Plaatselijke Berichten. HEUMATIEK BAL in THALIA Ede Bont-v. Huiten de van Heerenkleediog naar maat Zaterdag 4 November 1939 No. 87 De Echo van het Zuiden Derde Blad der gemeente Waalwijk e-a Er is een^l in de maand Zilveren dienstjubileum van opperwacht meester Rooms. A.s. ZONDAG DE KAZERNE OFFICIEEL GEOPEND. 126 25 143 24 144 24 322 499 582 34 33 32 13 11 25 24 24 »- 32 35 31 25 24 32 17 23 22 Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangeptst OOicieele Mededeelden DISTRIBUTIE STAMKAARTEN. Blijkens de advertentie in dit num mer zullen op 8, 9 en 10 November in deze gemeente de distributie-stamkaar ten worden uitgereikt. Hiervoor kan worden gebruik ge maakt van machtigingen van onder staand model. Voor verdere bijzonderheden leze men de desbetreffende advertentie. Ondergeteekende, (naam, voorlet ters, wonende te Waal wijk, (straat en nr.: wiens gezin bestaat uit personen, machtigt (naam en voornamen) oud jaren, wonende (straat en nr.: tot het in ontvangst nemen der voor zijn gezin bestemde distributie-stamkaarten op November 1939. Hij is zelf verhinderd wegens Waalwijk, den 1939. Onderteekening V J BAZAR BIJZONDERE NOODEN. Een comité van ijverige Dames heeft reeds sinds maanden gearbeid aan de voorbereiding van den „Bazar voor Bijzondere Nooden". Van a.s. Woensdag tot Zaterdag hopen ze nu den oogst van hun moei zaam werk binnen te halen. Zal de „Bazar" slagen? Ja....... indien de bevolking de doel stelling van het Fonds voor Bijzondere Nooden begrijpt. Onze Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Nooden beoogt, zooals het woord zelf reeds aanduidt:: hulp verleening in gevallen van bijzonderen nood, waar met een gift voor éénmaal verval tot armlastigheid kan worden voorkomen. Zij wil hulp verleenen aan behoeftigen uit alle lagen van het volk, in het bijzonder aan de kleine zelfstan digen, de nieuwe en de stille armen, dus juist aan die groepen, welke niet in de maatregelen van overheidswege wor den betrokken. De verstrekking van deze giften gaat gepaard met een in vele gevallen veel omvattenden, bemiddelenden en mo- reelen steun: toezicht op bedrijfsvoe ring, arbeidsbemiddeling, hulp bij het tot stand brengen van credieteuren-ac- coord of het verkrijgen van verlaging van huren en renten. De geheele afwikkeling van deze hulpverleening geschiedt door de plaat selijke „Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Nooden", die in zeke ren zin een afdeeling vormt van het „Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden", waarvan H. M. de Koningin Beschermvrouwe en H.K.H. Prinses Ju liana Eere-voorzitster is. De voor dit werk benoodigde mid delen moet onze plaatselijke Commissie krijgen uit vrijwillige bijdragen van par ticulieren, subsidie wordt ons niet gegeven en slechts onder bepaalde voorwaarden kan om steun gevraagd worden in Den Haag, welke steun ech ter nooit méér is dan aanvullende steun. Verwacht mag worden, dat ook in de toekomst, aanvragen zullen binnen komen van personen, die tengevolge van de nog steeds critieke tijden buiten staat zijn geraakt om aan de door hen ondervonden bijzondere tegenslagen -)Tét hoofd te bieden. Het is duidelijk, dat hier met een kas, die niet over ruime middelen beschikt, weinig kan worden bereikt. Wij dur ven daarom een beroep doen op de in gezetenen van Waalwijk, om onze Commissie zóó te steunen, dat ze haar taak kan blijven vervullen. En wij bidden dat God Zijn zegen schenken zal aan allen, die haar daar toe in staat stellen. H. HEEZEMANS, voorzitter. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE LANGSTRAAT. Persagenda van de vergade ring der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Langstraat, te houden te Waalwijk op Donderdag 9 November 1939. De- agenda bevat o.m.: 1. Schrijven van den Minister van Uconomische Zaken, houdende .goedkeuring der suppletcire be- begrooting i.v.m. vaststelling re kening en verantwoording over 1938. 2. Schrijven van den Minister van Economische Zaken, houdende goedkeuring van verleende bijdra ge in het tekort van „Kamito 1939" te Kaatsheuvel. 3. Mededeeling van den Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen te Tilburg inzake openstelling van de douaneloods aldaar. 4. Adres aan het Departement van Economische Zaken met betrek king tot de door de Militaire Over heid in verband met de buitenge wone omstandigheden gevorderde aceton. 5. Begrooting voor het dienstjaar 1940. 6. Verbetering van den weg Dongen Tilburg. 7. Retributies ingevolge de Waren wet ten bate van de Keuringsdien sten van Waren. 8. Bespreking duur van den zomer tijd hier te lande in verband met den duur daarvan in België. 9. Aanwijzingen van de Algemeene Nederlandsche Invoer Centrale terzake van het vrij krijgen van goederen, zich bevindende in aan gehouden schepen. 10. Nederlegging ten kantore der Ka mer van de algemeen verbindend verklaarde ondernemersovereen komst voor: a. de lederindustrie; b. de wollenstoffenindustrie; c. de schoenindustrie. VERKIEZING KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE LANGSTRAAT. Op Donderdag 16 November zal de verkiezing voor leden van de Kamer van Koophandel voor de Langstraat plaats hebben. Voor de afd. Grootbe drijf zijn aan de beurt van aftreding de heeren F. Braun te Dussen, P. van Dongen te Raamsdonksveer, C. Th. Ra ming te Waalwijk, A. I. J. Smits te Dongen en M. van der Velden te Waalwijk. Voor de afd. Kleinbedrijf zijn aan de beurt van aftreding de hee ren A. van Beek te Made, J. C. van Eijkelenburg te Waalwijk, F. Frede- riks te Kaatsheuvel, C. P. Gijsman te Waspik en J. Sassen te Geertruiden- berg. ZILVEREN JUBILEUM NOTARIS SCHAAP. iüt'jriaij&i Wij hebben indertijd medegedeeld dat notaris Schaap 11 November a.s. zijn 25-jarig jubileum als zoodanig zal herdenken. Naar wij vernemen zal de jubilaris zich aan elke hulde onttrekken, daar hij op dien dag afwezig zal zijn. DAMES-COMITÉ voor de geldinzameling ten bate van 't „ALGEMEEN STEUNCOMITÉ '39" Naar wij vernemen bestaat het da- mes-comité voor de geldinzameling ten bate van het „Algemeen Steuncomité 1939" uit de volgende personen: Mevr. H. J. J. G. Charpentier, mevr. A. Hoffman, mevr. L. P. Louwe Kooy- mans, mevr. C. W. Pullens, mej. A. E. J. M. van Delft, mej. A. A. M. E. van Dooren, mej. C. P. Gebbing, mej. G. C. Smolders, mej. A. M. W. A. Verwiel, mej. J. A. Verwiel. Het koude, vochtige jaargetijde is weer aangebroken, de periode die U als lij der aan Rheumatische pijnen tot wan hoop brengt, door de onafgebroken kwellingen. Uzelf maken ze radeloos en Uw gezin lijdt mede, omdat er met alle goede zorgen van warme kruiken en dekens en kussens -tóch geen hel pen aan is. Rheumatische pijnen moeten van bin nen uit bestreden worden 'n bloed zuiverende kuur, die kan U redding brengen. Doe eens zoo n kuur! met Kruschen Salts. Als ge er vaste ge woonte van maakt, s morgens na het opstaan de kleine beroemde dosis Kru schen te nemen, zult ge U spoedig een