IE»" 10 cent per week. ADVERTENTIEN LOOPJONGEN OPPLAÏVELLEN BISTBIBDTIEBONS lij BOEKBESPREKING. AGENDA* LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEÜWS. B MIDDENSTANDS- BORGSTELLINGSFONDS voor de Langstraat-te Waalwijk Per 10 stuks 5 cent, Per 100 stuks 40 cent, Waatwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Marktberichten ALFONS ROXS Moeder! U mi oef altijd opgeruimd zsju Adverteeren doet verkoopem kamer van koophandel en fabrieken voor de lang straat TE WAALWIJK. Persverslag van de vergade ring der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Langstraat, gehouden te Waalwijk op Donderdag 9 November 1939. Voorzitter: G. N. van Loon. Secretaris: Mr. R. J. Th. van der Heijden. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. De Kamer nam kennis van een aantal ingekomen stukken, w.o. mededeeling van den Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen te Tilburg, daC vanaf 1 Augustus 1939 de douaneloods te Til burg is opengesteld als volgt: In de maanden April, Mei, Juni, Juli, Augustus en September van 812 uur en van 1421 uur; in de maanden November, December, Januari en Februari van 812 uur en van 1418 uur; in de maanden Maart en October van 812 en van 1419.30 uur. Verder werden behandeld de navol gende punten 1. Aceton voor de schoenindustrie. Door de Schoenindustrie wordt bij de vervaardiging van haar product veel vuldig gebruik gemaakt van „aceton" Tengevolge van door de militaire over heid in verband met de buitengewone omstandigheden getroffen maatregelen is „aceton" in den handel vrijwel niet meer verkrijgbaar. Teneinde de voor de schoenindustrie daardoor dreigende stagnatie te voorkomen, wendde het Bu reau zich, na een ter zake ingesteld on derzoek, tot het Departement van Eco nomische Zaken. De positie van aceton. wordt blijkens een schrijven van den chef der afdeeling Nijverheid van ge noemd Departement, thans aan een on derzoek onderworpen. Intusschen is aceton bij beschikking van den Minis ter van Economische Zaken tot distri- butiegoed verklaard. 2. De begrooting voor het dienstjaar 1940 werd overeenkomstig het door het Bureau der Kamer aangeboden ontwerp vastgesteld. Voor 1940 werden de navolgende sub sidies toegekend: Katholieke Hoogere Burgerschool tfc Waalwijk 250.Katholieke Econo mische Hooge Scool te Tilburg 150, Economisch Technologisch Instituut voor N. B. 175.Economisch Instituut voor den Middenstand 25.Verecniging „Bureau voor Handelsinlichtingen 30.-; Nederl. Kamer van Koophandel te Brus sel 15. 3. Weg DongenTilburg. In verband met. de verbetering, welke de weg Don genTilburg thans ondergaal, is de ge dachte geopperd, te ijveren voor de ver krijging van een nieuwe brug in dezen weg over het Wilhelminakanaal. Waar deze brug ligt in het weggedeelte, waar over het beheer tot de taak van de ge meente Tilburg behoort, heeft het Bureau terzake met de Kamer van Koophandel van Tilburg overleg gepleegd. Deze Ka mer heeft een schrijven over deze aange legenheid gericht tot het-College van B. en W. van Tilburg. Het Bureau stelt voor dit schrijven te steunen. Bedoeling is te bewerken, dat de bestaade brug door een hooge vaste brug wordt vervangen, althans dat er betere toegangswegen tot de brug worden aangelegd. 4. Nalionale Inkomsten- en Winstbe lasting. In vervolg op het door 26 Kamers van Koophandel, waaronder ook onze Kamer, d.d. 24 Maart j.l. aan den Raad van Ministers gezonden adres inzake op gemeld onderwerp, is nogmaals een adres van gelijke streking gezonden aan den nicuw-opgetreden Minister van Fi nanciën. Ditmaal teekenden niet alleen de genoemde Kamers van Koophandel doch eveneens een groot aantal organisa ties uit het Nederlandsche bedrijfsleven. Zooals bekend, heeft hel adres voorals nog niet het gewenschte resultaat opge leverd. 