BINNENLAND een eerste klas Neuzenzwikker H. van Mil-van Sprang -Tel. 52. CORRESPONDENTIE. LAATSTE BERICHTEN, ADVERTENTIEN SPRANGGAPELLE. WERKENDAM. DRUNEN. Marktberichten RAAMSDONK. WASPIK. Agenda's Gevraagd een ervaren R.K. Coöperatie Broederhulp, Voor direct gevraagd N.V. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel. Bonbons Roomborstplaat, - Borstplaat Chocolade borstplaat extra. Iadverteert in „de echo [VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN 'omgeving. Wat wij zelf maken is iets bijzonders!! looptijd vanaf 1 Jan. 6270,— 1940 29 j. alsvoor 18 j. ü4ö,ód alsvoor 18 j. 7837,50 Transporteeren: 15235,88 Transport: 15230, looptijd vanaf 1 Jan. 1940: 23 j. 2839,47 alsvoor 13 j. 3543,85 alsvoor 28 j. 869,51 alsvoor 29 j. 1314,— alsvoor ""So j. 1614,— alsvoor 29 j. 28131,85 alsvoor 38 j. 15540,10 alsvoor 39 j. 911,34 Totaal 70000 2- 3.— 0.06 per M3. VI 5.20 0.05 per M3. VII 8.20 0.04 per M3. Voorstel: 6- 0.80 0.13 II 15.— 0.80 0.11 III 24.- 0.80 0.09 66.- 1.20 de II 0.60 0.08 per M3. III 2.20 0.06 per M3. IV 4.— 0.05 per M3. V ƒ6.— 0.04 per M3. ELECTRICITEIT. 4.- 15.- 24.- 66.- Arbeider Nogmaals, als de in zender ons niet bekend is, wordt geen bericht of Ingezonden Stuk opgenomen. Onvoorzichtig Woensdagavond had de 8-jarige C. V. uit de Torenstraat door eigen onvoorzichtigheid het ongeluk mei zijn hand lusschen de riemen van een dorschmachine bekneld te raken waardoor dillichaamsdeel inwendig ernstig werd gekneusd. Dr. Gelljes verleende geneeskundige hulp. Nieuwe Vennootschap. „Van Drunen's Schoenlabriek NV.", te Drunen. Oprichters; F. van Drunen industrieel te Drunen, A 2z0; A. Smits, koopn.an te 'sHei- togenboscb, Vughterstraal 66 en Chr. J. F. Smits, koopman, aldaar. Markt 23. Doelhet fabriceeren van en handel drijven in schoenen en aan verwante artikelen, zoowel voor eigen rekening als in commissie, alsmede bet deelnemen in andere ondernemingen en vennootschappen met gelijk of analoog doel. - Ka pitaal 19.000.—, verdeeld in 9 aan deelen, op naam, ad f 1000. welke alle zij geplaalsl en volgestort. Vol storting geschiedt door inbreng van bet thans reeds uitgeoefende bedrijf en voorts voor zoover noodig in in cont inten. Bestuur: een di rectie, beslaande uit één of meer directeuren en een raad van com missarissen. Voor dt eerste maa is tot directeur benoemd de heer F. van Drunen, voornoemd en tot commissaris>en de heeren A.Smits, voornoemd en C. J. F. Smits, voor noemd. Herscholing werkloozen. Naar wij vernemen zal in Drunen een proef genomen worden met de herscholing van werkloozen. Op de verschillendeschoenfabrie ken zullen deze arbeiders dan te werk gesteld worden. Vluchtelingen-comité. De collecte voor het Katholiek Vluchtelingen comité zal in onze gemeente Zondag 29 October ge houden worden. Morgen is het collecte voor de Missie. Op 16 October werd alhier de najaarsmarkt gehouden. Mocht men op de vorige markten zij het dan zeer weinig, toch altijd enkele stuks vee zien verschijnen thans was er Een nieuwe Poolsche staat op 1 November? De Berlijnsche correspond» nt van het Decnsche dagblad Poliliken weet le melden, dat op een November a.s. een nieuwen onafhankelijken Poolschen slaat geproclameerd zal worden met Warschau als hood- slad. De grootte van het nieuwe Polen zou ongeveer gelijk zijn aan Bulga. rije. Drie millioen Poolsche joden zouden in Oostelijke gebjeden ge koloniseerd worden. Van deze kolonie zou Lublin de hoofdstad worden. Berlijn waarschuwt de neutralen Het convooi-aanbod van Engeland. BERLIJN, 20 October. Het Duit- sche nieuwsbureau meldt: Naar in politieke klingen wordt vernomen, hebben de pogingen der Engelscben, om