ander mensch voelen. De aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten sporen Uw lever, nieren en in gewanden aan tot krachtiger werking. Uw bloed gaat sneller stroomen en overtollig schadelijk zuur, dat zich an ders vastzet in spierweefsels en ge wrichten en dat de oorzaak is van Uw kwellende pijnen, wordt op natuurlijke wijze afgevoerd. De heer C. S. te Noord-Scharwoude schrijft: .Ik heb Kruschen Salts een half jaar gebruikt en voel mij heel wat be ter. Ik had het zoo vreeselijk in mijn rug, handen en voeten en kon haast niet meer van de pijn. Eerst gebruikte ik Kruschen Salts maar ben er toen te gauw mee opgehouden. Maar nu kan ik er niet meer buiten Probeer 't óók met Kruschen. Neem het geregeld en ge zult spoedig het resul taat aan den lijve ondervinden en U een ander mensch voelen, verlost van ongemak en pijn. Kruschen Salts, verkrijgb. bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opge richt 1756. Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. Uit het verslag schooljaar 1938-'39. Algemeene beschouwingen. De school, die November a.s. 25 jaar be staal, mag zich in een zeer bevredigende be langstelling verheugen, zooals dit ook uit het hier volgende versiag te zien is. I. DAGCURSUSSEN aan de school. Alle dagen van 8.3D12 en 1.305 uur, behou dens Zaterdag van 8.3012 uur. Aantal leerlingen 1936/37 1937/38 1938/39 a. Looierij 9 9 10 Mach. Schoen makerij Afd. A. 8 10 17 Mach. Schoen makerij Afd. B. 14 11 14 II. DIVERSE WANDELCURSUSSEN in alle deelen des lands, leuere cursus ongeveer 1 lesdag per week. Cursussen in Hand en Maatschoenma- Kery en ter opiei- leiuing voor vakiii- ploma's 131 302 373 III. WINTERAVOND-CURSUSSEN aan de school. Iedere leerling meestal 1 avond p. week. a. Mach. Schoenm. Afd. mnl. b. Mach. Schoenm. Afd. vrl. c. Looierij-afdeeling cursus kleuren van leder vember a.s. te 11.30 uur v.m. Verzame len op de speelplaats der Broederscho len, Grootestraat. De Commandant. UITBREIDING VERWIEL-VAN LOON. STATION SSTR. 57 - WAALWIJK VAN 6-10 UUK. ONTSPANNING VOOR ONZE MILITAIREN. In de bestuursvergadering van „Waalwijks Belang" werd 1.1. Maan dagavond besloten, dat het bestuur den militairen in Waalwijk gelegen een ontspanning zou aanbieden. Wij hebben dat Dinsdag 1.1. nog niet medegedeeld, omdat eerst de instem ming van den commandant met dit plan moest worden afgewacht. Ondertusschen is ons gebleken dat ook anderzijds ten deze reeds een ge lukkig initiatief is genomen, dat al spoe dig zijn verwezenlijking zal krijgen. A.s. Zaterdag 4 November toch wordt in de concert-zaal „Thalia" van den heer M. v. Bracht in de Stations straat 57, door onzen bekenden humo rist-conferencier Henk van Engelen, met medewerking van de band van de Sticht, den militairen een feestavond aangeboden. Er zal een gevarieerd programma van ernst en luim gegeven worden, met jo lige schetsen en voorvallen uit het sol daten-leven. Deze avond die van 7J/£ 10J/2 duurt, is uitsluitend toegankelijk voor militairen. Wij achten dit een gelukkig idee en wij twijfelen er niet aan of deze eerste avond zal groote belangstelling heb ben der militairen, die deze geste zeker op hoogen prijs zullen stellen. Het zal zeer zeker leiden tot vaster contact en samenwerking tusschen de burgerij en de militairen. Vooral daarom juichen wij dezen avond en niet minder 't plan van „Waalwijks Belang" van harte toe. O. en O. is ook hier dus op den goe den weg om verschillende redenen. WAALWIJKSCHE