5. Over de richtlijnen voor de econo mische ontwikkeling van Nederland in verband met de werkverschaffing had een breedvoerige bespreking plaats. De Kamer beslóot op voorstel van de Til- burgsche Kamer van Koophandel het. aan de Brabantsche Kamers door het E.T.I.N. uitgebrachte praeadvies over dit onder werp door het mede-onderteekenen van een gezamenlijk adres van deze Kamers ter kennis van de Regeering te brengen. 6. De Kamer nam kennis van de aan wijzingen, door de Algemeene Nederland sche Invoer Centrale gegeven voor het. vrij krijgen van goederen, zich bevin dende in aangehouden schepen of in ha vens van oorlogvoerenden gelost, en be sloot in voorkómende gevallen haar me dewerking aan belanghebbenden te ver- leenen. 7. De Kamer nam kennis van de alge^ meen verbindend verklaarde ondernb- mersovcrecnkomst voor de lederindus trie, de wollen stoffen-industrie, de schoenindustrie en het japonncnconfec- tiebedrijf, welke ten kantore der Kamer zijn nedergel'egd. 8. Naar aanleiding van een vrezoek van een aantal belanghebbenden uit Wijk en Aalburg, om een tot den directeur- generaal der P.T.T. gericht adres ter ver krijging van betere postbestelling en ver- zendgelcgenheid ter plaatse te steunen, besloot de Kamer een nader onderzoek in te stellen en zoo mogelijk aan het ver zoek te voldoen. 9. Besloten werd aan de pogingen van het gemeentebestuur van Standdaarbui- ten, om overheidsmaatregelen te verkrij- gen tot bevordering van de vlasindustrie, steun le verleenen. 10. Tenslotte besloot de Kamer in lichtingen in te winnen over den stand van zaken met betrekking tot de reeds geruimen tijd geleden toegezegde ver nieuwing van de rolbrug te Geertruiden- berg. Katholieken Illustratie. Een interessante fotoreportage van „Huize Lavigerie", het rustoord voor zieke zusters te Boxel, dat kortgeleden belangrijk werd uitge breid, opent dit nummer. In een begeleidend artikel worden nog na dere bijzonderheden over dit tehuis verteld. Een belangwekkend artikel mag zeer zeker dat van H, H. genoemd worden, getiteld: „Onze hersenen een radio-zendstation''. De schrijver behandelt hierin uitvoerig en zeer verstaanbaar de uitvinding van prof. Ferdinando Cazzamali den man die de uitstralingen van het men- schelijk brein opvangt en weet te verfilmen. Zeer interessante foto's llusteeren den tekst. Mr. E. Rusman, de bekende des kundige op luchtvaartgebied, schreef voor dit nummer een interessante bijdragen: ,,Er vallen soldaten uit de lucht". Het artikel behandelt uitvoerig het belang van het val scherm en de opleiding tot parachu tist. De uitstekende artikelenreeks «Sovjet Goud*', geschreven door den ingenieur J. D. Littlepage, worut in dit nummer beëindigd. Ook deze laatste bijdrage werd door Frans Lammers voortreffelijk geïllustreerd. Lectuur is in de K. I. van deze week weer in overvloed te vinden. Er zijn twee vervolg verhalen: „Hier stond mijn huis" en „Mijn groote neef" en twee boeiende vertellingen „Om een menschenleven" van Jack Lemard en „Het meisje uit het spookhuis" van Salam Petola. Ver der zijn er nog twee fraaie kleur platen; Henrie de Greeve houdt een vijf-minuten preek over: „De apo logie der ellende" en Marlien Be versluis schreef een treffend en voor iedereen verstaanbaar vers, dat den titel draagt „Een moeder prakke- zeertl" Ook de Narrenkap bevat verschil lende, zeer levenswaardige bijdragen waarvan we vooral willen noemen de „Vertellingen uit een oude pa rochie". ELSHOUT. Naaikring Woensdagavond zal de missie-naai- kring in algemeene vergadering bijeen komen. Waalwijk, 10 Nov '39. Eieren 6 5 7 cent. Veiling Drnnen. Blocveiling: Sterappel extra 10; ster appel A 6,80; sterappel B 5; sterap pel C 3,40; Lemoenappcl extra 10,50; lemocnappel A 8,30.. lemoenappel B 5,90; lemoenappel C 4. Alles per 100 K. G. Afwijkende: Bellefleur extra 7,90 5,90; bellefleur A 6.80-/ 4,90; belle fleur B 