Plaatselijke Berichten. Dinsdag 31 October 1939. No. 86. De Echo van het Zuiden Tweede blad ADVERTEERT IN ..DE ECHO JU VAN HET ZUIDEN". HET WAALWIJKS BELANG. ALGEMEENE LEDENVERGADERING De etalage-wedstrijd. Huldiging vakschool. St. Nicolaas-actie. Maandagavond kwamen de leden van Waalwijks Belang in algemeene leden vergadering bijeen. Jammer, dat de be langstelling voor de toch zeer belang rijke agenda zoo gering was. V egens militairen dienst was de voorzitter de heer Jud. Timmermans afwezig. "De vice-voorzitter de heer H. Holi- mans opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de aan wezigen en drukte er zijn spijt over uit dat er, gezien de agenda welke de etalage-wedstrijd bevatte, zoo weinig winkeliers aanwezig waren .Niettemin zal de etalage-wedstrijd toch worden voortgezet. De notulen van de vorige vergadering werden hierna zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd en vastgesteld, terwijl de voorzitter den secretaris dank bracht voor zijn keurig verslag. De penningmeester de heer N. van Loon doet daarna in korte trekken mededeeling van het financieel beheer over het afgeloopen verslagjaar. Inkomsten Uitgaven In kas 596.33 417.25 179.25 De voornaamste posten van de in komsten «zijn: Contributie 386. subsidie gemeente 75.bijdrage be zoek Tilburgsche Hooge School voor excursie 65. De voornaamste uitgaafposten spe cificeert de penningmeester als volgt: Bloemen ter gelegenheid van jubilea en prijzen bij wedstrijden 30.con tributie aanvereenigingen 27.kos ten gemaakt voor bezoek van de stu denten van de Tilburgsche Hooge School en de Hollandsche en Engel- sche padvinders 65.voorschotten secretariaat 9.50. De kascommissie bestaande uit de hceren Driesen en Veltman concludee- ren dat de bescheiden in orde zijn, waarna de penningmeester wordt ge dechargeerd en bedankt voor zijn keu rig beheer. Mededeelingen. de rest gymnastiek-deinonstratie van W.G.V.-S.S.S. en het avondconcert van Sophia's Vereeniging viel in 't water door 't zeer slechte weer. Wij hebben nog herhaaldelijk bewij zen van gelukwensch gezonden o.a. aan den burgemeester bij de herbenoeming tot lid der Staten, aan H.E.C., Juliana e.m.a. Wat de St. Nicolaasactie betreft, be sloot het bestuur u voor te stellen deze alleen te bepalen tot de collecte voor de St. Nic.olaasverrassing aan de behoef tige huisgezinnen en deze collecte drin gend bij u aan te bevelen. Eveneens het bevorderen van toetre ding als lid van W. B. zij u allen ten dringendste aanbevolen, waar ook dit jaar weer ecnigen, waaronder er zelfs zijn die van den beginne af lid van W. B. waren, onze gelederen hebben ver laten. Wel zijn daartegenover eenige nieuwe leden aangenomen, maar 't ver lies is grooter dan de winst. Dat moet in elk geval voorkomen worden en daartoe moet ieder lid meewerken. De etalagewedstrijd. Aan de orde komt dan het voorstel lot het houden van een etalagewcd- wedstrijd. In de laatste bestuursverga dering zijn hier de eerste besprekingen over gehouden, juist daarom had de vice-voorzitter voor deze bijeenkomst, speciaal van de zijde der winkeliers, een grootere belangstelling verwacht. De heer Meijs vertelt dat in de Mid denstandsvergadering de etalage-wed strijd is besproken en hoewel ook daar de belangstelling niet groot was, is er toch eenparig besloten dit aanbod van W. B. dankbaar te aanvaarden. De aanwezigen hebben allen medewerking deze toegezegd. Hij stelt derhalve De heer Tielen