GEMENGD NIEUWS. DUSSEN. NIEUWKU1JK. SPORT. SM Zaterdagavond hield de luchtbe scherming alhier haar eerste pro paganda vergadering in het vereeni- gingsgebouw. De zaal was geheel gevuld. De Voorzitter verklaarde het doel der vergadering n.l. de taak van den luchtbeschermingsdienst te verlich ten, en met 't aan wezige propaganda materiaal de bevolking in te lichten, üok burgemeester Mol sprak een woordje waarna de heer v. Drim- melen uit Klunderl de noodzaak van en de middelen van de luchtbe scherming uiteenzette. Onder de pauze gaven zich ruim 80 personen op als lid der afdeeling. Donderdagmorgen circa 7'/a uur kwamen twee vrachtauto's met elkander in botsing ter plaatse waar de Nieuwesteeg zich met de Prov. weg vereenigen bij het calé „De Posthoorn". Beide auto's werden licht beschadigd. Majoor Alers en veldwachter heller waren spoedig ter laatse om een onderzoek naai de schuldvraag in te stellen. Het ongeval was vermoedelijk te wijten doordat de eeue de andere geen voorrang had veneend. Proces verbaal werd opgemaakt. HANK. Zaterdagavond j.l. zijn op het Kruispunt HijKsweg Nieuwesteeg, een luxe auto was aan de voorzijde geheel vernield. Als door 'n wonder waren de inzittenden, twee neeren uit Amsterdam, met den schrik vrij gekomen. De bestuurder der vracht auto was in de richting Dussen doorgereden. Den volgenden dag is deze door de plaatselijke politie, opgespoord onder de gemeente Kaatsheuvel, Hij scheen van de aan rijding niets gemerkt te hebben. Zijn vrachtauto was dan ook aan de achterzijden maar licht bescha digd. Van het heele geval is proces verbaal opgemaakt. Donderdagmorgen is een zware vrachtauto, truck met oplegger, dooi de gladheid van den weg, op de Nieuwesteeg alhier geslipt. Een aan dien wegslaande steenenbrugleuning werd totaal vernield. De vrachtauto had zware averij bekomen, terwijl de beide inzittenden met den schrik waren vrijgekomen. üp Zondag 12 Nov. a.s. herdenkt de H.K. Voetbalvereeniging „S.D O." haar iZ'/a-jarig bestaan. Daarom dan ook is door de vereeniging op dien dag een groote athletiekwed- strijd georganiseerd. Inlichtingen en inschrijving hiervoor bij den secre taris J. van Hel voort. Zondagmorgen werd van mej. W. van der Geld, haar rijwiel, dat zij voor een kort bezoek in de kerk, aan de poort hiervan had geplaatst, ontvreemd. - BOTSING TE REUVER. Te Reuver is een militair, T. van Heeswijk uit Schijndel, die op de fiets kwam aanrijden, op een kruispunt te gen een vrachtauto gereden. Van H. liep een ernstige hoofdwonde op en verloor veel bloed. Nadat hem geeste lijke en geneeskundige hulp was ver leend, werd hij naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Zijn toestand is levensgevaarlijk. BESCHONKEN WIELRIJDER GEDOOD. De ongeveer veertigjarige wielrij der Leffers uit Hoorn, die onder in vloed van sterken drank verkeerend en ue AiKinaarscneweg wilde overste- Ken, is m Beverwijk uoor een auiobus gegrepen. Lie man werd tegen den grond geworpen en was op siag doou Mijnongeluk bij bergen. Woensdagochtend hall vijf heeft zich in de Charbonnage Beige, waar van de scnaciiien zien onuer de drie gemeenten La. Bouverie, Frameries en Paiurages in de provincie Hene gouwen bevinden, een mijiigas-ont' piomiig voorgedaan, waardoor een nog niet nader bepaald aantal mijn werkers is bedolven, Tot dusver zijn twaalf lijken geborgen. ÜOÜDELIJKE AANRIJDING TE