5,304; bellefleur C 3,80 2,30. Alles per 100 K.G. GoudreinCtte 39; prinses noble 5 11; Laneprins 25; Courtpender 24, kofappel 25; Brambij 24; Zoete ap pel 1,55; Beure Clasgeau 815; Com- te de Paris 1217; Herfstmaagde 24; Novo's 39; Dyone de Comm. 1316; Zwyndrechtsche 38; Bergemotten 25; div. stoofperen 16; druiven 1026; frambozen 1822; snijboonen 2428; pronkboonen 37; stamboonen 812; tomaten 420; spruitjes 327; juin 2 5; sjalotte 68; wortelen 12,5; knol raap 24*4; waspeen 13; roode kool 13,5; witte kool 12,5; Pele kool 1,5 2,5; Chin kool 1,52; savoie kool 1 3,5; boerenkool 1,52,14; schorseneren 38; spinazie 29. Alles per K.G. Bloemkool 1,516; sla 1/31% An dijvie 1/32,5; noten 1 /3Alles per stuk. Peen 12; selderij 1/3—%; kroten 2/31,5. Alles pér hos. Totaal fruit 61639. Volgende blocveiling 16 Nov. Bij Holkema en Warendorf N.V. te Amsterdam verschenen de volgende boeken De eerste brigade. De bekende auteur Karei Capek heeft in de eerste brigade een fraai gegeven uitgewerkt tot een roman van de goe de soort. Wij hebben reeds meerdere werken van dezen schrijver doorgeno men, maar nog nimmer vloeiden de zinnen zoo vlot uit zijn pen, dan bij dit hoek. De vertaling van W. A. Pick-Leug- ten is ook te waardeeren. Capek behandelt hier de moeilijk heden van een jongmensch Stanja- Pulpan, die aanvankelijk H.B.S. stu dent, op 17-jarigen leeftijd gedwon gen wordt zijn eigen onderhoud te voorzien. Hij maakt in de mijnen als sleepers leerling een moeilijke tijd mee en voor zijn medearbeiders heeft hij weinig sympathie. Zijn voorliefde voor een Zweedsch ingenieur doet hem echter besluiten om zich als eerste aan te melden voor een vrijwillige brigade, die zal trachten de door een inijnin- storting bedolven kameraden te be vrijden. - En hier teekent Capek ons de ver schillende mijnwerkerstypen glashel der voor oogen. De figuren worden le vend en wij begrijpen en voorzien hun handelingen. Ook Stanja leert hier de ongesleepen diamanten kennen en gaat hen liefhebben. Stanja wordt echter, doordat hij bij de reddingswerkzaamheden, daar hij zich opofferde voor „zijn" ingenieur, gedeltelijk invalide is geworden dooi de directie van de mijn in de gelegen heid gesteld om verder te studeeren. Inplaats van vreugde vervult den jongen dan een diepe smart, want er zal een kloof, een onoverbrugbare, kloof ontstaan tusschen hem en de helden van de eerste brigade. Een boeiende roman, in begeeste rende vlotte stijl geschreven, met fij ne typeeringen. De Oekraïne. De Oekraïne, geschiedenis van het land en zijn bevolking, geschreven door Hugh P. Vowles en bewerkt door J. B. Th. Spoor, vertelt ons op een ge zellige manier tal van wetenswaardig heden over dit actueel gegeven. De schrijver heeft jarenlang in de Oekraïne gewoond en hij kent het le ven van deze menschen, hun zorgen, hun nooden en hun simpele vreugden. Hij schetst in aangename verteltrant de geschiedenis van dit land en volk; hij gaat hun wording na, beschrijft hun economische en religieuze om standigheden, behandelt hun cultu- reele ontwikkeling en hun verhouding tol andere volkeren. Een van de beste populaire weten schappelijke onderwerpen die op dit gebied in onze taal verschenen. Rhcnmatiek. In de Aesculaap's populaire medi sche reeks is verschenen het boekje. „Hoe moet de lijder aan rheumatiek leven", een populair-wetenschappelijk werkje, geschreven door Dr. J. van Breeinen, geneesheer-directeur van het Amsterdamsch Consultatiebureau voor rheumatische ziekten, van de Ne derlandsche Vereeniging tot Rheuma- tiekbestrijding. Dit boekje, dat alles omschrijft wat lijders aan deze kwaal moeten we ten mag als een aanwinst gelden voor onze huisbibliotheek. Bas betaalt Iiaar schuld. In de „Knal"-serie verscheen „Bas betaalt haar schuld", een aardig in le vendige stijl geschreven meisjesboek van de hand van Marie Schmitz. Het