Oflïcieele Meiledeeiiogeo t Plaatselijke Berichten. HIUHATIEK HdeBont-v, Huiten Ontspanning voor onze militairen. Etalage-wedstrijd van 18-29 Nov Heereokleeding naar maat Zaterdag 11 November 1939 No. 89 De Echo van het Zuiden Derde Blad der gemeente Waalwijk e.a. f Er is een\3J in de maand de van Zorgt tijdig voor uwe advertentie luchtbescherming. Op Woensdag 15 November a.s. 8 uur vindt een vergadering plaats van de Katholieke Arbeiders Vrouwen Or ganisatie in zaal 20 van het gebouw van den Gildenbond. In deze vergadering zal de heer Ir. C. van der Hoeven, Voorzitter van de Afd. Waalwijk van de Ned. Vereeni- ging voor Luchtbescherming een lezing met lichtbeelden houden over het on derwerp Luchtbescherming (met spe ciale behandeling van de zcllbeschei- ming). DISTRIBUTIE-STAMKAART. Blijkens de advertentie in dit blad wordt aan personen, die hun distribu tie-stamkaart nog niet hebben afge daald, daartoe alsnog gelegenheid ge geven. Wij willen er hier even op wijzen dat het bezit van een distributie-stamkaart een eerste vereischte is, want alleen daarop wojrden in de toekomst de bon nen van alle artikelen verstrekt. ALGEMEEN STEUN COMITÉ 1939. Door den burgemeester van Waal- Wijk is de navolgende circulaire verzon den: Waalwijk, 10 November 1939. Aan de bedrijven in de gemeente Waalwijk. Zooals bekend mag worden geacht, is onder voorzitterschap van LI. K. H. Prinses Juliana ingesteld het „Algemeen Steuncomité 1939", teneinde in één centraal orgaan te belichamen de be hartiging van de in deze zorgvolle da gen zoo bij uitstek gewichtige onder steuning van de tajloozen, die bijstand behoeven. Deze bijstand zal in drieërlei vorm verleend kunnen worden. In hoofdzaak zal ingeschakeld blij ven de werkzaamheid, tot dusver ver richt door: a. de Koninklijke Nationale Ver- eeniging tot Steun aan Miliciëns, zijnde het aangewezen lichaam, tot hetwelk zich kunnen wenden de gemobiliseer- den, wier gezinnen of verwanten in weerwil van de genoten soldij of kost winnersvergoeding in moeilijkheden zijn komen te verkeeren, in welk geval aanvullende geldelijke hulp dan wel be- drijfs- of gezinshulp zou kunnen wor den verleend. b. het Nationaal Fonds voor Bij zondere Nooden, zijnde mede het aan- gewezen orgaan voor hulpverleening aan onrechtstreeksche slachtoffers van den oorlogstoestand, derhalve aan per sonen, die, zonder gemobiliseerd te zijn, door den oorlogstoestand in hun be staan bedreigd worden en niet voor re- gelmatigen steun van overheidswege of van particuliere zijde in aanmerking komen. Daarnaast zal, wanneer de middelen het gedoogen, nog langs anderen weg hulp worden geboden, waaromtrent de regeering zoo noodig nog nadere mede- deeling zal doen. Teneinde het „Algemeen Steuncomi té 1939" in staat te stellen, in de vele en dringende nooden te voorzien, zal op uitnoodiging der regeering in alle ge meenten een openbare geldinzameling worden gehouden in de week van 13 tot en met 18 November a.s., waarbij een bijzonder beroep zal worden ge daan op de bedrijven en andere min of meer kapitaalkrachtige lichamen. Het behoeft geen betoog, dat in de ze moeilijke tijden, waarin velen door de noodzakelijke mobilisatie onzer weermacht aan hun gezin, zaak of werkkring zijn onttrokken en in kom mervolle omstandigheden verkeeren, hulpverleening op groote schaal ge- wenscht en zelfs geboden is. Het afzonderlijk beroep, dat de re geering thans doet op de kapitaalkrach tige lichamen en bedrijven, welke im mers in de eerste plaats belang hebben bij de handhaving en verdediging van ons volksbestaan, is dan ook zeer ze ker