Plaatselijke Berichten. NOORD- BRABAND" 1843 Etalage-wedstrijd 1939. der gemeete Waalwijk e.a. De uitslag Woensdag 22 November 1939 No. 92 De Echo van het Zuiden Tweede Blad WAALWIJKS BELANG. heerlijk gekruide SPECULAAS a 25 cent per half pond. DRUNEN. departement VAN ECONOMISCHE ZAKEN. CENTRAAL DISTRIBUTIEKANTOOR. No.: 5152/B2/Doss. 325. 's-Hage, 17 Nov. 1939. Op een ,,J4~suikerbon' mogen de de taillisten een vierde gedeelte van de voor de loopende distributieperiode vastgestelde hoeveelheid suiker, te ver strekken op één consumentenbon. afle veren. Voor de thans loopende distributie periode kan dus J4 K.G. suiker op deze bons worden afgegeven. Gedurende de eerste distributieperiode van suiker (16 t.m. 29 October), zou deze hoeveelheid echter K.G. suiker hebben bedragen. Detaillisten dienen deze ,,J4_suiker' bons op te plakken op een afzonderlijk opplakvel MD 18. Op dit opplakvel moet onder het co de-nummer het aantal ,,J4-suiker'' bons worden vermeld met de omrekening in geheele bons; hierbij kan, wanneer de ze omrekening op een gebroken getal, uitkomt, een afronding naar boven tot een aantal geheele bons worden toege past. Deze vermelding dient dus gedaan te worden als volgt: Code-nummer. Kring oh' Detaillist 2010 15 st. „34 bons" 4 bonnen. Op het Ontvangstbewijs Distributie bons (MD 201), dient dit aantal ge heele bons, in bovenstaand voorbeeld dus 4, bij het aantal normale conau- mentenbons te worden inbegrepen en dus niet afzonderlijk te worden ver meld. Levert een detaillist dus 127 sui kerbons, no. 2, in, en 15 stuks „^"Sui ker" bons, dan dient hij op het Ont vangstbewijs in te vullen: Bon No. 2, Aantal bonnen 131. Het Centraal Distributie kantoor. GESLAAGD. Te Tilburg slaagden voor 't diplo ma „Machineschrijven" de dames A. Leijtens te Waalwijk en Joh. de Jong te Capelle. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters van 't Theresia-gesticht alhier. Mej. H. Vissers-van Mierlo be haalde dezer dagen het Vakdiploma voor Kruideniers, alsmede het Mid denstandsdiploma. Voor het eerste examen genoot zij haar opleiding bij het N.I.V.A.-insti tuut te Groningen, voor het tweede bij den heer J. van Drunen alhier. RIJKSSCHOOL VOOR LEERLOOI ERS EN SCHOENMAKERS TE WAALWIJK. Vrijdag 24 November des middags om half drie precies zal het nieuwe ge deelte van de looierij-afdeeling, op een eenvoudige wijze officieel geopend worden. Allen, die zich hiervoor interessee ren noodigen wij uit daarbij tegen woordig te willen zijn. Tevens brengen wij onder de aan dacht, dat er een expositie zal worden gehouden en het instituut bezichtigd kan worden op Donderdag 23 Novem ber van 16 18 uur. Vrijdag 24 en Zaterdag 25 Novem ber van 9—12 en van 14—18 uur. VOOR ONZE GEMOBILISEERDEN. De waarn. voorzitter dhr. P. v. d. Aa, sprak een dankwoord ter nage dachtenis van den overleden voorzit ter, dhr. J. Leijtens, die meer dan 25 jaren de belangen der véreeniging op de meest correcte wijze had behartigd. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. v. d. Aa en tot bestuurslid de heer J. v. d. Griendt. II LEVENSVERZEKERING WAALWIJK De bel luidt voor de laatste ronde! Nog één middag en we zijn uitge- stroopt. Bewoners van de St. Antonius-paro- chie, a.s. Zaterdag komen we langs Uwe huizen! Gij zijt de laatsten, maar zorg daar om dat ge niet de minsten zijt! Gedenk t spreekwoord „Lest best". Wat we kunnen gebruiken weet U; zoo niet, dan is dit gauw gezegd: „al les". Boeken, tijdschriften, tabak, sigaren, sigaretten, wollen