is een verkwikkend hoek, dat gezellig leest, hier en daar wat dieper op de levensdilemma's van de bakvis- schen ingaat, zonder ook maar een oogenblik iets aan waarde in te boe ten. Bovendien is het werk verlucht met een fraaie omslagteekening en illustraties van Rie Reinderhoff. Een inooi St. Nicolaas-caudeau voor onze bakvisschen. Averij. Marie van Zeggelen heeft haar jon gensboek in levendigen boeienden stijl gehouden en een boeiend verhaal heeft zij geknoopt aan de geschiede nis van twee broers, waarvan de oud ste voor een jaartje naar Indië mag en de jongere graag mee zou willen, maar bij zijn pleegouders in Nijmegen moet blijven, Verschenen in de „Knal"-serie, met illustraties van Rie Reinderhoff. Het Scherm gaat op. „Het Scherm gaat op" van Cas van Dijk is een goed jongens- en meisjes boek, waarvoor wij gaarne een warme aanbeveling schrijven. De groote verdienste van Cas van Dijk is hier wel, dat ze zoo typeerend den mensch in zakformaat weet te schetsen, waarmee de H.B.S. is gevuld. Goed Iaat de schrijfster uitkomen, dat de personen in dit werk nog geen menschen zijn, maar toch ook niet meer te rangschikken vallen onder: kinderen. Hun handelingen zijn erg natuurlijk maar de een doet al gewichtiger dan de andere. Een boek met een geheel andere sfeer, dan de meeste, maar boeiend, levendig en zuiver, dat zijn plaats zal weten te veroveren in menige boeken kast. Rie Reinderhoff. Boeken-catalogus. Bij van Holkema en Warendorf N.V. te Amsterdam is een nieuwen boeken- catalogus verschenen, een uitstekende vraagbaak tegen St. Nicolaas en Kerst mis. Op aanvraag gratis bij den uitgever of den boekhandel verkrijgbaar met bestelkaart. Zaterdag 1.302 45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Licdei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 7,30 uur uitvoering R.K Werkliedenvereen. »Een Zwerver kwam». Zondag tot en met Woensdag Theater Musis Sacrum »Ultimatum« Zaterdag, en Zondag Luxor-Bios. coop »Tusschen twee Oceanencr. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K.enV. Gymnastieklokaal OS. De aanslag te München. Van de slachtoffers van den aan slag waren er gisteren nog 28 in ziekenhuizen opgenomen waarvan er 16 ernstig gewond zijn. De centrale leiding van 't onder zoek is opgedragen aan een speciale commissie van vaklieden. De Engelsche bladen wijden in hunne beschouwingen aan den aan slag de veronderstelling van de hand dat Engeland hierin de hand zou hebben. De politieke moord is geen wapen dat door Engeland wordt toegepast. Menbeschouwt dezebeschuldigingen ERWTEN OP BON 3. De Minister van Economische Za ken deelt mede. dat gedurende het tijd vak van Zaterdag 11 November a.s. tot en met Vrijdag 8 December a.s. de met ,,3" genummerde bon der Rijksdis tributiekaart recht geeft op het koopen van een half kilogram groene erwten of spliterwten. Gezien de omstandigheid, dat de splitterijen in verband met den aan vang der distributie op korten termijn groote hoeveelheden erwten hebben moeten bewerken, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat niet alle winkeliers onmiddellijk ten volle aan de vraag naar spliterwten zullen kunnen vol doen. De winkeliers zullen echter in ieder geval in den loop der volgende week over voldoende spliterwten kun nen beschikken om alle bestellingen van dit artikel te kunnen uitvoeren. ERWTEN-DISTRIBUTIE. In afwijking van het-bepaalde in ar tikel 8 der Erwtendistributiebeschikking 1939 I is tot 1 December 1939 het ver voer van de op een toewijzing, als be doeld artikel 6, lid 1 onder c, van ge noemde beschikking, aangegeven hoe veelheid erwten in twee gedeelten, op verschillende data, toegestaan, mits de datum van aanvang van het vervoer en het aantal kilogrammen, dat vervoerd wordt, beide malen voor den aanvang van het vervoer wordt aangeteekend op het geleidebiljet, als