OUDENBOSCH. Dinsdagavond omstreeks 9 uur werd ter hoogte van de Kapelstraat te Oudenbosch de ü9-jarige M. Eer stens uu Hoeven, door een grooten truck met aanhangwagen, beladen met pulp, zoodanig aangereden, dai Hij vrijwel op slag dood was. Dokter van Son, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Kapelaan Jansen heelt het slaciiloiler nog liet H. Oliesel toe gediend. Hierna werd het stoffelijk overschot naar 't Gasthuis alhier ver voerd. Hoe het ongeluk precies heeit plaats genad, is niet niet zekerneid te zeggen. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek. K. begaf zien te voet naar het sta tion Ouuenbosch, teneinde vandaar per trein naar Zevenbergen te reizen, alwaar hij werkzaam was op de sui kert abriek. K. was weduwnaar en iaat eenige gehuwde kinderen achter. Brutale inbraak op klaar lichten dag te Tilburg. De familie v. G. Ringbaan Oost, te Tilburg, bestaande uil man vrouw en twee kinderen, waren Woensdag morgen om tien minuten vóór ell naar de schuin tegenover hun woning gelegen Sacramentskelk gegaan,om er de H. Mis van elf uur dij te wonen Toen zij omstreeks hall twaall weer in hun woning terugkeerden, kwamen zij tot de ontstellende ont dekking, dat onbekende personen van hun aller afwezigheid hadden gebruik gemaakt, om de woning binnen te dringen. Alles in de woning lag overhoop, maar wat het ergste was: er bleek een bedrag aan geld van 451) gld. alsmede een aantal sieraden te zijn ontvreemd. De dieven hebben in ieder geval geweld moeten veroorzaken. Zij vonden weliswaar het poortje van den tuin open, maar de woning zelf was algesloten. Met een stevigen ruk moeten zij de achterdeur, die met een span|olel was algesloten, hebben opengetrokken. Zij hebben de woning van onder tot boven aan een haastig onderzoek onderworpen. In hel dressoir en in een der kasten op een slaapkamer vonden zij bediagen aan geld, tezamen on geveer 45U gulden. Bovendien hebben zij een aantal sieraden buitgemaakt. Vierde Haarlemsche vluchteling aangehouden. Nadat drie van de uit de straf gevangenis te Haailem ontsnapte Duitschers reeds eerder waren ge arresteerd, is het de Haarlemsche recherche, in samenwerking met de gemeente-politie van Beverwijk en Uitgeest gelukt, den vierden vluch teling te achterhalen. Hij kon Woensdagmiddag te Uitgeest worden aangehouden. Autobotsing te Hank. Landbouwer door eigen wagen overreden en gedood. Donderdagmiddag reed ue 30 jarige landbouwer E. ten Uever uil Ulleite met een bespannen wagen op een bouwland te Havelle. Doordat de paarden schichtig werden en op hoi sloegen, kwam ue man te vallen. Hij geraakte ouder de wagen en brak de ruggegraat. in een nabij gelegen huisje, waar hij weid binnengedragen, is de man korten tijd later overleden. Door een wiel gegrepen en neergesmaKt. Donderdagmiuüag omstreeks hall vijl is de i8 jarige knecht J. W liggeloven uit Azewijn, weikzaam in hel molenaarsbedrijf van ue weduwe Hieltjes te 's Heerenbei g, door een draaiend wiel gegrepen en tegen oen vloer gesmakt. Met ern stige verwondingen aan het hoolu is het slachtoffer naar het zieken huis vervoerd, waar hij kori na aankomst is overleden. Door een auto overreden, In de Nobelsiraat te Uliechl is Donderdagmiddag u 6-jarig |ouget|e wonende aan de Wil.evrouweusingel door een auto aangereden en ernstig gewoud. Het ventje liep spelende ue siraat over en keerde zeer onver