gewettigd, temeer, waar regeering en overheid in dit opzicht zijn voorge gaan door het nemen van uitgebreide maatregelen ter voorziening in het noodzakelijk levensonderhoud van de gezinnen en verwanten der gemobili- seerden. De genomen overheidsmaat regelen kunnen echter uiteraard niet in alle nooden voorzien en het is daarom, dat ik een beroep kom doen op uw of fervaardigheid en gemeenschapsgevoel, opdat de gemeente Waalwijk ruim schoots haar deel zal bijdragen ter leni ging van de nooden der door den oor logstoestand getroffenen. Een damescomité heeft zich belast met de inzameling der giften en in den loop der week van 13 tot en met 18 No vember zullen zich mitsdien enkele da mes ter bekoming eener gift bij U ver voegen. Ik beveel deze geldinzameling gaar ne in uw bijzondere belangstelling aan. De burgemeester, MOONEN. NOTARIS A. SCHAAP. Zooals wij in vroegere nummers heb ben medegedeeld, zal het heden Zater dag 11 November 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. Schaap, bij koninklijk besluit werd benoemd tot notaris te Waalwijk, als opvolger van notaris A. J. Rant, op wiens kantoor hij jaren werkzaam was als candidaat-notaris. En nu weten wij wel dat notaris Schaap zich door uitstedigheid aan al le huldiging onttrekt, dat belet ons ech ter niet om hem bij dit bijzonder jubi leum onze hartelijke gelukwenschen aaj^ te bieden. Buiten 't feit dat dit vertrouwens- ambt den jubilaris in al die jaren vele toegewijde cliënten en vrienden heeft bezorgd, is notaris Schaap ook als Waalwijks burger een zeer geachte en geziene figuur. Hij is in al die jaren, als candidaat en als notaris een echt Waalwijks bur ger geworden, die zich ook voor za ken buiten zijn veel-omvattend kantoor van Waalwijk en de Langstraat, voor tal van aangelegenheden zeer interes seert, vooral op 't gebied der charitas. Zoo is hij nog steeds de ijverige secretaris-penningmeester der t.b.c.- commissie, waarvoor hij groote ver diensten heeft, was hij vele jaren be stuurslid van 't Groene en Roode Kruis. Voorts is hij president-kerkvoogd der Neü. Herv. Gemeente, was hij oprich ter der zangvereeniging „Vooruitgang zilj ons doel" en tijdens den oorlog van '14-^' 18 Vertegenwoordiger te Waal- w.'fK"van de Kon. Ned. Ver. tot steun Dit is maar een greep uit het ver- ienstelijk leven van den jubilaris, die om zijn ambt, om de wijze waarop hij dit waarneemt, en om zijn kwaliteiten als mensch en Waalwijks burger alge meen geacht is. Wij bieden hem dan ook gaarne on ze hartelijke gelukwenschen bij het zil veren ambtsjubileum en weten te spre ken namens zeer velen, indien wij hem nog vele gezonde, gelukkige jaren toe- wenschen in zijn notariaat en daarbui ten. Wij betuigen hem gaarne bij deze gelegenheid dank voor de bewijzen van vriendschap ons en ons blad al die ja- *.en betoond. TUBILEUM RÏJKSVAKSCHOOL op 23 November a.s. Het zilveren jubileum der Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers en dat van het Rijksproefstation en den Voorlichtingsdienst t.b.d. Leder- en Schoenindustrie te Waalwijk zal fees telijk worden herdacht op Donderdag 23 November a.s. in Hotel Verwiel te Waalwijk. 1. 2. 3. 5. 6. 7. Half elf precies: Ontvangst door Directeur, die een herdenkingsrede zal houden. Rede van den Voorzitter der Com missie van Advies. Verdere redevoeringen en receptie. Aanbieding van geschenken, o.m. door 't comité der Waalwijkers, der Fe deratie van lederfabrikanten, idem der schoenfabrikanten en oud-leerlingen. 