legt uit dat, wanneer het principe van: Koop in uw eigen gemeente, zoo sterk moet worden door gevoerd, er ook geen menschen uit Drunen en Kaatsheuvel naar Waalwijk zouden komen. Hierna werd unaniem besloten om de winkeliers circulaires te sturen en wanneer dan blijkt, dat er voldoende belangstelling voor bestaat, de zaak door te zetten. De heer v. Adelberg bepleit in deze spoed, in verband met St. Nicolaas. De heer Tielen zegt dat het in de be doeling ligt om den etalage-wedstrijd te doen aansluiten op St. Nicolaas, terwijl men dan drie weken van tevoren zal beginnen. De heer v. Adelberg merkt nog op, dat men uiterlijk 15 November moet beginnen. De heer Klerkx acht het belang van dezen wedstrijd voor de winkeliers zeer wedstrijd b.v. wordt getest op smaak, 1 doelmatigheid, verlichting en alge meene indruk, eischen waaraan een kleine winkelier evengoed kan voldoen. De heer v. Adelberg zou toch graag enkele categorieën wenschen. De heer G. Verwiel is echter van mce- ning dat er dan te veel groepen zullen komen. De heer Meys merkt op, dat het dan ook weer duurder wordt aan prijzen. De heer Tielen merkt nogmaals op dat het vroeger ook altijd goed gegaan is. De heer Klerkx hoopt dat de etalage wedstrijd goed zal slagen en dat men er het volgende jaar vroeger mee zal beginnen. De heer v. Adelberg oppert de mce- ning om dan in het vervolg een voor en najaars-wedstrijd te houden. De heer Tielen vraagt nog aan den heer Chr. Klerkx of deze het nu ook groot en "hij is er van overtuigd, dat de beste tijd acht, hetgeen ezen alle winkeliers er aan mee doen. De tijd van voorbereiding is echter ui terst kort en daarom moet er nu direct goed aangepakt worden. Spr. heeft een groot respect voor dit vooTstel. De kwestie van uitvoering is echter het voornaamste. De wedstrijd is van heel veel belang, ook voor de toekomst en De Voorzitter dankt den heer Klerkx voor deze woorden, die steun aan de zaak geven en zegf dat, als genoeg sym pathie er voor bestaat, W. B. de zaak zeer zeker met kracht zal doorzetten, en. r/ Hierna deed de heer Hoffmans eeni ge mededeelingen. Sinds de laatste algemeene vergade ring zijn de voornaamste feiten: le. Een onzer bestuursleden werd uitgenoodigd om zitting te nemen in 't Eere-comité bij de Pastoorsfeesten, waaraan door de benoeming van den voorzitter gaarne werd voldaan. Met de A.N.V.V. expositie hebben we een droeve ervaring opgedaan. Nadat ons werd medegedeeld dat een exposi tie van artikelen van nijverheid zeker voor expositie in aanmerking kwam, werd een keurige expositie der A.N.V.V. in Den Haag verzorgd door den heer Koos Bergmans, geëtaleerd. Toen dit geschied was kwam het be richt dat zulks teveel gericht was op een reclame voor het Waalwijksche fa brikaat en niet op het vreemdelingen verkeer. Ons protest en dat der Noordbra- bantsche federatie mocht ten deze niet baten. Waalwijks Belang organiseerde dit seizoen een uitstapje der Ned. Toeris- ten-kampeer-club bestaande uit Neder landers, Belgen en Engelschen die in Oisterwijk vertoefden naar Waalwijk, waar de Timtur-fabrieken bezocht wer den. Zij werden door het bestuur van W. B. ontvangen en door Padvinders door 't mooiste deel van de hei naar Waalwijk geleid. Het Wit-Gele en Groene Kruis, die beide 25 jaren bestonden, werden op initiatief van en door Waalwijks Be lang op passende en treffende wijze ge huldigd. Niet minder dan 500 werd in de geheele gemeente gecollecteerd en dit op een schitterend geslaagden hul digingsavond op 12 Mei bij monde van den voorzitter den heer J. Timmer mans Phzn. in hotel Verwiel aangebo den. Sprekers waren nog pastoor Heeze- mans, de heer Arnoud Verwiel, de heer van Gent, de burgemeester e.m.a. Het was een prachtig geslaagde hulde. Voorts hebben wij dit jaar de Hooge- school studenten uit Tilburg ontvan gen ter gelegenheid van ren Hoogen- schooldag. Wij hebben een bezichti ging aan het raadhuis, aan de Hei voor bereid en een ontvangst aldaar. 