wachts op zijn schrede terug, zooüal het plotseling vlak voor een auto kwam, die in deze stiaat in de richting van het Janskerkhof reed Alhoewel de bestuurder dadelijk met zulk een kracht remde, dat ueauto reeds na ongeveer een meter stil stond, werd hej jongetje toch ge- grepen en tegen den grond geworpen. Met een ernstige hoofdwonde en een hersenschudding is het slachtoffer opgenomen en per auto van den G. G. D. naar het stad- en acade misch ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend, de meest aangename zijde zijn zal en dat I)e recruten van de vervroegde lichting 19-10 zijn druk aan het oefenen en wor den ingewijd in de geheimen van den militairen dienst. Het uurtje lichaams oefeningen, om den soldaat lit te houden. - ,-«3 Op het zeer gevaarlijke kruispnnf op den grooten verkeersweg Go- rinchem-Bi eda heelt Zaterdagavond omstreeks zes uur een auiobotsing plaats gehad, dat zeer goed is alge. loopen. Vanuit de richting Gonu- chem reed een vrachtwagen,gevolgd door een luxe Cuevroiet vier per soonswagen met twee inzittende heeren op weg van Amsterdam tiaar Brussel. Vermoedelijk wilde de Rixe wagen welke een snelheid had van pi.ui. 75 K.M. den vrachtwagen voorbij rijden, juis, op hel moment dat de vrachtwagen linksal sloeg in de nchtiug Dussen. De bestuurder van de luxe auto die dit niet ver moedende vloog met een hevige knal van achter tegen den vrachtwagen. De beide inzittenden waren spoedig uit den wagen en kwamen meiden schrik vrij. De vrachtwagen, een gesloten veewagen, reeu zonuer achterlicht of vernchtnummerboid in razende vaart ui de riculuig Dussen. De luxe wagen weid zoo danig van voien in elkaar gedrukt, nat bij met een kraan wagen van Uc firma v' Zwol uil Haamauonks\eei weggesleept moest woiuen. De pointe die zeer spoedig tel plaatse was, regelde hel vei keer en stelde een uitgebreid onderzoek m. De belde inzittenden die woudei ooveii wonder niets maukeciuen zeilen de reis per taxi voort. beide oud-tegenstanders het publiek op wypH gflul/ I CyCD./zAI (lD een mooie wedstrijd zullen vergasten. Www LLILIX wHL VI dstrijd zullen vergaslen. Scheidsrechter W. Blom zal als arbiter optreden. Om precies half drie zal wor den aangevangen. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van VV.S.C. 2BAARDWIJK 2. lever-gal onvoldoende ls, verteert uw voedsel niet. net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Voorafgaande aan bovenstaande wed- e^end^T^? aZfzwfrt. U V°elt U beroerd en strijd zal om half twaalf op het W.S.C.- De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmtdde- terrein nog een belangrijk trefien plaats- len-u moet CARTER'S lever-pilletjes nemen i-, ir. li om deze liter lever-gal vrU te doen vloeien en u Vinden. De heide reserve-elftallen van zult u een geheel anaer mensch voelen. Onschade- WSC en Baardwijk zullen elkander in dit 'ük- plantaardig, zacht, onovertroffen hm de lever seizoen voor het eerst ontmoeten Ook g Ei^hfcartK L^ver-Pilietjes bu apothekers en (leze ontmoeting zal de noodige belang- drogisten, f. 0.76. stelling wel trekken. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. BAARDWIJK. Voor de Baardwijkenaren staat morgen een van de belangrijkste en de moeilijk ste uitwedstrijd van het geheele compe titieprogram te wachten. Zij gaan n.l. het sterke Willem II reserveteam bekampen. Hier dus een treffen tusschen de num mers een en twee van de ranglijst. Op papier lijkt het dat de Tilburgenaren ster ker zijn doch met het volste vertrouwen kunnen de Geel-Zwarten deze maich te- gemoeizien, wetende dat zy reeds meer- uerem alen grooische daden hebben ver richt en dai de tegenstander ook al is hij in de vorige vijf wedstrijden nog niet gesiagen toen absoluut niet onoverwin nelijk is. Julianamannen geeft geduren de de geheele maich een viug en enthou siast spel te zien en zorgt dat het betere veldspel der thuisclub gecompenseerd wordt door u\V vinnig opzitten en rea- geeren, dan kunt gij er zeker van zijn dat de uitslag tot het laatste moment in het onzekere zal blijven. Het tweede elftal gaat het dito van WSC in Waalwijk bestrijden. Jongens zorgt dat ge in deze eerste plaatselijke ontmoeting uw beste beentje voorzet en er het hijnje niet hij neer legt tot dat uit rukken geblazen is. Baardwijk A kampioen der W.J.C. Door een schitterende en wel verdien de 21 overwinning op WSC A in de Woensdag j.l. op het RWB-terrein ge speelde beslissingswedstrijd is de Baard- wijksche ploeg kampioen geworden en heeft daarmede een uitzonderlijke fraaie prestatie geleverd. Alle door haar ge speelde wedstrijden zijn door haar met een schitterend doelgemiddelde gewon nen terwijl tegen haar groole rivale twee maal werd gelijkgespeeld. Eerst voor de tweede maal speelt deze ploeg in de com petitie en geiuigt dus wel dat onder de Geel-Zwarte toekomst spelers zitten met kwaliteiten, die beloven te worden hech te steunpilaren der club. Een woord van hulde en proficiat is hier dus alleszins op zijn plaats. Over den wedstrijd zelve kunnen wij kort zijn. Reeds spoedig na het begin doelpunt WSC en voor de rust kwam dan ook in dezen stand geen ver andering meer. In de tweede helft was de Baardwijkploeg herhoren en waren de spelers over hun zenuwen heen. Met goed opgezette aanvallen zaten zy dan- ook vaak voor het doel der tegenstan ders en het was van Gelder die tweemaal doelpuntte. I. V. C. B. W. S. C. W.S.C.—T.O.P. (Oss.) Met meer dan gewone belangstelling zullen de vele WSC-aanhangers de tot op heden gespeelde wedstrijden van hun club gevolgd hebben en hiertoe is zeer zeker aller redenen voor. Nog nimmer sedert haar tweede-klasserschap mocht onze oudste Waalwijksche Voetbalveree niging in het begin eener competitie op zulk een mooi resultaat hogen. Zes winst punten uit vier wedstrijden, waarhij de beide uitwedstrijden zelfs het maximum van vier punten opleverden! Door een en ander heeft WSC zich bij het leidend peleton weten te plaatsen. Zal WSC dit tempo kunnen blijven houden? Wij zul len het antwoord maar aan de spelers overlaten en allereerst onze aandacht vragen voor den zeer interessanten wed strijd, welke morgen aan de Parallelweg zal plaatsvinden. Niet minder dan de hier zoo bekende, wij durven haast schrij ven, populair geworden zijnde vereeni ging TOP uit Oss zal morgen als jongste tweede klasser, WSC partij komen geven. Wat zouden wij moeten gaan schrijven over de bezoekers! Deze Ossche vereeni ging is in onze plaats en omgeving meer dan bekend genoeg, dan dat wij hier nog zouden moeten introduceeren. Ook TOP heeft zich al direct in haar hoogere afdeeling weten thuisgevoelen. Vorige week wist het Vcnlosche WV slechts na aller inspanning van haar te winnen, terwijl tegen het machtige Hel- mondia en nog wel in Helmond, 0 -0 ge