H deBont-v. Huiten EUHATIEK Plaatselijke Berichten* PAS OP BURGERLIJKE STAND. WEK UW LEVER-GAL OP Heerenkleeding naar maat Er is een\5i in de maand de \fi van SPRANGCAPELLE. SPORT. Marktberichten Vooral ook als voorzitter van de commissie van advies heeft hij goed werk verricht. Bij deze beide namen wil spreker nog de naam voegen van Ir. C. v. d. Hoeven, die als scheikundige zooveel gedaan heeft voor den uitbouw van de Nederlandsche Lederindustrie. Ir. v. d. Waerden dankt, evenals hij de vorige sprekers heeft gedaan, ook den burgemeester voor den lof hem toegezwaaid en merkt op dat het suc ces van het instituut voornamenlijk is le danken aan den staf van kundige medewerkers. Ir. van Gijn dankt het dagclijksch bestuur voor de officieele ontvangst in de raadzaal en wijdt een enkel woord aan wijlen burgemeester Surmondt de Bas Smcele, voor het vele, dat hij voor de school heeft gedaan. De sa menwerking met hem was steeds van den meest aangenainen aard en ook aan zijn kunde en toewijding is het te danken, dat de school hier tot stand gekomen is. Het is voor spr. 'n aangena me taak hier een kleine Ruide te kun- "vnen brengen aan de nagedachtenis van den oud-burgemeester. Spr. hangt dan oen krans om het schilderij van den vorigen burgemeester. De heer Norb. Gragtmans spreekt vervolgens als voorzitter van het co mité van oud-leerlingen. De oud-leer lingen, aldus spr., weten wat de direc teur en de leeraren voor hen hebben gedaan, zij hebben hen gevormd tot goede menschen, die bekwaam waren in hun vak. De jaren, op deze school doorgebracht, zijn voor allen de aange naamste tijd geweest van hun leven. Spr. was de eerste leerling en is nu ook de oudste oud-leerling en steeds heeft hij van dichtbij de aangename verstandhouding, welke er bestaat tus- schen leeraren en leerlingen, kunnen bewonderen. Daarom vooral brengt hij den dank en de gelukwenschen van de oud-leer lingen over. Een duidelijk bewijs van deze dankbaarheid zijn overigens wel de vele brieven, die vandaag zijn bin nengekomen. Hij biedt als blijk van waardeering en dankbaarheid een gebrandschilderd raam aan. De heer Roestenberg uit Kaatsheu vel voert vervolgens het woord namens de arbeiders in de schoen- en lederin dustrie en zet hierbij in het bijzonder het nut uiteen, dat de arbeiders in de ze branche van het onderwijs hebben gehad. Spr. vindt het een verheugend verschijnsel, dat steeds meerderen gaan inzien, dat vakonderwijs ook voor den arbeider onmisbaar is. De heer Rouws uit Gilze, een leer ling van de school, bracht namens de leerlingen de gelukwenschen over en de dankbaarheid voor het goede on derwijs, terwijl de heer W. Donker Pz. een rede hield, die zoowel van inhoud als uitwerking een juweeltje was in haar soort. Een interessant gegeven kwam hier bij nog aan het licht. Volgens spr. toch waren er 10000 menschen die zich schoenmaker noemden, waarvan er echter slechts 4000 dezen naam ver dienen. Verder werden hier nog woorden van felicitatie en waardeering gesproken door de heeren Verheij uit Nijmegen en den heer v. d. Horst, oud-medewer ker van het proefstation. De Lunch. Na de plechtigheid in het gemeente huis gingen de genoodigden wederom naar hotel Verwiel, waar een lunch werd aangeboden door de Waalwij k- sche looiers-vereeniging en de Waal wij ksche vereenigingen van schoenfa brikanten en waaraan 120 personen aanzaten. De leiding was hier in handen van den heer Norb. van Loon (Tie een tafel rede uitsprak, waarbij hij alle aanwe zigen verwelkomde. Nadat gezamenlijk het Wilhelmus was gezongen, werd de eerste dronk gewijd aan den heer v. d. Waerden. Aan H.M. de Koningin werd het vol gende telegram gezonden: „Op den dag van de feestelijke herdenking van het 25 jarig bestaan der Rijksvakschool, veroorloven de aanwezigen zich Uwe Majesteit hun oprechte betuiging van aanhanke lijkheid aan te