den neutralen koop vaai dijschepen, evenals in den wereldoorlog, convooi aan te bieden, Duitschland genoopt tot een mede deeling aan de neuirale staten. In deze mededeeling worden de neutrale staten er aan herinnerd, dat een ingaan op het Engelsche aanbod volkenrechtelijk den neu tralen schepen hun neutraliteit ontneemt en dat zij dan als schepen van den vijand zouden kunnen worden behandeld. In Den Haag en Brussel is deze waarschuwing reeds ontvangen. Auto van den dijk. Elf militairen gewond Vanmorgen is op den Waaldijk te Leeuwen, iu het Land van Maas en Waal een zeer ernstig ongeluk gebeurd, waarbij elf militairen zijn gewond, waarvan 7 zeer zwaar Met een auto van den geneeskundigen dienst zouden 20 militairen naar 't hospitaal te Breda worden worden gebracht. Vrabhtauto rijdt te water. 2 dooden. Een vrachtauto van het destructie bedrijf „Gekro" te Overschie, welke op weg was naar de fabriek, is gisteravond omstreeks kwait over Zaterdag 1.302 45 uur Dames- aspiranlen Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum» »De Onsterfelijke Walsc Z iterdag, en Zondag Luxor-Bios- coop »De terugkeer van Sophie Lang«. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K.enV. Gvmnastieklokaal OS. voor de afdelingManufacturen R.K. en van goede getuigen voorzien. Salaris nader overeen te komen. Bij gebleken geschikt heid vaste aanstelling. Aanmelden aan het kantoor 61933 KAATSHEUVEL Onze eigen fabrikaten ge tuigen daarvan o.a. in verschillende soorten. in verschillende smaken. Onze TRUFFELS met dien heerlijken fijnen smaak, de echte trtffels, door iedereen begeerd. ge. Proces-verbaal van kasopne- ming bij den ontvanger, gehouden 26 September 1939. c. Van N. A, van Gorcum, alhier. Mededeeling aanneming zijner be noeming tot lid-werknemer der commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemidde ling. Van L. H. Both, Besoijen. Mededeeling aanneming zijner be noeming tot plaatsvervangend lid van het stembureau aldaar. e. Van de Waalwijksche Burger wacht. Verzoek toekenning van een ren teloos voorschot voor aanschaf fing uniformen. f. Van de afdeeling Waalwijk der Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming. Aanvrage gemeentesubsidie. 2. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden overeenkomstig artikel 72 der lager onderwijs-wet aan het bestuur der R.K. Jongens- en Meisjesschool te Besoijen voor het aanbrengen van verbeteringen aan 't schoolgebouw. 3.^Voorstel tot het aangaan eener geld- leening. 4. Voorstel tot vaststelling eener sala risregeling voor het personeel van den distributiekring Waalwijk. 5. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1939. 6. Vaststelling gemeente- en bedrijfs- begrootingen en bcgrootingen instel lingen van weldadigheid. PR AE-AD VIEZEN UNIFORMEN BURGERWACHT. De Waalwijksche burgerwacht wil, in navolging van andere burgerwach ten van gelijke grootte, voor haar ge oefende leden uniformen aanschaffen. Zij zou daarbij gaarne de moeilijk heid willen ontgaan, welke andere bur- gerwachten hebben ondervonden, dat de uniformen met het oog op de bc- l schikbare geldmiddelen van lieverlede worden aangeschaft. Deze moeilijkheid heeft gewoonlijk tot gevolg, dat de eerstaangcschafte uniformen nagenoeg zijn versleten, wanneer de laatstaange- i schafte worden in gebruik genomen. De burgerwacht vraagt daarom een renteloos voorschot van 1000.af te lossen met 1/3 gedeelte der jaarlijk- i sclie gemeentesubsidie van 300. Wij zijn van oordeel, dat het gebruik van uniforinklecding bij de burger wacht aanbeveling verdient en dat aan de hiervoor omschreven wijze van aan schaffing de voorkeur moet worden gegeven. - r