't Een als 't ander slaagde buitenge woon, waarvoor een hartelijk dank schrijven inkwam. Het jaarlijksche volksfeest, thans op 30 Juli gevierd, is terdege in het water gevallen. Het nieuwe nummer rol- schaatswedstrijd had geweldig succes, voor de zaak door te zetten. De heer G. Verwiel vraagt hoeveel leden er in de Middenstandsvereeniging zijn. De heer Meijs zegt van 160. Dat zijn echter allen geen winkeliers. Die zijn er pl.m. 35. Op een andere vraag van den heer Verwiel antwoordt de heer Meijs nog dat bij de middenstandsvereeniging de vergaderingen altijd slecht zijn bezocht maar toch werken de leden altijd mee als er iets op touw gezet wordt. Het is bij de winkeliers zoo, dat als een buur man het doet, hij er zelf ook aan mee werkt, daarom schrikt spr. niet terug voor dezen etalagewedstrijd. De heer G. Verwiel acht het echter bewijs van verregaande laksheid een van den doorsnee Waalwijkschen win kelier, dat er zoo weinig op deze verga dering aanwezig zijn. De heer Hoffmans denkt dat de zaak wel zal loopen. Als er één schaap over de brug is, volgen de anderen ook wel. De heer Tielen wil aan de winkeliers uitnoodigingen sturen en als dan blijkt dat er voldoende deelname is, de zaak doorzetten. Tot juryleden zou deze spr. men schen van buiten willen aanzoeken die dit werk al eens meer hebben gedaan. Aan den etalage-wedstrijd zit een groot belang verbonden, vooral in de zen tijd, nu er ook nog veel militairen zijn. Ook zal men door de reclame meer menschen van buiten trekken. De heer Adelberg geeft toe dat de be langstelling van de winkeliers gering is, doch ook de belangstelling van de bestuursleden van W.B. voor de Waal wijksche winkeliers is niet groot. De heer Hoffmans zegt dat dit er weinig mee te maken heeft. De heer Tielen zegt dat spr. niet moet generaliseeren. Bovendien, als je be stuurslid bent, moet je toch nog kun nen koopen waar je wilt, hoewel hij 't met den heer Adelberg eens is, dat het een moreele plicht is zooveel mogelijk in Waalwijk te koopen. De heer Adelberg: Er zijn uitzonde ringen, maar zooals ik 't zeg, zoo is het. De heer Tielen merkt nog op dat het bestuurslidmaatschap van W. B. niet moet in houden, dat je nergens anders mag koopen dan in Waalwijk. Verder wijst spr. nog op de propaganda die er door W. B. in dit opzicht wordt ge voerd. De heer Adelberg handhaaft even wel zijn standpunt en is van meening dat dit voor een groot gedeelte de oor zaak is van de geringe belangstelling De heer Tielen zegt, dat deze wed strijd toch in het belang van de winke liers is en hij noemt het kortzichtig om op deze vergadering weg te blijven maar dat is niet de eerste keer dat zij slecht opkomen. De heer Meijs merkt over deze kwes tie nog op dat, al zou de opmerking van den heer v. Adelberg juist zijn, er uit dit initiatief toch wel blijkt dat W. B. meer belang gaat stellen in de plaatse lijke winkeliers. De heer Hoffmans zegt dat boven dien toch