BURGERWACHT. Voor de sectie Besoijen: oefening op Zaterdag 4 November a.s. Verzamelen op de speelplaats der Broederscholen, Grootestraat om 15 uur. Voor de sectie's Centrum, Zuid en Baardwijk: oefening op Zondag 5 No-(gebouw. Het pand der firma Verwiel-van Loon, Grootestraat Waalwijk, zal, naar plannen van architect Holt te Over- veen, geheel worden verbouwd tot 'n modern geoutilleerd ledermagazijn met kantoren, etc. met driemaal zoo groote magazijnruimte als tot dusverre. De verbouwing werd onderhands ge gund aan den heer C. Kolsteren, aan nemer te Kaatsheuvel. Gedurende de verbouwing, welke ca. 3 maanden zal duren, zullen de kanto ren in het pand gevestigd blijven, ter wijl de voorradige goederen zooveel mogelijk in het pas geopende magazijn der firma in de Schoolstraat te Kaats heuvel zullen worden ondergebracht. FEESTVERGADERING R.K. WERKLIEDENVEREEN. Morgen houdt de R.W.W.V. weder om haar jaarlijksche feestvergadering en ook thans wordt weer een program ma geboden, dat klinkt als een klok. 's Morgens om half zeven wordt ge zamenlijk vanaf het Bondsgebouw naar de Parochiekerk van St. Jan getrok ken, alwaar om kwart voor zeven de H. Mis wordt opgedragen. Onder de H. Mis algemeene H. Communie. 's Avonds om half zeven begint de eestvergadering, waar o.m. de nieuwe geestelijke adviseur, de Weleerw. heer <ap. Völker zal worden geïnstalleerd. De tooneelver. D.V.S.V. komt hier met een aardig tooneelspel „De zwer ver kwam", dat onder regie van den heer Jac. M. Didden zal worden opge voerd. PRACHTIG INITIATIEF VAN DE R. K. W. V. Het ligt in 't voornemen van het be stuur der R.K.W.V. de gemobiliseerde leden een St. Nicolaas-verrassing te be zorgen. Teneinde dit te kunnen doen, zullen de wijkboden in den loop van eenige weken een kleine geldelijke bij-, drage verzoeken. Het bestuur rekent er op, dat ieder lid voor de leden die hun gezinnen moesten verlaten voor den dienst van 't vaderland, graag een of fertje van minimum 10 cent zullen wil len brengen. Grootere offers zijn wel kom, doch met een dubbeltje per lid is het bestuur tevreden. KINDER-ST. NICOLAASFEEST R. K. W. V. Evenals vorige jaren zal door het be stuur der R.K. Werkliedenvereeniging ook dit jaar wederom een Kinder-St. Nicolaasfeest georganiseerd worden. Besloten is dat daaraan kunnen deel nemen kinderen der leden, en wel: die op 6 Dec. a.s. 5 jaar geworden zijn en 7 Dec. den lOen verjaardag niet be reikt hebben. Zooals andere jaren worden voor deelname kaarten verstrekt en zal een Commissie voor het uitreiken van die kaarten zitting houden op Zondag 12 November a.s. van 12.15 tot 1 uur, aan het loket in de vestibule van het Bonds- 1. Dagcursussen. a. Looierij-afdeeling. De leerlingen van deze afdeeling kwamen uil Tilburg, Dongen, Locüem, flinegersberg, Ma- ïang (java), neytbuysen, Bau-baizuiien, Am sterdam, Breda en waaiwyk. Len leerling werd ernstig ziek en viel af. Van ue overige teerlingen kregen er 5 een diploma terwijl een met Kerstmis Herexamen kun doen De leeftyd varieerde van 182U jaar. b. Machinale Schoenmakerij. 1. Bovenwerkafdeeling. De leerlingen van deze afdeeling kwamen uit Den Bosch, Amsterdam, Dongen, Tilburg, Kaatsheuvel (3), Köln (2), \vaalwijk (4j, Sprang-Capelle, Tuchola (Polen), Vught en Hilvarenbeek. Van deze leerlingen werd er 1 ziek, 2 kregen werk, terwijl 1 gedurende enkele maanden 2 middagen in de week aan de gradeermachine werkte. 12 behaalden het diploma. 