bieden. Namens de aanwezigen. was geteekend Hoffmans wnd. voorzitter, Tielen secretaris. Tijdens de lunch werden tal van te legrammen voorgelezen uit alle deelen van het land en ook een uit Duitsch- land van den oud-leeraar Gediga. Hier voerden verder nog het woord de heeren Ir. van Gijn, Ir. C. v. d. Hoe ven, J. v. Heesbeen, Fred. H. Hoek, Hendrik Hoek en W. Donker, die al len met een variant op het thema hul- de brachten aan Ir. v. d. Waerden, zijn leeraren en met deze aan de vakschool t-'n het proefstation. De lunch was gezellig en uitnemend verzorgd in elk opzicht. Het avondfeest. De feestavond was bestemd in hoofd zaak voor de jeugd, leerlingen en oud leerlingen, maar zeer veel feestgangers met hunne dames van hier en elders hebben dezen avond vol stemming meegemaakt. Het eerste gedeelte werd gevuld met verschillende sketches van de vak school-leerlingen; er waren heel aar dige bij met goed spel, hoewel de noo- dige repetities en goede regie heel dik wijls ver te zoeken waren, maar dat alles neemt men voor zoo'n avond gaarne op den koop toe, want ieder deed z'n best en 't ging er leuk toe. De conferencier Woutertje Loeb had verschillende aardige en goede mo menten en droeg veel tot het welsla- BENOEMD. Benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke school te Genderen de heer R. van Beek alhier. Bevordering. Bij 't korps Pontenniers, afd.alhier werd bevorderd tot 2e luitenant, de vaandrig R. Vis. Etalage— Wedstrijd A's eerste rangs attractie-nummer van den etalage wedstrijd stond Donderdagavond op het programma een openlucht-bioscoop. Ondanks den kouden wind w er op het Raadhuisplein groote belangstelling, zoowel van inwoners als buitenmenscben. Het programma, dat door be middeling der directie van „Musis Sacrum" was geleverd, voldeed uit muntend, het waren prachtige,dui delijke beelden met uitstekende muziek en buitengewoon aardige, goed gekozen nummers. Ongetwijfeld heeft W. B. hiermee weer succes gehad. Morgenmiddag plm. half drie Japansch Vuurwerk, iets voor de kinderen Luchtbeschermingsdient Waalwijk. Cursus Gasverkenners. Het hoofd van den personeels dienst van bovengenoemden dienst, maakt hiermede bekend dat er gelegenheid bestaat tot het volgen van een cursus voor gasverkenners. Iedereen, dus ook zij, welke reeds bij den dienst een functie hebben kunnen hieraan meedoen. Deze cursus kan ten zeerste worden aanbevolen, vooral nu deze, bij uit zondering, in deze gemeente kan worden gegeven. Zij die dezen cursus willen volgen gelieven zich vóór Dinsdag 28 Nov. op te geven bij het hoofd A. Thomas, Grooteslraat 391 of bij H.v. Beurden Antoniusstraat 25. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast MUZIEKINSTRUMENTEN VOOR ONZE MILITAIREN. Op initiatief van den voorzitter O. en O. alhier, Kapitein Dr. Kort. beek, heelt zich een comitégevormd bestaande uit de heeren: Gerard Verwiel, Jacq. Spijkerman en Jan Tielen om te komen tot de aanbie ding van een aantal instrumenten o.m, trommen, signaalhoorns, aan de alhier gelegerde pontonniers. Het is een groote behoeftegebleken dat onze militairen beschikken over eenige instrumenten, daar zij deze totaal missen en van de regeering ten deze niets is te verwachten. Laten wij in navolging van andere plaatsen als den Haag, den Bosch e. m. a. de handen ineenslaan om uil de burgerij spontaan het benoo digde aan te bieden. De burgemeester en de Comman dant kapitein Bouman staan zeer sympathiek tegenover dit plan. Het comité had bij de Vakschool feesten de gelegenheid reeds een goede grondslag voor 't fonds le leggen. De redactie van dit blad zal gaarne giften voor dit mooie doel in ont vangst n'emengroot en klein, alles is welkom ONTWIKKELING EN ONTSPAN- SPANNING VOOR MILITAIREN. Cabaretavond van Okito. In het gebouw va nden R.K. Werk- liedenbond St. Jozef, had Woensdag avond een cabaretavond