In verband hiermede stellen wij U voor, het verzoek in te willigen. Burgemeester en Wethouder van Waalwijk. GELDLEENING. Zooals blijkt uit bijlage 28 der be grooting 1940, welke voor de leden ter inzage ligt, is voor verschillende kapitaalsuitgaven nog niet geleend. In het algemeen is het in overeen- stemming met een verstandige finan- j ciëele politiek Voor dergelijke uitga ven niet aanstonds een vaste leening aan te gaan, indien deze uitgaven grootendeels voorloopig kunnen wor den gefinancierd uit eigen kasmidde len. Dit is in onze gemeente het ge val. Doordat de gemeente belangrijke bedragen aan kasmiddelen hééft, o.a. uit de algemeene reserve en uit de be- drijfsreserves, is ze in staat gedane kapitaalsuitgaven voorloopig daaruit uit te financieren. Ook is het niet ge- wenscht voor nadeelige saldi op den kapitaaldienst te dikwijls en dus j voor te kleine bedragen leeningen aan te gaan. Zoodoende krijgt de ge meente teveel kleine leeningen, het geen slechts kosten en veel admini stratieve werkzaamheden mede brengt. In verband met de mogelijkheid, dat de ingetreden abnormale tijds omstandigheden geruimen tijd zul len duren, hebben wij ons evenwel beraden of het niet raadzaam is thans een vaste leening te sluiten, zull^s omdat het wellicht later niet mogelijk ofwel practisch zeer be zwaarlijk zal z:jn, een zoodanige leening te sluifen. Momenteel is de rentevoet "reeds opgeloopen. Ook in lijdvnkken. waarin de rente voet abnormaal hoog was, zagen vele gemeenten zich genoodzaakt te lee- Tien, zoo ook de onze. Tijdens en na de vorige mobilisatie kwamen rente percentages voor van 6 en 7, in de jaren rond 1932 was de rentevoet eveneens hoog en zag onze gemeente zich genoodzaakt te leenen tegen Wij zijn in het bezit van een aan- [Lieding van een leening met de vol- J gendc voorwaardenkoers pari, ren te 4% per jaar, buitengewone af lossing gedurende de eerste 5 jaren van den ,looptijd tegen den koers van ,101 Deze aanbieding is momenteel gun- I stig te noemen voor een leening, wel- ke een looptijd moet hebben van 39 [jaren. Het bedrag der leening heb- |ben wij gesteld op 70.000,Het is samengesteld uit de restanten per 1 Januari 1940 van de volgende kapi taalsuitgaven 1. Verbouwing belastingkantoren 2. Kosten van eenstraataanzet 3. Bestrating Stationsplein en rio- leering Burg. van der Klokkenlaan 4. Uitbreiding trottoirs St. Antonius- straat en le Zeine Noord (West zijde) 5. Eerste inrichting bijzondere u.l.o.- school 6. Rioleering waterloop Baardwijk 7. Aanleg trottoir Burg. van der Ivlokenlaan 8. Verandering inrichting en uitbrei ding bijzondere lagere scholen 9. Herstrating Grootestraat enz. na uitbreken der trambaan, aanleg trottoir Baardwijk Noordzijde, aanleg parkeerterrein Grootc- straat bij de N. H. Kerk enz. 10. Aankoop land aan de Haven voor industrie terrein (Wed. van Loon) 11. Alsvoor (Mij. „Noordbraband") Wij stellen U voor bovenstaandeleeningaanbieding, ons gedaan door den Directeur van de Rijkspostspaar-bank, te accepteeren. Een ontwerp besluit, dat voor de leden ter inzagejigt, bieden wij daartoe ter vaststel ling aan. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. aantal kinderen beneden 15 jaar te hun nen laste hebben, volgens onderstaande maatstaf: 4, 5 of 6 kinderen 2 ct. per kWh. 7 of meer kinderen 4 ct. per kWh. De reductie wordt verleend op een verbruik van maximaal 400 kWh. per jaar. Aldus het voorstel. Waalwijk, 26 September 1939. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Officieel bericht. De Burgemeester der gemeente Sprang-Capelle vestigt er de aandacht op dat bestellingen ter bekoming van gasmaskers worden aangenomen bij de postinstellingen in deze gemeente. De ze bestellingen kunnen individueel of collectief geschieden. Personen, die hiertoe wenschen over te gaan gelie ven zich ter gemeente-secretarie te vervoegen op Dinsdag 24 October 1939, des voormiddags van 9 tot \2]/2 nam. en des namiddags van 2 uur, waar hun de noodige gegevens zullen worden verstrekt omtrent kwaliteit, op te geven maten, daaraan verbonden kosten, enz. Sprang-Capelle, 20 October 1939. De Burgemeester voornoemd, SMIT. DISTRIBUTIE-KRING WAALWIJK. Aan den Raad der gemeente WAALWIJK. Voor de toepassing der distributie- wet '939 is het rijk verdeeld in d:str< butiekringen, welke ofwel slechts één gemeente ofwel meerdere gemeen.cn omvatten. Zoo is ook ingesteld de dió- tributiekring Waalwijk, omvatceede de gemeenten Waalwijk, Sprang-Capelle, Waspik, Loonopzand, Drunen, Heus- den en Vlijmen. In eiken kring is een distributiedienst, waarvan, indien de kring slechts één gemeente omvat, de burgemeester het hoofd is. Ingeval twee of meer gemeen ten een kring vormen, moeten, ingevol ge het bepaalde in artikel 12, derde lid, der genoemde wet, de burgemeesters onder Koninklijke goedkeuring de in richting van den distributiedienst in den kring regelen. Dit laatste is dan ook in den kring Waalwijk reeds ge schied. Bij de door de burgemeesters vastgestelde gemeenschappelijke rege ling, welke reeds ter Koninklijke goed keuring is gezonden, is de gemeente Waalwijk aangewezen als centrale ge meente. Hieruit vloeit voort, dat door den raad der gemeente Waalwijk een salarisregeling voor het personeel van den distributiekring behoort te worden vastgesteld. Het benoemen, schorsen en ontslaan van personeel geschiedt ingevolge de wet door den burgemeester, indien de kring slechts één gemeente omvat. Om vat de kring meer dan één gemeente, dan moet de gemeenschappelijke rege ling in dit onderwerp voorzien. De hier vastgestelde regeling draagt deze be voegdheden op aan de commissie voor den distributiedienst, welke commissie is samengesteld uit de burgemeesters der onderscheidene gemeenten en waar van de burgemeester der centrale ge meente voorzitter is. Deze commissie is ook aangewezen als hoofd van den dienst in den kring. Volgens een bepa ling in de gemeenschappelijke regeling kan zij, onder goedkeuring van den minister van economische zaken, ie mand aanwijzen die namens haar met de dagelijksche leiding van den dienst belast is. Dit laatste is hier geschied. Verder is voor de commissie een secretaris benoemd. Van de overige ambtenaren van den dienst verdienen voornamelijk de agenten vermelding. In iedere gemeente, buiten de centrale ge meente, is een agent aangesteld; in de gemeente Loonopzand zijn 2 agenten benoemd, n.l. één te Kaatsheuvel en één te Loonopzand. Alle ambtenaren worden uitsluitend op arbeidsovereenkomst tewerkgesteld, voor zoover ze niet reeds in vasten dienst van een der gemeenten werk zaam zijn. De ambtenaren worden, voor zooveel hun werkzaamheden bij den distributiedienst betreft, geacht in dienst van de centrale gemeente werk zaam te zijn. De taak der agentschappen is niet van zeer zelfstandigen aard, waaruit voortvloeit, dat het kantoor, gevestigd in de centrale gemeente, een des te be langrijker taak te vervullen heeft. Wat nu de taak van den distributie dienst betreft, kan gezegd worden, dat deze in het algemeen een administratie ve en controleerende is, zulks in tegen stelling met de taak der gemeentelijke distributiebureaux in het tijdvak 1914 1919. Toen toch hadden deze in het algemeen de te distribueeren goederen te bestellen, te ontvangen en weder te verkoopen aan de kleinhandelaren, soms