dassen, enz. enz. Geef wat Ge wilt. Niet alleen wij zijn U dankbaar, maar ook onze militairen. Wij rekenen op U! Tot Zaterdag! ETALAGE-WEDSTRIJD. De etalage-wedstrijd is Vrijdagavond reeds goed ingezet. Na de officieele opening, bleek er op dezen doorgaans stillen avond, reeds groote belangstel ling, niet het minst voor den Fouten- zoek-wedstrijd. Het stormachtige weer van Zater dag en Zondag heeft jammer genoeg het bezoek natuurlijk niet bevorderd. De verdere dagen zagen we een groeiende belangstelling. Wij herinneren er aan, dat Donder dagavond, aanvang half acht, de groo te openlucht-bioscoop op 't Raadhuis plein wordt gegeven; dat zal zeer zeker een groote attractie blijken te zijn. Allereerst draait het wekelijksche journaal en daarna komt de bekende Poppey the Sailorman aan de beurt. Vervolgens een muziek-fimpje, een ko mische twee-acter en „Ons prinsesje loopt", om te sluiten met een leuke tee kenfilm in fraaie kleuren over een schoenmaker. De winkeliers die een prijs beschik baar wenschen te stellen voor den fou- ten-zoek-wedstrijcj, kunnen deze laten bezorgen op 't secretariaat van W. B. R.K. STEENKOLEN-INKOOPVER. „BROEDERHULP". Dinsdagavond hield bovengenoemde vereeniging haar jaarlijksche Alg. Ver gadering in den R.K. Werkliedenbond. De uitslag van de beoordeeling der jury, bestaande uit de heeren Verha gen, van der Boom en Fens uit Breda, die 1.1. Maandag urenlang zeer conciën- tieus haar werk heeft verricht, is als hieronder volgt. De jury had over 't geheel waardee ring voor 't werk der winkeliers, maar eveneens had zij over 't geheel ernstige aanmerkingen over de weinig doelma tige verlichting der etalages; op dit ter rein moeten nog vele winkeliers heel wat leeren. De jury betreurde het verder ten zeerste dat nog zoo talrijke mooie win kels, o.a. drie in goud en zilver, e.m.a. niet aan dezen wedstrijd deelnamen, die uit 't oogpunt van reclame, attractie en leering door alle winkeliers moest worden gesteund. Temeer waar hier zelfs geen kosten aan verbonden wa ren. Zooals bekend werden de etalages beoordeeld op vier punten, n.l. smaak, doelmatigheid, verlichting en totale in druk. Voor elk dezer kon men 10 punten behalen, zoodat het maximum aantal punten 40 bedroeg. Diploma's voor gouden medaille van 40—30 punten; voor zilveren medaille van 29 20; voor bronzen medaille van 1910 punten. Hiervan behaalden: Diploma voor Gouden Medaille: Fil. P. de Gruijter, 37 punten. H. Speet 36 punten. André van Dongen 35 punten. Jan v. Mil 34 punten. Brabantia 34 punten. H. Kolsteren-Lagarde (sigaren) 33 punten. J. Zeegers 33 punten. A. Holtgrefe 33 punten. L. v. Adelberg 32 punten. Jac Moonen 32 punten. J. v. d. Dungen G. J. Sars F. W. v. Liempt 30 punten. 30 punten. 30 punten. Diploma voor Zilveren Medaille: Wed. F. v. Bladel J. H. Schuurman Wed. Jac. Sars L. v. Bladel Zn. Wolbaai Kemi Kofa 29 punten. 28 punten. 28 punten. 28 punten. 27 punten. 27 punten, (buiten mededinging). punten. E. M. Dekkers 27 H. J. Klerkx-Sommers 27 punten. H. Kolsteren-Lagarde (chocolade) 26 punten, v. Boxtel-Pulles 26 punten. A. en M. de Bont 26 punten. D. J. v. Os-v. Buren 26 punten. Dina Dumoulin 26 punten. A. J. Pullens-Burmanje 26 punten. J. v. Eijkelenburg 25 punten. Electra 25 punten. Bergmans-Smits 25 punten. J. v. d. Sanden-v. Rpoij 25 punten. Fa. Orie-Dumoulin 24 punten. J. v. Dongen 24 punten. A. Oudkerk 24 punten. A. Dekkers 24 punten. Pulles-Aarts 23 punten. J. Mahieu-v. Boxtel 23 punten. F. J. Mahieu 23 