4. Kwart over twaalf: Foto: opstelling voor het Raadhuis. Half één: Ontvangst door het Dagelijksch Be stuur der Gemeente op het Raad huis, voortzetting der receptie al daar. Lunch aangeboden door de plaatse lijke vereeniging van Leder- en Schoenfabrikanten aan hen, die daartoe door die Bonden persoonlijk zijn uitgenoodigd. Eventueele feestelijkheden. Des avonds feestavond in de zaal Musis Sacrum, met opvoering van re vue, voordrachten door leerlingen en oud-leerlingen, conferences en bal. BIJZONDERE NOODEN. De „markt" een groot succes. Woensdagavond werd de bazar in den vorm van een markt in Musis Sacrum officieel geopend. Reeds om 8 uur waren tal van ge- noodigden, onder wie vele autoriteiten, aanwezig en er werd al spoedig een levendige handel gedreven. Op het podium hadden het volledig dagelijksch bestuur der gemeente, Zeereerw. heeren pastoors Heezemans, van Erp, Verhagen en Kemps, ds. Lou- we Kooymans, ds. Hoffman, tal van le den van den gemeenteraad, leden van de commissie van samenwerking, da mes en heeren van 't comité der bazar en verschillende officieren plaats ge nomen, terwijl de ruime zaal krioelde van bezoekers die de officieele opening kwamen meemaken, en voor het schoo- ne doel een duitje offeren. Overduidelijk bleek reeds bij den aanvang, dat deze bazar een waar suc ces. zou worden. Even over half negen nam pastoor Heezemans, de voorzitter van de com missie van samenwerking, het woord. Spreker uitte zijn voldoening over de aanwezigheid van zoovele personen en zag daarin een waardeering van het vele goede werk, dat Bijzondere Noo den door Christelijke naastenliefde verricht. Hij hoopte van harte, dat deze bazar zou slagen en dankte allen die er op de een of andere wijze aan had den medegewerkt. In het bijzonder noemt spreker hier Mevr. van Loon voorzitster en Mej. Miesman, secreta- Naarmate de avonden lengen, stren gen de Rheumatische pijnen. Het is alsof het vocht in de lucht, dat alles klam en kil maakt, zich vastzet in Uw ledematen. Ge voelt U rillerig en on behagelijk en na de voorboden van stramheid hier en scheuten daar, zetten plotseling weer die ondragelijke pijnen in, die U ieder najaar en iederen win ter tot een eindelooze nachtmerrie ma ken. Wees nu niet wéér een willoos slacht offer. Ge kunt toch die tergende pijnen bestrijden! Doe eens een bloedzuiveren de kuur met Kruschen Salts. Dit we reldberoemde middel bevat zes mine rale zouten waarmede ge Uw lever, nieren en ingewanden als het ware hun jeugdige energie hergeeft. Die organen gaan dan weer krachtiger werken en filteren zoodoende al het onzuivere overtollig urinezuur uit Uw bloed. Dit zuur wordt op, volkomen natuurlijke wijze afgevoerd uit het lichaam en dat is eigenlijk het heele geheim van Uw verlichting. Want juist die onzuiver heden zijn het, die zich anders vastzet ten in weefsels en gewrichten; die ver oorzaken de pijnen, die zijn de bron van Uw ellende en eindeloos getob. Wees er ditmaal tijdig bij, neem Kru schen Salts om Uzelf te verlossen van de kwaal die U kwelt en die Uw lichaam oud maakt vóór zijn tijd. Kruschen Salts, verkrijgbaar bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 ex tra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hu ghes Ltd., Manchester (Engeland). Op gericht 1756. rcsse, die heel veel werk hebben ver zet. Ook door de overige medewerken den is er met groot enthousiasme en spontaniteit gearbeid en juist dit geeft aan deze bazar nog een grootere waar de. Spreker zet dan vervolgens de mis vatting uiteen als zou Bijzondere Noo den een bepaalde soort van armenzorg zijn, doch dit is het juist niet, want daar waar anderen reeds helpen mag juist Bijzondere Nooden niet steunen. De taak van B. N. is echter, om