2. Onderwerkafdeeling. Deze afdeeling trok 14 leerlingen, waarvan er 1 afviel door militairen dienst en 1 door ziek te, 8 behaalden het diploma, 2 leerlingen zul len het mogelijk met Kerstmis halen. Deze leerlingen kwamen uit Kaatsheuvel, Of fenbach (2), Dongen (2), Valkenburg, Mohècs (Hongarije), Den Haag, Gilze, Waalwijk (2), Nieuwkuyk, Berlijn en Amsterdam. Van deze beide afdeelingen varieerde de leef tijd der leerlingen van 1727 jaar. II. Wandelcursussen. a. Hand- en Maalschoenmakerij. Plaats Aantal deelnemers. Groningen 6 (opgeheven, te weinig belangstelling) Rotterdam 19 Amsterdam 12 Wageningen (warenkennis 25 Leiden 9 62 De heer Hoek gaf verder les aan de cursussen voor Diploma D (Schoenwinkeliers) en wel te: Utrecht 26 Groningen 40 Amsterdam 56 b. Onderwerkmaken van A, Schoenhersteller. Plaats Aantal deelnemers Bussum Gouda Emmen Leeuwarden Utrecht Arnhem Nijmegen Assen Hoogeveen Groningen 20 16 14 21 38 16 14 15 16 19 189 184 schoenen, Diploma Omschrijving van de cursus Dipl. A. en reparatiecursus Onderwerkmaken Dipl. A. en reparatiecursus Dipl. A. en reparatiecursus Dipl. A. en reparatiecursus Dipl. A. en reparatiecursus Dipl. A. en reparatiecursus Dipl. A. en reparatiecursus Dipl. A. en reparatiecursus Dipl. A. en reparatiecursus Vrijdagmorgen werd aan opper wachtmeester Rooms, wegens 24-jari- gen trouwe dienst bij het wapen der ivon. Marechaussee de zilveren medail le uitgereikt, terwijl de eenigen tijd ge leden in gebruik genomen kazerne ol- ncieel werd geopend. Reide piecnug- neuen werden verricht door den dis- iricts-commandant kapitein Kist uit uen Bosch. Aanwezig waren: de jubilaris met zijn lamiiieleden, burgemeester E. C. j. Moonen uit Waalwijk, burgemees ter bnnt uit öprang-Gapelle, burgem. uekkers uit Waspik, de heeren Ti. noiimans en J. Heien namens Waal wijks Belang, pastoor Kemps en de kerkmeesters van de parocnie O. L. v rouw, eenige belastingambtenaren, o.a. de heeren Jansen, maagdenberg e.in.a., de geneele brigade van Waai- vvijk, vier leuen van 't gemeentelijk po- niie-corps onder leiding van mspec- eur iioeuen uit Waalwijk, opperwacht meester Kik uit Heusden, opperwacht meester v. d. Plas uit Kaatsneuvei, de gemeente-poliLie van Kaatsneuvei en oprang-Capelle en de Rijksveidwacht onder leiding van brigade-commandant majoor Peters. De plecntigneid geschiedde voor de iraai gerestaureerde kazerne, waar de ongade van de Kon. Marechaussee voor uen kapitein den sabel presenteerde. Kapitein Kist sprak dan een woord van welkom tot de aanwezigen, in het mjzonder tot den burgemeester van Waalwijk en den pastoor van de pa rochie. Door de tijdsomstandigheden was aanvankelijk bepaald dat de in ge- nruikstelling van de nieuwe kazerne niet oilicieel zou geschieden, maar nu levens aan opperwachtmeester Rooms de zilveren medaille moest worden uit gereikt, had hij besloten om ook de ka zerne oilicieel te openen. De kapitein las dan de beschikking voor van H.M. de Koningin, waarin den jubilaris de zilveren medaille voor 24- jarigen trouwen dienst werd toege kend en hechtte den zilveren opper hel eere-metaal op de borst en zei zich ge lukkig te achten de eerste te zijn om hem hiermede te leliciteeren, den jubi laris, die aldus «pr., steeds behoorde tot de menschen die hun taak op de meest voorbeeldige wijze hebben uit gevoerd. Spreker hoopt dat de zilveren jubilaris ook in de toekomst zijn mooie maar moeilijke taak steeds op dezelfde eminente wijze zal vervullen. Ten aanzien van de opening van de kazerne zegt