bedoeld in arti kel 8, lid 2 onder c, van meergenoemde beschikking. als 'n onderdeel van de anti Britsche campagne van de Duitsche pers. De aanslag op Hitier. Verklaringen van den z.g. Vrijheidszender. Reuter meldt uit Londen De Duitsche vrijheidszender ver- klaardegisteravond: „Onze strijders groep, welke wist hoe de Bürger- braukeller binnen te komen, zal ook de deur naar Duitschland's toekomst openen." De Finsch-Russische besprekingen. Nog geen basis gevonden. Naar het Finsche persbureau meldt, isin tegenstelling tot bepaalde geruchten, bij de Finsch-Russische onderhandelingen te Moskou nog geen basis gevonden voor het sluiten van een overeenkomst. De minister van financiën, Tanner, heeft op de vraag van een vertegenwoordiger van het Duitsche Nieuwsbureau telefonisch medegedeeld, dat het nog niet bekend was wanneer opnieuw een onderhoud te Moskou zal plaats vinden. Klein Engelsch Oorlogsschip verloren 29 dooden. De secretaris van de Britsche ad miraliteit zegt tot zijn leedwezen te moeten mededeelen, dat het oorlogs schip Northern Rover, een klein hulpvaarluig, aanzienlijk over tijd is en als verloren beschouwd moet worden. De naaste familieleden van de opvarenden zijn hiervan in kennis gesteld. De admiraliteit deelt mede, dat vier officieren en 23 manschappen van het oorlogsschip Northern Rover vermist worden. De Northern Rover metende 655 ton, is alsstoomtreiler gebouwd in 1936 op een Duitsche scheepswerf en geregistreerd te Lon den. Het is nog niet bekend hoeveel opvarenden zich aan boord be vonden. Militaire verloven ingetrokken. De Regeeringspersdiens meldt: Daar de regeering de weermacht thans niet wenscht te vezwakken, zullen gedurende eenigen tijd geen periodieke verloven kunnen worden verleend. Zij die met verlof waren en Don. derdag, met verlof waren gegaan moesten Vrijdagavond, bij hun af- deelingen terug zijn. De zakenverloven blijven gehand haafd. Het aan de grens bij Venlo voorgevallene. Wel nader gepreciseerd, maar nognietopgehelderd. Het onderzoek, door de bevoegde autoriteiten ingesteld inzake het eergisteren aan de grens bij Venlo voorgevallene, heeft, naar wij ver nemen, het gebeurde wel nader ge preciseerd, echter niet opgehelderd. Er is komen vast te staan, dat Donderdagmiddag te half vijf op enkele tientallen meters van de grens een Nederlandsche auto heeft gestopt. Twee van de inzittende stapten uit, waarop eea zestal per sonen in burger toesnelde en hen beschoten, tengevolge waarvan een der inzittende vermoedelijk werd doodgeschoten en een ander zwaar werd gewond. Daarop nadeide uit Duitscbland een auto, die de Neder landsche auto met de nog inzitten den en de beide slachtoffers over de grens voerde. Een en ander gebeurde in snel tempo onder bedreiging met geweld en kon niet worden verhinderd. Uiteraard is van de zijde der Nederlandsche regeering van dit ernstige misdrijf mededeeling gedaan te Berlijn met het verzoek een onder zoek in te stellen. De Nederlandsche autoriteiten zijn aanstonds begonnen aan deze zijde van de grens alle beschikbare ge gevens te verzamelen. Nederlandschip „Melissa" gestrand. De bemanning gered. Het Nederlandsche motortank- scbap „Melissa" van de N.V. Tank kustvaart te Rotterdam is op weg van België naar Lissabon ter hoogte van kaap Raso bij Cascaes, in de nabijheid van Lissabon, in de mist gestrand. Twee sleepbooten slaag den er met moeite in de uit zestien koppen bestaande bemanning te redden. Een der opvarenden is ge wond en in een ziekenhuis opge nomen. De „Melissa'* was in 1936 gebouwd en mat 540 ton bruto en 262 ton netto. Complot in Zuid-Afrika ontdekt. In een verklaring van gezag hebbende zijde, welke in Zuid Afrika door de radio is medegedeeld wordt gezegd, dat de regeering van Zuid Afrika in het. bezit is van niet te weerspreken bewijzen van een na- tionaal-socialistiscbe