iedereen vrij moet staan om te koopen waar hij wil. De huldiging Vakschool. Hierna doet de Voorzitter mededee ling van de huldiging der Rijksvak school ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van- die school. Door W. B. zijn de schoenfabrikanten- en de looi ers vereeniging bij elkaar geroepen en uit deze twee groepen is een comité ge vormd, dat het programma nader zal regelen. In het comité zijn vertegenwoordigd de schoen- en lederindustrie, de han del in leder, huiden, extracten en de burgerij van Waalwijk. Dit comité bestaat uit de navolgen de heeren: Ecre-Voorzitter Burgemeester Moo- nen. Eere-leden: J. J. v. Dooren, H. Wies man, A. Jansen, Ger. v. Loon, oud-le den der commissie van voorlichting bij de oprichting der school. A. de Kort, C. Raming en C. Pulles, als vertegenwoordigers der Waalwijk sche Schoenindustrie. N. van Loon, J. van Heesbeen als vertegenwoordigers der Waalwijksche Lederindustrie. Gerard Verwiel, als vertegenwoordi ger van den Lederhandel. Jacq. Spijkerman, idem van den hui den- en extracthandel. Henri Hoffmans en Jan Tielen na mens Waalwijks Belang, vertegenwoor digende de Waalwijksche burgerij. De heer H. Hoffmans werd voorzit ter, secretaris de heer J. Tielen en pen ningmeester de heer Norb. van Loon. Het ligt in de bedoeling om bij gele genheid van dit jubileum de school een tegeltableau aan te bieden, waarvoor opdracht is verleend aan den Waalwijk schen kunstschilder Theo van Delft. Het bestuur van W. B. heeft reeds toezegging gekregen dat dit geschenk door de school op hoogen prijs wordt gesteld. De datum, waarop de huldiging zal plaats vinden, is vastgesteld op 23 November. vestigt. Daar niemand meer het woord ver langt, sluit de heer Hoffmans met een hartelijk woord van dank voor de be langstelling. In de na de algemeene vergade ring gehouden bestuursvergadering werd nog besloten de „Etalage-wed strijd" te houden van Zaterdag 18 November tot Woensdag 29 Novem ber a.s. Pogingen zullen worden in 't werk gesteld dezen Wedstrijd officieel te doen openen en daarna met muziek in te zetten. Ook worden nog verdere attracties voorbereid. I)e prijzen zullen bestaan uit diplo ma's, toe te kennen door een onpartij dige jury. Dezer dagen zullen de winkeliers een uitnoodigings-circulaire ontvan gen. Wij vertrouwen dat allen zoo spoedig mogelijk hun bewijs van deel name zullen inzenden daar deze actie schitterend moet slagen. Zij is in hoofdzaak voor hen bestemd en vraagt van hen geen andere moeite en kos ten dan een mooie, attractieve etalage. Laten allen tijdig hun maatregelen nemen. Het moet een groote attractie voor Waalwijk worden en dat kan door aller medewerking. van den bond, mededeeling van wijzi gingen in het reglement van de werk- loosheidskas, waaruit bleek, dat de re geling voor de wachtdagen aanmerke lijk gunstiger is geworden. Ook de uit- keering bij gedeeltelijke en geheele v/erkloosheid is in gunstigere banen ge leid. Verschillende personen uit de verga dering, welke vrij goed was bezocht, wezen op de prijsstijging van de mees te artikelen, waardoor een niet geringe stijging van den levensstandaard was ontstaan. Hierdoor was het loon in werkelijke waarde verminderd, zoodat een extra toeslag, z.g. duurte-toeslag gerechtvaardigd was. Het bestuur was het met deze zienswijze eens en de heer Buickx gaf een zeer interessante uit eenzetting over deze materie, waarbij hij mededeelde, dat de hoofdbestuur deren van de