inen- schen, die door bijzondere omstandig heden in moeilijkheden zijn gekomen door inoreelen of financieelen steun voor eenmaal daaruit te helpen om te voorkomen dat zij armlastig worden. Het werk van Bijzondere Nooden is geen dankbaar werk, want bet meeste geschiedt onder strikte geheimhou ding, zoodat zelfs de leden er nog vaak niets van weten, maar spreker hoopt, dat deze bazar meer bekendheid zal geven aan het mooie christelijke werk, dat Bijzondere Nooden in dienst van de hulpbehoevende menschheid ver richt. De burgemeester opent. exposeerde gaan bespreken, wat ijve rige dameshanden hebben vervaardigd of wat verder is geschonken of aange kocht. Wij maken echter een uitzondering voor het prachtig stuk werk van de „Don Bosco" school voor buitengewoon onderwijs, n.l. een poppenhuis, tot in alle bijzonderheden verzorgd. Het trekt dan ook de grootste belangstelling, een nieuw bewijs voor deze school en de resultaten die zij weet te bereiken. Donderdag was het de speciale dag voor de schoolkinderen, waarvan hon derden hebben geprobeerd. Er heerschtc een gezellige drukte, waartoe de mandolineclub van het St. Theresiagesticht het hare bijdroeg. Ook des avonds was het er druk en gezellig. Gisterenavond was het begrijpelijk op de „markt" niet zoo druk dan op de andere dagen: de Vrijdagavond leent er zich nu eenmaal minder goed voor. Toch kwamen er nogal wat bezoe kers, die een levendigen handel dreven met de „marktvrouwen". Het jongenskoor van O.O.G. ver zorgde de muzikale medewerking en voerde eenige fraaie nummers uit. Bij de verloting vielen de voornaam ste prijzen als volgt: Nr. 132 Poppenhuis (Centrum); 11 Wieg (Baardwijk); 166 Sprei (Be- soijen); 70 Sprei (Antonius); 124-Sprei (Baardwijk); 40 Kelem kussen (Be- soijen) Vandaag draait de laatste ronde van dezen vierdaagschen offerwedstrijd en velen worden nog verwacht hun deel bij te dragen voor dit nobele werk van christelijke naastenliefde. Vanavond sluiting, dan moet het er stampvol zijn. De laatste ronde! DR. LANGEMEIJER VOORUITGAANDE. den etalage-wedstrijd beloopt omstreeks 50. Wij vestigen er de aandacht op. dat hedenavond de aangifte sluit, om de verdere voorbereidingen tijdig te kun nen maken. „Waalwijks Belang." Waar onze mannen, te meer nog door het intrekken der verloven, zooveel moeten missen, heeft «Waal wijks Belang" gemeend spoed te moeten maken met de organisatie van een ontspanningsavond. Deze is nu bepaald op Donderdag 16 November in de zaal »Musis Sacrum» van 7'/a lO'/a uur. Het programma is nog niet geheel gereed, maar 't zal variatie genoeg bieden. Hun medewerking zullen o. m. verleenen het duo Hentom, H.van Engelen,Tom Burmanje,voordracht en zang, J van Straeten,accordeon, een dubbel-mannenkwartet van oOefening en Veimaak» e. m. a. Voorts stelt het bestuur zich voor zoo mogelijk een gratis tombola te organiseeren, voor de aanwezige manschappen. Bakkers, slagers, winkeliers in sigaren, luxe artikelen, die hiervoor een prijsje beschikbaar willen stellen en wie wil dat niet, want het is voor de militairen worden ver zocht hun bijdrage zoo spoedig mogelijk bij den secretaris van W. B. te laten bezorgen - Grootestr. 