samenzwering welke bij het uitbreken van den oorlog werd verijdeld. Het persbureau van het ministerie voor informatie meldt, dat volgens deze verklaring een betrekking heeft bestaan tusschen de nationaal socialistische organisaties eu leden van den staf van den Dnitschen gezant. Lugubere vondst in Den Haag In een der buitenwijken van Den Haag woonde een heer op leeftijd. Op een (lag zagen de buren hem niet meer uit zijn woning komen, terwijl alle leveranciers voor niets kwamen. Aanvankelijk dacht men dat hij uit de stad was, doch toen dit eindelijk een paar weken had geduurd,begon men hettoch vreemd te vinden, waarop men de politie van het geval in kennis stelde. Eenige rechercheurs gingen naar het huis toe, doch vonden allesge- sloten. Teneinde zich echter te over tuigen wat er aan de hand was, werd de achterdeur geforceerd. In het huis werden verspreid eenige lichaamsdeelen gevonden. Op den zolder vond men deont- knooping van het drama. Hier be vond zich namelijk 'n groote Bouvier en een verder ondarzoek heeft aan het licht gebracht, dat de hond, door honger gedreven, het lichaam van zijn overleden baas heeft ge schonden. Twee ernstige ontploffingen in ons land. In totaal zes dooden, van wie vijf militairen. Gisteren zijn in ons land twee ernstigeontploffingen gebeurd, waar bij in het geheel niet minder dan zes dooden zijn te betreuren. Vijf van de slachtoffers waren militairen, de zesde was een kruidenier uit Sellingen (Gr,) Bij Amersfoort. In de buurt van Amersfoort waren gistermiddag militairen bezig met het maken van een bepaald soort van versperringen. Hierbij heeft zich op tot nu toe onverklaarbare wijze een ontploffing voorgedaan, waarbij vier militairen het leven hebben verloren. De slachtoffers van dit ongeluk zijn sergeant J. J. Herst, afkomstig uit Den Haag en de soldaten A. Bakker uit Uitgeest, H. de Jong uit Mijdrecht en Th. de Goede uit Enschede. Bij de ontploffing is een gat in den grond geslagen van ruim ander halven meter diepte. In Vlagtwedde. Gistermiddag is onder de gemeente een zeer ernstig ongeluk gebeurd. De kruidenier Jan Mulder uit Sel lingen zou met zijn bakfiets een afsluiting van den weg passeeren, waarbij hem een militair even zou helpen. Tengevolge van een nog niet opgehelderde oorzaak is er toen bij die afsluiting een hevige ont ploffing geschied, met het noodlottige gevolg, dat de kruidenier en de militair op slag werden gedood. Er wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de oorzaak van deze ontploffing. Nader is gebleken, dat de ver. ongelukte militair de dienstplichtige soldaat Van der Nek was. Kruide nier Mulder was gehuwd en bad een kind. Van der Nek was 22 jaar oud hij was afkomstig uit Kolham. Waalwijkschs en Langstraatscna Courant is het eenigo blad dat U de betichten, verslagen van ge meenteraad en andere belang rijke vergaderingen uitvoerig en volledig geeft van Waalwijk.de Langstraat en omgeving. In dit blad vindt men vraag en aanbod van personeel uit de industrie, verkoopirgen van notarissen, ingezonden stukken enz. SCHOEN FOURNITUREN vraagt voor direct FLINKE 1718 jaar. Aanmelden na zes uur. Inlichtingen of aanvragen GROOTE STRAAT 205 BAARDWIJKSCHE STRAAT 4 voor winkeliers (Formulier M D 18) zijn ook aan ons bureau verkrijgbaar. Bij grootere aantallen be duidend lagere prijzen. om U draait het huisgezin. U kunt niet gemist worden en moogt nooit prikkelbaar zijn, want iedereen heeft U noodig. Voor hoofdpijn, kies pijn, rheumathiek, depressie enz. kunt U geen tijd heb ben en daarom doet U ver standig en neemt U na eer drukke dag een WITTE KRUIS. U blijft dan fit en elke pijn verdwijnt radicaal. Ze zijn onschadelijk en nemen gemakkelijk in» want ze zijn practisch geÏÏêel smakeloos. <s Olficieeie Mededelingen 5 m per doos i rnrhetS

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10