aan de distributiegerechtigden rechtstreeks. Dit laatste zal thans niet het geval zijn. De goederen worden ge heel via groot-, tusschen- en kleinhan del gedistribueerd, zonder inschakeling van de gemeentelijke distributiekanto ren als directe-leverings-schakel. Deze laatste verleenen wel administratieve bemiddeling, zoowel ten behoeve van den handel als van de distributie-ge rechtigden, terwijl zij ook met enkele heffingen zullen zijn belast. De distributiegerechtigden kunnen de levensmiddelen en goederen, waarop ze recht hebben, bekomen bij hun winke lier of kleinhandelaar tegen afgifte van bons. Deze bons worden door den dis tributiedienst verstrekt en wel in het algemeen op vertoon van een distribu tiestamkaart. Een zoodanige kaart Klasse- Vastrecht nummer, p. maand. Gasprijs. I geen de eerste 20 M3 per maand 0.11 per M3. elke volgende 0.10 per M3. II 0.60 0.09 per M3. III 1.20 0.08 per M3. IV 0.07 per M3. V Klasse Vastrecht Gasprijs. nummer. p. maand. I geen de eerste 20 M3 per Bestaande tarieven: Vast be Aandeel i.d. Klasse drag be spitsbel. be Stroom- nummer. rekend rekend p. j. prijs. p. jaar. per volle 10 watt spits- tijdbel. I per kWh. per kWh. per kWh. IV eerste 1000 geen enkele aanwezig. Gelukkig was er nog een markt- standwelker met papier komen op dagen die op de heiu eigene manier hel aanwezige publiek vei maakte en tevens trachie zijn oori aad aan hen kwijt te wot den. Het houuen van markt brengt voor de Gemeente altijd kosten mede en hiermede wordt de vraag gewettigd „Wordt het geen tijd de markten al te schallen'*daar deze totaal geen nut opleveren. Bij K. B. van 14 Ociober 1939 is aan W. Beukenkamp op zijn ver zoek, met ingang van 1 Nov. 1939, eervol ontslag veileend als burge meester der gemeente Werkendam en de werken en Sleeuwijk, met dankbetuiging voor de langdurige diensten,door hem als burgemeester bewezen. wordt door de gemeentelijke bevol- kingsbureaux uitgereikt aan iederen in geschrevene in het bevolkingsregister, waarbij aan Nederlanders en vreemde lingen kaarten van verschillende kleur worden verstrekt. Voor ingeschrevenen in het verblijfregister der gemeente is een regeling getroffen, die hiervan eenigszins afwijkt. Zoolang deze stamkaarten niet in werking zijn getreden (voor het gereed maken daarvan wordt nogal eenigen tijd gevergd) doen de thans reeds uit gereikte rijksdistributiekaarten (ook genaamd noodkaarten) dienst, n.l. op het oogenblik voor het betrekken van suiker. Behalve met betrekking tot de hier bedoelde kaarten en bons, in het algemeen bestemd voor levensmidde len, strekken de bemoeiingen van het distributiekantoor zich uit over de dis tributie van andere goederen, als: pe troleum, kunstmest, autobanden, levens middelen voor restaurants, cantines, ziekenhuizen, gestichten, enz. Wij hebben gemeend, U de voor gaande inlichtingen niet te moeten ont houden om U eenigszins in staat te stellen, het U hierbij ter vaststelling aangeboden ontwerp-besluit, regelende de salarieering van het personeel van den dienst, in behoorlijke mate te kun nen beoordeelen, althans zoover dit bij de tot nog toe van overheidswege uit gevaardigde maatregelen mogelijk is. Wij stellen U voor, bijgaand ont werp-besluit vast te stellen. De daarin opgenomen salarissen zijn aldus voor gesteld door de commissie voor den distributiedienst. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. TARIEF-VERLAGING GAS EN ELECTRICITEIT. Voorstel tot wijziging der tarieven voor gas en electriciteit met ingang van 4 Januari 1940. Uit dit prae-advies stippen wij het volgende aan: GAS. Bestaande tarieven: maand 0.11 per M3, elke volgende 0.10 per M3. Klasse- I II III IV drag be rekend p. jaar. Aanbesteding. Voor rekening van het R.K. Kerk bestuur werd onder architectuur van den heer Hub. Baayens te Heusden aanbesteed het bouwen van een lo kaal bij de R.K. Jongensschool in dc Stationstraat te Drunen. Ingeschreven werd als volgt: A. Hon koop, Heesbeen W. Colet, Heesbeen J. Mauriks, Schijndel L. v. Oers, Drjpnen A. Kramer, Heusden P. Kramer, Heusden Pennings, St. Mich.-Gestel J. Siegers, Haarsteeg J. v. Bokhoven, Vlijmen J. v. Vcluw, Haarsteeg M. Schapenodnk, Drunen J. Snijders, Drunen Gebr. de Wit, Drunen G. Merks, Drunen M. Kleingeld, Waalwijk J. v. Rooy, Helvoirt A. v. Iersel, Drunen De raming was 3931,- 5318,— 5288,— 4500,— 4146,— 4106,— 4075 3990 3985,— 3970,— 3960,— 3950,— 3947,— 3927,— 3926,— 3900,— 3867, 3460. kWh. a 0.06, alle volgende kWh. per jaar a 0.05. Voorstel: Vast be- Aandeel i.d. spitsbel. be- Stroom- rekend p. j. prijs, per volle 10 watt spits- tijdbel. 0.80 0.12 per kWh. 0.80 0.10 per kWh. 0.80 0.08 per kWh. 0.80 de eerste 1000 kWh. per jaar a 0.06: alle volgen de kWh. per jaar a 0.04. Op de tarieven, genoemd sub 2 en 3 van dit artikel wordt een reductie ver leend aan natuurlijke personen, die een Waalwijk. 2U Oil. 3 Eieren 5'/26 cent. Veiing Drunen. Bon Louis 1218; Beure Clasgeam 8 14; Conference 1013; Maagdeperen —9; Beure Lebrun 510; Williams 7 10; Bergemotte 25; Legeponts 12 14; Soldat Labereur 510; üiv. stoof peren 25; Prinsessenobel 1012; Ster appel 310; Lemoen appel 58,5; Goudreinet 38; Bellefleur 25,5; Peppeling 26; Groningerkroon 30; Zoete appel 15; Tomaten 416; Spi nazie 29; Postclijn 69; Juin 47; Sjalotte 69; Schorseneren 610; Snij- boonen 1036; Stokprinses 1633; Wagenaars 1223; Rottjes 1422; Pronkboon 27; Wortelen 12%; Waspeen 1,54; Witte kool 13%; Roode kool 14; Savoie kool 14,5; Boeren kool 11%; Prey 24. Alles per K.G. Bloemkool 1,515; Sla 1/31%; An dijvie 1/32; Knolselderij 13,5; Rammenas 0,51V4- Alles per stuk. Peen 13*4; Kroten 0,52,5;Selderij 1/31. Alles per bos. Aanvoer fruit 43900 K.G. Donderdag 26 October blocveiling sterappel, goudreinetten en bellefleuren. zeven op den kleiweg bij het uit wijken voor een stilstaanden per sonenauto van den bei m gereden en in den Foldervaart terechtgekomen, waarbij de wagen kantelde. De be. stuurder, de 26-jarige W. Vente uit Bergschenhoek, en de mede-inzitten, de, de 14 jarige M. van Kamp uit Overscliie, eveneens werkzaam bij de „Gekro'', kwamen om het teven. BIJNA VIJFTIG MILLIOEN LITER BENZINE TE BESPAREN! Indien voor personenauto's en mo torrijwielen een maximum snelheid van 70 K.M. per uur en voor zware motorrijtuigen van 60 K.M. per uur werd ingevoerd, zouden daardoor per jaar 47.047.000 liter benzine bespaard kunnen worden, zonder dat het weg verkeer in ernstige mate werd belem merd A.N.W.B. MINIMUMPRIJS VAN MARGARINE. Met 8 cent verhoogd. De minister van economische zaken heeft bij beschikking van gisteren den minimumprijs van margarine met in gang van 23 October a.s. met 8 cent verhoogd. Van 90 cent is deze prijs dus 98 cent geworden. Met ingang van 1 November a.s. wordt het hulp- P.T.T.-kantoor te Raamsdonkdorp omgezet in 'n P.T.T.- station, dat gevestigd blijft in het voor malige hulpkantoor. De openstellingsuren op werkdagen zullen worden: Voor den postdienst: 9.00—10.00; 11.30—12.30; 15.00—16.00. voor den telegraaf en telefoondienst: 8.00—21.00. 's Zondags is het station voor den postdienst gesloten. Echter blijft de ge legenheid tot het afhalen van corres pondentie van 8.159.00 bestaan. Voor telegraaf en telefoon is de openstelling op Zondag 8.009.00. BONBONS BONBONS

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9