speeld werd. Met deze resultaten willen wy de be spelers slechts even aantoonen, dat er met TOP allerminst te spotten valt. Eene aanmoediging behoeven wij, na boven staande toelichting, den WSC-spelers derhalve niet meer te geven. Wij hopen, dat de hernieuwde kennismaking met de gasten wederom, zooals voorheen, van le klasse. KolpingSchijndel. Best VooruitRKTVV. ZwaluwBrabantia. SVDVenlosche Boys. WilhelminaSVB. De twee leiders in deze afdeeling gaan morgen ejkaar de puntjes betwisten, twee candidaten voor het kampioenschap, waarbij Kolping het terreinvoordeel heeft. Best Vooruit heeft een goede kans tegen RKTVV, maar tusschen Zwaluw en Brabantia zal het er weer hard op gaan. Wie hier met de puntjes gaat strij ken valt met geen mogelijkheid te zeggen. SVD is een weinigje sterker dan de Venlosche Boys en daar het terrein voor deel bijgenomen, zouden wij zeggen, dat de Limburgers er ook morgen niet in zullen slagen hun eerste overwinning te behalen. Ook SVB achten wij niet in staat van Wilhelmina te winnen. heeren al het mogelijke zullen doen ach ten wij de puntjes voor de gasten. WAALWIJK. H.E.C.Vlijmensche Boys. Het zal er Zondag a.s. op het HEC-ter- rein weer wel geducht gaan spannen. Immers het nog ongeslagen Vlijmensche Boys zal alles wel in het werk stellen om hun record Zondag a.s. tegenover HEC te doen handhaven. Of dit de Vlijmena- ren zal gelukken is een vraag waarop de Waalwijkers ons Zondag a.s. een ant woord kunnen geven. Beide elftallen staan nu juist in tegenovergestelde toe stand tegenover elkaar als het vorige sei zoen. Toen immers stond HEC ongesla gen aan het hoofd, en was het de Vlij mensche Boys die de HEC'ers in eigen huis de eerste nederlaag bezorgden. Het zou dus voor de geel-zwarten een mooie revanche zijn, als zij nu de Boys haar eerste nederlaag konden toebrengen. Daar de wedstrijden tusschen HEC en Vlijmen sche Boys zich altijd hebben gekenmerkt in een uiterst spannend verloop, zal dit zeker Zondag met de hier bovenvermelde factoren in aanmerking genomen niet worden onderbroken. Het publiek slaat dus Zondag a.s. een zeer spannende wedstrijd te wachten waarvan de uitslag moeilijk is te voor spellen. Daar echter de HEC-ploeg Zon dag j.l. hij Hercules heeft laten zien dat zij nog tot goede prestaties in staat is, zien wij vol vertrouwen dezen wedstrijd tegemoet. Deze ontmoeting zal aanvan gen om 2.30 uur. Onze reserves, die Zondag j.l. door een 41 nederlaag wel iets teleur hebben ge steld, zullen nu de gast zijn bij Sarto in Tilburg. Nu ons 2e elftal weer bijna vol ledig kan uitkomen, verwachten wij dat deze minstens een puntje mee naar Waal wijk zullen brengen. Deze wedstrijd zal aanvangen om 12 uur. Vertrek om 11 uur van de markt. DISTRICT DEN BOSCH. Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. Maliskamp—VFC. Concordia VooruitRKSVA. Vlijm. Boys 2St. M. Gestel 2. Zwaluw 2Nieuwkuik. NooitgedachlODI 2. Tweede klasse. DSCHelvoirt. ElshoutHintham. HaarsteegSporters 2. Derde klasse. SVD—J. v. Arckel 2. Concordia Vooruit 3Haarsteeg 2. Overzicht. Eerste klasse. Nooit Gedacht zal weinig moeite hebben om haar leiding ie handhaven. De ODI- reserves kunnen op een nederlaag reke nen. VFC wacht een nederlaag in Malis kamp, terwijl wij RKSVA in staat achten om de punten mee te nemen hij Concor dia Vooruit. In Vlijmen hij de Boys-reser ves komen de reserves van