker, doch nooit is hij eerder veroordeeld. De feiten zijn er even wel en de opgelegde straf acht ik daarmede in overeenstemming.'' Er werd bevestiging van de ge wezen vonnissen gerequireerd. De verdediger, mr. H. A. H. Canter Cremers, lichte een tip van den sluier van geheimzinnigheid op. welke dezen jongenman omgaf Tot voor kort is hij een oppassend jongmensch geweest, ook in het soldatenleven. Toen zijn mei4 jeeven- wel een ongeluk kreeg en in het ziekenhuis moest worden verpleegd wilde hij haar een goede verpleging bezorgen, waarvoor hij geld nood'g had. Zoo is hij tot zijn daden ge komen. Pleiter verzocht het hof de zaak naar de instructie terug te wijzen, teneinde deze verklaringen van den beklaagde naar haar waar heid te toetsen. De uitspraak van het hof volgt ater. Veertien dooden bij vliegtuig ongeluk. Een driemotorig vliegtuig van de Italiaansche luchtvaartmaatschappij Ala Littoria dat dienst deed tusschen Sevilla en Melilla is bij het dorp Olia, in de buurt van Malaga in Spanje veiongelukt. Even tevoren was draadloos om hulp verzocht. Er zijn veertien dooden, o.w. de bestuurder en de telegrafist In het geheel bevonden zich zeventien per sonen aan boord. Doodelijke mishandeling van kind Het hoog militair gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak van den gedetineerden dienstplichtig soldaat, J. G. W., die door den kr ijgsraad te 's Hertogenbosch we gens doodslag was veroordeeld tol zes jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis, ont slag uit den militairen dienst met ontzetting van de bevoegdheid om hij de gewapende macht te dienen en bevel dat beklaagde ter beschik king van de regeering zal worden gesteld. Het hof vernietigde dit vonnis, verklaarde beklaagde schuldig aan «mishandeling, den dood tengevolge hebbende, begaan tegen zijn kind en veroordeelde hem tot vijf jaai gevangetiissti af, met afliek dei voorloopige hechtenis en ontslag uit den militairen dienst met ont zetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dier en. Jongetje door zandauto overreden Gistermidvlag omstreeks vier uur is het vijtjarig zoontje van de famdh üosting te Paterswolde bij het spelen op den straatweg door een zandauto overreden. Hel venije was op slag dood. Door een autobus aangereden Slachlolfer aan de gevolgen overleden Gisteravond om balt zeven is op dvii Velperweg te Arnnem een 2o jarige jongedame die per njWiel uil de iivclilaan kwam, door een bus van de Geldersche tramweg maal schappij aangereden. Mei eruslige verwondingen is bet slacutoltei naar het gemeenteziekenhuis ver voerd waar zij kort na aankomst is overleden. Onvoorzichtig den weg overgestoken Meisje door eer» bus aangereden en gedood. Gistermiddag tegen twaalf uui reed een autobus van Leeuwarden naar Alkmaar. Even buiten Franekei ter hoogte van ae algemeene be graafplaats gt komen, zag de be sluurder op den weg een man, die een paard geleidde. De bestuurder gat signalen en wilde vervolgens naar links uitwijken en om hel paard heendraaien, toen twee meisjes dei. weg overstaken. De bestuurdei van de bus remde nog uit alle macht en haalde naar links uit. Hij kon echter niet verhindeien, dat een der meisjes, de vijfjarige Sjouke Alkema, werd aangereden en gedood Bij het uitwijken gleed de bus door.en kwam tegen'nboomterrecht Het voertuig werd aan de linker achterzijde beschadigd. K. N. V. B. Afdeeling IV. Juliana—MVV. LONGA—Willem II. PSVNOAD. RoermondNAC. BWEindhoven. HelmondLimburgia. Naar het zich laat aanzien gaat Julia na morgen haar vierde overwinning ha len in dit seizoen, terwijl wij Limburgia de vijfde nederlaag voorspellen. Tusschen Longa en Willem II valt van alles te verwachten, beide partijen ge ven elkaar niets toe. liet zelfde geldt in zekeren zin voor PSV en NOAD, hoewel wij hier een kleine overwinning voor de Tilburgers niet uigesloten achten. Het moet nu toch al raar gaan, wan neer NAC morgen de puntjes niet mee naar Breda brengt, ook al zijn de re sultaten tot op heden niet erg fraai. Tusschen BW en Eindhoven achten wij den uitslag een vraagtecken, want beide partijen zijn aan elkaar gewaagd. NEVELOWilhelmina. De ValkTegelen. VVV—ESV. PicusHelmondia. Nevelo, dat Zondag in Waalwijk zoo heerlijk op haar kop kreeg, maakt mor gen een betere kans. De Valk achten wij in staat om van Tegelen te winnen, maar hetzelfde zouden we