punten. J. de Vocht 23 punten. J. Veraa 22 punten. H. v. Mil-v. Sprang 22 punten. A. v. d. Sanden 22 punten. D. Kuijsten 22 punten. Th. v. Kempen 21 punten. M. v. Vugt-de Wit 20 punten Diploma voor Bronzen Medaille: van Zondag a.s. Daar O.O.G. over een kern van uitstekende blijspel-krachten beschikt en het stuk zelf van prima komisch gehalte is, verwachten wij hij voorbaat Zaterdag en Zondag in Tha lia enkele mooie tooneel-avonden te kunnen aanschouwen. Wij willen het publiek even onder de aandacht brengen dat de uitvoering van Zaterdag alleen toegankelijk is voor de militairen, en Zondag uitslui tend voor de honoraire leden van O.O.G. Kaarten van honorair lidmaatschap zijn voor dit seizoen niet meer ver krijgbaar. Thalia is voor het winter- program van O.O.G. geheel uitver kocht. De uitvoering zal op heide avon den aanvangen om 7 uur. De regie is in handen van den heer G. Dekkers, terwijl de grime wordt verzorgd door (ten heer Christ Scheefhals uit 's-Bosch. O.O.G.'ers veel succes. W. A. Klijn J. v. Delft Mien v. Etten Tilly v. Etten Kato de Bakker Bijrollen; HEROPENING SCHOENEN MAGAZIJN FIRMA ANTOON BERGMANS. 25-jarig bestaan. Het zal dezer dagen 25 jaar geleden zijn dat het bekende schoenenmagazijn der firma Antoon Bergmans in het pand Grootestraat 153 alhier gevestigd werd. Vakkundige bediening, ruime keus en prima schoenwerk hebben deze zaak een uitstekende reputatie en een steeds groeienden cliëntèle-kring bezorgd. Deze steeds toenemende omzet maak te het noodzakelijk aan den bestaanden winkel een belangrijke uitbreiding te geven. Het is een goed idee geweest het zilveren jubileum der zaak te be nutten om deze noodzakelijke uitbrei ding tot stand te brengen. Als morgenmiddag de houten schut ting, die thans nog den nieuwen win kel aan het oog onttrekt, zal zijn weg genomen, zal niemand in deze moderne winkelpui de oude zaak herkennen. Inplaats van de beide smalle etalage- ramen geeft thans een 8 Meter lange etalage, voorzien van moderne stan daards, glasplaten en plafond-verlich ting volop gelegenheid het publiek een indruk te geven van de groote ver scheidenheid en de goede hoedanighe den der voorhanden artikelen. Doordat de etalages en de ingang 1.50 Meter naar binnen zijn gebouwd, kan het publiek niet-tegenstaande het smalle trottoir ter plaatse rustig de eta lages bekijken in de overdekte ruimte die hierdoor is ontstaan. Ook het nieuwe interieur van den winkel is zeer ruim en smaakvol. De kasten langs den wand kunnen dui zenden paren schoenen bergen, zoodat een uitgebreide sorteering geboden kan worden. Naast de bekende A.B.W.-schoenen uit eigen fabriek zijn steeds de beste merken in luxe- en soliede schoenen voorhanden, terwijl 't maatwerk waar in deze zaak zoo'n groote reputatie ge niet, een voorname plaats blijft inne men. De verbouwing werd uitgevoerd naar ontwerp van den heer Chr. Klerkx Sr. door de heeren A. Spuijbroek, met selaar, A. Bonis, timmerman en F. v. d. Pas, schilder, die alle eer hebben van hun werk. Den ondernemer onze gelukwen- schen met het zilveren jubileum en veel succes in zijn gemoderniseerde zaak. J. v. d. Wetering Klumpers-W inkel P. van Brunschot Ant. Bergmans H. v. Herwijnen 19 punten. 19 punten. 17 punten. 15 punten. 