10 cent per week. DE GEHEIME INGANG GEMENGD NIEUWS. ABONNEERT U OP DIT BLAD. SPORT. FEUILLETON ar mm „Ergens in Nederland" worden schuiten met nieuwe kribben gelost. Tij dens het lossen der „lits-jumeaux". Bekantenis in de moordzaak Leidschendam. Verdachte zou de daad alleen gepleegd hebben. In verband met den moord te Leidschenaam, verneemt het Alg. Handelsblad, dat de te Rotterdam gearresteerde reiziger thans heeft bekend den moord op den land bouwer alleen te hebben gepleegd. Ondank deze bekentenis zetten politie en justitie het onderzoek met groote kracht voort, want men heelt redenen om aan te nemen dat ver dachte het mi-drijf niet alleen heeft begaan Vooral het feit dat den man een tenger figuur heeft en het slacht offer ruim 200 pond woog, is een reden om de waarheid van deze bekentenis eenigszins in twijfel te trekken. De verklaringen van den gearres teerde zijn mede een reden geweest dat den moord dezer dagen te Leidschendam geheel zal worden gereconstrueerd volgens de verkla ringen, die de gearesteerde heeft ge geven. Danzullen zijn mededeelingen met de werkelijkheid worden verge lijken en dan zal de mogelijkheid worden onderzocht of deze man de moord alleen gepleegd k&n hebben Jongen door een au'o overreden en gedood. Gisteravond liepen op den rijks weg Rijssen Nijverdal ter hoogte van het daar gelegen woonwag n- kamp vier kinderen. Toen uit de richting Nijveidal een auto naderde bestuurd door een inwoner uit de gemeente Bornerbroek, werd, door tot nog toe onopgehelderde oorzaak het 14-jarig zoontje P. van de weduwe Hindriks, door de auto aangereden en zoo ernstig gewond, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Door vallende stam gedood. Te Zwaagdijk stond de zeventien jarige N. Oud uit Oosterblokker op een vrachtauto gerooide boomstam men over te laden. Bij dit werk gleed hij op een gegeven oogenblik uit waardoor hij van den wagen viel Door den val van den jongen ging een der zwarestammen rollen, de stam geraakte van den wagen en trof O, Deze bekwam zulke ernstige verwondingen, dat hij kort na het ongeluk overleed. Spionnage Gistermiddag is door de mare chaussee een inwoner van Muider- berg aangehouden, die zich her haaldelijk ophield in de nabijheid van in aanbouw zijnde kazematten aan het I.Isselmeer. De man is werk aam in Duilschland en was met vacantie hier. Hij is naar Amsterdam overgebracht. Nog een Uniformzaak? Vier vreemdelingen te Hengelo gearresteerd. Dinsdagavond om ongeveer half acht kwam bij een militaire kleer. maker hier ter stede, die tevens militaire uitrustingsstukken verkoopt een vreemdeling binnen, die Neder- and pr k met i en zwaar Duitsch accent. Hij vroeg naar een militaire kepi, maar hij maakte den indruk, op het gebied van militaire uitrus tingsstukken absoluut niet ter zake kundig te zijn. Tenslotte vertrok hij met een onderofticierskepi. De militaire kleermaker, die arg waan had gekregen,ook al in verband met de publicatie over gesmokkelde uniformen, liet den man volgen en men zag, dat hij in een auto weg reed. De politie werd van het een en ander zoo spoedig mogelijk in kennis gesteld en tenslotte leidde het onderzoek er toe, dat gisteravond in Hengelo vier vreemdel ngen zijn aangehouden. Zij bevonden zich in een auto, waarin ook de militaire kepi werd aangetroffen. Ook te Amsterdam zijn reeds tal van huiszoekingen gedaan, o.a. bij een inspecteur van politie Men vermoedt hier een wijdvertakte spionnage-bende op het spoor te zijn. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGEVING. i Waalwijksche en Langstraatscne Courant is het eenige blad dat U de belichten, verslagen van ge meenteraad en andere belang rijke vergaderingen uitvoerig en volledig geeft van Waalwijk.de Langstraat en omgeving. In dit blad vindt men vraag en aanbod van personeel uit de industrie, verkoopingen van notarissen, ingezonden stukken enz. ill van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch door JOHN FINNEMORE. Nadruk Verboden. 13) Eindelijk zag hij haar het poortje binnengaan, dat van de heide naar het park van Springmeads voerde. Hij pos teerde zich achter een groepje doorn struiken en wachtte tot de spion te voorschijn zou komen. Twee minuten later verscheen deze, een zwakke, zich moeilijk bewegende figuur, die lang zaam het pad afkwam, dat langs de omheining van het park voerde. Nu moet ik dien kerel eens goed probeeren op te nemen, dacht Richard en hij stapte vlug voorwaarts en liep het pad af naar het poortje, waardoor Margaret zooeven het park was inge gaan. De richting die hij nam, moest hem op armslengte langs den man voe ren en hij hield de dichterbij komende gestalte scherp in het oog. Die vent is een eerste klas acteur, flitste het door zijn hersens. Mr. Wi thers keek niet op, hij scheen niet te bemerken dat iemand naderde en hem op het pad moest ontmoeten. Hij strom pelde langzaam vooruit, stampte met zijri stok telkens een stukje verder en leunde er zwaar op. Zijn gebogen hou ding, zijn bleek, vertrokken gezicht, zijn holle kuch, waren van een vol maakte natuurlijkheid, zelfs een medi cus zou overtuigd zijn geweest dat de man zich geen centimeter vlugger ver plaatsen kon dan met dit langzame ge- hobbel en toch had Richard hem zien rennen als een haas. Zij passeerden elkaar op betrekkelijk korten afstand, maar mr. Withers keek niet op. Dat was ook niet noodig voor hem ;hij wist precies wie dat was die daar voorbij kwam; zijn taak bracht mee dat hij iedereen aan zijn loop moest kunnen herkennen, na hem een maal goed te hebben gezien. De neef, die van de jacht terug komt, stelde mr. Withers vast, want hij was zoo verdiept geweest in zijn ei gen vervolging, dat hij er geen flauw vermoeden van had dat hij zelf bespi- onneerd was. Richard popelde om den man aan te spreken en een uitlegging te vragen van zijn zonderling gedrag. Maar hij zag wel in dat hij daarmee niets zou op schieten. De „invalide" hoefde slechts te ontkennen dat hij de dame gevolgd was en de ondervrager zou met 'n mond vol tanden staan. Richard bereikte het poortje toen mr. Withers verdween in een bocht van het pad. Een oogenblik staarde de jonge man ernstig naar het gracieuze fi guurtje van Margaret, die met vlugge passen door het park liep en nu dicht bij huis was. Toen drongen in snelle opvolging de doffe knallen van de dubbelloopsgewe ren tot hem door, het geluid gedempt door den afstand. Hij bleef een oogen blik besluiteloos staan, wendde zich toen om en keerde terug in de richting waaruit de schoten kwamen. XII. Toen mr. Withers het grasveld naar „De Druiventros" overstak, draai de een juist aangekomen gast, die met den waard aan het praten was, zich om en zeg hem. O, daar is hij, zei de bezoeker. Ja, meneer, daar is hij, bevestigde Block. En ik geloof dat hij een stuk beter is dan toen hij hier aankwam. Hallo, Kirby, ben jij het, begroette Withers met uitgestoken hand den an der. Dat is een prettige verrassing. Ja, antwoordde Mr. Kirby, de aan geboden hand hartelijk schuddend, ik dacht, ik moet eens gaan kijken hoe hij het maakt. Hoe voel je je? Ben je al wat opgeknapt. O ja, ik voel me veel en veel be ter, verklaarde mr. Withers. De lucht is hier kolossaal opwekkend en ver sterkend. Ik vind het verbazend vrien delijk van je om heelemaal van de stad hierheen te komen om mij op te zoe ken. Kom, kom, weerde mr. Kirby la chend af, je kunt een ouden vriend niet