verschillende bonden ten dezen opzichte actief zijn, zoodat dc verwachting kan worden uitgesproken, dat hier binnen korten tijd reeds resul taat zal zijn behaald. Verder werd nog gesproken over de collectieve arbeidsovereenkomst die, naar wij vernamen reeds vorige week met verschillende individueele werkge vers is afgesloten. Deze overeenkomst gaat in op 6 November, terwijl de gel digheidsduur is bepaald tot 30 Juni. AVEHA-ADVERTENTIE. komt in de In ons vorig nummer Aveha-advertentie voor: Aveha Aro ma per pond 12 cent. dit berust op eene misstelling en moet zijn: Aveha Aroma flacon 12 cent: een fout, die de zelf reeds wel zal BRIGADE-COMMANDANT ROOMS WORDT GEHULDIGD. per aandachtige lezer hebben verbeterd. BIL1ART-TOURN OOI „HET BANDSPEL". Uitslag van den wedstrijd „Het Bandspel" tegen „W.B.C." is als volgt: Het BandspelW.B.C.: F. v. HelvoirtFr. Slaats Jac. v. HelvoirtL. v. Berkel 100— 76 J. WillemseC. .v. Berkel 72-100 L. Moonen—Chr. v. Berkel 86—100 A. v.Oudheusden-P. Dankers 100— 47 458-384 Het Bandspel gem. 4,12, hoogste se rie A. van Oudheusden 27. W.B.C, gem. 3,40, hoogste serie Fr. Slaats 22. DE TWEE GOUDEN BRUILOF TEN OP 11 NOVEMBER. Wij zijn in staat thans enkele Hebben wij eenigen tijd geleden reeds medegedeeld, dat de brigade-comman- I bij^derheden'te melden over de vie- Rnnrns in het begin van deze D1)zonua" Uj. dant Rooms in het begi maand de dag herdacht, waarop hij voor 25 jaren bij het wapen der Kon. Marechaussee zijn entree maakte, welk bericht door de heele pers werd over genomen, thans kunnen wij berichten, dat de officieele huldiging van den zil veren opper zal plaats hebben op a.s. Vrijdag om 11 ur. Naar wij uit goede bron hebben ver nomen, zal op dien dag de sectie-com mandant, kapitein Kist uit den Bosch, ring van de gouden echtvereenigingen op Zaterdag 11 November. Zooals wij reeds hebben bericht vie ren op dien dag de echtparen G. Pul les-van Baardwijk en J. Verhoofstad- Kooymans den dag waarop zij voor 50 jaren in het beroemde bootje stapten en zooals gebruikelijk heeft de buurt niet stil gezeten. Er zijn comité's ge vormd, die aan den arbeid sloegen en die nu een aardig programma in elkaar hebben gedraaid, dat een waardige en den jubilaris de medaille voor 24-jan- feeste]ijke herdenking van deze beide gen trouwen dienst op de borst spe heugl„kc fdten zal arrangeeren Rondvraag. Bij de rondvraag zegt de heer Klerkx dat het in het belang van Waalwijk zou zijn, wanneer het plaatselijk tele foonboekje zou worden uitgebreid met de omliggende plaatsen, zooals elders. De heer Tielen zegt, dat dan de plaat sen die er bij staan, waarschijnlijk on der het kantoor ressorteeren. Niette min zal hij zich hieromtrent in verbin ding stellen met de P.T.T. De heer v. Adelberg vraagt of er al iets van bekend is hoe de etalagewed strijd zal worden georganiseerd, waar op de lieer Tielen antwoordt dat het in de bedoeling ligt om voor de beste eta lages prijzen beschikbaar te stellen, terwijl een jury van buiten, die dit werk al meer heeft gedaan, zal whrden aangezocht om de etalages te komen beoordeelen. De heer v. Adelberg bepleit verder nog de verdeeling in groepen van de deelnemers. Volgens spr. zou dit juis ter zijn. De heer Tielen antwoordt, dat W.B. al vier of vijf maal een etalagewedstrijd heeft gehouden en dat deze altijd goed is geslaagd. Toen heeft men het ook steeds gedaan onder één categorie. Bo vendien kan dit heel goed, want ook 'n