spreker, dat de brigade Waalwijk in dit opzicht niet is ver wend en hij leest een rapport voor van den inspecteur noe de huisvesting ge weest is van de manschappen die hier vroeger gelegerd waren. Ook deze kazerne was in 1931, toen spreker voor het eerst hier kwam, zeer slecht, maar gelukkig is er in de loop van de jaren veel verbeterd, waarbij men steeds kon rekenen op de mede werking van het kerkbestuur. Het gebouw dat thans is tot stand gekomen voldoet geheel aan de eischen, die aan oen goede kazerne ge steld worden en spreker dankt dan ook pastoor Kemps, het kerkbestuur en den architect. Spreker eindigt met de hoop uit te spreken dat het wapen in deze kazerne nog vele jaren hier zal blijven gehuis vest. Burgemeester Moonen richt dan het woord tot den jubilaris, feliciteert hem met zijn zilveren jubileum en dankt ook namens de gemeenten in dit res sort voor de vele goede diensten üoor den jubilaris en Ue bngaue be wezen. Tevens memoreert hij Ue uit muntende verstandhouding van het wapen met de genieente-poiitie. Na vervolgens het voordeel te heb ben gesciietst van een goeue huisves ting, opent de burgemeester uoor net ïujschen van de nationale driekleur» oi licieel de kazerne, terwijl Ue Kon. Ma- reenaussee s, Ue gemeente-poliue en Ue RijksvelUwacht ue gebruiKeiijke eerbe wijzen brengen. Nog meer sprekers. Wachtmeester Kooien feliciteert hierna zijn clief met een korte toe spraak, waarin hij vooral Uen nauruk legt op de uitstekenue onuernuge ver- liouuing in net corps. Als blijk van erkentelijkheid voor de Hartelijke samenwerking en uiisie- kenUe leiuing bieUt spreker namens ue brigade Waalwijk een iraaie kapstok aan. Opperwachtmeester v. d. Plas felici teert den jubilaris, mede namens de opperwachtmeesters uit de Langstraat e.o. en offreert een schemerlamp en een rookgarnituur. De brigade-commandant van :1c Rijks veidwacht majoor Peters uit Dru ilen voert hierna Het woord, wenscut den jubilaris geluk en legL uen naUruk op Ue uitmuntende samenwerking van beide corpsen, welke volgens spreker onverbeterlijk is. Na verder ook de familie-leden van opperwachtmeester Rooms te hebben gefeliciteerd, schenkt spreker namens de Rijks veidwacht als symbool van eendracht en vrede, een palm. Ook spreekt majoor Peters woorden van felicitatie namens de politie-club van de Langstraat en omgeving, welke in den jubilaris een accuraat penning meester heeft gevonden en overhandigt den zilveren opper twee nikkelen boe- kenhouders. Als laatste voerde inspecteur Hoeben het woord, waarbij hij den jubilaris fe liciteerde en dankte ook namens zijn corps voor de prettige samenwerking. Hierna bezichtigde het gezelschap ue nieuwe kazerne, waarvan wij eenigen tijd geleden reeds een beschrijving ga ven. Talrijken hebben den geachten heer Rooms persoonlijk gelukgewenscht ot door telegrammen, kaartjes enz. Wij sluiten ons daarbij zeer gaarne aan, ook wij ondervinden van hem steeds de prettigste medewerking. De leeftijd van a. en b. varieert van 17-52 jaar. III. Winteravondciirsussen. Aantal deelnemers 168, waarvan 52 uit Waal wijk. Onderwijs werd gegeven in: 1936/37 1937/38 1938/39 A. Schoenmakerij-af deeling. 