12 punten. De Diploma's zullen den deelnemers later worden thuisgezonden. OVER HET ZWAAR GETEIS TERDE POLEN. Lezing met lichtbeelden voor de R.K.W.V. De eerste ontwikkelingsavond van de R.K.W.V. is een geweldig succes geworden en moeilijk had men een be tere keuze kunnen doen uit de vele on derwerpen, welke het bestuur ter be schikking stonden. Na een kort openingswoord door den heer Smolders, die zijn voldoening uit sprak over de goede opkomst, werd door den heer C. A. Wouters uit Heer len een lezing gehouden over: „Het zwaar geteisterde Polen", welke was verlucht met tal van interessante licht beelden. De spreker heeft zelf in Polen ver toefd en blijkt van dit land een aparte studie gemaakt te hebben, zoodat hij alleszins tot oordeelen bevoegd was. Bovendien heeft hij een groote liefde voor dit Slavische volk en misschien is het daaraan te wijten, dat hij af en toe de noodzakelijke objectiviteit uit het oog verloor. Allereerst bestreed spr. het bericht uit Duitsche bladen, als zou de opper bevelhebber van het Poolsche leger, Rydz Sinigly, den tweeden dag na den inval van de Duitschers den toestand reeds als hopeloos zou hebben be schouwd. Spr. kan niet aannemen, dat de opperbevelhebber dat gezegd zou hebben en wanneer het zoo was, zou hij zijn eigen karakter en dat van de gehee le Poolsche bevolking hebben verloo chend. Verder gaande behandelde spr. de Poolsche literatuur,, muziek, schilder kunst enz. Ook de ethnografie en de e- conomische toestand werd onder oogen gezien. Daarbij merkte spr. op, dat wordt beweerd, dat de Polen zeer arm zijn; dit is echter slechts ten deele juist, alleen de plattelandsbevolking is arm. Wat zouden buitenlanders echter zeg gen, wanneer zij de plattelanden van de Drentsche Veluwe bezochten. Ook dient men in dit verband in aanmerking te nemen, dat de Poolsche staat pas twintig jaar bestaat en ook de Poolsche industrie is niet ouder. Ten aanzien van de godsdienst zeidë hij, dat de Polen goed katholiek waren en ook op dit thema spijkerde spr. even door. Zoo werd de geheele Poolsche natie, de cultuur, de staatkunde, de economi sche toestand, het leger en den inval van de Duitschers en Russen op klare, duidelijke wijze behandeld, tal van in teressants kwam hierbij aan het licht en met trots kan de R. K. W. V. terug zien op dezen eersten ontwikkelings avond die tevens een groot succes is geworden. „DE WACHT". Wij ontvingen een exemplaar van „De Wacht", weekblad voor de gemo biliseerde weermacht en het Neder- landsche Volk. Het blad ziet er uitstekend verzorgd uit, zoowel wat inhoud, opzet als uit voering betreft. Het bevat lezerswaardige artikelen, aardige moppen, gezelschapsspelletjes, is verlucht met goede foto's, daarenbo ven is het overschot der opbrengst be stemd voor O. O. Het kost voor bur gers 1.30 per kwartaal. Om al deze redenen hopen we dat velen een abonnement zullen nemen. Men kan die aan de militairen opgeven, desgewenscht aan ons bureau. DE VLAGGEN UIT! Wij verzoeken de ingezetenen, mor gen ter gelegenheid zan het Zilveren jubileum der Rijks vakschool als blijk van waardeering algemeen te vlaggen, zeker de Mr. v. Coothstraat, Groote- siraat, Stationsstraat, Markt e.o. PIET VINK IN HET BONDSGEBOUW. Zooals aangekondigd gaf het be kende tooneelgezelschap van Piet Vink Zondagavond in het Bondsgebouw een vertooning van het tooneelspel in vier bedrijven „Mooie Riek". De zaal was naar omstandigheden goed gevuld en velen hebben weer een genoeglijke avond te danken aan het goede werk van Piet Vink. Waalwijk kent het gezelschap van Vink en ook Zondagavond heeft het den bezoekers niet teleur gesteld, want in ieder opzicht was het meesterlijk werk. Het stuk, met droevige en vroo- lijke momenten, dat vlot geschreven