St. Michiels- Gestel op bezoek, 't Kan spannend wor den, maar de punten zullen wel in Vlij men blyven. Nieuwkuijk leed Zondag de eerste nederlaag. Morgen zijn zij de gas ten van de Zwaluw-reserves in Vught. Dat zal onze Langstraatsche jongens niet meevallen. Zij zullen daarom gaarne te vreden zijn met een gelijk spel. Tweede klasse. VelocWit Zwart. WoenselMulo. Desk—SVT. ODI—GW. Veloc zal met Wit Zwart weinig moeite hebben, terwijl het tusschen Woensel en Mulo nog niet zoo zeker is wie er zal winnen. De jongens uit Kaatsheuvel kunnen winnen van SVT maar zullen dan toch uiterst behoorlijk moeten spelen. ODI, dat Zondag een geduchte knauw heeft gehad, krijgt het veel zwakkere GW tegenover zich. 3e klasse C. VoabDongen 2. WIK—SVG. Uno AnimoDesk 2. RKTVV 2.Oranje Wit. VelocitasHilvaria. De Dongen-reserves gaan op bezoek hij Voab om een nederlaag te halen. Ook WIK krijgt het zwaar te verantwoorden. De leiders van deze afdeeling krijgt Ve locitas op bezoek, een sterke ploeg, die hier misschien wel een gelijkspel kan bewerken. De demi-derby in Loon op Zand be looft uiterst spannend te worden, maar aan een voorspelling over den afloop, wagen wij ons liever niet. In Tilburg wordt de strijd gestreden tusschen de reserves van RKTVV en Oranje Wit. Ook hier is de uitslag met geen mogelijkheid te voorzien. D. J. v. ArckelWVH. HECVlijmensche Boys. SportersBlauw-Geel. Hoewel WVH weinig sterker is dan de Jantjes, gelooven we niet dat de gast- heeren het tot een overwinning kunnen brengen. HEC zal een zware dobber heb ben aan de Vlijmensche boys, maar toch geven wij de schoenmakers een kansje. Blauw-Geel gaat morgen op bezoek bij de Sporters in Drunen en hoewel de gast- Tweede klasse. Helvoirt is goed op dreef. Wij achten hen in staat om bij DSC beslag te leggen op de punten. Elshout krijgt weer eens een thuiswedstrijd. Zij krijgen daarbij de zware Hinthamers op bezoek. Misschien wordt 't gelijk spel, hoewel er meer kans is op een nederlaag. De Sporters-reserves komen in Haarsteeg voor een heet vuur. Zij zullen daar hun leiding verliezen. Derde klasse. De SVD-reserves zullen er de Jantjes 2 met mooie cijfers onder houden, terwijl de Haarsteeg-reserves hij Concordia 3 het onderspit zullen moeten delven. „Sporters" Druilen. Het eerste elftal wacht een hoogst in teressanten en spannenden wedstrijd op eigen veld tegen Blauw-Geel uit Veghel. Sporters speelden twee goede wedstrij den, terwijl Blauw-Geel dezelfde goede prestaties leverde. Het gaat hier dus om de eer. Met 't voordeel van eigen veld durven wij de Drunensche jongens een klein kansje op de punten te geven. Het kan ook even goed een gelijk spel wor den. Het tweede elftal komt zooals wij reeds zeiden in ons overzicht in Haarsteeg voor een heet vuur. De Haarsteegsche ploeg is hijzonder gopd op dreef. Dat kan de Drunensche jongens de leiding kosten. Wij zullen het beste hopen, maar veel meer dan gelijk spel zit er niet aan. R.K. V.V. „Elshoui". Hoewel deze jeugdige ploeg nog geen groote dingen deed kunnen wij met ver trouwen de toekomst tegemoet zien. Morgen ontvangen zy het sterke Hel voirt, dat reeds enkele mooie overwin ningen op haar naam heeft. Wij weten dat er geen groote kans op winnen is, maar toch durven wij hopen op een goeden wedstrijd, waarin heel misschien de punten gedeeld zullen wor den.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7