niet graag bewe ren van het Eindhovensche ESV, dat met VVV een taaie dobber zal hebben. Een kleine zegen voor de thuisclub is hier wel het waarschijnlijkst. Helmondia, dat by Picus op bezoek gaat, zal ook niet met leege handen thuis komen. RWBOisterwyk. BaardwijkGUDOK. NOAD 2—PAZO. Willem II—LONGA. BoxtelSET. De menschen uit v.m. Besoijen krij gen morgen Oisterwijk op bezoek. RWB maakt weer een aardige kans op de be roemde puntjes. Hoewel Baardwijk nog maar weinig fraais heeft laten zien in dit seizoen, zou het ons toch wel erg tegenvallen als zy morgen de puntjes niet thuis zou houden. Pazo gaat op bezoek by de NOAD- reserves, en een gelyk spel zal hier de verhouding wel het beste weergeven. De twee leiders uit Tilburg gaan el kaar morgen bekampen. Een zware strijd voor beide partijen. I. V. C. B. Programma voor Zondag: lste klas. WilhelminaSchijndel. B KT VV—Zwaluw. BrabantiaSVD. Best VooruitVenlosche Boys. SVBKolping. 2de klas. ODIDES, Coolen. MuloWit Zwart. Veloc—VSV. WoenselGW 3de klas. DES 2Velocitas, Janssen. VoabRKTVV 2. HilvariaDongen. SVGHieronymus. Uno AnimoWik, 12 uur, Meijnckens. LOONOPZAND. Vanaf 13 t/m. 19 October 1939. Geboren: Engelberta Gertruda Maria dv. J. M. Remmeren en A. J. Oerlemans. Dirk Jan zv. J. Kraal en A. Vogelzang. Ge- rarda dv. M. P. v. d. Velden en A. W. v. Dijk. Johanna Adriana Maria Co- leta dv. A. J. Stokkermans en M. E. W. v. Gurp. Johannes Ilubertus Josephus zv. J. de Jong en W. Pelflers. Adria- nus Franciscus zv. P. G. Hultermans en A. v. Berkel. Anna Maria Lambertina dv. L. C. v. Cromvoirt en J. J. Remme ren. Antonia Johanna Maria dv. G. M. Lensvelt en G. v. Bijnen. Maria Johanna dv. M. H. de Man en J. Em mers. Overlijden: Johannes Cornelis van Ileeswijk, echt genoot van W. Merkx, oud 63 jr. Vertrokken: H. Stevers naar Eindhoven. A. T. Megens naar Herpen. A. J. v. d. San- den naar Drunen. J. P. M. Muskens naar Drunen. A. v. Mil naar Rosma len. A. M. Vermeeren en gezin naar Rosmalen. J. J. v. d. Sanden en gezin naar Tilburg. T. A. A. v. Bokhoven naar Ammerzoden. P. C. A. M. v. Gils naar O-W-en Middelbeers. P. A. Brok naar Teteringen. Ingekomen J. M. H. v. Wezel van 's-Hage. H. P. J. v. Wezel van 's-Hage. A. A. J. v. d. Leijgraaf en gezin van Luiksgestel. A. C. Verboven van Dongen. M. de Jong van Vught. F. M. Puijfelik en echtgen. van Tilburg. C. v. d. Spijker van Schijndel. J. C. Blom van Venlo. W. M. Bosch van Raamsdonk. L. de Leeuw van Dongen. A. P. de Bruyn en gezin van Dongen. M. C. J. Noijens van Gilze ca. WAALWIJK. Van 13 tot 20 October 1939. Geboren Joanna Anna Maria, dv. J. Timmer mans-van lersel. Hubertus Johannes, zv. J. Dollekens-van Gooi. Johanna Greta Arigje, dv. L. A. van Driel-den Hartog. Gerda Maria Hendrika, dv. G. M. van Zelst-Boer. Overleden Ma. J. W. van Damme, echtgenoote van A. Froklage, oud 55 jaren. Huwelijks-aangiften H. A. H. Cryns, oud 29 jaren, wonen de te Heusden en Tha. j. Verheijden, oud 25 jaren te Waalwijk. J. M. van Helvoirt, oud 26 jaren en Ja. M. de Rooy, oud 25 jaren, beiden te Waalwijk. J. H. van Es, oud 35 jaren, en Ha. Herman, oud 29 jaren, beiden te Waalwyk. Huwelijken: W. B. A. Smits, oud 24 jaren, wonen de te Zutphen en Ja. Pa. Louwe-Kooy- mans, oud 25 jaren te Waalwijk.' Ingekomen Fra. A. M. Pulles van Tilburg. B. F. C. M. Ingen Housz en gezin van Baarn. A. Th. J. Trimbach en gezin van Til burg. R. A. Maijers en gezin van Sprang-Capelle. C. A. van Dongen van Raamsdonk. Ma. Coppens van Eindhoven. J. A. Waalwijk van Geer- truidenherg. Vertrokken: J. Th. Verhoeven nar 's-Bosch. J. B. Friederich naar Tilburg. A. M. J. La Grande naar Loonopzand. Th. J. Nuijten en gezin naar Haarlem. J. van Engelen naar Vught. R. A. P. van lersel naar Tilburg. M. Maas en gezin naar Tilburg. DRUNEN. Geboren Maria d. v. Th. Lommers-van Enge len. Theo z. v. Corn. v. Snijk-v. Booij. Jac. z. v. Wilh. v. Son-Bakker. Petr. d. v. M. Eshout-Brok. Joh. d. v. P. Forluvn-v. d. Zanden. Ant. z. v. C. v. Dal-Keuninx. Overleden: Corn. Pulles, wedr. van W. v. Enge len, 77 jaar. Gehuwd Marius Brok en Joh. v. d. Hoven. ADVERTEERT IN DIT BLAD. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet. net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw 1 chaam Is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen hm de lever- ga' te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7