is, doch moeilijke speelmomenten heeft, werd op de planken gebracht op een wijze, welke op iedere critiek is bere kend. De spelers beheerschten allen, zonder uitzondering, hun rol volkomen en typeerden juist. Costumeering en grime waren zoo als het behoort, kortom, in de geheele voorstelling was geen enkel zwak mo ment te bekennen. Piet Vink had in Waalwijk reeds een goede naam, maar wij kunnen aan nemen, dat de ,veelzeg.gende klank van dien naam in Waalwijk nog beter be kend is geworden, door deze laatste uitvoering en gaarne zien wij het ge zelschap weer spoedig terug, want het is een garantie geworden van goed en beschaafd tooneelspel, dat steeds wordt gewaardeerd. O. O. G. Zaterdag en Zondag a.s. zal onze Waahvijksche Tooneelvereen. O.O.G. haar winter-seizoen openen met het succes\tf)l bekende blijspel: De Gebroe ders Kalkoen, van Gerard Nielen. Het Bestuur heeft een goede daad ge steld om Zaterdag de opvoering van dit werk alleen toegankelijk te stellen voor de militairen, die geheel gratis deze uitvoering kunnen bijwonen. Wij twijfelen er niet aan of onze landver- dedigers zullen van deze mooie gelegen heid een gretig gebruik maken. Voor de O.O.G.'ers is het tevens een goede generale repetitie voor de opvoering Gebroeders Kalkoen. Pietje. Kantoorjuffrouw. Huishoudster. W. v. Hoof. Fr. Trommelen.' A. Kuyten. C. Dekkers. Wim Alessie. O. *n O. AFD. WAALWIJK. Woensdag 22 November 1939 om 19.30 uur Cahqret-avond „O.K.I.T.O. in Gebouw Werklieden Bond. Toegankelijk voor militairen van Waalwijk, Drongclen ?n Ecthen. VANAF HEDEN dagelijks VERSCH verkrijgbaar ONZE ZEER REKENDE Tei. 99. PULLES-HEESBEEN KEESJE DE RUIJTER. Voor de militairen die hier in Waal wijk gestationneerd liggen zijn al ver schillende amusement-avonden geor ganiseerd, o.a. door O.O.G. en Waal wij ks Belang. De heer de Ruyter, eige naar van café City, heeft belangeloos 4 avonden aangeboden voor de mili tairen, door zijn zoontje Keesje de Ruijter biljartdemonstraties te laten geven. A.s. Vrijdagavond 24 November zal Keesje voor het eerst in Waalwijk zijn virtuositeit op het groene laken laten zien. Hij zal dan twee wedstrijden van 300 caramb. spelen en daarna kunst- en fantasie-stooten demonstreeren. Daar de zaak te klein is om al de militairen die hier liggen in een avond te herbergen, is de heer de Ruijter met den commandant overeen gekomen de zen over 4 avonden te verdeelen. Voor zeker een fraaie geste van den heer de Ruijter en wij wenschen hierbij Keesje veel succes en de militairen een ge noeglijken avond. SINTERKLAAS EN SNEEUW WITJE. Cia van Boort uit Zaltbommel komt Zaterdag met haar poppenspel naar Waalwijk om daar in Musis Sacrum een uitvoering te geven met haar fraaie poppen. Er staan twee „hoofdnummers" op het programma n.l. Sinterklaas en Sneeuwwitje en de zeven dwergen een programma dus, dat veel aantrekke lijks biedt aan ieder kinderhart. Cia van Boort is over den geheelen lande reeds bekend met haar poppen spel en wij verwachten, dat zij met haar vlot aantrekkelijk spel, pacdago- gisch en gedistingeerd ook in onze plaats veel belangstelling zal trekken. (Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad). DE STORM. De Westerstorm van Zaterdag en Zondag heeft als overal elders ook in onze gemeente nogal huisgehouden. Tal van boomen werden ontworteld, uithang-borden losgerukt, pannen af geworpen enz. Het water ging al spoe dig over dijken en kaden, zoodat de buitenpolder achter onze gemeente ge heel geïnundeerd werd en