aan zijn lot overlaten! Ik ben blij te hooren dat de streek je goed doet. Je blijft zeker vannacht, Kirby? informeerde zijn vriend; Het is geen doen op één dag heen en weer. Ja, ik was van plan morgenoch tend met den eersten trein terug te gaan naar den rook. Als ik het zoo zeggen mag, me neer, merkte de waard op, u ziet er anders niet uit of de rook u veel kwaad doet. Blocks oordeel deed aan de waars heid niet te kort. Mr. Kirby was zon der twijfel een knap man, goed en lang gebouwd, welverzorgd, uitste kend gekleed, met een coquet snorre tje, rozige wangen en helder blauwe oogen; het type van iemnda, die het voor den wind gaat endie het leven gemakkelijk opneemt. Heb je al wat te eten gehad? vroeg mr. Withers. Neen, antwoorddde de ander, maar er is een stevig maal onderweg. Binnen tien minuten is alles klaar, kondigde de waard aan. Block was zoo goed als zijn woord, want inderdaad stond in tien minuten de maaltijd op tafel. Tijdens het eten, waarbij de twee vrienden door een keurig meisje bediend werden, spra ken zij weinig. Mr. Kirby scheen hon gerig en deed, evenals trouwens mr. Withers, de voortreffelijke kookkunst van juffrouw Block alle eer aan. Laten we naar boven gaan, stel de Withers voor, toen zij hun dinei beëindigd hadden, daar is een ruime zitkamer en daar ik de eenige gast ben, hebben we het rijk alleen. Dan kun nen we een rustig, gezellig praatje maken. De avond was inmiddels gevallen en de gordijnen van de groote zitkamer waren dichtgetrokken, een groote lamp brandde op tafel, en een helder houtvuur knapperde in een lagen, on- diepen haard. De verandering, die de beide man nen ondergingen, toen Withers de deur zorgvuldig achter zich gesloten had, was frappant. Al wat naar zwak heid of ziekelijkheid zweemde, viel als bij tooverslag van Withers af. Hij stond kaarsrecht, trok zijn schouder:^, achteruit en hief het hoofd omhoog. De uitdrukking was van zijn gelaat weggeveegd als schmink van het ge zicht van een tooneelspeler en wie daar stond was een lange, magere, pe zige man met een bleek, scherp-getee- kend, energiek gezicht. En wat Kirby betreft, de welgedane, eenigszins zwierige gemoedelijkheid, werd als een masker afgelegd. Uit het uiterlijk van beide mannen sprak rus tige, haast grimmige beslotenheid, die het sterkst tot uiting kwam in de har de glinstering van hun oogen. Zij trokken elk een stoel ter zijde van het vuur; Kirby haalde een siga renkoker te voorschijn, nam er een sigaar uit en presenteerde den koker aanz ijn gastheer. Wel, Tom, begon Kirby, toen de sigaren waren aangestoken, ben je al wat verder gekomen? Dat kan ik niet direct zeggen, antwoordde Withers, en toch geloot ik dat ik „warm" wordt, zooals kinde ren dat noemen. Zoo, hernam de ander, wanneer is die vooruitgang zoo opeens geko men? Gistermiddag pas, was het be scheid. Maar het is het beste te begin nen bij het begin. Dat is zoo, oude methodische vriend, lachte Kirby. (Wordt vervolgd.) K. N. V. B. Afd. IV A.: Willem IINOAD. Helmond-*MVV. RoermondJuliana. LimburgiaNAC. BW—PSV. EindhovenLONGA. In Tilburg wordt de derby gespeeld tusschen Willem II en NOAD, twee even sterke partijen, zoodat een gelijkspel de beste oplossing zou zijn. Bij dergelijke ontmoetingen kan het er echter raar naar toe gaan. Helmond krijgt de mcnschcn uit Maas tricht te gast en waarschijnlijk zullen de Brabanders naar de puntjes kunnen flui ten. Roermond zal het tegen Juliana niet kunnen bolwerken. Het zwakke Breda- sche NAC bindt den strijd aan met Lim burgia en hoe het hier zal afloopen dur ven wij niet te voorspellen. PSV maakt in Den Bosch een goede kans op de puntjes, terwijl Longa in Eindhoven een harde noot te kraken krijgt. Toch