kleine zaak kan een fraaie atalage ma ken. Wanneer we de winkeliers gaan verdeelen in enkele categorieën, zullen er tal van moeilijkheden ontstaan. Verder zegt spr. nog dat een etalage- - .r Mzid den, hetgeen ongetwijfeld zal gepaard gaan met het gebruikelijke ceremonieel. Wij verwachten dat vele belangstel lenden dezen sympathieken politie-man bij deze gelegenheid de hand zullen ko men drukken, want opper-wachtmees- ter Rooms heeft in de enkele jaren dat hij Waalwijk als Brigade heeft, zich hier en in verre omgeving veel vrienden veroverd. BAZAR BIJZONDERE NOODEN. Het Ballerospel. Wij hebben reeds melding gemaakt van diverse attracties die aan de Bazar ten bate van „Bijzondere Nooden wel ke van 8 t.m. 11 Nov. a.s. in Musis wordt gehouden, zullen zijn verbonden. Het gouden echtpaar G. Pulles-van Baardwijk zal des morgens door de bruidjes van de woning worden ge haald en per auto naar de kerk wor den gebracht, alwaar om 9 uur de plechtige H. Mis van dankbaarheid zal worden opgedragen. Op dezelfde wijze worden de beide oudjes weer naar huis gebracht, waar om 12 uur de receptie wordt gehouden. Des middags wordt er een groot kin derfeest gehouden in de zaal van v. d. Sanden en dat het er hier gezellig naar toe zal gaan weten wij reeds vooruit. Ook het feest voor de buurt, dat des avonds wordt gehouden, belooft heel wat te worden. De feesten voor het echtpaar J. Ver- hoofdstad-Kooimans zitten ongeveer TT it» hior I hootastaa-xvooimdiis r to op dezelfde wijze in elkaar. De H. Mis aan nog een nieuwe attractie weten toe te voegen, n.l. het bekende-spannende ballen-gooien, het z.g. „Balero -spel. Dit belooft wel de grootste attractie van de bazar te worden, gezien de reu- ze-animo die bij een andere gelegen heid hiervoor bleek te bestaan. Dagelijks zullen hiervoor een 3-tal fraaie prijzen worden beschikbaar ge steld, terwijl als hoofdprijs, voor den hoogsten stand gedurende de bazar, een rijwiel wordt uitgeloofd. Deze waardevolle prijzen zullen naast het goede doel voor zeer velen een prikkel vormen om hun geluk bij het „Ballero spel" te beproeven. VERGADERING R.K. FABRIEKS- ARBEIDERSBOND ST. WIIEBRORDUS. Wijziging reglement werkloozenkas. Duurtetoeslag. Het colectief contract. De gisteravond gehouden vergade ring van den bond van fabrieksarbei ders St. Willebrordus werd door den vice-voorzitter, de heer Stokwielder ge opend met den Christelijken groet waar de gouden echtelieden door een twintigtal bruidjes heen gebracht zul len worden, begint echter om half 10. terwijl de receptie hier zal worden ge houden van half een tot twee uur. Bijzondere aandacht verdient het dat de receptie wordt gehouden in den win kel van den heer C. Marks, die deze hiervoor bereidwillig heeft afgestaan, en die omgetooverd zal worden in een echte receptiezaal. Ook hier wordt 's avonds een feest gehouden voor de buurt en ongetwij feld zal ook hier Thalia vele feestvie renden tusschen haar muren hebben. BEEN GEBROKEN. Gistermiddag had het dochtertje van den heer A. v. I., Julianastraat alhier, het ongeluk bij het spelen haar been te breken. Nadat zij door dr. Winkelman uit Sprang voorloopig was verbonden is zij naar het St. Nicolaas-Ziekensuis overgebracht. Na dc goedkeuring van de notulen I VOOR WAALWIJK EN deed de heer van Gorkum, secr.-penn. QJ\|QEVING. ucctli «CUOll 1IU VUUl ut llliWiiv* "VV» - j i in .>.-.•.**» i jyüGfs—-"-t

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5