205. Het belooft een mooie en prettige avond te worden 1 De firma Pulles-Heesbeen verraste het bestuur reeds met een reuzen-kren tenmik van 1 M. voor dit doel. R. K. MILITAIR-TEHUIS. kinder- en buurtfeesten, zoodat 't een waarlijke feestvreugde belooft te wor den. Ook wij bieden de vier krasse oudjes op dezen vreugdevollen dag onze har telijke gelukwenschen aan. EEN ZWERVER KWAM Burgemeester E. J. C. Moonen, die vervolgens aan het woord komt, zegt, dat na de overwinning van tal van moeilijkheden de avond van de offici eele opening is aangebroken. Over het algemeen zegt spreker, dient een offi cieele opening om het tijdstip te accen- tueeren, doch bij deze opening wil hij benadrukken, wat ook pastoor Heeze mans reeds deed, wat bijzondere noo den eigenlijk zijn en spr. komt tot de conclusie dat dit zijn: nooden, die door dc bijzondere omstandigheden naar boven dringen. Het doel van B. N. is kleine zelfstan digen, die door de tijdsomstandigheden uit hun financieel verband zijn gerukt door morcelen en financieelen steun weer in hun evenwicht te brengen. Wij leven in een bijzonderen crisistijd, die voor den een hoogere kosten meebrengt en voor den ander hoogere winsten; laten deze laatsten hun zwakkeren broeder dan ook op bijzondere wijze bijstaan en daarvoor is bier een mooie gelegenheid. De Commissie van Samenwerking, althans dc kas, lijdt echter aan bloed armoede en daarom moeten alle aan wezigen, aldus spr., zich er voor beij veren om een bloedtransfusie op ruime schaal toe te passen, teneinde in dc toe komst nog meer kleine zelfstandigen te kunnen bijstaan, en hiermede ver klaart spr. deze bazar voor geopend. Nadat pastoor Heezemans den bur gemeester heeft gedankt, biedt hij alle aanwezigen 'n kop thee of koffie aan, welke door de N.V. P. de Gruijter ge heel gratis voor dit schoone doel aan 't comité was afgestaan. Dc winkelda mes van de Gruijter maakten zich ach ter het buffet verdienstelijk, terwijl tal van behulpzame handen het geurige ar tikel gracieus serveerden. Ondertus- schen gaf het direct een drukte van be lang. De kramen, de attracties vonden gretig aftrek, hier ballero, daar schie ten, daar paardenrennen, dan weer sjoelbak, 't was een belangstelling hier en overal in een zeer prettige sfeer, waartoe het zeer smaakvolle arrange ment het zijne bijdroeg. De openingsavond was een groot succes, zoowel wat de stemming, de sfeer, als de financieele resultaten be treft. De liedertafel „Oefening en Ver maak" luisterde den openingsavond op. maar veel ging in het marktlawaai vei- loren. Wij kunnen natuurlijk niet al het ge- Het verheugt ons te kunnen mede- deelen dat Dr. H. G. Langemeijer, die gedurende korten tijd lijdende was aan 'n ernstige ongesteldheid, thans aan de beterende hand is. Het zal evenwel nog een geruime poos duren voor de dokter zijn practijk kan hervatten. 25 JAAR ZANGER. De heer P. Broos, hoofd der R.K. Jongensschool te v.m. Besoijen, zal op 22 Nov. a.s. zijn zilveren jubileum als zanger in de parochie O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen, vieren. Zooals men zich herinnert vierde de heer Broos kort geleden zijn zilveren jubileum als hoofd van de school, zoo dat het wel iets bijzonders mag ge noemd worden dat deze jubilaris zoo spoedig wederom in de bloemetjes ge zet wordt. Naar wij vernemen hebben de ko risten besloten om hun collega, tevens directeur en plaatsvervangend orga nist, op waardige wijze te huldigen het geen zal geschieden op 27 November 's avonds om 8 uur in café Leenheers. WAALWIJKS BELANG. Het voorloopig programma luidt als 17 November, des avonds Gisteravond had in tegenwoordig heid van pastoor Heezemans, kapelaan Völker en 't bestuur der R.K. Werk- lieden-vereeniging, een bespreking plaats tot vestiging van een R.K. Te huis in den Gildenbond voor de 60 R.K. militairen. Vanaf Maandag zal dit in 't Bonds- gebouw gevestigd zijn. In de a.s. week komt de majoor-aalmoezenier op be zoek. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 Het tooneelstuk in drie bedrijven Een Zwerver kwamdat Zondag voor een stampvol Bondsgebouw werd opgevoerd voor de ILK. W.V., zal een heropvoering beleven. Morgenavond wordt dit spel, even eens door de tooncelvereen. D.V.S.V., ten tooneelc gebracht voor het publiek. Dc voorstelling vangt aan om 7.30 uur in het Bondsgebouw. WAALWIJKSCHE BURGERWACHT. Dinsdag 14 Nov. a.s. des avonds om 8 uur vergadering in „Thalia". Deze vergadering js uitsluitend be stemd voor hen, die prijs stellen op een uniform. De Commandant. CHR. BESTURENBOND. Op Woendag 15 Nov. hoopt de Chr. Besturenbond zijn jaarlijkschc Novem- bervergadering te houden in de zaal van Chr. Belangen te v.m. Besoijen, waar als spreker hoopt op te treden de heer G. Ekkel, Voorzitter van de tex- ticlarbeidersbond „Unitas", met het on derwerp: „In volle wapenrusting", ter wijl Ds. Lummel van Sprang het ope ningswoord hoopt te spreken. Het slotwoord zal gesproken worden door den heer J. Wilzing, hoofd der Chr. School te v.m. Besoijen. Aanvang 7.30 uur. NIEUWE ZAAK. In het nieuwe pand met ruime werkplaats Laageinde 1 alhier heeft de heer J. van Heesch zich als tim merman-aannemer gevestigd. Wij ver wijzen voor verdere bijzonderheden naar achterstaande advertentie. VERKENNER-KALENDER 1940. Wij ontvingen een present-exem plaar van dc „Verkenner-kalender", 'n smaakvol uitgevoerde kalender met 'n veelkleurig dekblad. Dc maandbladen geven schitteren de beelden uit het verkennersleven. De kalender zal worden aangeboden en wij hopen dat velen een exemplaar zul len aanschaffen én om het werk zelf én om hel goede doel, wat men er mee steunt. tegen prijzen aan de tijds omstandigheden a&ngepest Vrijdag iy2 uur: Officieele opening van den Etalage wedstrijd door den Edelachtb. heer Burgemeester ten raadhuize. Bezoek van 't Dagelijksch Bestuur, Bestuur van Waalwijks Belang en van den R.K. Middenstandsbond aan de deelnemende etalages. Zaterdag 18 November, des namid dags 3 uur: Muzikale rondgang door de gemeen te door de harmonieën St. Crispijn en St. Jan. Maandag 20 November, 5 uur: Beoordeeling der etalages door eene jury, bestaande uit drie deskundigen uit Breda. Woensdag 22 November nam. 2X/ uur: Schitterend dagvuurwerk, geleverd door de Kon. Pyr. Fabriek J. A. de Kat, Leiden, op het Raadhuisplein. Bijzondere attractie voor de jeugd. Donderdag 23 November: Bekendmaking van de beoordeeling der jury. Toekenning der prijzen. Maandag 27 November, 7J/^8 en 8J^—9 uur: Openlucht Bioscoop op het Raad huisplein. Prachtige films. Gedurende den geheelen Etalage wedstrijd: FOUTEN-ZOEK-WEDSTRIJD. In de etalage der deelnemende win keliers .(kenbaar aan een aangebrachte kaart),'is een „fout" gemaakt, b.v. een prijskaartje op z'n kop, een wandelstok in een sigaren-etalage, een pakje tabak in een bakkers-etalage, fouten aan kle dingsstukken enz. De door den winkelier gemaakte fout wordt door dezen in gesloten en veloppe op het secretariaat van „Waal wijks Belang" gedeponeerd. In het nummer van dit blad van 18 November vindt men een formulier met de deelnemende winkeliers, waarachter men de fouten kan aanteekenen. De formulieren moeten uiterlijk 29 Nov. ingeleverd worden op t secretariaat van W. B., waarna de prijstoewijzing geschiedt. Aan dezen wedstrijd zijn tal van schitterende prijzen verbonden. Het bestuur van W. B. Het aantal deelnemers aan den door Waalwijks Belang georganiseer- BEDRIJFSONGEVAL. De lieer G. I. wonende aan het St. Antoniusplein alhier, had het ongeluk bij zijn werkzaamheden op de meubel fabriek D.V.O. zijn gelaat te branden. Doordat de vlam in een beitspot sloeg, waarmede Ir- doende was, schroeide