plaats vanwe gen van den avond bij, evenals het buitengewoon geanimeerd bal, dat den dansvloer overvol zag en waar een al lergezelligste sfeer lag. Een prettige avond, een mooi besluit van een mooien en onvergetelijken feestdag. Het antwoord van H.M. de Koningin luidde als volgt: Hoffmans, voorzitter feestcommissie Waalwijk. H.M. verzoekt U aan de deelnemers van de jubileum herdenking harcr Ma- jcstcits erkentelijken dank over te brengen voor hunne betuiging van verknochtheid. Adjudant De Jonge van Elleineet. ge de commissie voor ontwikkeling en ontspanning voor militairen. De avond werd verzorgd door den bekenden goochelaar Okito, bijgestaan door Mr. Corelli, jongleur. Deze kunstenaars en hun charmante helpsters zijn er uitstekend in geslaagd de militairen te vermaken. Mr. Okito, die optrad in Chineesch costuum, vertoonde de meest verbluf fende staaltjes van goochelkunst. Voor al zijn laatste nummer, van de herme tisch gesloten kist, die toch open schijnt geweest te zijn, sloeg eenieder met ver bazing. De gesoigneerde manier waar op Mr. Okito zijn programma afwerk te, het fraaie Chineesche decor en zijn als Chineezen gekleede assistenten, droegen veel tot het groote succes, dat Okito ongetwijfeld had, bij. Mr. Corelli was een jongleur van groote stijl. Hij jongleerde niet alleen met houten blokken, neen, hij liet ook levensgroote poppen, koffers en zelfs ledikanten door de lucht wentelen op de aanraking van zijn voeten. Dapper werd hij bijgestaan door zijn werkelijk lieftallige assistente, die ook deelde in het ontstuimige applaus van de man schappen. Na afloop van dezen avond, waarop onze Nederlandsche kunstenaars heb ben getoond dat zij even zoo goed als buitenlandsche artisten een uitstekend programma kunnen brengen, dankte kapitein dokter Kortbeek de leider van O. en O., Mr. Okito en Mr. Corelli. Hij bood bloemen aan de dames ar tisten aan. Wijzend op hetgeen de Waalwijk- sche burgerij reeds voor de militairen doet, voor hun ontwikkeling en ont spanning, riep dokter Kortbeek bij de aanwezigen grootere belangstelling en medewerking op, voor het O. en O.- werk. De commissie van Ontwikkeling en Ontspanning heeft groote plannen nog ten uitvoer te brengen, o.a. het optre den van de militairen voor de burgers. Nu de commissie door vrijwillige bij dragen van de militairen zelf, over de noodige contanten komt te beschikken, zal dit de werkzaamheden ten zeerste vergemakkelijken. Wil evenwel het O. en O.-werk volledig slagen, dan zal niet alleen de finantieele steun, maar ook de daadwerkelijke steun van de jongens noodig zijn. Merken wij nog op dat deze cabaret avond, waarbij ook de militairen uit Eethen en Drongelen aanwezig wa ren, door vele officieren en onder offi cieren, werd bijgewoond. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst in onze gemeente van de collecte voor t Algemeen Steun- Comité bedraagt 696.70. BILJART-TOURNOOI „HET BANDSPEL". De uitslag van den Maandagavond in het café van Frans van Helvoirt gespeelden biljart-wedstrijd is als volgt Het Bandspel E.B.C, A. Rombouts 71 H. Pulles 75 B. Hornes 62 H. Slaats 75 P. v. Hilst 75 C Pullens 67 H. Rombouts 63 J. Vermeulen 75 A. v. As 45 K. Leijten 75 316 367 Het Bands/el hoogste serie A. Rombouts 13, gem. 1.81. E.B C. hoogste serie C. Pullens 12, gem. 2.06. DIENSTVAK DER DIRECTE BELASTINGEN ENZ. Bij resolutie van den minister van financiën is de commies de heer J. F. de Ruijter ter Inspectie dei- directe belastingen te Waalwijk, ontheven van de tijdelijke waar neming van het kantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen te Enkhuizen en is hij belast met de tijdelijke waarneming van het kantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Edam. Gevonden voorwerpen. Op het Politieburean zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende voorwerpen Gevonden: Portemonnaie met in houd, vulpen, motor handschoen Wie geplaagd worden door Rheumati- sche pijnen, behoeven niet op de kalen der te kijken. Die voelen wel aan hun ondragelijke pijnen en scheuten in lijf en leden, dat de tijd van onafgebroken martelingen weer is aangebroken. „Slapelooze nachten van Rheumati- sche pijnen vier, vijf maal mijn bed in en uit en niet in staat een been te verzetten. Dat heeft zoo jaren geduurd totdat ik met Kruschen ben begon nen, op aanraden van een vriendin. De eerste dagen had ik weinig verlichting, maar ik ben Kruschen Salts regelmatig blijven gebruiken en ik ben nu vrij van pijnen. Toch blijf ik het nemen, iederen morgen... zoo verklaart een dank baar gebruikster van in de 70. De aan sporende werking van Kruschen's zes minerale zouten op lever, nieren en in gewanden geeft deze organen nieuwe kracht. Ze komen tot krachtiger actie en het bloed wordt gezuiverd van over tollig schadelijk zuur, dat zich anders vastzet in de spierweefsels en dat oor zaak is van Uw lijden en die tergende pijn. Néém toch Kruschen Salts - Tien duizenden leden het en... vonden er baat bij. Kruschen Salts, verkrijgb. bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd.. Manchester (Engeland). Opge richt 1756. sleutels, fietspomp, gordijn, para- pluie, rozenkrans. Verloren Vulpen houder,honden- riem, ketting, halsband, armband horloge, bril zweep. DE KAZERNE AAN DEN VLIJMENSCHEN WEG. Tweede deel thans aanbesteed. Op het Geniecommandement te Bre da heeft Vrijdagmorgen de aanbeste ding plaats gehad voor den bouw van 't tweede deel van het kazernement aan den Vlijmenschenweg te 's-Hertogen- bosch. De hoogste inschrijver was Gebr. Smit te Nijmegen vöor 511.700, de laagste inschrijving was van de fir ma Gebr. Struycken te Tilburg voor 463.000. SPRANG. Chr. Huishoudschool te Sprang-Capelle. Opdat onvolledige berichtgeving worde voorkomen, berichten wij aan gaande deze zaak nog het volgende: Sedert geruimen tijd worden in onze gemeente pogingen aangewend om te komen tot stichting van een Chr. Huis houdschool. Dit geschiedde zonder dat voor de zen arbeid in eenigerlei vorm de mede werking werd gevraagd van het Gere formeerde volksdeel in onze gemeente en haar onmiddellijke omgeving. Wel echter werd deze steun ge vraagd en verkregen van verschillende Hervormde Predikanten buiten de ge meente Sprang-Capelle. Over dezen gang van zaken hebben eenige Gereformeerden en Hervormden zich thans met een schrijven gericht tot den Gemeenteraad. Zij zijn van meening dat: Zulk een school een groot plaatse lijk belang zou kunnen dienen, maar dat deze actie, wil zij slagen, zal moe ten worden gedragen door het geheele Prot. Chr. volksdeel in onze gemeente en haar omgeving en dat deze arbeid dus gemeenschappelijk behoort te ge schieden. Dan zullen alle Christen-ouders deze school die liefde toedragen, die voor het welslagen noodzakelijk is. Met deze bedoeling, dus om samen werking te zoeken, daar waar die werd veronachtzaamd, richtten deze heeren zich tot den Raad. Zij willen in dezen tijd zoeken naar wat hen samenbinden kan als Prot. Chr. bevolkingsgroep en niet naar wat hen helaas zoo vaak gescheiden doet optrekken. WAALWIJK. Van 17 tot 24 November 1939. Geboren: Corenlis Hendricus Wilhelmus, zv. H. van Oers-de Vries. Wilhelmina Maria, dv. M. C. Schapendonk-Leijtens. Jozet Siardus Maria, zv. W. J. van der Mee- Tibosch. Antoinetta Maria, dv. H. van den Broek-Pullens. Wilhelmina Maria, dv. C. P. van Overbeek-van Loon. Overleden: Fra. Ca. Elshout, oud 29 jaren, echt- genoote van A. Reus. Huwelijken: J. C. Verhulst, oud 26 jaren en Ja. E. Leltz, oud 29 jaren. Ingekomen: Th. van der Schans van Rotterdam. H. A. H. Cryns van Heusden. A. A. Vermeulen van Drunen. J. M. Brok van 's-Gravenhage. Vertrokken: C. van Boxtel en gezin naar Drunen. A. J. Kipping naar Waalre. Ja. Verhoofstad