ook aan de militaire wei ken in deze streek veel schade werd berokkend. Meer mogen we daarvan natuurlijk niet zeggen, maar wel willen we een eere-saiuut brengen aan de kranige pontonniers, die het woeste en koude water troseerend, een 12-tal koeien en een 18-tal schapen van den verdrin kingsdood wisten te redden en voor deze arme dieren heel wat meer mede lijden cn zorg betoonden dan de eige naars. Gaarne brengen wij de mannen van kapitein Bouman openlijk hiervoor hul de. Thans is de toestand van de polder wegen enz. weer vrijwel normaal. AANRIJDING OP DE BRUG. Maandagmiddag omstreeks half zes heeft op de brug in v.m. Baardwijk een aanrijding plaats gehad, die echter ge lukkig nog goed is afgeloopen. Rond genoemden tijd kwam een be stelauto van V. en D. uit Den Bosch die de brug wilde passeeren. Juist toen deze eenige meters op de brug was moest hij voorrang verleenen aan een tegenligger, ten gevolge waarvan de wagen van V. en D. achteruit reed. .en luxe auto, bestuurd door den heer J. V. uit Tilburg was inmiddels achter den wagen gekomen en de bestuurder heeft de signalen blijkbaar niet ge hoord. Bij hét achteruit rijden kwam de bestelauto in botsing met de luxe wa gen van V., tengevolge waarvan de laatste vrij aanzienlijk werd bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. driass," Kou, £^ijn, heip^iThÏÏMj PLOTSELING DE STRAAT OVERGESTOKEN. De ongelukken, die er gebeuren met het plotseling oversteken van verkeers wegen zijn nog legio. Maandagmiddag gebeurde er weer een op het Laageinde. Twee kinderen van 4 jaar kwamen plotseling van achter een stilstaande auto te voorschijn en wilden de straat over hollen. Op hetzelfde moment kwam van de richting Waalwijk een auto, bestuurd door den heer W. Fick uit Breda. Door scherp uit te wijken, kon deze een der kinderen voor een aanrijding behoeden, het vierjarig zoontje van de familie K. echter liap nog tegen den wagen. Met enkele ontvellingen en een lich te hersenschudding werd de kleine bij omwonenden binnengedragen. Uitvoering afgelast. In hel verband met hel overlijden van de moeder van den heer Kees Spierings, den regisseur van Rooms Tooreel kon de uitvoering, die dit gezelschap vrornemens was te geven in de harmoniezaal van café Th. Elshout op Zondag jl. niet doorgaan. ui 1 ■•VfSÖ JuerfKI Stamkaart. Deze week ziin in onze gemeente de distributie-stamkaarten uitgereikt "SESü? y." - Jubilarissen. Heden 22 Novemher herdenken de heeren M, v. Halder en P. van Delft den dag, waarop zij voor 50 jaar lid werden van het kerkzang koor van Hp S'. T,amherlnsp^rn^Mp. M. van Halder. De heer van H tde is wethouder der gemeenie Drunen en et 11 grm te persoonlijkheid in de plaatselijk* en gewestelijke boeren-organisatie. Op dit gebied hielt de jubilaris vele verdiensten en met onverminderden ijver staat hij nog steeds op de bres voor de belangen der gemeentenaren en boeren. Bij het kerkkoor is hij reeds vele jaren voorzanger, terwijl hij tevens P. van Delft. geruimen tijd de functie van Voor zitter bekleedt bij genoemd koor- Vandaag viert het gezelschap het jaarfeest Daarbij zullen de jubi larissen op gepaste wijze gehuldigd worden. Reide jubilarissen ziin nog actief lid van het kerkkoor. Er zijn maar weinig, misschien wel geen zingende OlMeele Mededeeliagen 1liTi altijd can poeder ol cachet van Mijnhard*. Mijnhardt's Poeders'per stuk 8 ct Doos 45 ct. Cachets.genaamd.,Mijnhardtjcs"2st. lOct Doos50ct. it* ?i

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5