lijkt het ons lang niet onmo gelijk, dat de Tilburges weer met de puntjes gaan strijken. D.: NEVELO—De Valk. TegelenHelmondia. Picus—VVV. TOPWilhelmina. De Valk kan van Nevelo winnen, maar zeker is het niet. Zekerder is dat Tege len door Helmondia morgen wordt ge- lCTclcilc t VVV zou weinig moeite hebben met Picus, als zij het terrein-voordeel mee- hadden, maar nu weten wij het nog niet zoo zeker. TOP en Wilhelmina kunnen het best de puntjes deelen. K-: -O RWB—Wilhelmina 2. NOAD 2—Willem II 2. LONGA 2—Gudok. SETOisterwljk. BoxtelPazo. Pazo kan morgen wel twee puntjes bij schrijven en misschien een plaatsje stij gen in de rangschikking. Oisterwijk kan de baas blijven van SET, terwijl Gudok naar alle waarschijnlijkheid zal worden gekraakt door de Longa-reserves. Willem II 2 is sterker dan NOAD 2, maar niettemin is een overwinning van de gasten lang nog niet zeker. RWB gaat den strijd aanbinden met de Wilhelmina-reserves waarbij wij hun een goede kans op de overwinning voorspel len. I. V. C. B. Ie klasse. BrabantiaBest Vooruit. Venlosche BoysKolping. WilhelminaZwaluw. RKTVVSVB. De jongens uit Best krijgen morgen hun Brabaniia 2 puntjes kan bijschrijven. Brabntia 2 puntjes kan bijschrijven. De Venlosche Boys, de hekkensluiters van deze afdeeling, moeten op bezoek bij Kolping de leider en het resultaat is na tuurlijk eenieder bekend. Wilhelmina mag morgen in haar han den klappen, als het morgen bij een ge lijk spel blijft en SVB kan zonder moeite haar puntenaantal op 11 brengen. BAARDWIJK. De met zooveel spanning tegemoet ge ziene plaatselijke ontmoeting RWB Baardwijk is alsnog door den K.N.V.B. afgelast, zoodat het le elftal na zes zware ontmoetingen in successie een verdiende rustdag heeft, hetgeen ongetwijfeld de spelers goed zal doen. Toch zullen wij echter niet van voet bal verschoond blijven, want een zeer interessante match staat ons in den Over laat te wachten n.l. de derby Baardwijk 2 WSC 2. Het is reeds zeer lang geleden dat beide ploegen elkaar ontmoet hebben. Op papier lijken ons misschien de bezoe kers iets sterker, temeer daar zij wel de noodige ervaring zullen opgedaan hebben in de res. 2de klasse. Men kan er echter van verzekerd zijn dat ook de Geel-Zwar- ten hun uiterste best zullen doen om de puntjes thuis te houden. Jongens stel ons dezen middag eens niet teleur en toont ook eens dat gij bij uw andere clubmak kers niet wenscht ten achter te staan. Stel uw grootere en kleinere makkers eens als voorbeeld voor oogen gedurende den geheelen match. Door bijzondere om standigheden moest het aanvangsuur op twaalf uur bepaald worden. HOLLAND—BELGIE. Internationale Voetbalwedstrijd Hol landBelgië, d.d. 10 December '39 in het Feyenoord-Sta'dion te Rotterdam. Tot uiterlijk Dinsdag 21 November a.s. kunnen plaatsbewijzen voor bovenstaan- den wedstrijd aangevraagd worden in het Sigarenmagazijn, Jacques Moonen, te Waalwijk. SCHAKEN. De uilslagen van de op Woensdag 8 Nov. gehouden wedstrijden voor het per soonlijk kampioenschap van Waalwijk en Omstreken luiden: Groep A: M. C. GoudbergMevr. Vader 10 G. SmitsG. Veltman 10 Groep B: H. PullensJ. Blok 01 v. HuitenC. J. Mustert afgebroken Groep C: i JansonJoh. Pullens 01 C. PullensKouwenberg 10 Op het terrein van de Ripperda-kazerne te Haarlem had de commando-over dracht plaats tusschen den aftredenden commandant van het korps Motor- dienst, luitenant-kolonel A. M. M. van Loon, die is benoemd tot commandant der vierde divisie, en den nieuw benoemden commandant luitenant-kolonel H. Polis. Tfidens het défilé der troepen, links luitenant kolonel A. M. M. van Loon, rechts luitenant-kolonel H. Polis.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8