naar Loonopzand. G. van Dijck naar Vught. GEERTR UI DEN BERG. Huwelijken: Adrianus Th. van Dortmont, 27 jaar en Huiberdina M. E. v. d. Bosch, 26 j. Sebastianus A. Meijers, 27 jaar en Johanna E. Ph. Mulders, 22 jaar. Overleden Adriana J. Dirven, echtg. van J. J. van Dongen, 45 jaar. Ingekomen: Helena J. Nooten uit Wassenaar. Adriaan den Exter en echtg. uit Vlis- singen. Vertrokken: Jacob F. Chr. van Gelderen en gezin naar Roosendaal. Marinus van Meel naar Oosterhout. Elbrig Harl- holt naar Heino. Wed. varn Gooi van Heiteren naar Rotterdam. Johannes van Strien en gezin naar Terheyden. Sporters.Drtmen. Het eerste va<n Spdrters krijgt een zware kluif te verwerken. Zy ontvan gen op haar terrein naby den kanaaldijk de sterke leiders van hun afdeeling, de Vlijm. Boys. Van oudsher zijn het tegen Vlymen uit en thuis spannende wed strijden geweest. Zondag zal het niet minder zijn, vooral omdat Vlijmen de leiding zal willen be houden en Sporters alles op alles zal zetten om de leiders te kloppen, 't Kan er spannen. Dat is zeker! 't Tweede elftal van Sporters speelt in Hintham. Met een gelyk spel zijn de ze Drunensche jongens zeker tevreden. R.K. V.V. „Elshout". Elshout heeft weer een thuiswed strijd. Thans is Concordia Vooruit te gast. Dat kan een mooie wedstrijd wor den, omdat Elshout evenals Concordia op dreef begint te komen. Een verdee ling der punten lijkt ons den besten uitslag. DISTRICT DEN BOSCH. Overzicht voor morgen. Eerste klasse Nieuwkuyk was goed begonnen. Maar toen kwamen de nederlagen. Morgen ziet het er onder de huidige omstandig heden niet licht uit. Zij spelen bij Con cordia Vooruit en mogen met gelijk spel bly zijn. ODI 2 mag bij de Boysreserves in Vlijmen op een nederlaag rekenen, terwyl VFC en Zwaluw 2 in een derby misschien tot een verdeeling der punten willen komen, terwijl een Zwaluw-over winning ook niet uitgesloten is. Malis kamp zal bij Nooit Gedacht moeten ver liezen evenals St. Michiels-Gestel 2 bij R.K. S.V.A. Tweede klasse. Elshout maakt een goede kans op de punten in den thuiswedstrijd tegen Con cordia 2. Gelijk moet het minstens wor den. Haarsteeg val DSC met mooie cij fers weten te kloppen, terwijl de Spor ters-reserves met een gelijk spel tevreden zullen moeten zijn in Hintham. Derde klasse: Hierz al Concordia de punten moeten laten bij J. v. Arckcl 2. 't Zelfde geldt voo SVD 3 in Den Dungen. Haarsteeg 2 maakt een goede kans op de punten bij Helvoirt 2. WAALWIJK. R.K. W.V.H. Program voor a.s. Zondag: Blauw-GeelWVH 1. Rood-Blauw 2—WVH 2. HEC A—WVH A. HEC B—WVH B. Het le elftal onderneemt a.s. Zondag de reis naar Veghel en speelt daar tegen het le elftal van Blauw-Geel, dat over 'n zeer goede ploeg beschikt en die ge rust tot de sterkste van deze afdeeling gerekend kan worden. Vooral op eigen terrein zijn zy niet te onderschatten te genstanders, zoodat onze spelers er vast van overtuigd kunnen zijn dat zij a.s. Zondag een zwaren strijd te wachten hebben, dus een aansporing te meer om a.s. Zondag allen hun uiterste best te doen om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. De wedstrijd begint om 2 uur. Vertrek half een. Voor het 2e elftal is eveneens een uit wedstrijd vastgesteld n.l. tegen Rood- Blauw 2 Tilburg. Wanneer onze reserves spelen voor wat zy waard zyn verwach ten wij hier wel eenig succes. Het A-elftal der junioren speelt om 12 uur op het HEC-terrein tegen HEC A. Het B-elftal speelt hedenmiddag om 3 uur te gen HEC B. Waalwijk, 24 Nov '39 Eieren 7 cent. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gul ln uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet. net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moot CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen fcm de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilietjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7