hij vrij ernstig gelaat en ha- VOOR ONZE GEMOBILISEERDEN Ook onze tweede strooptocht is een waar succes geworden. Het regende niet alleen water, maar ook boeken en tijdschriften op onze wa gens. Ja, de bewoners van de Groote straat zijn zeer goed voor den dag ge komen. Maar we zijn er nog niet! De grootste helft moet nog komen. Bewoners van de Mr. v. Coothstraat, Stationsstraat, Putstraat. Parallelweg en Burgemeester v. d. Klokkenlaan, a.s. Zaterdag is het Uw beurt om te laten zien dat ge wat over hebt voor onze militairen. Wij rekenen op een zoo mogelijk nog grooteren buit! Stel ons daarin niet te leur, maar toon dat ge echte Waalwij kers zijt, die graag iets voor een ander te missen hebben. Tot Zaterdag! P.S. Wij wijzen er nogmaals op dat zij, die nog iets willen geven en waar we al geweest zijn, dit ten allen tijde kunnen bezorgen bij Oubaas W. de Graaff, Stationsstraat 105 alhier. Paul-Krüger stam. DE TWEE GOUDEN ECHTVEREENIGINGEN. De dag van vandaag is voor Waal wijk een jubeldag en wel een bijzonde re jubeldag. Mag het al tot de bijzondere feiten gerekend worden wanneer twee krasse oudjes den dag herdenken waarop zij voor 50 jaar in den echt werden ver bonden, iets heel bijzonders is het toch' wel, wanneer twee gelukkige echtpa ren tegelijk dezen heuglijken dag temid den van hun kinderen, kleinkinderen, vrienden en kennissen mogen geden ken. Vandaag huisvest Waalwijk deze vier oudjes. Volgens goed en vroom gebruik werd deze grorievolle dag begonnen met 'n plechtige H. Mis van dankbaarheid, voor het echtpaar Pulles-van Baard wijk opgedragen in de St. Antonius- kerk en voor 't echtpaar Verhoofstad- Kooymans in de kerk van St. Jan Bap tist. Beide gouden echtparen werden door bruidjes in vroolijke witte jurkjes op dezen voor hen zoo ontroerende tocht begeleid, terwijl ook het feestcomité aanwezig was. Zooals wij verder reeds in ons blad hebben vermeld wordt vanmiddag een receptie gehouden, terwijl de middag en de avond zal worden gevuld met ren. ZWIJNTJES JAGER. zoo waar De Kon. Marechaussee alhier is er in samenwerking inct de recherche uil Den Bosch in geslaagd om dc hand te leggen op een zwijntjesjager, die ge zien zijn activiteit groote plannen had. Dinsdagavond werd er een rijwiel, staande voor het Christelijk Militair Tehuis in dc Stationsstraat, bchooren- de aan den heer Wijnands, ontvreemd. Den volgenden dag werd in Den Bosch een fiets vermist die in Waalwijk bij den heer v. d. S. werd verkocht. Uit het verder onderzoek bleek, dat het rijwiel van den heer Wijnands in Drunen van de hand was gedaan en leidde het spoor naar Heusden, militair matroos, aldaar in garnizoen, afkomstig uit Amsterdam, werd gearresteerd. Een fraai staaltje opsporingswerk, gezien den uiterst korten tijd, waarin men er in slaagde deze zaak tot oplos sing te brengen. in onze ETALAGE-WEDS I RUG NUMMERS, waarvan 't eerste nummer Zaterdag 18 dezer ver schijnt en dat in de geheele Lang-" straat en omgeving huis voor huis wordt bezorgd. EEN NOODZAKELIJKE EN AFDOENDE RECLAME. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politic alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent dc vol gende gevonden en verloren voorwei - pen: Gevonden: Ring, met zwart steentje, 2 dassen, gebreide handschoen, hondenpenning, rijwielbelastingmerk, kerkboek en da meshandschoen. Verloren: Twee rijwielbelastingmerken, arm band met letters t.b.c., twee portemon- naies met inhoud, ring met sleutels, handschoenen en een gouden ring. I Het programma is als volgt: Wie volgt? volgt:

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9