1. Modell. van bovenwerk 18 15 16 la. Modelleeren met de Gradeermachine 2. Snijden van leder 3. Stikkerij jongens 4. Stikkerij meisjes 5. Zooleercalculaties 6. Handzwikken 7. Machinaal zwikken 8. Onderwerk en Uitpoets Looierij-afdeeling. Cursus kleuren van leder 9 160 167 168 Gerangschikt naar den leeftijd waren er 11 van 14; 18 van 15; 36 van 16; 42 van 17; 19 van 18; 11 van 19; 8 van 20; en 23 boven de 20 jaar. Lezingen. De leeraar van de Hand- en Maatschoenmake rij hield lezingen over diverse onderwerpen. Samenwerking met den Voorlichtingsdienst t.b.v. Leder- en Schoenindustrie. School en Proefstation werken steeds inten sief samen. Het geheel komt dit zeer ten goede. BILJART-T OURNOOI „HET BANDSPEL". Na den succesvollen wedstrijd tegen de H.B.C. wordt het tournooi voortge zet met den wedstrijd tegen „Ons Ge noegen" van Jac. Passier. Reeds vele wedstrijden hebben beide vereenigin- gen tegen elkaar gespeeld met afwisse lend succes, doch steeds was er aan spanning geen gebrek. Het beproefde trio de Graaf—Slaats—van Weert, dat nog steeds een hoofdrol vervult in de wedstrijden, zal zich thans ook weder om geducht weren, met den wedstrijd J. de Graaff—Fr. van Helvoirt als hoogtepunt van den avond. De wedstrijd wordt gespeeld in het café van Frans van Helvoirt. De biljartwedstrijd gespeeld te 's-Bosch tusschen het „Arendje en „Het Bandspel" had den volgenden uit slag: Het Bandspel—Het Arendje: Fr. v. Helvoirt—Schraven 100— 85 Jac. v. Helvoirtv. d. Braak 100— 74 J. Willemse—Schippers 100— 86 L. MoonenDe Bever 100— 70 A. v. Oudheusden—Eekels 100— 32 500—347 Hoogste serie „Het bandspel" A. van Oudheusden 26. Hoogste serie „He Arendje' Schra ven 25. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende verloren en gevonden voorwer pen: Verloren: vulpen, rijbewijs en een portemonnaie met inhoud. Gevonden: portemonnaie met iuhoud, step, ring, das en een paar handschoe nen. BALDADIGHEID. In de clubtent van de R.K. Voetbal- vereeniging W.V.B. aan de Burg. v. d. Klokkenlaan zijn verschillende ruiten stuk gegooid. Weer een staaltje van verregaande baldadigheid. Aangifte bij de gemeente-politie is geschied. Het BeMuur van „Waalwijks Belang" verzoekt den Wink''.litrs hun ïuschrijlbiljet voor den ETALAGE-WEDSTRIJD ten spoedigste in te zenueu bij den Stcrcluiis. HET BESTUUR. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en 't daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand October 1939 ingelegd 57802.64 en terugbe taald ö90i9.65. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 21817. ALS MEN Z N TRUI UITTREKT... Woensdagavond terwijl de 15-jarige V. uit de Antoniusstraat een peer zat te schillen, wilde z'n broer z n trui uit trekken. Bij deze manoeuvre sloeg hij met zijn pols in het mes van zijn broer, waardoor een slagader werd geopend en het bloed er uit spoot. Gelukkig greep de vader van het tweetal onmiddellijk in en bond de arm af, zoodat het bloeden spoedig op hield. De Zusters, Dochters van de Lie ve Vrouw van het Heilig Hart, ver leenden verder de eerste hulp, terwijl Dr. Langemeijer even later de wonde heeft gehecht. AANRIJDING OP DE KLOOSTERWEG. Dinsdagavond is op de Kloosterweg rond 8 uur een ongeluk gebeurd. De ongeveer 50-jarige J. Schoones, die aldaar op den weg liep, werd plot seling aangereden door een personen auto. J. Schoones werd op den grond gesmakt en bleef bewusteloos liggen. Ijlings ontboden geneeskundige hulp van Dr. Langemeijer constateerde een lichte hersenschudding en achtte over brenging naar het St. Nicolaas-zieken- huis noodzakelijk. Wat de oorzaak van dit ongeval is, kan niet met zekerheid worden gezegd. Men vermoedt evenwel, dat J. S. plot seling zonder uit te kijken den weg is

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9